-L Amersfoortsche Bank. Stads Doelen te Delft. Uit den omtrek. 'STADSNIEUWS. ADVERTENT1ËN. Mr. R. HE1DEMA Tzn. Kortegracht 20. Van der Zon de Joni Van Ophoven, der ver haven verbetering, waarmee een bedrag van 30 millioen is gemoeid, eveneens, door Ne- derlandsche ingenieurs werden vervaardigd onder leiding van den toenmaligen Delft- schen hoogleeraar prof. J. Kraus, thans minister van Waterstaat. Alleen deze scha duwzijde zal er dan wel aan verbonden zijn, dat Rotterdam den adjunct-directeur zal missen, daar het vermoedelijk wel in de be doeling zal liggen de uitvoering onder zijn leiding te doen. plaats hebben. De nieuwe torpedoboot Willem War mond is ter reede van Texel onder stoom beproefd. Het vaartuig voldeed in alle op zichten aan de gestelde eischen, terwijl bij het stoomen langs de gemeten mijl een snel heid werd bereikt van 18A mijl per uur. De Velserpont. Men meldt uit Yelsen aan de N. R. Ct. De pont vaart weer, om den overgang tusschen Noord en Zuid weder te onderhou den, alsof het contract van 15 Januari 1866 tusschen de gemeente Velsen en de Kanaal maatschappij gesloten, nooit had bestaan. Op dien datum werd aan de Kanaalmaat schappij, door de gemeente Velsen concessie verleend, Holland op zijn Smalst ook bij Vel sen door te graven, ten behoeve van dm aan leg van het Noordzeekanaal, op voorwaarde dat er steeds een vast punt van overgang zou ziijn daar, daar de rijksuitmonding te Yelsen door het ka.naal zou worden gekruist. De Kanaalmaatschappij legde dus toen de voet brug. Dto haar verleende concessie later over doende aan het rijk, met alle lusten en las ten, nam het. rijk dus ook de last over van het vaste punt, een bepaling door Velscn'a raad gemaakt, blijk gevende van beter in zicht ra de toekomst, dan de Tweede Kamer in 1898, die, met de stem van den heer Lieftrack alleen tegen, deed of er geen con tract van 1866 bestond, en die besloot dat het verkeer voortaan" per pont zou worden onderhouden. Het ia overbodig de lijdensgeschiedenis sedert 1901 nog eens uiteen te zetten, doch wol mag do aandacht worden gevestigd op twee feiten, en wel ten eerste dat niettegen staande de verzekering dat nu aan de pont alles puik in orde was, het ding telkens na twee dagen varen wanhopig defect raakte, waardoor nu bijv. goed1 veertien dagen repar reeren is noodig gebleken, en ten tweede, dat uoor het niets doen aan de brug en het daar van weghalen varai een dieel der zandlaag de toestand van dat verkeersmiddel zoo is ge worden, dat verscheidene personen zich daar op niet meer wagen als de tram er op rijdt en dat er tram passagiers zijn, die vóór de brug uitidapnen om later, als de tram er over is, hun plaats weder in te nemen. De Amsterdamsche was kaarsenfabriek. Ieder, die in de hoofdstad een beetje bekend is, weet, dat er achter de terreinen achter het rijksmuseum een waskaarsenfabriek ligt, die den omwo nenden op allesbehalve aangename geuren trakteert. Als die eens verplaatst kon wor den, zou buurt Y Y juichen. Er schijnt nu kans op te zijn. Het Handelsblad, dat reeds eenige maanden geleden iets had vernomen omtrent verplaatsing der fabriek naar de overzijde van het Y, meldt nu het volgende Thans vernemen wij echter, dat de on derhandelingen tusschen de gemeente en de eigenares der fabriek opnieuw zijn gevoerd en reeds zóó ver gevorderd, dat het voort bestaan der fabriek nog slechts een quaestie van eenige maanden zou zijn. De terreinen zouden dan voor een zeker bedrag aan de gemeente overgaan, zonder dat een terrein voor het voortzetten van het bedrijf door de gemeente behoeft te worden afgestaan. 