r 309. Eerste Blad. a"" Jaar gang. Zaterdag 13 Mei 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. EEN PRINSES. SFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1./5. Afzonderlijke nummers- o.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeron in dit Blad bij abonnement. Eeno circnlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De crisis in Hongsrije. Den 3en Mei heeft de Hongaarsche rijks dag zijne zittingen hervat^ en sedert de ver gadering weder brcen is, heeft het adresdebat aan de woordvoerders der verschillende par tijen de gelegenheid verschaft- om hunne mee ningen uiteen te zetten. Het is een zonder linge toestand, die heerscht in het land, dat het erfdeel is van de kroon van Sint-Stefanus Kroon en Parlement staan tegenover elkan der in een conflict, waarvan de -oplossing en vindbaar schijnt te zijn; althans tot dusver is nog geen stap gedaan, die de oplos®'ng J naderbij brengt. Na maandenlangen strijd is de vorige rijks dag ontbonden-, maar de hoop, dat door deze I ontbinding het middel tot de oplossing zou I worden gevonden, is onvervuld gebleven. In den vorigen rijksdag bracht de oppositie door I obstructie den wetgevenden arbeid tot stil- I stand; thans is de vroegere oppositie meer- I derheid geworden en wil zit als meerderheid do verwezenlijking van hare wenschen afdwin gen. Maar zij vindt tegenover zich de Kroon, die haar non possumus stelt tegenover de punten van het programma der nieuwe meer derheid, die deze het naast aan het hart lig- j gen. Zoo is de toestand ontstaan, waaruit l voorshands geen redding mogelijk schijnt te ziju. Het k;esgerechtigde volk heeft in den rijksdag eene meerderheid gekozen, die ver langt. dat het Hongaarsch zal worden aan genomen als commandotaal in het leger. De keizer-koning weigert aan dit verlangen ge volg te geven. Hoe zal men er in slagen dezen knoop door te hakken? Het is eene vraag van den sterkste. In do dagen, toen Bismarck met den Pruisischen landdag in geschil was, zond hij de volksvertegenwoor digers naar huis en regeerde zonder begroo ting. Frans Jozef zou misschien wel gaarne hetzelfde willen doen, maar de koninklijke macht reikt in Hongarije minder ver dan in Pruisen. In ieder geval heeft hij zich tot dusver verzet tegen den eisch van het con- 8titutioneele stelsel, dat de ministerieele ze tels bezet worden door mannen, die het ver trouwen van do meerderheid genieten. Nog steeds is het aan de stembus geslagen kabinet- Tisza „tïjdeliik" aan het bewind, omdat tus- schen de Kroon en de meerderheid over liet regeeringsprograrama geen overeenstemming kan worden verkregen. Nu is men tot het besluit gekomen om door middel van een adres de wenschen van de meerderheid in concreten vorm aan de Kroon kenbaar te maken en tevens te ver langen. dat de Kroon zich daarnaar zal ge dragen. Aan het einde van het adresdebab verklaarde de woordvoerder van de oppositie, dat- men nu de beslissing van den monarch verwacht, dat de oplossing slechts in den zin van het adres mogelijk is en dat elke Diging tot vorming van een kabinet van aak en of een overgangsministerie, strijdig zou zijn met de grondwet. Zal men daardoor het doel nader komen Een correspondent van het Journal des Débats houdt de meerderheid van het Hongaarsche parlement het bekc-udo spreekwoord voor: Qui trop ©mbrasse mal étreint. Hij schrijftDrie maanden f loden meende de uit de verkiezingen voortgekomcu meerderheid slechts de hand te behoeven uit to steken om de vruchten van de ongedachte overwinning te plukken. Maar in plaats van een programma op fce stellen, dat door de Kroon kon worden aangenomen, en een nieuw ministerie op den grondslag van dat programma te vormen, heeft zij niet te ver wezenlijken aanspraken doen gelden, zoowel op militair als op economisch gebied. Over het leger heeft de grondwet den Koning hot opperbevel