M\ 311. a"e Jaargang. Maandag 15 Mei 1905. BUITENLAND. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1./5. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF G>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÈN f 0.75. - 0.15. Van 15 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht- De zeeoorlog. Men kent nu uit de uiteenzetting, die daarvan in de Temps gegeven is, het stand punt zoowel van de Japansche ads van de Franoahe regeering in het vraagstuk hoe eene onzijdige staat zijn ontijdiglheidsplioht moet opvatten tegenover de vloten der oor logvoerende partijen. Het debat over die zaak is nog pas begonnen. Eeeds is aange kondigd, dat in de Franscihe Kamer, die he den hare z-ttingen hervat, een verzoek om de regeering te mogen interpelleer en, zal worden ingediend van eene zijde, die het met de door haar in hare gedacihtenwisseling met Jarpan voorgestane opvatting niet eens is. Maar de oplossing van deze kwestie is niet zoo spoedig te verwachten. Misschien zal dit geschil er toe bijdragen, dat na het herstel van den vrede in Oost-Az'ë eene in ternationale conferentie zal bijeenkomen, oan op het voetspoor van de conferentie van 1856. te Parijs de regelen van het oorlogs recht ter zee aan eene herziening te onder werpen. Hce men overigens moge denken over de „recidive in nalatigheid", die de Japansöhe regeering aan Franlkrijk verwijf, hetzij men de gevoeligho'd van Japan daarover gerecht vaardigd acht, hetzij men de meening deelt van de Franscihe regeering, dat zij haren on- zijdigheidsplkht naar letter en geest is na gekomen, vast staat, dat nu de geheele strijd macht, waarover Rusland voorshands ter zee kan beschikken, in Oost-Azië vereenigd is. In Japan heeft men zich m'sschien, na de vernietiging van de Port Arthur-vloot, met de hoop gevleid, dat het voor eene Rus sische vloot niet mogelijk zou zij,n eene halve wereldreis te ondernemen, om den strijd om de heerschappij ter zee nogmaals op te vat ten. Die hoop is ijdel gebleken: Japan staat andermaal voor den strijd, dien het reeds be slist rekende. Admiraal Rodjestwensky ;s zeer in de al- gameene schatting gerezen, nor hij geslaagd is in 't volbrengen van deze taak. Het on gelukkige Doggersbank-incident en de lange tijd, dien hij bij Madagascar heeft stil ge legen, hadden zijne reputatie geen goed ge daan. Er is veel gespot over den Russisch en vlootvoogd, die n*et in staat was zich daar op te verdedigen. Maar nu is er eene ken tering gekomen in de meening over hem. D'e dagteekent van de onverwachte komst van zijne vloot in de straat van Malakka. Men oordeelt nu heel wat gunstiger over hem dan in de eerste dagen van zijne uit reis. Do wijze waarop hij den moeielijiken tocht heeft volbracht, geeft hem aanspraak op de achting en de waardeering van de vakmannen. De middelen, waardoor hij de bezwaren heeft overwonnen, die aan de ver zorging van zijne schepen met kolen en leef tocht in den weg stonden, leveren voor spe cialiteiten stof tot studie, want het operee- ren in zulke ver afgelegen wateren, zonder het bezit van maritieme steunpunten en kolenstations, werd door velen haast niet mogelijk geacht. Maar hij heeft nog meer moeten doen. Toen hij uitging, had Rodjestwensky een inderhaast uitgerust eskader onder zijne be velen. De schepen, die er de kern van uit maken, do vier linieschepen, en de moderne verkenningsschepen war. voor 't eerst in dienst gesteldde tijd had ontbroken ze be hoorlijke proeftochten te laten doen, en de nieuwste machines ziin niet de best betrouw baren. De bemanning, inzonderheid het machinist ï- en stokerspersoneel, was onvol doende geoefend en niet thuis op de nagel- nieuwe schepen. Daartegenover waren