J!0. 108 4" Jfaargang Woensdag 18 October 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJNHEER CONNEHAYE. ABONNEMENTSPRIJS i Par 5 maanden voor Amersfoort f 1.8». Idam franco per post1.75. Afsonderlgke nummers«.OS. Deze Courant Terschijnt Dagelijks, met nikondering ran Zon- en Feestdagen. Advertentiin, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens b|j de Uitgevers iö te sehdén. Uitgevers! VALKHOFF ft O». Utrechtschettraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VERTE NTLÈN Van l-r6 regelsf 0.78. Elke regel meer- 0.15i Grooto letters naar pla»t»njüpt«. Yoor handel en bedrnf bestaan voordelige bepaling' het herhaald at} ver toer en in dit Blad hij KDonptmanr ciroulaire, bevattende de voorwaarden,' wordt op aanvraag toegezonden. door eene paniek bevangen en vluchtte in wan orde; maar het kreeg spoedig zijne kalmto terug en ging rustig uiteen in alle richtingen. Op de lijkkist waren meer dan honderd bloemstukken gelegd. Daaronder werd ook opgemerkt een bloemstuk van levende orchi deeën. dat door den Keizer gezonden was. Eene groote menigte, uit menechen van eiken staind samengesteld, vormde een dubbelen keten, hand in hand, om den stoet te bv sehermen tegen het- opdringen van de men- schenmaesa's langs den. weg. De correspondent van de Temps voegt hier aan nog toe, dat het gebeurde het onderwerp zal zijn van eene enquête waaraan ook ver tegenwoordigers van de universiteit zullen deelnemen. Men hoopt daardoor de veront waardiging te doen bedaren, die onder de studenten heersoht wegens Let optreden van <ie gewapende macht De straattooneelen, die zijn voorgekomen, hebben, overigens geen enkel slachtoffer gevorderd. De begrafenis van prins Troebetakoi <e Moekou heeft in volledige kalmte plaats ge had bij groote deelneming van. het publiek. De politie vertoonde zich nietvoor de hand having van de orde zorgden de studenten. Na de begrafenis is het echter anders toegegaan, zooals men onder de telegrammen kan zien. Moskou, 17 Oct. Volgens een particulier bericht werden de personen, die de begrafenis van prins Troebetzkoi hadden bijgewoond, toen zij weder naar de stad terug wilden kee ren. door politie en kozakken, die de Kamen - nyi-brug bezet, hielden, daarin verhinderd. Het publiek wierp met. steenen. Daarop deden de kozakken een aanval met den blan ken sabel en wondden een groot- aantal per sonen. Tieri gekwetsten werden int de stede lijke ziekenhuizen opgenomenvele lichtge wonden keerden naar hunne woningen terug. Twintig personen werden gevangen genomen. Turkije. Het laatste antwoord van de Porie op de collectieve nota over de financieele controle in Macedonië wijst op de maatregelen, d o tot dusver in Macedonië genomen zijn, inzon derheid op de uitvoering, die gegeven is do financieele clausule van het Februari-pro- gramma en aan art-. 0 van het programma van Mürzsteg. Het reglement op de finan ciën wordt toegepasthet resultaat is stipt heid en zekerheid van de betalingen. De in voering van nieuwe Bepalingen tot het uit oefenen van toezicht, zou zijrn een recht- streeksohe inbreuk op de souvereiniteits- reehten van den sultan. De Porte ziet met leedwezen de uitzetting van de grenzen van liet oorspronkelijke programma, die het werk benadeelt ou tot verkeerde toestanden moet leiden. Zij moet daarom volharden in haar verzet en hoopt, dat de mogendheden voor goed van de zaak zullen afzien. Marokko. In de regeeringskxLngcn te Madrid wordt het Engelsolie bericht onjuist verklaard, dat de 9' dtan het bijeenkomen van de conferen tie te Algeciras zou weigeren. Tanger, 17 Oct. Een kapitein en een lui tenant van de Britsche marine zijn door de Mooren gevangen genomen, terwijl zij van het gestrande Britsche schip Assistance naar Ceuta terugkeerden. Tanger, 17 Oct Om 4 uur des namiddags werd gemeenschap verkregen met de ge van genen. De vrijlating van Val ion te, den broe der van het hoofd, die de officieren gevangen nam, is gesteld als