't Is zeker te hopen, dat spoedig een offi- oieele bevestiging van hetgeen wij verna men, de bewoners van de straten om de fa briek gelukkig zal maken. Prijsvraag. De Nederlandsche Melkhygiëniscbe vereeniging wenscht oen geschrift, ter verspreiding onder het publiek, waarin de voordeelen, voornamelijk uit hy» giënisch oogpunt, worden uiteengezet van het bedrijf der modern ingerichte, goed ge leide, grootere melkinrichtingen, boven het gewone melkslijtersbedrijf, waar meestal slechts in zeer geringe mate waarborgen kun nen gegeven worden omtrent kwaliteit en hygiënische productie en aflevering. Het boekje moet in aan ge namen vorm in goed Nederlandsch en bevattelijk geschre ven zijn, doch van degelijken inhoud, en moet ook in het kort de wetenschappelijke gronden aangeven, woorden of uitspraken) van bekende autoriteiten, waarbij slechte re kening mag gehouden worden met de nieuw ste beschouwingen dienaangaande. Het onderwerp mag niet plaats?lijk behan deld worden, zoodat het boekje geschikt worde ter verspreiding in alle steden van Nederland. Het mag niet grooter zijn dan 14 octavo bladzijden boekformaat Voor de beoordeeüug zijn uitgenoodigd de heerenJ. F. Laméris, dsitri ets-vee arts te 's G-ravenhage, C. J. Koning, scheikundige en bacterioloog te Bussum en Th. J. A. Diephuis, directeur der fabriek voor geste riliseerde melk „Amsterdam" te Amsterdam. De antwoorden moeten voor den 15. Febr. 1906 worden ingezonden bij den secretaris der beoordelingscommissie, den heer Th. J. A. Diephuis. 2de •ipaarndammerd wars straat 34, Amsterdam. Zij moeten bij voorkeur ge schreven zijn met de schrijfmachine of door eene andere hand, dan van den inzender, niet onderteekend, doch voorzien van een motto. Dit motto moet ook op eene verze gelde enveloppe voorkomen, bevattende den naam en het adres van den inzender. Do antwoorden worden, al of niet be kroond, het eigendom van de N. M. V. ©n kunnen geheel of gedeeltelijk door haar open baar gemaakt worden. Het wordt aan do inzenders overgelaten of diens eigen naam zal worden bekend gemaakt. Do oommissie van beoordeeling heeft het recht, in overleg met de bekroonde inzen ders, kiene wijz;gingen aan te brengen vóór de openbaarmaking. Voor de beste antwoorden worden uitge loofd two© prijzeneen prijs van f 75, een prijs van f25. Geen antwoord zal worden bekroond, dat niet naar het oordeel van de beoordeelings- c(mimissie eene bekroning waardig ia. Hooge gages. Het circus Oscar Carré is op het oogenblik te Gronragen. De N. Gron. Ct. deelt onder het hoofd „Cir ju» interieurs tal van merkwaardige bijzonder heden mede over die exploitatie dezer groote onderneming. Omtrent de gages der altisten, zegt riet blad o. a. Ongelooflijk hoog zijn de salarissen van de artisten. De beste clown van den heer Carré ver dient maandelijks 1100 francs (de gages wor den altijd in francs berekend). Een goede rijdersfajnilie uit eenige per sonen bestaande, heeft een maand-salans van 2000 a 3000 francs. Een nummer dat moet dienen om het pu bliek extra te trekken, is nog duurder. Zoo treedt er hier in. het circus een heer op, die 120 franos per avond krijgt-, en die nu al acht maanden achtereen bij den heer Carré werkt-. Het socialistische reken- s o mm e t j e. Het gerechtshof te Arnhem veroordeelde Donderdag Chr. Lijssen, hoofd der Christ, school te Beverwijk, ter zake van smaadschrift (het opgeven van. het be kende sommetje) tot honderd gulden boete, subsidiair tien dagen hechtenis. Gebruikmaking van valse h- heid in geschrifte. De arrondisse mentsrechtbank te 's Gravenhage veroordeel de Donderdag A. d. St. Leonard (den Comte de Breteuil) wegens 't gebruik maken van 'n stuk, waarvan hij de valschheid wist en uit welk gebruik nadeel kan ontstaan, tot 3 jaar gevangenisstraf. Overtreding der loterijwet. Het openbaar ministerie bij het Haagsche kantongercht vorderde