4" Jaargang. Vrijdag 11 Augustus 1905. BUITENLAND^ FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. ft °.43' MIERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roor Amersfoortf 1.29. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 's morgens bij do Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 06. PRIJS DER ADVERTBNTIËJf Vaa 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. «.IS. Voor handel en bëdrjjf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Een* circulaire, bevattende da voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het einde der zitting van het Britaohe parlement. Het kabinet-Balfour is de gevaren, die het in deze zitting meer dam anders hebben be dreigd, gelukkig te boven gekomen. Het heeft zijn schoepje door de klippen vam het parlementaire vaarwater heen kunnen stu ren totdat de eindpaal is bereikt. Al heeft het ook geen room behaald op zijn tocht, het heeft er toch het leven afgebracht. Heden zal waarschijnlijk de sluiting van de zitting kunnen geschieden de jachtliefhebbers van de beide Kamers hebben dan nog gedegenheid om met den avondsneltrein naar Schotland te vertrekken, waar Zaterdag de jach^ op berkhoenders wordt geopend. Nog juist voor do sluiting der zitting is een maatregel tot stand gekomen, die een eerste stap is op een gebied, waarop reikhal zend werd uitgezien naar eene regeling van overheidswege. De wet tot regeling van de ondersteuning van werkloozen (unemployed workmen law) is tot stand gekomen in een vorm, die niet onbelangrijk afwijkt van dien, waarin zij door de regeering was in gediend. De gewijzigde vorm biedt intusschen liet voordeel, dat met de regeeringrpartiji ook de oppositie, met name ook de leden van de arbeiderspaitij, tot haar tot stand komen hebben medegewerkt. Oorspronkelijk had het wetsontwerp ten doel ondersteuning van de werkloozen uit de oponbare kassen. Het daarin opgesloten be ginsel van het rec'.t op den arbeid vond een zóó nadrukkelijk verzet in het Lagerhuis, dat do geheele bill gevaar liep. Minister Gerald Balfour, die als president van den Local Go vernment Board het wetsontwerp had in gediend, bracht daarin toen de principieele verandering, dat de ondersteuning van de werkloozen slechts zou plaats hebben uit vrijwillige bijdragen, en met deze wijziging, die werd aangenomen, was de bill gered. Op kosten van de belastingbetafonden zullen thans, op grond van de gewijzigde bill, al leen oommissiën ten behoeve vam de werk loozen en bureaus van werkverschaffing in gesteld cn voorts werkloozen-koloniën op het platteland opgericht worden. Maar de loonen van de in deze koloniën aan 't- werk gehou den persomen en daarmede het onderhoud vair deze koloniën zullbn uit vrijwillige gif ten bestreden worden. Daarmede zal de prak tijk, die Balfour's voorganger Walter Long, thans minister voor Ierland, in den laatsten winter heeft toegepast, tot wet verheven wor den. Toen werd ongeveer 50,000 p. st. ten be hoeve van de werkloozen te Londen bijeenge bracht. Of men er op zal kunnen rekenen, dat dit bedrag jaarlijks vrijwillig zal worden opgebracht voor dit doel, is aan twijfel on derhevig. Maar de wet is in haren tegen- woordigen vorm een compromis en eeno proefnem'ng. Daarom zal zij ook slechts een duur hebben van drie jaren. Inmiddels zal eene commissie worden be noemd, die een onderzoek zal instellen naar den toestand van de werkende en noodlijden de klassen, naar de bevoegdheden van de plaatselijke overheden, on naar de middelen tot ondersteuning van de behoeftige en tevens van de tijdelijk in nood verkeerendie personen ten gevolge van gedwongen werk loosheid. Het geheele vraagstuk van de ar menzorg zal worden onderzocht op eene wijze zooals sedert 1832 niet meer geschied is. Het rapport, dat die commissie zal uit brengen, zal de grondslag zijn, waarop de dan aan 't roer zijnde regoering nieuwe maat regelen van wetgeving