W\ 14». 4de Jaargang;. Woensdag 29 November 1905. BUITENLAND. CH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens hij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer0.15; Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelijre bepalingen toi het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement t cireulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De financiën van het Duitache Rijk. Gisteren is de Duitsche rijksdag bijeen gekomen tot zijne nieuwe zitting. Die plech tigheid geschiedde in de witte zaal van het koninklijke paleis door den Keizer in per soon. Heden beginnen de eigenlijke werk zaamheden met de verkiezing van den voor zatter en de beide ondervoorzitters, waarvoor wel weder het oude driemanschap zal wor den aangewezengraaf Ballestrem als voor zitter, graaf Udo Stolberg als eerste en prof. Paasche als tweede onder-voorzitter. Daarna zal do minister van financiën de rijksbegroo- ting voor 1906 en in verband daarmee zijn plan tot hervorming van de rijks financiën indienen en met eene rede toelichten. Het eene staat met het andere in nauw verband. Volgens eene mededeeling, die wol niet ver van de waarheid zal zijn, zullen in liet nieuwe dienstjaar de uitgaven 259 mil- lioen mark meer bedragen dan in 1905. De stijging van de inkomsten is daarmede lang r.iet evenredig, maar de nieuwe belastingen, die in het plan tot rijks belasting-hervorming zijin opg nomen, zijn bestemd om te dekken wat er te kort komt. De regeling van de rijksfinanciën, die in dertijd door Bismarck, den eersten kanselier van het Duitsche rijk, is uitgedacht, steunt op het tweeledige beginselde rijkslasten zoo rain mogelijk merkbaar temaken voor de verschillende leden van den bondsstaat en aan den anderen kant elk dier leden zoo nauw mogelijk te verbinden aan het rijk. Die inkomsten van het rijk bestonden in hoofdzaak uit indirecte belastingeninvoer rechten, heffingen op suiker, zout, alkohol, bier, tabak, zegelrechten en eindelijk als sluitpost uit de bijdragen van de bondssta ten M atricu 1 ar bei trage)die, door de rijks- regeeiring bepaald, door de bondsstaten in de rijkskas werden gestort, waartegenover dezen uit de rijkskas weder uitkeeringen (iiberweisungen) ontvingen. Maar de steeds klimmende rijksuitgaven hebben bet even wicht tusschen inkomsten en uitgaven ver broken en zijn oorzaak, dat er naar nieuwe bronnen van inkomst moet worden gezocht. De begrooting van 1904/05 kondigde voor het loopende jaar een tekort aan van niim 100 millioen. In vier jaren, van 1899 tot 1903, hadden de bondsstaten 119 millioen meer verstrekt, dan zij uit de rijkskas had den ontvangen. Wanneer men daarbij m het oog houdt, dat de rijks schuld, die in 1877 20 millioen bedroeg en in 1887 597 millioen, thans gestegen, is tot ruim 4i milliard, dan is bet te begrijpen, dat de rijks minister van financiën reeds in het vorige jaar heeft verklaard, dat het onmogelijk was op die wijze voort te gaan. Over de plannen van uezen bewindsman tot hervorming van het rijks belastingstelsel van welke plannen het eerste en voor naamste doel is aan de rijkskas meer inkom sten te verschaffen heeft de officieuse Nordd. Aillgemeine Zeitung medegedeeld, dat er ongeveer 250 millioen meer aan inkom sten moeten gevonden worden. Het pro gramma, dat de minister van financiën, baron Stengel, aan den rijksdag ter goed keuring wil voorleggen, omvat zoowel de verhooging van bestaande belastingen als de invoering van geheel nieuwe heffingen. De bestaande heffingen op tabak en bier wor den verhoogd ,en die beide verb rui ksartike - len zullen heelwat meer moeten bloeden, dan zij tot dusver hebben gedaanzij moeten respectievelijk 40 en 60 millioen mark meer opbrengen. Het vervoer van personen en goederen wordt belast; er zullen belastin gen geheven worden van de plaatsbiljetten der openbare middelen van vervoer, van de oonnossementen en de vrachtbrieven der in het binnenlandsche vervoer te water en te land verzonden goederen. Eene speciale be lasting zal worden