gisteren f 500 boet© of 50 dagen hechtenis tegen J. van Duijsen, ondernemer van de dusgenaamde 3 pCt. Ne derlandsche Effcctenpremieleening van Duij sen en Co., ter zake van het houden van een bij de wet van 1905 verboden loterij. In v r ij h e i d geste ld. Op last van den rechter van instructie te Rotterdam is dfe stoker V. d. V. uit Vlaardingen, be schuldigd van doodslag op den visscherman D. V., aan boord van den stoomlogger „Ko ningin Wilhelmina," in vrijheid gesteld, daar van geen misdaad geblekesn is en de man blijkbaar i9 overleden ten gevolge van den toestand, waarin hij verkeerde. Op brutale wijze wordt tegen woordig te Putten op de Veluwe gestolen, waarvan het volgende weer een staaltje is. De vrouw van het hoofd der school had pas een deel van haar wasch opgehangen en was naar binnen gegaan om de rest te halen, of een d'ef pakte het opgehangene in een zak, deed er heide op, en verstopte alles fluks in een kuil. Gelukkig was kort daarna het gestolene door de schoolkinderen terug gevonden en de dief bekend. Diefstal van paardenstaar ten In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn in de militaire stallen to Deven ter, van een 30-tal paarden de staarten ge heel of gedeeltelijk afgesneden. Door de ma rechaussee, die een onderzoek heeft ingesteld, zijn reeds twee huzaren, behoorende tot de stalwacht, in arrest 1De twee huzaren te Deventer, die door de maréchaussée zijn gearresteerd, als verdacht van het afsnijden der staarten van een 30-tal militaire paarden, hebben een volledige bekentenis afgelegd en zullen zich over hun schanddaad voor den militai ren rechter te verantwoorden hebben. Het verdwenen kind. In zake do verduistering van het 13-jarige meisje, dat te Delft op Woensdag 22 November is verdwenen, is gebleken dat de rechtskundige raadsman der pleegouders dezen heeft gead viseerd, het kind niet af te geven en aan het meisje raad gaf, weg te loopen en zich te verstoppen tot de kinderwetten in wer king zouden zijn getreden. Hoewel het meisje nog altijd zoek is, maakt men zich in belanghebbende kringen niet bezorgd over haar lot. B rand. Donderdagavond is te Rozen daal (N.-B.) de houten graanmolen van C. van Broekhoven door onbekende oorzaak ge heel afgebrand. De molen zelve was verze kerd, doch de inventaris niet. Ontsporing. De convooitrein d».i Hollandsche Spoor, komende van Lonneker. is gisterochtend nabiji Enschede ontspoord. De assistent Van Peppelen, die evenals do machinist van de locomotief sprong, ligt mee een niet levensgevaarlijke wonde aan het hoofd in het ziekenhuis; de machinist bleef ongedeerd. De schade aan twee wagons en machine is vrij aanzienlijk. Gevolgen van den mist. We gens den zwaren mist liep Donderdagoch tend te Vlissingen de nachtmailboot Ko ningin Wilhelmina bij het binnenloopen der haven tegen een der zgn. loopsteigers aan, welke daardoor ontzet werd, terwijl de duk dalf zoodanig beschadigd werd, dat deze moet worden gelicht om hersteld te worden. De mailboot zelf bekwam ook al vrij aan zienlijke schade aan een der wielen. Door den zwaren mist is er Donderdag geen enkele boot van den prov. stoomboot- dienst van of naar Breskens vertrokken. De post is per sloep overgebracht. De dagmailboot „Nederland" van de Maatschappij „Zeeland" is in plaats van 7 uur Donderdagavond eerst gisterennacht om half twee aangekomen, waardoor ook het vertrek van den Duitschen mailtrein zoo lang werd vertraagd. Door de vorst is de scheepvaart in de Friesche veenen gestremd. De kanalen van Kampen naar Zwolle, mei zijkanalen uaar Hasselt en Genemuiden, zijn bijna overal dichtgevroren, zoodat ook daar de scheepvaart als gestremd kan be schouwd worden. Heerschende drankgewoon ten. Men schrijft aan de Arnh. Ct. uit