KOLONIËN. binnenTandT sloten, wordt in de Morning Post minstens voorbarig genoemd, al zijn ook do voorbe reidende bewegingen, die daarop doelen, on getwijfeld aan don gang. Reeds voor twee maai den heelt de voorhoede van Hasegawa de Toemen bereikt, en men kan dus met een'geil grond aannemen, dat oen deel van zijne logcrafedeling thans reeds tamelijk ver in de richting van Ningoeta kan zijn vooruit- gedrongen, van waar u;t de spoorweg naar het oosten over Nikolsk kan worden be- hoorscht. Het zou daartoe volstrekt niet noo dt» zijn, den geheolen afstand tot Ningoeta af te leggenmen kan bij Kaiha, een dorpje aan den oever van dc gelijknamige rivier, van den weg afgaan om van daaruit later den bergrug over-te. gaan en don bovenloop van de'Soeifoen te bereiken, dio bij Nikolsk voorbijst roomt en bij Wladiwostok in de Amocrbaai uitmondt Daar men over het grootste gedeelte van dezen afstand een berg weg vindt, die bij het dorp Poltawa in de zeeprovincie eindigt., is het volstrekt niet on- wuarsuliijmlijk, dat zulk cene flankmacht van hei leger van Hasegawa over weinige dagen ten nooi'den en in den rug van de Russische zeeveeting zal verschijnen. Tokio, 18 Juli. ('Daily Telegraph). Daar in Sjanghai, op grond van mededoolingen in do Japausche pel's, wordt bericht, dat het Japan- sclie leger ton noorden van Wladiwostok aan land is gegaan, is er geen reden meer om dit feit geheim to houden. De Russen, die zich er op hadden voorbereid den voorn aamsten tegenstand aan de Toomen^rivier to bieden aan de westzijde, zijn nu geheel van hum stuk gebrachtzij kunnen don opmarsch van den vijand niet tegenhouden. De goheele insluiting v, 1 Wladiwostok zal nu weldra een voldongen fe:t zijn. Tokio18 Juli. Een officier, die uit Port- Anthur is teruggekeerd, deelde mede, dat de in de haven gezonken schepen minder bescha digd bleken te zijn dan vermoed werd Het was lwkend, dat de Russen met ont plofbare stoffen het binnenwerk van de sche pen hadden trachten te vernielen en men ver wachtte daarom dat ze ernstig beschadigd zouden zijn. Er is echter bevonden, dat voornaamste scheepsdeel en merkwaardigerwij ze weinig hadden geleden. De „Bayan". die nog al ernstige averij had is naar de haven "•"^Mrteeptde „Pcreswjet" kon met de eigen machines varen. Dos» beiden zullen binnenkort, naar Japan worden gebracht om volledig te worden hersteld. Zelfs de „Pallada", die zwaar had geledens nal vermoedelijk vóór half Augus tus vlot komen, en de „Retvisan" en de „Pob- ieda" nog voor de „Pallada". Allerlei Mexico, 18 Juli. De Duitsche Keizer heeft eene som van 1000 Mk. geschonken voor de bewoners der door eene oversibrooming ver woeste stad Guanajuato in Meotico. vHet Gothasche Tagoblatt deelt de vol gende nota mede: „Prins Philip van Coburg heeft zooeven nadat de Parijsche geneeskundigen zijn vrouw, prinses Louise van Coburg, geboren prinses van België, voor gezond van geest hebben ver klaard en nadat de opperhofmaarschalk te Weenen de curateele over de prinses heeft op geheven, een proote tot echtscheiding tegen zijne gemalin bij de rechtbank van Gotha aanhangig gemaakt. Deze rechtbank is bevoegd om over de rechtsgeschillen tuaschen leden van het herto- golijko huis uitspraak te doen. De openbare beandeliug zal in October plaat? hebben." Prins Philip en prinses Louise zijn ge trouwd te Brussel op 4 Februari 1875 dus meer dan 30 jaar geleden Do prins is nu 61 iaar, do prinses 47 Zij hébben» een zoon van 27 en cene dochter van 24 jaar, die zelf reeds een kind heeft. vDe directeur