ingevoerd voor luxe-auto mobielen. Al deze heffingen te zamen zullen het verkeer met 41 millioen mark bezwaren. Een zegelrecht op kwitantiën zal volgens ra ming 16 millioen in de sohatkist brengen. Eindelijk zal eene rijks successiebelasting worden ingesteld met opheffing van de bef fingen, die in de verschillende bondsstaten worden toegepast op de nalatenschappen. Die belasting zal, volgens raming, 72 millioen opbrengen, waarvan echter slechts twee der den ten goede komen aan de rijks schat kist het andere derde deel is bestemd om aan de bondsstaten het offer te vergoeden, dat zij zullen lijden door de afschaffing van de tot dusver door hen van de na latenschappen geheven rechten. In verband met dit laatste nummer van het financieele hei-vormingsprogramma, zal het recht van de rijksregeering om door de vaststelling van heb bedrag der „Mabriku- larbeitrage" evenwicht te brengen in do ontvangsten en uitgaven, eenigszins Ijeperkt worden. In gewone tijden zal het bedrag van die aan de bondsstaten op te leggen bijdragen niet hooger mogen gaan dan 40 pfennig per hoofd der bevolking, hetgeen bij de tegenwoordige sterkte der bevolking van 60 millioen neerkomt op 24 millioen mark. Met andere woorden: da,t bedrag zal niet mogen overtreffen dat van de u-'tkeering, die aan de bondsstaten wordt gedaan uit de opbrengst van de sucoessiebcasting. In bijzondere omstandigheden, b.v. in oorlogs tijd, blijft de mogelijkheid open, om de „Ma- tricularbeitrage" hooger op te voeren; maal ais regel zal worden bepaald, dat de bonds staten tot geen groote re rechtstreeksche bij drage aan het rijk verplicht zijn, dan 40 pf. per hoofd, en als er in eenig dienstjaar een tekort overblijft, dat daardoor niet kan worden gedekt, dan zal het mamkeerende ten laste van bet volgende dienstjaar ge bracht worden, in de hoop op betere tijden. Wat er zal gebeuren, als die betere tijden achterwege mochten blijven, daarover laat men zich voorshands niet uit. Wanneer dio plaag komt, dan zal men nader raad moeten schaffen. Duitschland. Berlijn28 Nov. D.e opening der zitting vau den rijksdag geschiedde heden in da Witte zaal van het Koninklijke slot door tien Keizer in tegenwoordigheid van de prinsen, den rijkskanselier, de gevolmachtigden voor den bondsraad, de staatssecretarissen, gene raals en admiraals en afgevaardigden van a'la partijen ut gevorderd ae sociaal-demo craten. In de loge waren de Keizerin, de prin sessen en de leden van het corps diploma tique. Toen de Keizer de zaal betrak, bracht Graaf Ballestrem het „hoek" op den Kedzer uit. De Keizer las de troonrede, die hem door den rijkskanselier overhandigd werd, met lui der 'stem voor. Bij de vermelding van het dappere gedrag van de koloniale troepen, weerklonk een bravo uit de rijen van de af gevaardigden. Graaf Lercbenfeld, de oudste gemachtigde van Beieren bij den bondsraad, bracht een tweede „hoch" uit op den Keizer, toen Z. M. den zaal verliet. De troonrede gewaagt van het hoofdwerk van de vorige zitting, het sluiten van de handelsverdragen, en zegt, dat de verbonden regeeringen er naar streven ook voor den gocderenruil met andere landen den waarborg voor voortgaande ontwikkeling op denzelfden grondslag te verkrijgen. Daarna werden aangekondigd de hervor ming van de rijksfinanciën, het vlootontwerp, waarvan de inhoud reeds bekend is, en een aantal economische en sociale wetsontwerpen. Wijzende op den toestand vau de protec toraten, brengt de Keizer aan de officieren en soldaten in Zuidwest-Afrika warmen dank, voor hunne heldhaftige dapperheid en spreekt d© hoop uit, dat vrede en orde spoedig her steld zullen zijn. In verband hiermede v.ordt de aanleg van nieuwe verkeerswegen en do verandering van de koloniale afdeeling van het departement van buitenlandsche zaken in een rijksdepartement van koloniën aange kondigd. De rede constateert, dat het rii k met alle staten in correcte, met de meeste in goede en vriendschappelijke betrekkingen staat. Zij drukt de hooge tevredenheid van den Keizer uit, dat hij de