91°. 56. fierste Blad. 4'* Jaargang. Zaterdag 26 Augustus 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.85. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Conrant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. AdvertentiSn, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C<>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTD&N: Van 1—6 regels Elke regel meer Grooto letters naar plaatêruiihte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelure bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad b|j abonnement Etna circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De 'Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Baad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 29. Augustus aanstaande, des namid dags te 2 ure, in plaats van half twee uur. Amersfoort, den 25. Augustus 1905. De 'Burgemeester voornoemd, WTTIJTIERS. Politiek Overzicht ■e Rijkadoeina in Rusland. Hoe geringe praktische waarde ook eene volksvertegenwoordiging moge hebben, aan wie geen andere dan eene raadgevende stem is toegekend, het is toch niet te ontkennen, dat de ukase, waarbij eene rijksdoema in 't leven wordt geroepen, den eersten stap van Rusland in het moderne leven beteekent. Maar toch bestaat er voor het wantrouwen, waarmee deze eerste stap is ontvangen, maar al te zeer reden, en de maatregelen van dwang en onderdrukking, die juist in deze dagen worden genomen tegen de leiders der liberale beweging, kunnen slechts nieuw voedsel aan dat wantrouwen geven. Men bevindt .zich, totdat de rijksdoema zal zijn bijeen gekomen, iji een overgangstijdperk. Eu dat tijdperk zal lang duren, want eerst in Januari van het volgende jaar zal de nieu we vertegenwoordiging vergaderen. Nog eene gansche reeks bestuursmaatregelen zullen ge nomen moeten worden, voordat de nieuwe wet in werking kan treden. Welk een onheil kun nen inmiddels ministerieele instruction en beschikkingen van ondergeschikte ambtena ren aanrichtenMen kan het als zeker be schouwen, dat in dit overgangsstadium nog menige liberale Rus de gelegenheid zal heb ben, achter slot en grendel na te deuken over het gevaar, dat verbonden is aan het hebben en het verkondigen van vrijzinnig© meenin gen. Zelfs zou de vraag kunnen opkomen of de lange termijn, die is bepaald voor het in werking treden van de wet, niet is geste'd met de bedoeling af te wachten hoe de zaken zullen loopen, om eventueel de bijeenroeping van de volksvertegenwoordigers geheel achter wege te laten. In zekere kringen is men nog altijd van meening, dat het .oproer" kan worden onderdrukt, en dat men de beweging t„n gunste van de vrijheid baas zal kunnen worden, als eerst door het sluiten van vrede de handen van de regeering weder vrij ge- woraen zijn. Van zulk een pessimisme blijkt intusschen een der leiders van die beweging, prins Peter Dolgoroekow, in wiens paleis te Moskou het laatste zemstwo-congres zijne vergaderingen heeft gehouden. niet bezield te zijn. Integen deel hij ziet de toekomst niet zonder ver trouwen tegemoet. De Russische Korrespon- denz deelt mede. dat prins Dolgoroekow zich over de wet tot instelling van eene rijksdojma aldu9 heeft uitgelaten ,,Twee jaren geleden zou eene hervorming, zooals uu is toegestaan, meer bevredigd heb ben, sommige kringen althans voor een zeke ren tijd. Thans zal de rijksdoema echter al leen de aanhangers van de Slavophile kringen bevredigen en zulke opportunisten, die onder den dekmantel van eene diepzinnige gema tigdheid alles dankbaar aannemen. De open bare meening van breede bevolkingskringen heeft in de laatste jaren eene voldoende con- sfit i'tioneele ontwikkeling doorgemaakt, dat zij kan beoordeelen wat de hervorming van Boelygin waard is. Bijzonder karakteristiek is voor de strekking van de wet het artikel en het moet onvermijdelijk heb grootste wantrouwen