voorwaarde voor hun ont slag uit de gevangenis. Valiente werd gevan gen genomen op bevel der iipaansche regee ri tvg de Spaansche regeering moet dus eerst goedvinden dat hij in vrijlheid wordt gesteld, voer dat de Moore» de Engelsohe officieren ontslaan. De vredfe. De Japaneche legatie te 's G-ravenliage heeft uit Tokio bericht ontvangen, dat tege lijk met de ratificatie van het vredesverdrag tusschen Japan en Rusland, de Keizer van Japan eene proclamatie heeft uitgegeven van den volgenden inhoud Wij hebben het steeds als een grondbegin sel var. onze internationale politiek be schouwd. den vrede in het Oosten te bewa ren en de veiligheid van ons Rijk te verze keren en d)e bovardering van deze gewichtige onderwerpen is daarom ons voortdurend doel geweestmaar verleden jaiar werden wij om redenen, door de noodzakelijkheid van zelf behoud geboden, ongel uk lagerwijze gedwon gen tot vijandelijkheden met Rusland. Ons leger en onze vloot hebben zich be hoorlijk toegerust voor d» verdediging van ons land en militaire voorbereidselen in het Rijk getroffen, terwijl zij allerlei «ongemak ken doorstonden in veldtochten buitenslands, en zoodoende eon roemrijke zege wisten te bevechten. Ons» burgerlijke ambtenaren kweten zich, in overeenstemming met onze Volksvertegenwoordiging, ijverig van hun plicht tot uitvoering van onzen wil. Alle maait regelen voor de voortzetting van den oorlog en voor liet beheer van bimienland- sche er buitenlandsoho zaken zijn behoorlijk genomen, zooals de eischen van het oogen blik die vorderden. Ons volk, sober en wijp, droeg opgewekt den zwaaxsn last van de uitgaven voor het vaderland, en heeft edelmoedig bijgedragen in de fondsen van den oorlog, eensgezind het gezag en de waardigheid van don Staat te bevorderen cn te liandhavon. Be uitslag is grootendeels te danken aan goede geesten onzer voorouders en aan toe wijding van onze civiele en militaire auto riteiten en de zelf verloochenende vaderlands liefde van geheel ons volk. Na twintig maan den van oorlog is de positie van het Rijk versterkt en zijn de belangen van liet land bevorderd en, waar wij nimmer hebben ge weifeld in onzen wensoli om den vrede te be waren, is het tegen onzen wil dat de vijan delijkheden zouden wordten verlengd en ons volk zonder noodzaak worden blootgesteld aan de gruwelen van den oorlog. Toon de president der Verecnigde Staten, in liet be lang van vrede en mensohelijkheid, voorstel de dat de Regeeringen van Japan en Rusland vredes\oorwaarden zouden vaststellen, heb ben wij, ten volle de waarde beseffende van zijp vriendelijkheid en welwiLlondhoid, zijn voorstel aangenomen en gevolmachtigden be noemd. om met die van Rusland te onder handelen. De gevolmachtigden van de beide Rijken rijn herhaaldelijk bijeengekomen om te onderbande'ende Russische gevolmach tigden hebben toegestemd in voorstellen van onze gevolmachtigden, die do hoofdzaak be troffen daar zij de aanleiding tot den oor log en het behoud van vrede in het Oosten golden, en hebben zoodoende de oprechtheid yan hun verlangen naar vrede bewezen. Wij hebben de voorwaarden onderzocht, waarom trent de gevolmachtigden hot waren eens ge worden en, na ze geheel en al in overeen stemming te hebben bevonden mot onzen wil, hebben wij ze aangenomen ein bekrach- (HKESf Politiek Overzicht Frankrijk «n Duitschland. De woorden, die de Nordd. Allgemeine Zeitung heeft gewijd aan het gerucht maken de incident, dat de onthullingen van den Matin hebben doen ontstaan, zijn door het Journal des Débats met welgevallen begroet. Van den beginne af heeft het Journal des Débats volgehouden, dat zoomin Engeland als Frankrijk over politieke bakerpraatjes ophelderingen behoefden te verschaffen. Daarom constateert het met voldoening, dat liet officieuse Duitsche blad heeft verklaard, dat de Duitsche regeering geene ophelderin gen heeft gevraagd, en liet beschouwt daar mee de zaak als geëindigd. Dezelfde opvatting is ook van Duitsche