ï4. 93. 4"e Jaargang. Dinsdag 3 October 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MUNHEER CONNEHAYE. Hojgit, zê% AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Par 3 maanden voor Amersfoort f 1.89. Idem franoo per post. 1.79. Afzonderlijke nummers0.09. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen ens., geliere men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te aenden. Uitgevers: VALKHOFF C<>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËR: Yan 1—5 regelsf 0.79. Elke regel meer - 0.18. Groot© letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advërteeren in dit Blad bij abonnement Eene circnlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Men vraagt riet is nu ongeveer een jaar geleden, dat do politieke wereld verooasa weid door een plotseling Lhjzook van den toerunaiigen lfca- iiaanscneu minister-pres ..dent G.oncti, aan den Duitcsehen njksaanaelier Vorst toen nog graal' Von Bülow, te Homburg. roe wat al iantaisieën gal dat bezoeK aan leiding! De. pers raakte er eenrge dagen lang niet over uitgepraat. Wij zijn. op aut oogenblik weer in dezelfde omstandigheden. Heh soortgelijke verrassing is ons bereid, alleen met die wijziging, dat het thans is de ltaliaansche minister van buiteulandsehe zaken Trttoni die het vo rige jaar achter de schermen bleef en dat de piaats der samenkomst thans Baden-Ba- den was. Zóó, zonder dat iemand erop ver dacht was, &tuurde een ltalraausch telegraat- agentschap het bericht aan de bladen, dat de heer Tittoni aan Vorst von Bülow een bezoek zou brengen. Dat had men niet verwacht. Wel lung er iets in de lucht van een. bezoek, dat de ltaliaansche minister aan Bouvier, den Franschen minister-president en minis- tea- van buitenlandsche zaken te Parijs zou brengen, doch dat was reeds wederom tegen gesproken. Het spreekt wel van zelf dat zulk een bezoek van twee op den voorgrond tredende staatslieden de aandacht moest trekken en men vroeg zich af, wat die twee samenbracht. Want wel is waar had het agentschap Stefani het hier boven bedoelde zich gehaast de verzekering te geven, dat aan die samen komst elk karakter van een politieke bespre king vreemd was, en dat het hier enkel en uitsluitend een vriendschappelijk bezoek gold de heeren kennen elkander intiem uit den tijd, dat Von Bïilow gezant was te Rome maar men weet hoe men dergelijke diplomaten-taal moet verstaan. Geen wonder dus dat men ging vragen, dat men nog vraagt... Hier was vragen tevens zichzelf antwoord geven. De een meende dat de besprekingen tusschen Von Bülow en Tittoni de Marok kaanse he quaestie gegolden hebben. Een an der, dat de verhouding tusschen Italië en Oostenrijk-Hongarije het onderwerp der ge sprekken is geweest. Een derde lezmg is, dat de plannen die Oostenrijk-Hongarije heefto ten aanzien van de Balkan-landen- Italië ongerust maken en ten slotte kon ook de Triple-alliantie feitelijk bij de andere quaes- ties steeds betrokken, op het tapijt gebracht zijn. Men vraagt natuurlijk mapr. Want met zekerheid valt er niets van te zeggen- Een der medewerkers van den Temps heeft het geluk gehad den heer Tittoni te mogen inter viewen maar deze heeft niets losgelaten over de samenkomst met Von Biilow. Hij heeft met den Temps-man een algemeen praat je ge houden over den algeaneenen politieken toe stand, waarin hij deed uitkomen, dat de jong ste gebeurtenissen als de Duitsch-Fransche overeenkomst ten aanzien van Marokko, het Anglo-Japansche verdrag niets in de hou ding van de ltaliaansche regeering zou ver anderen. Nu, om dat te weten te komen be hoefde de man niet naar Baden-Baden te rei zen. Maar wat zou dan toch de oorzaak ge weest zijn, van Tittoni's plotselinge reis naar Baden-Baden Het is niet alleen mensohelij- lce nieuwsgierigheid, die deze vraag doet stel len. Is inderdaad een der hierboven aan gegeven onderstellingen de ware oorzaak van üet