Hoofd-Agent, LAMAISON BOUWER Co. Met Lissone <6. Zoon. v Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTI EN. Rijkslandbouwschool Christelijk Gymnasium Het tweede toelatings examen Werkmeid. Dames-Hoedenzaak- Exploratie- en Mijnbouw Maatschappij KWANDANG SOEMALATA. f 940,000.— AANDEELEN op WOENSDAG 9 AUGUSTUS a. s. a. j. p.'s amandeltjespudding a. j. p.'s amandeltjespudding Het hof hoeft daarna, onder -anneming van verzachtend© omstandigheden, Cherpion veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. Cherpion bleef zijn onschuld volhouden. De emotie in de zaal was groot. De inbraak op den Kruis berg. De vacantiekamer der ^rosterdam- selie rechtbank heeft den 22-jarigen M. J. S en J H., overeenkomstig den usch van het 0. M. tot 4 jaren gevangenisstraf ver oordeeld, wegens inbraak en diefstal van f 571 twee gouden horloges enz. ten huize van den directeur van 's Rijks opvoedings gesticht de Kruisberg, in den nacht van 14 op 15 Mei 1.1. P. J. S. en J. J., die terecht gestaan heb ben wegens heling door voordeel trekken uit het gestolene, werden veroordeeld espectie- vehjik tot 3 en 6 maanden gevangenis. Tekort in de kas. Uit Assendelft schrijft men aan de Tel. Naar wij vernemen, zijn aanzienlijke tekor ten ontdekt in de kassen van den onlangs overleden heer L. alhier, secretaris-penning meester van een viertal polders en boekhou der der vereeniging Het Begrafenisfonds. Men spreekt van duizenden Omtrent de inbraak te Zaan dam wordt na|dler gemeld, dat de gestolen voorwerpen door de Amsterdamsche politie in beslag zijn genomen. Brandstichters. De justitie uit Tiel vertrok gisteren naar Est, waar Maan dag de boerderij van J. A. S. afbrandde. Men meent dat kwaadwilligheid daarbij in het spel geweest is. Over het ongeluk te Scheve- n i n g e n schrijft de N. C. nog In verband met het treurige ongeval is er Woensdag den geheelera dag naarliet lijk van het verongelukte Duit-sche meisje ge dregd. Ook den geheelen nacht ongeveer werd er in de richting van Katwijk gezocht, en gisteren kruiste er voor het strand een stoombootje, dat groote netten achter zich sleeptealles echter helaas nog zonder resultaat. Naar men verneemt bevond zich de vader van het meisje tijdens het ongeval op de Pier, waar hiji gedoemd was de ramp in haar heele verloop machteloos gade te slaan. Zijn echtgenoot© en twee dochters, alle zeer goede zwemsters, bevonden zich in het damesbad, zuidelijk van het Wandelhoofd, en waren herhaaldelijk door gefluit gewaarschuwd. De vloed begon op te komen, en dat tijd stip wordt door de badknechts wegens liet „trekken der zee" nog veel gevaarlijker ge acht dan de eb. Eensklaps moet het meisje tot haar grooten schrik ontdekt hebben, dat het haar onmogelijk werd tegen de terugrol- lende golven op te komen. Van de badknechts zijn er slechts eenigen in staat te zwemmen, en deze zijn specie-al voor reddingspogingen aangewezen. Doch al zouden allen kunnen zwemmen als ratten, dan nog zou men wegens de gesteldheid van de kust in de eerste plaats moeten rekenen op reddingen met de reddingsboot of te paard. Onder de badknechts, die als uitstekende zwemmers bekend staan, behoorde de zoo tra gisch verongelukte A. Toet. Haastig begaf hij zich geheel gekleed te water en ook hij ondervond geducht de ongunst van het getij. Hij droeg de kleeren om het middel gesloten en blijkbaar zijn deze om het bovenlijf vol water