iouale Hynot! BETKE's CACAO Zomerdebens. RIETEN LIGSTOELEN in OIVANS. Dr. GRONEMAN, J. P. FLECK, .hermandad! _Uit den omtrek^ ^STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. is tot 22 JULI uit de stad. Amsterdam, Keizersgracht 370 INBRAAK Kellner en eene nette Dienstbode, Met LISSONE ZOON. a f L— per '|8 K.G. f 0.55 1. f 0.25 V Boterfabrieken Nijkerk en Putten. 8- Y. d. MEIJ, De Effecten- en Wisselbank, Gebruik van Vacantiekaarten MOTZUIVERING. Een paar krasse oudjes. Dea 19en Juli zullen K. Smib en zijne echtgenoot^ M. de Ruyter, wonende te Broek in Water land, het. zeldzame feest kunnen vieren 70 ja ren gehuwd te zijn. De man is alsdan 92 jaar oudi en zijne vrouw 88£ jaar. Van hun 8 kin deren zijn er nog 3 in leven, terwijl het aan tal klein kinderen 2-6 en achterkleinkinderen 55 bedraagt. De man ziet er, hoewel het gaan hem bezwaarlijk wordt, nog tamelijk krach tig uit, terwijl zijn vrouw zoodanig haar ge zichtsvermogen heeft verloren, dat alleen plotseling ontsteken van licht nog door haar bespeurd wordt. Het denkvermogen is van beide oudjes nog uitstekend, vooral van de vrouw. Hbld. Door de diaconie der Ned. herv gem. te Delft wordt voor haar aandeel in de gift van H M. de Koningin aan al hare bedeel den deze week een dubbele bedeeling uit- gere'Kt. Tevens wordt aan de verpleegden in het oude mannen- en vrouwenhuis een extra- onthaal bereid. Een en ander zal plaats heb ben op a. s. Donderdag. D. Ct. Landverhui zers. Van Rotterdam is Zaterdagavond vertrokken het s.s. Rotter dam van de Hol 1 a lid - Amerik al i j n met 1356 Russen, Polen en Croaten, die hun geluk in de Nieuwe Wereld gaan beproeven. In de Scheveningsohe haven is bin- nengeloopen het prachtig Belg-se he jacht Brabo, eigenaar de heer Oosterrieth, presi dent van de Royal Jachtclub de Belgique. De eerste logger met een vangst van 300 ton haring van verschillende Sche veningsohe schuiten overgenomen, is Maan dag de Scheveningsche haven binnen geko men. De haring werd terstond afgeslagen en ging grif van de hand voor f 25 a f 28 de volle, en f 22 a f 23 de maatjes. Een onbetrouwbaar oorres pondent. Het Nieuwsblad voor Sliedirecht en Omstr. meldt Dezelfde correspondent die ons het bencht uit Gijbeland zond van een gevonden schat, ter waarde van ongeveer f 50.000, schrijft ons thans, dat sedert dit bericht in ons blad ver scheen, reeds dozijnen oude secretaires en kabinetten, waaronder stukken van groote waarde, door Alblasserwaardsche boeren zijn stuk geslagen, in de hoop ook een geheim laadje en daardoor een verborgen schat te vin den. Hieruit blijkt ten duidelijkste, dat de man er ons in heeft laten loopen. Wij hebben dezen onbetrouwbaren correspondent daarom zijn congé gegeven. Verduistering. Het Hof te Am sterdam heefib uitspraak gedaan in de zaak van den 45-ihrigen makelaar A. van Capellen te Haarlem, die wegens verduistering van f 3000, hem door den heer Montague te Zeist, ter hand gesteld, om daarvoor Russische effec ten te koopen, door de Haarlemscbe recliit- bank was veroordeeld tot een jaar gevangenis straf. Het Hof veroordeelde den 'bekl. tot 1jv gov angen isabraf De Rotteirdiarasohe rechtbank behandel de gisteren een zaak tegen P. S. en C. W., graan controleurs, beschuldigd van het laten wegnemen, door miiddel van werklieden van lOO.balen katoenpittenmeel, totaal 4000 K.G., ten nadeele van H. Hannik en Zoon. 14 getuigen werden gehoord. De edsch tegen de eerste recidivist luidde 3 jaar, en tegen, den tweede 2 jaar gevange nisstraf. Goede vangst. Op 150 meter af stand van den gewonen eg zijn in een jong denmenbosoh tusschen wachtpost 7 en 8 den lijm Venlo-Nijcmegen door de maréchaussees uit Venlo, in een paai- tentjes twee personen gearresteerd, genaamd