BINNENLAND. De Brunbilde. die schepen van de Russi sche vloot aan de k an Oochincina gezien heeft, z.ig dat zij stevenden in N. O. richting. De Brunhild© telde er 33. die alle in goeden staat schenen te verkeereu F Japanse he pers bevat heftige artikelen tegen de mogelijkheid or de Russische vloot om wederom do onzijdigheid te schenden, en verklaart dat, al zijn die schendingen tot Singapore door Jap a geduld, zij ten oosten van die haven geen oogenblik langer zullen worden verdragen. Van hare zi;do klaagt de Nowoje Wremja over het feit. dat het Enge»l9che stoomschip Iphigcnia aan r Japanners den toestand van de Russische vloot heeft doen kennen. Een telegram uit Saigon houdt in. dat het zich bevestigt, dat bij verscheidene handels- huizon aanzienlijke inkoopen zijn gedaan, die aan ecu dee! van de Russische vloot ter hoogt© van da kust van Indochina zijn geleverd. Po Bi she wij a Wjedomost: berekent, dat de oorlogskosten thans veel hooger moeten zijn dan de 75 tnillioen gulden per maand waar op zij 'bij de vorige begroeting geraamd wa ren. Zi; rehat de reserve die in het begin van dit jaar voor die kosten aanwezig was, op nauwelijks 125 milliocn gulden, waartrij dan nog ongeveer 375 milliocn guldon uit de laat- te kettingen komen. Allerlei v— De Italiaansche geoloog prof. Manto- vani voorspelt, dat cöe aardbevingen in Britach-Indië door een reeks van aardbevin gen gevolgd zullen, worden bij de Soenda- eilauden, Japan, aan de Middellandsche zee, in Midden-Amerika en vooral ook op de An tillen. In het begin van Mei, zoo verwacht de professor, zal men wel daarvan hooren. Ook op de vulkanen zullen dezen zomer de geweldige beroeringen iu do aardkorst hun invloed doen gelden. Professor Mantovani heeft indertijd de uit barsting van den Mont-Pelé op Martinique voorspeld, waar het nu óók weder aan 't spo ken is. v— Te Wolverhampton in Engeland is eeu automobilist veroordeeld tot 50 boete en is hem voor twee jaar zijn rijbewijs ontnomen, omdat hij met onstuimige vaart (95 KM. in het. uur. volgens zijn eige: zeggen) en aan den verkeerden kant van dc openbaren weg gereden had. met hot gevolg dat hij tegen een wagen aanreed. Het paard werd op de plek gedood, en twee mannen en een vrouw, die ui den wagen zaten, werden ernstig ge- "ii h 1 automobilist zelf kwam er verwon- *U?rlijk goed af, maar zijn auto, die, naar zijn zeggen. 20G0 had gekost, en in de proef rit t;i voer den wedstrijd om den Gordon- Bennetl-beker had meegereden, was stuk. v- Te Milaan heeft dezer dagen ©en man wegens moord terecht gestaan, die hardnek kig is blijven weigeren zijn naam te noemen. Hij wou. naar hij zei. zijn familie niet de schande aandoen, dat men haar nageven kou een moordenaar tc tellen. De rechtbank is ook op andere wijze niet achter 's mans naam kunnen komen. Hij werd veroordeeld tot 12 jaar dwangarbeid en in de boeken ingeschre ven als „onbekendi" v - Bij Kenton, ecu klein uurtje gaans van New-cast le -on - Tv ne, is een postwagen uit geplunderd Er kwamen plotseling enkele marine te voorschijn, die het paard bij de teugels vatten en den conducteur uitnoodig- deu af to stappen. Deze ging zijn zweep ge bruiken, maar de mannen hadden hom al gauw te pakken zii trokl: n hem van den bok. sloegen lieni bewusteloos en bonden hem vast. Vervolgens roden de roovers met den postwagen naar een eenzame plek en plun derden daar d postzakken. Hoeveel brieven en pakjes er gestolen zijn. is nog niet bekend. 