bezoek? Do Marokkaansche quaestie is vrijwel uitgesloten. Nu Duitschland en Frankrijk het eens zijn is er voor Italië niet anders dan reden om zich daarover voldaan to toonen. En de Tribun* vertolkt dit gevoe len door erop te, wijzen, dat de houding vau Italië steeds correct is geweest ten aanzien van die quaestie en dat juist die houding er veel toe heeft bijgedragen om de entente te bevorderen. De verhouding van Italië tot Oostenrijk- Hongarije moge een tijdlang minder harte lijk geweest zijn, er is op dit oogenblik geen reden om aan te nemen, dat de derde bond genoot in Triplo Alliantie behoeft te worden aangezocht om als bemiddelaarster tusschen de twee anderen op te treden. De Oostenrijksch-Hongaarsche Balkanpoli- tiek dan? Dat is moeielijker uit t© maken. De Independence Beige die trouwens op den voorgrond stelt, dat de betrekkingen tusschen Italië en Oostenrijk-Hongarije wel degelijk vrij gespannen zijn gelooft, dat dit inderdaad de quaestie is, waarom Italië er besprekingen met Duitschland gewenscht hoeft geacht. Weer een andere fantaisie is, dat Duitsch land met Italië een afzonderlijk verbond zou willen aangaan als tegenwicht voor het Ang lo- Japansche verdrag, maar ook die onder stelling is niet ernstig vol te houden. Men is daarom geneigd om aan te nemen, dat het ditmaal nu eens werkelijk een een voudig vriendschappelijk bezoek is, gelijk officieus door het telegraaf-agentschap Ste- fani en ook door den heer Tittoni aan den bovengenoemden medewerker van den Temps is verzekerd. En toch: men is nu eenmaal op dat ge bied eenigszins' ongeloovig. En men vraagt... Duitschland. Berlijn, 2 October. Volgens den Staatsan- zeiger zijn van SO September tot 1 October 's middags in Pruisen 4 gevallen aangegeven, waarbij cholera-bacillen gevonden zijn, zon der dat zich ziekte-verschijnselen voordeden en dat van gisteren tot heden middag geen verdachte jziekte-gevallen en geen sterfge vallen zijn aangegeven. Berlijn, 2 Oct. In de heden gehouden ge meenschappelijke zitting van de afgevaar digden van de werklieden-comités en van de werkgevers der drie electricdteitsfirma's bij wie het werk stilligt, zijin de pogingen een tot overeenstemming te komen mislukt. De machinisten en stokers der Berlijinsche electrioiteitsiwerken, die de electrische trams van beweegkracht en de stad van licht voor zien, hebben gisterenavond besloten, als be wijs van solidariteit met de uitgestotenen, ter stond het werk te staken. Hun aantal be draagt ongeveer zeshonderd. Men zal trachten het bedrijf voort te zet ten met behulp van beambten der „Allge- meine" en van de andere employe's der ste- del ij|ke electriciteitsiwerke n De uitgeslotenen houden zich zeer rustig, waarvoor ook gezorgd wordt door de afge vaardigden hunner vereenigingen. Frankrijk. Het lijk van Do Brazza is te Parijs aan gekomen. De overheidspersonen en veel pu bliek waren aan het station van Lyon aan wezig. De afwezigheid van al de leden der commissie De Brazza trok de aandacht. Het lijk werd naar de kerk van St. Clotildis gebracht, waar het na eenige gebe den voorloopig in een grafkelder werd bijge zet. De ministers hebben besloten en corps de begrafenis bij te wonen. Te Parijs hebben de Fransohe postbeamb ten een conga-es gehouden, waar het o.a. jl. Vriidag zeer stormachtig toegegaan is. In bespreking kwam toen de prinoipieele vraag of beambten het recht hebben zich tot een bond te vereenigen, die namens hen hunne eischen aan de autoriteiten kan kenbaar maken. De opperste chef der Fransohe posterijen, de onder-staatssecretaris Bérard, heeft on langs in een circulaire aan de onder liem ressorteereinde beambten op grond van de bestaande voorschriften dat recht ontkend. Daartegen had de socialistische pers fel ge protesteerd. Op het congres stonden de vóór- en te genstanders van dat recht scherp tegenover elkander Na een langdurig en zeer scherp debat