bemoeiingen van president RcoseveJt tot herstel van den vrede in Oost- Azië kon ondersteunen. Zij spreekt de beste wenschen uit voor de intrede van Japan in de rij der groote mogendheden en drukt levendige sympathie uit voor de pogingen van het bevriende Rusland om zijne binnen landsche toestanden nieuw te regelen. Zij wenscht Noorwegen geluk met de keuze van eeai nieuwen Koning, en gaat dan'voort: Duitschland heeft aanhoudend mot misken ning vau de Duitsche gezindheid en met vooroordeelen tegen de vorderingen van de Duitsche vlijt te rekenen. De Duitsch-Frart- sche moeielijkheden in de Marokko-kwestio hadden geen andere bron. dau de gezindheid om zaken, waarin ook Duitschland zijn be langen heeft te behartigen, zonder onze me dewerking af te doen. Zulke stoornissen kun nen op één punt onderdrukt, op andere pun ten terugkeeren. Tot mijne voldoening werd in de Marokko-kwestie met diplomatieke mid delen, terwijl de belangen van beide partijen werden ontzien, overeenstemming verkregen over eene nieuwe Marokko-conferentie. Do zaak des vredes is eene heilige zaak voor het Duitsche volk, maar de teokenen des tij d9 maken het do natie tot plicht de middelen tot het afweren van onrechtvaardige aan vallen te versterken. Des te zekerder zal het dan gelukken de vveedzame oogmerken van den beproefden driebond ook verder te ver wezenlijken. Doordrongen van den omvang vin de taak. d;e de rijksdag beeft te ver vullen, wensch ik den arbeid van don rijks dag enn goed sucoes toe, ter wille van de welvaart, de o-r en den vrede van het rijk. Frankrijk. Op grond van eene verklaring van den afgevaardigde Cornet, wordt aan de Voss: sche Ztg. bericht, dat men in de haudelscom- missie in beginsel bestemd is voor het hou den van eene nieuwe wereldtentoonstelling. De regeering zou zijn voor 1920. Deze datum komt velen echter te afgelegen voorde meerderheid geeft de voorkeur aan 1910. De commissie zal vóór de ontbinding van de Ka mer een voorstel ter tafel brengen. Noorwegen. Terstond na zijne beëediging hield de Ko lling zijn eersten ministerraad. Minister-pre sident Michelsan legde daarin, namens al zijne ambtgenooten, de ministerieele porte feuilles in 's Koniugs handen. De Koning wilde de ontslag-aanvrage echter niet aan nemen; hij verzocht de ministers zijne raads lieden te blijven in een tijd, waarm hij den bijstand en den steun van beproefd© en in aanzien staande mannen noodig had. De mi nisters verklaarden zich daarop bereid ver der den dienst te verrichten als leden van deu raad des Konings. Volgens de Köln. Zeit. heeft Koning Oscar van Zweden de mededeeling van Koning Haak an, da.t hij den troon van Noorwegen heeft bestegen, met een vriendelijk telegram beantwoord. Ook van den Keizer van Oosten rijk, den Czaar vau Rusland, den Koning van Italië, den Koning dei* Belgen en den prins-regent van Beieren ontving de jonge Koning telegrammen van gel uk wensch mg. I tallö. Volgens een bericht uit Rome komen thans in het Italiaansohe ministerie van bui tenlandsche zaken achtereenvolgens de ou der teekend© verklaringen terug van in stemming met de oprichting van het inter nationale landbouw-instituut, waartoe Ko ning Victor Emanuel II den stoot heeft ge geven. Men hoopt, dat nog in den loop van het volgende jaar deze instelling in het leven zal kunnen treden Rome, 28 Nov. De Kamer heeft haren ar beid hervat. De minister van buitenlandsche zaken heeft het handelsverdrag tusschen Italië en Spanje ingediend. Spanje. Madrid, 28 Nov. De reis van den minister van oorlog naar Catalonië is uitgesteld. An dere belangrijke beschikkingen zijn genomen. Het pantserschip Carlos Quinto heeft be vel ontvangen naar Barcelona to vertrekken, waar het thans rustig is, nu de universiteit gesloten is. Oosten rijk. Weenen, 28 Nov. Bij de heropening van de zitting van het parlement diende de regee ring het ontwerp in van eene credietweb voor zes maanden. Zij verklaarde daarbij, dat de eenheid van het leger volstrekt niet ge schokt werd door het program van het nieu we