van het Observatorium te Bourges, Abbé Moreux, meent de oorzaak der buitengewone warmte van deze dagen te hebben ontdekt en wel in een nieuwe zonne vlek, welke 3i milliard vierkante kilometers groot moet zijn. Die vlek is in alle richtingen doorkliefd van vurige tongen, welke, naar hij meent, steeds in kracht en grootte zullen toenemen tot Augustus. Dan zal eir een zonsverduistering komen, welke, naar hij vermoedt, verandering zal brengen in de atmosfeer. vHet kruitmagazijn der kolenmijn „Ko ningin Louise," bij Gleiwitz, in Silezië, is in de Tucht gesprongen. Er ontplofte cene hoeveelheid kruit van 700,000 kilogram. De geweldige schok werd ver in den omtrek gevoeld. Tot op een af stand van 2 kilometer zijn do glasruiten van vensters en deuren gesprongen. Gelukkig werd er niemand gedood bij het ongeluk, en er is slechte één gewonde een man, die een steen tegen het hoofd kreeg. OOST-INDIÊ. Uit Batavia wordt aan de Deli-Ot. geseind De kampongs om Pare Pare zijn verlaten, s Nachts stonden do huizen in brand. De ge zondheidstoestand der troepen is niet gun stig. Twintig maai lijden aan malaria. Voor hot troejienvervoer naar Celebes ziju door het. gouvernement- gehuurd de paket- vaarbooten „Van den Bosch", „Coetn", „Van Imhoff," „Outhoorn „Generaal Pel," „Van Riebeek" on „Mossol.' Een nieuw por s-d o 1 i c t. De re dactie van de Somarang-CoUrant meldt, dat. ook haar een gerechtelijke vervolging wacht wegens hot plaatsen van geheim© stukken. Valsche-w is sol-zaak. Uit Soera- baja wordt bericht, dat to Bangkalan (in Ma dura) werden aangehouden de verdachten in de valsche-wiaselzaak ten nadoel.' van de factor}- der Nederlandsohe Handel-Mij. te Se- marang. Van de vier verdachten, onder wi© 2 da mes. zijn reeds tweo in volle confessie. De Staatscourant van Woensdag 19 Juli 1905, bevat de volgende Koninklijke be sluiten benoemd tot burgemeester wan Wynands- raede Th. J. H Opfergelt, en tot burgemees ter van Buurmalsen A. van Baak benoemd tot adjudant bij het regiment gre nadiers en jagers do le luit. J. J. Bteyerman, van het. corps. pensioen verleend aan mr. R. Melvil baron van Lyndon, afgetreden Minister van Buitenlandse!)© Zaken, f 4000 op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als voorzitter van de plaatselijke commissie, als bedoeld in art.86 dor Ongevallenwet 1901, welke haren zetel heeft in de gemeente Apeldoorn, aan jhr. W. Bas Backer, en als zoodanig be noemd mr. H. T. T. Walter, candidaat-notaris te Apeldoorn. H. M de Koningin-Moeder, vergezeld van baronesse Van Ittersum en Ridder Pauw van Wieldrecht, vertrok gisterenmorgen 8 45 van de halte Socstdijk naar Utrecht en vandaar met trein 9.47 naar Gotha. De particuliere secretaris van H. M. de Koningin, jhr. F. M. L. van Geen, is gisteren - namiddag te 1 uur van Het Loo te Leeuwar den aangekomen, ten einde, namens H. M., met haar commissaris in de provincie Fries land te confereeren over het in de laatste helft der maand September a.s. door het Ko ninklijke Echtpaar aan deze provincie te brengen bezoek. Leeuw. Ct. Het Vaderland schrijft De laatste dagen doen in de bladen ver schillende berichten de ronde, die zouden doen vermoeden, dat niet alleen een beslis sing was genomen over de richtiug van het a.s. ministerie, maar ook dat reeds aan een staatsman opdracht was gegeven een kabi net te vormen. Deze berichten zij* echter onjuist. De Ko ningin overweegt nog steeds een oplossing de»- crisis. Een beslissing is door haar nog niet genomen. In het Hotel des Indes zijn afgestapt