4de Jaar gang. Woensdag 20 September 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Vreemde Histories. BI. 5 55U AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS er S maanden roor Amersfoort f 1.85. Idem franco per post. 1.75. (ftonderlijke nummers0.05. Leze Courant versohynt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. idrertentiBn, mededoelingen enz,, gelieve men vóór 10 nnr W9i« morgens hij de Uitgerers in te zenden. f Uitgevers: VALKHOFF 6 C». (Jtrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van 15 regels f 0.75# Élke regel meer- 0.15; Groote letters naar plaatsruirhte. Voor handel en bedrijf bestaan voojrdqelige bepalingen tot het herhaald adrerteeren in dit Blad bij abonnomenF Een» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanrraag toegezonden. Aan hendie met I October s. op dit blad inteekenen, rorden de nummers die ge durende de maand Septem- er nog zullen verschijnen 55 OSTELOOS toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Amers- Z fort, j Gelet op art. 264 der Gemeentewet, Doen te weten, dat het le aanvullingskohier er Inkomstenbelasting over het dienstjaar J05, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van ftrecht, in afschrift gedurende vijf maanden op e Secretarie der Gemeente voor een ieder ter izing ligt. J Amersfoort, den 19. September 1905. Z I Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, G. STENFERT KROESE. WUUTIERS. Politiek Overzicht Hat hervormingswark in Macedonië. De Bulgaarsche minister Petkow heeft tij leus zijn verblijf te Parijs, waar hij, naar men zegt, liet terrein, moet verkennen voor het plaatsen van eene leening, met een me- 1 flewerker van d© Temps een onderhoud ge- bad, waarin Rij zich ook uitliet over den hervormingsarbeid in Macedonië en klaagde, jdat dat werk zoo slecht vorderde. Hij zeide daarover J „Do officieren van de internationale gen- jdarmene zijn van de beste bedoelingen be hield, maar men laat hen geen vrijheid alles te doen en alles te zien. Zij verlaten hunne ïtandplaatsen slechts onder geleide van Turk- sohe gendarmen, die zich tusschen hen en de bevolking plaatóen. Daar aan den anderen kant de Grieksche benden dagelijks stout moediger worden en daar de Turken hun de meest mogelijke vrijheid laten, wordt de toestand volstrekt niet beter. Van de finan cieel© controle kan men echter zeer goede uitkomsten verwachten. Bulgarije, dat zich van zijne verantwoordelijkheid ten volle be wust is, blijft bij zijn besluit, aan de mo gendheden de taak over te laten, om een einde te maken aan de anarchie in Mace donië. Dat moet ons des te hooger worden toegerekend, omdat wij daarbij onze popula riteit op het spel zetten. Wij veroordeelen niet alleen alle daden van geweld, maar wa ken ook. met kracht er voor, dat het Bul- gaarsoh© gebied nooit tot aanvallen tegen het Turksche wordt misbruikt." tto klacht, die de Bulgaarsche minister hier uitsprak, wordt door de Temps op grond van eigen inlichtingen bevestigd. De Porto heeft eerst na langen strijd zich neergelegd bij de aanstelling van Europeescho officieren in de Macedonische gendarmerie. Zij heeft, ook nadat rij, baar verzet tegen die aanstel ling had laten varen, bezwaren geopperd tegen elk detail van dè toepassing: tegen het aantal, den rang, de bezoldiging, de functiën van deze officieren, zelfs tegen den vorm van hun hoofddeksel. Toen eindelijk dit alles geregeld was, heeft men met sucoes zich op een lijdelijk verzet toegelegd. Men heeft hunne taak tot die van platonische raadgevers teruggebracht. Men vergunde hun toe te kijken bij wat de gendarmen deden; men verschafte Euh de middelen niet om zelf op te treden. Met duizende onzichtbare bandon beladen, waren rij tot werkloosheid veroordeeld, van eiken rechtstreekschen in vloed beroofd op