1 lot w.. Paschen is nabij een r groot© post. maar er zijn ook ongeveer 800 pakjes teruggevonden. Toen de postconducteur weer bijgekomen was en zich losgemaakt had, waren de roovers al gevlucht. De Staatscourant van Donderdag 20 April 1905, bevat de volgende Koninklijk© besluiten op verzoek eervol ontslagen uit zijne be trekking II. K van der Woerd, leeraar in de Nederlandsche, Franscho en Engelsck© Uilen aan den hoofdcursus te Kampen benoemd voor 5 jaar bij den geneeskun dig-, n dienst der landmacht tot reserve-offi cier van gezondheid 2e klasse J. P. Bijl, arts; benoemd in de provincie Utrecht tot hoog heemraad bij het hoogheemraadschap van den Lekdijk Benedendams en van den IJsseldam S. I. Cambier van Nooten te Maarssen benoemd en aangesteld tot officier van ge zondheid 2c klasse bij den geneeskundigen dienst in het Ned.-Ind. leger J. J. Wap, ge meentearte te Puttershoek. cj zijn verzoek eervol ontslag verleend uit 's ltijks dienst aan den ontvanger der directe belastingen en accijnzen R. J. Bovort, t© Hengelo (Goldorland) Hare .-l&jesteit de Koningin heeft be noemd in de Huisorde van Oranje lo. tot Grootkruis den Grootmeester hono rair van Hoogstderzelvor Civiele Huis mr. M. W. baron Du Tour van Bellinchave en den oppcr-ccrcmoniemeester A J. C. baron van Pallandt Neerijnen tot officier jonkheer C. L. van Such te Ion van do Haare, kapitein adjudant van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen. hertog van Mecklenburg; 2o. tot eere-dame in de orde Hoogstder zelvor Grootmeesteres vrouwe baronesse van Hardcnbroek van 's Hecraartsborg en Berg ambacht, geboren gravin Van Limburg Sti- rum. Men meldt uit 's Gravenhag© De parade, die ter eene van den verjaar dag van Z. K. H don Prins zou gehouden worden, werd met het oog op het ongunstige weer afgelast Van tie woningen der vreemde gezanten wapperden do vlaggen der door hen verte- ge nvifcordigo natiën. - Te Amsterdam zijn aangekomen en in Bracks Doelen Hotel afgestapt dc Siameesche prm en YugaJa en Vudhyai (N. R. Ct.) De benoemde minister van buiten- landsehe zaken, jhr. mr. M. W. van Weede, is gisteren voorin iddag door den Keizer van Oostenrijk-Hongarije in bijzondere audiëntie ontvangen, om zijn brief van terugroeping als gezant te Weenen in ontvangst te nemen. Iu verband met de onlangs daarom trent .n de Tweede Kamer door de Regeering gedane mededeeling zijn wij in staat te be richten .dat de Nerierlandsch-Duitsch© com missie voor bet ontwerpen eener regeling tot opheffing der bezwaren, waartoe de gelijktij dige toepassing der Nederlandsche en der Duitsche Ongevallen verzekeringswetten aan leiding geeft, op 26 April as. te 's Graven- hage hare eerste bijeenkomst zal houden. Door dc Duitsche regeering zijn aangewe zen de geheime opper-regeeringsraad de Wuermcling, en prof. dr. Lass, raadadviseur bij het Reichsveriicherungsamt, van Neder landsche zijde mr. R. Macal ester Loup, voor zitter van het bestuur der Rijksverzekerings bank en jhr. mr. J. J. Rochussen, referen daris bij het departement van buitenlandscbe zaken. Uitvoering der woningwet. Bij Kon. besluit is goedgekeurd aan de ge meente Vries ten behoeve van den bouw van een woning op het aan de gemeente tocbe- hoorende perceel een voorschot te verleunen, groot f 600, met bepaling, dat voor rente en aflossing van dat voorschot gedurende veertig jaren eene annuïteit moet worden voldaan groot f 27aan de gemeente Vries voor den tijd van veertig jaren toe te kennen een jaar- lijksche bijdrage uit 's Rijks kas van f 4 70 en daarenboven, voor zoolang de te stichten woning voor minder dan f 28.60 per jaar zal worden verhuurd aan het gezin, welks woning bij besluit van den Raad der gemeente Vries van 30 Nov. 191*3 onbewoonbaar is verklaard, een jaarlijksche bijdrage van f 4.30. St.