den Gelderschen Achterhoek Aan drankbestrijders moet de in dezo streek bestaande gewoonte om bruid en bruidegom naar hun nieuw© woning te brengen en van en naar het gemeentehuis to geleiden, wel reden tot ergernis geven Zoo'n bruidstoet heeft een zoogenaamde drankwagen. Wanneer de bruidsstoet in gang is, kan ieder, die kennis of vriend schap heeft met het jonge paar den stoet aanhouden, het zij door het spannen van een touw over den weg of door het vasthou den van het paard. Hiermee is het sein ge geven voor den man of de vrouw, di© over di jeneverflesch gaat, om den aanhouder en zijn huisgenooteu een borrel te schonken. Duurt zoo'n tocht lang, dan wordt er heel wat jenever geschonken, want dit schenken geeft voor den stoet vaak heel wat opont houd Intusschen beginnen elen in te zion, dat dit jeneverschenken een misbruik is, zoodat bij sommige bruidsstoeten reeds an dere versnaperingen gegeven worden. Te Sittard vervoegde zich bij den ambtenaar van den burgerlijken Stand een jeugdig paartje om in ondertrouw to wor den opgenomen. Het jonge bruidje gaf op in 1888 geboren te zijnuit het register bleek echter, dat zij in 1890 was geboren, en dus nog geen 16 jaar oud, zoodat dus van een huwelijk voor- loopig geen sprake kan zijn, dan na machti ging door de Koningin. Een adres zal thans aan II. M. de Ko ningin worden opgezonden. Een rat in den trein. -- Een dame stapte gisterenavond te Eindhoven in den trein naar Breda Ze trof het heelemaal alleen ia oen daraescoupé. En het was er lekker warm, nadat zij behaaglijk haar rug in de kussens drukte, het hoofd achterover neeg en al met de oogen begon te knipperen. Maar wat kwam daar geslopen uit dien litkerhoek? Een beest? De dame wreef zich d» oogentwee gitjes in een spits grauw- kleurig kopjo gluurden haar angstig aan. En de menschelijke blik antwoordde niet minder angstig. Wip, daar zat het beest op de bank. Het krabde met zijn pootjes op het kussen en de lange staart veegde heen en weer over het fluweel. Jawel, het was een at. Een heusche rat, waarvan je weet, dat ze huizen op donkere zolders of in krochtige riolen, doch waarvan je nooit een exemplaar zoo vlakbij ziet. Hu, wat 'n griezelig gedierte. Ai daar wipte het over naar de andere bank, dc bank waarop de dame zat, 'heelemaal al leen. Ze trok haar schouders omhoog van angst, en haar handen groef ze diep in haar mof. Gelukkig, dat hij weer gauw naar de andere bank sprongDoch daar was hij alweer terug. En weer weg naar den over kant. En weer terug, 't Was of hot beest een proef wilde geven van zijne acrobatische behendigheid. Eindelijk werd hij moe van 't springen. En vlak bij de eenige passagier van den dames coupé bleef hij zitten, zijn lenig© hals ge rekt, zijn git-oogjes scherp onderzoekend zijn medereizigster. Och, 't- scheen hem een goedige dame. Zij verroerde geen vin; bleef maar roerloos zitten staren naar het net aan den overkant. Wel waren de gelaats trekken 'n beetje vertrokken, filosofeerde onze rat verder, maar boosheid sprak er niet uit. Hij kwam nog een stapje nader. Hè, wat 'n mooie bont had ze om. En wat hin gen daar dikke staarten aan. Neen, maar dat moest het ratje nader onderzoeken. En het beestje stapte parmantig op de mensche lijke knie en aaide met zijn kopje langs het mollig-warme bont en knabbelde er aan, alsof het zijn eigendom was. Van tijd tot tijd keek hij op naar het menschelijk gelaat, doch dat staarde maar steeds naar het net werk en geen der ledematen verroerde zich. Ze had nog nooit zoo'n angst doorstaan, verhaalde ze later. En de conducteur keek erg verbaasd, toen hij in Bokstel het portier opende, een gil hoorde en een beest langs zich heen voelde sluipen. De dame had toen eerst durven gillen en de rat had 