4"e Jaargang. Vrijdag 4 Augustus 1905. BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND. W\ 35 AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden toot Amersfoort 1.25. Idem franco per post1./5. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, modedeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: f 0.7». Van 15 regels Elke regel moor Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handol en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advertooren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De volksbeweging in Rualand. I. Het congres van de vertegenwoordigers der zemstwo's &u doem a's te Moskou is voorbij gegaan. Voor het eerst zijn in Ruland ver tegenwoordigers van do uit het volk voortge komen bestuurslichamen vergaderd geweest. Dat is eene gebeurtenis, die verdiende, dat er de oogen, niet alleen van geheel Rusland, maar van de geheele beschaafde wereld op gevestigd waren, al zijn de schokkende voor- va 'len uitgebleven, die door sommigen werden t .je'ïoet gezien. Er is geen besluit genomen om Keizer Nicolaas II af te zetten of hem „tijdelijk op zijde te zetten." Geen voorloopig bewind is opgetreden en heeft de teugels van de macht in handen genomen. Men schijnt dat in sommige kringen verwacht te hebben, en ook in bestuurskringen schijnt men dat te hebben gevreesd, waar men openlijk toegaf in"het congres eene verkapte constituecrende Ivergadering te hebben gezien. Maar de ver tegenwoordiger van die Frankf. Ztg., die de zittingen van» het congres heeft bijgewoond, merk- op, dat men dit slechts kon gelooven, wanneer men de politieke partijen zoo slecht kende als de bestuurders van Rusland dat doen. Wie den toestand kende, heeft geen oogenblik kunnen vergeten, dat het congres met cle meerderheid van zijne leden den rech tervleugel van een toekomstig Russisch parle ment zal vormen, en daarvan ook maar de theoretische verwezenlijking van eene omwen teling te verwachten, zou ongegrond opti misme zijn. Om te vernemen hoe de regelaars van dit congres over hun optreden denken, wat zij daarvan verwachten en welke hoop zij koes teren, heeft een dagbladcorrespondent ver scheidende leiders bezocht. Hij kreeg uit do gesprekken met beu de overtuiging, dat men aan een snel en doortastend succes niet ge looft. „Wij hopen alles, maar verwachten heele- maal niets," was het opmerkelijke antwoord van een der best ingeliohten. „In ieder geval venvachten wij. geen spoedig succes. Maar toch willen wij er niet de brui aan geven. Wij zullen telkens weer bijeenkomen, met of tegen den zin van de regeering, over de mid delen tot redding van het vaderland beraad slagen en in volk en maatschappij daarvoor stemming maken. Het zal misschien jaren, misschien tien jaren duren, maar eindelijk zullen wij het tooh winnen. In 't eind zal de regeering moeten toegeven aan de openba'o meening van Rusland en van de gansche wereld en de hervormingen moeten uitvoe- j ren, die wij verlangen, *v ij zijn geen revolu- tionairen, wij willen geen gewelddadige om- j wenteling, maar wij verlangen gehoord te worden, en wanneer men ons gevangen zet, dan. het land nieuwe mannen naar het j congres zenden, die onze eischen steeds weer zullen te berde brengen, totdat zij niet meer ongehoord blijven." Naast de belemmeringen, die de regeering aan de congressen in den weg zal leggen, kan zich, hoe meer de werkzaamheid van deze vergaderingen gaat in de détails, een ander bezwaar doen gelden, dat te zoeken is in de gebrekkige politieke vorming van de Russi sche maatschappij, het ontbreken van histo risch geworden politieke partijen met bepaald omschreven programma's. Wel zijn er in Rus land partijen, maar het zijn meest vluchtige formatiën, niet steunende op historischen grondslag. „Wij hebben partijen," zeide de hierboven genoemde zegsman, ,maar er zijn maar al te vele. Het partijloven versnippert zichdaar in zit het kwaad. Op het congres waren alle