Uit den omtrek. STADSNIEUWS. solo, strijikorchest, harp em piano (bekroond door de N. T. "V in 1890; solisten mevr. Denijs, mevr. De Haan, de heer Denijs, harp mej. B. Elsasrer, piano mej. J. Engers). 4. Decora Lux, hymne van A. Averkamp, voor soli, koor en orchest, (solisten mej. Kappel, mevr. de Haan, de heeren Litzinger en Denijs) onder leiding van den componist. Na de pauze komen5. Spela, concert-aria voor sopraan, van Kor Kuiler, met orchest- begeleiding. bekroond door de N. T. V. in 1903, onder leiding v,.n den componist (so liste mej. Kappel). 6. Serenade voor blaasin strumenten en piano van L. A. v. Tetterode, bekroond door de N. T. V. in 1903. 7. Lie deren, te zingen door mevr. De Haan. 8. Lie deren, te z-'ngen door den heer Denijs. De heer Jan Rijken heeft hiervan de pianobege leiding op zich genomen. De liederen zijn no. 7. .'.an de smart-, van L. A. v. Tetterode, Mignon, van Alph. Diepenbrock. Hymnus, van Carl Smuldersno. 8. Ben liedie van de linde en Rondedans, beide van Joh. Wage naar. 't. Schippennneke en Mien Truuke, bei de van Bernard Zweers, Van een Konings- vrouwe, van Am. Spoel. De generale repetitie vami deze matinee is bepaald op Zondagochtend 2 Juli. De aandacht, wordt er op gevestigd, dat op het geheele programma uitsluitend Ncder- kindsche toonwerken voorkomen. Door de stafmuziek van het 3e reg. inf. te Bergen op Zoom, onder leiding vam den heer A. Barbe, zal Zondagavond 2 Juli een buiten, gewoon concert in den tuin worden gegeven. pe eere-voorzitter vam hot eere-coraité, do heer W. H. F. baron van Heemstra, burge meester, ontvangt het bestuur en de leden van het muziekfeest ten stadhuize, Zaterdag 1 Juli, om 12 uur. Muziekfeest te Bnschedé. 1>ij gelegenheid van de 76e algemeene vergadering dtr Mij. tot bevordering der Toonkunst, wordt door de afdeeling Enschedé een twee- daagsch muziekfeest georganiseerd, onder lei ding vn den heer H. B. Roetering Schiin- lau. Het programma daarvan luidt als volgt: Vrijdag 7 Juli na aankomst der treinen, (ongeveer 11 uur), ontvangst der afgevaardig den aan het station S.S. met de muziek der dienstdoende Schutterij. Daarna officiee'e ontvangst ten Stadhuize en vervolgens ope ning der vergadering in de Gr. Sociëteit 'sAvonds 8 uur: Uitvoering van Judith, Oratorium van Aug. Klughardt voor soli, koor en orkest. Zaterdag 8 Juli, 's namiddags half twe? Kunstenaars-matinée; om vijf uur feestdiner en s avonds acht uur Avondconcert, Harmo nie of Symphonie. Als solisten zijn geëngageerd: mej. Carola Hubert, Keulenmej. Jeanne Blijenburg, Frankfurt a/M.Walther van Son, Den Bosch; Thomas Denys, Rotterdam en B. J. A. Rehl, cellist, Den Bosch, terwiil het in strumentale gedeelte in handen is van de Arnhemsche Orkest-vereeniging, directeur J. A. Kwast. De burgemeester van Enschedé, de heer Edo Rergsma, heeft het eere-voorzitterschap der Feestcommissie aanvaard. Oudheidkundige opgra vingen. Bij opgravingen langs de Waal onder Heerewaarde.n, op eene plaats waar vroeger, volgens overleveringen, een klooster moet gestaan hebben, is een grafzerk gevon den van 1,90 meter lengte, 1,10 meter breed te en 25 centimeter dikte. In dezen steen was de beeltenis uitgehouwen van een priester, die, met stool en kasuifel omhan gen, de ciborie en H. Hostie in de hand- boudt. Dieper in den grond vond men ver schillende beenderen. De tentoonstelling van antiek en mo dern Kunstnaaldwerk in het Wijnhuis te Zutphen zal nog worden verlengd tot en met Hemelvaartsdag. De tentoonstelling trekt veel vreemdelingenbezoek. Het dorp Vriezenveen, d;.L- zoo zwaar geteisterd is, is eigenlijk