de lieer Carl in, Zwitsersch gezant te Londen en 's Gravenhage, en de heer Candamo Car los Ganzalen, gezant van Peru te Parijs. De Raad van Beheer van het Hof van Arbitrage benoemde in zijn zitting van gis terenmiddag, ter vervanging van dir. mr. L. H. Ruyssenaors, tot secretaris-generaal van het Hof, mr. L. P. M. H. baron Michiels van Verduynen, Tweede Kamerlid voor Breda *- Internationaal piivaat re c li t. Men meldt uit 's Grave nhage Maandag heeft alhier in de Trèveszaal de ondtrieekening plaats gehad der verdragen over onderwerpen van internationaal pri vaatrecht (huwelijksgocderenreoht, erfrecht, curateele en herziening der overeenkomst omtrent procesrecht) voorbereid door de Haagsche conferentie van 1904. Deze verdragen zijn onderteekend voor Duitschlaud door den gezant, den heer von SchJözer en den legaticraad den Leer dr. Knogc, van Berlijnvoor Frankrijk dooi den gezant, den lieer De Meubel en prof. L. Renault, van Parijs; voor Italië door den gezamden heer Tuginivoor Zweden door de.i gezant baron Falkenberg; voor Neder land door de ministers van buitenlandsclie zaken jhr. mr. W. M. van Weede en van justitie mr. J. A. Looff, den minister van Staat mr. T. M. C. Asser, voorzitter der Haagsche conferentiën, die de verdragen hebben voorbereid; voor Portugal door den gezant graaf De Selir; voor Ruimenië door den gezant den heer Mavrocordatovoor Spanje, door den gezant, den heer De Pa- guer voor Rusland door den gezant, den heer Tcharykow, en voor Luxemburg, graaf De Villiers, door de drie laatsten alleen dio omtrent het procesrecht, terwijl voor Zwit- sertarra dc gezant de heer Carlin de drie verdragen van 1902 heeft bekrachtigd. De mogendheden, die de verdragen nog niet getcekeud hebben, kunnen dit tot op den dag der ratificatie doen, de mecsten zul'en waarschijnlijk van deze bevoegdheid gebru:k maken. De onderteekende verdragen omvatten met die van 1902 een zeer belangrijk deel va»i het burgerlijk recht. Vóór de onderteekening werd door den mimsier van buiten!andsohe zaken, jhr. mr. Var Weede, eene toespraak gehouden, waarbij door hem een kort geschied kundig overzicht werd gegeven van het geen vroeger op dit gebied plaats vond voorts het gewicht, der onderteekende ver dragen aangetoond en de hoop uitgesproken, dat weldra de nog ontbrekende mogendheden tot óe verdragen zullen toetreden. Aan liet déjeuner der gedelegeerden voor het internationale privaatrecht zaten aan de gezanten van Rusland, Portugal, Spanje, Duitscbland, Rumenië, Zweden, België, Frankrijk, Zwitserland. Voorts de lieeren De Savornin Lobman. Renault, Krieger, de oud-minister De Beau fort-, Cort van der Linden, Van Tienhoveu en He ministers Harte van Teeklenburg m Loeff. Bij den maaltijd der gevolmachtigden gisteren 1 r gelegenheid der onderteekening van de verdragen omtrent het internationaal privaatrecht gehouden, is zoowel door don gezant van Spanje, den heer de Baguor, deken van het corps diplomatique, als door den Fransch* i gedelegeerde, den heer Renault, in warme bewoordingen hulde gebracht aan de NedierLandsche Regeering eni aan mr. T. M. C. Asser, den voorzitter der Haagsche conferentiën, die de verdragen hebben voor bereid. De Zutph. Ct. schrijft: Het doet ons veel genoegeu het volgende te kunnen melden, dat zeker door .'le vrij zinnigen in on9 district met sympathie en voldoening zal worden vernomen. In eeno goed bezochte bijeenkomst van vrije liberalen in ons district, gehouden gis te ree 17 Juli, is nl. besloten van verdere actie met het oog op de