zal kunnen ontwer pen. Voor 't oogenblik is althans dit bereikt, dat er eene wet tot regeling van den steun aan werkloozen verkregen is als resultaat van do parleanentszitting, die nu staat te wor den gesloten, ©n dat strekt niet alleen het kabinet tot voldoening, maar ook den leiders van de arbeidersbeweging, die in het Lager huis zitting hebben, inzonderheid Keir Har die, die met grooten nadruk voor de werkloo zen in de bres getreden zijn. Dat de ondersteu ning uit vrijwillige bijdragen zal geschieden, heeft wel is waar zijne instemming niet. Hij verklaarde in het Lagerhuis, dat de betere elementen onder de werkloozen liever de grootste ontberingen zouden dragen, dan eene ondersteuning aannemen, die niet kwam van de belastingbetalemden. maar in werkelijkheid een aalmoes zou zijn. Daarente gen betoogde de conservatieve afgevaardigde lord Hugh Cecil, de jongste zoon van wijlen markies Salisbury, dat ondersteuning van werkloozen altoos een aalmoes is, omdat de door hen verrichte arbeid niet vruchtdra gend is. Er zijn in de wet maatregelen genomen om te voorkomen, dat werkloozen, om onder steuning te krijgen, zich naar de groote ste den begeven. Zoo moot noen in Londen een jaar gewoond hebben, alvorens aanspraak te kunnen doen gelden op ondersteuning op grond van deze wet. Werkloozen, die aa.n dien eisch niet beantwoorden, kunnen naar hunne vroegere woonplaats teruggebracht wor den. Voor zwervende personen en voor lieden, die niet kunnen of willen werken, is de wet niet toepasselijk; voor hen gelden de be staande armenwetten. Dultschland. Morgen zijn de voorzitters van alle Prui sische kamers van landbouw te Berlijn op het ministerie van landbouw bijeengeroepen, cm hun oordeel te zeggen over de vleesch» schaarscbte en de stijging van de prijzen, vooral van varkensvleesch. xn 26 sociaal-democratische vergaderingen te Berlijn en in de voorsteden werden gis teren scherpe motiën aangenomen tegen de beperkingen van den vleescbinvoer, welke de regeering, ondanks de scbaarschte ten ge rieve van de agrariërs handhaaft. Duit8chland en Engeland. Volgens de Truth reist Koning Eduard Maandag rechtstreeks via Vlissdn<*en naar Mariënbad, waar voor vier weken kamers voor hem besteld zijn. Daarna zal de Koning oen weedaagsch bezoek brengen aan Keizer Frans Jozef te Schönbrunai. De Daily News verneemt uit Kopenhagen, dat derden beproefd hebben door valsche in blazingen ontstemming te verwekken tusschen Koning Eduard en den Duitschen Keizer. D'e inblazingen hadden op den Keizer de uit werking, dat hij zelfs de naaan van zijne En- gelsche verwanten genoemd wilde hebben, terwijl de Koning vol ergernis vroeg hoe de Keizer hem, zijn oom, kon verdenken een ver raderlijken aanval te doen op de Duitsche vljot of ook maar te deuken aan een licbt- vaardigen oorlog tegen Duitschland. In de laatste weken zijn echter pogingen aange wend, uitgaande van Koning Eduard, om het misverstand, dat gerezen is, te doen verdwij nen. Daardoor is de weg geëffend voor eene ontmoeting tusschen den Koning en den Kei zer. Die samenkomst zal of <1- zaak in 't reine brengen uf leiden tot een open strijd, maar het eerste is 't waarschijnlijkst, want poli tieke intriges en leugens hebben korte vlou- gels. Volgens de Daily Graphic zal de samen kom, t tusschen de beide monarchen weldra aangekondigd worden. Frankrijk, De Temps deelt over de zaak-Jairzot mede dat wanneer in de zaak Jaluzot tot dusver niets is gedaan, zoomin uit een oogpunt van strafrechtelijke vervolging als van het stand punt van handelsmaatregelen, dat zijn re den hierin beeft, dat men, met het oog op de ernstige gevolgen, eerst nauwkeurig wil weten waar 't op staat, alvorens in te grij pen. De vertegenwoordigers van een aantal credielinstellingen zijn. bezig te onderzoeken of zij de- Printemps financieele hulp kunnen verleenen. De Temps meent te weten, dat uit het onderzoek van de boeken