eene Friescbe volksplanting, welke in de veertien de eeuw werd gesticht door een kolonie Fr-ezen, die daartoe verlof kregen van de: heer Van Almelo. De Vriezenvenere beta'«« daarvoor thans nog in den vorm van boter- pacht, „een emmeren goede botter Deventer maete", voor elk stuk land dat in gebruik ■werd genomen. De bewoners hebben zich weinig met de Saksische bevolking vau Overijssel vereenigd; tot nog toe hebben rij ook eigen taal en zeden bewaard. Een ge sprek tussohen echte Vriezenvenerq Jrai door geen vreemdeling en ook door geen Twen- thenaar worden gevolgd. Engelsche journalisten in Nederland. Men meldt uit Leeawarden, dat gisteren, op den wekeTijkschen marktdag, de Engelsche journalisten gelegenheid hadden zich te overtuigen van de hoedanigheden van het Friesche vee. Meer dan 5000 stuks waren aangevoerd, waaronder ruim 1000 stuks hoornvee. Bovendien was er eene ten- toonstell'ng van het beste Friesche stamboek- vee. De betrouwbaarheidsrit der N. A. C. De Ned. Aut. Club mag zich verheugen in de groote medwerking. welke de betrouwbaarheidsrit, die gehouden zal worden op 293031 .uei, allerwege wekt. N et- alleen dat een talrijke inschrijving is verkregen, maar de hoogste autoriteiten in het land geven blijken van belangstelling. De minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid en de minister van Oorlog heb ben goedgevonden, om voor hunne departe menten de heeren Van der Meulen en jhr. Von Schmit af te vaardigen om de betrouw baarheidsrit mede te maken. Van het gemeentebestuur van Maastricht is een gunstige beschikking ontvangen op het verzoek om het gebruik te mogen bebben van de Dominicanerkerk van 29 op 30 Mei, voor stalling van de deelnemende rijtuigen aan de betrouwbaarheidsrit. 't Is allicht niet onnoodig nog eens '*n herinnering te brengen, dat de afritten zul len plaats hebben Maandag 29 Mei, ten 8 uur American hotel Leidsche kade Amsterdam Dinsdag 30 Mei ten 7.30 societe't Momus Maastricht; Woensdag 31 Mei ten 7.30 hotel Klanderij, Leeuwarden. De staking te Enschedé. Do stakers hebben besloten met 25 tegen 12 fttemmen en een blanco den arbeid Maandag te hervatten, indien het bestuur der Fabri- kantenvereeniging de in den loop van den strijd toegezegde concessies schriftelijk waar borgt. De staking der timmerlie den te Maastricht duurt nog steeds voort. Patroons zoowel aJs werklieden blijven bij hunne eischen volharden. Een bemiddelings commissie heeft zich gevormd, bestaande uit de heeren Bauduin, burgemeester van Maastricht, mr. Eug. Dumoulin en H. de Wever. De pastoriegoede.ren van M e n a 1 d u m. De rechtbank te Leeuwarden heeft uitspraak gedaan in de bekende proce dure tussehen den heer H. W. M. Hupkes, predikant bij de Ned. hervormde gemeente te Menaldum. als eischer, en het college kerk voogden der Ned. hervormde gemeente aldaar, als gedaagde, betreffende de quaestie of het beheer en genort der pastoriegoederen van Menaldum behoort bij den predikant, dan wei bij de kerkvoogden van Menaldum. Laatstgenoemden beweerden dat de stichting „De Pastorie van Menaldum" is te niet ge daan en haar goederen ziiin versmolten met de kerkegoederen, krachtens een resolutie der Staten van Friesland van 12 Mei 1791, waar bij in ieder geval het beheer dier goederen is gekomen bij kerkvoogden. De conclusie van den officier van justitie strekt tot niet-ontvankelijkverklaring van den eischer in zijn vordering, met zijn ver oordeeling in de kosten dezer procedure. De rechtbank heeft den eisch van den pre dikant in allen deele toegewezen. De recht bank nam aan dat door de staatsresolutie van 1791 