,V. ÜSÜ. Eerste[BIad. Zaterdag 22 Juli 1905. "BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. 4" Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden roor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 'a morgens bij de Uitgevers in te zendeh. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels0.75* Elke regel meerO.löi Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordelige bepaling' het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonhemeiir. cironlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij hun "besluit van Keilen, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan A. .T. Boode, wonende alhier, vergunning is verleend tot de oprichting van eene bewaarplaats van benzine, in het perceel aan de Kampstraat, wijk O, no. 45, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie E, no. 3260, onder voorwaarden le. dat het ter plaatse aanwezige smal raam- kozijntje worde verwijderd en dichtgemetseld 2e. dat de benzine steeds bewaard worde in een onontplofbaar vat 3e. dat deze bewaarplaats niet mag worden geopend tusschen zonsondergang en zonsop gang. Amersfoort, den 20. Juli 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, wuunms. De fd'. Secretaris, VAN REH>RRSBER<1 VHRSLULJS- Politiek Overzicht Den 21. Juni 1895 werd in liefc lagerhuis een voorstel aangenomen met 7 stemmen meerderheid (132 tegen 125 stemmen) om 100 p. et. te schrappen van hot. traktement van den minister van oorlog. Het huis wilde hiermede zijn© afkeuring te kennen geven over het beleid van deze q bewindsman, om dat de voorraad aan munitie onvoldoende werd geacht. Thans staan wij voor eene herhaling van diit geval. Eergisteravond is, op gelijke wijze als voor tien jaren is geschied met ïeu toenmaligen minister van oorlog, den mi nister voor Ierland beduid, dat men onte vreden is met zijn beleid. De meerder heid, die het votum van afkeuring uitbracht, was ditmaal iets zwakkerzijl bedroeg slechts 3 stemmen (199 tegen 196.) Maar al was zij maar één© stem geweest, het was de meer derheid, die de regeering in het ongelijk stel de. Lord Palanerst-on beweerde indertijd, dat het er niet toe deed hoe groot de meer derheid was, die de regeering steunde; zoo lang zij de meerderheid! achter zich had, kon zij rustig aan het bewind blijven. Maar nu de meerderheid de regeering in den steek heeft gelaten, wordt het eene andere zaak. Tien jaren geleden, na het votum van wan trouwen dat tegen Sir Henry Campbell Ban- nerman als minister van oorlog was uitge bracht, eischten de conservatieven van de liberalen het gezag op. En het kabinet-Rose- bery begreep, dat zijn tijd van gaan geko men was; den 23. Juni diende hot zijn ont slag in, dat door de Koningin werd aange nomen. Nu zijn de rollen verwisseld. Eer gisteravond lokte de bekenrmaking van den uitslag der stemming op de banken der oppo. sitie een oorverdoovend geroep uit„Aftre den Aftreden I" tot de regeeringsbank gericht. Uit de beschouwingen, die de regeeringsge- zindo bladen h~' ben gewijd aan deze stem ming, schijnt te moeten worden afgeleid, dat de regeering niet van zins is, daaraan de beteekenis te hechten, dat zij het ver trouwen van het huis verloren heeft. Zij zou dit besluit naast zich neer willen leggen I het huis verzoeken er op terug te komen. Dat de wil daartoe bestaat, kan men aan nemen. Of er uitvoering aan kan worden ge geven, zal de loop van zaketru in de eerstvol gende dagen moeten leeren. Het zou mis schien gaan, als het kabinet-B al four een in nerlijk krachtig kabinet wa.9 en met geest drift door zijne geestverwanten, in het parle ment werd gesteund. Dan zou deze neder laag, die het bij verrassing is toegebracht, misschien geene blijvende gevolgen behoeven te hebben. Maar kracht gaat er van het kabi net in zijne tegenwoordige samenstelling aller minst uit. Zijn prestige is aanhoudend ;n- der gewordenweinige dagen geleden nog heeft het een gevoeligen deuk ontvangen, doordat het genoodzaakt is geweest zijn plan voor eene nieuwe