partijen van Rusland vertegenwoordigd, van de reactionaire conservatieven tot de ultra liberalen. Een zemstwo had zelfs een socialist- afgevaardigd. Principieel moest het congres open staan voor alle partijenalle meeningen moesten aan het woord komen. Alleen do dooi de Russische samenleving zelve niet erkende geheime genootschappen, de zoogenaamde re volutionairen van de daad, ontbraken na tuurlijk" Hoe de verdere loop zal zijn van do door het congres in gang gebrachte beweging, daar over onthoudt deze zegsman zich van hot uit spreken van een oordeel. Hij bepaalt zioh er too mede to deelen, dat hij den indruk heeft gekregen, dat do leiders dor beweging door zuiver idealisme en door de edelste vader landsliefde gedragen zijn, en de hoop uit to drukken, dat de door hen ontstoken vlam geen stroovuur moge zijn Duitschland. Kopenhagen, 3 Aug. Do Keizer vertrok kedön voormiddag om 10 uur aan boord van de Hohenzollern naar Sassnitz. Het resultaat van de tot dusver gevoerde beraadslagingen over do grondwetsherziening in Wurlemberg wordt door do Schwab. M©r- kur aldus samengevat Bij de tweede lezing in d© commissie zijn eenige gew ch-ige wijzigingen gebracht in de besluiten van de eerste lezingvooreerst is een voorstel aangenomen om bij de verkiezin gen het evenredigheidsstolsel in to voeren, ge rekend naar het land en niet naar de distric ten, verder zijn de herstemmingen gehand haafd. di© het centrum geheel wilde afschaf fen en vervangen door de beslissing bi> be trekkelijke meerderheid reeds bij de eerste stemming. De Eerste Kamer zal voortaan 49, de Twee de Kamer 92 leden tellen. De Eerste Kamer zal ad us zijn samengesteld. 4 prinsen, 19 „Standesherren," 6 door den Koning voor hun leven benoemde leden, 7 ridders, 4 ver- 2 vertegenwoordigers van de roomsch-katho lieke kerk, 2 vertegenwoordigers van de beide hoogeschoden, 2 van handel en nijverheid, 2 van den landbouw, 1 van het hand-werk, (de laatste zeven door de betrokken corporatiën gekozen). Do Tweede Kamer zal bestaan uit 92 leden 63 afgevaardigden van de districten, 6 afge vaardigden van de „goede steden" deze 69 worden gekozen naar het thans bestaande stelsel 6 afgevaardigden van Stuttgart en 17 afgevaardigden van het lard, deze 23 te kiezen naar het evenredigheidsstelsel. De leden van de Tweede Kamer zullen dus, volgens dit voorstel, allen door het volle gekozen worden. Thans telt deze Kamer 23 leden van geprivilegieerde standen (vertegen woordigers van de ridderschap, de geestelijk heid en de hcogescholen). Leze gcpr.vikgieer- de led zullen gedeeltelijk overgaan naar de Eerste Kamer; in de Tweede Kamer wor den zij vervangen door de categorie van de door het geheele land krachtens het even- redigheddsstelsel te kiezen leden. Engeland. Londen, 3 Aug. Bij de behandeling van do begrooting van buitenlandsche zaken ver klaarde Sir Charles Dilke, dat er geen aan leiding was voor den ongewone paniek, die in verband met do toestand der buitenlandsche aangelegenheden voor eenigo weken in Enge land en nog meer op het vasteland heeft ge- beer scht. Wat het Engelsch-Japansche ver bond betreft, zeide hij dat het thans voor Engeland onmogelijk was zich bij de beraad slagingen over de vredesvoorwaarden tot be ëindiging van den Russisch-Japanschen oor log ter zijde te stellen, maar dat het evenzeer onmogelijk was thans een schema van een al gemeen of- en defensief verbond in alle dee len der wereld te gaan bespreken. De grondslagen van elke eventueel bereik bare overeenkomst moesten klaarblijkelijk zijn de handhaving van den status quo. Fitz-Maurioe veroenigde zich met de in zichten van Dilke en legde den nar druk op de noodzakelijkheid van continuï teit in de buitenlandsche politiek en hand having van hot Engelsch-Japansche verbond. Vice-staatssecretaris lord Percy haalde den vriendschappelijken toon der discussiën aan I als eene aanwijzing van continuïteit in de buitenlandsche politiek, en