CONCERT Draaiers STADSNIEUWS, ADVERTENT1ËN. M\]ï Benedendams en IJsseldam. UITLOTING. Rijks-Universiteit te Utrecht. G, 0, Ph. L. BOEKELMAN, eene bekwame Dienstbode, WEIVELDSCHE - - - DINGEN Voorloopig bericht .Nieuw Veelzicht" Jachtterrein. MIGNON. postkantoor, dat van den eersten dag af, veel te klein voor de hoofdstad bleek to zijn. De „Ingenieur" meldt, dat door een aantal leden van het Kon. Instituut van In genieurs stappen zijn gedaan tot oprichting eener vakafdeeling voor waterbouwkunde en bouwconstructie van het Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs. Een vakschool voor de po litie. Door den hoofdcommissaris van po litie der gemeente 'sGravenhage is opge richt een vakschool voor de politie, waar aan de brigadiers en agenten van politie onder richt wordt gegeven in alle vakken waarvan de kennis voor de politie noodzakelijk is. Het onderricht, hetwelk gegeven wordt voornamelijk 'n strafrecht, strafvordering en tal van speciale wetten, is tevens gericht op het verkrijgen van het politiediploma, na voldoend examen uitgereikt door den alge- meenen Nederlandsehen Politiebond, welke examens gehouden worden voor cene com missie, samengesteld uit commissarissen van politie in Nederland. Aan de beambten, die in het bezit komen van dit diploma, wordt door den hoofdcom- misaris eeue passende belooning uitgereikt. Deze in stelling wordt door het personeel zeer op prijs gesteld, zooals blijkt uit het' feit, dat de cursus door ruim 100 agenten, geheel in hun vrijen tijd, wordt gevolgd. Als instructeurs zullen optreden de in specteurs van politie M. W. C. H. Slotboom en I. H. Misset. Postwisselformulieren. Naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, wordt het vloeien van den inkt bij het beschrijven van do thans in omloop zijnde postwisselfor- iniulieren veroorzaakt door het daarvoor, op aandrang van den handel, door de postadmi nistratie bezigen van eene papiersoort, waar op de inkt snel droogt. Het visscken met kuilnei- t e n. Ouder leiding van het Tweede Kamer lid den heer Duyinar van Twtst, werd Maan dag Amsterdam een druk bezochte ver gadering gehouden vaa voor- en tegenstan ders van net visschen met kuilnetten in de Zuiderzee. De vergadering waa belegd door een comité bestaande uit de hoeren J. de Veer, te Enkhuizeu, C. Korte, te Hoorn, J. Jongman, te Vollenhoven, K. Tea, te Mar kenen B. J. Gelder, te Groningen. De Ka merleden Brants, Van Heemstra, De Boor, Hugenholtz, Reijno, Van Bylandt, Van Asch van Wijck en P. Noltiug woonden da vergadering bij. Na een kort welkomstwoord, waarin het groot» belang der zaak werd uiteengezet vooral met het oog op het aanhangige ontr- werp visscherijwet. stelde de voorzitter aan de orde de behandeling der vraag: „Is het gebruik van kuilnet schadelijk voor den visckstand in do Zuiderzee, zoodat de bloei van het visschersbedrijf vermindert? Zoo ja, kan dit door feiten gestaafd worden? Do aanwezige vertegenwoordiger^ u t de voornaamst» Zuiderree visschersplaatson. bleken omtrent de wenschelijkheid van het behouden van de kuilnetten in hunne meening zeer verdeeld, en de afgevaardigde van Volendam betwiste ten stelligst» dat door de wonder- (of mond-) kuil de Zuider zee wordt uitgemoord. Uit de ten slotte gehouden stemming bleek, dat zich verklaarden vóór afschaffing van alle ku'len: Enkhuizen, Marken. Hoorn