voorbehouden en het uitsluitende en absolute recht van organisatie van dit aan Oostenrijk en Hongarije gemeenschappelijke leger. De Koning is dus in zijn recht, wan neer hij de inmenging van het parlement weigert, dat verlangt, dat het Hongaarsch commandotaal zal zijn. In een veeltalig rijk, zooals Oostenrijk-Hcngarije is. zou het de toren van Babel zijn, wanneer de Koning op dat punt toegaf. Want reeds verlangen ook de Kroaten een nationaal Kroatisch leger, en de Czechen, de Polen, de Italianen en do Slovenen zouden niets liever willen dan dit voorbeeld volgen. Wat de vraag van de eco nomische zelfstandigheid betreft, hier vor men de internationale handelsverdragen een onoverkomelijken h*nderpaal, dien men niet met klinkende frazen uit den weg ruimt. Dat hebben de politieke koppen van de meerder heid sints lang begrepen, maar hunne macht en hun invloed in de verschillende partijen, die de meerderheid vormen, gaat niet zoo ver, dat zij de eerzuchtige frazenhelden tot zwijgen kunnen brengen. Men ,-s het einde lijk eens geworden over een adres aan de Kroon, een vaag en rekbaar stuk, dat allerlei uitleggingen toelaat. De Kroon kan dit adres niet aam aarden als grondslag van nieuw© onderhandelingen. Toch zal het op nieuw tot onderhandelin; gen moeten komen, wanneer men eene basis wil vinden, waarop men zal kunnen komea tot de overeenstemming, die nu zoo ver te zoeken Is. Engeland. Londen, 12 Mei. Hanzung, de Koreaansche zaakgelastigd?, heeft heden morgen aan het Koreaansche gezantschap door ophanging zelfmoord gepleegd. Onlangs vertoonde hij reeds teekenen van geestelijke stoornis. Zweden en Noorwegen. Het Noorsohe Storting heeft gisteren met 96 tegen 19 stemmen het voorstel der be- grootingscommxssi© aangenomen, om prins Gustaaf Adolf ee-n apanage toe te kennen van 50,000 kr. 'sjaars. Do Zweedsche rijksdag heeft beraadslaagd over een uitvoerrecht op ijoererte. Het voor stel (1 kroon per ton) is door de Eerste Kaaner met een Kleine meerderhead ver worpen, door de Tweede Kamer met een vrij groote meerderheid aangenomen. De zaak moet nu beslist worden door de beide Kamers in vereenigde vergadering. I talIS. Rome, 12 Mei. In de Kamer verklaarde minister Tittoni, in antwoord op verschillen de interpeUatiën, dat de militaire uitgaven tot geen ongerustheid aanleiding behoeven te geven, omdat zij tot het strikt noodige beperkt b'ijven. Zij beteekenen n-'et, dat e Italiaansehe politiek eenige wijziging heeft ondergaan cf dat internationale toestand minder bevredigend zou zijn voor Italië. De buitenlandsoh politiek van Italië is in geen enkel opzicht veranderd. Zij behoeft geen aanleiding te geven, hel-ij tot vrees, of tot ongerustheid, die niet gerechtvaardigd zou zijn. De minister bevestigde nogmaals de reeds vroeger afgelegde verklaringen omtrent Tri poli. Over Kreta sprekende, verklaarde hij, dat de inlijving van dat eiland bij Griekenland onmogelijk was. In antwoord op de bewering, dat de waar de van den driebond geringer was voor Italië, dan voor Duitschland en Oostenrijk, zeide de minister, dat het verbond Italië ontsloeg van het doen van overdreven mil'taire uit gaven, maar men kan niet verlangen, dat het Italië zou -rijstellen van de verplichting een leger en vloot to onderhouden. Het ver bond moest nog altijd beschouwd worden als een waarborg voor den vrede. Het bezoek van Keizer Wilhelm en minister Goluchowski had niet ten doel den driebond te verster ken, die volstrekt niet losser is geworden. j.n alle vragen betreffende het Balkan- schiereiland is een besluit genomen xn over- e nstemming met Duitschland en Oostenrijk. De minister heeft geen anderen wensch dan de overeenstemming tusschen Oostenrijk en Italië te zien voortduren. Met Frankrijk en Engeland heeft vriend schappelijk overleg plaats gehad in zake de Balkan-quaestie. Het werk van de civiele agenten in