geloopen, waardoor hij topzwaar naar omlaag werd getrokken. De andere badknechts der dame9afdeeling begaven zich te paard te water, doch toen ze zoo ver waren, dat de paarden grond verlo ren en begonnen te zwemmen, deinsden zijl, die zelf niet konden zwemmen, terug. Van de badafdeeling aan de andere zijde van de Pier daagde hulp. De gebroeders Piet en Grijs Breugem, evenmin kunnende zwem men, kwamen op hun paarden aanrennen en kozen eveneens zee. Ze zagen een drijvend lichaam en menden hun paarden daarheen. Het was de badknecht T. Ze grepen hem waar ze hem grijpen konden, dat is bij de haren. T. droeg echter bét haar zeer kort en ze konden hem niet houden. Wellicht ware het toen nog mogelijk geweest de levensgees ten op te wekken Ook de reddingsboot werd van de andere zijde van de Pier aangebracht, en koos zee. Het was een tooneeltje van onbeschrijve- lijke paniek onder de menigte op het strand, waarvan de meeste lieden alleen als genot- zoekenden naar hier waren gekomen. De Berlijnsche familie, waartoe het meisje behoorde, was sedert veertien dagen in hotel Garni gelogeerd en zou over een week ver trekken. Dé toestand van de leden van dit zwaar getroffen gezin, vooral van de moeder, is deerniswaardig; naar we vernemen waren ze zelfs nog haast niet in staat eenig voedsel tot zich te nemen. Heden voormiddag te half twaalf ure is de badman A. Toet begraven ter algemeen© begraafplaats, hetgeen met eenige plechtig heid geschiedde. De heer R. en familie zijm gisteren naar Berlijn teruggekeerd. Hoezeer deze vreemdeling ruimschoots alle onkosten en dienstbetoon vergoed heeft, aan fewend hij de beproefde redding van zi|n ochter en ter opsporing van haar stoffelijk overschot, is van het uitloven eener premie van f 1000 niets bekend.. Hoewel een geheel op zichzelf staand ge val allerminst reden tot bezorgdheid voor den bloei van de badplaats behoeft te geven zooals sommigen reeds schijnen te vreezen, is het toch zeker thans wel zaak na dezo treurige les, den toestand eens ernstig onder de oogen te zien. En dan moeten we al dadelijk onze be vreemding uiten, dat niet, evenals we bij voorbeeld voor eenige weken te Ostende za gen, zich 9teods bij het baden een boot in zee bevindt achter de verste baders, en hen voortdurend naar het strand terugdrijft. Ge waarschuwd wordt er hier door het badperso- neel genoeg, doch vele baders, die in de hun bekende zweminrichting van de plaats hun ner inwoning diep water gewend zrijn, waar ze behalve baden ook zwemmen kunnen, zijn blijkbaar blind voor de gevaren en storen zich weinig aan de waarschuwingen. Desnoods konden dan de verschillende bad- gelegenheden, wellicht evenals op de genoem de Belgische badplaats, meer in elkanders nabijheid worden gebracht. We twijfelen niet of deze wenken zullen, in het belang van de ons allen dierbare badplaats, in ernstige over weging worden genomen. Do weduwe en de acht kinderen van den man, die zijn leven aan zijn plichtbetrach ting ten offer bracht, zullen zeker wel niet worden vergeten. Te Noordgouwe is een 24-jarige knecht van een landbouwer, terwijl hij bezig was een erwtenstapeltje te dekken, daaraf gevallen. Hij gaf, op den grond gekomen, geen enkel teeken van leven meer. Omdat de man door den val geen lichame lijk letsel had bekomen, was vermoedelijk hartverlamming de oorzaak van zijn plotse- lingen dood. (Midb. Ct.) Aan brandwonden overleden