Lemmer, Durgordam. Wieringen, Molkwe- rum, Stavoren, Andijk, Kolhorn, Huizen Bunschoten. Vollenhoven, Hemelen. Urk en Volendam Velden zich buiten stesmmin" Harderwük wenschte behoud van alleen den dwarskuil. De Zoeterwoudsche schat gravers. Over de opgraving onder Zoe- terwoude schrijft men aan het Hbld. nader Sinds door de berichten in de couranten over het droogmaken van den vijver, die bii het voormal.g slot Ten Zw.eien lieeft be hoord, meerdere ruchtbaarheid is gegeven, is de toeloop er heen zoo groot, dat onae werklieden eerst tegen entree toegang ver- leenen .Voor het hek van de weide staat een jongmensch, die van heereu een kwartje, van boeren en burgers een dubbeltje eisckt. Men 19 met het maaiwerk. zoo ver, dat de vijver zijn groezelige slijkerige bodem hier en daar begint to vertoouen. Men vindt in de brijachtige massa alleen nog maar paling, geen schatten. Natuurlijk worden de wezen lijk delicate palingen ook niet versmaad. Zaterdag zal de spade moeten worden ge bruikt, maar zooals de mannen mij vertel den, men zal voorloopig alleen des nar werken .Wat heeft het nieuwsgierig publiek er me.' noodig te weten wat er gevonden wordt. Dat hoort het later wel. Volgens de oudste der gravers, een zeven tig-jarig man, heeft toen hij nog een kind was, een onbekende oude vrouw verteld dat in het eilandje, waar de torens hebben ge staan, een gouden wieg is verborgen. Als die eens gevonden werdMaar zeide hij... het kan ook wel minder. Nu wij zullen sien. Een veelzeggende statist «ck. In Nederland zijn naar de Volksbond Courant schrijjft, volgens de laatste offi cieel» cijfers: 8208 vleeschhouwerijeo, 11394 bakkerijen, maar niet minder dau 2 2 4 5 inrichtingen met vergUttning voor verkoop van steiken drank in he tklein. De steking te Rotterdam. In een huishoudelijke vergadering van de stakende meters en wegers, is Zaterdag avond om 10 uur in het Vereenigingsgebouw de staking als geëindigd verklaard en 1 «slo ten heden het werk te hervatten. Dit resul taat is te danken aan de overeenkomst met de D«uitsohe importeurs, dat de wtgers het graan wegen,, komende uit de elevators door middelen van vergaarbakken, waaraan oe schalen komen te hangen. Blijkt uit de prae- tijfc, dat de wegers de elevators niet kunnen bijhouden, dan werpt de elevator het graan over im lichten? voor ontvangers-ris'co. Dit zal aanleiding geven tot procedure en zal de beslissing van de rechtbank worden uit gelokt. De termijn, dat Duitsche graanimp- importeurs niet met de weging bij dei. e'eva tor weuschen te ontvangen, bedraagt- zes maanden. De patroons der beëedigde wegers hebben zich gisterenavond verbondeu, alle stakers terug te nemen op de oude voor waarden. onder pressie van den graanhandel, wegens offers. stagnatie en daardoor financieels De beslissing werd met applaus begroet, hoewel het niet vaststaat, dat de bezwaren voorgoed uit den weg zijp geruimd, ..aar slechts een tijdelijke oplossing verkregen is. Een muisje, dat een staartje heeft. Men schrijft uit Weesp aan De Tol. Voor de Amsterdamsche rechtbank was den 3en November een zekere C. Plantsoon, ka pitein van een stoom-mos9elschuit, wonende te Ierseke, gedagvaard, wegens poging tot zwaar lichamelijk letsel op den schipper Viseer van Abcoude Laatstgenoemde was met nog eenige an dere schippers op 2 Augustus j.l. in het Mer- wedekanaal onder deze gemeente bezig met het lossen van slik, toen de mossel boet Luctor et