het beheer der pastoriegoederen wel op rechtsgeldige wijze aan den predikant is ontnomen, doch dat deze resolutie door de bij een latere staatsregeling gedecreteerde scheiding van kerk en staat haar kracht heeft verloren, zoodat thans weder geldt de alge meene regel, dat de predikant is gerechtigd tot alle opkomsten uit die goederen. Do kerkvoogden werden daarom veroor deeld van het door hen gevoerd beheer over den tijd hunner ambtsvervulling aan den pre dikant rekening en verantwoording te doen en hem het saldo daarvan uit te keeren, en werden tevens in alle kosten veroordeeld. De firma Van der Leve en Co. te Mid delburg, die onlangs hare betalingen staakten, heeft, een accoord aangeboden, hetgeen de schuleischers hebben aangenomen. Men meldt uit 'a Gravenhage De jongeman, die eenigo maanden geleden door de Haagsche rechtbank tot een half jaar gevangenis werd veroordeeld, wegens mishandeling met doodelijken afloop van een persoon in de Zuilenstraat, is uit de cellu laire gevangenis te Scheveningen naar de ge vangenis te 's Hertogenbosch overgebracht om aldaar zijn verderen straftijd, in gemeen schap te ondergaan, daar zijn zenuwgestel niet tegen bet celleven bestand bleek. Als verdacht van k;nder- doodslag is te Amlbt-Almelo zekere vrouw G. gearresteerd. Een vluchteling. Een doelloos op het Noordplein te Rotterdam rondloo pend man trok de aandacht van een sur- veilleerend politie-agent, die, hoewel hij zijn knevel had afgeschoren, in hem meende te herkennen een bootwerker, verdacht van medeplichtigheid aan diefstal van lijnzaad gepleegd aan boord van een in de Rijnha ven gelegen hebbend stoomschip. Hij zou in den nacht van 2u op 21 Maart jl. uit het politiebureau aan de Nassaukade, wair b:.i in verband met dien diefstal opgesloten was, gevlucht zijn. Ook de man zijnerzijds herkende blijkbaar den agent, die destijds aan de Nassaukade ingedeeld was; bij zocht een goed heenko men en toen de politie-man hem achterna ging, sloeg hij op de vlucht. Er volgde een wilde jacht van wel een uur lang, het ge heele noordelijk gedeelte deaer gemeente door. doch het mocht niet gelukken den vluchteling te grijpen. Zoo kwam de gejaag de eindelijk op den Hofdijk, en, geen uitweg meer ziende, liep hij het gebouw van de Rotterdamscho broodbakkerij binnen. De politieagent hem achterna. De vluchteling belandde in een kamer, en juist toen de agent hem zou grijpen, sloeg hij vlak voor hem de deur dicht. Met behulp van werk lieden uit de fabriek werd de deur geopend, maar de g zochte was uit een raam, dat hij opengeschoven had gesprongen, en had zijn vlucht vervolgd. Door dat geopende venster ging nu ook de agent hem achterna. In de Zomerhofstraat kreeg hij hem weder in het gezicht. Nu ging het de Schie op, verschillende straten door, over een paar slooten en op het terrein van de El eet rise he spoorbaan, over de baan, vervol gens er weder af. weer veschillende straten door, totdat eindelijk nabij het Hofplein de agent den vluchteling te pakken kreeg. Juist zou hij hem voor alle zekerheid de handboeien aan doen. toen de man zich plot seling losrukte en de Sohie opholde. Toeval lig stiet op dat oo ge inblik het pontje, dat in de Schie tegenover de Zomerhofstraat ligt, van wal. De gejaagde bootwerker, die een eind vóór was, nam een geduchten sprong, kwam in het pontje te land en stapte op hetzelfde oogenblik, dat zijn vervolger vóór de Zomerhof straat op de Sdbie verscheen, aan de overzijde er uit. Zonder dralen zette hij zijne vlucht voort, in de richting van het terrein van het station D. P., en on danks alle pogingen om hem