an dere schepen, dio bij het eskader waren inge deeld, niet op de hoogte van de moderne tech niek en hadden gebreken uithoofde van hun leeftijd- Uit heterogene bestandd. len heeft de bevelhebber dus een goed in elkaar slui tend geheel moeten samenstellen. Nu staat hij voor de taak om den beslis- senden strijd te aanvaarden tegen een in sterkte en in kriigsmanshoedanigheden zeer gevaarlijken tegenstander. Wij hebben bij vroegere gelegenheden reeds eene vergelij- 1 ende opgave gegeven v-.n de sterkte der beide vloten. De Temps heeft ook zulk eene vergelijking gemaakt en komt, op grond daar van, tot de slotsom, dat de Japansche vloot, bijeen genomen, op de Russische een voor deel heeft van acht schepen, 11,300 ton waterverplaatsing, 1737 man, 7 kanonnen van groot on 107 kanonnen van middel Daar "kali ber, benevens vier torpedo-lanoeerbuizen daarentegen bezitten de Russen 178 kleino kanonnen meer. Het aantal vuurmonden wordt door do Temps aldus cpgegevea Russische Japansche Kaliber kanonnen. *n m.M. 3 320 26 20 ?05 15 1 f'54 4 240 4 234 16 36 203 172 204 152 34 109 120 246 76 198 75 4 57 286 184 47 186 58 3 Mitrailleuses 40 60 Deze elementen van vergelijking kunnen j natuurlijk geen volkomen maatstaf leveren tot beoordeeling van de waarde de. beide vloten. Men is gewoon ia coëfficiënten de verschillende elementen van ge vee hts waarde j der schepen uit te drukken. De bek°nde Rus- j s'sche kapitein Klado eeft dat gedaan en j daarbij komt de Russische vloot zeer slecht weg; de coëfficiënten van de ve: billende schepen bij elkaar tellende, komt hij op 334 voor de pantserdivisie van Rodjestwensky en op 613 voor die van Togo. Bovendien is er j neg een element, dat niet in de coëfficiënten kan voorkomenJ -1 b de moreele waarde van het personeel, do bekwaamheid van de officieren en het plichtsbesef van _'e beman ning. Dit laatste element kan men alleen be- oordeelen naar het werk, dat geleverd, wordt in het gevecht. DuitschlancL Berlijn, 13 MeiDe Norddeutsche Allgem. •g. schrijft „Binnen- en buitenlandsche bladen hebben de ilitaire toespraken, die de Keizer in Wilhelmshaven en Straatsburg zou hebben gehouden, weergegeven. V> j zijn gemachtigd te verklaren, dat iu de betrokken mededeelingen de woorden des Keizers deels op tendentieuze wijze zijn ver draaid, deels geheel en al uit de lucht ge grepen zijn." Bet nieuwe verdrag, dat de Saksische mi nister van justitie met gravin Montignoso te Florence is overeengekomen en dat nu aan de goedkeuring van den Koning onderworpen is, bevat de volgende punten 1. De gravin doet afstand van het Saksi sche staatsburgerschap. 2. Zij levert prinses Pia Monica uit aan het Saksische hof een jaar nadat het nieuiwe verdrag van kracht geworden is. 3. Do gravin ontvangt eene jaarlijksche apanage van 40,000 mark (in >laats van 30,000 mark). 4. Het Saksische lof verschaft aan de gravin jaarlijks de ge legenheid hare kinderen te zien. Het verdrag is tot stand gekomen door eene briefwisseling van den groothertog van Toscane met den Koning van Saksen en door den invloed van gravin Fugger, eene vriendin van de voormalige kroonprinses. Tot het af staan van de kleine prinses Pia Monica heeft gravin Montignoso zich bereid verklaard door de toezegging, dat zij hare vijf andere kinderen op gezette tijden zou mogen terug zien. Frankrijk, De Pressensé is voornamens, wanneer de Kamer hare zittingen zal hebben hervat, mi nister Delcassé te interpelleeren over Marok ko en Oost-Azië. Hij zal vragen of de minis ter, overeenkomstig het verlangen, door de Kamer uitgesproken, de noodige maatregelen genomen heeft om het vredelievende karak ter van Frankrijk's gedragslijn ten aanzien van Marokko, en