Emergi, kapt. C. Plantsoon, met vollen stoom kwam aanvaren. Deze moest, op het zien der onveilige sei nen, stoppen, wat evenwel door kapitein P. niet werd gedaan, tengevolge waarvan eenige touwen van de daar liggende lossende schui ten wenden stuk gevaren. Op het zien daar van heeft een der schippers kapitein P met eo" handvol slijk geworpen, waarop deze een geweer greep, geladen met ganzen hagel, en op schipper Visser en beide zoons schoot, ge lukkig zonder hen te raken. Van dit feit is toen prooes-verbaal opge maakt en den 3en November voor de Am sterdamsche rechtbank ter behandeling ge bracht, maar, wegens het niet verschijnen ven beklaagde, ingetrokken. Naar men ons van betrouwbare zijde mededeelt, is kapitein P. thans op 8 Decem ber gedavaard voor de Amsterdamsche recht bank wegens poging tot doodslag. De inbraak te Arnhem. In het Velperbroek te Arnhem zijp de trommels te ruggevonden. die uit de pastorie der St. Walburgkerk aldaar waren ontvreemd. De effecten waren nog in de trommels aanwe zig. Een meevaller dus! Een droevig geval. De Haagsche Kroniekschrijver van de N. Gron. Ct. meldt: Er heeft zich een droevig geval voorgedaan onder het personeel van onze gemeente-secre tarie. Een der degel ij ksto hoofdambtenaren, jarenlang chef van de afd. onderwijs, is voor eenige dagen plotseling verdwenen, heeft uit Leeuwarden aan zijn vrouw zijn portefeuille met eenig bankpapier, zijn horloge, bril enz. toegezonden en wat er van hem geworden is weet men tot heden niet. Doch vermoede lijk heeft de ma.n de hand aan zich gesla gen. De oorzaak ligt denkelijik in gekwetst eergevoel, omdat een gegradueerd man bo ven hem is gesteld. In hoever hem daarmee werkelijk onrecht zou zijn aangedaan, ver mag ik niet te beoordeelen. Maar 't is wel een treurig einde van een wel vervuld lang durig en onberiseplijk ambtelijk leven. Tramontsporing. Op de spoor- brug te Hearenveeii is Vrijdagavond de goe- derentram van Drachten gederailleerd. Voor die brug is een scherpe bocht. Het hekwerk van de brug werd voor een groot deel ver nield, doab was sterk genoeg de wagens te gen te houden, zoodat deze niet in 't diepe kanaal terecht kwamen. De passage was ge heel gestremd. Uit de werkplaats der Ned. Tramweg-Mij. kwam een ploeg werklieden om de brug te ontruimen. De Hembrug is opnieuw aangeva ren, thans door het stoomschip „Hessen" van de Norddeutsche Lloyd, dat, zijne eerste reis naar Amsterdam makende, tegen het remmingswerk der brug aanvoer, dat ernstig werd beschadigd. De „Hessen" kreeg 9chade aan het stuurt-oestel, doch wist behouden in Amsterdam te komen. Schipbreukelingen. Het Vrij.- dag te Rotterdam aangekomen stoomschip. Venango" van Baltimore, had aan boord 6 schipbreukelingen, behoorende tot de equi page van het Russische barkschip „Thomas Perry", dat Maandag op 49 gr. breedte en 13 gr. lengte is vergaan. Twee dagen hadden de schipbreukelingen in nood verkeerd m welken tijd de kapitein, de tweede stuurman en 3 matrozen het leven verloren. Toen passeerde gelukkig de Venango' die met de grootste moeite het wrak be reikte en de overgeblevenen van een wissen dood redde, van wie een helaas nog bij bet reddingswerk in zee viel en verdronk Brand. Zaterdagmorgen is de boeren hofstede „De Steenen Kamer" onder Ros malen, met inboedel en 'hooimijt door onbe kende oorzaak afgebrand. Twee koeien zijn verbrand, het overige vee is gered. Alles was verzekerd, doch laag. IJ s". In Friesland verblijdt men er zich in, dat het Noorderlicht zoo helder ge schenen heeft. Het is een zeker toeken zoo wordt beweerd door lieden, die dat bij ondervinding zeggen te weten dat deze winter ijs zal geven. School- en Kerknieuws. Bevorderd tot doctor in. de rechtsweten schap aan de universiteit te L.