van de Printemps, dat door den voorloopigen cura tor is verricht, gebleken is, dat de activa het passief met 5 a 6 millioen francs over treft. Engeland. Londen, 10 Aug. Tachtig Fransche officie ren brachten heden een beioek aan Londen zij gebruikten de lunch in de Guildhall. Er werd druk gevlagd iu verschillende straten. Admiraal Caillard beantwoordde den toost op de Fransche marine uitgebracht door den lord-mayor. Hij betuigde rijn vreug de over de schitterende ontvangst van -.e Franschen door de groote cn edele Britschc natie en verklaarde dat het Kanaal, >n plaats van een slagboom tusschen Frankrijk en Engeland, een verbindingsschakt:! be hoorde te rijn. In den namiddag werd eene receptie ge houden in de Fransche ambassade. Admiraal Caillard was met zijne officieren aanwezig; ook vele leden der Fransche kolonie waren verschenen. Des avonds gaf de minister van buitenl. zaken, lord Lansdowue, een feestmaal, waar admiraal Caillard met 24 Fransche officieren, de Fransche gezant, vele leden der regeering en een aantal hooggeplaatste personen aan zaten. Te Portsmouth waren des namiddags de Fransche zeelieden in grooten getale aan wal; zij werden door de Britsohe zeelieden en bevolking met geestdrift begroet. Men scheen zich algemeen te verbroederen. Een sport feest had plaats, waarbij 3000 zeelieden, van beide vloten aanwezig waren. De burgemeester van Portsmouth onthaal de 1000 Engelscfie en Fransche onderofficie ren en manschappen in de mariniers-kazerne. Des avonds bood de burgemeester van Portsmouth op het stadhuis een feestmaal aan de- Fransche officieren aan. De admira liteit gaf een feestmaal aan 500 Fransche en 500 Britsche onderofficieren in de marine kazerne. Londen10 Aug. Minister Lansdowne ver klaarde in het hoogerbuis dat de mogendhe den volkomens eensgezind rijn om stappen te doen. ten einde de Porte te nopen de op 8 Mei gestelde ei9ohen aan te nemen. Het Huis nam vervolgens de „appropria tion bill" aan. Morgen te half elf wordt de zitting geslo ten. Londen, 10 Aug. Het Lagerhuis heeft in derde lering de „appropriation bill" (wet op de middelen) aangenomen. Ook in de laatste dagen van deze parle- mentsritfaing had het kabinet Balfour nog te lijden onder het absenteïsme van de leden der meerderheid. Bij de stemming over een amendement op het wetsontwerp tot machti ging van de regeering om eene leening van 20 millioen p. st. te sluiten voor het aanleg gen van spoorwegen in Indië, daalde de meer derheid der regeering tot 24 stuinmenhet amendement werd met 166 tegen 142 stem men verworpen. Zwitserland. De Turksche consul-generaal in Zwitser land, Haidar bey, heeft aan den staatsraad Odier te Genèvo een daar wonenden pereoon genoemd, dien hij aanwees als de aanstoker van den aanslag tegen den sultan. Hij vroeg, dat t ?rstond eene instructie tegen dien man zou worden geopend. Dit kunnen kantonaal© o erheden echter niet doen zonder last van -i bondsraad, en deze is tot dusver niet ge geven. Men zegt, dat de bedoelde persoon in middels de gelegenheid heeft benut om te ver dwijnen. Rutland. De Temps bericht uit Petersburg, dat vol gens het in welingelichte kringen loopende gerucht, het aanstaande vertrek van den Czaar naar Moskou rich zou bevestigen. Men verzekert, dat de Czaar Zaterdag in de oude hoofdstad van het rijk zal zijn, en daar de ukaie zal afkondigen, die de nationale ver gadering bijeenroept. De Lokal-Anzeiger verneemt, dat de be raadslagingen te Peterhof over de rijkadoema geëindigd rijn. Het gewijzigde ontwerp-Boe- lygin is aangenomen. Alle maatregelen rijn genomen op de landsdrukkerij om het den 12. Augustus, op den verjaardag van den ecsarewitsch, Bekend te maken, tenzij er nog op het laatste oogenblik verandering in mocht korven, hetgeen niet onmogelijk is. Van het ontwerp rijn uitgesloten: de vrij heid van de pers en de vrijheid van veree- niging. de persoonlijke onschendbaarheid