de handhaving van.Frank rijk's onzijdigheid in het Verre Oosten te ver zekeren. Rusland. Petersburg, 13 Mei. (Petersburgsch Tele- graafagent&chap). Do Senaat verwierp het cassatieberoep van Koliajew, den moordenaar van grootvorst Sergius, en bevestigde het doodvonnis. Petersburg, 13 Mei. (Petersburgsch tele graaf agentschap). De vice-admiraal Nazi- moff is heden door zijn oppasser door drie revolverschoten vermoord. De reden tot deze misdaad moet zijn, dat de oppasser ontslagen was en naar het oorlogstooneel moest ver trekken. Petersburg. IJ/. Mei. (Petersburgsch tele- graaf-agentsehap). De Zondag is kalm voor- bijgegaan. Twee onbeduidende pogingen om op liet Prcobrajenskoje-kerkhof, waar de slachtoffers vau 22 Januari begraven zijn, betoogingen te houden, mislukten. De rust verstoorders werden terstond door Kozakken, zonder dat dezen van hunne wapenen gebruik behoefden te maken, uiteengejaagd. Een an dere groep arbeiders, die zingend over het Wassili-eiland trok, werd eveneens door Ko zakkeu verstrooid. Ook te Moskou. Saratow, Kasan, Kroon stad, Rostow, Kischinew, Jekaterinodar, Tomsk, Tiflis, Kiew ea Wologda heersebte volgens ontvangen berichten deq ganschen dag rust. Te Moskou verzamelde zich een groote menigte in de voorsteden en werden toespra ken gehouden, ma~r botsingen met de politie kwamen niet voor. Te Twer ontstond op ret marktplein eene tot dusver niet opgehelderde paniek. De godsdienstoefening moest gestaakt rden. Vrouwen en kinderen vluchtten naar het altaar. In Rev al trachtten den voriqen nacht ongeveer 3000 arbeiders na eene betoo ging in de voorstad, door de stad te trekken zij werden door de politie verstrooid. Heden bielden zij op 7 K.M. van de stad een ver gadering, waarbij het niet tot botsingen kwam. Korea. Het Fransche adviesjacht Kersaint is met soldaten van de Fransche gezantsohapswaclit uit Seoel te Sjanghai aangekomen, nadat reeds verschillende troepenafdeelingen vroe ger uit Seoel weggetrokken zijn. De politie dienst wordt thans in Seoel door Koreanen onder toezicht der Japansche overheid waar genomen. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Volgens een bericht uit Shanghai heeft eene Japansch divisie, die te Gensan was bijeengetrokken, en was samengesteld uit troepen, gedeeltelijk uit Korea, gedeelteijk over zee rechtstreeks uit Japan, gekomen, in de laatst dagen Gensan verlaten om zich naar het noorden te begeven door het Toemen dal. Havas bericht van den 13. uit Saigon, dat daar sints den 9., waarop admiraal Rod jestwensky de Vanfong-baai heeft verlaten, geen bericht ontvangen is over het verblijf van de Russische vloot. Een telegram in cijferschrift uit Saigon, dat het ministerie van marine te Parijs in den namiddag van den 12. bereikte, bevatte het bericht, dat de eskaders van Rodjestwensky en Nebogatow zich vereenigd hebben. Een bericht van de Morning Leader uit Hongkong houdt iu, dat in die streek een zeeslag wordt verwacht en dat maatregelen worden genomen tot het opnemen van ge wonden. Tokio, 13 Mei. De proclamatie, waarbij de staat van beleg en de krijgswet in geheel Formosa wordt afgekondigd, is heden ver schenen en treedt terstond in werking. De correspondent van de Daily Mail te Kopenhagen verneemt, dat het vertrek van het vierde smaldeel der Oostzeevloot uitge steld is totdat inlichtingen verkregen zijn over het lot van de eskaders, die zich naar de wateren van Oost-Azië hebben begeven. Intusschen wordt alles in het werk gesteld om het vierde smaldeel, te versterken. Het pantserschip Slawa, drie kruisers le klasse en acht fcorpdojagers zijn thans gereed om iu zee te gaan. De Vossische Zeitung bericht, dat den 12cn met het stoomsohip Poseidon