aanstaande verkie zing voor de Tweede Kamer af te zien, ten eind? de op dit oogenblik zoo noodige aan eensluiting van alle vrijzinnigen hunnerzijds niet te verstoren. In de Liberale Kiesvereeniging te Vorden zijn 30 stemmen uitgebracht op den heer Lieftinck en 4 op mr. J. G. ridder van Rap- pard. Nu de heer Lieftinck in de meeste bij do Centrale Liberale Kiesvereeniging in het district Zutphen aangesloten kiesvereenigin- gen a's eenige candidaat is genoemd, en in de overige vereenigingen de grootc meerder heid der uitgebrachte stemmen op rich ver- cenigd is het zeker, dat hij de candidaat der Centrale wordt. Met het oog op den korten termijn zal de lieei Lieftinck naar wij vernomen reeds a.s. Donderdag te Warnsveld en Vrij dag te Vorden als spreker optieden. In dc daarop volgende week zal hij het woord voe ren te Zutphen. De Provinciale Staten van Zuid-Hol land benoemden gister tot buitengewoon L- van Gedeputeerde Staten, de lieer bcihippers met 4S van de 74 stemmen, tegen ?9 op den heer De Bie en enkele stemmen op andexen. Overeenkomstig het voorstel van Gedep. Staren wordt do jaarwedde van den griffier ge bi acht op f 4500 tot f 5500, en die van den tegen woord igen griffier op f 5500. ITet tractement van de leden van Ged. Staren wordt vastgesteld op f 3000. Besloten werd de subsidie aau het Kon. Conservatorium te Den Haag te verhoogen tot f 3250. Da voorzitter merkte op, dat achteruit gang der school niet te wijten is aan minder goed beheer. Na korte discussie werd o. a. aangenomen het voorstel tot het verleenen van een subsi die van f 2000 aan de Vereenigi.ug tot bestrij ding van lupus te Rotterdam. Mem meldt uit Oudewater: Hier is bericht ontvangen dat de Provin ciale Staten van Zuid-Holland een subsidie van f i6000 verleend hebben voor de tram van do stad naar het station. Naar aanleiding hiervan werden in de stad de vlaggen uitge stoken». In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Arnhem werd uit voerig gediscussieerd over een voorstel tot het bouwen van boerenwoningen op gemeente grond. Het voorstel om daarvoor f 4500 be schikbaar te stellen voor het doen- bouwen van een dubbele boerenwoning, tot het nemen eeuer proef, werd door den Raad met 15 tegen 14 stemmen aangenomen. De bedoeling is nu een paar boerenwoningen te stichten en die met 3 a 4 hectaren land te verhuren aan boe ren, die in de stad wonen en geheel van het boerenbedrijf leven, welke proef "bij wel later kaïn worden uitgebreid. Voor het aanschaffen van het meubilair voor de in aanbouw zijnde H. B. School met 5-j. c. werd een bedrag van f 24.500 toege staan. Voor de uitbreiding der stokerij van de gasfabriek werd eeim bedirag van f 308.000 be schikbaar gesteld. Gemeenteraad «ver kiezingen. In de gisterenavond gehouden verga dering van district I der nieuwe Vrijz. Kies vereeniging 's Gravenliage, is bij acclamatie besloten bij de a.s. herstemming voor den gemeenteraad den soc.-dem. candidaat K. ter Laan atan te bevelen en zoo krachtig mogelijk te steunen tegenover den candidaat der anti-liberale kiesvereeniging jhr. mr. W. Th. Gevers Deynoot. Gorinchem. Bij de gisteren gehouden herstemming vöor leden van den gemeente raad is herkozen de heer A. F. van Renesse, lib., met 593 eu gekozen de hoer G. van Th iel de Vries, antir., met 608. De 'heeren Pijjnacker Hordijk en Verduin, beiden lib., verkregen respectievelijk 462 en 404 stemmen. Gouda. Bij de gisteren in het 3e kies district gehouden herstemming ter verkiezing van een lid van demi gemeenteraad werd geko zen de liper N. A. van der Ree (lib.) met 369 stemmen, tegen 351 stemmen uitgebracht op den heer R. U. Jongenburger (a.