Heeren-, Dames- Kinderschoeisel. „AUROR A" KOSMOGRAFIE. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÈN. Westlandsche Hypotheekbank. Nederlandsche Centraal Spoorweg-Maatschappij. Tuinpaviljoen te Koop, Ten Hove Jonkers, te Tiel. Keukenmeid Schoenen- en Laarzen-Magazijn. C. H. DE JONG. Opruimings Koopje. f7.50 voor slechts f 1.50. DE GEHEIMEN v|h RUSSISCHE HOFLEVEN. 2000 5 pCt Eerste Hypotheek Obligation van f 1000.- DINSDAG 2 MEI a s., TESTAS A WALLER. Ned. Diamantbewerkersbondon stond uit voerig stil bij de spoorwegstaking in ltJ3, waarvan de zware verantwoordelijkheid door hem gelegd werd op de leiders van de S. D. A. P-. die het talent en den moed hebben gemist aan de anarchisten weerstand te bie den. Wat Spr. vooral wraakte is, dat deze leiders, in plaats van over de gevolgen te schreien en rouw in het hart te dragen, op een toon van aanmatiging er de schuld van werpen op de burgerpartijen. Spr. scheidde de werkstakingen in poli tieke en economischede eerste moeten vol gens hem beslist mislukken. Spr.'s conclusie is dat ook voor ons land moet toegepast worden wat in Amerika zoo heeft aangetrokken om de verschillende vak- vereenigingen tot eene groote federatie te vereenigen, eenigszins overeenkomend met het N. A. S. in zijn besten tijd. Naast deze federatie staat een vereeniging van allerlei mannen buiten de arbeiderswereld, die als een verzoeningsraad optreedt. Spr. heeft hiervan met veel genoegen ken nis genomen en weet dat vele werkstakingen door dezen raad zijn voorkomen. Zoo iets is ook voor Nederland Spr.'s Na langdurige en soms verwarde discussie werd eindelijk een motie der afdeeling Am sterdam met algemeene stemmen aangeno men, waarin werd uitgesproken, dat de vak- vereeniging zich niet kan Ieenen als instru ment ter bereiking van een politiek doel of tot omkeering van den staat der samenleving en het lidmaatschap van het Alg. Ned. Werkliedenverbond onvereenigbaar wordt geacht met een vakvereniging, die zich voor zulke doeleinden leent. Nog werd aangenomen een voorstel van Rotterdam, waarbij aan het oentraal-bestuur werd opgedragen een landdag te organisee- ren en een van Zrwolle, om bij de a. s. ver kiezingen de propaganda zoo krachtig mo gelijk ter hand te nemen. Nadat als plaats van de volgende vergade ring Rotterdam was aangewezen werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. In het Gebouw der Vereeniging „Sint Lucas'', Rembrandtplein 10 te Amsterdam, wordt Zondag 30 April des namiddags ten 2 ure eene .tentoonstelling geopend van eene exquise collectie Japansche kunst, bijeenge bracht door de firma wed. C. G. Kleijkamp, Wijnstraat 85, Rotterdam. Met 1 Mei verschijnt het nieuwe week blad De Vonk, onder redactie van Marie Metz Koning en Top Naeff. De volgende dames en heeren hebben bun medewerking toegezegdIna Boudier-Rakker, mej. mr. E. C. van Doi,Gerard van Eckeren, J. Eigen huis, J. Everts Jr., Frans Huieman, mr. M. G. L. van Loghem, Joh. De Meester, Frans Netscher, Is. Querido, J. Reddingius, Willem Rovaards, Annie Salomons, Stijn Streuvels, J. Tersteeg, Herman Teirlinck, mej. mr. Annie De Waal, mevr. Wegeriff-Gravestein, dr. C. J. Wijnaendts Francken, mevr. Wel moet Wijnandts FranckenDyserinck e. a. Het weekbla stelt zich ten doel, onderhou dende en leerzame lectuur van de eerste auteurs te verschaffen, die door elk beschaafd mensch en óók door jonge meisjes gelezen kan werden. Uitgevers zijn de heeren Scheltens Giltay te Amsterdam. Kievitseieren worden de laatste jaren ook gevonden in de omstreken van Apeldoorn. Op de markt aldaar zijn dit jaar tot dusver 2000 kievitseieren verhandeld. De staking te Maastricht. De staking der timmerlieden te Maastricht breidt zich nog steeds uit. Nog bij drie aan nemers is de arbeid neergelegd, zoodat op 't oogenblik gestaakt wordt bij 9 aannemers. Steeds