van de Ham- burg-Amerika lijn 220 aangeworven man schappen naar Libau vertrokken zijn, om in dienst te treden op de daar liggende 5 sto >m- booten, die aan Rusland zijn verkocht-. Deze transportschepen, die bestemd zijn voor een vierde Russisch eskader, verlaten Libau in het midden van de volgende week. De Posei don gaat direct door het Kaiser Wilhelm- kanaal naar Libau." Tsjifoe, 13 Mei. Het Japansche transport schip Sheyutsu Maroe, met voorraden voor Nioetsjwang geladen, is den 4en bij de Miaotao-eilanden op een mijn gestooten. Het werd gedeeltelijk vernield en men gelooft, dat het in den daarop volgenden nacht in een storm is gezonken. Tokio, 13 Mei. De Engelsdhe stoomboot So'bralense, van Nioetsjwang naiar Kobe be stemd, is gisteren op een mijn ter hoogte van Port Arthur gestooten, en onmiddel lijk gezonken. Booten uit Port Arthur heb ben alle Europeanen gered, maar men ge looft, dat versdheidenen van de bemanning en van de passagiers verdronken zijn. Men gelooft-, dat het schip was binnen de zone, die die sdhepen gewaarschuwd zijn te rnijh- den. San Francisco, 13 Mei. De douane-auto riteiten hebben de uitlevering bevolen van 2o00 kisten, uit Hamburg via New-York voor Japan bestemd, bevattende granaten en die zouden worden geladen aan boord van het Engelsdhe schip Deepclene. Over den onder verdenking van spionage te Tokio in hechtenis genomen Fransclimau, kapitein Bougouin, wordt bericht, dat hij sints dertig jaren in Japan gevestigd was. Hij is correspondent van verschillende bladen en hield zich in die hoedanigheid nauwkeu rig op de hoogte van de oorlogsgebeurtenis sen. In verband hiermede is ook de voormalige ingenieur van de Japansche marine Iwasaki gevangen genomen. Hij was in het vonge jaar wegens slecht gedrag ontslagen en vervallen verklaard van zijn rang; de politie hield hem reeds sints geruimen tijd in het oog. Wtt -• Mtfa De Nowoje Wremja bevat een schrijven van prof. von Martens, de bekende Russische specialiteit op het gebied vau het volken recht, waarin wordt gezegd, dat er geen en kele wet of internationale regeling bestaat, die een onzijdigen staat verplicht aan de oor logsschepen van oorlogvoerende partijen een verblijf van meer dan 24 urtn in zijne wate ren te verbieden. Wanneer sommige staten eene zoodanige beperking van hunne on zijdigheid hebben verkondigd, dan hebben zij dit gedaan op eigen gezag a niet steu nende op eene internationale wet. Daar de Japanners evenmin als de Engelscheu heb ben kunnen aan toornen, dat de boweerde schendingen van de onzijdigheid zijn begaan, moet men ten volle geloof slaan aan de tegen spraak van de Fransche regeering. Die regee ring is de eenige, die heeft op te komen voor de onzijdigheid van hare territoriale wateren, en had dus alleen het recht om te protes teeren tegen het verblijf van het e&kader van admiraal Rodjestwensky in hare wa teren, wanneer zulk een verbLijf werkelijk heeft plaats gehad, hetgeen volstrekt niet bewezen is en zeer twijfelachtig is. Allerlei vofficieele Cervantes-feesten te Ma drid zijp besloten met een gala-voorstelling in het Teatro Real, welke door Koning Al- iso en de Infante Isabella werd bijgewoond. De schouwburg leverde een schitterend schouwspel op. De ekozen tc-meelen uit „Don „uichotte' gaven wel geen gelegenheid tot pracht van 'Lecoratief en costumes, maar zij werden door den troep van het Teatro Espa- nol zeer goed vertoond. Bij de slot-apotheose barstte het publiek los in levende toejuichingen. vBij behandeling van de *evereux- z k te Londen is Zaterdag bekend gemaakt, dat bij het heikundig onderzoek in de lij ken van de vrouw en de twee irinderen ge noeg morfine gevonden is om bun dood te