opwekken dat de doema ver biedt over eene verandering' van de grondwet van den staat te beraadslagen en te besluiten. Deze onverholen bedoeling om de volksverte genwoordiging ten allen tijde onder het starre beginsel van het absolutisme te buigen, en ook het ontbreken van alle waarborgen, die van beteekenis zii,n voor de juiste wijze waar op de verkiezingen plaats hebben, zooals persvrijheid en vrijheid van vereeniging en vergadering, in verband met de intrekking van de ukase van 3 Maart, die eene zekere vrijheid tot het uiten van de meeningen toe stond, verminderen helaas de kans op een vreedzaam einde van de Russische crisis. De uitdagende houding van den nieuwen gou verneur-generaal in Moskou Doernowo geeft een voorproefje van de reactionaire allures, waarmee de regeering ua de afkondiging van de „grondwet" zal optreden. Het Juh-congTes van de zemstwo-mannen heeft zich reeds met voldoende duidelijkheid tegen de consulta tieve vertegenwoordiging verklaardhet zemstwo-congres, dat weldra zal bijeenkomen naar aanleiding van de afkondiging der doe- mawet, zal zich echter waarschijnlijk uitspre ken voor de noodzakelijkheid der deelneming aan de verkiezingen en om als lid van de doema n]) te treden, maar alleen met het doel van de r,ieuwe instelling partij te trekken in den strijd voor een waarachtig constitutioneel re- geeriiigsstelsel. In welke concrete vormen deze strijd zich zal afspelen, daarover iets te zeggen zou voorbarig zijn. In ieder geval zal de doema voor de Russische vrijheidsbe weging, die zelfs in hare meer gematigde manifest.atiën tot dusver aan versnippering ge leden heeft, een gewichtig concentratiepunt uitmaken en als 't ware als springplank kun nen dienst doen bii den definitieven sprong u t het absolutisme in den rechtstaat." Engeland. Va.n den historicus prof. Goldiwin 9mith is een brief in de bladen opgenomen, waarin hij verklaart, dat de val van de regoeriug zeker is. als de oppositie geduld heeft. De eenige hoop van de regcering is gelegen in buitenlaudsche moeielijkheden, die haar in staat zouden stellen nog eens weer een be roep te doen op den trots en de strijdlust van de natie. Engeland en Japan. Dte Londensdhe oorrespondent van het Neue Wiener Tageblatt bericht, dat het nieuwe tractaat van bondgenootschap tus- schen Engeland en Japan 'n 't geheim on derteekend is in het begin van Augustus, terstond na de vacantie van het Engelsche parlement Op verlangen van Japan is de bekendmaking daarvan achterwege gebleven, omdat dit door Rusland had kunnen zijn uitgelegd als eene uitdaging en een ongun- stigen ;nvloed bad kunnen uitoefenen op de vredesonderhandelingen. Het nieuwe ver drag zou van veel wijdere strekking zijn dan het oude, dat eerst in Januari 1907 zal ein digen. Het oude verdrag had ten doel in de eerste plaats de integriteit van het Chinee- sche en het Koreaansche gebied tegen een Russkchen aanval te verzekeren. De beide oontracteerende partijen hebben bet noodig geacht, rekening te houden met den nieuwen toestand, die door den oorlog in bet uiterste oosten is ontstaan, en niet te wachten, tot dat de termijn van zijne geldigheid verstre ken is. om het door een nieuw verdrag te vervangen. De oorrespondent voegt er bij, dat het Fo reign Office zoo spoedig mogelijk het ver- dreg in zijn geheelen omvang bekend zal maken Zweden. In de zitting van dew staatsraad van 23 Augustus hoeft de minister van justitie Berg rapport uitgebracht over het laatste bes'uit van de Noorweegsche storthing en tevens voor gesteld, dat de Koning het ministerie zou op dragen met de Noorweegsche regeering in on derhandeling te treden met het in het oe- sluit van den rijksdag van 28 Juli genoemde doel en het zou machtigen de onderhandelin gen te laten voeren door gedelegeerden, die mot de gevolmachtigden van Noorwegen zou den moeten bijeenkomen. De