blijven de stakers zich ordelijk ge dragen. De zaak Gebrs. Gratama. Naar de Leeuw. Ct. verneemt, is de instructie te- fen de heeren Gratama gesloten. De betrek elij ke stukken berusten reeds ten parkette van den officier van justitie. Inbraak in eene pastorie. Gisterennacht is ingebroken in de pastorie te Westdorpe (Z.). Ontvreemd zijn een zilveren Christusbeeld, een zilveren voetstuk van een fruitschaal en andere garnituren. Van bet drama eergisterennaeht te Vollenhoven afgespeeld, meldt men aan de N. R. Ct. nog bet volgende uit Zwolle Op de boerenhoeve De RolLcafce wonen de 42-jarige Harm de Vries en zijn 55-jange zuster Naatje de Vries. Toen gisterenavond de melkrijder van de boterfabriek De Volhar ding geen melkbussen aan den weg vond staan, die de Vries daar gewoonlijk neerzette en trots herhaalde signalen geen gehoor kreeg werd door hem en enkele inmiddels gewaar schuwde familieleden een onderzoek ingesteld. Door inklimming wist men zich toegang te verschaffen tot de overigens op gewone wijze gesloten woning. In een der vertrekken vond men toen de Vries in een uiterst verwrongen houding voorover op den vloer liggen. Het hoofd was aan de rechterzijde geheel in elkan der gedrukt, terwijl een groote plas bloed van ongeveer een meter omvang rond om hem heen lag. De weeke hersenmassa kwam uit de wonden te voorschijn. Het slachtoffer hield de gebalde vuisten krampachtig tegen de borst gedrukt, de knieën waren opgetrokken, de rechtervoet was ontbloot. Niet alleen do vloer, maar ook de muren en zelfs de zolder waren met bloedvlekken bespat. Alles stond op zijn gewone plaats, geen stoel was verzet. Een groote worsteling of iets dergelijks schijnt dus niet te hebben plaats gehad. Op de tafel lag een mes, dat echter niet gebruikt schijnt te zijn. Eendge meters verder lag de zu-1 r in be- wusteloozen toestand. Aan het hoofd had zij een 12-tal wonden, terwijl indrukken van vingers aan den hals werden waargenomen. Haar toestand is ernstig, doch geeft i'oop op herstel, hetgeen dringend wenscbelijk is met het oog op te geven inlichtingen. Allerlei ge ruchten doen de rondte, doch niets kan er met zekerheid worden vastgesteld. Aan zelfmoord valt niet te dei ken. Wel veronderstelt men, dat de man op het boeren van gerucht is ontwaakt en zijn hoofd om de deur heeft gestoken, waarna hij direct de doodelijke wotrden (schot of slag) heeft ont vangen. Doch dit is slechts vermoeden. Bui tenshuis is alles gewoon en van inbraak of geweld is verder ook niets te bespuren Het parket van Zwolle was spoedig ter plaatse. Het lijk is naar het ziekenhuis te Zwolle ge voerd. Gisteren zou aldaar de sectie plaats vinden. Een droevig drama zoo schiijft men uit Hardinxveld aan do N. R. Ct. speelde zich alhier af. In de vorige week was een ongehuwde dochter van S. B. moeder geworden en Zondag was door do politie reeds nasporing gedaan, daar men aan kindermoord dacht. Een onderzoek naar de plaats waar het kind geborgen zou zijn, bracht, naar wij vernemen, niets aan het licht. De politie stelde echter een nader on derzoek in. Gisterenochtend om elf uur vond de nachtwaker B. in de Wetering achter de Nieuwe Steeg de jeugdige vrouw met hare moeder verdronken; zij hielden elkander vast omklemd. Uit op den wal achtergelaten voorwerpen als een parapluie en een omslag doek blijkt dat hier het vaste voornemen be staan heeft om een einde aan het leven te maken. D© justitie scheen reeds in de zaak gemoeid, zoodat vermoedelijk angst voor de gevolgen der misdaad beiden een zoo nood- lottigen dood tegemoet deed gaan. De vader beweert aan de misdaad onschuldig te zijin. Op straat gezet. Gisterenmiddag werden aan de „Rouwenhof" te Wage logen de onbewoonbaar verklaarde huisjes, voor zoover die nog bewoond waren, door de po litie ontruimd. Acht gezinnen kwamen daar door op straat te