BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AM ERSFOORT. BIJ HET VAN Zitting van den gemeenteraad van Dins dag 2 Mei, dtes namiddags eon half twee uur. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig tien leden en de secretaris mr. J. G. Stenfert Kroese; afwezig de hee- ren van Voorst Vader en van Beek met kennisgeving, en verder de heeren C. J. Plomp, J. G. Kleber, N~. Veis ÏÏeyn, J. W. Jorissen en A. A. Hamers. Ingekomen zijn a. Mededeeling van de heeren C. J. Plomp, J. G. Kleber, N. Veis Heyn, J. W. Jorissen en A. A- Hamers, dat zij ontslag nemen als leden van den gemeenteraad. Wordt gesteld' in handen van Bi. en W. om daarmede te handelen overeenkomstig de voorschriften van de gemeentewet. De Voorzitter. Ik wil deze gelegen heid tevens waarnemen om de heeren dank te betuigen voor de vele diensten, welke zij in hunne kwaliteit als lid van den raad aan de gemeente hebben bewezen. b. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit tot regeling dier jaarwedden van de onderwijzeressen G. Till. Mezger en E L. M. Sinnige; voor informatie. c. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit tot onttrekking van terreinen aan den openbaren dienst gedurende de ker mis en tot onderkandsche verpachting van staanplaatsenalsvoren. d. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, namens dien minister van binnenlandsche zaken, dat het koffiehuis „de Arendniet als eene buitengewone inrichting van maat schappelijk verkeer beschouwd kan worden en dat daarom bezwaar bestaat tegen toe passing van art. 5 le lid der drankwet; alsvoren. e. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvangerter secretarie ter inzage van de leden. f. Aanbieding van het gemeenteverslag over 1904 overeenkomstig art. 182 der ge meentewet; zal worden gedrukt en aan de leden gezonden. g. Adres van de afdeeling Amersfoort en omstreken van den Bond van Nederlandsche onderwijzers tot aanstelling van een of meer schoolartsen; in handen van B. en W. om advies. h. Verzoek van zes leeraren van de Hoo- gere Burgerschool om een minimum-salaris voor hen te willen vaststellen; in han- de van B. en W. om advies. i. Bericht van mej. Teunisse, dat ziji gaarne het toezicht op het onderwijs in de handL werken op zich zal blijven nemen; voor informatie. j. Verzoek van mej. Van der Schroef f tot het mogen geven van privaatles in de gym nastiek. De Voorzitter. Het advies van dien inspecteur van het middelbaar onderwijs is nog niet ingekomen, zoodat dit verzoek nog niot kan worden behandeld. Wordt z. h. o. besloten dit verzoek in han den van B. en W. te stellen om advies. k. Verzoek van F. Kijftenbelt, predikant te Hoevelaken, om zijne kleindochter voor het toelatingsexamen van het gymnasium toe te latenin handen van B. en W. can advies. 1. Mededeeling van B. en W., dat bij hun ooilege is ingekomen eene mededeeling van het bestuur der Industrie- en Huishoud school, dat het de gemeentelijke subsidie on der de gestelde voorwaarden aanvaardt; voor informatie. m. De rekening van dè Vereeniging de Ambachtsschool over 1904. De Voorzitter. Ik kan mededeelen, dat B. en W. de rekening met de bescheiden vergeleken en in orde bevonden hebben. Wordt besloten de rekening ter secretarie neder te leggen ter inzage van de leden. n. Verzoek van dr. H. J. Reynders tot bei: geven van twee uren privaatles in het latijn; in handen van B. en W. om ad vies. Aan de orde is: 1. Verzoek van den heer Chr. Kok om eer vol ontslag als leeraar aan de Hoogere Bur gerschool. Wordt z. h. o. verleend met ingang van 25 Mei of zooveel oerder als in de vacature zal zijn voorzien. 2. Benoeming van een tijdelijk buitenge woon leeraar in het Engelsch aan de Hoo gere Burgerschool met adviezen. Op de aanbeveling zijn geplaatst dr. J. A. Bruins en J. Kuylman. D|e Voorzitter noodigt de heeren Celosse en van Esveld uit als stemopnemers te fun- geeren. Benoemd wordt dr. J. A. Bruins met al- gemeene stemmen. De. lieer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, ik mag zeker aannemen, dat dit een zeer tijdelijke maatregel zal zajm en dat B. en W. voornemens zijp om met den meesten spoed sollicitanten voor de vervulling van deze betrekking op te roepen. Anders zou zich ditmaal weer betzelfde voordoen wat bijna ieder jaar voorkomt en zon er tegen het einde van de vacantie geen leeraar zijn. De Voorzitter. Ik kan mededeelen, dat het voornemen werkelijk bestaat eene oproeping te doen tot definitieve vervulling van de betrekking. Dit is eene voorloopige maatregel om den beer Kok in de gelegen heid te stellen zijne nieuwe betrekking spoedig te aanvaarden. 