enz., kortom alle punten waarvan men de grootste verwachtingen koesterde. De bijeenroeping van de rijksdoema zal in het najaar gesch/cden. De minister van openbare werken heeft het besluit om het Poolsch als diensttaal bij t1 Warschau-Weener spoorweg naast het Russisch te gebruiken, vernietigd. Men vreest, dat hierdoor de nationale beweging in Russ-'sch Polen op nieuw zal aanwakkeren. Petersburg, 10 Aug. De conferentie ter be raadslaging over de voorstellen tot. verlaging van het. tarief voor den uitvoer van petro leum h'eld heden hare laatste zitting. De meerderheid der leden verklaarde rich voor eene onmiddellijke verlaging, evenals de ad junct-minister van financiën, geheimraad Timiriasew. Warschau, 10 Aug. Heden werden drie poli tieagenten en een koffiehuis-bediende door revolverschoten zwaar gewond. De daders zijn onbekend en ontkwamen. Turk Ijl. Het antwoord van de Porte op de laatste dringende nota van alle mogendheden no pens de toelating van de internationale financieele controle in Macedonië ia nog niet gekomen, maar wordt in den loop van dea© week verwacht. Het moet eene besliste wei gering van de financieele controle bevatten. De groote mogendheden schijnen intusschen besloten te zijn, de internationale commis sie dan ook tegen den wil van den Sultan in Saloniki te laten bijeenkomen. D« oorlog ia Ooot-Azië. Van den oorlog rijn de volgende berichte* Tokio, 10 Aug. Admiraal Kataoka bericht, dat L.j een eskader gezonden heeft naar Kam- schatka en een ander naar Ochotsk. De beide eskaders zijn nu bezig de hun gegeven op drachten uit te voeren. Generaal Kazbeck bericht uit Wladiwostok dat eene Japansche vloot den 5en dezer om zes uur 's avonds bij het eiland Askold, ten Z.O. van Wladiwostok, is verschenen. Te- zelf der tijd lieten Japansche schepen het anker vallen bij de Golje-eilanden, in de baai van Peter den Groote. Het Japansche ministerie van marine maakt bekend, dat Japansche zeesoldaten in de haven van Imperator-Skaoa, bdj kaap Ni- Irolaja, 240 K.M. ten Z. van de Castries-baai zijn ontscheept. Zij namen de vuurtoren wachter gevangen, maar lieten hem later weer los, om hem rijn dienst te laten ver richten De andere bewakers rijn gevlucht. Tokio, 10 Aug. (Times). De Japansche ro- geering roept gegad-'gden op voor vergunnin gen tot uitoefening van de visscherij in de wateren van Sachalin voor een tijd, loopende tot in 1906. Daarmede geeft zij indirect te kennen, dat rij de bezetting van Sachalin als duurzaam beschouwt. Portsmouth, 10 AxiO. In particuliere ge sprekken heeft Witte zich beslist tegen eeo© schadevergoeding uitgelaten, terwijl de be richten van Japansche rijde blijven bij de verklaring, dat in de minimum-eischen begre pen is de vergoeding van Japan's oorlogs kosten, die geschat worden op 600 k 800 mil lioen dollar. Er blijkt hierover dus een groot zoo niet onoverkomelijk, verschil tusschen de partijen te bestaan. Het is intusschen mo gelijk, dat die Russen zouden toestemmen in eene compexsatie, b.v. wanneer Japan Sar chalin wilde prijsgeven, hetgeen hun d$ be- hee ree hing zou verschaffen van het geheele Siberische kustgebied. Gisteren namiddag werden afschriften van de Russische en Japansche geloofsbrieven of ficieus uitgewisseld om vóór de bijeenkomst van heden morgen te worden onderzocht. Men weet, dat rij eenigsritas Verschillen. Waarin het verschil bestaat, is men niet ge waar geworden, maar president Roosevelt heeft gisterenavond officieel bericht gekre gen, dat de geloofsbrieven uitgewerkt en bevredigend zijn aan beide kanton. Om oponthoud te vermijden en de ge volmachtigden gelegenheid te verschaffen met elkaar te raadplegen tusschen de zit tingen van de conferentie, zal de lunch wor den gereed gemaakt in het marinegobouw. Gisterenavond werden er. kaartjes gewis seld tusschen het personeel van de beide missiën. Witte, Rosen en de leden van hun gevolg zonden hunne kaartjes door