het bestuur, op de justitie, zelfs op de troepen, welker honoraire, maar onmachtige chefs rij zijn. Kolonel Vérand, de chef van de uit Frank rijk gezonden officieren, heeft verklaard „Algemeen hebben de vreemde officieren re den dè rol van enkel technische raadgevers, die hun is toebedeeld', te betreuren." In de rapporten van zijne medewerkers vindt men een overvloed van bewijzen voor deze ver klaring, die, daaraan getoetst, zelfs uiterst gematigd, klinkt. Van de Europeescbe offi cieren leggen de meesten, afgeschrikt door tie bezwaren waarop rij in den beginne zijn gestuit, zich neer bij eene rol, die hen geheel op den achter grond dringt. Sommigen, met meer geestkracht begiftigd, maken zich den vrijen tijd, dien men huin laat, ten nutte om de bevolking te bestudeeren, zich op de hoogte te stellen van de wijze, waarop het Turksche bestuur te werk gaat, en zijn zoo in staat nuttige inlichtingen te verschaffen; maar hunne beroepsbezigheden zijn zoo be perkt, dat rij ten slotte allen den moed ver liezen. Eenstemmig verklaren riji, dat die gen- dannerieschool te Salonika niet eens in staat is gendarmen te vormen, die behoorlijk kun- neu lezen en een eenvoudig rapport op stellen. Zij voegen er bij, dat de christelijke soldaten van dat Turksche korps in een zeer soheeve verhouding staan tot hunne moham medaanse he kameraden en chefs. Zooais do Macedonische gendarmerie nu is, is zij in windselen en heeft de uitkom sten niet opgeleverd, die men van haar op treden mocht verwachten. Zeker zouden er erger gewelddaden dit jaar zijn voorgekomen, als deze gendarmerie niet had bestaan. Maar het is niet minder waar, dat men iets anders en iets beters van haar had verwacht. De Europeescho officieren zullen geen werke lijk goed werk kunnen leveren, zoolang men hen noodzaakt zich de Turksche bemidde ling te getroosten, om te kunnen handelen, en zoolang rij niet Europeescli kader en tot op zekere hoogte zelfs Europeesche manschap pen onder hunne bevelen hebben. Een deug delijk instrument is de Macedonische gen darmerie thans niet, en zij zal dat eerst worden wanneer de mogendheden, overtuigd dat de orde niet zal worden hersteld in Macedonië, zoolaug de Turken bij het her stel betrokken worden, hunne hande lingen met die op de ondervinding steunen de overtuiging in overeenstemming zullen hebben gebracht. De Temps besluit met de opmerking, dat men zic'i daaraan te Konstantinopel behoor den gelegen te laten rijn, evenzeer als aan de financieel© controle, en draagt daarmede koren aan op den molen van den Bulgaar- schen staatsman, wiens interview, dat wij vermeldden, eindigde met het uitspreken van den wensch, dat Frankrijk rich genoopt zou voelen op eene bespoediging van de uitvoering der hervormingen in Macedonië aan te dringen. DuitschlandL Berlijn, 19 Sept. In den Staatsanzeiger wordt meegedeeld, dat van den 18en tot den middag van den 19en September in Pruisen officieel zijn aangegeven 7 ziektegevallen, welke verdacht worden cholera te zijn. Het aantal cholera-gevalleu bedraagt thans 208, waarvan 75 met doodelijken afloop. Denemarken. Koper, hagen, 19 Sept. Heden is hier het arbitrageverdrag tusschen. Denemarken en Frankrijk onderteekend. Zweden en Noorwegen. Christiania, 19 Sept. Aftenposten meldt: Men meldt voor zeker, dat, zoolang de on derhandelingen duren, zoo min Noorweeg- sche als Zweedse he troepen naar de grenzen gezonden zullen worden. Verder zullen maat regelen genomen worden, om de grens-bewa- kiugstroepen van beide rijken zoo ver terug te trekken, dat voor geen wrijving tusschen hen gevreesd behoeft te worden. Over het naar huis zenden van bewakings- troepon wordt niets meegedeeld. Rusland. Petersburg, 19 Sept. Het Russische Kei zerlijke jacht Poolster is gisteren namiddag op de roede van Traunend voor