K. S. uit Dortmund en J K. uit Bern, oud ongeveer 50 jaar, ver dacht van verschillende diefstallen, die in den laatsten tijd in de omstreken van Horst en Grobbenvorst gepleegd zijn. Verschillende ge stolen vooi werpen en inbrekersgereedschap pen werden bij hen in beslag genomen. Vermoedelijk zijn deze twee personen uit de gevangenis ontsnapt. Te dom om te dienen Dezer dagen heeft zich te Middelburg weer het geval voorgedaan dat een milicien, van de jongste lichting, uit den militairen dienst is ontslagen wegens zeer geringe verstande lijke ontwikkeling, waardoor het niet moge lijk was hem voor den dienst te oefenen. Slag van een paard. Te Hooger- heido (N.-Br.) heeft het 10-jarig zoontje van den boschwachtel' C. in eene weide een trap van een paard tegen het onderlijf gekregen, tengevolge waarvan het knaapje aan de in wendige zware kwetsuren is overleden. Onderden trein. Nabij bet sta tion Venray is gister de ploegbaas Coendesrs uit Nijmegen, door een der treinen overre den tn zwaar gekwetst. Tusschen de buffers. Te Bres- keus ia tusschen de buffers van een zand- trein een 5-jarig jongetje beklemd geraakt en kort daarna aan de gevolgen overleden. Door een automobiel aan gereden. Aan den Schenkweg te 'sGra- venh&ge werd gisteravond een 8-jarig knaap je dooi een automobiel aangereden. Zwaar inwendig gekneusd werd de jongen per ra- derbaa- naar het gemeente-ziekenhuis ver voerd Zijn toestand is levensgevaarlijk. Aan brandwonden overle den. Vrijdagmiddag geraakte vrouw S. te Haarlem bij het aanmaken der kachel met petroleum in brand, doordat de olie uit de kan vlam vatte, waardoor deze uiteen sprong. De vrouw bekwam hevige brandwonden, zoo dat zij naar het Gasthuis moest worden over gebracht, alwaar zij Maandagavond over leden is. Branden. Te Hedel ontstond Zater dagavond ongeveer half zeven brand in de aaneengebouwde woningeu van G. Brands en de wed. Johs. Jaarsveld. Weldra stond het huis in lichte laaie en kon van de inboedels zoo goed als niets worden gered. Mede kwa men in de vlammen om een varken, twee gei ten etn 24 jonge kippen. Dei brandweer wist den brand tot dit gebouw te beperken. Oorzaak van den brand onbekend. Brand. Gisterenmorgen is een blok van vier arbeiderswoningen, even buiten liet dorp Bonne staande, geheel uitgebrand. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door het omvallen van een petroleumstel. De huizen zoowel als de inboedels, waarvan nagenoeg niets gered is, waren verzekerd, de laatstge noemde echter ton deele voor een laag be drag. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. zijn bakkerij en woonhuis van mej. de wed. II E. te Renkum geheel afgebrand; tegelijk met den inboedel, winkelvoorraad en 60 balen meel. Naar de oorzaak kan men slechts gissen, daar het bakken nog geen aan vang genomen had. De schade wordt door verzekering gedekt. Drie groote hofsteden afge brand. Te Eist (B.) ontstond Maandag middag omstreeks 3 uur brand in de groote 1 tabakshofstede, toebehoorende aan en be- woond door P. Hermsen. Spoedig stond het gehcele perceel in lichtelaaie en kon niets meer gered worden. Behalve dat de inboedel verbrandde, kwamen ook nog 4 varkens, een kalf en een hond in de vlammen om. Door den wind werden de vliegende vonken op de ka pitale boerderij van den heer IIJ. C Bur gers overgebracht. Ook dit perceel stond in weinig tijds geheel in vlammen. Van het groote woonhuis, schuren vol met pas gewon nen heelgras en klaverhooi, een hooiberg, on een gedeelte van den inboedel bleef niets ge spaard. Nog werd door het vuur in de asch gelegd de warmoeziershofstedo, bewoond door A. Ariasen, eigenaar P. Hermsen voornoemd. Hier kon de inboedel nog gered worden. Een iets verdei- gelegen