-:den, na het verdedigen van Stelingen, de heer L. M. Sohoo- rel, geb. te Probolingo. De heer F. W. van der Hoogen heeft in verband met zgne benoeming tot leeraar aan de Burgeravondschool te Hoorn, met ingang van 1 Dec. a. s. eervol ontslag gevraagd als leeraar aan de Academie van Beeldende Kunsten te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, 17 November. Examen Wiskunde, L. O., art. 65. Opge roepen en opgekomen 3, afgewezen 2 Candida- ten. Geslaagd mej. E. M. F. Benders, uit Schijndel. Examens Middelbaar Onderwijs. Boekhouden K XII. - Opgeroepen 9, alge wezen 3 candidaten. teslaagd de heer E. W. Steyling, uit Zaandam, en voor huisacte de heeren K. J. van <3 r Burg, uit Den Haag M. H. J. M. Frenchs, uit Den Ha*gJ. E. Staring, D. G. Struwe en J. D. Struijs, allen uit Amsterdam. Staatsinrichting K XI. Geëxamineerd 3 candidaten. Toegelaten de heer C. Kraayen- brink, van En.chedé, voor huisacte. Staathuishoudkunde K X. Geëxamineerd en afgewezen 1 candidaat. Schoonschrijven N. Geëxamineerd 4 can didaten. Toegelaten o heeren M. Hins, van Dordrecht, en M M. Jause, van Amsterdam. Door wijlen mr. J. A F. baron de Vos van Steenwijk van Essen, ambachtsheer van Abbenbroek, 16 aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente aldaar gelegateerd f bOOO, vrij van successierechten. U treek b. De Koning van Portugal heeft jhr. H. J M. van Asah van Wijck, di recteur van de Utree htsche Hypotheekbank, benoemd tot oom mandeur in de Christus- orde. wegens zijn belangrijke mededeelingan over het Ned. Hypotheek wezen. aDe F(ederatieve) N(ederland3che) Z(ui- velbond) houdt een algemeen» vergadering op 19 December, des namiddags te 1 uur, in het Haagsohe Koffiehuis t» Utrecht. B e 1 a st i n g ver ho og i n g te B a a r n. De raad der gemeente Baarn heeft in zijn laatst» vergadering besloten, de op- oenten op het personeel van 20 op 30 te verhoogen, terwijl het voorstel van B. en W. om de plaatselijke inkomstenbelasting va.n 0.6 op 0.8 te brengen, werd verworpen. Dit besluit vindt verzet bij de vele hotel- café en pensionhouders of kamerverhuurders, die voor hun bedrijf huizen met een. hooge huur waarde bewonen. Naar aanleiding van het genoemd besluit zal aan den raad een request gezonden wor den oon hierop te willen terugkomen en als nog de plaatselijke inkomstenbelasting t» willen brengen van 0.6 op 0.8 Baarn. Ook hier is een' afdeeling van Volksweerbaarheid opgericht, aanvankelijk met 20 leden. Hilversum. Door 3 raadsleden zal bij die aanstaande behandeling der gemeente-be grooting aan den Raad worden voorgesteld het salaris van den commissaris van politie met f 500 te verhoogen. Zij gronden dit voor stel op de in de laatstelO jaren met 5000 in woners toegenomen bevolking, op de daaraan voor genoemden functionaris verbonden meer dere werkzaamheden en op- deni hoogen levensstandaard alhier. Het ontwerp van een tunnel onder het spoorw eg-emplaoement te Hilversum komt hierop neer: De tunnel bestaat uit een doorgang, af- gedek' met gewelfjes tusschen ijzeren