indeeling der kiesdistricten voor het lagerhuis in te trekken. En naar mate het prestige van het kabinet afnam, is zijne meerderheid in het lagerhuis geslonken. Toen dit huis, bijna zes jaren geleden, geko zen werd, had het thans regeerende kab»net daarin eene meerderheid van 134 stemmen, eeni cijfer haast zonder voorbeeld in de parle mentaire geschiedenis van Engeland. Die meerderheid is gaandeweg afgebrokkeld, deels omdat leden van de regeeringspartij haar on trouw werden en tot de oppositie overgingen, deels omdat bij de verkiezingen tot vervulliug van tusschentijda ontstane vacatures de re geer iugspartij plaatsen, die zij vroeger had bezet, aan de oppositie verloor. Zoo slonk de meerderheid, die de regeering bij de stem mingen steunde, meer en meer en was ini den laatsten tijtd 'tot eenige tientallen stemmen gedaald. En van geestdrift was bij den steun, die aan het kabinet werd verleend, heelemaal geen sprake meer. In de partij vergadering, die verleden Dins dag gehouden werd naar aanleiding der ;n- trekking van het plan tot vaststelling van eene gewijzigde imdeeling der kiesdistricten voor het lagerhuis, verzocht minister Blalfour zijne partijgenooten vriendelijk zich het offer te getroosten om de vergaderingen van het huis trouw bij te wonen gedurende den kor ten tijd, dat deze zitting nog zou duren. Deze aansporing werd zóó slecht nagekomen, dat twee dagen later de slechte opkomst van de leden der meerderheid oorzaak was, dat de regeering in de minderheid bleef bij. een votum van wantrouwen, dat een barer leden wilde treffen. In deze zelfde vergadering deed de heer Balfour uitkomen, dat de oppositie er op uit was stemmingen uit to lokken op alle tijden en over allerlei dingen.; hij drukte zijne vrienden op het hart deze taktiek to verijde len. Het zon, zeide hij, bepaald een ongeluk zijn, wanneer zij toelieten, dat door een toeval aan het land eene verkeizdng werd opgedron gen op een zoo ongelegen tijdstip als het tegenwoordige. De heer Chamberlain viel hem""daarin bij en verklaarde, dat hij, in strijd met zijne meening van eenige maan den geleden, nu van oordeel was, dat eene spoedige ontbinding ongewenscht was. Maar de volgelingen hebben de waarschuwingen van hunne leiders in den wind geslagen, en zoo is het toeval ingetreden, waartegen door hen werd gewaarschuwd. Zullen de gevolgen daarvan zijn tegen te houden? Dat zal weldra moeten blijken. België. Brussel, 21 Juli. De Koning, ant woordende op de adressen, aangeboden ter gelegenheid van de patriotisehe fees ten, verklaarde, dat nevens het woord daden noodig zijn om het bestaan van het volk te verzekeren. Indien uc man nen van 1830 niet gehandeld hadden, zou den wij hier op het oogenblik niet aanwezig zijn. Mocht do 75ste verjaardag van do on afhankelijkheid opgeluisterd worden door de aanneming van het schoon e aan. de Kamers voorgestelde ontwerp, het meest nuttig© se dert dc schepping der spoorwegen. Want het draagt bij tot de welvaart van den handel en verzekert de veiligheid zonder de belas tingen noch de contingenten te vermeerde ren. Da* de Belgen door wijze handelingen hun onafhankelijkheid bewaren. Brjissel21 J uli. Kardinaal Mal li nes bij het plccli Te Deum des morgens iu de St. Gu- dule kerk, beantwoordende de patriotisehe toespraak, herinnerde den Koning aan het ge wichtige aandeel van de kerkelijkheid ter grondvesting van do natie. De Koning voegde hieraan toe, dat hij steeds werkte voor liet welzijn van het va- dcrlaud. Daarmede wikte hij voortgaan, zoo lang God hem vergunde te leven. Do Ko ning bedankte de Belgische zendelingen voor liet apostolaat in de Congo. Engeland. Londen21 Juli. De vergaderzaal van het Lagerhuis is heden gevuld met opgewonde loden, die in verwachting zijn hoe de minis terieel© crisis zich verder zal ontwikkelen. Campbell Bannermau stelde voor dc zit ting te verdagen, omdat het bijna ongepast was het huis uit te noodigen werk te verrich ten in een toestand, die neerkwam op een interregnum. Minister Balfour