bemid deling van het hotel-personoel, terwijl de kaartjes van de Japanners aan de deuren van de Russen werden afgegeven door een Japanschen bediende. De correspondent van de Standard te Portsmouth (V. S.) verzekert, dat er twee 41 IIOMAN VAN ANNA WAIILENBEKG. Hij! hield de hand uitgestoken en wachtte. De brief moest daarin. .Hiji werdi miet mag netische kracht naar die geopende hand go- trokken ziji moest- hem daarin leggen, het mocht gaan hoe het wilde. Maar in de secon de die verliep, eer rij; den brief losliet, vlogen hare gedachten ver vooruit. Do tóekomst gaapte haar donker tegen, maar over den gapenden afgrond verbeeldde rij zich licht te zien. Hij zou beginnen met vreeselijk boos te rijnhij zou haar verachten, haar verstobten misschien. Maar daarna zou hij alles beter begrijpen en haar dan ook vergeven. Wat zou het heerlijk zijn als er dan niets meer tusschen hen was, waarover niet gesproken mocht- wordenZij klampte zich aan dit laatste strootje vast; dat moest zij wel, om niet door de vrees te worden overstelpt. 9ven Grabc stond stil met den brief in de hand. „Aangefceekend," zeide hij; en toen nog eens: „aange-tee-kend Snel liep bij: een open poortgang in en zij volgde, de oogen onafgewend op den brief gevestigd. Wilde hij dien waarlijk openen? „Maar Sven o Sven smeekte zij. Maar het was geschieden daar stond hij en las. Eén oogenblik van ademlooze stilte; en toen keek hij op. En hoe zag hij haar toen aan Zij snikte en trad achteruit voor dien blik. Want als hij. eene diefegge op beeterdaad be trapt had, zou hij dieze niet- Strengel', ij rigor, vernietigender hebben kunnen aanzien! „Zoo dus je stuurt die laatste zending terug? En hij moet niet meer aan je denken. Je meent die kans dus wel te kunnen laten varen, omdat je nu je zaken op een andere wijze geregeld hebt?" „O God, Sven. Hoe kun je aóo spreken?" Zij had haar zakdoek van den mond ge nomenhaar tanden hadden er gaten m ge beten. Maar thans wildé zij spreken! Hij. moest alles weten, juist zoo als het gegaan was. En zij vertelde hoezeer het aan zoek van den heer Helleboirg haar verrasb had. Hoe moeielijk het voor haar geweest Was om dadelijk te weten wat rij doen moest. Hij was van 't begin af zoo lief voor haar geweest. En toen rij niets had gezegd', kon hij toch wiel begrepen hebben, dat rijn wensch niet vervuld zou worden? En dan... nu ja-, zij wilde niet ontkennen, dat zij wer kelijk een oogenblik er over gedacht had, of het wel geheel onmogelijk zou zijn. Zij ge loofde toen nog niet dat er ooit waar geluk voor haar zou rijn weggelegd. Maar nooit, neen nooit had zij meer dan eeii seconde lang getwijfeld, seoert- zij begon te hopen dat Sven haar liefhad. Er liepen menschen de poortgang in en uit, maar zij zag ze niet. Zij lette zelfs niet op de korte, spottende Iaolrjes die Sven nu en dan uitstiet. Zij begreep alleen dat zij; hem nog had, zoolang rij met "hem spreken kon; en zoo lang zij hem nog bij zich had, bleef rij hopen, hem zachter te stemmen. Maar dé woorden konden toch niet in het oneindige over hare lippen) vloeien. Ten laat ste zweeg zij. BLare borst hijgde; hare oogen fonkelden. Hij gaf haar den brief terug. „Je zult hem opnieuw moeten schrijven, den inhoud' veranderen natuurlijkMen moet altijd aan de toekomst denken, en ik wil je verder niet in den weg staan. Ik wensch je al 'tmogelijke goeds..." „Sven... Maar hij was weggeloopen. Hiji hoorde niet meer. Hij wilde niet meer hooren. Met de hand in den zak, verkreukeldë rij den brief, die het strafmiddel had- moeten zijn vo$ hetgeen rij had misdaan. Het liefst zou zij. hem in stukken hebben gescheurd, met den inhoud erbij, en de snippers op de straat werpen en er op trappen Maar dat hielp immers niet! Op die manier kwam rij er niet van af. Hij moest weg. Dat moest! Zoodra rij thuis- kwam, ging rij voor de schrijftafel zitten en schreef den brief over, maar niet in den afsohuwelijken