2 er voorstellingen op zullen worden, gegeven, is piet bepaald. De heer van Eek. Mijnheer de Voorzitter, ik wensch ook met een enkel woord mijne opinie te zeggen. Ik geloof, dat dè bezwaren, die hier kunnen worden ingebracht, zich be palen tot de vraag of het hinderlijk zal zijn als do grond aan den openbaren, dienst ont trokken wordt, omdat men dan niet over den grond zal kunnen gaan en hem niet als publieke weg kan gebruiken. Of er bezwar ren zijn van anderen aard', gaat ons niet aan. Het oordeel daarover moet aan den burger meester worden overgelaten. De heer Jorissen. Maar dat zijn toch evengoed bezwaren, die bestaan. De heer van Eok. Mijnheer de Voor zitter, de heer Jorissen begrijpt mij; ver keerd. Met gemoedsbezwaren heeft de raad niet te maken, alleen met de technische be zwaren, hieruit voortvloeiende dat de straat niet gebruikt kan worden. De heer Jorissen. Mijnheer de Voor zatter, de technisake bezwaren, zooals de heer van Eek Zq noemt, en de gemoedsbezwa ren zijn toch all© beide bezwaren. Men moet dg gemoedsbezwaren even goad kunneun laten gelden. Waarom zouden die bij de anderen moeten achterstaan. De Voorzitter. Ik zal gaarne de be zwaren tagen het geven van voorstellingen op Zondag buiten den raad vernemen en, als het mogelijik is, trachten ze op te 'heffen. De heer J orissen. Dank u. Dat was de bedoeling van mijne vraag. 2. De Voorzitter. Ik stel voor nog als spotdeischend te behandelen do voorziening in de functie van plaatsvervangend voorzit ter in de stembureaux van het tweedy, en derde district. Daarin is niet voorzien, en or bestaat eemge vrees, dat de benoemde voor zitters niet zullen kunnen, zitten. Ik verzoek daarom over te gaan tot de benoeming. De heeren Ceioss© en van Es veld worden uitgenoodigd als stemopnemers te fungeeren. benoemd worden de heer Tromp van Holst tot plaatsvervangend voorzitter van het tweede, en de heer van Esveld tot plaats vervangend voorzitter van het derde stem- uistrict. 3. De Voorzitter. Eindelijk stel ik voor als spoedeischend te behandelen; een, voorstel tot vaststelling van oninbare posten. Wordt z. h. o. conform besloten. Aan de orde is: 1. Benoeming van twee regentessen in het college van Regentessen van het Burgerwees- huis ter voorziening in de vacatures, ontstaan door periodieke aftreding: Voorgedragen worden a. Vcor de vacature mevr. M. E. Reynders mevr. M. E. ReyndersCalkoen, mevr. Ha- gedoornSchutte en mevr. Meiners. b. voor de vacature mevr. J. C. G. de Jong: mevr. J. C. G. de JongGeerlings, mevr. van Beyma thoe Ivingma en mevr. Tolboom. Benoemd worden mevrouw Reynders, met 11 en mevrouw de Jong met lO stemmen. Op mevrouw van Bevma thoe Kingma was één stem uitgebracht. 2. Benoeming van twee regenten1 in het- col lege van Regenten van het Burgerweeshuis ter voorziening in de vacatures ontstaan door periodieke aftreding. Voorgedragen worden a. voor de vacature mr. P. J. F. van Voorst Vader mr. P. J. F. van Voorst Vader, W. H. E. Vrijdag en H. C. van Dam b. voor de vacature J. H. Krudop: J. H. Krudop, dr. F. A. E. Groneman en G. Door man. Benoemd worden de heeren mr. P. J. F. van Voorts Vader en J. H. Krudop, beiden met 10 stemmen. De heeren Van Dam en Groneman ver wierven ieder één stem. 3. Voorstel van B. en W. tot verlenging met één jaar van de tijdelijke benoeming van den heer E. J. Beumer als leer aar in de staatswetenschap aan de Hoogere Bur gerschool. De heer Beumer wordt benoemd met 10 stemmen; een briefje was blanco. 4. Voorstel van B. en W. tot verlenging met één jaar van de tijdelijke benoeming van de heeren dr. H. F. Nierstrasz en J. J. Vermeulen als leeraar aan het gymnasium, respectievelijk in de natuurlijke historie en in de geschiedenis. De heeren Nierstrasz en Vermeulen wor den benoemd met algemeene stemmen. De Voorzitter betuigt dank aan de stem opnemers voor de genomen moeite. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, regelende de jaarwed den van het personeel, verbonden aan het gymnasium en de Hoogere Burgerschool. De voorgestelde wijziging strekt om de vergunning voor het geven van privaatles sen en het bekleeden van, bezoldigde betrek kingen uitgezonderd die genoemd in art. 5 der verordening en die van scheikundige bij de gasfabriek, niet meer van de toestem ming van den Raad, maar van die van B. en W. afhankelijk te stellen. Wordt met algemeene stemmen conform besloten. 6. Verzoek van den onderwijzer L. A. Slot om zijn verlof met drie maanden te verlengen. Wordt z. b. o. conform besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 31 Januari 1905, waarbij o. a. de pensioensgrondslag voorden onderwijzer C. J. F. Prins werd vastgesteld. Wordt z. h. o. conform besloten. 