'm gesmeerd, zoo gauw hij kon. Dgbl. v. Nbr. School- en Kerknieuws. De geschorste onderwijzers. De Bode, orgaan van 'den Bond van Ned. onderwijzers, bevat over de kwestie der twee geschorste onderwijzers te Amsterdam een aantal stukken lo. Een schrijven van hot hoofdbestuur het bestuur der afdeeling Amsterdam van den Bond aan B. en W. van Amsterdam, waarin aan het slot gezegd wordt, dat adres santen meenen, dat de oorzaak van den toe stand aan school letter T voor een niet ge ring deel gevonden wordt bij den heer Holtz- appel, het hoofd der school, en waarin zij de hoop en het vertrouwen uitspreken, dat B. en W. het daarheen zullen leiden, dat er een betere toestand aan de school geboren worde, zonder de onderwijzers T. Edelman en K. F. Traanberg, die steeds met hart en ziel zich aan de school gegeven hebben, te treffen. 2o. Een schrijven van het niet geschorste personeel aan school letter T, waarin aan het slot verklaard wordt, dat adressanten var. meening zijn, dat er bij aless, van I Sep tember af is voorgevallen, noch van een lei derschap, noch van miskenning van het ge zag sprake is geweest, en dat, waar men de vraag stelt, aan wien de ongewenschte ver houding te wijten is, deze ook voor een deel moet worden gezocht in het optreden van den heer Holtzappel. 3o. Een schrijven van den geschorsten onderwijzer Edelman aan B en \iwaarm dezo zijne meening omtrent de door den heer Holtzappel aangehaalde feiten alsnog uit eenzet, voor zoover die tegen hem als grie ven zouden kunnen worden aangevoerd. 4o. Een schrijven van den geschorsten onderwijzer Traauberg van dezelfde strek- king. 5o. Een bestrijding van de loopende praatjes over de aanhangige kwestie door hoofdbestuur en afdeelingsbeetuur van den Bond. 6o. Aanklachten, ingediend door de ge schorste onderwijzers Edelman en Traan berg wegens het verspreiden van lasterlijke berichten, bij den officier van justitie te Amsterdam, tegen de uitgevers der dagbla den De Echo, De Standaard en het Han delsblad, en een aanklacht van dezelfde strekking ingediend door den geschorsten onderwijzer Edelman tegen nen uitgever der N Rott. Ct., bij dei officier van justitie te Rotterdam. VGraven hage, 1 December. Examens Middelbaar Onderwijs. Fransch, akte A. Toegelaten mej. I. J. Plus, van 's-Gravenhage afgewezen 2 vrouw, cand. en 1 mann. cand. Boekhouden, K XII. Opgeroepen 9 cand., opgekomen 9 cand., teruggetrokken 1 cand., afgewezen 8 candidaton. Schoonschrijven (N). Geëxamineerd 5 cand. Toegelaten de dames: E. J. M. Arntz, van Leuven (Belgié)H. M. A. ten Bosch, van ArnhemC'. W. van Hilst, van 's Hertogen- bosch, en de heer F. B. P. van Harten, van Oldenzaal. Staathuishoudkunde (K X). Ge; amineerd en afgewezen 1 candidaat. Staatsinrichting (K XI). Geëxamineerd 3 candidaton. Geslaagd (voor huisacte) de heer L. Chr. Wabeke. van Amemniden. Examens Wiskunde, L. O., art. 65. Opge roepen 3 candidaten, opgekomen 3 cand., afge wezen 1 cand. Geslaagd de heeren G. W. de Boer en A. Boers, beiden van Amsterdam. De oudste predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Monnikendam, ds. H. J. Hartge- rink, heeft wegens gevorderde leeftijd tegen 1 Februari a. s. emeritaat aangevraagd. Baarn. Vanwege do plaatselijke afdee ling van den Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik, zal alhier op 8 Dec. a. s. eene openbare vergadering gehouden worden in Hotel de la Promenade. Als spreker zal alsdan optreden de heer F. W. Drijver, van Naarden. Laren. Gisteren vergaderde de Raad dezer gemeente. Tot de ingekomen stukken, die behandeld werden, behoorde een adres van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Laren, Huizen, Naarden en Blaricum. Hierin werd met nadruk er op gewezen, dat Laren alles