zeide, dat hij het huis nii zou vragen zaken te behandelen waar over strijd van meeningen bestond, hangende de beslissing van de regeering. Maar hij verzocht hot huis voort te gaan met het wots ontwerp betreffende hot geschil tusschen de kerken in Sohofcland, omdat dit geen partij maatregel v/as. De motie van Baiitierman werd verwor pen, maar het debat over het genoemde wets ontwerp werd in weinige minuten geëindigd en terstond daarna werd de zitting verdaagd. Er heersebt groote opgewondenheid in de wandelgangen, en do leden bespreken leven dig de toestand. In d© liberale kringen wordt algemeen geloofd, dat de regeering zal aftre den, maar er is nog niets bepaalds bekend over d^ plannen van de regeering. Toen na het bekend worden van de neder laag der regeering bij de stemming van eer gisteren Compbell Bannerman en J. Redmond namens de oppositie op het ontslag van het kabinet hadden, aangedrongen, antwoordde de eerste minister Arthur Balfour daarop aldus Ik mag het Huis wel in herinnering bren- gen, dat mijne ambtgenooten en ikzelf tot heden toe voortdurend den steun, genoten hebben van onze partij, en dat deze partij de groote meerderheid van het Huis bevat. Do vorige spreker (Redmond) heeft onwille keurig mijne woorden verkeerd weergegeven. Ik herhaal dat, indien het niet. mogelijk blijkt, 's lands zaken in dit Huis te behan delen met d© waardigheid, die, naar ik meen, iedere regeering bezitten moet (en die zeker niet verstoord zal worden door interrupties als waarop ik onthaald ben) dat wij dan zeker niet zullen trachten, aan te blijven. Wij hebben eeue nederlaag geleden, evenals vele regeeringen vóór ons, op een© begvoo- tingskwestie. Of het onze plicht zal zijfu, het Huis te verzoeken, de thans genomen beslis sing ongedaan te maken iets wat vaak, ea zeer terecht, door regceringen geschiedt dat is eene vraag waarover ik zeker nieta zeggen zal zonder rijpe overweging. De vorige spreker heeft zich wol gewacht, te beweren dat de regeering niet langer den steun bezat van de meerderheid in dit Huis, omdat hij wel weet., dat door een ongelukkig toeval eene stemming ten nadocle van de regeering is uitgevallen. Er zal binnen eenige uren ge legenheid zijn om te weten of de regeering al dan niet het vertrouwen van de meerder heid bezit. Ik wil erkennen, dat 't niet vol doende is, wanneer eene regeering de meer derheid bliikt te hebben bij eeno motie van afkeuring, maar er is ook geen bepaalde reden waarom eene regeering, die het vertrouwen der groote meerderheid nog bezit, hare dien sten niet zou blijven aanbieden aan het land, alleen omdat zij eene nederlaag geleden heeft bij eene enkele stemming tijdons de beraad slaging over de begrooting. Londen, 21 Juli. Men bericht, dat op de audiëntie van hedenavond bij den Koning minister Balfour Z. M. mededeelde, dat hij en aijne ambtgenooten van meening waren, dat de omstandigheden niet meebrachten, dat zij hun ontslag moesten aanbieden. Rusland. Volgens den correspondent van de Tempe te Petersburg, wordt aan de afscheidsaudien- tic van den heer Witte bij den CSzaar eene groote boteeikenis gehecht. Daarin zou ook sprake geweest zijn "van de binnenlandscho pacificatie van het land; de in alle oprecht heid door Witte afgelegde verklaringen zou den een diepen indruk op den Czaar hebben gemaakt, die met zijne inziohten zou hebben 'ngestemd. In invloedrijke kringen meent men daaruit te kunnen afleiden, dat de op lossing van de constitutioneele kwestie niet a' te lang op zich zal laten wachten. De politie te Moskou heeft bet congres, dat daar nu verzameld is, toch niet geheel ongemoeid gelaten. Teen in de openiugseit- ting van den 19en de gekozen voorat ter, graaf Heyden, adelsmaarsohalk van het dis trict Oponetz, zijne plaats zou gaan innemen, kwam prins Dolgoroekow, in wiens paleis het congres gehouden wordt, de komst der politie aankondigen en vroeg aan het congres ver gunning de agenten binnen te laten. De chef \an de politie, van eenige ondergeschikten vergezeld, kwam