8. Voorstel van B. eni W. tot onbewoon baarverklaring; a. van het perceel Utrecht- sche straat no. 20; b. van de peroeelen in de St. Agatbastraat no. 1 tot en met 19 en no. 2 c. van het perceel aan den Hof no. 32. De commissie adviseert de peroeelen sub a b en o onbewoonbaar te verklaren, even wel wat sub o betreft, tenzij' de verbeterin gen daarvoor aangegeven, worden aange bracht. De heer van Duinen. Mijnheer de Voor zitter mag ik vragen, of mijne wetsinterpre tatie juist is ten aanzien van wat de taak van de raadsleden, in deze is. Die taak is, naar mijn oordeel, zeer gemakkelijk. Do raad heeft fn. i. niet zelf te oordeelen over de al- of nieGbewoonbaarheidzijn besluit is slecht; eene sanctie van wat de gezondheids commissie en de commissie uit den raad hebben gedaan. De V oorzitter. De raad moet ver klaren, op advies van de gezondheidscom missie, of de huizen al of niet bewoonbaar zijn. De heer van Duinen. Juist, maar als ik de memorie van toelichting van de wo ningwet- goed gelezen heb, dan is de bedoe ling var den minister geweest, dat door den raad alleen eene sanctie gegeven wordt aan wat door do anderen is uitgevoerd, om mo gelijke willekeur uit te sluiten. De Voorzitter. De raad moet de on bewoonbaarheid uitspreken, de gezondheids commissie en de raadscommissie moeten den raad daarover adviseeren. De heer van Duinen. Dus de verant woordelijkheid berust bij den ra-ad, volgens uwe opvatting. De Voorzitter. Ja, de verantwoorde lijkheid berust geheel bij den gemeenteraad We nacht, u hoofdelijke stemming? De heer van Duinen. Dank- u Wordt z. h. o. besloten conform het ad vies der commissie. 9. Reclame van J. van Schaik tegen zijn aanslag betreffende den verkoop van ster ken drank in^het klein. Wordt z. h. o. besloten conform het ad vies. 10. Rapport en voorstel van B. en W. be treffende een adres van de naamloozg ven nootschap Volkshuisvesting. Het adres strekt om den raad te verzoe ken 1. het besluit van 30 Mei 1905 nog eens te herzien2. de uitvoering van alle bouwwerken op het terrein, waarvoor aan. de bouwvereenigi n-g Eigen Haard vergun ning verleend is tot het aanleggen van eene nieuwe straat, te doen wachten tot de bouw- vereeniging Eigen Haard een billijk voor stel zal hebben gedaan aan Volkshuisvesting, omtrent het in het adres genoemde strookje grond B en W. stellen voor aan Volkshuisves ting te antwoorden, dat er geen termen zijn aan haar verzoek te voldoen en aan Ged. Staten op nieuw de goedkeuring van het besluit van 31 Mei aan te vragen. De heer Heyligers. Mijnheer de voor zitter, met het oog op de afwezigheid van den wethouder van openbare werken en do onvoltalligheid van' deze vergadering, stel ik voor de behandeling van deze zaak te ver dagen tot de volgende vergadering. De Voorzitter. De zaak is volledig toegelicht en er kan dus, naar mijn meening, geen bezwaar zijn haar nu te behandelen. Maar ik zal uw voorstel in omvraag brengen. De heer Jorissen. Waarom wil de heer Heyligers verdaging van de behande ling, mijnbeer de Voorzitter? Ite Voorzitter. Zooa-ls reeds gezegd is, omdat de wethouder van openbare wer ken afwezig is en omdat deze vergadering onvoltallig is. Da heer Veis Heyn. Mijnheer de voor zitter, eene spoedige beslissing is voor Eigen Haard van zóóveel belang met het oog op de wenschelijkheid van met bouwen te kun nen voortgaan, dat het m. i. niet aangaat eene week of drie op de beslissing te laten wachten. De heer Plomp. Mijnheer de Voorzitter, wanneei ik in de vorige vergadering tegen woordig was geweest, dan zou ik ongetwij feld gesteund hebben het voorstel van den heor van Esveld om de beslissing op de aan vrage van de bouwvereeniging Eigen Haard tot eene latere vergadering uit te stellen, Een^ spoedige behandeling van eene derge lijke zaak was alleen dan aannemel'jk, neer de raad volkomen van de geheele zaak op do hoogte was. Wanneer de raad de zaaje niet kende, zooals toen is verklaard dan mocht tot de behandeling niet worde a over gegaan. Nu echter de raad uitstel niet noo- dig geoordeeld heeft en een besluit genomen heeft overeenkomstig de bestaande verorde ning, gaat het niet aan, als men thans daai- op wil terugkomen. Het spijt mij daarom, dat B. en W. gemeend hebben aan Ged. Staten te moeten verzoeken het raadsbesluit terug te zenden, met de bedoeling de raad in de gelegenheid te stellen liet op nieuw te overwegen en, zoo nood'g, er op terug te komen. Wanneer blijkt, dat bij B. en W. de gevestigde meening bestaat, dat het be sluit van den raad op wettige gronden be rust, overeenkomstig het algemeen belang, dan was het hun plicht geweest zoo spoedig mogelijk te adviseeren, dat aan het verzoek tot vernietiging geen gevolg behoort te worden gegeven. Daartoe b stond des te meer reden in dit geval, omdat er spoed was en tegen het raadsbesluit geen verzet is ge komen van de vereeniging. die liet aangaat, maar het verzoek tot vernietiging is gedaan door iemand, die er totaal buiten staat, zoek tot vernietiging is gedaan door iemand, die er totaal buiten staat.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 6