Phoenix Brouwerij. Phoenix Bokbier is weder verkrijgbaar, zoolang de voorraad strekt. Ingezonden Stukken. ADVERTENTIËN. Delflandsche Hypotheekbank veilen en verkoopen: Verkoop van Griendhout en Teen. Griendhout en Keuken- of Werkmeid, Manufacturen. 1e soort Wol, WOLINDUSTRIE te Njjensleek. f 14.50 in plaats f 20. De Bouwstijlen. 2e Hollandsche Maatschappij van Levensverzekering, Openbare Aanbesteding. Het zoo gunstig1 bekende Belangrijk Fabriek: „AUPING", Deventer. Ljjders aan Dauwworm, iieuden aan de gemeente verschaften, dat derhalve daardoor een belastingverhooging kan vermeden worden. De stukken onder c. en d. zullen bij punt 1 der agenda worden behandeld'. e. Een verzoek van den onderwijzer L. A. Slot om zijn verlof te verlengen tot 1 Mei 1906, met adviezen. Dit punt wordt spoedeisckendi verklaard en z. h. at. of d. het verlof toegestaan. f. Een schrijven van den burgemeester dézer gemeente, meldende dat door die vaca ture van een agent van politie een som van f 42 is vrijgekomen. Machtiging wordt, ge vraagd' dit bedrag onder de andere agenten te verdoelen. Dit punt wordt eveneens spoedeischend verklaard en z. h. st. of d. overeenkomstig hetl verzoek besloten. Aan de orde is de agenda. Punt 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de ziekenverpleging in verband met- de sluiting van het Alde- gdnde-gastofauis, met die ingekomen stukken op deae zaak betrekking hebbende (met ad viezen). B. en W. stellen voor het ziekenhuis niet aan te koopen. De heer Van Beek acht zich verplicht pro test aan te teekenen tegen hetgeen de hoeren dr. Sehreuder en arts Morren in hun advies zeggen betreffende de bestaande ziekenin- riehting „heb St. Elisabeth's Gasthuis. O. m. zeggen zij: „Met de meeste beslist heid kunnen wij verklaren, dat deze inrich ting in geen enkel opzicht voldoet aan de eenvoudigste ei9chen van een. ziekenhuis, zoo dat hert onverantwoordelijk en zelfs onmoge lijk zoude zijp, hierin patiënten op te ne- men." Spr. heeft dit met verontwaardiging ge lezen. De Voorzitter gelooft, dat het niet de bedoeling is geweesb der dokters om af te breken wat het St-. Elizabefchgeeticht voor de gemeente is geweest. Zij hebben eir meer op willen wijzen, dat het gesticht niet vol doet aan de noodige hygiënische eischendit laatste spreekt trouwens uit- het a dies, waarin de heeren regenten dit. zelf erken nen. De heer Van Beek repliceert en herinnert aan hetgeen het gesticht hier steeds voor de armen is geweest. De heer Rolandus Hageddorn zal zijn col lega's niet. verdedigen, doch moet toch zeg gen, dat het St. Elizabeth's Gasthuis gebre ken heeft. Zoo zijn daar, om maar eens iets te noemen, geen operatiekamer en geen bad kamer, er zijn geen geschoolde verpleegsters, enz. Wanneer men echter niet kan krijgen wat- men hebben wil, dan neemt men wat men krijgen kan. De opname in het gesticht bewijst- volstrekt- niet dat die doktoren die opname zOo goed achten. De heer Jorissen geeft den heer Hage- doorn hierin, gelijk. De heer Van Kalken acht de opmerking van den heer Van Beek volkomen te-recht. Spr. had. eerder oen dankbetuiging dan ha-rdb woorden verwacht. De heer Gerritsen zal niet) voor het voor stel van Bi. eu W. stemmen. Spr. zou een neutrale stichting wenschen en deze niet villen zien overgelaten aan de een© of an dere vereeniging. De heer Rolandus Hagedoorn aegfc, dlatl als bij het adres wel begrijpt, het er een is van personen, die een bepaalde richting vertegen woordigen en eigenlijk de gemeente een schenking aanbieden. In hoeverre de ge meente dit mag aannemen zal Spr. in het! midden laten. De heer Van Kalken wijst er op, dat alles gedaan is om belasting-verhooging te voorko men. Hij acht het een gelukkige oplossing, dat een vereeniging de ziekenverpleging op ziah wil nemen. Een. woord van dank aan de commissie van voorbereiding is hier niet mis plaatst. De heer Jorissen deelt mede, dat 't niet de