staan, waarvan 5 nog geen onderkomen hebben gevonden. Stoomtramongeluk. Een knaapje, dat Dinsdag op de Conradkad© te 's Gravenhage door de stoomtram werd over reden, stierf 's nachts ten gevolge van de be komen verwondingen. Rijwielongeluk. Een wielrijder, Maandagavond van Neuzen komend, werd nabij Driekwart door een rijtuig overreden. Hij is gisternacht aan do gevolgen overle den. Een droevig ongeval heeft Dinsdag te Ambt Vollenhove plaats gehad. Bij het huiswaarts rijden met den ledigen mestwagen, waarop gezeten waren C. Rook en zijn drie-jarig zoontje, sloegen ie daar voor gespannen twee paarden op hol, met het ongelukkig gevolg, dat beiden van den wagen vielen en het kind onder een der wielen geraakte, dat hem over 't hoofd ging. Het was direct een lijk. C. Rook kreeg nog een wiel over zijn been, waardoor een lichte kneuzing ontstond. (Zw. Ct.) aDinsdag werd in een der zalen van heit Gebouw voor K. en W. ite Utrecht onder lei ding van prof. dr. G-. W. Kernkamp, eene algemeene leden-vergadering gehouden van het Historische Genootschap. Door het bestuur waren als sprekers voor deze vergadering uitgenoodigd prof. dr. D. Schafer van Berlijn, honorair lid van het Genootschap en prof. dr. H. Brugmans van Amsterdam. Prof. Sohafer sprak over: „Niederlandisch- hansische Beziehungen", terwijl prof. Brug mans een rede hield over „Staatsexamens voor historie1," Na afloop der vergadering werd een be zoek gebracht aan het hotel der Ridderlijke Duitsche Orde Balye van Utrecht, aan de Runnebaan, waarna een gemeenschappelijken maaltijd werd gehouden. a'Gisteren werd te Utrecht onder leiding van ds. H. Pierson, uit Zetten, de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den schoolraad van scholen met den Bijbel. Uit de mededeelingen van den secretaris bleek, dat in 1904 20 scholen zich aansloten en 2 zich afscheidden. 1 Jan. 1905 waren 425 scholen aangesloten. Na dien datum zijn er nog 9 scholen toegetreden. De ontvangsten waren f 2513 en de uitgaven f 2469. Aan het bestuur werd machtiging ver leend, in verband met art. 54bis, sub 7, der aanhangige onderwijsnovelle, in zake een oommissie vau beroep voor onderwijzers bij ongevraagd ontslag, naar omstandigheden te handelen tot voorliohting van het schoolbe stuur. De timmerlieden-staking te Hilversum. Daar de patroons-vereeni- ging met algemeene stemmen het bemidde lingsvoorstel van den Christelijken Bestu renbond verworpen heeft, zijn gisterenmor gen ook de R. K. en de Prot. Chrut. tim- merlieden-vereenigingen in staking gegaan, zoodat deze nu algemeen is. Daar echter vele patroons de eischen ingewilligd hebben, werd door de timmerlieden besloten, dat op die werken de arbeid voortgang zal hebben. Tevens is eene commissie benoemd van drie leden, uit elke organisatie één, die de pa troons zullen bezoeken, om te vragen of zij de eischen willen inwilligen. Deze commis sie vormt dan een permanent bureau. Geeft weder een patroon toe, dan wordt bij door dat bureau op de lijst geplaatst van hen, bij wie gewerkt mag worden. Was gisteren morgen om 12 uur het aantal patroons, dat de eischen der tim merlieden had ingewilligd slechts 8, om 6 uur gisterenavond bedroeg het al 21. De groote patroons en aannemers willen echter van geen inwilliging weten. Tengevolge van de inwilliging der eischen door 21 patroons, hebben gisteren reeds 100 gezellen den arbeid hervat, zoodat er nog 166 stakers over bleven. Zij gedragen zich ordelijk, terwijl on der allen van welke gezindheid ook en hetzij dan georganiseerd f niet georganiseerd, een stemmigheid heerscht. Ofschoon men niet verwacht dat vreemde timmerlieden zullen overkomen, wordt er toch gepost. De bij het 5e regiment infanterie be noemde militie-luitenants De Kruyff, Mul der en Blos worden Zaterdag a. s. beëedigd. Zij zijn resp. ingedeeld bij het le, 2e en 3e bataljon. De