rijde de Köln. Ztg. toegedaan, voor zooveel betreft den materieelen kant van de zaak. De verklaring, die de Engelsolie regeering door Reuter's agentschap heeft laten geven, dat Engeland minister Delcassé geen bond genootschap tegen Duitscland heeft laten aanbieden, welke verklaring van bevoegde Duitsche zijde bevestigd is door de verzeke ring, dat dezelfde verklaring reeds in Juni door do verantwoordelijke bestuurders van de Britsche politiek aan den Duitschen ge zant te Londen is afgelegd, doet inderdaad de deur diohtaan do juistheid van dat feit valt niet te twijfelen. Maar het raadsel blijft bestaan hoe het mogelijk was, dat een Fransche minister met de legende van de Engelsche hulp kon gaan venten en kon be proeven, daarop de buitenlandsche politiek van zijn land te steunen. Dat punt zou de Köln. Ztg. opgehelderd willen zienzij meent, dat juist de openbar© meening in Frankrijk er belang bij moet hebben, dat aan den dag komt hoe het mogelijk was en wie het mogelijk heeft gemaakt, dat in Frank rijk regeering en volk zich konden overgeven aan de dwaling, dat Engeland bereid was aan de republiek in een oorlog met Duitsdk- h.nd gewapende hulp te verleenen. Daarmee zou de weg vrij zijn voor een open e-i eerlijk verkeer, dat zich niet behoefde te ontwikke len tot eene entente cordiale, maar in eene entente loyale eene uitdruk king zou kunnen vinden, die de belangen van Frankrijk zoowel als van Duitschland ver zekerde. „Wij hopen niet verkeerd te worden ver staan," voegt de Köln. Ztg. hieraan toe. Zij heeft in 't minst niet do bedoeling door vleierij den buurman welwillend te stemmen of een wig te drijven in de betrekkingen van Frankrijk met Engelland. Wie echter in de laatste jaren en maanden de ontwikkeling van Frankrijk met aandacht heeft gevolgd, heeft kunnen waarnemen, dat daar in de opvatting van do buitenlandsdhe politiek een gistingsproces in gang is, waarvan de sporen duidelijk genoeg in de uitingen van het open bare leven in pers en parlement aan den dag komen. Dit proces heeft ook in de verhouding tot Duitschland zijjn invloed doen gelden. Juist iu deze dagen tracht de France Mili taire, het bekende vakblad, welks blik ge durende tientallen van jaren hypnotisch op het Vogeezengat gericht was, in eene reeks van artikelen te betoogeu, dat niet Duitsch land, maar Engeland de „erfvijand" van Frankrijk is. Do Köln. Ztg. is geneigd om te imeencn, dat ook dit prooee, dat in de open bare meening van Frankrijk zidh voltrekt, het 14 DOOR VIRGINIE LOVELING. „Welnu', Felie, zijit ge nog banh< voor uwe jonge meesteres?" vroeg Wij ai;u dt tafci, zijn servet ontplooiend, dat hij, mnheidsbaJve hoog op de borst met een speld vaststa k, ter wijl zijjn oude meid! die dampende soepkom nederzette. Deze zuchtte, lang niet in harmonie met rijtn vertrouwvolle opvatting van haar toe komst „Nieuwe heeren, nieuwe wetten." herhaal de zij wat zij hem reeds dikwijls h|aid! voorge houden. In zijn vervoerden toestand at Conneaaje instinctmatig, zonder te weten watp hij schonk zich onbewust in en dronk onbewust en het bier, in plaats van rijm roeö te ver- meerde ren, bracht hem schieli jk tot do wer kelijkheid terughij moest het. eiudSgönl van zijn jonkmanschap in de Ooebergerstraai gaan aankondigen 1 Malvina. hare moedier! Gelukkig dat hij 't vergeten had, het zou zijiii soort- van tijdelijke zinsverbijstering, aoo rijk aan hemelsche vooruitzichten, hebben on mogelijk gemaakt.. onbedoelde resultaat is van den arl-eid van de int: .nationale rustverstoorders, die door hun drijven het gevoel van onrust en mis- haagdheid levendig gehouden hebben en in den vreedzamen burger de neiging hebben doen ontstaan, zich door combinatiën van ondersteuning en bondgenootschap in geval van oorlog eene herverzekering te verschaf fen. Vandaar deze „cauchemar des coali tions," die tot in het verre Azië de volken plaagt en in de pers van alle landen als artikel, waaraan steeds behoefte