Macedonië heeft geen groote resul taten gehad in de laatst verloopen achttien maanden de moeilijkheden waren zeer groot. Toch werd een belangrijke zaak bereikt, n.l. de waarborg van veiligheid van personen en goederen, dank zij de reorganisatie van de gendarmerie, waarvan de minister de betee- kenis deed uitkomen. Hij sprak vervolgons nog van de financieele hervormingen in Ma cedonië, waarover onderhandelingen zijn ge opend, die zullen leiden tot de financieele controle van de mogendheden. Rusland. D procureur-generaal van de heilig© sy node Pobedonoszen, heeft zijn z:lveren juibi- leum in die functie in stilte gevierd. Na de godsdienstoefening in de huiskerk van de synode nam de jubilaris gelukwensohen in ontvangstop zijn verlangen werd eah- ter van bet overiianddgen van adressen en geschenken afgezien. De pers is het feest nagenoeg met stilzwijgen voorbij gegaan alleen de Moskowskija Wjedocmiosti huldigt in Po-benoszen den leermeester van Alexan- ander ni en den wijsten raadsman van de Russische monarchen. Over het nu gesloten zemstwo-oongres wordt nader bericht, dat besloten is, dat de vertegenwoordigers van gekozen lichamen geen deel bebooren te nemen aan de werk zaamheden van de districts-commiasdën, belast met bet vaststellen van de schadever goedingen aan landheer en wegens op hunne gronden door de boeren gepleegde buiten sporigheden. Het congres beeft ook den wensch uitgedrukt-, dat de leden der zeimst- wo's zullen weigeren deel uit te maken, als leden met raadgevende stem, van alle door de regeer ng te Petersburg benoemde com- missiën. Zij bebooren slechts in die com- missiën op te treden, wanneer zij gekozen worden in hunne kwaliteit van vertegen woordigers der zemstwo's, niet op eeno uit- noodigi ng vam de regcoring. Volgons de Nbwosti is aan Maxim Gorki liet verblijf in geheel Rusland, met uitzon dering van Petersburg, toegestaan. Naar men zegt, aal hij lezer dagen uit d© Krim terugkecren en op korten afstand van de residentie aan de grens van Finland zich metterwoon vest;gen. Het proces van Kalajow, den moorde naar van grootvorst Sergius, zal voor bet bof vai cassatie komen, waar mr. Beren- stam zij,n verdediger zal zijn. Schitomir, 12 Mei. Er heerscht ~og steeds groote opgewondenheid onder de bevolking in de omstreken. In Trojanow werden tien Israëlieten <~edood. Turkije» Volgens een beridht, uit Konstant'nopel ontvangen te Geneve, den ze ted van de re volutionaire Armenische vereeniging, heeft de Porte onder het voorwendsel het binnen komen van revolutionaire Armenische ben den in Turkije te beletten, drie bataillons in het sandsjaik Bajadiz ontboden. Er wordt verklaard, dat er geen bende aan de Turik- soh© grens bestaat en dat 'tgerudht daarvan door agenten van den sultan slecht© is ver spreid met het doel de vervolgingen te rechtvaardigen, die men in het vüajet Van wil organiseeren. Kreta. De oorrespondent van de Petit Bleu te Athene beweert, diait de opstandelingen op Kreta een dynamietaanslag beproefd hebben tegen d© woning van den Italiaansichen con sul-generaal, die als deken van het consu laire corps de nota der mogendheden aan het parlement van Kreta onderteekend heeft. Men zegt verder dat 175 man van de in ternationale troepen en van de gendarmerie belegerd worden in de stad Psilneno. Perzië* Het Petersburgsch© telegraaf-agentschap bericht uit Yspahan, dat in de te midden van vruchtbare streken gelegen steden Adh- was en Sdhuschter Engelsche consulaten wor den gevestigd. Na de voltooiing van den weg van Achrwas naar Teheran, waarvan reeds een derde gereed is, zuilen groote schepen op de Schat-el-Azat en de Kanoën naar Achwas karnen. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Petersburg, 12 Mei. (Petersburgsch Tele- graafagentschap.) Generaal Linewitsch seint van gisterenEen van onze afdeelingen werd in een pas tien werst zuidwestelijk van het dorp Sjimiaotse op 5 Mei door den vijand aangevallen en gedwongen naar Sjimiaotse terug te trekken. Den 6.