vereeniging „Amersfoortsche In dustrie en Huishoudschool" vergaderde gis teren, des avonds 8| ure, in Ons Huis. Te genwoordig waren 10 bestuur»- en 12 gewone leden. Na opening der vergadering leest de sec retaris de notulen van de vorige vergadering (Dinsdag 18 April 1.1.), die onveranderd wor den goedgekeurd. Aan de orde is de agenda. Punt I. Verslag van de commissie tot na zien der rekening en verantwoording van den penningmeester. Deze commissie bestaat uit: Mejuffrouw E. Middelburg en de hee ren J. van der Plank en J. van der Horst Bruyn. H;ervan is alléén mej. Middelburg ter vergadering. Zij rapporteert dat de reke ning en verantwoording in orde zijn bevon den. De voorzitter stelt daarom voor den penningmeester te dechargeeren. De verga dering 'betoont haar instemming. Punt II. Regeling fröbelen en mededee lingen. Do voorzitter zegt, dat het opnemen van de Fröbelschool in de Ind. en Huish.- school tot dusverre stuitte op de finantiën. Helpen we echter de Fröbelschool niet, dan zou deze ten onder gaan. De gemiddelde ontvangsten en uitgaven over de jaren 1904 en 1905 bedroegen f 1243.28. Door 't bestuur van de Industrie- en Huishoudschool is een begrooting opgemaakt voor de Fröbelschool, voor het geval deze zou samensmelten met genoemde school. In ronde cijfers komt men dan tot een som va f 2000 in ontvangsten en uitgaven, daar eenige uitbreiding direct gewenscht is. 't Ligt nml. in de bedoeling o. m. ook een klasse te openen voor meisjes, die zich in dezen tak willen bekwamen. Indien de Fröbelschool bij de nieuwe in richting wordt ondergebracht, geeft de plaatselijke af deeling van 't Nut alhier een vaste bijdrage van f 700 'sjaars. Misschien kan de Fröbelschool voor 't geheel der on derneming nog een klein voordeel afwerpen, daar ook het hoofdbestuur van 't Nut een bijdrage in eens van f 1000 en een vaste jaar lijksche subsidie van f 300 heeft toegezegd, wanneer de vereeniging er toe overgaat deze school biji de door haar op te richten in richting onder te brengen. De secretaris doet daarna eenige medé- deelingen omtrent zijn onderhoud met den secretaris van het hoofdbestuur van 't Nut, waaruit blijkt dat deze voor dit anderwijs er de wijze waarop de zaak hier aangepakt wordt warme sympathie heeft. De voorzitter deelt nog mede, dat heden middag op een bestuursvergadering van de „Fröbelschool" besloten is, deze inrichting, behoudens goedkeuring der algemeene ver gadering, op te heffen. Met liet oog op de schoone beloften, die door 't Nut zijn gedaan, heeft het bestuur gemeend niet langer de opneming van de Fröbelschool te mogen tegenhouden, en heeft het daarom besloten tot onderbrenging bij de Ind. en Huish. over te gaan. Punt m. Behandeling van het ontwor pen schoolreglement. Behoudens enkele redactiewijzigingen wordt dit reglement, na voorlezing, zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Dé voorzitter deelt mede, dat pok de Huis- vlijtschool is opgeheven, daar deze ook bij de Ind. en Huishoudschool zal worden op genomen. Was oorspronkelijk het plan de 3 huizen, tot dusver in huur bij den heer P. v. d. Sluij's, in gebruik te nemen, thans, nu Fröbelschool en Huisvlijtschool ook worden opgenomen, blijken die te klein te zijn, en is het" bestuur er in geslaagd nog een vierde huis er bij te buren voor 2 jaren, met 2 jaar opzegging, zoodat de buren der verschillende hoiizen steeds op denzelfden tijd kunnen eindigen. Voorts deelt hij mede, dat van den heer Van der Sluijs gordijnen, kachels en nog eenige andere zaken, en van de stad de inventaris van de kookinrichting zal wor den overgenomen. De secretaris doet eenige mededeelingen omtrent verschillende ingekomen aanbiedin gen voor onderwijzend personeel. Op zijn aanraden zal 't hulppersoneel voorloopdg „tijdelijk" worden aangesteld, omdat men natuurlijk niet weet