anker ge gaan. De Matin verneemt u't Petersburg, dat daar over het uitstapje van do familie van den Czaar drie lezingen rondgaan. De offi cieel© lozing noemt het jachttochtje een eenvoudig pleizierreisje. Wel ingelichte per sonen verzekeren, dat het doel van do reis is Kopenhagen, volgens sommigen, Darmstadt volgens anderen, waar Keizer Nicolaas Ko ning Christiaan zal ontmoeten en hem voor do eerste maal den troonsopvolger zal voor stellen. Een marineofficier van het Kei zerlijke gevolg eindelijk verklaart, dat de Czaar zich begeeft naar Koning Oscar van Zweden, om behulpzaam te zijn bij de vreed zame oplossing van het Skandiuavische ge schil. De laatste lezing klinkt het onwaarschijn lijkst. ""ie hulp zou trouwens vrij overbodig ziin op uit oogenblik, nu de Skandiuavische horizont helderder wordt. Volgens een later bericht, zal de Czaar met zijn gezin gedurende veertien dagen ;n de Fiusche wateren blijven kruisen. Uit Petersburg verneemt de Kölnisohe Zeituing, dat bij de aanstaande vorming van een kabinet een zelfstandig ministerie van politie ingesteld zal worden, en evenzoo een ministerie van koophandel, als welks hoofd Timiriasew genoemd wordt, een vriend van Witte. Odessa, 19 Sept. Het gemeentebestuur van Odessa besloot in een buitengewone zitoting de regeering te verzoeken voor de verkie zingen voor de leden van de Rijks-doem a toe te staan vrijheid van spreken, pers-vrijheid en vrijheid van voreeniging en vergadering, omdat anders dezo verkiezingen onmogelijk zijn. Do minister van binnenlandsche zaken machtigde de Zemstvo van Elisabetgrad een congres bijeen te roepen vaan grondeigenaars in het riik tot bespreking van de agrarische quaesiie. Heden zijn to Odessa een divisie infante rie en achttien stukken snelvuurgeschut iu- gesckeept naar Batoem, om do ongeregeld heden in den Kaukasus te onderdrukken. Londen, 20 Sept. Do Daily News bericht, dab de Russische regeering in Engeland in onderhandeling is over het bouwen van eene geheel nieuwe vloot. Nu de vrede tusschen Rusland en Japan gesloten is, is er groote vraag in Odessa en andere Russische havens naar scheepsgele genheid voor goederen, bestemd voor hot Verre Oosten. Groote ladingen wachten op scheepsruimto en er is gebrek aan schepen. Do vrijwillige vloot hervat Woensdag hare reizen naar het Oosten, op welken datum de eerste stoomboot naar Nagasaki en Wla- diwostok zal vertrekken. T if lis, 19 Sept. In Bakoe duren de moord- tooneelen steeds voort. De wonden wijzen uit, dat pr gebruik gemaakt worde vau houw- en steekwapens. In de geheele provincie Elisa- betpol wordt geroofd, vooral op den weg naar Agdama; daar is generaal Takaischwili aan gekomen met zijne troepen. Een Tartaren- bende werd door Kozakken achtervolgd tot in een Armenisck klooster in. de provincie Briwan, waar zij ingesloten bleef, totdat Mo hammedanen. die tot hun ontzet toeschoten, haar bevrijdden- Marokko. Een Reu ter-telegram uit Taiiger meldt, dab Aljeoeras zou gekozen zijn als plaats van bijeenkomst der internationale Marokko-con ferentie en dat die conferentie in het laatst van Januari zou beginnen. De gevolmach tigden zouden dus bijeenkomen op Spaanscb gebied onder den rook van Gibraltar. Ui'. Tanger wordt bericht dat de hoofden der Kabylen-stammen en de afgezanten van Raisoeli Zaterdag en Zondag samenkomsten gehouden hebben, tor bespreking der voor waarden van een verzoening. Hoewel er nog geen vrede gesloten is, heeft men toch reeds afgesproken, de vijandelijkheden te stoken. Do toestand wordt nu veel gunstiger beoor deeld. Japan. De omgeving van de regeeringsgebouwen te Tokio wordt nog altijd door de troepen bewaakt. Elr zijn echter geen teekenen meer van nieuwe onlusten waar te neanen. De Japanscke autoriteiten trekken partij van het verblijf van den