-Mei dwong een an dere Russische afdeeling tien wersten van Oefangoz d© Japanners tot den terugtocht. Des avond herhaalde de vijand den aanval, waarbij het tot een bajonetgevecht kwam. De aanval werd afgeslagen. De eerstgenoem de afdïeeling had den 7. gedurende den ge- heelen dag en nacat bij Sjimiaot-se strijd te voeren; het geve-1 bleef onbeslist. De te genover onze tweede afdeeling staand© Ja- pansche troepen kregen versterking en den 7. begon deze afdeeling daarom terug te trekken. Een derde afdeeling. die tot den Tawangoelin-pas oprukte, werd door den vij and aangevallen, maar zij opereerde zoo gelukkig, dat zij er in slaagde den pas te bezetten. Dfeu 7. ondernam de vijand een krassen aanval op onze rechterflank; hij werd ech ter teruggeslagen. TokioMei. Van regeeringswege wordt bericht, dat in den morgen van den 9en den vijand met twee regimenten infanterie, vijf sotnia's kavallerie en een batterij een aan val deed in do buurt van Yentsjeng uit de richting van Naushankentzu, dat op 15 mijlen afstand van Hengtsjeng gelegen is. Van twee uur 's namiddags af deed de vijiamd een kracli- tigen aanval onder dekking van artillerie; de infanterie kwam tot op 100 meters van onze linie. Ons garnizoen trad daarop aan vallend op; het viel den vijand aan en ver strooide hem. De vijand liet 60 dooden en 160 gewonden op het veld; voorts droegen soldaten, in Chincesche klccren gestoken, vele dooden en gewonden weg. De verliezen, van den vijand werden geschat op 300 man. Onze verliezen zijn een jsdood en 50 gewond. De twee Rlussisdhe torpedo-booten Ricxn en Semtsjoeg zijtn in den nacht van Maan dag op Dinsdag ter hoogte van kaap St. Jacques (hij Saigon) verschenenzij had den instruction bij zich voor admiraal Ne- bogatow. Op verzoek van den gouverneur van Indochina zij.n zij weder vertrokken. Hiermede is tevens een eirud gesmaakt aan het geheel ongeloofwaardige gerucht uit Petersburg, dat de Semtsjoeg en een andere torpedoboot te Wladiwostak aangekamen zouden zijn. Volgens den Plarijschen correspondent van de Times zou de Russische kruiser Diana, die ia Augustus 1.1. naar Saigon gevlucht was en daar in het dok heeft gelegen, de zer dagen bijna ontsnapt zijn. De comman dant nad vergunning gekregen, een proef tocht te maken op de rivier, maar scheen het ruime sop te willen kiezen. De Fran- sdhe overhead moest dreigen met schieten, om den kruiser te dwingen, terug te kee- Hoewel er geen officieel© bevestiging van ontvangen 's, wordt de vereeniging van de divisie van Nebogatow met de vloot van Rodjestwensky toch als een feit beschouwd. De reis van le Russische vloot naar het verre oosten is langhaam geweest, maar in de beschikkingen, die doarvoor zijn gemaakt, zijn geen beletselen hinderend tusschen be;de gekomen. De bedde eakaiders van Rod jestwensky, die de reis om Afrika afzonder lijk hadden gedaan, hebben zich weder ver- eenigid aan de kust van Madagascar, en nu 'heeft de d "visie van Nebogatow zich aan de kust van Anmam daarbij gevoegd. Er schijnt dus geen reden te zijln om het laat ste gedeelte van de reis naar Wladiwostok nog verder uit te stellen. Waarschijnlijk zullen nog eenige dagen besteed worden om de jiieuw aangekomen schepen op te knap pen en in den toestand te brengen, waarin zij bekwaam zijn voor het gevecht, want zij zijn aanhoudend in beweging geweest se dert zij de Middollandsche zee hebben ver laten, een zestal weken geleden. Het is onzeker, welken weg Rodjestwens ky zal kiezen, wanneer hij de kust van An- nam verlaat. Wanneer besloten wordt de transportschepen maar de Russische haven te geleiden, dan zou een goed beleid mee brengen een gevecht met admiraal Togo to vermijden, want de vrachtbooten zouden de snelheid van de vaart belemmeren en