-Ct. De Central© Liberale Kiesvereeniging iu het hoofdkiesdistrict Doetinchem stelde den heer D. Brocx arts te Voorts, tot offi- cieelen candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in dat district. Door de Centrale .Anti-revolutionaire Kiesvereeniging in het district. Zutfen is voor het lidmaatschap der Tweede Kamer met al- gemeene stemmen candidaat. gesteld de heer A. S. Talma, die deze candidatuur heeft aan vaard. Het besluit van Cedep. Staten va a Drente, waarbij bepaald is dat, ter vervul ling van de vacature in de Prov. Staten, ont staan door het overlijden van den heer Job van der Have, de verkiezing in het district Mep pel zal plaats hebben op Woensdag 3 Mei en, zoo noodig, de stemming en herstemming reep. op 16 en 29 Mei, zal, naar gemeld wordt, aanleiding geven tot tweeërlei uitvoering. Tot de verkiezing zullen medewerken de kie zers voorkomende op de kiezerslijst, tot 15 Mei van kracht. Enkeel gen jentebesturen zullen e. q voor dc eerste stemming ook van deze lijst gebruik maken, uit overweging dat de oproepingsbrieven drie dagen voor de stem ming moeten zijn bezorgd, terwijl andere ge meentebesturen daarvoor de nieuwe lijst zul len bezigen, die echter eerst op 15 Vlei van kracht is. Prov. 91aten van Gronin gen. In de Dinsdag gehouden vergadering dezer Provinciale Staten is het nieuw be noemd lid, do heer H. H. de Haan, te Hel ium, geïnstalleerd en werd tot lid van Ge deputeerden in de plaat-s van dr. Folmer Reddingius gekozen de heer mr. F. Jansen, burgemeester van Appingedam, met 27 van de bij derde stemming uitgebracht 43 stem men. De heer Van Royen, te Hoogezand, verkroeg 13 stemmen, terwijl één stem in blanco werd uitgebracht. De heer Jansen heeft de benoeming niet dadelijk aangeno men met het oog op zijn ge-zondheidstoe- staud. De gemeenteraad van Am sterdam heeft gisteren zooveel tijd moe ten besteden aan de behandeling der vern- deniug op het Burgerlijk Armbestuur, at do voortzetting er van in een avond-zitting noodig werd. In deze verordening is o. m. geregeld de bevoegdheid van het B. A. de benoeming van personeel in gasthuizen en liefdadigheids instellingen, en de opneming in liet Burger- Weeshuis en in het Stadsbestedelingenhuis. In do avond-zitting werd voorts behandeld een voorstel van de hoeren Fabius en Caroli, strekkende om in de verordening tot regeling van de Universiteit op te nemen de bepa ling: „Hoogleeraren, het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan vaardende. blijven, zoolang hun lidmaatschap duurt, in liet genot der helft van hunne jaar wedde als verlofs-traktement"met het voorstel van het raadslid Smit, om aan dit voorstel toe te voegen „Deze regeling zal eveneens worden toegepast op andere ambte naren. beambten en werklieden in dienst der gemeente, die voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal worden gekozen". B. en W. hadden geadviseerd hierop niet in te gaan. Het eerste voorstel werd door den lieer Ca roli verdedigd, (de heer Fabius was afwezig), doch verkreeg bij de stemming slechts 2 stem men, ill. die van de heeren Caroli en Smit. De beer Smit trok toen na dien uitslag zijn voorstel maar in. In de middagzitting werden benoemd tot leeraar aan de afdeeling A der Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen, den heer H J. Horn Jr. Tot tijdelijke leeraressen in de Duitsche taal en de Fransche taal aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes, de dames J. A. Brugman, onderwijzeres aan de Kinkerechool, voor liet Duiteoh, en M. Guije, onderwijzeres voor het Fransch, beiden te Amsterdam. Bij den