Een kind van bijkans twee jaren trok op een bovenwoning im de Blankenstraat- to Amsterdam het theelichtje, dat op tafel sond, naar zich toe. Het lichtje viel om t n de kleerjes der kleine geraakjetn in brand. De moeder, die in een ander vertrok eenige werkzaamheden verrichtte, sahoot op het geschrei toe, en vond daar haar kind in deer niswaardige n toestand'. Onmiddellijk werd de arme kleine, die met brandwonden over dek was, naar het gasthuis gebracht, alwaar het korten tijd na aankomst overleed. N. v. N. Ongeluk met de electriscbe tram. Gisteren avond ongeveer talf zes is op be' Marcelusp'ein te Scheveniigen een vigelante van een Haagschen stalhouder door de electriscbe tram omvergereden. De koet sier geraakte onder het paard en bekwam zware, verwondingen. Hij werd in het gebouw der openbare school binnengebracht, waar hem door twee doctoren de eerste genees kundige hulp werd verleend. Een Engelschman, in een der hotels te Amsterdam gelogeerd, kwam in die Con- stantijn Huijgensstraat aldaar, terwijl hij op een in beweging zijnden tramwagen wilde springen, te vallen. De ongelukkige kreeg de tram over het linkerbeen en bekwam ern stige verwondingen. Hij is naar het WiUhel- minagasthuis vervoerd. Nog al goed afgeloopen. De stoomtram van Zutphen naar Hengelo heeft bij het krankzinnigengesticht „Het Graffel" onde_- Warnsveld, een bierwagen aan splin ters gereden. Het paard moest afgemaakt worden. De voerman, die bewusteloos wa«, werd door een geneesheer van het gesticht gehol pen hij scheen slechts lichte kneuzingen opgeioopen te hebben. •Automobielongeval. Bdj pension Nederhagen op den Rijksstraatweg "bij Velp had gisterennacht een automobielongeluk plaats dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Mr. Heiimans uit Arnhem kwam met zijn echtgenoot© en nog een heer en dame uit Lochem rijden en oratmoette bij genoemd pension eenige houtkarren uit El den die te Voorst hout gingen halen. Waarschijnlijk door niet voldoende uitwijken stootte de auto tegen een der karren en kantelde, zoodat de vier inzittenden een leelijlke tuimeling maak ten. Wonder hoven wonder kwamen zijt er zonder ernstige verwondingen af. De voorste wielen van de automobiel waren 7an de machine gebroken, de stuustand ver bogen era de lantaarn vernield. Het bescha digde gevaarte werd gdstcrenodhtend per kar naar Arnhem gebracht. (Ziutph. Ct.) De brand in de hooilanden onder Nieuwehorne (Fr.) is nog niet gedoofd. Het vuur is nu door de bovenste aarde (2 d.M. dik) heengedrongen, waardoor de zich daaronder bevindende veengrond is aange- en het vuur zich daarin snel voortplant, zoodat blusschen onmogelijk is. Reeds zijn ruim 3 hectaren door het vuur verwoest en 1000 kilo hooi verbrand. Alleen regen kan uitkomst geven. DelftJ. M. E. Traanberg, J. A. Slothouwer, Amsterdam L. Visser, Oosterbeek A. 5. J. van Ooijen, S. Polak en H. Stom, Amsterdam Cli. M. A. Giinther, DordrechtM. F. Bat- taerd. Den Haag 31. M. J. Brunner, Arnhem W. R. Veencklaas, Deventer C. J. van Meurs, Rotterdam T. Oosterlo, Leeuwarden. Examens Handteekenen L. O. Geëxamineerd 14 vrouwelijke candida tes afgewezen 2, toegelaten 12, nl. de dames W. J. Th. Nijsen, van Arnhem J. O'Brien, van Hcythuysen Th. J. F. van Oyen, van Den Haag E. C. H. Roodhuyzen, C. M. van Rooyen, beiden van Amsterdam M. Rottier, van Den Haag C. J. Rijsdijk, van Rotterdam L. Stam, van Baarn A. E. van der Starp, van Den Haag A. de Swart, van Amsterdam N. Taylor, van Den Haag, en S. 31. Tertholen, van Utrecht. De 26e jaarlijksche examens der Neder- landsche Toonkunstenaars-vereeniging zijn gis teren te 's-Gravenhage in het lokaal Pulcnri Studio voortgezet. Tan de 5 candidaten is geslaagd voor piano (lager onderwijs) mejuffrouw C. J. de Wekker, uit Leiden. School, en Kerknieuws. Examen Hoofdakte. 