liggers, onder het eigenlijke emplacement en twee toegangen heLlende vlakken met ijzeren overkapping. Een der toegangen ligt juist in het verlengde van de doorgangstunnel, de tweeda maakt daarmede een hoek. De breed te van tunnel en toegangen bedraagt 4 M., deze laatsten hellen 12 cM. .per meter. Boven de tunnel in het verlengde van het perron, is een. groote lichtkap ontworpen, gecon strueerd van hoek- en plaatijzer, met glas aan alle zijden en. van bovenop twee plaatsen tusschen de andere sporen zal nog een klein lichtkapje worden gemaakt. De aanleg maakt opruiming of verplaatsing van eenige gebouwtjes op bet emplacement noo dig. De overkappingen van de toegangen zijn horizontaal gehouden door deren dezelfde helling te geven als de vloeren der toegan gen, wordt de begrooting, die thans f 53,263 bedraagt, teruggebracht op f 50,000. Wijze van uitvoering. De tunnel wordt in 2 gedeelten uitgevoerd, eerst de doorgangs tunnel onder de 6 sporen ten N.O. van het midder.perron met den N.-O. toegang; daar na het Z.-W. deel onder de 2 overige sporen met wissel, met den daarbij behoorenden toegang Het tramspoor wordt tijldelijk op geruimd. Tusschen de sporen worden de noo- dige palen geslagen, daarover sloven aange bracht en daimwanden geheid, wat voor een groot gedeelte gedurende den nacht moet ge schieden. Ter plaatse van den tunnelbouw rust elk spoor dan op een brug, waarvan elk der land hoofden bestaat uit 3 zware palen met een zware sloof. Men heeft een werk ruimte van 8 meter breedte. De verschillende werken worden geraamd op f 48,263, kosten van uitvoering f 2000, onvoorz uitgaven f 3000. Totaal f 53,263. Hilversum. Een dienstbode van hier is door de Haagsche politie gevangen geno men, op vermoeden dat zij het kind, waar van zij moeder was geworden, verlaten had. Zij heeft bekend. Naar het lijkje wordt thans gezocht op de heide tusschen Hilver sum en Bussum, waar zijl het moet verborgen hebben. Na ar den. Binnen kort zal hier, naast- de katholieké meisjesschool, ook een katho lieke jongensschool worden gebouwd. De grond is reeds aangekocht. aDoor wijlen den heer jhr. J. M. Rade- ma-cher Schorer, die te Utrecht is overleden, is aani de Ned. herv. gein. te Hardleinwijjk een som van f 1000 vermaakt. Apeldoorn. De plaatselijke afd. der Ncderl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft met algemeene stemmen besloten zich te verklaren t^gen. de aanslui ting van genoemde maatschappij bij den te stichten Nederl. Tuinbouwbond. Aan, jon'kvr. A. baronesse Schimmel- penninck van der Oye is, op haar verzoek, met ingang van 1 Februari door H. M. de Koningin eervol ontslag verleend als hof dame. Ds. D. J. van Aalst, predikant bij de Ned. herv. kerk alhier, heeft Zondagmiddag aan zïijne gemeente bekend gemaakt, dat hij, het op hem uitgebracht beroep bij de Ned. herv. kerk te Rotterdam heeft aangenomen. Onze vroegere stadgenoot, de heer O. T Leusden, is bij kon. besluit benoemd tot militair apotheker 1st» klasse. Bij het 5e regiment infanterie zullen op 30 Novembor a. s. de miliciens der lich ting 1905, niet behoorend tot het blijvend gedeelte, met verlof vertrokken. De vier- maanders, behoorende tot do eerste ploeg van heti blijvend gedeelte, koeren op genoem den datum van het hun sedert 1 October ver leend verlof terug. De A. C. meldt, dat de anti-rev. pro pagandaclub dezen winter openbare verga deringen