werd ten slotte een motie van socia listische zijde voorgesteld en strekkende om onmiddellijk zulk een bond te stichten, met groote meerderheid verworpen. De minder heid, die hoofdzakelijk was samengesteld uit postbeambten der stad Parijfs en het depar tement der Seine, verzetten zich tegen de uitspraak der merderheid en kondigden hun voornemen aan om niettegenstaande die uit spraak toch een bond te zullen oprichten. In de laatste vergadering van het congres van Fransohe postbeambten heeft onder staatssecretaris Bérard het voorzitterschap waargenomen. Hij zeide dat de beambten zich mochten aaneensluiten om beroepsver- eenigingen fee vormen, maar deze moesten zich volstrekt buiten de politiek houden. Zweden. Stockholm, 2 October. De rijksdag werd he den door den minister-president met een troonrede geopend, waarin gezegd wordt, dat het do© lder bijeen roeping was de beraad slaging over den ernstigen toestand des lands in de tegenwoordige omstandigheden. Do mi nister-president wees verder op do besluiten te Karlstad genomen en eindigde met de woorden„Het is mijn meest op rechte wensch, dat als de rijksdag en het storthing de voorstellen aannemen, dit een vermindering der gevaren en mooielijkheden met zich zal brengen, welke als gevolg van de ontbinding der Unie zouden kunnen ont- Noorwegen. Zal Noorwegen een Koning kiezen of een republiek worden? Er is een krachtige stroo ming, die aandrijft op de instelling der re publiek „Aftenposten" publiceert een open brief yan Björnstjerne Björnaon aan den Noor- weegschen minister Lövland, waarin hij be toogt, dat het Noorweegsohe volk republi keinse h. aangelegd is, maar dat het onver schillig is of een koning of een president op dén zetel der eere zit. „Een gekozen Noorweegsche Koning", zegt hij, „zou als de Koningen van Engeland en Italië onder ons het leven leiden van een hoog voornaam edelman en zich gevoelen als een erfpresident. Het onderscheid tusschen -zulk een koninkrijk en republiek zou alleen een quaestie van vorm zijn. Het moderne koningschap is slechts een overgangsvorm, maar deze overgang zal meer veiligheid ge ven door een dynastie met machtige verbin dingen dan een gevaarlijke afzondering in een republiek en daarom moeten wij, repu blikeinen, evenals Garibaldi, een Koning tot onzen heer kiezen, daarbij hopende een Ko ning t© krijgen van .een even hoog karakter als destijds die van Italië. Italië. Do bladen bevatten wederom berichten omtrent wijzigingen in het ministerie, maar het is zeker, dat het kabinet zidh aan de Karnt r zal presenteeren in zijn tegenwoor dige samenstelling. Wat aangaat de plannen, die aan Giolitti worden toegeschreven, om weder op het too neel der actieve politiek te treden en te trachten Fortis van zijn plaats te dringen, deze zijn door Giolitti zelf tegengesproken. Hij moet verklaard hebben, dat hij zich zelf thans beschouwd als op pensioen ge steld en dat hij eensgezind is met het te genwoordige ministerie. De minister van buitenlandsche zaken Tit toni en vorst von Bülow hebben Zaterdag avond, na samen gesoupeerd te hebben, een hartelijk afscheid van elkaar genomen. Tittoni keert over Zwitserland naar Italië terug. Hij wordt op zijn terugreis vergezeld door den broeder van den Divitschen rijks kanselier, Alfred von Bülow, Duitsok ge zant te Bern en zal zich in de Zwitsersohe hoofdstad eenige uren ophouden, om een be zoek te brengen aan den President van den Zwitserscben bondsraad. Do rijikskanselier moet aan Tittoni be loof! hebben hem een bezoek te zullen bren gen op zijn prachtige villa te Monza. Spanje. Dó Koning, de Koninklijlke familie en het hof zdin van San-Sebastiaan te Madrid te ruggekeerd. De leden van het kabinet, de autoriteiten van Madrid en de vertegenwoor digers van het corps diplomatique waren aan het station aanwezig, waar den Koning eene geestdriftige ontvangst bereid is. Men zegt dat met steenen