bedoeling is het gasthuis Aldegonde over te nemen, doch dat een geheel nieuw zieken huis zal worden gebouwd. Al neemt nu de gemeente het Gasthuis Aldegonde over, de bouw van het nieuwe gesticht gaat toch door. De heer Plomp zal vóór het. voorstel van B. en W. stemmen, om financieel© redenen. Hij meent dat de belastingen niet verder mogen worden opgedreven. Hoe het met de financiën staat, daarvoor levert! de begroo ting weor het beste bewijs. Neemt de ge meente oen maal het gasthuis over, dan zal dit in ha-re handen blijven, en is 't zeer on waarschijnlijk dat een vereeniging, Welke nog in 't leven geroepen moet worden, de stich ting weer van) de gemeente overneemt. De heer Hamers wenscht, in a-ntwèordl op hetgeen de heer Hagedoorn zeide omtrent een schenking aan de gemeente, op te mer ken, dat- de stichting een zuiver liefdadig karakter zal dragen. De heer Veis Hein vraagt aan de ondiertee- kenaars van het- adres of in de nieuwe in richting geestelijken van andere gezindten ook steeds- t-oegaug zullen hebben, om hun gemeente-leden te bezoeken. De heer Van Beek antwoordt, dat dit op diezelfde wijze zal geschieden zoo-als dit t'ot dusver in het St. Elizabeths Gasthuis is ge schied, en dat. daar steeds de meeste vrijheid is gegeven. De heer Van Ebveldl zou gaarne eenige meerdere inlichtingen hebben. Wati we voor de gemeente noodig hebben is, dat steeds patiënten voor ha-ar kunnen worden opgenomen. Voorts kunnen 'n de statuten de voorwaarden voor de gemeente wel zeer bezwaarlijk worden. De heer Jorissen zegt-, dat het natuurlijk onmogelijk is hier met uitgewerkte plannen voor den. dag te komen, doch dlat men de on- derbeekenaars gerust op hun woord kan ge- looven. Behoudens buitengewone omstandig heden zal iedere zieke opgenomen kunnen worden wanneer dit noodzakelijk is. De ge meente zal met de vereeniging een contract kunnen: aangaan op de wijze zooals er een met baron Van Bootzelaer bestond!. De heer Visser zet uiteen, waarom de heer Veis Hein. gerust) zijn bezwaar ter zajjde kan stellen. Spr. pleit voor het voorstel van B. en W. en acht dat men beter later oen klein ziekenhuis kan bouwen met minder exploi tatiekosten, dan het Gasthuis Aldegonde over <e nemen. Nadat nog eenige heeren hun meening hebben gezegd, wordt het voorstel van B. en "W. om het gasthuis niet aan te koopen. in stemming gebracht en aangenomen met 12 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren S J. van Duinen, D. Gerritsen, J. C. Rolan dus Hagedoorn en A. M. Tromp van Holst. B. en W. zullen nadere voorstellen doen omtrent de verpleging der zieken in deze gemeente. B. en W. krijgen machtiging tot exploi tatie van de barak. Punt 2. Voorstel van B. en W. betreffende de salarisregeling van leeraren aan de Bur geravondschool, we'ke niet bevoegd zijn (met adviezen). Dit voorstel wordt z. h. st. of discussie aangenomen. Punt 3. Benoeming va-n leeraren aan de Burgeravondschool. Benoemd worden: voor vast leeraar in de Nederlandsche taal, de heer A. Veen. Tot tijdelijk leeraar in dit vak de heer E. H. Buitenhuis. Tot tijdelijk leeraar in dè wiskunde de heer A. A. Vei burg. Tot tijdelijk leeraar in dè natuurkunde de heer F. Faber. Tot tijdelijk leeraar in het- handteekonen de heer H. Mooi jen. Tot tijdelijke leeraren in het lijnteekenen de heeren A. de Jonge en C. van Ouwer- kerk. Punt- 4. Voorstel van B. en W. tot het doen geven van gymnastiekonderwijs aan de meisiesschool le soort {met adviezen). Na eenige discussie wordt voorgesteld door den heer Jorissen om de behandeling tot na runt- 5 voort te zetten. Dit voorstel wordt met 14 tegen 2 stem men aangenomen. Punt 5. Voorstel van B. en- W. betreffende de verzoeken van mej. v. d. Scbroeff en- den heer Snouck tot het mogen gebruiken van een gemeentelokaal (met adviezen). De heer Plomp stelt voor het verzoek te renvoveeren naar B. en W., om te vernemen onder welke voorwaarden de toezegging