mist, wat aan gegoeden aan leiding kan geven zich hier te vestigen. Het onderwijs, het drinkwater, de verlich ting, de ontruiming van vuil en afval, de wegenalles eischt hier verbetering. Tot nu toe staat de toestand van dit alles den bloei van Laren in den weg, waarom aan het slot van het adres dan ook dringend op verbetering wordt aangedrongen. Werd aangehouden tot nader onderzoek. Een adres van de Vereen. „Laren's Bloei", waarin wederom op vaststelling van een bouwverordening werd aangedrongen, werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van d© onderwijzers om hun salaris te verhoogen met de premie, te be talen voor de toetreding tot het pensioen fonds voor de weduwen en weezen der bur gerlijke ambtenaren, werd verworpen met slechts één stem voor. 's Gravel and. In de vergadering van den Raad dezer gemeente is gisteren de vol gende salarisregeling voor het onderwijzend personeel aangenomen Aanvangssalaris voor het hoofd der school f 1200 en voor de onderwijzers f 600; ver hoogingen, zoowel voor hoofd als onderwij zers, van f 50 na drie, zes, negen, twaalf, zestien en twintig jaren, zoodat het eindsa- laris respectievelijk is f 1500 en f 900, ter wijl het hoofd der school bovendien vrije woning geniet. Verder wordt voor de hoofdakte f 100 toe gekend en aan den onderwijzer met ver plichte hoofdakte f 200 boven het gewone salaris, en voor andere akten f 50 per akte, tot een maximum van f 100, mits in het vak onderwijs wordt gegeven. Hef herhalingsonderwijs wordt beloond met 80 cent per lesuur, terwijl het hoofd van het herhalingsonderwijp bovendien f 25 ont vangt. Nog dient opgemerkt, dat dienstjaren, el ders doorgebracht, bij het toekennen der verhoogingen meetellen. Te gelijk met deze salarisregeling werd een regeling getroffen in geval van ziekte, zwan gerschap en bij 't vervullen vau militie plichten en wel bij ziekte wordt 6 maanden het volle sala ris uitbetaald en daarna nog 6 maanden de helft; na een vol jaar ziekte wordt het sala ris ingehouden bij zwangerschap wordt 3 maanden vóór en 2 mnd. na de bevalling verlof gevraagd en de kosten van plaatsvervanging worden van het traktement afgehouden bij het vervullen van militieplichten wordt gedurende het eerste opkomen onder de wa penen geen traktement uitbetaald; bij het later weer moeten vervullen van militie plichten wordt het volle traktement gegeven voor een tijdperk van ten hoogste drie maan den. Voor deze flinke regeling dient een woord van lof zeker niet aan den Raad te worden onthouden, te meer, waar deze uitstekende wijzigingen in de salarissen dezer ambtena ren niet een gevolg zijn van een adres hun nerzijds. Hbld. Bennekora. Gisteren had de feestelijke herdenking plaats van het 25-jarig bestaan der Prins Alexander-Stichtiug alhier. Onder het zingen van het Wilhelmus (oudq toonzetting) door de jeugdige verpleegden, werden de genoodigden tegen 2 uur in de directiekamer van de stichting ontvangen. Aanwezig waren o.m de burgemeesters van Ede en Wageningen, de geneesheer-dineo- teur van Oranje-Nassau's Oord en een aan tal dames en verdere belangstellenden, ter wijl van verschillend© vereenigingen en par ticulieren, telegrammen on brieven van deel neming in het feest waren ingekomen. Do aanwezigen werden welkom geheetcn door dien voorzitter van het bestuur, den heer prof. dr. W. M. Gunning, uit 's Gra venhage. De secretaris, d© heer A. W. Beckenng, bracht ©en uitvoerig verslag uit over het 25- jarig bestaan der vereeniging. Ook verschillende ander© personen, o.m. de heer Lenderink, directeur van het Blin deninstituut te Amsterdam, voerden het woord, en de kinderen zongen toepasselijke» liederen. De bij het 5e regiment inanterie be noemde kapitein W. F. N. von Hombracht