bestaat, rondgaat. Ook dit is een teeken des tijds, dat daarbij in Frankrijk een verbond met Duitschland in allen ernst in overweging kan worden genomen en dat in tallooze geschrif ten de wegen worden aangewezen, waarop de beide volken elkaar verzoenend kunnen zoeken en vinden. „Hoe ver dit proces eener omkeering in de openbare meening in Frankrijk gevorderd is, hebben de gebeurtenissen, waarvan do heer Delcassé het middelpunt was, duidelijk ge toond. Toen het- klaarblijkelijk werd, dat deze minister Frankrijk in een oorlog met Duitschland wilde storten, vaagde de open bare meening hem weg; dezelfde openbare meening waarvan Bismarck nog voor acht tien jaren kon beweren, dat zij geleek op eene met stoom gevulde machine, waarbij een vonk voldoende was om de veiligheidsklep te doen springen en den oorlog te verwekken, wierp haar gansche gewicht voor den vrede m^t Duitschland in de schaal. In Duitsch land zal men dit eigenaardige proces met aan dacht volgen en al bestaat, er ook niet de minste neiging om invloed uit te oefenen, hetzij in aanmoedigenden, 1 etzij in belemme renden zin, men hoopt toch, dat het allengs de blikken der Fransche buren van histori sche onmogelijkheden zal afleiden, opdat zij duidelijk en vast de belangen in het oog kun- 1 'ui houden, die bij de snel wisselende poli tieke verhoudingen de volle aandacht van oen grooten staat vorderen, die niet in het spel van de wereldpolitiek op den achtergrond wil ge raken. Wanneer eerst elke van de beide na tiën de wegen bewandelt, die hare belangen en deze alleen haar aanwijzen, en wanneer ieder zich er aan gewent de belangen van de andere te behandelen met- dezelfde achting, die zij voor hare eigen belangen vordert, dan zullen Frankrijk en Duitschland zeker vaker naast elkaar gaan dan elkaar ontmoeten, dan zal iedere strijd van belangen, voor zoo ver hij zonder liefde en zonder haat enkel uit opportuniteitsoogpunt wordt behandeld, met een beide partijen bevredigend vergelijk eindigen en de entente loyale tusschen de beide volken zal, zonder afbreuk te doen aan eenig bondgenootschap of vriendschaps betrekking, een nieuwen cn niet gering te schatten waarborg voor den wereldvrede wor den." Duitschland. Coburg, 17 Oct. Volgens mededeelingen, die hier gedaan worden uit eene bron, die goed schijnt le zijn ingelicht, zijn grootvorst Cyrillus van Rusland en prinses Victoria Militta van Saksen-Coburg-Gotha den 8en October te Tegernseo naar den Ruasischen ritus getrouwd. Belgifi. Brussel, 17 Oct. Men mag de tot stand'ko- mirag van een overeenkomst verwachten, om vattende de voornaamste maritieme naties, die op de conferentie te Brussel vertegen woordigd zijn. De definitieve tekst kan ech ter in deee bijeenkomst nog niet worden XII. Een huwelijksaankondiging. Op de straat huiverde hij nu onder den snijdenden, natten wind en, zedelijk volko men! ontnuchterd, dacht hij aan Lustte cu mevrouw Slock, die hij door dit weder had doen loopeni, en nu dat. alles voorbij, was mi^ehien juist orndalt het voorbij was werd een bezwaar in hem; wakker. Waarom hadi hij haar geen diner aangeboden, waarom geen rijtuig laten komeni? Ja, waarom? Hij1 die Lucette toch meer d!an zivn eigen leven lief had. Hij trok dus weder stadwaarts na zijn snel genut diner, ziime schoenen, waren immers toch vuil wat meer of mindfer modder kon in geen aanmerking komen. Hij; had nochtans zijm pelsrok tegen een ouden paletot verwis seld en een hoed opgezet, die zich zou ge schaamd hebben bij dage onder het licht aer zon te verschijnen doch in 't donker zelfver- -d illuzdën van fatsoenlijkheid koeste ren kon. Het was in»og niet heel laat teen hij. na eene worsteling met een, thans opgestoken, hevigen storm, en het water schuins hem aanzweepend,, meedoogenlooa voor de folterin gen van zijn zeer versleten, steeds overslaande oarapluie het nauw tusschen de huizen merk baar nooit gegrendeld^ poortje in de Coeber- gerstraat opendeed, door