's-Gravenhage, 2 en 3 Aug. Geëxamineerd 14 mannelijke adspiranten. Afgewezen 7, toege laten 7, te weten de heeren D. Boogaard en A. Rademakers, Rotterdam L. Westerbcek en J. Beenhakker, 's-Gravenhage Th. H. van Doorn, Maarsen T. Kruithof, Schiedam, en G. Koning, Leiden. Leeuwarden. 2 en 3 Aug. Geëxamineerd 15 vrouwel. caindidaten. Geslaagd de dames E. H. Mulder, te Groningen H. W. Smid, te Yeendam T. Bakker, te Alkmaar W. Bruins- ma, te Marssum B. Kreger on M. C. ökhuij- zen, te Leeuwarden G. J. de Vries, te Hen gelo. Zwolle, 2 en 3 Aug. Geëxamineerd 15 mannenl. candidaten. Geslaagd de heerenK. de Vries, te Avercest H. van Heek, te Hen gelo (O.) H. J. T. Wessels, te Oldenzaal, en J. Heijmel, te Sappemeer. Arnhem. 2 en 3 Aug. Geëxamineerd 14 mannel. candidaten. Geslaagd de heeren: J. van Ravestijn, te Hardinxveld L. Zelle, te Doetinchem J. Verniers, te Éde, en J. P. Kramer, te Utrecht. Breda, 2 en 3 Aug. Geëxamineerd 14 can didaten. Geslaagd de heeren G. P. H. H. Stul- tiens en D. H. van Meegeren, Tilburg A. B. C. Raaymakers. Rijsbergen J. K. M. Dussel- dorp, Eindhoven. •bxamen Hoogd. taal. 31. O., akte B. 's-Gravenhage, 3 Aug. Toegelaten de heer B. W. Speekman, te Groningen afgewezen één mann. candidaat. Examen Engelsch.M. 0. 's-Gravenhage, 3 Aug. Geëxamineerd 3 candidaten voor B. Geslaagd geen. Met 2 B- candidaten wordt het examen voortgezet. Geëxamineerd 3 candidaten voor A. Geslaagd mej. J. E. Lorcntz, 31. C. J. van Ogtrop en A. C. der Kinderen, allen Amsterdam. Examen Enjelsch, L. O. 's-Gravenhage, 3 Aug. Opgeroepen 25 candidaten, niet opgekomen 2. Geslaagd de da mes H. Fledderus, Deventer; J. C. 31. Mul der, Breda P. 0. P. Huddleston Slater, Amers foort P. A. Snoep, Rotterdam R. J. 31. Tim mermans, Tilburg en de heeren H. de Boer, Sluiskil J. A. v. d. Poel, Sloten D. Ha- vinga, Beilen .T. de Jonge, Smiide B. Kraal, Amsterdam, en H. J. v. d. Meer, 's-Graven hage. Examen Fransch, L. O. 's-Gravenhage, 3 Aug. Geëxamineerd 23 candidaten. Toegelaten 24 en afgewezen 4. Toe gelaten do heeren J. J. Z. Offringa, Den Haag C. S. Jolmers, Amsterdam W. van der Werff, Koog a/d. Zaan C. van den Akker, Zaandam J. 31. 31. Sant, Roosendaal J. W. Jagers, Gro ningen Th. II. v. d. Horst, Stnndaardbuiten J. S. Wijier, Zeihom C. <le Klerck, .hoon- dijke J. J. van Beek, Kampen A. J. P. Stoct- zer, Vlijmenen de damesJ. J. Heukers, Aan de gemeente-besturen, autoritei ten, Colleges en ambtenaren in de provincie Utrecht is bij Prov. blad de volgende ken nisgeving gericht van de aanvaarding der be trekking van commissaris der Aoningin in de provincie Utrecht Op heden aanvaard ik de betrekking van Comr „ris der Koningin in de provincie Utrecht, waartoe het H. M. behaagd heeft mij te benoemen bij Hoogstderzelver besluit van 27 Juli 1905, no. 37, en heb de eer zulks te brengen ter kennis van allle autoriteiten, ooileges en ambtenaren in dit gewest. Ik druk daarbij den wensch uit, dat mij bij de vervulling dier betrekking ondersteu ning en medewerking