gegooid is naai den passagierstrein, die veertig minuten eer der dan de Koninklijke trein vertrokken is en wel bij de Casa de Cauipo. Te Madrid blijven de geruchten over een gedeeltelijke wijziging van het kabinet aan houden. Dit zou dan spoedig na de opening van het parlement plaats hebben. Oostenrijk. Weenen, 2 Oct. Bij de beraadslagingen in de Kamer over de scheiding der regeerings- bovoegdheid protesteerde da afgevaardigde dr. Lüger met verontwaardiging tegen de woorden van den heer Pernerstorfer, die vij andig waren togen de dynastie. De spreker verzette zich tegen verdere concessies aan Hongarije en pleitte voor algemeen stem recht mot één trap en voor geheim^ stem ming. Morgen voortzetting. Hongarije. Do Koning heeft Zaterdag te Weenen graaf Csaky, den voorzitter van het Hon- gaarsche Magnate,nkuis ontvangen. Na af loop der audiëntie heeft deze vertegenwoor digers der Oostenrijksche en Hongaarsohe pers ontvangen, doch tegenover hen heeft hij zich zeer gereserveerd uitgelaten. Hij heeft alleen verklaard, dat Z. M. hem naar zij.n meening over den politieken toestand ge vraagd heeft en dat hij die heeft ontwik keld. Voorts verklaarde hij niet te kunnen ant woorden pp de vraag of hem door den Ko ning een opdracht was gegeven. Uit de me- dedeeling die daaop onmiddellijk volgde, dat bij niet naar Budapest, maar naar zijn buiten in Zips terugkeerde, maakt men het tegendeel op. In enkele klingen wordt beweerd, dat de Koning enkel de meening van graaf Csaky lie.Ib willen weten over het gewijzigde pro gramma van Fejervary en dat naar alle waar schijnlijkheid, tenzij de kroon weer van in zicht mocht veranderen, een herleving van het kabinet-Fejervary is te wachten. Polonyi heeft beweerd, dat de Duitse lie Iveiaer zicli in de Hongaarsohe crisis had gemengd en dat daaraan de onwelwillende ontvangst door Keizer Frans Joseph van de vertegenwoordigers der coalitie toe te schrijf ven zou zijn geweest. Deze bewering vindt echter in Hongarije weinig geloof. Zoowel de halfambtelijke re- geeringsbladen als do Magyar-Nemaet als de bladen der oppositie als de Pest-i-Naplo zeg gen, dat die beweringen niet geloofwaardig zijn en dat Duitschland's houding volkomen correct is. Rusland. Het lijk van generaal Kondratsjenko, den held van Port-Arthur, is Zondag te Odessa aangebracht. Bij den onder deelname van de gansche bevolking gehouden lijkdienst hor- dachten vertegenwoordigers van de generali teit en van het burger bestuur de verdiensten van den overledene. De lijkkist was met zil veren kransen bedekt, waaronder er waren van het Mandsjoerijsche leger, van de gene raals Linewitsch en Stoessel en liet stadsbe stuur van Odessa. Van daar werd de kist op een affuib bevestigd en vergezeld door een eerewacht, die bestond uit soldaten, die uit Port-Arthur teruggekeerd zijn,, naar Peters- burg overgebracht, waar het stoffelijk over schot in tegenwoordigheid van den Keizer zal worden bijgezet. Warschau, 2 Oct. De Kuyer Warszawski meldt, dat in een ijzerfabriek te Ostrowio© de geheele dynamiefe-voorraad, ton bedrage van 180 pond, benevens de slaghoedjes, zijn gestolen Dat is gedaan door een gewapenden troep volk, onder aanwending van geweld. De correspondent van de Times in TÏflis heeft aan zijn blad een schrijven gezonden over de toestanden in den. Kaukasus, waaruit teu duddelijjksto blijkt, dat de „politiek van meegaandheid" va.n graaf Worontsof-Dasuh- koff al even weinig uitwerkt als liet „krachtig optreden" van zijn voorganger, prins'Galitgin. In de provincie Koetais bijv., het centr'uii van een heftige agrarische beweging, had de onderkoning gedacht de gemoederen wat te kunnen kalmeeren door de aanstel I lug van een gouverneur, dlie de opvattingen van de bevolking grootendeels deelde. Maar deze nieuwe gouverneur, de heer Starobsky, zag met al zijn welgezindheid, thans beidé tot dusver strijdende partijen