overige leden van het kabinet sloten zich daanbij aan, i de kroonprins-regent gaf daarop zijne toestem ming. Hongarije. De Frankf. Ztg meldt, dat het program ma, dat baron Fejervary heeft ontworpen om een oplossing te verkrijgen van de Hon- gaarsche crisis, door Keizer Frans Jozef is goedgekeurd. Officieus wordt beweerd, dat de Hongaarsche regeering door nieuwe ver kiezingen zal trachten 2ich eene meerderheid in het parlement te verschaffen. De Weener correspondent van het Berl. Tagabl bericht, dat baron Fejervary de vrij© hand heeft gekregen om maatregelen te ne men tot het verkrijgen van een meerderheid. Hij mag concessies doen, zoo noodig, maar in de quaeetie van de Hongaarsche comman dotaal mag bij niet toegeven. Rusland. Petersburg, 25 Aug. Het ministerie va.n. financiën maakt bekend, dat het op 26 Ja nuari 1903 bekrachtigde tarief van invoer rechten met alles wat naderhand is bepaald, op 1 Maart 1906 in werking treedt. Hoe gering liet aantal kiesgerechtigden, volgens de rijksdoemawet is, blijkt uit de volgend* cijfersIn Petersburg zullen van do l\ millicen inw^;«ers slechts 9500 bet kiesrecht krijgen.' waaronder 137 Joden, in Moskou van de 1 millioen inwoners 11,000. In Pelersl <urg zijn huurders van woningen slechts dan kiesgerechtigd, wanneer zij min stens 1320 roebels huishuur betalen. Wonin gen van zulken of hoogeren huurprijs zijn er slechts omstreeks 5000 in de residentie. De boeren hebben in het geheele land 2505 gemachtigden te kiezen, de groote grondbezitters 1972 en de bewoners der ste den 1354. Zelfs conservatieve bladen vestigen de aan dacht op verschillende gebreken en inoon9e- quentiën in de wet. Zoo kunnen op het land de kleine grondeigenaars, die persoonlijk geen voldoend grondbezit, hébben om het kiesrecht uat te oefenen, zich met anderen coanbineereneenigen van die grondeige naars, die te zauien liet door de wet gevor derde grondbezit hebben, kunnen gezamen lijk eene stem uitbrengen. In de steden is dit niet geoorloofd, zoodat daar de minder be middelden van het kiesrecht geheel uitgeslo ten zijn Kenschetsend voor de verhouding tussohen regeerders en geregeerden in Finland is het geval van twee agenten der geheime politie, die beschuldigd werden eene opruiende rol gespeeld te hebben tijdens de onlusten van Januari en deswege voor den Finlandschen rechter waren gedaagd. De Russische autori teiten hebben deze agenten, onder voorwend sel van ziekte, in het militaire hospitaal op genomen en hun gelegenheid verschaft op etaie torpedoboot te ontsnappen. In Hel- singfors is men daarover zeer verbitterd. Turkije. Als voorbereiding van het feest der troons beklimming van den sultan op 1 September hebben te Konstantinopel talrijke arresta- tiën plaats gehad, vooral onder de Arme niërs. Invloedrijke Europeanen werden be stormd met verzoeken van Armeniërs om stappen te doen ten behoeve van hunne in hechtenis genomen bloedverwanten. Perzlë* De Sjah van Perzdë wordt den len Sep tember te PetersbiTg verwacht, en zal ver scheiden dagen te Peterhof bij den Ozaar blijven Men zegt-, dat zijn bezoek in ver band 9taat met een nieuwe Russisch-Perzi- sohe lecnang, in verband met een concessie voor spoorwegaanleg tusscben Dtzjoelfa en Talbris. De oorlog in Oosf-Azië. Van den oorlog zijn de volgende beriabten Portsmouth, 25 Aug. Ofschoon de audiëntie, welke de Ozaar Woensdag aan den Ameri- kaanschen gezant verleende, weinig resultaat opleverde, heeft die toch nog een deurtje open gelaten. Het bleek dat het voornaamste bezwaar van den Czaar tegen bet Japansche compromis was, dat de prijs daarin genoemd was voor het terugkoopen van Sachalin. Men gelooft, dat Japan het denkbeeld van Roosevelt zal aannemen, dat deze nu veron dersteld wordt te zullen doen, nl. dat Rusland h compromis zal aannemen, als de prijs later zal worden vastgesteld, Dit