zeide dat het in de tegenwoordige omstandigheden onmogelijk was de door den heer Dilke aangestipte groo- te poitieko vraagstukken te gaan bespre ken. Het zou geheel doelloos zijn op dit oogenblik besprekingen te houden over eenigo verandering in den toestand in het Verre Oosten, die het gevolg zou kunnen zijn van den tegenwoordigen oorlog, of over eenige ver andering, die het wensohelijk zou ziju in het Engelsch-Japansche verbond te brengen. Hij stemde in met de meening, dat de algemeene toestand van Europa geen enkele oorzaak voor bijzondere ongerustheid bood. Er zou nog veel minder reden tob ongerust heid zijn als niet de onnoodige praatzucht van niet-verantwoordelijke personen bestond, die aan Engeland voortdurend Macehiavel- liótische motieven toeschreef, waaraan het volkomen onschuldig is. Ten slotte deelde Percy mede, dat de re geering bleef bij hare reeds vroegere medege deelde opvatting betreffende een inbreuk van eene vreemde mogendheid in de Perzische golf. De Britsche en Fransehe regoering heb ben onderhandeld over den gezamenlijken aanleg van een spoorweg van de Jang-tee vallei naar bet bekken van Szetswan. De on derhandelingen zijn nog niot beëindigd, maar hij hoopte, dat oen bevredigend einde bin nenkort zou worden bereikt en dat de spoor weg onder de auspiciën van beide mogend heden zou worden uitgevoerd. Zweden. Stockholm, 3 Any. De buitengewone zitting vaai den Zweedschen rijksdag is heden ge sloten. Rusland. Petersburg, 3 Aug. In tegenspraak met dc pessimistische berichten in vele buitenland sche bladen over die vooruitzichten van den oogst in Rusland verklaart het Petersburg- sche Telegraafagentschap, dat do berichten over geheele misoogsten, die zelfs voor hon gersnood zouden doen vrceaen, sterk over dreven zijn. Volgens betrouwbare gegevcus is slecht» misgewas van plaatselijken aard te wachten in eon deel van hot centraal ge bied, aan de midden-Wolga, in Wjatka en in bet Don-gebied. In deze streken is de mislukking van den oogst voor een deel van grooten omvang, voornamelijk wat de rogge betreft, en maakt hot gebrek aan voedings middelen ondersteuning van regeoringswogo en door particulieren noodzakelijk. In de rest van het Rijk is de oogst ten vol le bevredigend. In Polen, het Zuidwester- en het Dnjepr-gebied is de stand goed, hoofd zakelijk voor wintertarwe on winterrogge van goede qualiteit. In het algemeen wordt do aanstaande oogst niet beneden hot gemid delde geraamd. Nishni Nowgorod, 3 Auq. De directie van de Sormorvo-fabriek besloot de fabriek voor onbepaalden tijid te sluiten wegens de aan houdende stremming van den arbeid door werkstaking. Griekenland Over de positie van Griekenland in de Kret a-kwestie heeft de minister-president Ralli in de Kamer verklaringen afgelegd, die de aandacht verdienen. Hij deelde o. a. mede, dat de Grieksche regeering aan de mogend heden, die Kreta beschermen, heeft medege deeld, dat zij niets zal ondernemen, wat haar met deze mogendheden in strijd zou kunnen brengen. Hij heeft cr echter aan toegevoegd, dat het onder de bestaande omstandigheden niet mogelijik is, dat de orde op Kreta terug keert. wanneer het herstel niet aan de Griek sche regeering wordt opgedragen. Verder moet eene verklaring vermeld wor den., die de minister-president heeft afgelegd na.;.r aanleiding van de bewering van een afgevaardigde, dat de commissaris der mo gendheden prins George van de mogendheden eene versterking van hunne troepenmacht op Kreta heeft verlangd. Ralli verklaarde plech tig. dat dit niet waar was en dat de regee ring van Kreta de daarop doelende bewerin gen van lord Percy in het Engelsche parle ment in eene officieele mededeeling aan de Grieksche regeering heeft tegengesproken. Kreta. Daar de termijn, die den opstandelingen op Kreta was toegestaan, om in onderwerping te komen, verstreken is, hebben de consuls- generaal van de vier beschermende mogend- ïeden den staat van beleg afgekondigd. Oe Marokko-conferentie. Volgens een bericht van Havas uit Ma drid, beschouwt meu 't in de regeenngskrin- gen als waarschijnlijk, dat Madrid de zetel van de Marokkaansche conferentie zal zijn, omdat men dan de processen-verbaal van tie conferentie van 1880 en alle stukken, die 07' de Marokko-kwestie betrekking hebben, bii de hand zou hebben. De bijeenkomst van tie conferentie zou in November a.