hoe de school zal gaan. Ten slotte heeft de voorzitter nog een ver zoek. De vrijwillige bijdragen voor de Frö belschool zijp. langzaam aanmerkelijk ver minderd, zoodat deze post onder de ont vangsten niet bepaald schitterend is. Hij wekt daarom de leden op om ieder in zijn kring nog eens zijn best te doen nieuwe leden voor de Industrie en Huishoudschool te ver krijgen, opdat het een met het ander daar door gesteund zij en ook deze tak van on derwijs in onze gemeente moge bloeden. Nadat nog een lid een vraag omtrent de huurtijden van de huizen had gesteld, sluit de voorzitter de vergadering te half tien. Een publieke vermakelijkheid, waar van men hier in den regel alleen maar in de kermisweek kan profiteeren, zal a. s. Zon dag in Amicdtia plaats hebben. Er komt een ibekend specialiteitengezel schap uit Rotterdam, nl. dat van den heer Vleugels, hetwelk in Tivoli te Utrecht meer malen met veel succes optrad. Tot dit ge zelschap behooren o. m. „Fleurs d'Orange", dubbel dames-kwartet, dat Holland in beeld en woord vertoont, Nap. de la Mar, enz. Door het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie >s aanbesteed het herstellen en verbeteren van telegraafpalen langs den spoorweg AmersfoortAmsterdam, met in begrip van de zijlijnen naar Soestdijk, Baarn, Bussum en Weesp. Laagste inschrijving van H. v. d. Fliert, te Barneveld, f 2530. In verband met de iin den laatsten tijd meermalen voorgekomen gevallen van ver stikking door gas, willen wij nog eens in her innering brengen, dat men bij ornamenten met waterafsluiting de verdamping afdoen de jean tegengaan, door op bet water een laagje olie te gieten. Wij weten bij onder vinding, dat men dan slechts een a tweemaal per jaar het ornament behoeft na te zien. Hedenmorgen kwam een zwaar bela den vrachtwagen in de Utrechtsche straat in bosting met een wagen van de Amers foortsche tram, tengevolge waarvan een spat bord van laatstgenoemd rijtuig aan eene zijde geheel werd ingedrukt en een paar stangen van 't balooii werden krom gebogen. Nadat de tram, die door den schok uit de rails was geraakt, er weer was in gebracht, en de ge bruikelijke beschuldigingen door de diverse bestuurders waren geuit, werd de reis weer voortgezet. Burgerlijke stand. Geboren: Alberta, d. van P. Wind- houwer en P. Jekel. Ondertrouwd: G. van der Veer en W. van Wessum. Gehuwd: F. Brouwer en M. Vlam. Getrouwd A. M. MAC COLL E. H. BOISSEVAIN die, mede namens wederzijdsche oudera, hrin dank betuigen voor de blijkon van belang stelling, bij hun huwelijk ondervonden. Amersfoort, 27 Aprii 1905. Er biedt zioh nan een BOKKENKNECHT, P. G., v. g. g. voorzien, om direct in dienst te treden. Br. fr. lett. C. Boekh. Firma EDAÜW, Gouda. 's Gravenhage Lange Houtstraat 10. Amsterdam Damrak 92. De Directie bericht, dat de COrPO!8 der Pandbrieven vervallende 1 He! 19>»5, betaalbaar zijn gesteld aan bovengenoemde kantoren. Te Utrecht, bij de Heeren VLAER& KOL en bij de Heeren JAN BLIJDESTEIJN Zn. en verder bij Heeren Agenten en Cor respondenten. De Directie J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. De RAAD VAN COMMISSARISSEN brengt, ingevolge de bepalingen der Statutenter kennis van de Aandeolhondersdat de GE WONE ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS zal worden gehouden op Zaterdag 27 Mel a. s., des namiddags ten twee uor, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De aandeelen kunnen worden gedeponeerd van 23 tot en met 25 Mel a. s. van 10 tot 12 uur des voormiddagsaan het Hoofd bureau der MaatschappijMoreelsepark no. 1 te Utrecht en ten kantore der Associatie-Cassa te Amsterdamtegen ontvangstbewijsdat tevens zal strekken als bewijs van toelating tot de Vergadering. De Raad van Commissarissen: H. P. G. QUACK, Voorzitter. H. M. J. VAN ASCH VAN WIJCK Secretaris. Utrecht, 25 April 1905. Een nieuw