te vinden, is hij niet meer gezien. Tot dusverre hield hij zich te Antwerpen schuil, werwaarts hij naar alle waarschijn lijkheid weder zal trachten te ontkomen. Tegen zijn drie medeplichtigen in deaen diefstal van lijnzaad werden gisteren voor de Rottcrdamsahe rechtbank straffen van twee en een jaar geëisdht. N. R. Ct. boorden drank. In do Hofstraat te Rotterdam is een kachelbosjesmaker ten gevolge van misbruik van sterken, drank'be wusteloos geworden en gestorven, zonder het bewustzijn te hebben herkregen. Aangereden door de electri se h e tram. Op de Rozengracht nabij de Prinsengracht te Amsterdam is gisterenmid dag een man zoodanig door de electrische tram aangereden, dat hij neersloeg en bewus teloos bleef liggen. Met een zware hoofdwon de werd hij een volksapotheek binnenge bracht en vervolgens naar het Binnengasthuis vervoerd. Bij aankomst daar was hij nog steeds buiten kennis. Bekneld geraakt. Een man, woonachtig in de Isaak Hubentstraat te Rot terdam, die Donderdag middag bij het bin nenrijden van een wagen in een pakhuis met het onderlijf tussehen wagen en muur be klemd geraakte, is gisterenochtend aan de gevolgen overleden. De dagmailboot der Maatschappij ..Zeeland" vertrok eerst gisterenmiddag om 2 uur uit Vlissingen in plaats van om elf uur, doordat de mailtrein drie uur te laat was aangekomen, tengevolge van een spoor weg-ongeluk te Lehrte (Duitsohland) waarbij een locomotief en drie wagens werden ver brijzeld. Brand to Amsterdam. Gisteren middag ontstond op de tweede verdieping van het perceel 91 aan den O. Z Voorburg wal te Arasterdam, waarin is gevestigd het damesmodemagazijn van de firma Leonard A. Drilsma, een uitslaande brand. De ver dieping brandde geheel uit. Een aantal goe deren werden vernield. Met de koolzuur- spuit en een slang op de Vechtwaterleiding werd de brand geblusoht. Bosohbrand. In de bos9chen te Laag-Soeren, toebehoorende aan mej. Haitze- ma Viëtor te Dieren, waren eenige arbeiders bezig met het verbranden van dood hout, toen door een rukwind de vlammen plotseling oversloegen naar een naastbij gelegen dennen bosch. De boomen vatten vlam en hoewel 30 arbeiders spoedig in de weer waren, het vuur te stuiten, g lukte dit pas toen ruim 3 H A. zevenjarige dennen waren verbrand. (A. Ct.) Een roosvisch. Men schrijft uit Stavoren aan de „Leeuw. Ct.'' Een eigenaardig visch-exemplaar werd hier dezer dagen aangebracht door een onzer vis- schers, die 't in de ansjovisnetten had gevan gen. Bij de meeste visschers onbekend, wist een zeer ervaren collega er van te vertellen, dat het was een roosvisch, ook wel genoemd snotkalf en poerlomp en dab hij zich door middel van een roos aan de buikzijde van het lichaam kan vastzuigen aan eenig voorwerp. Die roos of zuigschijf bracht 0U3 op het spoorhet bleek nl. te zijn de snotdolf of Engelsche lump, wetenschappelijk Syclop- terus lumpus. Wij vonden omtrent dezen visch opgetee kend, dat hij. thuis behoort in noordelijke zeeën, doch in 't voorjaar zuidelijker trekt cn bij voorkeur ondiepten, opzoekt om kuit te schieten. Langs de noordzeekusten moet hij dan ook iu den voorzomer geen onbekend© zijn, maar in de Zuiderzee laat hij zich blijk baar weinig zien. Hij bereikt bij een lengte van plm. 60 c.M. een gewicht van 3 a 4 K g. Bij do IJslanders en Groenlanders een lek kernij, wordt hij bier te lande niet. gewaar deerd. Slecht zwemmer, bepaalt hij er zich gewoonlijk toe, zich vast te zuigen aan stee- nen oT andere harde voorwerpen en wacht hij aldus zijn buit af, bestaande uit '-wallen en visch jes. Ia de gisteren gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Utrecht