boerderij van Aalbers kon met moeite behouden blijven. Alles was verzekerd. Tijdens het onweder van Zaterdag sloeg de bliksem in een groote schuur bij het hui3 vau den landbouwer Alenhuis te Zenderen. In een oogwenk stond het gansche gebouw in lichte laaie, zoodat de geheele hooioogst, pl m 15. voer, alsmede de tilbury en enkele land bouwwerktuigen verloren gingen. Schuur en oogst waren verzekerd, de woning zelve bleef behouden. Scheepsongeluk. De Vlissingsche visscherspink no. 15 geraakte gisteren door liet- weigeren van 't roer op 't Westerhoofd te Vlissingen. Zij sloeg geheel aan stukken. De bemanning, bestaande uit 6 koppen, werd met veel moeite gered. Hel- schip is niet geassureerd. M. Ct. School- en Kerknieuws. Examen hoofdakte. Amsterdam, 17 en 18 Juli. Geëxamineerd 15 oandidaten geslaagd de heerenC. Vor- rink, Amsterdam A. F. G. Leideritz, Am sterdam M. Severijn, Utrecht; H. Visser, Harencarspel D. H. Schenk, Amsterdam xi. Lier, Amsterdam G. Dijkman, Laarlem K. Smit, Rotterdam J. A. L. Doyen, Amster dam P. Glas, Hilversum L. G. Eggink, Zaandam. 's-Gravenhage, 17 en 18 Juli. Geëx. 15 mann. adspiranten afgewezen 7toegelaten 8, te weten L. Verjaal, van Gouda ,T. Visscher, J. R. Wijbrans, A. A. Metman, J. H. Bax, allen van Rotterdam C. J. van Hoeken, J. H. Kwaadgras, beiden van Leiden, en G. van der Laan, van Berkel en Rodenrijs. Zwolle, 17 en 18 Juli. Geëx. 12 mannel. cand. Geslaagd de heerenJ. van der Baan, io SappemeerM. Bernau, te MartenshoekA. W. Boerman, te Epe K. M. J. ten Hoor, te Zwolle R. van Riosendal, te Amsterdam S. P. Slagter, te AmersfoortG. E. Smorenburg, te Winterswijk. Leeuwarden, 17 en 18 Juli. Geëxamineerd 14 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren C. Jonker, te Usquert B. Volbeda, te Hoogeveen, en A. Dijkstra, té Abbega. Arnhem, 17 en 18 Juli. Geëxamineerd 15 candidaten. Geslaagd de dames~x. van de Poll, te Apeldoorn A. H. Jürj-ans, te Amster dam C. S. de Wit, te Dongen J. Pijnen burg, te Dongen J. H. E. de Kok, te Nijme gen P. van der Meer, te Enschedé, en W. E. Wijnand, te Utrecht. Breda, 17 en 18 Juli. Geëxamineerd 14 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren D. Roeland, AalburgN. van Wijngaarden, Rotterdam G. J. Clarijs, Heesch J. van de Graaf, Oud-Beijerland A Zeeuwen, n. De 26ste jaarlijksche examens der Ned. Toonkunstenaars-vereeniging zijn gisteren te 's-Gravenhage voortgezet. Yan de 4 candidaten is gisteren geslaagd voor: piano (middelbaar onder ijs) mej. M. Hoogenboom, uit 's-Gravenhage. Door Z.Ex. den Minister van Koloniën zijn dit jaar voor de leerlingen der Rijks Hoo- gere Land-, Tuin- en Boschbouwschool te Wa- geningen vier plaatsen opengesteld tot oplei ding als houtvester in Nedorl.-Indië. Het beroep door de Ned. Herv. gemeente te Nieuwveen uitgebracht op den heer A. B. te Winkel, candidaat te Utrecht, is door v't classicale bestuur van Leiden vernietigd, we gens informaliteiten bij de beroeping gepleegd. Roomsch-Katholieke Kerk. Gistermorgen is, na langdurige ziekte, in den ouderdom van 61 jaar, overleden de heer J. B. Guilting, deken van het district Zutfen. aBij de gisteren te Utrecht, gehoudieai herstemming voor leden van den gemeente raad in de districten C en D, zijn de aftre dende leden, de heeren Mees, Dubois, Witte- veen, Kooien, Harte en Van den Wall Bake, herkozen. Gymnastiekfeosten te Apel- doorn De drie jaar li jksche groote uitvoe ring van het Ned. Gymn. Verbond welke van 2830 Juli zal gehouden worden, be looft uitmuntend te zullen slagen. Do laatst verschenen „circulaire" aan de Bondavereenigingen vermeldt in k<~>rte trek ken het volgende programma. Donderdag 27 Juh 's Avonds concert aangeboden door de „Vereoniging tot ver aangenaming