van het verzoek aan de personen, eventueel kan worden verleend. Dit voorstel wordt aangenomen en wordt daarmede ook puint 4 aangehouden. Punt 6. Adres aan Hare Majesteit- de Ko ningin betreffende de gelijkstelling va-n de dienstdoen-de schutterij) en- hare leden met eeaie rustende schutterij- en hare leden (met adviezen). Het ontwerp-request tot verkrijging aèr gelijkstelling van de d.d. schutterij: met een rustende schutterij wordt goedgekeurd en zal aldus worden verzonden. Punt 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders lot het in gebruik geven van eenige gemeente-eigendommen aau dè Vereeniging ..Amersf-oortsche Industrie- en Huishoud- s-chool" (met adviezen). Dit voorstel woTdt z. h. st. of d. aangeno men. Punt 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot- onderhandsdhe verhuring van de tuinmanswoning, met stal, schuur en moes tuin, gelegen aan de Wolferststraat, aan Jan vani Ruitenbeek. Alsvoren. Punt 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de huurprijzen van hui- zenl, waarin muntgas geleverd wondt. B. en W. zeggen in hun voorstel Wij hebben oè eer Uw College in over weging te geven, den maximum-huurprijs der woningen voor welke muntgas verkrijgbaar wordt gesteld te brengen van f 2.50 op f 3, en aan den Raad voor te stellen, art. 1 der Verordening, regelende de voorwaarden, waarop in de gemeente Amersfoort muntgas meters worden ter beschikking gesteld, in dien geest te wijzigen. De heer Gerritsen heeft hiertegen be zwaar ear zegt te vreezen dat bij den nieuwen aanleg van 'huiizenl weinig aansluitingen zul len worden gevraagd. De heer Visser zegt met gerustheid dit voorstel te kunnen aanbevelen Z. h. st. wordt daarop het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende eeni .ulros van Leen heer tot kwijtschelding' va-n- een hem opge legd1© boete (met adviezen). B. en W. zeggen in bun advies: Naar aanleiding van 'het te dezer zake door ons ingewonnen advies van den gemeente- architect-, hetwelk wij U hierbij overlegger, deelen wij U mede, dat nu blijkt, dat adres sant ruim 4 wéken voorbij1 heeft laten gaan, alvorens met het- werk te beginnen', wij geen', vrijheid! kunnen vinden, U e-ene kwijtschel ding of -vermindèrinig van de boete voor te stellen. Uit het rapport, blijkt- tevens, dat de boete op 3è meest billijke wijze berekend is, door aftrek van) regendagen, enz. Op gVontd vaan het bovenstaande stollen wij u voor, afwijzend op het adres te beschikken. Het voorstel wordt daarop h. st. of disc aangenomen. Punt 11. Voorstel van 'Burgemeester en Wethouders betreffende vaststelling en wijzi ging jaarwedde personeel L. O. Overeenkomstig het voorstel aangenomen. Punt 12. Reclames tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting. Als/voren-, Wordt vervolgd. De kolonel garnizoenscommandant W. A. T. de Meester, die tijdelijk met verlof afwezig was, heeft het garnizoenscommando) weer aanvaard. De le luitenant J. Kooiman van het 5e regiment infanterie, is naar 's Gravouhagé vertrokken en zal aldaar vau af heden de lessen volgen aan de Hoogere Krijgsschool. (Algemeene Krijgskundige studiën.) Naar wij vernomen, zal de le luitenant kwartiermeester H. L. C. Mulder van de Graaf binnen kort benoemd worden tot ka pitein-kwartiermeester bij het le regiment veldartillerie te Utrecht. Burgerlijke stand. Geboren Cornells Ant-honiua Joseph, z. v. T. H. J. Nieuwendijk en M. A. M. de» LangeJacobs Alida, d. v. J. Vonkemait en A. van den Bos; Sara, d- v. H. vtan der Veen cn M. M. EerkensJacques, Paul rtn,- Cornelia Albertus, zoons van J. W. K. de Ba9 en D. Vlaanderen. Posterijen. Opgave van poetstukken, door het' postkantoor alhier verzo-ndein, welke wegens onbekendheid vau de geadresseerden njetj konden bezorgd worden. (2e helft October.) Brieven: J. Boers, Amsterdammej. Marie Snellen, den Haag; I. van der Kolk, Grave; R. v. d. Reijd, Leid9che Kade; J. de Graaf, Amsterdam