3. Verkiezing van leden en plaatsvervan gende leden der stembureaux voor de stem ming van leden van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaalen van den gemeenteraad. De heer Heyligers. Mijnheer de voor zitter, kan de stemming op één briefje ge schieden 1 De Voorzitter. Als de heeren daarte gen geen bezwaar hebben, dan kan dat ge schieden. De uitslag van de verkiezing is dat zijn benoemd A. Voor de stemming van één lid van dè Twleede Kamer der Staten-Generaal. le Stoimdistriob (tevens hoofdstembureau) LedenEL W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst. Plaatsvervangend voorzitterE. L- Vis ser. Plaatsvervangende ledenD. Gerritsen, A. H. van Kalken, mr. P. J. F. van Voorst Vader, M. H. Pel en J. J. Berends. 2e Stemdistrict Voorzitter: M. L. Celosse. Leden: C. J. D. van Eek en MJ. R. N. Oosterveen. Plaatsvervangende ledenJohs. Elnop pers, D. C. Prins, J. van Wessum, T. J. H. Bianchi en B. A. Siddré. 3e Stemdistrict: VoorzitterC. Th. van Beek. LedenMr. J. Heyligers en S3. J. van Dui nen. Plaatsvervangende ledenC. A. van B'lari- cum, L. O. Verkerk, I. ter Schuur, W. Wolff en W. Kleber. B. Voor de stemming van leden van den Gemeenteraad le Kiesdistrict: LedenD. Gerritsen, A. H. van Kalken, mr P. J. F. van Voorst Vader. Plaatsvervangend voorzitter: E. L. Vis ser. Plaatsvervangende ledenM. H. Pel, J. J. Berends, J. Bolk, A. M. E. des Tombe en H Meursing. 2e Kiesdistrict Voorzitter: M. L. Celosse. LedenC. J. D. van Eek, M. R. N. Oos terveen en T. J. H. Bianclii. Plaatsvervangende ledenJohs. Knoppers, D. C. Prins, J. van Wessum, B. A. Siddré en L. A. Houbaer. 3e Kiesdistrict: Voorzitter: C. Th. van Beek. LedenMr. J. Heijligers, S. J. van Dui nen en C. A. van Blaricum. Plaatsvervangende leden: L. O. Verkerk, I. ter Schuur, W. Wolff, W. Kleber en D. Ruijs. 'Dè Voorzitter betuigt de stemopnemers dank voor de genomen moeite. 4. Vaststelling van het primitief kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen over 1905. Wordt z. h. o. vastgesteld tot een bedrag van f 82,806. 5. Verzoek van het bestuur der vereeni ging het Groene Kruis tot steun der ver eeniging met adviezen. B. en W. adviseeren de gevraagde subsidie van f 300 jaarlijks tot wederopzeggens ta verleenen en een der lokalen van het bureau der schutterij .ten gebruike af te staan voor zoover de ruimte daar ter plaatse toelaat. Wordt z. b. o. conform besloten. 6. Verzoek van het bestuur der Industrie- en Huishoudschool tob het tijdelijk mogen gebruiken van de lokalen in het gemeente- gebouw) in de Koestraat, bestemd voor het kookonderwijs, tot het overnemen van de leermiddelen der gemeente bij het kookon derwijs en tot het tijdelijk gebruik van eenige schoolmeubelen Wordt z. h. o. conform. het advies van Bi en W. gunstig op dit verzoek beschikt. 7. Voorstel van B. en W. betreffende te- ruggave van gestorte pensioenbijdragen aan den voormaligen adjunct-inspecteur van po litie R. J. Stellinga, met adviezen. B. en W. zijn van oordeel, dat de terug gave niet geweigerd kan worden, voor zoover, die vordering niet verjaard' is, aangezien de adjunct-inspecteur van politie niet in de pen sioenverordening opgenomen is; zijl advisee ren daarom in zoover de gestorte gelden te rug te geven. De heer van Eek. Mijnheer de voorzit ter, ik heb tot mijne verwondering gezien, dat de adjunct-inspecteur van politie niet ia opgenomen in de verordening op het pen sion eeren van gemeenteambtenaren. Toch 6chijjnen B. en W. den heer Stellinga de bij drage voor het pensioenfonds van zijn trak tement gekort te hebben. Ik moet onderstel len, dat die ambtenaar daarmee genoegen ge nomen heeft. Het is eene eigenaardige wijze v-an doen, dat iemand, niettegenstaande hij niet in dè verordening is opgenomen, toch gerekend wordt er toe te behooren en dat hem wordt gekort op zijn traktement. Maar als die persoon daarmee genoegen geno men heeft, dan kan hij naar mijne mee ning niet verlangen, dat het gestorte geld

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 5