werden de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, den heer L. H. N. Dufour, onderzocht en werd tot diens toelating besloten. Goedgekeurd werd de rekening van de aal- moezemerskamer over 1904 tot een bedrag in ontviangst en uitgaaf van f 57.158.44^. Iu de ontvangsten is een bijdrage van d© ge meente groot f 49.915.45. Verdei' werd goedgekeurd de rekening van bet ambachtskinderhuis over 1904. De ont vangsten bedroegen f 17.525.10, de uitgaven f 16.756.34L In de aflossing van de in 1905 uitgegeven 2de reeks van de 3i geldleening van f 2.800.000 van Februari 1904 werd een wij- ziging gebracht. Deze reeks heeft o.a. gedienj tot cenversie van de 4% leeuingen der ge meente, waarvan de aflossing zonder de con versie zon afloopen in 1935, terwijl de ver plichte aflossing der 3£ leening de begroo ting nog 4 jaar langer zal bezwaren. De voorgestelde wijeiging strekt nu om door meer af te lossen dan d© verplichte af lossing van 3 de 'beele leening in 1935 af gelost te doen zijn. Van 1906 tot 1934 wordt dan per jaar f3000 meer en in 1935 f2000 meer afgelost. Met het rijk werd een overeenkomst aan gegaan voor de werken aan de spoorwegon derdoorgangen van den Leidsehen weg. De voordracht tot het aanbrengen van een electrische lichtinstallatie in hot tic bouw voor Kunsten en Wetenschappen, behalve in de woonvertrekken van den concierge en in de keuken (kosten f 7250) werd goedgekeurd. Benoemd werd tot leeraar in de wiskunde aan de gemeentelijke H. B. S. met 5-jarigen cursus voor jongens de heer A. J. Th. Lu blink Weddik, thans tijdelijk leeraar aan die inrichting, op een jaarwedde van f 2400. Voorts werd tot gemeente- vroedvrouw be noemd mej. R. Cohen te Leeuwarden. De Raad ging daarna in geheime zitting tot het vaststellen der kohieren voor do in komstenbelasting. aWoensdag 7 Juni a s. zal te Utrecht in de Oosterkerk de particuliere svnode worden gehouden van de geref. kerken in de prov Utrecht. In deze synode zullen de voorstellen behan deld worden, welke in de generale synode aan de orde worden gesteld. Verdor heeft in deze synode de benoeming plaaits van afgevaardigden naar de generale synode. Zeist. In do jaarlijkscbo algemeene ver gadering van aandeelhouders der levensverze- Keringmaatschappij „Kosmos" werd tot oom- missaris herkozen de heer E. S. Labouchore. Aan den directeur jhr. F. H. van de Poll, die wegens hoogen leeftijd het verlangen had te kennen gegeven af te treden, werd ontslag verleend niet ingang van 1 Juni a.s., en tot directeur benoemd jhr. mr. F. van de Poll, thans adjunct-directeur. Zeist, 25 Mei. In de eerstvolgende raadsvergadering, welke in het begin der volgende week zal worden gehouden, zal o. a. woiden behandeld: 1. Het voorstel tot het maken van eene zwemplaats aan de Blikkerburgerlaan. Twee plannen zijn door B. en W. ingediend, een keurig plan inet machinale inriohting voor waterverversching, waarvan de kosten 14 k 15 duizend gulden zullen bedragen en een meer eenvoudig plan, waarvan de uitvoerig op i 5000 wordt geraamd. De raadscommissie heefi. in haar rapport de voorkeur aan het goedkoope plan gegeven. 2 Het verzoek van de verschillende kerke raden in de gemeente om de herbergen een gedeelte van den Zondag te doen sluiten. De coar. missie voor de strafverordeningen heeft daarover een ongunstig advies uitgebracht. 3. Een ontwterp-verordening, aanwippende waar en tot welk maximum door B. en W. drankvergunningen kunnen verleend worden. 4. Een voorstel van B. en W. tot het aangaan eener 3$ leening, groot f 450,000, bij het Rijikspensi oenfonds, toeen den koers van 97 a,Zeist. 