aan de liöbteren onder do Japansdhe schepen eene goede gelegenheid bieden oan aan te vallen. Maar de andervinding zal moeten uitwijzen hoe liet laatste gedeelte van den tocht zal worden gedaan. Tokio, 12 Mei De laatst© verzekeringen van Frankrijk betreffende de onzijdgheid, 61 Roman van MORITZ VON REICHENBACH. „Ge vindt het dus goed, dat ik met uwi stiefdochter over die betrekking spreek, niet waar, mijnheer .Berger?" „Zeker, zeker, het is rniji een bijzondere een- en ik verlangde zelf een dergelijke be trekking voor Nanni." „Nu, dat treft dan uitstekend 1 Ik heb u evenwel nog iets te verzoeken, mijnheer Berger." „Ik ben geheel tot uw orders." „Staat ge mij tce, met de jonge dame on der vier oogen te spreken? Zijl zal dan, zoo verbeeld ik mij, minder gegeneerd zijn dan in 'tbijjzijn van iemand, wien zij, uit den aard dër zaak, toch altijd min of meer naar de oogen moet zien." „Zeker, zeker," haastte Berger zich nog maals te antwoorden, daar hem niets wen- schelijker voorkwam dan te voldoen aan dat op zulk een beleefde wijze gedaan verzoek, dat bovendien voor zijn gevoel van waardig heid als vader en als hoofd des gezins zoo bijzonder vleiend wtas gewteest. „Het is na tuurlijk veel beter als de genadige hoogheid alleen met Nanni spreekt" en toen kort daarop Nanni met rood! geweende oogen en een zeer verbaasd gezicht het kantoortje bin nentrad, maakte Berger, dat hij door de andere deur weg kwam. „Ge zult u mijner ternauwernood herin neren en ik zelf zou u denkelijk in een andere omgeving ook niet meer herkend hebben," zeide de prinses, die opgestaan was om Nanni te verwelkomen. „Gij zij|t veel veranderd in de twee jaar, dat we elkander niet gezien hebbenHerinnert ge u nog onze ontmoeting in dcti ouden burchttuin?" „Jawel, uw hoogheid, maar destijds was ik nog een kind." „En 't was toen zulk een prachtige avond met heldere maan en wij bewonderden Neu renberg." „Ja, ik wteet het nog wel," zeide Nanni, en de pas gedroogde oogen schoten weer vol tranen, omdat zij denken moest aan Egbert, die toen aan haar zijde stond en nu zoo ver weg wtas. „Ge hebt verdriet," sprak de prinses op zachten toon, „en in zulk een stemming spreekt men niet graag met vreemden, niet waar, en op dit oogenblik ben ik ook nog een vreemde voor uMaar wellicht loeren wij elkander wel nader kennen en dan hoor ik wel van u, waarom g«e nu zoo hebt ge woond." „Let maar niet op mijn tranen, prinses. Ik weet naturlijk niet waarmede ik u van dienst zou kunnen zijn, maar „Maar dat moet ge nu dadelijk van mij hooreu, opdat ge zoo gauw mogelijk weder alleen kunt zijn en naar hartelust zult kun nen uitweenen. niet waar Nu, dat is het juist, wat ik zou willen verhinderen, Ziet ge, ik weet zoo het een en ander van u hoe, dat vertel ik u later wel eens, maar ik weet, om kort le gaani, dat ge voor een andere omgeving zijt opgevoed dan die, waarin gij nu leeft, dat ge u niet gelukkig gevoelt en bij vreemden een beter „te huis" hoopt te vinden „Mijn God, hoe is 't mogelijk, dat „Heb ik geen gelijk?" „Ja., dat wel, maar „Och, als ik toch gelijk heb, dan doet het minder ter zake, hoe ik dat ben te weten ge komen. 't Voornaamste is, dat ik u helpen wil, en zoo gij zelf niet „neen" zegt, ook helpen kan," „•O, maar ik kan misschien niet half zoo veel als u van mij denkt! Gij zijt goedhartig en voorkomend, doch ik gevoel 't zelf maar al te goed, dat ik slechts op een bescheiden plaats mag aanspraak maken." „Nu, de betrekking, die ik voor u op 't oog heb, is zoo moeilijk niet. Ze bestaat hierin om twee dames, die des zomers op een- eenzaam landgoed in1 Polen leven, gezelschap te hou den, met haar te lezen en te praten, in 'tkort haar eenzaamheid te deelen wilt ge dat doen? Maar ge moet mij niet zoo schuw on wantrouwend aanzien, kindlief! Ik zal 'tu maar ronduit bekennen, ik zelf ben een dier dames en ik beloof u, dat