oordeel is gebaseerd op mededeelingen van een zeer gezaghebbende Japansche auto riteit, die verklaarde dat het voorstel, dat Japan Woensdag gedaan heeft, geen beslist minimum was. Japan zou niet zoo hoogmoe dig; zi;n een dreigende houding aan te nemen, want dat is niet de weg m tot den vrede te geraken. Portsmouth, 25 Aug. Men bericht, dat, t en zij de gevolmachtigden nog in den tusschen- tijd de finale instructiën van hunne regec- ringen ontvangen, de zitting der conferentie morgen weder zal worden verdaagd tot Maan dag of Dinsdag. Tokio, 25 Aug. Na ontvangst van een te legram van baron Komoera bezochten graaf Katsoera en de secretaris voor Chineosche zaken aan het departement van buitenland- sche zaken, markies Ito en hadden met dezen een langdurig onderhoud. Men gelooft, dat er belangrijke overleggingen gaande zijn. Graaf Katsoera ontving honderden brieven en telegrammen, die bij hem aandringen op handhaving van de oorspronkelijk gestoldo vredesvoorwaarden De Daily Telegraph bericht uit Portsmouth, dat de Japansche voorstellen, betreffende Sachalin en de oorlogskosten, van Russische zijde als eene kwaadwillige onderschatting van de scherpzinnigheid der Russische gevolmach tigden beschouwd worden. Rusland zal slechts dan vrede sluiten, wanneer Japan den eisch v n eene oorlogsschadevergoeding, in welken vorm ook, intrekt. De door Japan voor het terugkoopen van de noordelijke helft van Sachalin gevorderde prijs wordt aangegeven als 2? millioen p. st. De correspondent van de Times, hoewel eveneens twijfelend aan het succes, geeft ech ter toe, dat de Russische gevolmachtigden persoonlijk gunstig gestemd zijn voor de aan neming van <Ie nieuwe Japansche vooretellen, althans ze houden voor een geschikten grond slag voor verdere onderhandelingenmaar <lc 1 atste instructiën uit Petersburg zijn beslister en minder t-oegevend. dan de vroegeren ge weest-, zoowel wat hun inhoud als wat in kleeding betreft. Japans' houding wijst even min op toenadering De Japanners gaven te kennen, dat zij den toestand aLs hopeloos be schouwden, hetgeen waarschijnlijk moet wor den omgezet in eene waarschuwing, dat Ja pans concessiën geheel of nagenoeg uitgeput zijn Volgens een nader bericht van deoen correspondent gelooft hij. dat er geen ander© kans op vrede meer is, dan eene plotselinge omkeering in de stemming van den Czaar, die overigens niet onmogelijk is. Andere correspondenten daarentegen koes teren liet vertrouwen, dat de vrede zal tot stand komen. De Daily Chronicle meent, dat slechts de harnekkigste pessimisten nu nog aan mislukking gelooven. l>e correspondent van de Morning Post zegt, dat hij wol het. bedrag niet mag noemen, dat Japan bereid is aan te nemen en Rusland om te geven, maar dat- het verschil zoo gering is, dat men 't gemakkelijk eens kan worden, al is het grooter dan Witte zonder toestemming uit Pe tersburg mag toestaan. Witte zal Zaterdag zijn tegenvoorstel doen, en men zal zich met elkaar verstaan. De Dailv Telegraph schrijtft over de kans op vrede: De -verwachting dat de conferentie een goeden uitslag zal hebben, berust geenszins op lossen grond. In de eerste plaats moet men in aanmerking nemen, dat de onder handelingen niet afgebroken zijn, niettegen staande geen overeenstemming over belang rijke artikelen verkregen kon worden, en die overeenstemming onmogelijk werd genoemd. Ten tweede is liet duidelijk, dat de confe rentie sedert lang het stadium voorbij i9 waarin men kon zeggen, dat zij haar werk- eaambeden voortzette uit beleefdheid tegen over president Roosevelt En ten slotte kan niemand twijfelen dat beide partijen op- rechtelijk naar vrede verlangen. Allerlei v— Men gelooft, dat de quaestie omtrent de Nobel-prijzen, welke gerezen is naar aan leiding van de scheiding tusschen Zweden en Noorwegen, derwijze zal worden gerege'd d>.t de wetenschappelijke