gemeenteraad van 's Graven- hage is ingekomen het uitgewerkt voorstel betrekkelijk den bouw der nieuwe gasfabriek aan den Trekvliet. Do globale begrooting der eerste bouwperiode bedraagt f 548.000, wuirvan f 691.000 te verwerken in 1905. De kanonnen van De Ruytor. In de Woensdagmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad van Vlissingen werd ine- dedecliug gedaan van een ingekomen schrij ven van den minister van marine, waarin wordt gemeld, dat 2 der in de Straat van Messina opgevischte en door de ~e geering aangekochte oud-Hollandsche kanonnen in bruikleen aan die gemeenten worden afge staan, ter plaatsing bij het standbeeld van Michiel Adriaauszoon de Ruyter. Daar de daarbij bekoorende rolpaarden moeten worden aangemaakt, zoo werd in het schrijven medegedeeld, kon aan het verzoek van 't dagelijksch bestuur der gemeente Vlis singen om deze rolpaarden te mogen ontvan gen, niet worden voldaan, door den directeur en commandant te Willemsoord de noodige aanwijzingen zullen worden verstrekt om deze te kunnen vervaardigen naar het model der rolpaarden, voor de eveneens uit de Straat van Messina afkomstige kanonnen, welke vóór het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord zullen worden opgesteld. Indien de door de zorg van het Vlissing- sche gemeentebestuur vervaardigde affuiten gereed zijn, zal de minister gaarne mededee ling ontvangen, ten einde de kanonnen daar na van Vlissingen te kunnen doen overbren gen De minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commis sie. welke iu dit jaar is belast met het af romen van het toelatings-examen voor het Koninklijk Instituut voor de marine te Wil lemsoord; is samengesteld als volgt lid en vooratter, kapitein-luitenant ter zee H. O. W. Planten leden de beer dr. H. J. Oosting, leeraar aan het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord; de heer C. D. A. Zimmermann, leeraar aan 's Rijks hoogere burgerschool met 5-jari- gen cursus te Middelburg; de heer G. C. Dibbetz, tijdelijk leeraar aan bet Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord de heer C. Krediet, leeraar aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Rot terdam de heer J. de Vries, gemeentelijk inspec teur voor het lager onderwijs te Amsterdam de heer A. Groenier, leeraar aan 's Rijks hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Utrecht de heer S. A. Leopold, leeraar aan 's Rijks hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Goes; de heer F. Ie Clerq, leeraar aan het. Ko ninklijk Instituut voor de marine te Wil lemsoord; de heer dr. H. A. J. van Swaay, leeraar aan 's Rijks hoogere burgerschool met vijf jarigen cursus te Tilburg de heer A. van Dissel, leeraar aan de hoo gere burgerschool met. 5-jarigen cursus te Deventer plaatsvervangende leden de heer L. M. Baale, leeraar aan de tweede hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te Amsterdam de heer dr. W. Bouwman, leeraar aan het gymnasium te Schiedam; de heer dr. W. F. van Vliet Jr., leeraar aan de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Delft; aan de commissie toegevoegd als secretaris (uitsluitend met het secreta riaat belast) de officier van administratie der 2de klasse M. C., Jautze; voor de lieoordeeling van het handteeke- nen de heer M. D. van Dijk. leeraar aan het Koninklijk Instituut voornoemd. De minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid Heeft goedgevonden met intrekking van zijne beschikking van 10 Augustus 1904 no. 284, afdeeling Handel en Nijverheid, te bepalen, dat als inrichting ter opleiding van machinisten, waarvan het eind-diploma aanspraak