liet. smalle, kromme gangetje trad en met de zekerheid van hand des ingewijiddnl en, de rustige koenheid van den eigen aai', rijn sleutel in het- slot. der deur van het cr> de binnenplaats alleenstaand huis je omdraaide en zonder aarzelen! binnentrad. Hij tikte echter op de kamerdeur. „Entrezsprak eene vrouwenstem. vastgesteld, want de gedelegeerden der lan dt 11. die voor de eerste maal vertegenwoor digd zijn, hebben daar too nieuwe instruc ties ei. nieuwe volmachten noodig. Frankrijke Cherbourg17 Oct. Do kruiser Desaix maakts zich gisteren gereed om uit to varen het schip heeft admiraal Boé do Lapeyert aan boord en is bestemd naar Fort de France. Onder de reis moet de Desaix ontmoeten de schepen Lavoiiies, C'hasseloup, Laubat, Troud en Jurien de la Gravière. Men go- looft, dat deze vlootdivisie later instructiën zal ontvangen. Parijs, 17 Oct. Men bericht uit Cherbourg aan het Journal, dat de Desaix, die gisteren naar Venezuela vertrokken is, eene volledig!* lading munitie meevoert. Deze vlootdiivisue is samengesteld met het oog op operatiën, die de houding van president Castro noodig zou kunnen maken. Parijs, 17 Oct. Men heeft bericht, dat de Désaix die gisteren Cherbourg verliet, zich naar de Antillen zal legeven met de Chas- seloup-Laubat en de Lavoisier. De beide laatstgenoemde kruisers zijn echter juist te Loricnt aangekomen en zullen .niet weer in zee gaan. De Désaix zal zich voegen bij twee andere schepen van het Atlantische ee kader, de Jurien de la Gravière en de Fronde. Hongarije. Tegenover de berichten van Weener bla den, dat de herbenoeming van het kabinet- Fejervary reeds voltrokken is, wordt in de regceringskringen te Boedapest, gezegd, dat ddt nog niet het geval is. De officieuse Ma- gya- Nernzet bericht, dat de Keizer wel wil toestemmen in het. programma van Fejer- vary, maar waarborgen verlangt, dat Fejer- vary eene partij van voldoende sterkte aal kunnen organiseeren. Daarvan tracht Fejer- vary zich nu op de hoogte te stellen, en dan zal hij den monarch nogmaals rapport uit brengen. ServIC. De eerste Servische universiteit is gsteren te Belgrado geopend door den Kouing, in tegenwoordigheid van den kroonprins, de re geer ing&personen, oen aantal gasten en depu- tatiën. Balkan-Staten. In de moeste Balkanlanden worden thans do najaarsmanoeuvres gehouden, die door de betrokken souvereinen en den bij hen ge accrediteerde militaire attache's van de groote mogendheden worden bijgewoond. Eene eigenaardige bijzonderheid wordt uit Montenegro bericht. Daar liebben aan de oefeningen 24 bataillons en 2 batterijen deel genomen, en werd do orde de bataille, en waarschijnlijk ook de beschikkingen voor de manoeuvres door den Russischen militairen attaché te Oettingi, luitenant-kolonel Pota- pow, ontworpen. Rusland. Over het gebeurde te Petersburg bij de overbrenging van liet- lijk van prins Troebetz koi naar het station, wordt nader bericht, dat het escadron gendarmen, dat in eene "a- burige straat geposteerd was, op het Zna- menskaja-plein verscheen op het oogenblik, toen de lijkstoet het station binnenging. Er volgde een oogenblik van algemeene zenuw achtigheid, waarvan iemand misschien was liet een krankzinnige gebruik maakte om een revolver af te schieten. Het publiek, dat meende dat eeon salvo werd; afgeschoten, werd „Hoe gaat het, goed vroeg Connehaye aan de oude dame ,die met het sluik grijs haar langs dè slapen en een boek open voor zich op. de tafel onider liet- licht der lamp in een zetel zat. Een blijde glimlach verhelderde liaar zacht gelaat, terwijl z" hem weifelend! dë rechter hand1 toeotak. Connehaye koivde die hand en/ die knobbel- achtöge vingeren. Een lainge on der rinding had hom geleerd, hoe Ivij die <1 nikken moes* als blijk van toewijding en zieleverwantschap zonder angst- of pijnverwekkentusschen den' duim en den wijsvinger, juist, in 't mid den. innig en todli zacht «luwend, oplettend dat. hij de smartelijke knokken niet