en letterkundige prijzen door Zweden worden toegekend en Noorwegen het recht behoudt tot toekennen van den vredeprije. vVoor het Internationaal Vrijdenkers- congres, hetwelk 4, 5 en 6 September as. te Parijs wordt gehouden, hebben zich dui zenden deelnemers uit allerlei landen aan gemeld. Onder do deelnemers van naam worden genoemdMarceiin Berthelot, Ernest- Haec- kel. Odon de Buen, Hector Dienis, enz. Den dag vóór de opening zullen de oon- gres leden officieel worden verwelkomd in het stadhuis te Parijs, en 's middags zullen zij de onthulling bijwonen van een standbeeld, hetwelk op de „Butto Montmartre" tegen over den hoofdingang der kerk van het Hei lige Hart, is opgericht voor den „Chevalier" de la Barre, die op 19-jarigen leeftijd ter 52 ROMAX VAX ANNA WAI1LENBERG. Plotseling gebeurde het ondenkbare: de trotsche koelheid verdween van Ruth's ge laat, zonder dat eene bede om vergiffenis geuit, zonder dat een enkel woord gesproken was; zij reikte Ada de hand. En Ada greep die hand. M'aar thans barstte het snikken uit de dicht gesnoerde keel bij haar los. Zij keerde zich om en leun de met het voorhoofd tegen de post van de deur; te vergeefs trachtte zij| dat krampach tig snikken te bedwringen. Tooh hield zij de band vain Ruth stevig vast, en langzaam, voorzichtig, alsof zij zelf niet wist hoe ver zij zou durven gaan. trok zij ze naar zich toe. En Ruth liet zich trekken. Zij kwam nader. Ada voelde de warmte van haar wang tegen haar gelaaten in het volgende oogcnblik omhelsden zijj elkander. Was dit waar? Ada sloot dè oogen en durfde het hoofd niet oplichten, uit vrees te zullen zien dat het niet waar was. Kon het mogelijk zijn dat haar hartstochtelijke wensch vervuld was; dat zij hare vriendin teruggevonden had? Dat het zoo gemakke lijk, zoo zonder eenige moeite aldus geko men was. joeg haar 9chrik aan. Dit was te mooi om natuurlijk tc zijn. „Hoe kun je zoo lief voor mij zijn, Ruth," fluisterde zij„voor mij, die je zoo ontzet tend veel kwaad heb gedaan?" „Je bent immers tot mij gekomen?" zeide Ruth. Ada kon 't niet vatten. Er was dus niets anders noodig geweest dan eenvoudig naar haar toe te gaan, en alles Wat er tusschen haar beiden lag. verraad, vernietigd geluk, bitterheid alles was vergeten? Welk een verbazende ommekeer had er in Ruth plaats gegrepen, sedert zij, haar het laatst had ge zien. Maar zij wilde niet denken. Zij had hare vriendin teruggekregen dit. te weten maakte baar onuitsprekelijk gelukkig. „Kom binnen," sprak Ruth. Aarzelend' zag Ada rondzij vreesde iemand van de huisgenooten te zullen ont moeten. Ruth begreep haar. „Er is hier niemand." En toen leidde zij haar bij. de hand door de welbekende kamers, naar het gele salon, waar juist een zonnestraal door de open staande glazen deuren naar binnen viel. Het was alsof deze de meisjes naar buiten wilde lokken, en zij lieten zich noodigen; zij tra den op het terras en liepen langzaam de steenen treden met de verschillendie por taaltjes af en bleven niet eer stilstaan, voor zij een van de loofhutten op het onderste terras bereikt hadden, waar de Gouden Re gen zijne prachtige trossen boven do ver weerde steenen banken zachtjes heen en weer bewoog. Werktuigelijk hadden zij het meest ver borgen hoekje van den tuin opgezocht, en nu gingen zij daar onder de bescherming van liet groene bladerdak zitten. Ada vlijde haar hoofd tegen den schouder vau Ruth en hier mocht het rusten, terwijl een arm om. haar middel werd gelegd, die haar nog vas ter tegen het warm kloppende hart aan drukte. „Wat is zij toch lief!" dacht Ada. „Hoe kan zij En toen zij nu hier gezeten was, in die sfeer van zachte vriendschap, en zij Ruth niet behoefde aan te zien, alleen maar hare nabijheid voelende, kreeg zij moed om haar alles te zeggen. Zij zou dan over Sven, kun nen spreken en van hem hooreu. Ruth zou toch