mogen te beurt vallen, waardoor onder Hoogereu Zegen de belan gen van dit Gewest het meest kunnen wor den bevorderd. De Commissaris der Koningin in de prov. Utrecht-, F. D. SCHIMMELPENNINCK. In de gisteren gëhouden vergadering van den gemeenteraad van Utrooht waren dé geloofsbrieven inigekomen van 6 herkozen raadsleden, n.ll. de heeren Van den Wall Bake, Wit te veen, Dufour, Harte, Hooft Graafland en De Beaufort tot wier toelatiDg besloten werd. Na de afdoening- van oen aantal kleinere zaken werd na een geheime vergadering een voorstel van den hciijr Mees aangenomen om de voorwaarden voor de levering van elec- triciteit te wijzigen in dien geest, dat B. en W met groote afnemers, na die Commissie van Bijstand gehoord te hebben, een bij zondere overeenkomst zullen kunnen aangaan. Verder werd goedgekeurd een voordracht tot wijiziging van de verordening, regelende den rang enz. van de ambtenaren en he- dijefudeai van het elecfcrïsch bedrijf. Onder de ambtenaren zijn nog opgenomeneen hoofd inspecteur van het trambedrijf (chef van .'e afdl vervoer en controle) op een jaarwedde van f 2000f 3500een of meer inspecteurs (jaarweddie f 700f 1000) en een werkmees ter (jaarwedde f 900f 1200.) Na eenige discussie werd gqeldgekeurd de voordracht om een groot aanbal booanen te vellen in verband met d©n aanleg idler elec- trische ringbaan. Zeer uitvoerige discussies werden wéder gehouden naa.r aanleiding vtan dl© voordracht om de bepalingen omtrent .maximum-arbeids duur en minimum-loon te wijfzigfen. B. en W. stelden voor de minima voor en kele vakken te verhoogen in verband met de regeli/ng tusschen patroonfei en werklieden, aangegaan, en uit de lijst te laten vervallen stucadoons, <J0 behangers en stoffeerders De heer Oudegeest diende ten slotte twee amendementen' in, het eene strekkende om die vakken in de lijst te behouden tegen het thans vastgestelde minimufh-loon en het tweede om daarin ook op te nemen de typo grafen op een minimum1 loon van 20 cent. Het eerste amendement werd aangenomen, liet tweede verworptn'. D'e voordracht om in de gemeentelijke H. B. S. met 5-jarigen cursus een installatie aan te brengen voor eleotrisehe verlichting werd aangenomen. Benoemd worden: tot tijdelijk wethouder, de heeren De Beaufort era Van Dieren Bij voet; tot leeraar in, do Duitscïh© en Neder- landsch© talen aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus de heer K. Koerts te Tiel op een jaarwedde van f 2000tot onderwijzeres mej. F. L Voorrips te Utrecht. Ten slotte hield de heer Das een interpel latie over een, zaak in de vorigyl vergadering afgedaan, bij welke gelegenheid B. en W. betoogd hadden dht de belanghebbende dén Raad had misleid. Ofschoon de heer D.vs en Serton dit nu nog betwijfelden, verklaarde zoowel de voor zitter als de webhouder van Lier, dat kier el degelijk van misleiding sprake was gelijk zij overtuigend aantoonden. Een conclusie werd! niet gesteld, a,Naar wij vernemen gaat bet Medico Mechanisch Zander Instituut te Utrecht pri mo September a.s. in andere handen over en wordt de exploitatie onder den zelfden direc teur. den heer Th. Potina, voortgezet. Het vuurwerk, dat Woensdagavond door de gemeente Baarn ter gelegenheid van dera verjaardag der Koningin-Moeder bij de Naald van Waterloo werd ontstoken, werd door prachtig weer begunstigd. Even voor tien uur verschenen de beide Koninginnen, benevens de Prins