binnen en verklaarde, dat hij bevel had van de prefectuur de verga dering te verbieden en de stukken in Inslag te nemen. Hij las de artikelen van het wet boek van strafrecht en de circulaire van den minister van binnenlandsche zaken voor, krachtens welke hij zou handelen. De voor zitter protesteerde. De politie-ambtenaar besloot daarop zich te verwijderen om een prooes-verbaal op te stellen. De vergadering ging inmiddels door met hare werkzaamhe den. Bij zijne terugkomst las de politie-amb tenaar het proces-verbaal voor, dat hij had voorgelezen hij vroeg de namen van de aan wezigen en zamelde, bij gebreke van band- teokeningen, visitekaartjes in. De heer Go- lowin, voorzitter van de regelingscommissie van het congres, sprak na den politie-amEte- naarhij las het antwoord voor, dat hij na mens liet. bestuur der vergadering had op gesteld en dat aan den vertegenwoordiger van den minister van binnenlandsche zaken te Moskou zal worden ter hand gesteld tegelijk met. het- proces-verbaal. Daarin wordt ver klaard, dat het congres wettige oogmerken heeft, en geprotesteerd tegen het. gebruik, dat gemaakt wordt van ministerieele circulaires, waaraan de onlangs door den Czaar gespro ken woorden elke beteekenis ontnemen voorts wordt opgekomen tegen het misbruik van huiszoekingen, die in strijd zijn met den geest van de door den Keiaer beloofde her vormingen. De eenige persoon, die in hechtenis geno men'weid, was een photograafheb onder zoek, dat bij hem werd ingesteld, leverde geen resultaat, want hij had zijne platoon in veiligheid gebracht. Wurschau, 21 Juli. De slotenmaker Okrzeja, die den 24cn Juni ter dood werd veroordeeld, omdat hij- op 26 Maart op de binnenplaats van het Pragasohe politiegebouw eene bom deed ontploffen, waardoor 6 personen werden gewond, is heden terecht gesteld. II rising fors21 Juli. Hedennamiddag te half vier loste een man, Kella Crocopo geheeten, op de Wiborg-esplanade twee revolverschoten op den luitenant der gendarmerie Kramo- rensko en verwonde hem ernstig. Do dader werd gevangen genomen. Tweede telegram. De luitenant der gendarmerie Kfamorensko. is ten gevolge van de wonden, opgedaan bij de» heden op hem gepleegden aanslag, hedenavond overleden. Tarlct]* Konstantinopel, 21 Juli. Heden had hier een moordlaanslag plaats op den Sultan. De aanslag mislukte. Konstantinopel, 21 Juli. Door een dyna- mietbom, dtie op straat voor de moskee ont plofte, toen de Sultan, na het Selamlik, de moskee verliet, werden 40 personen, inwoners en soldaten, maar geen vreemdelingen gedood. De Sultan keerde ongedeerd en volkomen kalm naar het paleis terug. Kort daarop ont ving hij den Oostenrijkechen gezant. De d.:der is waarschijnlijk omgekomen. Keulen21 Juli. Aan de Köln. Zeritung wordt, uit Konstantinopel geseindBij den plechtigen optocht van het hof heden tot het verrichten van het middaggebed, werd an bom geworpen. De Sultan bleef ongedeerd. Brussel, 21 Juli. Volgens een telegram uit Konstantinopel aan d© Petit Bleu ontplofte heden gedurende de plechtigheid van het Selamlik (de plechtige tocht van den Sul tan naar <b> Moskee) een bom op het plein van de moskee in de nabijheid van den Sul tan. Deze werd echter niet getroffenwel werden verschillende leden van zijn gevolg gedood of gewond. Er werden vele personen in hechtenis genomen. Londen, 22 Juli. Eeno mededeeling van het Turksche gezantschap bevestigt de ontplof fing van eene bom op het binnenplein van eene moskee, toen Sultan de moskee ver liet. Verscheidene personen zijn gedood of gewond, maar de sultan bleef ongedeerd. Marokko. Officieus wordt te Parijs bekend gemaakt, dat Rouvier, op voorstel van de Duitsohe re geering, in een uitvoerige nota de opvatting der Fransche regeering ten aanzien van de in Marokko toe te passen hervormingen zai uit eenzetten. Een bericht van Havas, den 15en Juli uit Fez verzonden, meldt, dat dc tijding, dat Frankrijk en Duitsohland zich met elkaar hadden verstaan en dat Frankrijk in de con ferentie had toegestemd, den 