geeft om te worden toegelaten tot het examen ter verkrijging van een diploma als machinist aan boord van koopvaardijschepen, door hem worden be schouwd lo. do kweekschool voor machinisten te Amsterdam 2o. de inrichting tot opleiding van ma rine-machinisten te Hellevoetsluis 3o. de zeevaartschool te Terschelling, op leiding van stuurlieden en machinisten ter koopvaardij, mits bij het bedoelde einddiplo ma wordt overgelegd het bewijs van ten minste een jaar werktijd als smid, bankwer ker, draaier, ketelmaker of machinesteller in een© machinefabriek aau den bouw of de her stelling van stoommachines en ketels; 4o. die ambachtsscholen in Nederland oi in de Nederlandsche koloniën, waar ook on derwijs in stoomwerktuigkunde gegeven wordt, mits bij het bedoelde einddiploma wordt overgelegd het bewijs van ten minste één jaar werktijd als smid, bankwerker, draaier, ketelmakcr of machinesteller in een machinefabriek aan den bouw of de herstel ling van stoommachines en ketels. Tot commies-redacteur ter gemeente secretarie te Arnhem is benoemd dr. J. B. A. Hipp, tijdelijk ambtenaar ter secretarie te Delft. De gemeenteraad van Schoonhoven be noemde tot gemecnte-secretariden heer A. R. Veenstra, adjunct-commies ter secretarie der gemeente Rotterdam. Mr. P. J. Tnoelstra wordt door Amster dam IV van de „S. D. A. P." voorgedragen voor het hoofdredacteurschap van Het Volk. Bij den dienst der kolonale vaartuigen in Suriname zijn vacant twee etrekkingen van tijdelijk tweede machinist, waarvoor in aanmerking komen zij, die in Hzit zijn van het diploma B (of hooger) als machinist ter koopvaardij, of van eene aanstelling als macliin-' t der tweede klasse (of hooger) bij dc Koninklijke Nederlandsche zeemacht. Sollicitanten hebben zich vóór 15 Mei e. k. bij oen op zegel gesteld verzoekschrift te wen den tot het departement van Ko .iën, af deeling West-Indische Zaken, onder overleg ging, zooveel mogelijk, van bescheiden om trent hunne bekwaamheden en van bewij zen, dat zij niet onder militair dienstverband staan, alsmede van een na heden door den burgemeester dor woonplaats an den sollici tant afgegeven bewijs van goed zedelijk ge drag. Nadere bijzonderheden omtrent bezoldiging enz., zijn vermeld in de Staatscourant no. 94 Velen, uit verschillende standen der maatschappij, bewezen gister de laatste eer aau het stoffelijke overxhet van den betreu: den W. J. Bolderman, dat overigens in allen eenvoud te 's Gravenhage ter aarde werd hi stoid. De burgemeester, de in de gemeente aanwezige wethouders, de gemeent-secretaris, de ambtenaren eu het verdere personeel van het Armbestuur, vertegenwoordigers van ker kelijke eu liefdadigheids-instellingen enz woonden de droeve plechtigheid bij Aan bet nieuwe nummer der „Maand cijfers en andere periodieke opgaven", uitge geven door het Centraal Bureau voor do Statistiek, dat zich overigens geheel aansluit aan zijn voorganger, zijn de volgende nieuwe statistische overzichten toegevoegd. De bevolkingsstatistiek onderging eene be langrijke uitbreiding door opneming van de statistiek der maandelijksobe sterfte van kinderen beneden 2 jaar, die vroeger in de statistiek van den loop der bevolking werd gepubliceerd. Voorts werd er aan toegevoegd een overzicht van de bij den Centralen Ge zondheidsraad bekend geworden gevallen van besmette li jko ziekten. Nieuw zijn verder de tabel betreffende het bezoek aan musea en die der productie omslag en consumptie van suiker. Aan het gedeelte betreffende Oost-Indië zijn toegevoegd een overzicht der meteoro logische waarnemingi i te Batavia, alsmede oen overzicht van de gevallen