l>eroerde. „Ja. goed.'" antwoordde zij, .altijd goed als ik u zie, zet u neder." Hij had het reeds gedaan En zij|m hart be gon te kloppen in gistende ontroering, zijn adem werd korter en benauwd. Het was een niet meer te verschuiven,, doch geduchte ont hulling, waartoe hij zich hier verplicht, zag. Toekomstige Zondag zou tijm eerste geb »d in de kerk afgeroepen w«>rden. ..Waar is Malvina dan?" Vroeg hij, als mis noegd of ongerust, hetzij om tijd te winnen en nog afleiding te zoeken, hetzij met onver saagde krachtsinspanning den, uitersten strijd vooruit ijlend „Uit,," be richtte de moeder. Geheel zijn aangezicht betrok al6 mot een onweerswolk. „Waarheen,?" „O. niet ver. naar den apotheker, juist dort hoek om. Malvina lijdt alle machten aan tandpijn, zij dacht dat laudanum of chloro form Maar hij Het haai" niet uitspieken. Hij stond ree '- h'* lvad zijn hoed gevat en sprak op besliste toon gebiedend „Ik" wil niet, dat ze 's avonds op de Straat loope. Is dat nu eem uur voor een jong meis je? O ge rijt onvoorzichtig," heel onvoorzich tig," verweet hij d© oude vrouw, oploopend. in eens heel rood. „Ach,' klaagde zij onderworpen„indien ik hier aan mijn stoel niet ganiageld zat. zou ik ze nooit uit mijn oog laten „En gij. zoudt wel doen," verzekerde haar Gonnehaye met nadruk, ..heel wel zoudt. ge doen. Ik giai haar 'halen," voegde hijj er bü, .ik moet. eemts weten, waar ze aldus des avonds heen loopt, als ze mij niet verwacht." Meteen was h-ï weg, hij had de deur achter zich uit zenuwachtigheid harder toegetrokken dan zijn inzicht, was. Zijne beduchtheid voor de moed li i]ke bekentenis nam den vorm vam een rechtmatig© gramschap aam. Hij sloeg den hoek om, hij was in de Duqucsnoystraat. Ja. hij zag ze staan, Malvina, ginder in de apotheek, reeds het. flesohje i'ni de hand hou dend met. een groote, lichtkleurige blauwe gebreide sjaal op 'het hoofd en over de borst gekruist- als een volksmeisje, blozend en la chend, blijkbaar schertsend' met den discipel, die, zonder de blikken van baar af te slaan, op aijn1 ellebogen over de toonbank leunend, zoo ver mogelijk naar haar toe helde. Connehaye, zelf in het half duister, zag de beiden, van tusschen; do gekleurde, met blauw en groen vocht gevulde bokalen aan 'het raam, in de omgeving vaffl! witte potten met gouden letters op de rekken. Van schaaltjes en mor- t.iers onder het helder licht van het. g}as. „Schaamde zii zich niet! vreesde zij niet-, dat hij haar betrappen konHij had haar verboden nog een voet in die apotheek te stellen En e ar nval van driftig misnoegen, dat tot razernij oversloeg in de opgewekte stem ming. waarin hij zieli bevond, naarmate het lustig gesprek, dat hij niet hooreu kon, zich uitrekte «leed hem als een schildwacht, doch met rassaher, koortsig© haast heen. en weder voorbij den ingang wandelen, totdat tij(, na der en nader de deur tredend altijd) met. deu leeiling keuvelend, eindelijk voorgoed de straatbel klinken deed en buitentrad. „Hier!" zei Conitiehayo. E» het meisje verschrikte bij zijn aanblik Hij trok haar arm uoor de zijnen„Kom gebood ih*'\ lvaar t©rugwaarts leidend „Ia liet aldus diut gij mijb v<x»rsenriften naleeft om bij duisternis thuis te blijvwu en noch bij dago noch bij avond en hij drukte op die woor dentegen dten man zult spreken?" Zij onitschuldigde zioh niet. eensklaps uit den opgeweld©ni roe» van vrool ijlkheid tot vol komen ontnuchtering gebracht, neerslachtig, in schuldbewustzijn of als een lijdzaam offer zijner onbillijklieid naast hem. op henr leu nend voorteohrijdend. Dit allies gaf Connehaye moed; wellicht had hij zich onbewust aldus opgewonden door het aankweekeu eener onverdedigUiae gram schap, als <1© schuchtere redenaar of sollici tant, «lie tot een glas wijf», ziiw toevlucht neemt wel wetend, dat de lichte duizelighei« van 't hoofd soms de tong loet ©n liet. moeilijk woord er vloeiender uitkomt-. Wordt virvolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1