Hongaarscke ministerie. Het compromis melt Hongarijis zal ge handhaafd blijven zoolang de Hongaarsche regeering - zich aan de vastgestelde bepalin gen ttoui- eu z older weuwe ooncessiën van, de zijde van Oostenrijk. De minister deed daarna mededeelingen over het ontwerp voor kiesrechthervorming, dat hij waarschijnlijk in Februari a.v 1 ij de Kamer zal indienen Minister-president baron Gautsoh ver klaarde, dat de regeering vastbesloten is de kiesrechthervorming' uit te voeren, dat zij liet als haren plicht beschouwt' 'heb initiatief? daartoe te nemen, maar dat de grondslagen van deze hervorming eerst bestudeerd dienen te worden, ten einde aan allen een© bil lijke vertegenwoordiging te verzekeren. Hij rekent op de medewerking der Kamer tot hot verzekeren van een regelmatig verloop van den wetgevenden arbeiid door vasbst&llilng van een nieuw regelment van orde. D© Kamer besloot Donderdag een begin te maken met de beraadslaging over do ver klaring der regeering. Weenen, 28 Nov. Heden had hier een be- tooging plaats van de werkliedenvereenigin- gen, op touw gezet door de socialistische par tij ten gunste van algemeen en recht- streeksch kiesrecht voor de Kamer. Dte meeste winkels en een groot aantal kantoren waren geslotenstrenge maatregelen waren geno men tot handhaving van de orde. De stoet bestond uit 200,000 personen en de optocht had plaats in volkomen orde. Een deputatie begaf zich naar het paleis van den rijksraad, ten einde daar aan den voorzitter van den ministerraad en de voorzitters der beido Kamers een verzoekschrift ter hand te stel len, ten gunste van het algemeen kiesrecht. In antwoord op de toespraak van het hoofd der socialistisch© deputatie zeide de voorzit ter van de Kamer van Afgevaardigden, dat met het oog op den eagenaardigeai toestand, waarin Oostenrijk in staatkundig en natio naal opzicht verkeert, een zoo moeilijk werk als de uitbreiding der kiesbevoegdheid niet tot stand kan komen, dan wanneer het parle ment in volkomen kalmte kan arbeiden. Do deputatie kan echter vertrouwen op de wijs heid en den goeden wil van de Kamer. Hij voor zich zou de werkzaamheid der Kamer begunstigen en steunen. Dte voorzitter van het Heerenhuis ver klaarde, dat hij volstrekt niet vooruit kon loopen op do meeuing, die het Heerenhuis te gelegener tijd zou uiten, maar hij geloof de te kunneai verzekeren, dat de Kamer zou trachten hare vaderlandslievende plichten te vervullen volgens har© overtuiging, zon der toe te geven aan pogingen van buiten om invloed op haar te oefenen. De voorzitter van den ministerraad herin nerde aan de vroeger afgelegde verklaringen, die de houding van d© regoeriug over de I vraag van de kiesrechthervorming hadden kenbaar gemaakt. Hij verklaarde, dat hij zelf in de Kamer van Afgevaardigden, d© plaats waar dergelijke verklaringen behoo- ren te worden afgelegd, in bijzonderheden de opvatting der regeering zou uiteenzetten. Hij zeid© ten slotte, dat hij vast overtuigd was, dat rust en orde de allerbeste middelen zijn, om de kiesrechthervorming in de hand te werken. Rumenië. Boekarest, 28 Nov. Daar de Koning onge steld was, las de vooreitter van den minis terraad do troonrede voor, waarin wordt ge zegd, dat do banden, die de dynastie en het volk verbinden, steeds nauwer worden toe gehaald, en dat het land het vertrouwen en de vriendschap van alle mogendheden ge niet. D© zware vervolging, waaraan de Ru- menen in het Turksche rijk blootstonden, I heeft in don jongsten tijd verandering ge bracht in de betrekkingen tot Griekenland, maar d© regeering hoopt, dab Griekenland zal bijdragen om een eind© te maken aan die on menschel ijike en nuttelooz© vervolgin gen en het daardoor mogelijk zal maken do vroegere vriendschappelijke betrekkingen weder aan te knoopen. De troonrede ver zoekt d© Kamer de middelen toe te staan tot verbetering van de bewapening. Rusland. De Regee rings bode schrijftDe kwijtschel ding van de helft der aflossingstermijnen voor het jaar 1906 en hunne volledige ophef fing voor het. jaar 