niet zoo vriendelijk jegens haar hebben kunnen zijn., als zij het verdriet niet te bo ven gekomen was. En als zij nu hoorde, dat Ada eone haar lokkende, schitterende aan bieding van de hand wilde wijzen, om rustig aan Sven te kunnen denken, in de hoop hem misschien nog eens te mogen, ontmoeten, dan zou Ruth het misschien begrijpen, dat heur hart niet zoo onvertrouwbaar en zoo licht te bewogen was, als zij had gedacht; dat het wel degelijk echte, ware liefde kon gevoelen. „Ruth," begon zij zacht, „o Ruth, ik ben zoo innig bedroefd." „Bedroefd „Ja, bedroefd en wauhopend, Ruth ,jDat had ik niet gedacht," zeide Ruth, na een kleine pauze. De overgang in den klank van hare stem trof Adas fijn gehoor. Van Ruth's geheele vezen ging eensklaps eene kilheid uit, welke Ada huiverend deed opstaan. „Weet je ..Ja. ik wcot er iets van." Karl Edvin had zijne verloving niet ge heim gehouden Zijne ouders wisten er van en ook zijne oude tantes in het kleine huisje in de provinciestad Zoo was bet nieuws ver der verteld en Ruth had niet kunnen den ken, dat Ada bedroefd zou zijn. Er kwam op nieuw een scheidsmuur tus schen haar. Aaa leunde met de ellebogen op de steenen tafel, en in plaats van Ruth's arm, dienden nu hare eigene banden haar hoofd tot steun. In die houding vertelde saj alles. Zij was begonnen te vertellen nu moest JEtuth. er ook maar alles van hooren. Zij sprak er over dat zij nauwelijks gewe ten had hoe 'tgegaan was; hoe zij was heen en weer geslingerdhoe valsch zij zich had gevoeld en hoe diep zij zich gevallen achtte hoe zij niet verder vooruit durfde denken dan tot aan 't einde van dezen dag en dezen nacht. Maar te vergeefs hoopte zij op een deel nemend woord van Rut'h. Deze bleef zwij gend, 9trak voor zich uit zienen Ada zweeg nu ook. Een doffe gewaarwording van angst voor een onbekend, maar dreigend ge vaar, overmeesterde haar. Nog had zij den naam van Sven niet ge noemd; zij was er nog niet toe gekomen te zeggen, dat de herinnering aan hem alles in duigen geworpen had, hetgeen een ander ge poogd had op te bouwen. Het was toch lang niet zoo gemakkelijk er over te praten, als zij gemeend had, toen zij daar zat, met den arm van Ruth om haar heen geslagen. Maar het was nu de laatste dag dat zij over hem mocht spreken en naar hem vragen. Dus vooruit „Er leeft slechts een enkele aan wien ik denken kan en die eene is Sven niemand dan Sven Nog bleef Ruth stom er was iets angst wekkends in haar stilzwijgen, nadat Ada deti naam van den door haar beminden man had I genoemd, met. een nadruk alsof zij in een ver laten woestijn moest uitroepen, hoe vurig zij hem liefhad. „Heb je hem ontmoet?" vroeg zij, haar aan gezicht uit de handen opheffende, met een blik op Ruth „Ja." Dit „ja" was heel kort, en Ada zag dat Ruth verbleekte. „Komt hij. hier dikwijls!" „Ja, zeer dikwijls." „Kamt hij vandaag ook? van avond?' „Over een uur. Hij is naar de stad en komt- met den trein van achten terug." „En dan komt hij hier? Bij jou?" Zij zagen elkander aan. Verdere woorden waren niet noodig. Eindelijk werd het voor Ada duidelijk, waarom Ruth eerst zoo vrien delijk was geweest en waarom zij haar nu geen enkel troostwoord had te géven. .,0 Sven en jij zijn... Dun is alles weer goed... Ik ben blij dat Maar wat zij wilde zeggen wi&t zij niet meer. Een kleine groene rups, die tegen do steenen tafel opgekropen was, leidde baar ge dachten af. Het beestje zette zijn lichaam in een hooge bocht, strekte zich dan in zijn volle lengte uitmaakte weer een bocht en strekte zich weer uit. Zoo kwam liet snel naar haar toe. Zij moest het tegenhouden. Zij raapte een verdord blad op en hield dit zoo. dat de rape niet verder kon. Waai om zat zij eigenlijk hier? „Nu wordt het mijn tijd om weg te gaan." zeide zij. opstaande. „Nu al?" Wordt vtrvolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1