hecftl het bevel overgenomen ofver de 3o compagnie van het le bataljon. Men verzoekt, ons te willen mededee- len, dat de afd. Hilversum van de Maatsch. t. b. d. Toonkunst op Vrijdag a. s., te 8 uur nam., een uitvoering zal geven. Ten gehoore zal worden gebracht „Das Paradies und die Peri", van Rob. Schu mann. De leden der Maatschappij hebben toe gang met één dame. Wij meldden gisteren dat Quick heden voor den bekerwedstrijd te Amsterdam zou spelen tegen A. V. V. Dit was een vergis sing. Bedoeld was natuurlijk Zondag. Uitkomsten der exploitatie van do Amera- foortöche tram, over de maand November j.l., in vergelijking met dezelfde maand van het vorige jaar. 1905. 1904. Aantal passagiers. 6208 5761 Opbrengst passage. f 441.12s f 447.67s Totaal opbrengst. 476.87s 477.81s Per dagkilometer. 8.83s 8.85 In de afgeloopen maand werden verkocht 733 twee-rittenkaarten e>n 3114 coupons. Deze! aantallen bedroegen in November 1904 resp. 1343 en 1180. Naar wij vernemen, zijn de predik beurten voor Zondag 3 December als volgt: Evang. Lutli. Kerk. Voorm. 10£ uur: Ds. de Meyere. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10^ uur: Ds. Hooykaas. Gereform. Kerk (Langegracht). Voorm. 10 uurDs. Donner. 's Avonds 5^ uur: Ds. Donner. Beide keeren maandel. collecte. Gereform. Kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur: Ds. Teerink. 's Avonds uur: Ds. Teerink. Beide keeren maandel. collecte. Woensdag 6 December 's Avonds 7uur Ds. Teerink. Gemeenschappelijke dienst van de Gere form. kerken A en Bi. Vrije Gereform. Gein. Voorm. 9£ uur: Lezen. 's Avonds 5 uur: Lezen. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes, Petrus, z. van P. de Wilde en 9. Kuijer; Eldert, z. van L. Lans en N. Rijndorp. Overleden: Rikkcrt Dekker, oud 2 d. Clasina van Ekelen, oud 71 j., wed. van T. Daalmeijer; Jan Dirk Zaaijer, oud 6 mnd. Aartje Budding, oud 76 j., wed. van W. van 't Net. Posterijen. Aan het postkantoor te Amersfoort en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand November 1905 ingelegd f 33,200.56^, terugbetaald f 31,673.77. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje ^draagt het nummer 11865. advocaat en procureur, te Utrecht, is VrU<l»g« 8 Bepember e.k., te Amers foort niet te spreken. Belast zich met aan- en verkoop van effec ten Incasso'ssluit Prolongatiënverleent Crediet in Rekening-courantneemt gelden in Déposito met J d. opvragen 2 .14. Kantoor geopend van 93 nur voormiddags. Kassiers. CJoiunilHHlomiAlrrt lu Effecten. Westsingel 43, bil- Varkensmarkt. Effecten - Coupons Prolongatiën - Wissels. BURGEMEE8TER on "WETHOUDERS van DELFT brengen ter kennis, dat den 15 De cember as., 's voormiddags ten 11 Va ure, op het Raadhuis bij Inschrijving zullen worden verhuurd: de gebouwen, genaamd Stads Doelen, met Tuin; Meubilair en Tooneel- Decoratief, voor den tijd van 5 jaren, (1 Mei 190630 April 1911.) De voorwaarden liggen ter lezing ter Gemeente-Secretarie van 's voormiddags 9 tot 's namiddags 4 ure en zijn aldaar in afdruk tegen betaling van 30 cents verkrijgbaar, na den 4 December n.H. De Notaris A. N. J. VOS, te Amers foort, zal op Donderdag 14 December 1«05, in het Café „DE AREND" te Amers foort, aan den Amheroschen weg, onmiddellijk na afloop der veiling, van de Fam. CROOCKE- WIT, publiek verkoopeu Onder de gemeente Baarn. Een perceel best Weiland, nabij den Eemdijk op Wolkenberg strek kende van het eigondora van de Wed. W. SCHOTHORST c. b. tot de Wetering, Kadas ter Sectie A. No. 310, groot 1.92.20 Hectaren. In huur by L. VAN DE TWEEL, tot 1 Januari 1907. Aanvaarding bij do betaling der kooppen ningen op 14 Maart 1906, of zoevoel vroeger als wordt ovoroengekomon.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3