van het verblijf te Apeldoorn." Vrijdag 28 Juli: 1012. Zwemwedstrijd onder leiding van don Nederlandschon zwem bond. opgeluisterd door muziek. Reeds 20 vereenigingen hebben zich hiervoor aange meld. 12 uur. Repetitie der algemeene oefe ningen begeleid door muziek, voor het N. G. V. gecomponeerd door den heer David Koning Jr. 24^ uur. Vereenigings-wedstrijden. Hier voor zijn reeds 30 aanmeldingen ontvangen, Hïnderniswedloop, waaraan thanreeds 25 vereenigingen deelnemen. Grocp-oefeningen. Optreden van enkele vereenigingen, leerlingen H. B. S., enz. Den ge heeler, middag dubbel concert, uitgevoerd door twee muziekcorpsen. 7 uur Optocht van alle turners, buiten- landeis, enz., met vaandels en muziek. Ont- vangri ten raadhuize, vervolg optocht naar de feesttent op het terrein, ontvangst van feestcommissie en bondsbestuur, muziek, en opvoeringen in de feesttent, feestmaikt op het aangrenzend terrein. Zaterdag 29 Juli. 912 uur: Persoon lijke wedstrijd, waarin tot heden -eeds 80 turner* zullen uitkomen. ll uur: Repet*'tie der algemeene stok- oefeningen der dames. 2 uurXlXe openbare uitvoering, ver eerd door het bezoek van H. M. de Ko ningin en van Prins Hendrik der Neder- landei.. Voor den Estafetten loop hebben ;'ch reeds 35 vereenigingen aangemeld. Den geheelen middag dubbel concert. 6 uurfeestmaaltijd. 8£ uurEere-avond in de Feesttent, prijs- uitdeeling. Bal champêtre en feestmarkt op het aangrenzend terrein. Zondag 30 Juli: Uitstapjes te roet en per rijwiel. Do groote zilveren medailles van de Ko ningin en van den Prins der Nederlanden ïijn bestemd resp. als eereprijs voor den Estafettenloop en den Hinderniswedloop. De buitenlanders die ons feest zullen me- demakon, zijn: Duitschers, Franschen, Bel gen en Italianen. De opvoeringen in de feesttent op Vrijdag en Zaterdagavond zullen zijn van gymnasti sche^ aard, als die der Engelsche meisjes, Duitsche en Belgische makkei's, tournooi turners, enz. .Voorts zullen ook worden uitgevoerd een wapendans door dames uit Sneek i n Cake Walk door turners uit Arnhem en derge lijke. Op Zaterdagmiddag zal van af het feest terrein een luchtreiziger met zijn ballon een reis ondernemen. Do muziekcorpsen, die aan de feestelijk- hedo i deelnemen zijnde Schutterij u:t Am sterdam de Harmonie uit Apeldoornde Seecadetteneene dameskapel. De feestmarkt belooft grootsch te worden. Paardenspel, stoomcaroussel en draaimolen, verschillende kramen met versnaoeringen Het verhoogde plankier van het ba!-cham pêtre wordt geheel door lampions tn Chi neesche lantaarns verlicht. De overige ver lichting levert de Apeldoomsche gasfabriek. Voor den Zondag zijn verschillende toch ten onder leiding van Apeldoornsche com missarissen georganiseerd, die nader in den Feestgids worden bekend gemaakt. De logies-oommissie beschikt over vol doende ruimte in de scholen en bij parti culieren. Do feest kaart der turners geeft steeds vrijen toegang tot alle terreinen en tot de feesttent. Hbld.) Volgens een bij het botnds bestuur inge komen schrijven van Hr. Ms. particulieren secretaris, zal H. Ml. die Koningin Vrijidlag den 28. Juli een bezoek aan de uitvoering brengen. De grooto zilveren medailles van H. M. de Koningin en van Z. K. H. den Prins der Nec'erlanden, zijn bestemd respetcievelijk als ecreprijs voor den Estafettenloop en den Hinderniswedloop. Uit Apeldoorn schrijft mein nog: Do 19e openbare u'tvoering van het Ne- derlandsohe Gymnastiebverbond te Apeldoorn op 28 en 29 Juli zal worden gehouden op een terrein, gelegen aan den Deventer straatweg, vlak bij het Kanaal, waar als onderdeel van het feest zwemwedstrijden zullei- worden gdhouden. Het feestterrein bevindt zich in een heer lijke omgeving op een grasveld van ruim 1 HA. groot