veroorzaken. vEr zijn geen kinderen meer. Iu de klas van rhetorika in het lyceum vau Zenta, Hongarije, is dezer dagen een bloedige misdaad gepleegd, ingevolge de jaloerschheid tu®ohen twee leerlingen, die beide... verliefd waren op t.ie jonge modiste. Zij hadden reeds herhaaldelijk Oevochten voor de schoone oogen der juffer, maar dat had den toestand niet veranderd. Daarom had een dier jeugdige verliefden, Louis Dudos, zoon van dën bur gemeester der stad, besloten zijn medemin naar Imre Toerok. te dooden. Hij nam den revolver zijns vaders en in volle klas, terwijl de professor een deel van Virgïlius uitlegde, stond Dudos recht en loste twee schoten oj> Toerok. Deze, in volle borst getroffen, rolde bloedend ten gr on do. Dudos werd aangehouden, maar door den invloed van zijn vader weer losgelaten. De toestand van Toerok is zeer onrustwekkend. vIn de Simplon-tunnel is op de plek, vaar bij de boring een warmwaterbron zoo veel last heeft gegeven, een groot rotsblok usit het gewelf op een troep Italiaansohe ar beiders gevallen. Drie werden er verpletterd. Budapest, 13 Mei. Bij een buskruit-ontplof- fing in do schacht Abnasy. in het kolenmijn- gebied Raziesa, zijp 23 mijnwerkers gedood. vUit Guthri (Oklahoma) wordt nader gemeld, dat de materieele schade, door een wervelstorm te Snyder aangericht, geschat wordt op f 840.000. Een deel vau den grond, waarop he' plaatsje stond, is als 't ware om geploegd. Boeken, brieven en foto's, die door de i wervelwind werden opgenomen, zijn teruggevonden te Fort Cobb, 90 kilometer van Snyder verwijderd. IJzeren deuren zijn 3 kilometer door den wind meegevoerd. Het getal dooden bedraagt, zooals onde. de tele grammen reeds gemeld werd, ongeveer 125, dat der gewonden 150. f-De Staatscourant van Zondag 14 en Maandag 15 Mei bevat dè volgende Konink. lijke beslu'ten benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment Zutphen ter standplaats Apeldoorn J. H. van de Poll, cand.-notaris aldaar, en P. de Maret Bak, thans notaris te Vlissingen*ot notaris binnen het arrondissement Utrecht ter standplaats Driebergen J. de Visser, can- didafc-notaris te Hemden op verzoek eervol ontslagen al9 notaris te Ootmarsum, J. A. H. ten Pol; op verzoek eervol ontslagen als ontvanger der registratie en domeinen te Lochem M. C. Dijckmeester. H. M. de Koningin schonk aan het hoofdcomité deer Fancy-fair ten bate der nationale Blindenzorg te 's Gravenhage ge houden een gift van f 100. De minister van Buitenlandsche zaken, jhr. mr. Van Weede, heeft Zaterdag ten palei. ze Het Loo den nieuwbenoemden gezant van Rusland, den heer Tsoharykow bij H. M. de Koningin ingeL-id voor de overhandiging van zijn geloofsbrieven. H. M. de Koningin-Mcedcr zal a.s. Maan dag den gezant in audiëntie ontvangen Hu 1 debeto ogi n g ter eere van dr. Kuyper. Van de zijde der chris telijke en katholieke werklieden-vereenigin- gen wordt een huldebetooging op touw gezet ter eere van dr. Kuyper en het chr. ministe rie, waaraan ook de onderwijzers zullen mee doen. Centrum. De gewone audiënties van de minis ters van oorlog en justitie zullen deze week niet plaats hebben. De af deelingen der Eerste KameT zijn Vrijdag gereed gekomen met het onderzoek der onderwijsontwerpen. De Commissie vau Rapporteurs te dier zak© komt deze week bijeen, tot het opmaken van het verslag. De Tweede Kamer is voornemens in het laatst der week tot nadere bijpenroepiug te scheiden. fDe minister van Buitenlandsche zaken brengt ter algemeen kennis, dat in de Trans- vaal-Kolonie een commissi© is benoe id tot onderzoek der vorderingen voor achterstallig salarti van oud-ambtenaren in burgerlijken diénst der Zuid-Afrikaansche Republiek. Formulieren ter invulling zijn te bekomen op het aepartement van buitenlandsche zaken. Stct. De m;nister van Justitie; Gelet op art. 11 der wet op het notaris ambt, zooals die bepaling is vastgesteld bij de wet- van 6 Mei 1878 (Staatóblad no. 29) in verband met artikel 1 van het Koninklijk bestuit van 4 Juni 1878 (Staatsblad no. 81) Besluit: 1. te bepalen, dat bet examen, bij eer*!