1907, waardoor 135 milli oen roebels in handen van do boeren blij ven, beteekent slechts het begin van zeer ge wichtige hervormingen ten behoeve van de boeren, waarover de rijksdoema onder deel neming van vertegenwoordigers der boerin, met rechtvaardig© inachtneming van de be hoeften der boeren en van de rechten der andere grondbezitters zal hebben oe beslis sen. In de staatsbegrooting voor 1906 worden 15 millioen roebels uitgetrokken voor de ver betering van den toestand der spoorwegbe ambten. De Poolsohe kwestie heeft op het congres van de zemstwo's en stadsdoema's tot een aantal stemmingen aanleiding gegeven, wiaar- van het verloop aldus was: De motie ten gunste van zelfbestuur voor Polen werd met 167 tegen 12 stemmen aan genomen. Met 170 tegen 4 stemmen werd gestemd voor de afschaffing van den staat van beleg, met 176 tegen 2 voor het opne men, in het program van de rij|ks-doema, van de Poolsche kwestie, met 174 tegen 3 de invoering van tijdelijke maatregelen om de kalmte in Polen te laten terugkeeren en voor het vrije gebruik van het Poolsch. De geheele motie kreeg 168 stemmen voor en 16 tegen. De Syn Otetsjestwa verzekert, dat de re geering er niet aan denkt, tegemoetkomin gen te doen in de Poolsohe kwestie. Polen zou zelfs buiten alle schikkingen gelaten wor den, die de regeering wil treffen met ver schillend© groepen in het Russische rijk. Sebastopol, 28 Nov (Petersburgsch tele- graaf-aigenitsohap). Heden loopt de aan de muiters gestel den termijin om zich over te geven, af. D© ontslagen luitenant. Schmidt, die van revolutionair© gezindheid is, nam bet. commando van den kruiser Otsohakow op zich. De sfedeliike docma wendde zich naar Peters- burg met het dringende verzoek maatregelen te .nemen tot red'ding vam de stad. Petersburg, 28 Nov De Nowoje Wremja bericht uit Sebastopol, dat onder de muiten de matrozen twisten zijn uitgebroken. De manschappen, di© de kazernes verlaten, worden met geweld teruggebracht en aan eene lichamelijke tuchtiging onderworpen. Het arrestlokaal in de kazerne is vol ma trozen, die tegen d© muiterij zijn opgetre den. In d© stad verschenen patrouilles van muiters om afvallige manschappen in hech tenis te nemen. Daarna werd door de over heid bevel gegeven de patrouilles gevangen te nemen. Volgens een bericht van de Russ groeit de gisting in Mandsjoerije aan. In Charbin zijn officieren en manschappen gevangen geno men. Ook het aangrenzende deel van Sibe rië is door de gisting aangegrepen. De in Wladiwostok voorgekomen tooneelen zijn ernstiger geweest, dan tot dusver werd me degedeeld. Het onroerend goed van bijna alle Chineezen en van een groot aantal andere vreemdelingen is verbrand. Generaal Lin©- witsch gaf bevel honderd uit Europeesch Rusland aangekomen agitators uit het leger te verwijderen. Op zijn bevel zijn de schul digen uit Wladiwostok voor den krijgsraad gebracht. De raad van de arbeddersgedelegeerden heeft besloten de horopening van de in Pe tersburg gesloten fabrieken door eene sta king in geheel Rusland af te dwingen on inet dit dool eene beweging te begingen onder de bevolking van de steden van het platte land, in leger en vloot. Volgens de laatste berichten over do op roerige beweging in Sebastopol, zou die be weging bedwongen zijn. Er wordt echter bij gevoegd „Do telegrammen zijn in eenigs zins vage bewoordingen gesteld." Het agent schap Havas seint ook, dat alle bericht® met voorbehoud moeten worden aanvaard) omdat verzoeken om inliohtingen niets uit werken. D© Ruskoje Slow© geeft do volgende voorstelling van het ontstaan der muiterij Reeds verscheiden malen hadden de ma trozen. verlof gevraagd te mogen deelnemen aau vergaderingen, maar liet was hun altijd geweigerd. Den 24en dezer echter hielden alle soldaten van het regiment Btrest-Liwostk, de artilleristen van de vesting, de manschap pen van het reservebataljon en de matrozen toch een vergadering, waaraan omstreeks 5000 man deelnamen. De overheid liet eenige compagnieën van het regiment Bialystok ko men, benevens afdeelingon