„- plaats hebben. De Köln Ztg. Bericht uit Berlijn, dat Duitschlanct niet het voorstel beeft gedaan om Madrid te kiezen als plaats voor de Ma- rokko-oonferentie. Integendeel blijft Duitsch- land van oordeel, dat Tanger de aangewezen en meest geschikte plaats voor de onder handelingen is. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten In de Regeeringsbode is een telegram van den Czaar opgenomen, in antwoord op een adres uit Chabaroflta. De Czaar spreekt daar in zijne volle instemming uit met de aanbe veling, die het adres bevat, om den oorlog voort te zetten tot de vijand verpletterd is, en bovenal om niet te denken aan afstamt van grondgebied of de betaling van een oor logsschatting. Petersburg, 3 Aug. Generaal Linewitsj meld de gisteren „Den 25en Juli wierp onze legerefdeeling in Korea een Japansch detachement terug, dat tegen het défilé van -jaxabang, ten oos ten van Moesaljeng oprukte." De Kölniselie Ztg. verneemt uit Goensjoe- ling: Aan het front zijn geen veranderingen voorgekomen. Sedert tien dagen regent het aan een stuk door. De meeste wegen zijn vol komen onbegaanbaar en de krijgsverrichtin gen voor alle drie de wapens onmogelijk. Het. Russische leger krijgt versterkingen. Volgens een bericht van Laffan uit Peters burg, is het geheele kustgebied aan de zee van Ochotsk door de Russische nr'ütaire over heid aan de Japanners prijs gegeven, omdat liet onmogelijk gebleken is de kust en den mond van de* Oessoeri te verdedigen. De Ja panners richten in de baai van Castries eene operatiebasis in voor 30,000 man met 72 stukken, om het gebied van den Reneden- Amoer te bezetten. De militaire correspondent van de Russlc. Wjedomosti bericht, dat de Japanners een achtste legercorps bijeenbrengen om de krijgs verrichtingen in het gebied van den Amoer en op Sachalin voort te zetten. Van de Cas- tries-baai tot Sofijak is slechte een afstand van 80 werst langs een goed berijdbaren weg; vandaar kunnen de Japansche troepen lang» den Amoer noordelijk naar Nikolajewsk en zuidelijk naar Chabarowsk gaan. Een kanon neerboot en een flotielje torpedovaartuigen zullen bij deze krijgsverrichting samenwerken. De Russische troepen in het Oosoeri-gebied bestaan uit negen bataljons infanterie met slechte een reserve-bataljon to Blagowes- i t-sjensk, maar geen kanonnen. Uit Wladiwo stok, dat eiken dag het begin van het beleg kan verwachten, kunnen hun geen versterkin gen gezonden worden. De geheele Oesoerikust van de Castries-baai tot aan de Peter-de-Groo- te-baai staat dus open voor de Japanners. Rusland kan, naar de mecning van den correspondent, dat gebied slechts terugkrijgen, bii de vredesonderhandelingen. Tokio, 3 Aug. Het burgerlijike bestuur met den staf vertrekt op 6 Augustus naar Sacha lin. Do hoofdkwartieren zullen gevestigd zijn le Alexandrowsk. I De vredespartii in Rusland heeft het, vol gens den correspondent van de Temps te Petersburg, thans slecht te verantwoorden. De Rasswjet vereenigt zich met de Nowojo Wremja om te voorspellen, dat de heer Witte met do eerste boot zal terugtkeeren en dat de oorlog tot het uiterste zal worden hervat. De herleving van de oorlogspartij heeft tot oorsprong de ontvangst., die de Keizer heeft geschonken aan het adres van de gees- elijkheid van Orenburg en aan dat van de doema van Chabarowsk. De kant tekeningen, die de Keizer heeft 'gemaakt bij deze adressen, zijn door de Regeeringsbode bekend gemaakt. De doema van Chabarowsk, de argumenten van de oorlogspartij herha lende. bezwoer den Czaar geen duimbreeds