eenegezani in hun pogen om hem liet werk der vereeniging te be moeilijken en onmogelijk te maken; aan Ie eene zijde had hij, tegenover zich de revolu tion nairen, die vau vrede met het bewiud 3 DOOR VIRGINIA LOVELING. Mijnheer Oonuehaye keek er werktuige lijk naar, dlooh bemerkte ze niet; want ter wijl hij daar aldus spoedig voortschreed, zlag de nog versehe blik zijner herinnering eeai ander geschitter, dit vau twee zwtairte ©ogen, schuldeloos en vrijmoedig, guitig en, blij in de zijne kijken, o dlie oogen! Hijl bad er noodt- zulke ontmoet!... nog noodt had een meisjesgelaat -hem aldus bekoord: het neus je omhoog, het putteken in de kin... hij zag twee mollige, blanke armen, met ellebogen, die in hun ietwat vormlooze, plompe dikheid dip bevalligheid van kindetrarmen. bezaten... „Gij oudé gek verweet hij zich zalven. Mijnheer Connehaye was aan het blok woningen gekomen, waar de zijne deel vani raaaktp, een vijftal gelijke, schoon©, liooge huizen met loggia's, schier midden, in 't veld, want bouwgrond en partijjeau Land scheidden ze van de laatste verspreide woningen dier voorstad. Met- krijschend geweld stak hiji dien sleutel in 't slot en: schrikte bijna onmiddellijk vaan dat ongewoon gerucht. „OH, oh!" hij mocht Felie niet wékken, Fel ie, zijn oude, trouwe dienstmeid:, dlie hij verbazend ontzag. Een petroleumlampje stond geneed op een, rekje met de lucifers ca" baast. Hij wtreef er eetn af op hieife doosje. D© helle vla-m verlicht te een breede gang met) trappen op, alles met witte marmer gevloerd; de trap die naar de verdieping leidde, met een rooden looper in het, midden bedekt, ook glimmend wit, evenals de witte glanzend! verniste wan den. Mijnheer Conneliaye trok rechtstreeks, omzichtig gaande, naar zijne slaapkamer. Hij deed zijne verlakte schoenen uit, verze kerd© ziob, dat er geen scliadlei aan was en stelde ze. buiten de deur; dan haaldle hij dé bal handschoenen uit den zak van zijn ha bit te voorschijn. Zij waren eailcal wat bezoedeld, gelukkig, dat hij. altijd droge handen, hadi! Hij stond een oogenblik besluiteloos, dan naan hij 'tl lampje weder oip en daalde de frappen af tot in den kelder. Hij was een dergenen:, die het gevaar van petroleum loochenen:, vermits men maar voorzichtig weze, en .die overtuiging was wellicht dieels te wijten aan zijn bepaalden hekel voor afdrui pende bougies Hij had het deksel van zijn zeepdoosje medegebracht, zocht de melkpan en goot er wat van den inhoud! uit, wfaarna hij met dien scbait dien terugtocht naar zijn slaapver trek aantrad. En dlaar begon een heimelijke werking, die zieker vreemd zou voorgekomen zijn, aan de. daanes met welke hij zoo even had rond gewandeld en gedanst.: mijnheer. Connehaye wascht© zelf zijne handschoenen; nnphu kostte te veel en Was ontplofbaar; lij wist wat beters, iets dat hij zijne zusters, vroeger had zien doen. Uit zijn kleederkast lui! hij een wit flanellen lapje genomen,, dat doopte hij met esn tapje in die melk, wreef d.it dan met zijn stuk zeep en nam er mede het vuil van d:e vingerlingen weg; den handbehoen, dien hij aldus wasohte, moest hij; om der wille van de noodige spanning aan hebben. Het leder scheen weldra grauw, doch zulks verontrustte hem niet; hij! was geenszins aan zijn proefstuk en verwachtte, dat diti na trage droging door een weinig rekken zijn normale lenigheid en kleur terug zou krij gen Ja,, liet was dom, hij wist. het wel, dit zoo ana,ar dadelijk t° willen doen, des anderdaags ware het evengoed, geweest; doch hij, kon niet. uitstellen, alles moest zonder verwijl in orde gebracht; hot was juist hef.zelfde melt, zijn spitsen rok, het ware veel beter dien eens 'smorgjens zorgvuldig na te zien en te borstelen, en terwijl hij het dacht had hij toch rcedis den borstel vasfl... en hij verzonk in droomerij. „Wat een lief gezichtje toch! O, zoo een vrouwtje te bezatten!" Heel zijn aaiijgcBiclit was