26 Mei. Heden middag had alhier op de algemeene begraafplaats de ter aardebestelling plaats van wijlen den heer W. Geerke te Utrecht, oud-directeur van het post- en telegraafkantoor alhier. Gedurende het verbliif vau den heer Geerke alhier had hij zich on velerlei gebied verdienstelijk ge maakt, niet alleen als lid van den gemeente raad, waarin ziiin> adviezen en administratieve kennis op hoogen prijs werden gesteld, doch ook als oprichter der Verceniging tot ver fraaiing van Zeist en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, had hij zich veler vrienden verworven, die bii dezen laatsten tocht van hun belangstelling deden blijken. Aan de groeve werden eenige waardeerende woorden gesproken door den heer C. Burgers- dijk, directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier, waarna door de schoonzoon van den overledene werd bedankt voor de laatste eer, zijn schoonvader "bewezen. Soesterberg. Het tijdelijk Rijkstele graafkantoor in "hot Kamp .j Zeist wordt voor het tijdvak van 20 Juni tot en met 5 Augusetus voor het algemeen verkeer geo pend. De diensttijd is geregeld als volgt op werkdagen: van 6.30 uur vóór- tot. 9.30 uur namiddags; op Zondagen: van 7.30 tot 9.30 uur voormiddags, van 12 lot 2 en van 6.30 tot 7.30 uur namidid'ags (Greenwichtijd.) Doorn. De heer K. Reijne. uit Haarlem, zal Maandag a. s. alhier een rede houden in „Ons Huis", en alsdan de candidatuur van mr. W. H. de Beaufort verdedigen. Heideontginning door hei debrand. Woensdag kon men te Apeldoorn cp veren afstand een brand waarnemen, wel ke werd veroorzaakt door het, volgens ge- woomLe, laten afbranden van heide op gronden, van Z. K. H. den Prins, gelegen onder Meer- veld, ten einde deze vruchtbaarder te maken. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins waren zelf een oogenblik ter plaaitse aanwe zig. Nijkerk. Voor de geheele voltooiing va a den spoorweg „Nijkerk-Ede" inbegrepen het afdekken van de aardebaan met een laag grint, zal nog eon bedrag van ongeveer f 50.000 benoodigd zijn. Op deze lijn werd in 1904 een bedrag van f 29.570 meer ontvangen dan in 1903. Vergadering van den raad der ge meente 'Amersfoort op Dinsdag, den 30. Mer 1905, des namiddags, ten hialf twee ure. Puintein ,van behandeling: 1. Voorstel1 van B. en W. tot onderhand- sdhe verhuring van het getoouiwi aan de Kampstraat aan G. van Eist Hzn. 2. Voorstel van B. en W. tot wijftiging der verordening, regelende het pensionnee- ren der gemeente-ambtenaren en bedienden te Amersfoort, met adviezen. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening betreffende den verkoop van sterken -dïank op den openbaren weg, met advies. 4. Voorstel van B. en W. tot af- en over schrijdingen op de begrooting van 1904. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting van 1904. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging der ibegrootóng 1906 en tot betaling uit het artikel „onvoorziene uitgaven", dienst 1904. 7. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarver klaring van het perceel Utreohiteóhe straat no. 20, met adviezen. 8. Voorstel van B. en W. tot onbewoon- baarverklaring .van perceel en in' de St. Agar thastraat, met adviezen. 9. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baar verklaring van het peroeel aan den Hof, no. 32, met adviezen. 10. Voorstel van B. en W. betreffende het geven van privaatlessen door mej. J. C. van der Schroeff, met adviezen. 11. Voorstel van B. en W. betreffende het geven van privaatlessen door dr. H. J. Reijln- ders. met adviezen. 