paviljoen van blank eikenhout (rustiek) 31:» meter over diameter, voor zeer billijken prijs te koop aangeboden door Mevrouw WAALKENS—Baronesse van Ittebsüm te Arnhem Marktstraat 6 vraagtwegens ziekte der tegenwoordige met 1 Mei eeDe nette P. G., genegen huiswerk te verrichten. Een Burgermeisje zag zich gaarne geplaatst ter assistentie in de huis houding of voor kinderen. Ook niet ongenegen in een winkel werkzaam te zijn (liefst voor den dag). Br. fr. lett. J bur. Amersf. Dagblad. Ruime keuze in en Inrichting tot het leveren van zuiver voetvormige Schoenen Aanbevelend, HOF 38. Dr. P. II. Schoute, Handboek der Kos mografie, 3 deelen, vol met fraaie Illn- stratiën. Prijs f7.50 voor slechts f 1.50. Dit rijk geïllustreerde werk, 3 flinke dee len, beschrijvend De Hemel, De Aarde, ons Zonnestelsel, in zijn beweging, Het Licht, De Sterrenhemel, enz. enz wordt opgeruimd voorden geringen prijs van slechts f 1.50, bij D. BOLLE, Bazaar van Goed- koope Boeken te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop te melden: Kosmografie. In de vorige eenw, onthnld door G. SAM4ROW. 1. Keizerin Elisabeth, 4 deelen vroe ger f 10 nu f 3. 2. Grootvorstin Katharina. 3 deelen vroeger f 7.50 nu f 2.25. 3. Peter de Derde, 3 deelen, vroeger f 7.50 nu f 2.25. Deze werken van SAMAROW, de 10 deelen in eens gekocht, tijdelijk voor den spotprl|s van f 5. SAMARRW k0eft met d0ze werken de öil 111 Hit Uil hand gelegd, op een paar tijdvakken die ongemeen rijk zijn aan groote Sebeurtenissen en waarin aan de hoven van eerschers en heerscheressen eene altijd meer millioenen verslindende weelde hand aan hand ging met een hopeloos zedebederf. S4MAROW"s historische Romans: No. 1 voor slechts f 3, No. 2 voor slechts f 2.25, No. 3 voor slechts f 2.25. Alle werken 10 fraaie deelen in eens gekocht tijdelijk voor slechts f 5. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, te Rottordam. Franco na ontvangst van Postwissel waarbij te meldenSamarow 1, 2 of 3. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Actiën Geseilschaft für Petroleum Industrie nnd Handel, in Bucarest. De ondergeteekenden berichten dat door hen INSCHRIJVINGEN worden aangenomen op van bovengenoemde Vennootschap tot den koers van 98 pCt. plus looponde rente van af 1 Mei 1905, en wel op van af 10 uur des voormiddags tot 4 uur des namiddags te hunnen kantore, alwaar prospectussen en inschrijvingsbilletten verkrijgbaar zijn AMSTERDAM, 26 April 1905. f 1200.00. f 1200.00. Vraag uwen winkelier een VERHAGEK's Verzekerings-Ontbljlkoek a 25 cent. Onovertroffen in kwaliteit!!!! Elk kooper van deze koek is grails verzekerd voor f 1200 bij „The Ocean" tegen spoor- en tramwegongelukken en hoeft het recht haar kosteloos te laten onderzoeken door Dr. VAN HAMEL ROOS en HARMENS te Amsterdam die voortdurende controle uitoefonen op het geheelo fabrikaat. Bijzonderheden op de polisdie zich iu elke carton bevindt. C. L. Verhagen-van Oorschot Eerste Bossche Stoomkoekfabriek „De Nijverheid"'s Bosch. 15 maal bekroond met de hoogste onderscheidingen. Zondag 30 April. SCHITTERENDE VOORSTELLING DOOR HET SPECIALITEITEN GEZELSCHAP DlreetleVLEUGELS, Botterdam. IN DE SOCIËTEIT 4MICITIA. TABLEAU DE LA TROUPE. W Fleur» d'Orange. 8 Dames! Dubbel kwartet, 8 Dames! Transformations-Scène „Holland in Woord en Beeld." Eddl and Minnie Angelo, Paintre and Raggathorer. met geheel nieuw Repertoire. CROMWELL Musical Excentric8. The STARLET BROTHERS, Wereldberoemde Kunstwielrijders. NAP DE LA MAR, LES LAURIES Acrobatie Lawn-Tennis Act. OSCAR COPPEE'sDames Zang-Ensemble „Excelsior". Uitvoerig programma aan de Zaal. Plaatsbespreking Zaterdag en Zondag 12—2 uur bovendien 46 uur voor de leden van Amicitia. Prijzen der pleeteen öereeerveord f 1.—le Rang 75 eente2e Reng 50 Cents. AANVANG 8 UUR.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3