Amerikaanscheu mi nister van oorlog Taft in hun land op zijn thuisreis naar de Vereen>gde Staten, om zich te verontschuldigen over de verwoesting van eene Amerikaansclie zendingskerk en over den overlast, dien Amerikaansche burgers in de straten van Tokio hebben ondervonden. Zij hebben onder de aandacht van den minister gebracht, dat de bekende stabttooneelen niet to wijten wr.ren aan eeno Amerika vijandige stemming, maar enkel aan de ontevredenheid van liet gepeupel over de vredesvoorwaarden. Venezuela. Caracas, 19 Sept. De Fransche gezant heeft geprotesteerd tegen do sluiting van het station van de Fransche kabelmaatschap pij te Caracas en togen de uitzetting van don directeur van dat station, Columbië. Neic-York, 19 Sept. Te Panama is uib Bogota bericht ontvangen, dab president Reyes zich zelf den 8eu dezer tot dictator heeft uitgeroepen. Er volgde een ernstig oproer, waarbij de menigte het paleis aan viel. Ei- zijn onlusten begonnen in Antioquia oi in Santander. Zuid-Afrika Maseroe, 19 Sept. Lerothodi's oudste zoon Letsic is met algemeeue stemmen uitgeroe pen tot opperhoofd van Basoetoland. De vrede. De heer Witte heeft eergisteren zijne te rugreis over don Atlantischen oceaan vol bracht; nadat de stoomboot Plymouth had aangedaan, kwam zij tegon 5 uur 's namid dags te Cherbourg, waar hij met do andere leden van het Russsche gezantschap, dlat met het voeren van de vredesonderhande lingen belast geweest is, aan land ging. Hij is gisteren morgen naar Parijs gegaan, waar hij eemge dagen denkt te blijven om per soonlijke redenen. Tijdens zijn overtocht heeft hiji de gelegen heid waargenomen, om den Duitse hen Kei zer eene vriendelijkheid te zeggenbij een concert, dat aan boord gegeven werd, zeide hij, na to hebben gewezen op do verdiensten van den Keizer van Rusland en van pre sident Rooeevelt bij hot tot stand komen van don vrede: „Sedert wij do gastvrije stranden van de Vereenigde 9taton hebben verlaten, varen wij onder Duitscho vlag, en leven wij op een stuk Duitse hen bodlom, enl ik behoef u niet te herinneren, dat de ver heven Sonverein van dit rijk een warme vriend van don Czaar on van den Presi dent is. Ik ben er daarom zeker van, dames en hoeren, dat ik in uwen geest handel', wanneer ik u verzoek op te staan en aan Z. M. Keizer Wilhelm II onzen eerbied to bewijzen." Zaterdag is, naar uit Goensjoelin in Manti- sjoorije gemeld wordt, do wapenstilstand ini werking getreden. De voorposten der beide legers hebben rich teruggetrokken en do witte vlag is gehescken. In Mandsjoerij© hoeft do inlandscke be volking met blijdschap het feib begroet dor staking van do vijandelijkheden. De bewo ners weuschen intusschen, dat de Chinee- sche regeering eon krachtig man zal zenden, zooals b.v. Yoeansjikai, om het Ohineesdke gezag in Mandsjoerije te herstellen. De Rus sen en do Japanners hebben namelijjk beide struikrooverbênden uitgerust, die als or geen maatregelen togen genomen worden, gedu rende jaren do plaag van het land zullen rijn. De particuliere inrichtingen van het Roo- do ELruis beginnen reeds Mandsjoerije te verlaten. De door do Czarina en do Keizer in-Moeder uitgerust© veldhospitalen zullen het laatst vertrekken. Allerlei vTo Iserlohn is een bond gesticht, wel ke zich voorstelt 24 Wostfaalsche steden te vereenigen tot een gemeenschappelijke schouwburgondernemiug. vEen der regimenten van het Ameri kaansche leger heeft thans aan het hoofd van zijn muziekkorps een kapel meesteres. Die orkestdirectrice is Miss Nelly Miles, een bloedverwante van generaal Nelson Mi- les, welbekend uit don Spaansch-Amerikaan- schen oorlog. vTe Valparaiso heeft men dezer dagen op een der openbare pleinen de gelegenheid tot inenting tegen de pokken (door 20 dok ters) opengesteld, en om liet publiek aan to lokken gaf men