en zijn Moeder op het terrein, door de dichte menigte luide toege juicht. De hooge gasten werden ontvangen door den burgemeester en volgden met aan dacht het programma. Na het slotstuk, een hulde aan de Koningin-Moeder, steeg oen daverend gejubel uit de saamgepakte menigte op. De vorstelijke personen betuigden hun tevredenheid over tdte gebrachte huid» w©ndbn door den burgemeester weêr naar do rijtuigen geleid, onder het gejuidh van het publiek. Hilversum. Op de aanbeveling voor leeraar in de wiskunde aan do Burgeravond school is geplaatst de heer J. Kooiman, lo onderwijzer te Utrecht. Voor tijdelijk, leeraar-in do'plant- en dier kunde wordt doot B. en W. aanbevolen de tegenwoordige tijdelijke leeraar II. M. Roe- lants. Hilversum. Het Kon. Ned. circus Os car Carré zal hier 21 Aug. aankomen. De voorstellingen duren tot en met den 25sten. Hilversum. Do politie heeft twee met selaars uit Amsterdam gevangen genomen, die zich vermoedelijk hebben schuldig ge maakt aan diefstal van boeken uit een ma gazijn aan den 's Gravelandschen weg. Jongensspel. Dinsdag waren een paar jongens aan den Geuzenweg te Hilver sum zoo hardhandig aan het spelen, dat het niet veel gescheeld had, of een hunner had het spel met den dood moeten bekoopen. Een der jongens werd- door een andere zoolang bij de keel vastgehouden, dat hij bewusteloos werd. Door eenige buren werd hij naar huis gedragen en hulp ingeroepen van een genees kundige, wien het mocht gelukken, het be wustzijn te doen terugkeeren. (G. en E.) Bussum. G. van Diermen en H. Val kenier, die op 1 Juni jl., na inbraak te heb ben gepleegd in een tuinhuisje van een villa alhier, twee rijwielen ontvreemdden, zijn door de rechtbank te Amsterdam tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het Koninklijk Echtpaar passeerde gis terenavond, te kwart over zeven, per auto mobiel onze gemeente, op zijn terugreis van Soestdijk naar Het Loo. Het gevolg was eveneens in een auto ge zeten, terwijl een reserve-wagen volgde. De reserve-le luitenant E. Hottinga, van het 5e reg. inf., die sedert 15 Juli voor herhalingsoefeningen onder de wapens was, heden weer met onbepaald verlof vertrok ken. Voor de acte L. O. Engelsch is ge slaagd mej. P. C. P. Huddleston Slater. De temperatuur van het water in de Zwemschool was op 4 Aug. 1905, des ochtends 7 uur, 65 graden Fahrenheit. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Hondrikus, z. van P. Veenendaal en H. J. de Wijs; Breunis, van T. W. Meijer on. J. van Ee. Ondertrouwd;F. Schuurman en W. GerbhP. J. Kikkert en A. P. van Eijkelen- burg K. P. J. Wiss en A. Waterkoort. Gehuwd: C. Renos en W. J. Hartogs- veld. Overleden: Evertje Gerarda Alijda van de Vuurst, oud 1 mnd. Marktberichten. Amersfoort, 4 Aug. Op de heden gehou den weekmarkt besteedde men voor Zandaard- appelen f 1.80 k 2.20, Appolon f 8.A 5,—. Peren f 3.A 6.per ILL., Iloendereieren 4.10 4.50 per 100 stuks. Boter 1.25 i\ 1.85 per K.G. Kippen f 0.60 A 1.—, Kuikens f 1.a 1.10, Piepkuikens f 0.30 il 0.60, Een den f 0.90 a 1.20, Hazen f -.A Wilde konijnen f 0.a 0.Tamme konijnen f 0.30 a 0.80 per stuk, Duiven f 0.40 il 0.50 por paar Magere Varkens f 14 a 20, Zeugen f 50 A 90, Biggen f 8.