12. Voorstel van B. en W. betreffende toelating van een meisje tot het admissie- examen voor het gymnasium. De batterijen van het le regiment veld artillerie, die, onder bevel van den luitenant kolonel Jhr. Six, gedurende een tiental da gen .practisehe oefeningen hielden in de le gerplaats bij Oldebroek, keerden heden ochi- tend te half tien, per extra trein terug. Verschillende officieren van het garnizoen waren ter verwelkoming aanwezig. De staf muziek van het 5e regiment infanterie, onder directie van den heer G. Bikkers, deed zich aan het station hooren. De heer G. Dekker, commies ter ge meentesecretarie, legde to 's Gravenhage met gunstig gevolg het examen af voor can did.. at-gemeen te-secretaris. Als leeraar en godsdienstonderwijzer bij do Nederlandsch Israëlitische gemeente alhier is benoemd en in functie getreden de heer Aptroot, laatstelijk te Eijbergeu. Do R. K. kiesvereeniging „Recht cn Orde" houdt Maandag een vergadering in „De Arendwaarin mr. A. baron van Wijn- liergen als spreker zaL optreden, waar de katholieke kiezers vrijen W-gang hebben en waar geen debat wordt toegelaten. De muziekuitvoeringen op het terras van Ainicitia zullen d<t jaar aanvangen met eeu Matinée op Donderdag 1 Juni a. s., des middags te half drie. Het programma luidt als volgt: 1. New England's Finest, Clarke2 Ouverture „Les Dragons de Villars", Maillart; 3. „Hoch- zeitv-Reigen", Walzer, Iftlse41 Fantasie sur l'Opéra „Le Postillon de Lonjumeau", Adam5» Ouverture ,,Band>t©nstreiche", Suppe6. „L'Inauguration", Gavotte, Van Aal ten7. Grande Fantaisie sur des motifs do l'Opéra „Romeo et Juliette", Gounod; 8. Finale. Deze matinee wordt gegeven door het staf muziekkorps van het 5e regiment infanterie, onder directie van den heer G. Bikkers. Het in October van het vorige jaar opgerichte mannenkoor „Zanglust", onder di rectie van den heer O. Akkerman, geeft Dinsdagavond a. s. zijn eerste uitvoering in de groote zaal van Amicitia. Dit koor, dat 32 leden telt, zal o. m. do zangnummers „naar Buiten", van Fr. Pao pen; „Vineta", van Fr. Abt, „de Bard" vau Reiter; „Nachtgezang", van Jos. Beltjens, en „Zingen", van C. C. A. de Vliegb uit voeren. Voorts zullen nog verschillende muziek nummers ten beste worden gegeven. Voor den N. V. B. staat voor morgen nog slechts op het pragramma do oostelijke promotiewedstrijd, te spelen in Wageningeii, tussehen G. V. C. en Quick Amersfoort.) Wat sommige verzorgers van de ru briek „Plaatselijk Nieuws die 't misschien razend druk en daardoor weinig tijd tot hun ne beschikking hebben, om een bericht in een andere courant „goed" te lezen, daarvan soms kunnen maken, kan blijken uit t vol gende Maandag 22 Mei schreven wij Hedenmorgen is een aanvang gemaakt met het leggen van de ondergromlsche kabels van af liet telefoonbureau naar de groote, vóór eenigen tijd geplaatst© ijzeren telefoonpalen, aan de Arnhemsche straat, Langegracht cn den Utrechtschen weg. De langzamerhand vrij dicht geworden bundel draden, die over de daken gespanneu zijn, zal daarmede ver vallen. De Nieuwe Amersf. Courant, blijkbaar be zorgd voor de rust van het Amersfoortsclie publiek, schreef Woensdag daarop: „Volgens het Amersf. Dagblad zouden wij binnenkort het luohtdradeimet der plaatse lijke telefoon kwijt raken en dit in oen on- dergrondschen kabel worden vereenigd. Daar dit zulks met het oog op de oerst onlangs geplaatste Eiyffeit oren adrtige ijzeren geraam te minder waarschijnlijk voorkwam, staken wij ons licht op, daar waar men zulks liet best kan weten en vernamen, dat do onder- grondsche kabel na 10-jarig gebruik vernieu wing behoefde en