-r. aftr.), zoo dat de vrijzinnigen één zetel hebben gewon nen; de verhouding in den gemeenteraad is thans geworden 12 linies tegen 7 reohts. T i e 1. Bij de gisteren gehouden herstem ming voor een lid van den gemeenteraad tus- schen de heeren I. A. Heuff Ez. en N. J. Daalderop werd herkozen de heer I. A. Heuff Ba., 503 st. De heer N. J. Daalderop bekwam 401 stommen. Vlissingen. Bij de herstemming voor den gemeenteraad is herkozen de heer J. H. Blum, a.-r. met 257 stemmen. Do heer J. M. Stuart, lib., verkreeg 254 stemmen. Zutphen. Uitslag der gisteren gehou dón herstemming voor een lid van den ge meenteraad in district I. Uitgebracht worden 781 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heer H. J. Rijsewijk, soc.-dem., aftr. lid, 358, dc heer J. G. J. Weasels, r.-katli., aftr. lid, 423 stemmen, zoodat de heer J. G. J. W seis herkozen is. In tegenwoordigheid van een aantal mannen vaai naam op wetenschappelijk ge bied, werd gistermiddag op Oud Eik en Dui nen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. J. L. Chaufleury van IJsselstein, oud- hoogleeraar te Amsterdam. Namens de Senaat van de Amsterdamsche Universiteit, wijdde de rector-magnificus prof. Dc Russy een woord van diep gevoelde hulde en erkentelijkheid aan de nagedachten is van den ontslapen hoogleeraar; wiens onderwijs steeds uitmuntte door klaarheid. Spreker schetste prof. IJsselstein als een man. wiens naam op wetenschappelijk terrein een groote vermaardheid heeft verkregen, die zeer veel heeft bijgedragen tot den bloed van de Am sterdamsche Universiteit en aan wien velen, die thans behooren tot den kring van profes soren, hunne opleiding hebben te danken Professor Kuhu huldigde vervolgens namens de medische faculteit aan genoemde Universi teit don thans ontslapene, die tal van jaren siteeds bij het geven van onderwijs met ernst naar liet goede heeft gestreefd en aan wien de faculteit dor geneeskunde innige dank ver schuldigd is voor den grooten steun, dien hij haar heeft verleend. De Voorzitter van de Neder 1. Vereeniging van Dermatologen, dr. Teljer, huldigde in den ontslapene het verdienstelijke eerelid der ver eeniging, die de baanbreker is geweest voor de wetenschappelijke studio, van de derma tologen. Een der familieleden dankte voor de be toonde belangstelling. K, v K. te Rotterdam. Aan het algemeen overzicht van het jaar verslag is het volgende ontleend Belangrijke prijsschommolingen in meer dan een artikel brachten evenwicht na voor afgegane overdrijving in de eene of andere richting. Twee belangrijke factoren zijn daarop van invloed geweestde oorlog tusschen Japan en Rusland en het feit, dat de Amerikaan- sche z.g. „Wallstreet-speeulatie, die tot nog toe hoofdzakelijk in fondsen gewerkt had, zich thans ook op groote artikelen van de goederenmarkt geworpen heeft met het doel deze door de macht van het kapitaal aan haar belangen dienstbaar te maken. Ook in andore artikelen behalve in suiker, koffie en katoen bracht het jaar belangrijke prijsschommeliugen Voor het reoderij -bedrijf waren ongetwij feld do geldelijke uitkomsten opnieuw zeer onbevredigend en menige reederij moet met zorg de toekomst tegemoet zien. Met uitzondering van enkele zeer groote bedrijven timmert de industrie hier ter stede weinig aan den weg. Het blijkt, dat vele bedrijven zich verheu gen in toenemenden bloei en uitbreiding van uin afzetgebied in het