van vee ziekten en hun verloop. In het volgend nummer zullen ook om trent de kolonie Suriname eenige meerdere statistische gegevens worden opgenomen, ont leend aan het gouvernements Advertentie blad. Ten slotte zij nog vermeld, dat het over zicht der meteorologische waarnemingen te De Bilt in overeenstemming is gebracht met de gegeven9, maandelijks door de directie van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut gepubliceerd. Een openbare leeszaal te Leeuwarden. Te Leeuwarden is gisteren een openbare leeszaal, in tegenwoordigheid van autoriteiten en gencodigdeu, door dén voorzitter van het bestuur, mr. A. D. H. Foc- kema Andreae, met een toespraak geopend. aDoor de invoering van de door de Regee- ring goedgekeurde zomcrdienstregeling vorden in den treinenloop de volgende wijzigingen ge bracht Evenals vorige zomers zullen op het traject ArnhemAmsterdam en ArnhemRotterdam MaasDen Haag weder sneltreinen worden ingelegd ter ontlasting van de sneltreinen 44 en 52 in deze richtingen en voor afzonderlijken doorvoer van de reizigers, komende van de richting Hengelo resp. Maastricht. De dezer treinen zal dan zijntrein 44, v< Hengelo 8.33 v.m., Arnhem 10.23 v.m.. Utrecht 11.32 v.m. naar Amsterdam en 11.35 v.m. naar Rot terdam Maas en Den H. ag trein 44, vertrek Maastricht A22 v.m., Arnhem trein 44bis 10.37 v.m., Utrecht 11.45 v.m. naar Am- sterdam en 11.48 v.m. naar Rotterdam Maas en Den Haag 's avonds trein 52vertrek Hen gelo 7.12 n.m., Arnhem 9.20 n.m., Utrecht 10.35 n.m. naar Amsterdam en 10.38 n.m. naar Rot terdam Maas en Den Haag trein 112/54, ver trek Maastricht 5.40 n.m., Arnhem 9.00 n.m., Utrecht 10.05 n.m. naar Amsterdam en 10.08 n.m. naar Rotterdam Maas on Den Haag. Op het traject Den Haag en Rotterdam Maas resp AmsterdamUtrechtArnhem is een sneltrein ingelegd, vertrek Den Haag 12.16, Rotterdam Maas 12.20, Amsterdam C. S. 12.33, W. P. 12.47, Utrecht 1.27, met aankomst Arn hem 2.31 n.m. Trein 27 (Baseier nachttrein) zal in afwijking van f n vorigen zomer wel rei zigers 3e klasse vervoeren, terwijl meltrein 127, vertrek Amsterdam C. S. 4.18, W. P. 4.35 en Utrecht 5.17 n.m. naar Arnhem en Emmerik slechts zal loopen op Let traject Amsterdam Arnhem van af 1 Juli en op de lijn Arnhem— Emmerik van 1 Juli t/m. 15 September. In verband met eene niouwe sneltreinverbinding tusschen Nederland en Duitschland v.v. zal een nieuwe sneltrein worden ingelegd, vertrek Emmerik 7.39 M E. T., Arnhem 7.36 v.. E. T., Utrecht 8.38 v.m. naar Amsterdam, aankomst W. P. 9.15 v.m. ^eze trein loopt van 2 Juli tot en met 16 September. Voor de verbinding Maastricht.Rotterdam en MaastrichtUtrechtAmsterdamDen Haag via Boxtel zijn weder een tweetal sneltreinen ingelegd op het traject BoxtelMaastricht voor afzonderlijken doorvoer der reizigers uit beide richtingen. Trein 91, vertrek Rotterdam D.P. 7.27. Beurs 7.34. Boxtel 9.16, aankomst Maas tricht 11.55 v.m. trein 111, vertrek Den Haag 7.06. Amsterdam u. S. 7.11, W. P. 7.30, Utrecht 8.15. Boxtel 9.24, aankomst Maastricht 12.10 n.m. omgekeerde richting des avonds vertrek Maastricht trein 112 ten 5.40. Boxtel 8.24, Utrecht 9.42 naar Amsterdam en 9.38 n.m. naar Den Haag en Rotterdam Maas trein 96, vertrek Maastricht 5.56, Boxtel 8.40, aankomst Rotterdam Beurs 10.16 en D. P. 10.23 n.m. Sneltrein 108 (Parijsche trein) zal met den nieuwen dienst- tien minuten later (7.10 n.m.) van Roosendaal naar Amsterdam vertrekken. In verband hiermede zal de trein van Vlissin gen 5.00 h.in. (dan 4.30 n.m). thans te Roosen daal aansluitende op trein 108. van daar naar 'Amsterdam afzonderlijk worden doorgevoerd