— a 13. Aangevoerd waren: 80 heet. Appelen, 20 heet. Peren, 200 heet. Zandaardappelon, 70,000 stuks Hoendereieren, 1400 kilo Hooiboter stuks Vee, Vette Varkens, 20 Magere Var kens, 300 Biggen en 30 Zeugen. Getrouwd Jhr. G. E. DE GEER en MARIA BEUKER. Zeist, 3 Aug. 1905. De Heer on Mevrouw DE GEER—Beuker betuigen hunnen harteiyken dank voor do vole bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. te WAGENINGEN. Aangiften voor het tweede toe latingsexamen worden voor 25 Aug. verwacht bij den Directeur, J. VAN DAM. te Utrecht. zal dit jaar D. V. 5 September worden gehouden. Aangiften van hen, die daaraan wen- schen deel te nomen, worden met vermolding van do klasse waarvoor toolating wordt verlangd, schriftelijk ingewacht vddr 3 September n. a., aan het adres van don Rector den Heer Dr. E. BESSEM, Poortstraat 24. De Secretaris-Curator Nota. P. A. LENS. UtrechtAugustus 1905. Kassiers en Commlssionnairs In Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Muurhuizen 83, belasten zich met den in- en verkoop van fondsen het incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen ran coupons, buiten- landsche wissels, vreemd bankpapier en muntspeciën nemen golden k déposito, verschaffen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in de sare-kasljes banner gepantserde brand- en inbraakvrije kast, waar voor nadere condities te hnnnen kantore verkrijgbaar verleenen handelscredieten en openen reke ning-courant met renteberekening fluiten prolongation. Kantoor geopend 93 en 71^-81^. Wegens ziekte verlan gt Mevrouw VAN MARWIJK KOOY, huize Ma Retraite, Zeist, zoo spoedig mogelijk eeno ervaren eerste BERKMEID, van den G., voor noodhulp of vast. Voor een welopgevoed jong Meisje, ongev. 17 jaareenigszins met het vak be kend wordt plaatsing gezocht in een prima zaak. Intern met huiselijk verkeer. Sal. geen vereischtewel vriendelijke behan- doling. Br. lett. P 238 THIEME's Centr.Adv. Bur.Nijmegen. Een Maatschappij van Levensverze kering vraagt op vele plaatsen een tot uitbreiding van haar be drijf. Br. fr. no. 208, Adv.-Bur., C. W.BETCKE, Rotterdam. Aug. naar hot schoone Noorwegen den boroemden Hardanger. 14 Aug. 3» Vacantiereis naar het Berner Oberland, LuzernInterlaken, Grindel- wald Lauterbrunnen enz. 15 Aug. naar de wereldstad Londen en omstreken en naar het eiland Wight. 16 Ahg. Vacauttereis door den Harz, bijna geheel per rijtuig. 18 Aug. naar Savoye, van alle Alpenlan den is Savoye het indrukwekkendste hot be roemde dal van ChamonixAnnecy Aix les Bains het Arlidalenz. 22 Aug. naar den Rijn en het Ahrdal. 22 Aug. naar den Eiffel en Luik. 23 Aug. naar Berlin en Potsdam. 25 en 29 Aug. naar Wight en Londen. 30 Aug. naar Parys en Versailles. 30 Aug. naar het Hart v. Europa. 30 Aug. naar het Engadiue. Mon vrago do programma's k 10 ets. of do Nod. Tourist k 90 ets. LISSONE ZOON, Singel 155, Amsterdam. Alloonroizenden gebruikt onzo uitstekende Hotelcoupons. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP De INSCHRIJVING op der bovengenoemde Maatschappij wordt opengesteld van 10 ure des voormiddags tot 4 ure des namiddags, ten Kantore der Associatie Cassa alhier, alwaar Prospectussen on Inschrijvingsbil jetten verkrijgbaar zijn. AMSTERDAM, 3 Augustus 1905. en de nieuwe smaak met geraspte citroen. Vraag zo in allo winkels. In cartons van 1 ons 15 ets. I In cartons van 5 ons 70 ets. In cartons van 2 ons 30 ets. In cartons van 10 ons 1.35. Alleen echt in cartons met den naam A. J. POLAK, fHbrikaut, Gronin gen anders bepaald weigerenwant dan is 't bedrog.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3