en omringd door een driedubbele rij van boomen, zoodat men daardoor niet aan de felle zonnestralen is blootgesteld. Eene zijde van het grasveld wordt afge sloten door een breede tribune, in 't midden waarvan een gedeelte voor de Vorstelijke be zoekers is ingericht, terwijl de daar tegen over liggende zijde, waarop met vlaggen en wimpels versierde masten, is ingericht voor het plaatsen der banieren van de deelne mende gymnastiekvereenigingen. Op Zaterdag 29 Juli heeft de eigenlijke openbare uitvoering plaats, die H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hoogstwaar schijnlijk zullen bijwonen en waaraan door minstens duizend gymnasten zal worden deel genomen. Het eerste nummer, dat bestaat uit ordeoefeningen met vaandeldefilé, be looft schitterend te zijn en zal een overwel digenden indruk maken. Do verschillende vereenigingen, daartoe naar het werkterrein gemarcheerd, plaatsen zich in twee rijen voor de koninklijke tri bune, de vaandeldragers in het midden. Zoodra H. M. op de tribune heeft plaats genomen, maken de turners front naar de tribune en wordt de bondsbanier tusschen de twee rijen turners door naar voren gebracht, waarbij de overige banieren en vaandels zich telkens daarachter aansluiten. De aldus ge vormde vaandelgroep spreidt zich voor de tribune gekomen, links en rechts van de bondsbanier uiteen, waarna het saluut met de vaandels wordt gebracht. De muziek speelt het „Wien Neerlandsch Bloed", dat door de turners wordt medegezongen. Daarna begeven ziali de vaandeldragers weer tusschen de gelederen, elk voor zijne vereeuiging, waarop "en rondgang door de verschillende vereenigingen achter hare vaandels volgt. Na het vaandeldefilé volgen vrije- en stok- ocfeningen, toestelturnen, estafetten wed loop. enz. Ba a rn. Tot hoofd van de Christelijke Bewaarschool, genaamd de Amaliaschool, is benoemd mejuffrouw W. F. Huijsman te Breukelen. Hilversum. Tot onderwijzeres in de nuttige haaidiwerkeu aan de gereformeerde school is benoemd mejuffrouw M. Bolkestein. Barneveld. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd besloten om voor de verbetering van den straatweg Barneveld Putten, welke weg zeer slecht is, f 5000 be schikbaar te stellen. De kosten der geheele verbetering zijn begroot op ruim f 16.000. Ook werd in beginsel besloten om de stra ten van het dorp Voorthuizen door middel .van gasoline te verlichten. Deze verlichting zal der gemeente ruim f 1000 kosten. Veenendaal. Op de bijenmarkt aan De Klomp waren ongeveer 1900 „bijenvol ken" aangevoerd. Do handel was levendig. Een groot aantal koloniën werd verkocht tegen f 2.50 a f 3.75 per volk. N ijker k. Op 30 en 31 Augustus a.s. zal hier eene tentoonstelling van planten, bloe men en vruchten gehouden worden. De meer derheid vau don Raad meende, dat zulk een tentoonstelling inaar luxe was, en weigerde het verloenen van subsidie. Ermolo. Den 27. Juli zal het Ölir. Fan farecorps „Excelsior", zijn 12A jarig bestaan luisterrijk herdenken. Door een groot aantal burgers, die daaraan hebben bijgedragen, zal bij deze gelegenheid tot blijvende herinne ring, het muziekcorps een vaandel worden aangeboden en zal er een concert en een kinderfeest plaats hebban. Putten. Door het 'bestuur van de Spaarbank is aanbesteed het bouwen van een spaarbaukgebouw. Van de 9 inschrijvers was laagste de heer W. Pasman alhier voor f 5762. II a r d e r w ij k. De heer W. J. Smits ia benoemd tot adjunct-directeur van do ge meente-gasfabriek te Almelo. De heer S. P. Slagter legde te Zwolle met gunstigen uitslag, het examen voor de hoofdaote af. De poppententoonstelling in Aimicitia werd gisteren (laatste dag) door 72 personen bezocht. In het geheel zijn er dus in 5 dagen tijds 234 