vertrek Roosendaal 6.24, 's-Hertogenbosch 7.37, aankomst Utrecht 8.27 en Amsterdam W. P. 9.07 n.m. Op de lijn Groningen en Leeuwar denZwolle zijn ingelegd de sneltreinen 163 en 164 voor het vervoer der reizigers in de rich ting Arnhem'Boxtel. Trein 164, vertrek Gro ningen 7.00, Leeuwarden 7.00, Zwolle 9.00, Zutphen 9.50 en Arnhem 10.31 v.m. naar Nij megen resp. Boxtel trein 163, vertrek Nijme gen 1.45 (van Boxtel), Arnhem 2.22, Zutphen 3.03. Zwolle 4.10, met aankomst Leeuwarden 5.56 en Groningen 6.00 n.m. Op het traject AmsterdamArnhemEmmerik is ingelegd een nieuwen harmonicatrein 23Dbis voor reizi gers le en 2e klasse. Trein 2CD zal dan even als thans van Den Haag vertrekken 8.35. van Rotterdam Maas 8.39, van Amsterdam 0. S. 8.54 en W. P. 9.10 v.m., met aankomst Arn hem 10.42 v.m. en zal -an Amsterdam uitslui tend reizigers vervoeren voor verder dan Arn hem in de richting Nijmegen en voor verder dan Oberhausen in de richting Essen. Trein 23Dbis zal van Amsterdam S. vertrekken 9.13, W. P. 9.28. Utrecht 10.05, met aankomst Arnhem 11.05 v.m. Do niouwe betrouwbaar- heidsrit van de N. A. C- D© data van do betrouwbaarheidsrit- we Ik gehouden wordt door de Nederlandsche Automolbiel Club, zijn thans definitief vastgesteld op 29, 30 en 31 Mei a. s. Qp Maandag 29 Mei zal op een nader vast te stellen plaate to Amsterdam worden afgereden om 7.30, en zal dien dag gereden worden via 's Hertogenbosch naar Maastricht. Dinsdag 30 Mei gaat de reis naar hot noorden via Maatstrich'Zutfen, Zwolle tot Leeuwarden, alwaar overnacht wordt. Woensdag 31 Mei zal gereden worden over Zwolle. Amersfoort, Amsterdam, Den Haag, alwaar de stoet wordt ontbonden. Reeds verscheidene toezeggingen van deel neming zijn ingekomen, en de commissie be reidt zich dan ook voor op een groot aantal deelnemers. De inschrijvingen zijn geopend tot 15 Mei a. s. Heffing van porten en rech ten. Do Staatscourant no. 94 bevat een Kou. besluit van April 1905, tot nadere svijziging en aanvulling van art. 12 van het K. B. van 2 Nov. 1898, tot regeling van de porten en rechten der brieven en andere stukken, welke worden uitgewisseld tusschen Nederland en de landen tot de Algem. Post- vereeniging behoorende, alsmede de lauden welke niet tot de Vereoniging behooren. Met ingang van 1 Mei aanstaande wordt ta Pernis het bijzondere telegraafkantoor op geheven. en e R:;i.-< 1 -hoonl toor, in verbinding met Rotterdam, oor he alge meen© verkeer opengesteld. De diensturen blijven onveranderd. De minister van Buiten landsche zaken a. i. vestigt de aandacht van belanghebben den op het feit. dat gcederen uit Nederland in verpakkingen, waarop voorkomen Engel- sche woorden, die alleen dienen ter omschrijt- viug van den aard of de hoedanigheid der goederen, bij invoer in Engeland niet behoe ven jjemerkt te worden met de woorden „made in Holland." Indien echter naast eerst bedoelde woorden in de Engelsche taal op de verpakking eene teekemng of een al of niet gerep'itreerd merk voorkomt, dan is het, ter voorkoming van twijfel of artikel 16 van de „merchandise marks act" van 1887 over treden is, wenschelijk, eene duidelijke aan wijzing er biji te voegen van het land van oor sprong. Het feit, dat het merk op die goederen door Nederlandsche belanghebbenden in Engeland geregistreerd is, maakt hierbij geen verschil. Vermindering van 't ge bruik van gedistilleerd. Naar de Volksbond verneemt, heeft het verbruik van veraccijnsd gedistilleerd per hoofd der be volking over 1904 in ons land bedragen 7.65 liter a 50 een cijfer zóó laag als sedert 1870 niet is voorgekomen. Sinds 1877, toen het .9.98 liter