met debat zal houden. In do kunstvitrine van, V'alkhoff's Bock haaldol zijn geëxposeerd1 een aantal va ren, potten, beeldjes, klokjes enz. uit de Kunst pof terij te Dordrecht. Wij twijfelen er niet aan, of velen onzer lezers zullen gaarne kennis nemen van enkele bijzonderheden be- trffende deze kunstvoorwerpen. De vazen, gemerkt L. D. (lijnen décor), gele en blauwe lijn versiering, die gemerkt 3. G. G. (silhouetten op grijs fond in paars en göel) on 9. G. R. (silhouetten op rood fond in wit en zwart) zijn voor hot meerendeeli ontworpen door den hoer Do Bruin, oud- leerling van de Academie te Amsterdam Deze heeft' ook do beeldjes geboetseerd. De andere vazen, welke oenigszins doen denken aan de producten uit de fabriek Ro zenburg, zijn van den heer Jan van der Vet, oud-leerling van do Haagsche academie, die gedurende eend gen tijd aan. evengen oemde fabriek als ontwerper is werkzaam geweest. De Dordtsche Potterij belast) zich ook met heb aanbrengen van wapens op plateel, waar van voor particulieren reeds verschillende j mooie specimen vervaardigd zijn. i In Amicibia werden morgen cn over- l morgen, van wego het Leger des Heils bios- i coop voorstellingen gegeven. Donderdag heeft i het conoert. ten behoeve van „Liefdadigheid plaats, te geven door mej. Ingcnegenen c. a., uit Utrecht, en Zaterdag is er eon uitvoering van de onderaf f i eierssc he rm vereen ig ing E. M. j M. A. Quick m speelde gisteren tegen Vic toria II uit Hilversum en won met 6—2. Stand bijl rust 30. Quick H speelde een friendly game tegen P. H. I te Soesterberg en verloor met 3—2. Stand bij de rust 21. Over den scheidsrechter was men niet alge meen tevreden. Aan het plaatselijk telefoonnet is met no. 152 aangesloten de varkensslachterij van de wed. Schuileman (Langestraat). Zekere W. L., van beroep straten maker alhier, heeft gisteren bij de politie een aanklacht ingediend tegen W. d. B., op perman, die hem in een twist oen bloedende wonde aan zijn voorhoofd badi toegebracht. Dir. Schreuder verleende de eerste hulp. Te gen den dader is proces-verbaal opgemaakt. STAATSLOTERIJ. hoognte prijzen der I. kinase. Prijs v.f Prijs v. Prijs r.f Prijs v. Prijs v. f Trekking van 20 Nov. 2000 No. 1619 1000 No. 8385 9419 18494 400 No. 16180 5068 200 No. 9307 100 No. 16749 7628 12572 18075 5506 17839 5940 Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Lek dijk Benedendams en van den IJsseldam brengen bij deze ter kennis van de Aandeel houders in de geldleening groot f 138 000. rentende 4 ingevolge besluit van 15 Maart 1886 ton laste van hot Hoogheemraadschap aangegaan «lat In limine vergadering van 18 November 11>0* zijn UI (GE LOOT geworden de obllgnllen N°*. H8, 118, lil, leder groot f lOOt».wolko obligation op 1° Januari 1906 aflosbaar zijn gesteld ten kantore van de Firma YLAER KOL, te Utrecht, on JAN KOL. te Amster dam, of wel ten kantore van den Penning meester van het Hoogheemraadschap, den Heer J. M. VAN DER ROEST, te IJsselstein, togen overgave dier obligaiiën mot de nog niet ver vallen couponszullende daarop na dien dag geene verdere rente worden uitbetaald. Utrecht, 18 November J905. Dijkgraaf on Hoogheemraden voornoemd, GODIN DE BEAUFORT, Dijkgraaf. U. H. VAN NOTTEN, Secretaris. Sollicitanten naar de betrekking van ADSISTENT bU de Anatomie Tandheelkunde Pathologie Oorheelkunde Physiologie Gynaecologie Histologie Gezondheidsleer