wij 't u niet lastig zullen maken. Kom aam geef mij de hand en stel vertrouwen in meZiet ge, ik weet nu eenmaal, dat ge thans niet gelukkig zijt misschien ook ia uw hart bedrukt over andere dingen, die geheel buiten uw tegenwoordige omgeving omgaan. O, ik weet wel, hoe men te moede is, als men een stil verdriet met zich omdraagt en de wereld een vriendelijk gezicht moet. tooneu geloof me, ik was zelf ook niet altijd gelukkig en we zullen elkander wel goed leeren verstaan. Gelooft ge dat?" Zij had Nanni's hand gegrepen en zag baar ernstig en hartelijk in de oogen. Als een droom kwam het Nanni voor, d!at zij aan dezelfde dame, die nu mot zooveel innemende goedheid tot haar sprak, eens als kind met- een gevoel van haat en wrok had ged'acht. Als een boold in nevelen gehuld, stond haar de eerste ontmoeting met die prinses voor dien geest; vol van leven, vol deelneming en goedheid was haar wedleroan diezelfde vrouwi verschenen, juist nu, op 't oogenblik, dat de scène met haar stiefvader haar zoo bitter had gekwetst en zij besloten was, tot eiken prijs het ouderlijk huis te ver laten. al moest zij zoodoende ook allerlei ontberingen en een geheel onzekere toe komst te gemoet gaan. En thans nam die toekomst eensklaps de schoone trekken aan der prinses en die was niet koud en trotsöh tot haar gekomen, zooals oen andere dame uit den aanzienlijken stand, die een loon trekkende gezelsobapsjuffi'ouw zocht, allicht zou gedaan hebben, maar zij reikte haar daarentegen als vriendin de hand, stelde zich als het ware met haar op ééne lijn en bad zelfs om haar vertrouwen. Was dit eon wonder? Geleek het niet op 't begin van een sprookje vol geluk, waarvau Nanni wel eens had gedroomd? Maar dat wonder was werkelijkheid en dat sprooicje bestond niet in haar verbeelding alleen. Met een plotseling opgekomen, alles overweldi gend gevoel van blijdschap, dankbaarheid, hoop en vertrouwen, boog Nanni zich) over de hand der prinses neder en kuste ze met groote innigheid. „Ik wil met u gaan, ik wil alles doen, wat ge van mij mocht verlangenzeide zij, en haar twijfelzucht en het oude kinderachtige wantrouwen, welke een oogenblik bij die on verwachte ontmoeting in heur hart scheen teruggekeerd te zim. waren eensklaps als bange schaduwen weggevlucht. ..Zoo is 'tgoed," sprak dc prinses. Nan ni's donkere lokken streelend, „en wees nu ook bedaard, kindZie eens, daar hebben wij ze waarlijk al weer terug, dio tranen! Arme Nanni, ik geloof, dat ge veel geleden hebt I We zullen vandaag niets meer bespre ken, maar ik houd het nu voor een uitge maakte zaak, dat ge bij me komt.Morgien ochtend moét ge me maar eens konxen op zoeken in 't hotel Strausz ja, dat's waar ook, morgen is het eerste Paaschdag nu, ga dan eerst naar de kerk, zooals ge dat ze ker gewoon zdjt te doen en kom dan bij mij in 't hotel, waar wij al het andere wel in orde zullen maken, denk ik." De prinses stond op en Nanni volgde haar voorbeeld. „Slaap nu rustig, kind, en tot wederzions op morgen na kerktijd." Nog een handdruk en een vriendelijk lach je en de prinses 'had het kantoor verlaten, terwijl Nanni haar nazag als con droombeeld aan welks werkelijkheid men nog niet durft gelooven. Voor de deur vond do prinses de heer Borger. „Ik ben t met uw dochter eens," zeide zij, „morgen komt zij bij mij om de condi ties te bespreken. Ik vertrouw wel, dat wij 't hoel goed met elkander zullen vinden en wil maar hopen, dat zij ziah bij mij spoedig thuis zal gevoelen." „En voor ons is liet waarlijk al te veel eer, dat de genadige hoogheid zelve „Goeden avond, mijnheer Berger, morgen hoort ge nog wel iets naders van mij Dit zeggend, verwijderde zich de prinses, den heer Berger achterlatend met de mooi- lijk te beantwoorden vraag, hoe en op welke manier hij nu zijn stiefdochter te behande len had'. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1