buitenland. De scheepvaartbeweging hoeft zich niet al leen gehandhaafd op het buitengewoon hoog© cijfer Vfl'i het voorafgaande jaar, doch dit cijfer neg met een klein percentage overtrof fen. Ned. Kamer van koophandel t», Brussel. De Nederl. Kamer van Koophandel te Brussel hield Woensdag 12 Juli eene al- gemeene vergadering. Uit de mededeel ingen der vele ingekomen en vereenden stukken bleek, dat het bestuur zijn roeping getrouw, steeds voortgaat het doel der Kamer bevor derlijk te zijn. Aldus mocht het gelukken bewilliging te verkrijgen op een aan den Ne derlandsehen minister van waterstaat, han del en nijverheid gericht verzoek om betere aansluiting van Nederland aan het Belgi sche telefoonverkeer, werden pogingen aange wend ten opzichte der spoorwegdienstrege- hug, om te geraken tot eene meer geschikte correspondentie van uit België met- het Noord-Oostelijk deel van Nederland, en kwa men tal van andere, nuttige zaken in behan deling. De voorzitter bracht verslag uit. over den arbeid der internationale staathuishoudkun dige conferentie, te Berlijn gehouden van 18 tot 20 Mei eu door hem bijgewoond, waai' vooral de toltariefkwestios in verband met het internationale handelsverkeer zijn in studie genomen. Voorts vestigde hij de aan dacht op het aanstaand te Luik te houden intern, congres van kamers van koophandel cn deed hij mededeeling omtrent de door den heer Canon Legrand, voorzitter van het con gres, en hemzelf gedane stappen bij de voorzitters der kamers van koophandel te Amsterdam en Rotterdam, ter opwekking tot deelname aan dat congres. Aangenaam was het -hem te kunnen mededeelen, dat naar aan leiding van dien, Amsterdam nu een rappor teur zal afvaardigen ter behandeling van de reorganisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland. Op de officieele Belgische invitatie tot deelname hebben tot heden d© Kamers van Tilburg, Haarlem en Maastricht eveneens toestemmend geant woord. Blijkens het vorenstaande had de Ned. K. v. K. te Brussel vanaf den aanvang hare daadwerkelijke medewerking en steun toegezegd. Het wektc verbazing, dat de be langstelling in Nederland zoo gering bleek, maar allerwege het buitenland eich beijvert, het congres te Luik te doen slagen ten bate va-n de intern, handel- en nijverheidsbe langen. In twee bestuursvacaturen werd voorzien door de verkiezing van de heeren W de Bruijn en C. Henrv, beiden te Brus sel. Het ledental breidde zich uit tot 41 be gunstigers en 90 gewone leden. Ned. Oudheidlr. Bond. In de Zaterdag te Maastricht gehou den jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter jhr. Van Riemsdijk, werd, nadat het stadhuis door de leden was bezichtigd, in den schouwburg het jaarverslag uitge- brat'hc Geoonstateerd werd daarin, -.'at de bemoeiingen van den Bond op 't gebied der musea, der monumenten van geschiedenis en kunst redenen tot tevredenheid gaven. De Boud was mede werkzaam in het be lang van bepaalde bouwwerken en wendde zich tot de regeering en tot de ynode om de aandacht te vestigen op het door jhr. De Stuers besprokeai loodgiotersgevaax. Nog kort geleden toonde de gelukkig spoedig bedwon gen brand in het stadhuis te Dordrecht op nieuw den ernst van dit vraagstuk aan. Op Zondag 30 Juli a. s. vergadert te "s Gravenliage het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantie-kolonies. Blijkens het verslag over 1904 telt liet Genootschap 5 afdeelingcn, welker 'evensvat baarheid bewezen is. Een plan voor een koloniehuis voor 35 kinderen, is outwoipen en daarvoor te Apel doorn een terrein aangekocht. De bouwkosten, die zeer belangrijk zijn, zijn. echter op verre na niet gevonden. Vervroegde winkelsluiting. Uit Amsterdam wordt gemold, dc', do pogin gen door het dagelijjksch bestuur der Alge meen© Winkelierisvereenigiug gedaan om te trachten een vrijwillige sluiting van winkels cm magazijnen, des avonds te 9 uur te ver krijgen, alleszins geslaagd mag heeten. Honderden winkeliers hebben zich reeds aangemeld bi i het secretariaat om van hum voornemen hiertoe over te gaan te doen blijken». Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat van de winkeliers in Kalverstraat, Niouwcndijk, Leidsohe straat, Utreohtsche straat, Regulierbreesfcraat en nog enkel© an dere winkelstraten meer dan 80 pet- na 9 uur gesloten waren. Verscheidene winkeliers sloten echter reeds te 8 uur of nog vroeger. De Sein ai ne Automoh'le de Schéve- mïngue werd Maandagavond! ingeleid met een banket, aangeboden door het feestcomité aan 4}© leden van het eere-oomité en de ver schillende speciale commissiën. Na afloop werd een fraai vuurwerk afge stoken. Een grauwe lucht hing heden over het feestterrein. De boulevard is hier en daar versrêra Langzamerhand kwam ook het publiek aau het concours de carosserie zijn belangstelling toonen Twee en veertig rijtuigen rijn, ingeschreven oude»- verschillende bekende merken. Half drie vangt de kilometersnelheidwed- strijcl aan met categorie I Motorcyclettes be nedei de 50 kilos. Er was nu veel meer publiek, voorname lijk op de gereserveerde plaatsen van het Kuvhausterras. De ritten vingen aan bij de Piste nabij Hotel Rauch. De baan is 1000 meter lang voor den wedstrijd en 500 meter voor het uitrijden der motors. Daarna volgen de race-wagens van 450 650 kilogram en die tot. 1007 kilogram. De wedstrijden waren zeer spannend eu werden met belangstelling door het publiek gevolgd. De jury heeft nog geen beslissing kunnen nemen in zake den uitslag der oorrosserie. De jury bestaat uit do heeren jhr. G. W. Hooft, R. F. van Heeokeren v. Wassenaer, V. A. F baron Creutz, A. A. H. Boissevain en F. W Des Tombe. Na afloop van de snelheidswedstrijden werd een nummer ingevoegd, de „Oourse de regularité". Hierbij wordt twee malen zoo snel mogelijk gereden, met dien verstande dat de tweede rit zooveel mogelijk met ge lijke snelheid wordt gereden. Hiervoor is uit geloofd de Coupe do Canots van de Royal Jachtclub de Bruxelles, die bestemd was voor de Oourse de Canots op zee, welke niet is doorgegaan. D- snelheidswedstrijd-commissarissen zijn de heeren F. Hom-bach, baron Pierre de Ca ters, baron Pierre d© Orawhez, W. Jochems, mr. Remi de Block, jhr. Boreel van Hooge landen, president van de Nederl. Automo bielenclub, en mevrouw Boreel hebben de leden van de verschillende oomité's en an dere bij de Semaine de Schéveningue be trokkenen uitgenoodigd op een five a clock tea, op heden, Woensdag, ïpiddag, ten 5 ure op hun buitengoed Waterland te Velzen. Uitslag Concours de Carrosseriele prijs eigenaar jhr. E. vaai R0011, merk r.jtuig T. i. a. t,. soort van Carrosserie Limousine, fabriek Hermans, Den Haag. 2e prijs no. 49 echter ingeschreven als 42, eigenaar mr. J. S. Roijoards, merk rijtuig Renault, fabriek Botiaun en Co., Paris. 3e prijs no. 15, eigenaar W. Jochems, merk Rijtuig Mercedes, soort van Carrosserie, Landau let, fabriek Hermans, Den Haag; 4e prijs no. 16, eigenaar F. Horstman, merk rij tuig Mercedes, soort van Carrosserie, Limou sine, fabriek Hermans, Den Haag. Speciale prijs 110. 