van de oorlogs schepen om de vergadering uiteen te drij ven, maar deze duurde drie volle uren. De matrozen van de oorlogsschepen gingen aan wal om de bijeenkomst bij te wonende werklieden van het arsenaal staakten den arbeid. Uit de marinekazerne begaven de manschappen zich met de muziek voorop naar de vergadering; het volk juichte hen toe. Do orde was voorbeeldig; de matrozen zelf stelden wachten op voor de drankwin kels om de manschappen te beletten zich to bedrinken. Do easohen, die aan de overheid voorgelegd zullen worden, zijn opgesteld. Do bevolking vlucht. Admiraal Rizarefski is nog in leven. De oorsprong van de muiterij te Sebasto pol valt op den 24en November aan boord van het transportschip Otsohokow. Het schip werd terstond uitgezonden, maar de van zijn boord uitgegane^ beweging had reeds gelegen heid gehad zioli voort te planten onder d< equipages en onder de werkplaatsen der marine. Deze beiden zijn door een baai van de stad gescheiden en staan daardoor niet onder hei geregelde toe zicht van de officieren. Deze verkeerde plaatselijke gesteldheid wordt nog ver ergerd door de omstandigheid, dat de equipages in gewone orastandigheden niet onder bevel staan van de aan boord zijnd© officieren, maar onder dat van zoogenaamd© aidmiraliteits-officieren (officieren, die rfiet meer varen en nog slechts dienst doen aan wal). Een onlangs door admiraal Birilew uitge\ aardigd be vel, bestemd oan in dezen toe stand verbetering te brengen, bad nog niet tot uitvoering kunnen komen, toen de man schappen der equipages zich den 24en door de stad verspreidden en deelnamen aan eeno vergadering, waar ook de soldaten van het regiment Brest- en. de vesting-artilleristen verschenen. Den 25en begaven de matrozen zich weder uit hunne kazernes naar de stad, met do muziek voorop. De soldaten van liet. regi ment Brest maakten weder gemeene zaak met heneen tweede vergadering werd ge houden, die tot den avond duurde. De orde op straat werd geen oogenblik verstoord; de matrozen stelden zelf posten op voor de drankwinkels om de mannen te beletten, zich te bedrinken. De gebeurtenissen van den 26en vertoon den meer verwarring. Volgons de meeste getuigenissen zou de muiterij zijn voortge gaan zich langs kalme wegen te verspreiden. Generaal Njeplutew, die siuts den vorigen avond gevangen was gehouden, werd door de opstandelingen weder vrijgelaten. Het regiment Bialystok scheidde zich voor goedl af van het regiment Brest, waarmee het eeno brigade vormt, en verliet de stad langs den weg van Balaklava. De muiters waren toen geheel meester van Sebast-opol. Wanneer- de muiterij alle troepen van heb landleger, die te Sebastopol liggen, heeft aangetast, dan strekt zij zich nu uit tot het regiment Brest, de 13e brigade artillerie, een bataillon vesting-artillerie en twee compa gnieën sa-peurs. Dte regeering heeft het ver trek naar Sebastopol bevolen van de te Sim feropol, Foodosia en Odessa aanwezige troe pen Dat zijn twee regimenten en eene re serve-divisie. Verder kan* de commandant van het 7e legerkorps te Simferopol, gene- raa' MullerZakomelski, tegen de muiters beschikken over eene divisie en eene reserve- divisie, beiden te Jekaterinoslaw. Moskou, 28 Nov, Heden avond om half zeven is de staking der telegraaf-ambtena- ren begonnen. De telegraaf gebouwen en de toestel len kamers worden door troepen be waakt Onder de telegrafisten heerscht groot© opge wo ndenheid Warschau, 28 Nov. Op vele post- cn tele graafkantoren in Rusland is lieden do sta king uitgebroken. Warschau, 28 Nov. Te Dombrowo is in de kolenmijnen „Renard", „Casimir" en Felix" een staking uitgebroken. Turkije, Konstantinopel28 Nov. Do gouverneur vau Mitylene heeft- geprotesteerd tegen de ontscheping van internationale troepen, cn de bezetting van het douane-kantoor en het telegraafbureau. Het internationale eskader zal 8 dagen te Mitylene blijven. De schikking, die do groot-vizier gisteren aan de gezanten van Oostenrijk en Rusland!

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1