14en des avonds ontvangen is. De tusschen Parijs en Ber lijn gewisselde nota's werden den vizier officieus medegedeeld. De Marokkanen zijn er wel voldaan over, dat hun conferentie- voorstel goed is opgenomen, maar zijn er toch eenigszins bezorgd over, dat Frankrijk 25 ROMAN VAN ANNA WAHLENBERG. Over de oukle mandoline, die aan den muur in bet salon hing, werd niet meer ge sproken. Maar Ada had allengs hare be deesdheid genoegzaam overwonnen om hare begaafdheid op muziekaal gebied aan den dag te leggen. Wanneer de leertijd «iet de kleine meisjes om was, bleef zij nog dikwijls een .paar mooie stukken voor deze spelen, en als de lieer Helleiborg dan binnenkwam, hield zijj niet op, hoewel zij wist dab hiji zat te luisteren. Vroeg hij haar dan nog iets te spelen of een lied te zingen, dan deed zij dat ook, zonder iets van hare vroegere verlegen heid te toonen. Eens verzamelde zij al haar moed. Mevrouw Lindroe was buitengewoon hatelijk, jegens haar geweest, en als een soort van wraaknemeing vroeg Ada nu den kapitein of hiji n*et eens een lied wilde zin gen I Zij zou misschien wel do begeleiding kunnen spelen? Zij had gehoord dat hij vroe ger veel gezongen had. De heer Hellefoorg lachte vriendelijk. Hot deed hem zooveel genoegen als Ada hom iets verv.odht. Er lag zulk eene lieve, zachte uit drukking in haar mooie oogen, als zij ze een seoonde lang vragend tot hem opsloeg, dat men aan dien blik geen weerstand bieden kou. Met dien blik trok dat meisje zoowel dieren als menschen aan. Hiji ging bij de P'anc staan en neuriede dezelfde wijsjes, die hij op den bewusten avond alleen bij do mandoline gezongen had; en van neuriën kwam langzamerhand zingen, wel een beetje schor en heesöh, maar het was toch zingen, dus een muzikaal tijdverdrijf, dat zijin kleiu auditorium, de kinderen en Ada, vermaakte eu hemzelf ook. Ada had er zulk een prettig uur door, dat zij ai spoedig vergeten was dat haar verzoek aan den lieer des huizes eigenlijk hoofdzake lijk ten doel had gehad, mevrouw Lindros te plagen. Zijl wist dat deze lieve dame in de keuken elke noot hoonen kou. En toen Lil li 's avonds aan tafel vroeg of mevrouw wel ge hooid had hoe mooi papa gezongen liad, ge noot de kleine gouvernante dubibel van het meesmuilend geziclüt van do huishoudster, die haar best deed verwbnderd op te zien, eu verklaarde niets te hdblbon geboord; vol strekt niets. Ada's eerste vrees voor het kwaad, dat die strenge dame van haar zou kunnen vertellen was overwonnen Wat kon zij haar doen? De hoer Helleborg dacht blijkbaar geen kwaad van haarintegendeelhij ging mot haar om alsof zij zijne dochter was. Geen deahb- vaardig mensch zou haar iets kunnen verwij- ten. Het was zoo heerlijk, hare tegenstand ster nu te kunnen toonen hoe madhtig zij was. Do kapitein, de kinderen en Ada waren hoe langer hoe meer 'bij elkander; er hcorsohte een huiselijk leven, zooals men dit sedert lang niet in het mooie groote huis had gekend, 's Avonds Icwain Ada met haar handwerk, gevolgd door Lilli en Vivi met een spelletje, in de kamer van mijnheer aan de ronde tafel om de lamp zitten. Waar hiji vroeger zoo menigen avond alleen gezeten had. legde hij nu in dien gezelligen kring zijne patience. Hoe zij er eigenlijk toe gekomen waren bier te gaan zitten, wisten zij geen van dr'eën. Het 20U er wel mede begonnen zijn, dat Ada mijnheer de couranten voorlas; dat de kleintjes haar hier waren komen opzoe ken en dan mochten blijven. Het gevolg was dat zij alle drie binnen bleven, ook na de lectuur der courant. En ongemerkt was dit tot eeno gewoonte goworden, die zij allen aangenaam vonden. Op de wandelingen over de velden stapten zij eek met. haar drieën dapper mede, en als hiji een bezoek aan de stad had gebracht, kon hij er op rekenen het aardige drietal op het perron te zien staan, omhein af to halen. Ilet was nu wel waar, dat Ada, uit oen ge voel van wraak tegenover mevrouw L'indros, alles gedaan had om dit familieleven le be vorderen, maar tegelijk kwaan zij hierdoor toch ook