A. Pronk, Schevenin- ge-nhuishoudster Dr. Poel, Bommel. Briefkaarten B. Velthuizen, Am sterdam 1 zonder adres. Uit het buitenland terug ontvangen Aug. Darmstadt, Brussel 12 drukwerken. Marktberichten. Amersfoort, 24 Oct. Aan de veemarkt werden stuks vee en schapen aange voerd de pry zen waren, voor: Vette koeien f 170 k 210, Guste koeien f 130 k 180 Kalf- koeien f 180 a 200, Kalfvaarzen f k Kalveren f k Guste vaarzen f 100 k 140, Pinken f 60 k 90, Stieren f k Bit opnemen van ingezonden iluiten beletten! peenteine dat de Redactie met den inhoud iru temt Do copie wordt aan don ineender niet Uruggegeveti. Geachte Redactie! Het H.B. van den Landelijken Bond van Miliciens,. Oud-Miliciens, Reservisten en Land weermannen verzoekt -U beleefd, onderstaand adres, verzonden op 9 October 1.1., in Uw blad op te nemen. Bij voorbaat onzen dank. Aan Hare Majesteit de Koningin. De ondergeteekenden, vormende het Hoofd bestuur van den „Bond Van Miliciens, Oud- Mil'iciens, Reservisten en- Land-weermannen'', nemen de vrijheid, zichi met den meesten eer bied tot Uwe Majesteit te wenden met het drin gend verzoek, Uwe medewerking te willen' ver- leenen tot wijziging van art. 111 der Militiewet 1901, opdat de derde herhalingsoefening voor de onbereden corpsen worden afgeschaft. De ondergeteekenden nemen de vrijiheid, Uwe Majesteit te herinneren aan een gelijk verzoek, door 'hen ten vorigen jare gedaan, begeleid door meer dan 13000 verklaringen van instemming en bieden ook dezen keer een aantal handtee- keningen aan, tot ondersteuning van hun ver zoek, dat de 10000 overtreft. Zij herhalen dit ernstige verzoek, om -at meer en meer blijkt, dat de derde herhalings oefening een ondragelijker! last legt op de schou ders der dienstplichtigen. Deze herhalingsoefe ning onttrekt hen aan- Iklji huisgezin en aan hun arbeid op een leeftijd ran 27, 28 jaar, wan neer een zeer groot aantal,, mannen en vaders geworden, uit hun werkkring niet meer kunnen worden gemist, ook niet- zelfs bij een ruim© en verbeterde toepassing van art. U3bis der Mili tiewet 1901. Het gevolg daarvan is, dat de groote meerderheid- d'er miliciens met den sterksten tegenzin in. dienst gaat. De ervaring heeft bovendien aangetoond', dat d© derde herhalingsoefening niet noodig is- 'Wanneer Uwe Majesteit zich de rapporten van de militaire autoriteiten laat voorleggen, dan zijn de ondèrgeteekenden overtuigd, dat dezen zullen, moeten verklaren, dat voor de miliciens twee herhalingsoefeningen zeker voldoende rijn on dat de mannen, die voor de derde maal op geroepen werden, blijk gaveai de exercitie niet te hebben verleerd. iDe autoriteiten hebben, dan ook reeds in dien geest gehandeld, door een groot er of alei- ner gedeelte ran den tijd niet. aan. de eigenlijke exercitie te besteden en. door de mannen van de derde herhalingsoefening zeer weinig schiet oefeningen te doen houden en zelfs een gedeelte dier mannen aan de oefeningen zoo goed ai9 geheel' te onttrekken. De ondei'geteekend'en. dringen met zooveel te meer ernst op de inwilliging van hun eerbiedig verzoek aan, als rij bedenken, dat na den rnili- tietijdl de mannen nogmaals tweemaal voor de landweer zullen worden opgeroepen. 't Welk doende, C. MEINHARDT,, Voorzitter. -C. 'KROON, Penningmeester. D. Oh. LEVENDIG. WANSBEEK. H. v. d. KIEFT. C A. BRUSEKER. PFISTER. G. N. METZ, Secretaris. 3e Ooèterparkstraat 87 li, Amsterdam. Het Hoofdbestuur van. den Rond van Mili ciens heeft een afschrift van dit. verzoek doen toekomen aan de heeren- 1-edeni der Kamer en aan de ministers, melt .verzoek om medewer king. Wij wekken met- allen aandrang alle or ganisaties op, om haar instemming met. boven staand adres ie betuigen aan: de TVeede Kamer der Stilten-Generaal, of zoo spoedig mogelijk eern. zelfslamdig adres in te dienen. Hier moeten allen samenwerken, om 'het -Nederlandsche valk van dezen, persoonlijken last te bevrijden hier geldt het geen partijzaak, maar een algemeen belang Namens het H.B. G. N. METZ. gevestigd te 's G RAVENII ACE. Notaris A. VOSMAER, te Zeist, zal op Dinsdag 7 November 1905, dos namid dags ten één are, te Zeist, in het Hótel Willemsein het openbaar Een stal, koetshuis en oranjerie, be nevens tuinmanswoning, bakhuis, ert' en grond, gelegen te Zeist, aan de Maurik- straat, groot 15 aren 94 centiaren. Aanvaarding, onder bozwaar van huur, bij de betaling dor kooppenningen, vóór of op 2 Januari 1906. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van notaris VOSMAER voornoemd. I Notaris B. A. VAN HOUTENte Vianen zal op Douderdag 43 Not ember 1005. des morgens om 10 uurin het Hotel j „HET ZWIJNSHOOFD" te Vlnueu in het - openbaar verkoopen diverse perceelen omschreven in verkoopboekjes. Een Buitenmeisje, P. G., van goede get. voorz., biedt zich met half Nov. aanals voor uoodhulp of voor vast. Br. fr. aan CHR. VAN VIEGEN, te Eist, bij Amerongon. f Biedt zich aan, R. K. Bediende van buiten, in Stad of Dorp, tegen half December. Brieven No. 10978, aan ZANDSTRA's Ad vertentie-bureau te Lisse. kleur naar verkiezing, fijn of zwaar gebreid. Lengte van don voet opgevond is voldoende. Heeren Sokken 50Kousen 70Dames Kousenlange 65korte 50Meisjes en Jongens Kniekousen 3050 ct. Aanbreien van Kousen 6 A 10 ct.bijle vering van Wol tot fabrieksprijs. Gebreide Ondergoederen zeer goedkoop naar elk model. Beslist 't beste adres in Nederland. Prof. tiFGEL. De Geschiedenis der Bnutrstljlc»), met ruim 1109 prachtige lllus 'ratlën. Gebonden in half lederen band. Prijs f20. voor slechts f 14 50. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoojte Boeken te Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel, waarop vermeld GDGEL Bouwstijlen. BULL1 VANT's Buigzaam Staaldraadtouw. Gegarandeerde gnaliteit. Concur reerende prijzen. HOOGER WERFF Co. KinderdijkVlaardingen. opgericht 1870 - gevestigd te Haarlem, vraagt voor de provinciën Gelderland en Utrecht een ADJUNCT- INSPECTEUB. I Ook niet-vakkundigen kunnen onder leiding van den Hoofd-Inspecteur werkzaam worden gesteld. Sollicitatiën met opgave van referentiën en tegenwoordigen workking vóór of op 10 Nov. schriftelijk te richten tot de Hoofd-InspectieBerg-en-Dalsche weg 61 Nijmegen. De Bank geeft 4 °/0 Pandbrieven uit in stuk ken van 1000.—, f 500 en f 100.— tegen den Koers van 993/+ <>/0. Verkrijgbaar bij de Heeren JAN BLIJDESTEIJN ZOON te Utrecht. DE KEIüTE-tlASSAHeercngrachl 170 (geb. Associutie-Cassa)t Amsterdam. Kapitaal 1.000.000.—. Reservefonds - 1.022.222.48. Rentevergoeding voor gelden a Deposito. Met 1 dag opzegging i (bedragen tot /5000.— IH/apCt. direct te ontvangen). Met 10 dagen opzegging 2 Voor 1 maand fixe j Voor 2 en 3 maanden fixe2'/* 1 jaar fixe3 Prolongatie-conditie (tot beperkte bedra gen) i/s pet. onder den prolongatiekoers. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Utrecht zijn voornemens op Zaterdag 4 November 1005, des namiddags te 2 nur, in het openbaar ten Stadhuize AAN TE BESTEDEN a Het bestraten van trottoirs op verschillende plaatsen. Het bestek ligt ter inzage aan het Bureau der Gemeentewerken Achter Klarenburg en is aldaar, zoomede ten Stadhuize (afdeeling Fi- i nanciën) en bij de Boekhandelaren VAN i TER VEEN ZOON te verkrijgen tegen betaling van 0.25. De Secretaris der Gemeonte Utrecht, ENKLAAR l.-S, Utrecht, 25 October 1905. j „AllPING's Stalen Gezondheids- matras", of hal „Bad der Toekomst", wordt met steeds toenemend succes verkocht Omdat het „Bed der Toekomst" verre te verkiezen Is boven alle andere bestaande legersteden en de Gezondheid door het gebruik van dit onovertroffen bed onnoemelijk wordt bevorderd. Catalog, gratis en franco, door de ook die welke tot dusverre nergens genezing vondon, vragen gratis prospectus on betrouw bare attesten. C. W. ROLLE, AUonn-Bnlireiiield.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3