opgeklaard bij de ondierste-1- ling en. echter spoedig door een Wolk oven- trokken,. Neen, hij mocht aan geen trouwen denken... „Maar de vadler zou toch zeker wel iets medégevem, een. jaargeld of eon bruidsgift?" En mijnheel* Connehaye zuchtte; neen,, neen, een man die vrouw en kindérs heeft zou noodzakelijker wijs van liet andere moe ten afzien... en. kon hij zoo gruwzaam wezen, ineens aan zijn verplichting te kort. te ko men? Die noodlottige toestand; had nu reedis jaren geduurd, hij zat m dio klom, hij mocht er zich niet uit losrukken;, cn een verteede- ring ontstond in zijn gemoed, een vage glim lach van zaligheid verliolderde zijn aange zicht, dat dra opnieuw versomberde„Ja, de wéreildl verwonderde ei- zich oyer, omdat hiji niet. sinds lang getrouwd was; men dacht, dat hij, rijk moest, wezen en zijn ver mogen sne-1 aangroeide. Wat zou men gezeid hebben, had men. zijn schier ledigen, coffre- fbrt zien openen! Zoo gaat liet, men werpt het weg in 'tgroot en bezuinigt in 't-klein... maar hij. weid toch door geen enkele wet ge dwongen, hij was toch vrij zeker?.,. Plofa richtte hij zijn gestalte krachtdadig op; neen, hij zou volholuden an„Zwijg, hier valt niet te redeneerenbeval hij tot zicli zeiven,. Op zijne nachttafel lag een brief. Folio had hem daar gebracht, opdat hij er nog dienzelfdien avond kennis van nemen zou. Hij soheen aan den hoer Connehaye echter niet wolkom. Heli was of hij iets ange- wonscht behelzen moost. Ilij scheurde ras den omslag, én las „Mon trés cbercliéri," en hij haalde de schouders op, verstaald tegen die zoetsap pige betiteling. „Mon tres olier chériher haalde hij,, „dat is weer eem woordenkoppo ling van haar fabrikaat, eau vleierij om mij to verschalken. Laat zien, cn hij; las verdér: het was een blief om geld'. Zou hij toch niet acht en twintig franken bij, liet"te zonden trimester willen voegen De rekening van den doktor voor mama, .moest betaald worden en ton. bewijze wias het overtuigingsistuk er bij gevoegd „Dcai madame van da Kapelle au docüeur Serbruins pour honoraires la sommo de vingt-huiit francs..." dé rekening wlas niet geacquitteerdl „Die looz© Malvina!" bronude mijnheer Connehave, ,,ik heb haar 'tgeld gegeven, vijf en twintig franken ten mansbe... zij zal' het weer aan eone beuzelarij besteed hebben!" Hij wierp den blief cn heil kwijt-chrift op de kom mode. Hij was vermoeid, hij wilde er niet aan dtónkeni„'bis wlaar ook, er komt altoos iets onaangenaams, wanneer mén zich eens oprecht vermaakt beeft," cux korzelig ging hij tor rust. IV. Eon jonge meisjes k o f f iep au-t ij. Zij waren er dien namiddag*) dein Maandag, na het balfeoat allo verzameld;, de goede vriendinnen, ten huizo van me vrouw Biaotslé, eon rijke rontouierster, die twee dochtei-s had. Dé gastvrouw was wel eens in dé kamer gekomen om do geuoodig- den door eon handdruk cm eon kus te groe ten, aldus hare goedkeuring en gastvrij in zicht botuigendi, maar gauw weder heenge gaan cono dame op leeftijd is immers oen© hindernis voor het vlotten van 't gesprek, a,la er enkel jonge meisje aanwezig zijn. Rn vlotten deedi Het, ditmaal vlugger nog dan gebruikelijk. Geen wonder, bieb meoren- diccl waren, naar hot bal geweest en wat hoort men dan mot aan elkander te vertél len De eau e liet do andere mauw aan 't woord, liet was als een gietsjilp van musscheu op lieli dak, zoodra dio eerste Maartscho zon verwarmt. Borduur- on haakwerk lagen stil, bon minste bij degenen, die van het feost dooi uitgemaakt hadden, onkelen zwegen. Wat hadden ze te zeggen, dé thuisgbl©venen in zulk oon. geval? Zij waren om tien af half elf slapen gegaan, met het. hart vol wrdk tegc- hare ouders of in den ombehaaglljjken zelf opgedrongen waan, diafe zij geen trek bot dergelijke uitspanningen hadden. Men/ inviteert ter plaats op- koffie om, vier uur Van den namiddag. a Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1