bezoekers geweest. Omtrent het verkrijgbaar stellen van programma's voor niet-leden van de Buiten- societeit, vernemen wij nader, dat het be- Stuui, van oordeel dat meerdere personen, die zich buiten het societeitsterrein ophou den om van de concerten te genieten en die toch gaarne op de hoogte zijn van de num- meis welke gespeeld worden, hiertoe in de gelegenheid moeten worden gesteld. Bij wij- zo van proef zal daarom aan een hiervoor aangezocht persoon een aantal van 100 pro gramma's gratis worden verstrekt. Hij mag deze voor één cent per stuk verkoopen en do opbrengst behouden voor zijai moeite. Het .bestuur behoudt zich natuurlijk het recht voor om, in verband niet het resultaat, in dezeu maatregel wijziging te brengen. De temperatuur van het water in de Amersfoortsche bad en zweminrichting was op 19 Juli, des ochtends 7 urn*, 64 graden Fahrenheit. De praktijk wordt door de Burger- geneesheeren waargenomen. - Opgericht in 1861 Gestort Kapitaalf 300.000.- Reserves- 410.000. - Gestort Waarborgfonds (uitslui tend bestemd ter verzekering van de rente en aflossing der pandbrieven)- 3.000.000.— Bedrag der uitstaande leenin gen op 31 December 1904 -33.075.895.47 Verstrekt geld op eerste hypotheek op huizen en landerijen, tegen een rente van 4 of naar gelang der omstan digheden. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank te Amsterdam en bij der Heer Mr. C. NEIJTZELL DE WILDE Advocaat-Notaris te UtrechtDrift No. 12, Agent voor do Provincie Utrecht. "'"ITSCK»"'1 UTRECHT. Kantoor i DomsteegTl. OlRECTlUR£N: M". H. W VAN ASCH VAN WYCK C. H. HOOFT GRAAFLAND Age W. H. A. vax der Merscr, Driebergsche weg 13. V Direct gevraagd Ie Doorn oen nette aankomende P. G.in het Hótel „KoderiUch" aldaar. Brieven franco en goede getuigen. 35 Juli een extra reis naar Londen en omstreken. 37 Juli door den Harz btina geheel per rjjtuig. Nh sehoone Zwitserland. 3 Aug. Vacantiereis naar het Berner Ober land LuzernInterlaken Grindelwald Lauterbrunnen enz. 2e reis naar Zuid-Went Zwl'serland vertrek 3 Aug. prachtige natuurreis Ge- nève Montreux Chamonix Zermattper rijtuig Simplonpas enz. N/h trotsche Voorwegen 3 en 9 Ang. naar den beroemden Hare danger, het schoonste deel van Noorwe gens Westkust. 9 Aug. naar Noorwep au en Zweden. 7 Aug. naar Sakals h en Bolieemsch Zwitserland. Men vrage de prog. A 10 ctf. per stuk. LISSONE ZOONSin .el 155, Amsterdam. VRA..GT merk „AMERIKA" ■n gedec. bussen. Maatschappij tot Exploitatie van Bctke's Btollandsche Cacaofabriek, Amsterdam. STARK's Tandpasta, 12i/s cents. Leveranciers van boter aan 'sRijks Zeemacht Aangesloten bij het officieel Botercontróle- station voor Gelderland en Overijssel. Noteering onzer prima gepasteuriseer de Roombotervoorzien van Rijks- en ontrólemerk f 1.30 per K.G. franco. Nijkerk. Dir, Agentschap Utrecht. Nachtegaalstraat 47. Interc. Tel. No. 1405. Effecten, Wissels, Coupons, ProlongationDeposito's. Kurhaus Bad Bentheim. Eon kwartier sporens van Oldenzaal in het midden van een Oerwondvan 1500 hji. schilderachtige omgeving. Oud Slot met rotspartijen. Eigen Orkest. Alle bedienden spreken Hollandsch. Goede Kamers met Pension nog beschikbaar van fl. 3.60 en fl. 4.00. Warme Zwavelbaden (uitstekende genezing van rhoumatisme) per 10 baden fl. 7.50 6 Modderbaden fl. 12.00. Fürstliche Badeverwaltung. Speciale Zeep tot verfraaiing der huid. Vervaardigd met het gewilde Tola-Parfnm. Zacht, aangenaam en voordeelig in 't gebruik. Ovoral voorhanden in stukken van 20 cent. Parfumerie HEINRICH MACK, UIm a.D, Specialiteiten Tola-Zeep en Keizer Borat. LIJNMARKT 19, UTRECHT. INT. TEL. 1078. Slaap- en Ziekenkamers-Meubileering. BEHANGERIJ. STOFFEERDERIJ.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3