bedroeg, is het verbruik: per jaar en per hoofd geleidelijk bijna 2J liter verminderd. In het le kwartaal van dit jaar heeft de accijns weder ruim f 250,000 minder opge leverd dan in 't le kwartaal 1904. Waarlijk cijfers die verblijden. O n s c h ad e 1 ij k 1 De afdeeling En schedé van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, heeft een onderzoek ingesteld naar de samenstelling van eenige zoogenaam de onschadelijke alcoholvrije dranken (goed- koopo citroenen, volksdranken e. d.). In 6 van de 10 monsters bleek van 250 m. G. tot 1,2 G. salicylzuur per L. aanwezig. In de 3 van de 10 werd saccharine gevonden, terwijl alle op de kleurlooze na aniline- hnudend bleken te zijn. In het orgaan „de Volksbond" no. 35 wor den nadere bijzonderheden betreffende dit on derzoek meegedeeld. Oplichtsters. Voor eenige weken logeerden in het. hotel „Funckler" te Haarlem twee dames, die in verschillende modewin kels te dezer stede inkoopen deden voor haar toilet. Toen het evenwel op betalen aankwam, bleek dat de dames -niet aan haar verplich tingen konden voldoen, waarom de leveran ciers de zaak in handen der politie gaven, en de dames aanklaagden wegens oplichting. De jongste, die nog minderjarig is, is door de politie aan haar voogd gegeven, terwijl tegen de oudste, de moeder, blijkbaar rechts ingang wordt verleend, daar er Dinsdagmor gen in het Paleis van Justitie instructie in deze zaak werd gehouden, waarbij de leveran ciers der goederen werden gehoord. Haairl. Dbl. Met weinig tevreden. De Bre- da&ohe dieven zijn met weinig tevreden en zijn ook niet kieskeurig in hun ontvreemdin gen. Gisteren nacht hebben zij zich toege- eigend tuit verschillende woningen aan de Jan van Polanenkade de zinken trechters van die einsame Klause. Still berümt iu ganzen Hause. L. en V. De Amsterdamsche straat jeugd heeft gisterenmiddag een ergerlijk stuk bedreven. Men heeft nl. den inhoud van een brievenbus aan de Oudeschans in brand gestoken. De brandweer heeft getracht te redden wat. nog te redden was. Men meldt uit Rijen aan het Dagbl. voor Nbrb. Dinsdagmorgen is de wegwerker der S.S. M., De H., alhier, bij het rangeeren beklemd geraakt tusschen de buffers van twee wag gons en daardoor hoogst ernstig gekwetst. Overreden. Te Laren (N.-His een 9-jarige knaapje door een wagm over reden en zoo ernstig gekneusd, dat bet na een half uur overleed. Het stoken van zoogenaamde Paasch- vuren wordt vooral door het kleine volkje jaarlijks herhaald. Zondag hadden eenige kinderen te Steen deren weer zulk een vuurtje gestookt en be kwam een meisje van 9 jaren zulke ernstige brandwonden, dat men voor het behoud van haar leven vreest. Zutph. Ct. I n brand geraakt. Men meldt uit Den Haag: Om even half één gisterenmiddag zagen de bewoners van de Gedempte Gracht, uit no. 50 d'ier straat een vrouw de deur uitstormen, geheel door vlammen omhuld. Dadelijk trokken een paar voorbijgangers hun overjas uit, wikkelden de vrouw daarin en doofden zoo de vlamm Ze bleek een 19-jarig meisje te zijn. Toen zij in hare woning was gedragen, bleek dat zij ernstige wond i aan arm, been en schouder had bekomen, die door een ge neesheer werden verbonden. Het ongeluk is gebeurd, doordat de iizeren plaat, waarop een petroleumtoestel op de tafel stond, brak. Het toestel viel daardoor van de tafel, vloog in brand en toen het meisje die «vlammen wilde bhisschen. geraakte het. zelf in brand. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde natuurlijk geen dienst te verrichten. Alleen van den verbandtrommel werd gebruik gemaakt.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 2