Psychiatrie Natuurlijke Historie Medische kliniek Botanie Polikliniek Scheikunde Heelkunde Pharmacie Oogheelkunde Natuurkunde worden uitgenoodigd zich te wendon tot den Minister van Binnenlandsche Zaken hij een op zegel geschreven adres, dat vóór 2 De cember e. b. bij don Secretaris van Cura toren moet worden ingeleverd. Artsen, Doctoren en Studenten in de Genees kunde of in de Wis- en Natuurkundige vak ken komen bij voorkeur in aanmerking. Namens Curatoren dor Rijks-Universiteit te Utrecht, De Secretaris, J. F. HOOFT GRAAFLAND. Utrecht, 18 November 1905. Leeraai lil Piano en Zang, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. Aan de Machinefabriek „Breda", voorheen BACKER RUEB, te Breda, kunnen terstond - - eenige bekwame - - geplaatst worden. Gevraagd voor noodhulp of voor vast in een deftig stil gezin, tegen good loon, P. G. en v. g. g. v. Br. fr. letter 0 631, Zeister Boek- en Kunsthandel, Zeist. Verschenen bij II. D. Tjeenk Willink Zoon te Haarlem door W. V. AMSTERDAM. Schryver van r Ma rime t ten" en Kleurig en Donker INHOUDWat Krom bemiddelde. Een Zondagmorgen. 't Legaat. In den Stal. Toos Helling. Voor 't kantongerecht. Harmen de vrachtrijder. Mijn kleine vriend. Prijs ingenaaid f 1.75; gehouden, kop verguld f 2.25. In de maand Januari IWOU zal ten overstaan van Notaris A. VOSMAER, te Zeist, in hot openbaar worden geveild Het Hoerenhuis, genaamd met erf en tuin, groot 42 aren 90 centiaren, gelegen te Zeist aan den Korsten Hoogeweg no. 14, bevattende acht zoo bonoden- als bo venkamers, voorts keuken, kelder en zolder met dienstbodenkamer. Te aanvaarden 1 April 1906. Om direct te aanvaarden wordt voor langen tijd le buur gevraagd oon groot aaneen gesloten Jachtterrein (geen polderjacht) met gelegenheid tot wonen voor een jacht opzichter. Franco brieven met beschrijving en conditiën onder lett. A. P. aan J. KRAAN, Boekhandel, L. Niezel 16, Amsterdam. ten voordeele van de vereeniging iEFDADICrH EID" op Donderdag 23 November in de Concertzaal van AMICITIA, te geven door Moj. CLASIEN" van DOKKUMalt-zangeres. Mej H. INGENEGEREN, pianiste. Den Heer H. RIJNBERGEN, violist. Den Heer G. KNDKRLKE, pianist. Entrée f 1. Aanvang 8 uur. Kaart' n to bekomen bij den Bode der ver eniging D. VEENENDAAL, Kortegracht 7 on bij den kastelein van „Amicitia", bij wien ook plaatson to hespreken zijn Dl Hotting t«o"iiN'i»K en lloixIeróAK van 12 tot 2 nnr, en voor Societeitsleden bovendien van 4 tot 5 uur. Schouwburg. - Utrecht. Vrijdag 24 November I905i lltilleugewone Voornieltlng door het Gezelschap van de Koninklijke Fransche Opera to 's-Gravenhage, Directie van BIJLEVELT en LEFEVRE, met medewerking van do beroemdo Cantatrico Mevr. SIGRIO ARNOLDSON, Opora-Comique in 3 actos en 4 tafereelen woordon van JULES BARBIER en MICHEL CARRE muziek van AMBROI8E THOMAS. Orchest onder leiding van JULES LECOCQ. Aanvang balt Acbt ure. Pr ij zen dor plaatsen: Balcon f 4.00 S'alles f 3.50; 1* Aroph. f 3 001» Zijloge 2.75; Baignoires en 2* Amph. 2.50; Par- terro f 2 00; 3* Amph. en 2« Zijloge 1.50; 4° Amph. f 1.00 en Uaanderjj 0.75. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Dinsdag van 10 t« t 12 uur, voor hot Pa bliek donzelfdcn dag (na loting) van 1 tok 3 uur; verder Donderdag en Vrydag van 10 tot 12 cn van 1 tot 3 uur. Diploma's, behalvs die der pers. niet geldig.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3