versterking tevens, door het uitbreiden van heb aantal der aangeslo tenen. De luchtdraden zullen evenwel eerlang van de tot dusverre gebruikte palen op de nieuwgeplaatste reuze,, worden overge bracht." Men ziet hieruit, d*t 't bericht nog al „omgewerkt" is. We willen gaarne gelooven, dat 't een erg groot licht is geweest, dat ontstoken werd', maar zijn zoo vrij te meenen, dait het dan toch wel een van zeer inferieur© kwaliteit was. Een ondergrondsche kabel behoeft zelfs ua 50 a 75 jaar nog geen vernieuwing. De lucbt- draden zullen volstrekt niet- naar tl© pa9 ge plaatste palen worden overgebracht De elec trische stroom gaat voortaan d<*>r den nieuw gelegden kabel naar de ijzeren torens. Vanaf deze zóó schoon omschreven torens zullen draden worden gespannen, naar do aangesloten peroeelen, die binnen eeu cirkel van 200 Meter gelegen zijn De oude groene bank in het plantsoen bij het telefoonbureau is door tussehen komst, van het bestuur van „Vreemdelingenverkeer" door een nieuwe vervangen. Naar wij vernemen zijn de predik beurten vóór Zondag en Donderdag als volgt Evang. Luth. kerk, Doopsgezinde Kring Voorm. 10i uur, ds. ten Cate, predikant te Apeldoorn. Hemelvaartsdag 1 Juni: Voorm. 10 uur: Dfc. de Meijere. Remonst-ranL/'hc kerk. \oortn. 1 OA nur: Ds. Oldeman, pred. te Dokkurn. Geref. kerk (Langegracht). Voorm 10 uur; Ds. Donner; s avonds 3$ uur; Ds. Donner. Hemelvaartsdag 1 Juni. Voorm. 10 uur: Ds. Donner. Geref. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 Uur Ds. Tec rink, 's avonds 5^ uurDs. Teer ink. Hemelvaartsdag 1 Juni. Voorm. 10 uur: Ds. Teerink. Vrije Geref. Gem. Voorin. 9J uur de heer Bach, van 's Gravedeel, 's avonds 5 uur -, do heer Bacli. Hemelvaartsdag 1 Juni. Voorm. 9£ uur: de heer Eigeman, van Achterberg bij Rhe- nen. Op verzoek van de Am kerk-b. nomen wij de predikbeurten voor de N. Herv Kerk niet °P Burgerlijke stand. Geboren: Otto Johannes, z. van R. A. van der Linden en R. van Doorn Ondertrouwd B. van Bronkliorst en G. W. van der Linden. Overleden: Johanna Pctrouella Eli sabeth Wilheimina Vaalman, oud 44 j., on- geh. STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Prijzen van f 70. 20 68 104 178 491 510 612 692 694 798 819 921 936 985 1086 1137 1147 1151 1190 1238 1321 1488 1604 1633 1772 1979 1982 2018 2026 2049 2123 2185 2229 2273 2338 2386 2542 2760 2764 2782 2844 2960 3075 3154 3187 32% 5460 3580 3668 3718 3785 3807 3885 3897 3910 3944 3961 4011 4022 4317 4375 4431 443o 4556 4676 4701 4741 4997 f094 5190 5202 5300 6394 5681 5684 5772 5823 5837 5858 5887 5906 5941 6378 6464 6522 6559 6575 6678 6738 6760 6796 (,885 7027 7062 7235 7365 7429 7621 7682 7737 7759 8181 8309 8304 8416 8419 8425 8545 8566 8635 8742 8837 8928 8974 9064 9212 9227 9285 9309 9463 9487 9502 9682 9745 9773 10014 10063 10063 10085 10118 10272 10266 10294 10317 10416 10449 10774 10923 11083 11147 11156 11215 11288 11547 11588 11774 11983 12301 12368 12389 12444 12607 12629 12706 12709 12724 12739 13182 13378 13383 13410 13504 13560 13570 13616 13805 13825 13043 14273 14293 14577 14631 14681 14697 14015 14978 15040 15194 15250 15388 15773 15017 16014 16089 16103 16113 16246 162S8 16319 16339 .<440 16484 16516 16620 16637 16650 16706 16713 16765 16934 16086 17071 17381 17515 17800 17977 18070 18104 18136 18144 18147 18203 18311 18366 18381 18448 18560 18689 18821 18828 18939 19007 19052 19216 19319 19347 19466 19468 19581 19726 19799 19886 19980 20000 20023 20042 20196 20214 20256 20495 20515 20600 20621 20659 20783 20798 20827 20858 20941 20983

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3