zin ais Sven bedoelde. „Groote God," fluisterde zij, toen rij aan zijne woorden terugdacht. „Groote God, hoe heeft hij zoo wreed jegens mij kunnen rijn." Zij kon er zich maar niet in denken, dab haar geluk nu voor altijd verstoord was. Dat zou immers een al te zware, dat zou toch een onzinnige straf zijn. Sven beminde haar; en. als men iemand werkelijk liefheeft, dan schudt men hem toch maar zoo niet af? Den brief eenvoudig overschrijven, en hem weg sturen alsof er niets gebeurd was, scheen haar eeno uitdaging van het noodlot toe. Immers, er werd wel niets zekers in verteld, maar hij was toch geschreven met de gedach te aan eene rooskleurige toekomst. Zij dioopte de pen in en schroef. Het deod er niet toe wat, als het maar iets andiers werd. De eerste bladzijde werd gevuld; de tweede ook. Zij wist nauwelijks welk sprook- Lzij opdischte. Er kwami iets in van eene ir toegezegde betrekking, licht en prettig en voordeelig ook. En rij zou er een dezer dagen heengaan. Niemand behoefde rich over hare toekomst ongerust te maken. Zij kreeg het prachtig. Maar op Svanelund zou rij nooit meer komen, hoe lief rij het ook had gehad. Daarvan was zij nu gescheiden door vele en groote beletselen. Dit kon rij met zekerheid zeggen, want zij wist het. Zoo was het epistel wederom geschreven en het Werd ook weggebracht, doch nu zon der onderschept te warden. Maar toen: Ada de stoep van het postkantoor af ging, voelde rij een onbeschrijfelijke loomheid over al hare leden. Nu was er nieta meer dat haar bezig hield dan de gedachte aan Sven. En die gedachte bezwaarde haar ais een ontzet tende last, waaronder zij n«et rechtop kon voortgaan en die met elke schrede den weg moeilijker voor haar maakte. Aan hem moest zijl ook schrijven. Anders zou hij misschien in den eersten tijd niet bij haar komen. Toen rij: dien avond alleen op hare kamer gekomen waa, en rij de deur ach ter zich op slot had gedaan, nam rij nog eens papier en pen uit haar schrijfdoos. Zij meende dat lieve, aandoenlijke wtator- den haar werden ingefluisterd; zij zou ten mmste nooit zoo dringend hebben kunnen spreken als rij nu schreef. Zij schreide terwijl rij de pen over 'tpapier liet glijden; en. rij schreide ook toen zij overlas wat zij geschre ven had. Hij moest hieruit wel zien hoe on uitsprekelijk dierbaar hij hsar wa9; het kon niet anders; hij moest- heb wel voélen, dat alles wat ziji in, dezen brief schreef uit den grond van baar hart kwam. Al had hij mis schien gedacht, dat haar gemoed voor velen openstond en dat zij gemakkelijk te winnen was wellicht had hij reden dit te denken? dan zou hij nu tooh moeten inzien, dab die dagen voorbij waren en dat hij, alleemi nog maar voor haar bestond hij, en nie mand anders, nu en altijd. „O Sven," dus eindigde rij, „vindt je heb zoo vreemd, dat eene, die altijd' alleen ge staan heeft als ik, naar liefde haakte f Eiken dag van mijn leven heb ik dat verlangen ge voeld. En aJs men zoo loopt to droomen van liefde, is heb dan te verwonderen, dat men verbeelding en werkelijkheid vermengt, tot men uit den droom ontwaakt en riet dat men rich deerlijk heeft vergistEn is het zoo onvergeeflijk als men dan gaat denken, dat het volkomen geluk alleen ineen droom bestaat en als men daardoor aarzelt eene aanbieding van de hand te wijnen, welke ze ker niet de zaligheid; beloofde, die het vroe ger droombeeld ons zoo verleidelijk had voor- gegoocheld, maar die toch de ledigheid in, en de verlatenheid rondom ons zou kunnen aan vullen? Ik geloof nu zelf dok dat dit onvergeeflijk! is; ik zie het in; want ik ben een andere geworden sedert jij mij hebt gezocht. Ik ge voel en ik denk en ik bemin thans in een anderen zin d'an vroeger. Maar stel je mij voor zoo als ik geweest ben en tracht dan mij niet te hard te veroordoelen. O tracht dit te doen; doe er je beet voor, Sven!" Wordt vtr+olgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1