dichter bij het doel, dat zij zich had voorgesteld, namelijk de "kindereu nader te brengen tot- haar vader. Zij had dit be reikt door haar goed voorbeeld, zonder een woord van opwekking of vornianing te bezi gen. Dit gevolg van haar stretven was haar beste verdediging; de vesting was op andere wijze dan ook moeilijk in te nemen geweest. Intussohen verliej>en de winter- en voor jaarsmaanden. Men was reeds in April ï$ven Grabe had op Knutsrtorp zijn intocht gehouden met zijne nieuwerwetsohe land- bouiwtWerktuigenhij begon zijne gronden te bewerken volgens de nieuwe regelen, die .hij bcetud'eerd had. Van-tijd-tot-tiid bracht hij wel eens een kort bezoek op Svanelund. Als hij kwam, was het alsof een verfrisscbende strocming z'ch over alles en allen verspreid- j dehij babbelde over zijne hoogvliegende verv achtingen, over zijne ervaringen, bracht iedereen aan het lachen met zijne grappige beschrijvingen en haalde de 'bewoners vau Stvanelund, voor zoover ze konden en wilden meegaan, namelijk mijnheer, Ada en de meisjes, van hun werk of van hunne maal tijden, cm eene verandering of verbetering on Knutstorp met hem te gaan bewonderen. Ruth bleef nog maar altijd in Stockholm. Zij moest nog een cursus ten einde toe vol den hare japonnen moesten gemaakt wor den. eu er waren nog partijen die zij nood zakelijk moest bijwonen. Maar tegen Pa- sdien dit feest viel juist laat in, tegen liet einde van April zou zij thuis komen. In de week daarvoor was er groote schoonmaak in huis, gedeeltelijk met het oog op de feest dagen en dan ook om Rutlh te verwclikoon- nien Bovendien werd er geslacht en gebak ken van belang. Ada had voor hare rekening genomen te zorgen, dat de kaoner der terug- keerende dochter des huizee feestelijk in orde werd gebracht. Op den dag vóór Ituth s thuiskomst, was 's middags alles gereed. D© schoone, pas ge streken gordijnen geurden heerlijk frisch. Alles was glimmend en sdhoon. en Ada, die nog eens nauwkeurig rondzag, kooi niet ont dekken dat er iets entbrak, behalve bloe men. Ja, die moesten er nog zijn. D&t ver klaarden de kinderen, die ook waren komen kijken, bepaald noodig to vindenen dus gingen zij met hun drieën naar het bosch. Crocusjes en sneeuwklokjes waren or in menigte. Larixen on wilgen bloeiden, on in liet mos onder de dennen waren plantjes en sappige kruiden genoeg to plukken. Met de schorten reeds vol, gingen zij in den tuin nog wat wintergroen halen om aan te vul len nu hadden zij van alle6 in overvloed. Toer al de vazen op Ruth's kamer voorzien waren, hadden zij nog wel de helft over. De kinderen kregen er eenige mede naar de speelkamer, en de rest behield Ada am er de huiskamer meê te versieren. Zij had haar schoi i met bloemen op de eettafel uitge spreid eu was bezig met de takjes bloeiende wiiger en larixen in de twee groote bloeinen- glazen te stekem, toon de heer Helléborg bin nenkwam en naar haar werk bleef zien. ,,U hebt een behoorlijken voorraad uit het bosch gehaald," begon hij. „Dat zegt u welIk weet waarlijk niet v-aai ik er mede blijven moet; er zijn geen vazen en schotels genoeg." „Neen?" Hij bedacht zich even. „Ik ge loof dat ik in mijne kamer neg iets heb dat wel dienst zou kunnen doen." Hij ging naar de deur, maar bleef halver wege staan en wenkto haar met de hand, om mede te gaan. „Pak die bloemen maar bij elkaar, dan kunt u ze in mijne kamer schikken, terwijl ik de courant even inzie. Ik heb 's avonds ooi; gaarne een beetje gezelschap, al komt er van overlezen nu niets meer." Hij had het iiiot ronduit gezegd, maar toch begreep Ada dat hij hetzelfde daofait als zijnamelijk, dat het nu Waarschijnlijk uit zou zijn met die gezellige avonden rondom do lamp. Met Ruth's terugkomst zou de vrcegero levenswijze wel weder worden inge voerd. Zij had zoo velerlei dingen waarin zij belangstelde, boeken le lezen, bezoeken te ontvangen on te beantwoorden, dat zij geen tijd of lust voor die stille, huisolijkc avond jes over had. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1