ieder, die zich liet inenten, een lot in een tombola, terwijl een muziek korps een concert gaf op liet plein. Het lokmiddel hielp. Er kwam een groote stroom van menschon op en van do ingeën- ten kregen eT 1600 een prijs. vEen boer, die in het Fransche kanton Laroque Timbaut op zijn land aan het ploo- Naar het Engelsch van Grant Allen 10 door J. L. VAN DER MOER. „Maar, lieve man," zei mevrouw, „waar om inviteeren wij 'm dan?" „Omdat w© er niet buiten kunnen," ant woordde de majoor kribbig. „Cameron heeft tom natuurlijk weer ergens opgepikt. Die moest maar ingenieur of zoo iets geworden zijn, want hij is veel te geleerd voor de in fanterie, en zeker voor dit regiment. De eene keer ziet men 'm met 'n ster rek undige, dan weer met 'n botanist, 'n andere keer met iemand die uitmunt op 't gebied van vesting bouw of wat anders. Al dat zoogenaamd ver gelijkend onderzoek is de pe&t voor den dienst. Hij haalt nu langzamerhand allerled kerels in 't regiment. Ik geloof zeker dat die Cameron op hun zak teert, ik mag hangen als ik 't niet meen." Carvalho kwam dien avond, en ik gevoel de meer sympathie voor hem dan ooit. De heer Cameron, die een liefhebber van bota nie en oen knappe, kundige, jonge Hooglan der was, had gezorgd dat Carvalho zijn por tefeuille met varens en bloemen van Jamai ca had meegebracbt.Hefc waren de heerlijk ste exemplaren die ik ooit gezien hadl; zo waren gedroogd, maar er waren waterverf- teekeningen bij, die deden zien hoe ze in de natuur groeien. Vol enthousiasme vertelde hij er ons alles van, en hij) deelde ons mede, dat hij al zijn vacantiedagem in de bergen doorbracht om te zoeken. „Ik vrees dat de ambtenaren op 't bureau mij een grooten sufferd vinden," zei hij, „maar ik kan 't niet helpen, 'tis rae aange boren. M'n moeder stamt af van Hans Slog an e, die hier jaren geleden woonde, demi stichter van 'tBritsch museum, zooals u weet en haar geheele familie lieeft altijd „trek in planten" gehad, zooals de negers zeggenU weet, dat zeer veel mulatten bloed van geleerde Engelschen in de aderen heb ben. en dit verklaart, volgens mijn meening, hun gewoonlijk vrij lioogeu graad van alge meen© ontwikkeling." Ik was er verbaasd van, hem. zoo onge dwongen over zijn voorouders te hooien praten, en dat nog Wel over den eenigszius bedenkelijken tók van de familie. Gewoon lijk vermijden kleurlingen zorgvuldig het onderwerp van bloedverwantschap aan tie roeren. Ik gevoelde mij nog meer tot hem aangetrokken door d© groote openhartigheid waarmede hij er over sprak. O, ware hij op d'a.t oogenblik eens geen bruine geweest Maai men kan zich nu eenmaal niet over de vooroordeelen van het ras heen zetten. Toen de majoor en ik den volgenden mor gen uit roden, kwamen, wij do heeron Came ron en Carvalho Weer tegen. Het noodlot laad blijkbaar besloten ons tot elkaar te brengen. Wij waren op weg naar het Varen- veld om wat goud- en zilvervarens te pluk ken, en Oarvalhio moest dezelfde richting uit, om, oeuige zeldzame borgblotemen te zoe ken. Op het „veld" stegen wij af, en terwijl de twee officieren in het boseh rondscharrel den, namen Carvalho en ik op een vooruit stekend stuk rots plaats, in de schaduw voor een bergpalm. Het,, toeval wilde dat wij op hot onderwerp van gesprek van den vorigen avond terugkwamen. „Ja," zei Carvalho, in 'n antwoord op een viaag van mij, „ik ben overtuigd) dat mu latten en de afstammelingen van mulatten en Europeanen verstandelijk veel beter ont wikkeld zijn dan de gewone, laat ik zeggen de middelmatige blanken. Men zal gewoon lijk zien, dat vermenging van rassen, als re gel, vermeerdering van do verstandelijke vermogens medebrengt. Aan de eene zijjde ontstaat dus 'n bijzondere winst aan ver stand, terwijl aan den anderen kant mis schien óok wel eenig voordeel valt to boe ken, maar ongetwijfeld! toch veel minder. Mijn meening is, dat vermenging altijd aan beide rassen ten goede komt. Drengb ze wel licht niet altijd verbetering, in stónd hou den doet. ze toch stellig. Ziet u maar 's naar de afstammelingen van de Hugenoten in Engeland en naar die van do Italianen ïn Frankrijk. 