- gemeld artikel bedoeld, voor het jaar 1905, zal aanvangen op Zaterdag 1 Juli e. k„ en dat het zal "worden gehouden te 's Grarven- 2. te benoemen tot lid en voorzitter der Staatsoommissie belast met het afnemen va-n genoemd exa men, mr. A. P. L. Nelissen, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden; tot leden: jhr. mr. W. H. de Sa/vornin Lobman, raadsheer in den Hoogen Raad der Neder landen mr. J. F. Houwing, hoogleeraar in de fa culteit der rechtsgeleerdheid aan de gemeen telijke Universiteit te Amsterdam mr. H. M. A. Savelbeig, adivooaat en pro cureur, redhter-plaatsvervanger te Maas tricht; F. de "Wit, notaris te Oude Wetering (ge meente Alkemade); W. J H. Verheggen, notaris te Breda; J. Woltersom, ontvanger der registratie te Amsterdam; tot plaatsvervangende leden mr. J. H. Telders, advocaat en procureur te 's Gravenhage mr. J. Woltefbeek Muller, advocaat en procureur, kantonrechter-plaatsvervanger te 's Gravenhage mr. A. A. H. Struycken, advocaat en pro cureur te 's Gravenhage F. W. Swane, candiclaat-notarie, oud-ont vanger der registratie te Venlo; J. Repelius, ontvanger der registratie en domeinen te Wijk bij Duurstede; tot secretaris, G. A. N. F. Jansen van Afferden, referendaris bij het departement van justitie, te 's Gravenhage. In de Vrijdagavond gehouden verga dering der kiesvereeniging „Vaderland en Koning" is besloten candidaat te stellen in het IUde kiesdistrict van Den Haag -dien heer dr. W. C. A. baron van Vredenburcli en in de beide andere districten de candi- daturen te steunen van de hoeren J. Krap en dr. J. Th. de Visser. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de liberale kiesvereeniging te Leeuwarden is met 74 van de 89 stemmen tot candidaat voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Leeuwarden gekozen de heer L. W. J. K. Thomson, kapitein bij heb 9e reg. infanterie aldaar. De heer mr. Vau Gibe verkreeg 9 stemmen, de beer C. A. Zelvolder 1 stem. Do kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Den Helder, die zicb voorloopig in het anti-rev. verband blijft handhaven, heeft den heer A. P. Staalman met alge- meene stemmen opnieuw candidaat gesteld. Dc heer Staalman heeft als lid en eere-voor zitter der kiesvereeniging bedankt. De oentrale antirevolutionnaire kies vereeniging „Nederland en Oranje" ;n het district Gouda heeft met- algemeene stem men definitief candidaat gesteld het aftre dende lid mr. S. de Vries Ozn. De besturen der Chr -Hist, kiesver- eenigingen in liet district Ede hebben be sloten het- aftredende lid dr. M. A. Brant-s weder candidaat te stellen. Jhr. J. B. van Merlen, to Heemstede, beeft zijn ontslag genomen als lid van do Prov. Staten van Noord-Holland. Rott. Electr. Tramweg-mij. Bij den Rottere! amsdhen gemeenteraad is een voorstel ingediend tot het treffen eener regeling met de Rott. ELectr. Tramweg-Mij., waardoor kruising van de telefoondraden van het gemeentelijk telefoonnet met do contact leiding der tramlijnen overal zal kunnen worden vermeden. Art. 23 der nieuwe tramooncessie houdt nl. in, dat, waar telefoon en telegraafdra den de oontacbleiidang kruisen, boven deze Laatste inrichtingen moeten worden aange bracht, welke aanraking tusschen neerval lende draden en de oontactleiding voorko men.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1