Russischen grond, geen" roebel Russisch geld af te staan en den oorlog voort- te zetten, totdat de overwinning zal zi\n behaald. Het aantal personen, die de Russische en Japan sche vrcdesgemaclitigden vergezellen, bedraagt ongeveer dertig. De omvang van do i do r de Japansche vredesdelcgat-ie gemaaikte toebereidselen voor de onderhandelingen laat zich hieruit beoordeelen, dat baron Komoera niet minder dan 60 koffers niet stukken mee gebracht heeft. De Japansche vredescommissaris Sato ver klaarde, naar aanleiding van de overgeseinde gesprekken met min'ster Witte aan boord van de stoomboot, dat die den indruk gewen, dat Witte geen volmacht bezit. De Japansche gevolmachtigden zullen daarom den geloofs brief van Witte nauwkeurig onderzoeken, en wanneer mocht blijken, dat- hij geen vol macht bezit, dan zullen er in 't geheel geen vredesonderhandelingen plaats hebben. Nexc-Torlc, 3 Aug. In een interview, dat is opgenomen in de Evening Post, besprak de heer Sato de verklaringen van den heer Witte. Hij zeide. dat hij daarin niets zag, dat er op wijst dat den heer Witte geen vol macht zou zijn gegeven, ten opzichte van de vredesvoorwaarden. „Het is naar mijne op vatting duidelijk, dat zijne besluiten bindend zijn voor den Czaar. Ik schat de kosten van den oorlog voor Japan tot heden op twee millioen ven per dag. makende een totaal van vijf honderd millioen dollars." De heer Sato wilde niet zeggen, welke scha devergoeding Japan zal vragen, maar merkto op, dat als een land schadevergoeding vraagt, de gewoonte is een veel grooter bedrag te vragen dan werkelijk is uitgegeven. De heer Witte sprak lieden nogmaals zeer nadrukkelijk tegen, dat hij cenig wantrouwen te kennen zou hebben gegeven in den afloop der onderhandelingen. Hij verklaarde ook aan iemand, die zijne woorden beeft vertolkt, niets te hebben gezegd ypn dien aard, noch iets waaruit dit zou kunnen worden opge maakt. Allerlei vDe huiden der twee kurassiers-paarden, die bij den aanslag op Koning Alfonso te Parijs werden gedood, zijn gekocht door den leerlooier te Segré. Deze heeft ze bewerkt tot twee bedde- ieedjes, welke hij den Koning van Spanje ten geschenke aanbood en Koning Alfonso, een uitzondering makend op de regelen van het protocol, antwoordde, dat hij het ge schenk gaarne aanvaardde. Een landbouwer in den Amerikaan- schen Staat Ohio heeft met goed gevolg eie ren uitgebroed in een bijenkorf. Toon hij verleden jaar een zwerm bijen behandelde, trof het hem, dat de hitte in zijn korf geheel gelijk scheen te zijn aan dien van zijn incubator, zijn warme-lucht-toestel, waarin eieren kunstmatig werden uitge broed. En het was dezelfde onontbeerlijke vochtige hitte ook. Met oen thermometer nam hij proeven, welke zijn waarneming bevestig de. Boven in ecu korf, welke hem 50 pond honig levert, per jaar, heeft hij 20 broedeieron gelegd, door watten afgescheiden van het werkzaam deel van do kolonie. Donzen kus sens omringden de eieren, uit welke achttien kuikens verschenen Iu de „Scientific American" van Juni moet het omstandig verhaal voorkomen van dezo belangwekkende proefneming. Perth, 3 Aug. Een uitgebreide staking dreigt uit te breken in de goudvelden ten gevolge van do verlaging van de loonen van sommige klassen van werklieden. Verschil lende mijnen zijn reeds gesloten. OOST - IN Dl Boni. Men seint uit 's-Gravenhage Een officieel telegram uit Boni luidt: Heden Water-pone en Palakka zonder weer stand genomen. Vele voorraden on munitie door don vijand achtergelaten. In Rolangnipa drong do talrijke vijand op, doch werd Te ruggedreven. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde gisteren „Watampone is na beschieting door zwaar scheepsgeschut zonder tegenstand genomen. De troepen zijn tot Palakka doorgedrongen. Gesneuveld is sergeant Eeibes De geest der bevolking is algemeen verslagen." Het blad teekende er het volgende bij aan Zooals men zich zal herinneren werd den 28en Juli jl. de landing ten noorden van Bad- jowe uitgevoerd cn betrokken onze troepen bivaks tusschen Bcna. Lonrai en Badjowe. Bena ligt een 5 K.M. ten noorden van Bad jowe tusschen Bena en Badjowe treft men de bijna een K.M. lange twee kampongs Lonrai aan. Uit Lonrai deed de vijand een aanval, die echter werd afgeslagen en onzen tegenstander op belangrijke verliezen te staan kwam. Eenmaal aan land moest uitteraard eerst het bivak in orde worden gemaakt en kon daarna tegen het volgende doel, de hoofd plaats van Boni, Watampone of Boni gehco- ten, worden opge ruikt. Daartoe kon gebruik worden gemaakt van dea eenigen kunstweg in Boni, nl. die, welke van Badjowe's rechtstreeks naar het 5 K.M. verder oostwaarts gelegen Watampone leidt-. De weg voert hoofdzakelijk door rijstvelden, is 4 M. breed en in den drogen tijd uitste kend voor alle wapens te gebruiken. Een groot voordeel is het geweest, dat het zware scheepsgeschut Watampone onder vuur heeft kunnen nemen. Wel is de materieele uitwerking op de uit lichte bouwstoffen op getrokken kampons niet heel groot, maar de moreele uitwerking zal geweldig zijn geweest. H'erdoor werd het mogelijk Watampone te bezetten zonder tegenstand van den vijand te ondervinden. Een maal zoo gemakkeliilk in het bezit van de hoofdplaats gekomen, heeft de opperbevel hebber den marsch laten voortzetten. Onze troepen trokken langs het voetpad, dat van Watampone naar het Oosten voert, voort en konden Palakka (gelegen op 5 KM. ten Oos ten van Watampone of Boni) bereiken, zoodat zij in één dae reeds een tiental kilometers in het vijandelijke gebied zijn doorgedrongen. Het nu betreden pad voert aanvankelijk over zacht golvend terrein. In Palakka ligt he. graf van den majoor Kroeeon, die daar in 1859 sneuvelde. Dat de geest van de Boniërs niet heel krijgshaftig is ligt voor de hand. Het zal wel voor het eerst zijn, dat die lieHen kennis maiken met de moderne vuurwapenen. Het moet op een dergelijiken vijand wel een groo ten indruk maken, dat schepen, die zo niot eens zien, grooto projectielen in hun hoofd plaats slingeren. De kennismaking met ons repeteergeweer zal ook niet zijn meegevallen. Na den tegenslag, bij de landing te Pafciro ondervonden, bevatten de laatste telegram men zeer opwekkende tijding. Degenen, die reeds riepen van een onherstelbare fout, zul len wel inzien, dat tegenover oen minder waardigen vijand als de inlandsche een fout niet gauw onherstelbaar is. De Staatscourant van Vrijdag 4 Aug. 1905, bevat de volgende Kon. besluiten. benoemd tot substituut-griffier bij de rechtbank te Amsterdam mr. J. van Bins- bergen, thans commies ter provinciale grif fie van Friesland en plaatsvervangend voor zitter van den Raad van Beroep voor de Ongevallenv*=rzek/ering te Leeuwarden, wo nende alidlaar; de commissie, belast met het afnemen van de prnctische examens voer apotheker, die zitting zal houden to Utreqht, is samengestd 1 als volgt: lid en voorzitter dr. II. Wefers Bet linie, hoogleeraar te Utrecht, lid en secretaris P. Denijs, apotheker te Utrecht, leden dr. F. A. F. C. Went-, hoogleeraar te Utrecht en C. Guldensteeden Egeling, apotheker te Zeist plaatsvervangende leden dr. J. P. Lotsy, lec tor te Leiden, dr. L. van Italië, leeraar aan de Rijks veeartsenijschool te Utrecht, J. O. Leusden, le apotheker in het gemeentelijk ziekenhuis te Utrecht «n G. Sleeswijk, apo thokcr te Utrecht; benoemd tot ontvanger der registratie voor de burgerlijke akten te Rotterdam de heer F. C. Kist, thans ontvanger der registratie van de gerechtelijke akten en der domeinen aldaar. do commission, die, te rekenen van 1 Aug. 1906, gedurende één jaar te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam belast zullen zijn met het afnemen van de practische examens van apotheker, zyn samengesteld als volgt, en zijn mitsdien benoemd van de commissie, welke zitting zal houden te Loidcn

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1