'tZijn, bijna zonder uitzondering bekwam© menschen. „Dan moet u zelf eigenlijk óok 'n voor beeld rijn," zei ik, „want uw naam is toch zeker Spaansch of Portugeesch „Spaansch! en Joodsch," antwoordde hij lachendmaar 't was m'n bedoeling niet me zolf op te hemelen. Ja ik ben zeker van zeer gemengd ras. Door m'n vader ben 'k verwant aan de joden, ofschoon deze, zooals bekend is, iemand: niet tot 't zuivere ras rekenen, wanneer hiji niet van vaders- en van, moe derezijde van Abraham afstamt. Juist als 'n gevolg daarvan ben 'k als christen opgevoed Door m'n moeder heb 'k iets van de negors en ben 'k deels van Engelsche, deels van Fransche en. door de Sloanes, zelfs gedeelte lijk van Hollandsohe afkomst. Zooals ui riet, beu 'k werkelijk 'n prachtig mengsel." „Als gevolg daarvan is u dan zeker zoo knap Hij bloosde, maakte bescheiden een lichte buiging, maar zeide niets. Men kan tegen hot noodlot niet. vechten, dus kon ik er ook niets tegen doen dat ik gedurende die veertien dagen Carvalho ieder oogenblik ontmoette. Waarheen ik ook ging, hij was er ook. Word ik ergens geinvi- teerd, hij werd er eveneens uitgmoodigd, om mij te ontmoeten. Do waarheid is, dal. ik do reputatie had een knap meisje te wezen, en aangezien de heer Gameren algemeen werd beschouwd als de knapste man van rijn regiment, achtte men het blijkbaar ge- We nsc lit hem (en bij gevolg ook zijn gast) overal te vragen om mijl 'n beetje te kunnen onderhouden. Hoe meer ik Carvalho in rijn optreden zag. hoe meer ik van hem begon te houden. Hij was toch zoo knap en bovendien zoo eenvoudig en het tegendeel van aanma tigend, dat men hem wel bewonderen, en met hem sympathisecren moest. Waarlijk indien hij geen kleurling was geweest, dan geloof ik zeker dat ik onmiddellijk verliefd op hem zou geworden zijn. Toen de twee weken om waren, ging ik! naai1 Palmettos terug. Maar wie kwam daar eeu paar dagen later bij ons een bezoek brengen 1 De oude generaal Farquhar, vergezeld van niemand meer of minder dan den heer Carvalho. Mama was woedend. Zij was koel-beleefd zoolang zo bleven, maar nauwelijks waren dè heeron vertrokken of zij kreeg plotseling een van. haar vreeeelijk- ste zenuwbuien. „Ik heb z'n moeder gekend, teen ze nog 'au slavin was op de plantage van jo groot vader," sprak zij1, ,,'n weerspannige, trotscho medd, die rich te hoog achtte voor hetgeen zo was, omdat ze bijna blank was. Onmid dellijk na die ellendige „afschaffing" verliet fcae de plantage en ging ze '>nj school voor ne ger kindiertjes opriohton te Kingston. En toon had ze óok nog de onbeschaamdheid om 'n gewoon wettig (huwelijk te sluiten met den ouwen Jacob Carvalho en zelfs in de kerk te trouwcii Dat bruine volk vindt zoo iets be hoorlijk Hun grootmoeders trouwden niet." Mijn arme moedor maakte or dien achtba ren bruintjes altijd] een verwijt vain, dat rij meer zedig en behoorlijk trachtten te leven dat hun voorouders gewoon waren te doen, in don tijd van de slavernij; Oarvalbo kwam nimmer op Palmettos terug; maar wanneer ik te Kingston op een idanspatij verscheen, dan kon ik er zeker van zijn hem te ontmoeten. En ik sprak met hom, al was mama daar nóg zoo tegen. Op zekeren dag word ik op een bal op hot gouvernementshuis gevraagd! en 'hier ont moette ik zoowel hem als Ilary Vemer. Voor hot eerst van mijn leven werdén mij bij die gelegenheid, op één avond dus, twee liefdes verklaringen gedaan. Die van Hainy Vemer kwam liet eerst. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1