14, eigenaar II. Thijssen, merk rijtuig Mercedes, soort Carrosserie, Phaëton, fabriek Mercédès. De keuzo was hoogst moeielijk. Dó jury heeft lang moeten deliberoeren.. Heden morgen 11 ure Concours voor Chauf feurs op den strandboulevard in het achter uitrijden. Uitslag motorcyclettes beneden 50 kilo's: No. 1, le prijs J. Olieslagers op Minerva, 6 pk., in 54 en 3/5 sec.110. 2, 2e prijs, John Max op Minerva, 4 pk., in 55 en 1/5 sec.; no. 5, te prijs, W. Vorst op Bovy, 3 pk., in 1 min. 9 cm 2/5 sec.no. 6, 4e pa-ijs Bourgon- jon op Bovy, 2 pk., in 1 minuut 18 on 3/8 sec. Categorie II, rijtuigen 450650 kilogram le prijs A. Hendriks op Vivinus, 15 pk., in 1 min. 4 en 3/5 sec.2e prijs C. P. Wevels op Ledder, 14 pk., 1 min. 20 en 3/5 sec. Categorie III. Rijtuigen tot 1007 kilogram le prijs Wagner merk A. Darrack en Co. in 40 en 3/5 sec. 2e prijs W. Jochems, merk Mercédès, in 40 en 3/5 sec. 2e maalle prijs Wagner in 37 en 1/5 9ec. 2e prijs Jochems, in 40 en 2/5 sec. Buiten mededingingVictor Gremo op Fiat, 45 en 3/5 sec.Motccyclette hors oon- cours Maasdijk Peugeot 2 cylinders, in 14 sec. Concours de regularité om de coupe, uit geloofd door de Belgische Jachtclub „Ver lenging." Van het zeer talrijke aantal deelnemers moeten voor dien prijs herkampen op Vrij dagochtend a.s., J. F. Verwey (Fiat.), A. J- Storm de Grave (Peugeot), W. Jochems (Mer cédès). - Het concours d'adresse in de Semaine Automobile de Schéveningue, te houden op Zorgvliet, op Donderdag 20 Juli a.s., waar aan de deelneming zeer groot is, is een zeer belangwekkende wedstrijd voor de auto's, die behalve met bloemen versierd, aan velerlei èischen van fraaiheid en doelmatigheid moe ten voldoen. Het karakter van dien wed- strijl wat de proeven van gemakkelijkheid van beweging, behendigheid van besturing, weerstandsvermogen enz. aangaat, wordt ge kend. uit de af te leggen proeven, bestaande uit ritten, waarbij een reeks van bezwaar lijk? hindernissen moeten overkomen wor den. Zoo moet het steeds in beweging zijnde voertuig tusschen heggen, afscheidingen en. vlaggen doorgaan, zonder een er van te ra ken, terwijl deze dicht bij elkaar en inet allerlei bochten zijn aangebracht. Voorts on der een poort in welker midden een bel hangt, terwijl de bel tweemaal moet over gaan, in het voorbijgaan moeten glazen» champagne op de baan staande worden ge- led' gd en weer neergezet; door een water moet worden gereden langs een smal padje, zonder dat het voertuig met 't water in aanraking komtringrij'den, het doorrijden vooluit en achteruit in een uiterst bezwaar lijk doolhof; het bestijgen en overtrekken met oponthoud op den top van een z.g. „Meer Irlandais"; het gaan door slagboo- men. van welke een zich plotseling sluit on der hec rijden en welke niet mag worden aangeraakt; ballen in slooten gelegen, moe ten zonder oponthoud van liet voortuig wor den voortgestooten, terwijl andere ballen, met ontplofbaren inhoud, die als hindernis sen op den weg liggen, moeten worden ver meden Voorts moet uit een op de baan staande vaas een bouquet worden genomen eu aan de dames op de tribune worden toe geworpen Eindelijk moot in een vierkant door voor- en achteruit te rijden de letter S. worden gereden De wereldbekende sport-beoefen aarster barones du Gast, nog onlangs in alle»- mond geweest bij gelegenheid van den ongelukki ge a afloop van den wedstrijd AlgerToulon me' (.anots-automobiies, die de S jtnoino automobile te Scheveuingen zou hebben bij gewoond, ia daarin onverwacht verhinderd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 2