BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAK Zitting van den gemeenteraad van Dins dag 28 November 1905, des namiddags ten half twee ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchma.n Wuijtiers. Tegenwoordig 15 leden en de secretaris mr. J. G. Stenfert Kroese; afwezig de hee- ren Gerritsen en Heyligers met kennisge ving Ingekomen zijn: a. Mededeeling, dat de minister van Bin- nenlandsche zaken berust in de benoeming van F. Faber, H. Mooi jen Jr., C. van Ouwer- kerk en A. de Jong tot tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool gedurende den cu*v»s 19051906voor informatie. b. Besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring van het raadsbesluit tot het aangaan van eene ruiling van grond met kerkvoogden van de Ned. Herv. gemeente; alsvoren c. Idem van drie besluiten tot wijziging van de begrooting voor 1905alsvoren. d. Idem van het raadsbesluit tot het aan gaan eener ruiling van grond met den Staat der Nederlandenalsvoren. e. Idem van het raadsbesluit tot wijziging van de salarisregeling van leeraren der Bur geravondschool alsvoren. f. Idem van het raadsbesluit tot onder- handsche verhuring aan J. van Ruitenbeek; alsvoren. g. Schrijven van B. en W. betreffende de vaststelling van de bouwverordening; ter secretarie ter inzage van de leden. h. Mededeeling van B. en 'W., dat door hen benoemd is tot klerk ter secretarie R. M Loman, en tot controleur der belastingen en van het bevolkingsregister G. Dekker, commies ter secretarievoor informatie. i. Dankbetuiging van het bestuur der oud heidkundige vereeniging Flebite voor de toe kenning van het verhoogde subsidie; als voren. j. Mededeeling van B. en W., dat in over leg met het bestuur van Flehite besloten is, dat het museum kosteloos ter bezichtiging zal worden opengesteld eiken Dinsdag, uit gezonderd officieele feestdagen, van 10 tot 12 uu' voormiddags en van li t-ot 3 uur namiddagsalsvoren. k. Dankbetuiging van de ambtenaren ter secretarie voor de gunstige beschikking tot verbetering van hunne financieele positie alsvoren 1. Idem van den ambtenaar bij de plaat selijke belastingen A. L. van Leer; als voren m. Idem van de beide gemeente-opzichters P van den Hooff en D. van Schooneveld alsvoren. n. Idem van A. Veen voor zijne benoe ming tot vast leeraar aan de Burgeravond school alsvoren. o. Idem van den onderwijzer L. A. Slot voor de verlenging van zijn verlof; als voren p. Adres van J. van Vollenhoven, verzoe kende, dat de gemeente zal voortgaan met het leveren van gas ten behoeve van zijne in de gemeente Hoogland gelegen perceelen in handen van B. en W. om prae-adviee. q. Adres van 62 ouders en voogden van leerlingen der openbare jongensschool (hoofd de heer van den Nagel), verzoekende dat zal worden besloten tot invoering van volledig gymnastiek-onderwijs aan die school en dat anders een gymnastieklokaal in een der ge meentescholen zal worden beschikbaar ge steld. opda van particuliere zijde gymna stiek-onderwijs van een bevoegd leeraar kun ne worden verkregen; in handen van B en W. om prae-advies. Aan de orde is: 1. Benoeming van een tijdelijk buiten gewoon leeraar in de geschiedenis aan het gymnasium. De Voorzitter noodigt de beeren Celosee en van Beek uit als stemopnemers te fun- geereD. Benoemd wordt A. K. Hovens Gréve, te Steenwijk, met algemeene stemmen. 2. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan den heer J. A Bruins als leeraar in de Nederlandsche taal, geschiedenis en aardrijkskunde en tijdelijk buitengewoon leeraar in het Engelsch aan de H B. school met ingang van 15 Januari 1906. Wordt z. h. o. conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan den onderwijzer E. Kruithof, met ingang van 1 Januari 1906. Wordt z. h. o. conform besloten. 4. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school 3e soort in de Ko ningstraat. Benoemd wordt G. J. A. Drechsler, te Rhenen, met 13 stemmen; 1 stem is uitge bracht op F. Boer en 1 stem op W. H. C. Heek. De Voorzitter betuigt dank aan de stem opnemers voor de genomen moeite. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de jaarwedden en pensioensgrondslagen van personeel aan ie Burger avondschool. Het voorstel strektA. tot bepaling van de jaarwedde gedurende het tijdperk van 1 October 1905 tot 1 October 1906 als volgt: voor den directeur en leeraar B. van dor Worp op f 750, voor de leeraren A. P. H. J. van Weezei Errens op f 390, C. J. F. Prins f 400, A. Veen f 480, E. H. Buijtenhuijs f 80, A. A. Ver burg f 160, F. Faber f 330, H. Mooi jen Jr. f 90, C. van Ouwerkerk f 210, A. de Jonge f 210; B. tot bepaling van den pensioensgrondslag voor den leer aar A P. H. J. van Weezei Errens op f 390. Wordt z. h. o. conform besloten. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van jaarwedden van personeel bij het lager onderwijs. Het voorstel strekt tot bepaling der jaar wedden van den onderwijzer W. Kraan op f 950 en van de onderwijzeres W. Bakker, echtgenoote O. Akkerman, op f 750. Wordt z. h. o. conform besloten. 7. Voorstel van B. en W. betreffende een adres tot verlichting van de Blankenheim- straat Wordt z. h. o. conform dit voorstel be sloten, aan de adressanten mede te deeleó, dat reeds maatregelen zijn genomen om aan heb verzoek te voldoen. 8. Voorstel van B. en W. tot overname van een strook grond aan de Puntenburger- laan Wordt z. h. o. besloten tot overneming en bestrating van dezen grond op dezelfde voor waarden als gesteld zijn bij raadsbesluit van 28 Mei 1903 voor de overige gedeelten. 9. Voorstel van B. en W. tot afbreken van den muur naast de Onze Lieve Vrouwe toren en tot afscheiden van het terrein al daar. In de plaats van den muur zal komen een ijzeren hek, waarvan de kosten bedragen f 580 Wordt z. h. o. conform besloten. 10. Voorstel van B. en W. betreffende bet geven van gymnastiekonderwijs op de meis- jesschoo' en behandeling van de adreseen van mej. J C. van der Schroeff en den beer J. C Snouck. B. en W. bieden hunne oorspronkelijke voorstellen ongewijzigd wederom aan. De heer Oosterveen. Mijnheer de Voorzitter, in de vorige vergadering is door den heer Plomp gevraagd de zaak van het gymnastiekonderwijs te renvoyeeren aan B. ea W. met verzoek den raad de voorwaarden to doen kennen, waaronder vergunning zou kunnen worden gegeven, de gymnastiekloka len der gemeente voor het hier aangegeven doel te gebruiken. Dat voorstel is aangeno men met 14 tegen 2 stemmen. Maar ik kan in het. advies, dat P. en W. ons hebben over gelegd, die voorwaarden niet vinden; het is alleen een advies om niet in te gaan op het verzoek, dat in de adressen wordt gedaan. Ik had liever gezien, dat die voorwaarden waren medegedeeld. Ik sta niet op het stand punt, dat de gemeente hare gymnastieklo kalen niet beschikbaar mag stellen voor het geven van gymnastiekonderwijs aan anderen dan de leerlingen. Ik vind het wel gewenscht, dat de jeugd lichamelijk, ontwikkeld wordt, hetgeen ook aan hare geestelijke ontwikke ling zal ten goede komen. Ik vraag daarom Is het niet mogelijk, dat wij alsnog krijgen wat door den heer Plomp is gevraagd en waarin de groote meerderheid van de verga dering met hem is meegegaan? De Voorzitter. Zooals het geachte lid za' hebben gelezen in het advies van B. en W., adviseeren zij de verzoeken van den heer Snouck en van mej. van der Schroeff af te wijzen. Op grond daarvan zijn geene voorwaarden medegedeeld, die slechts zou den te pas komen bij inwilliging van de ver zoeken. De heer Plomp. Mijnheer de Voorzit ter, wat B. en W. in hun advies hebben medegedeeld, dat hebben wij in de vorige vergadering ook reeds vernomen. Maar juist het afwijzend advies van B. en W. viel niet in den smaak en was oorzaak, dat werd voor gesteld de zaak aan B. en W. te renvoyeeren, om ons de voorwaarden te doen kennen, waaronder het verzoek zou kunnen worden toegestaan. Nu is het eene eigenaardige re deneering te zeggen ,,Wij zijn voor afwijzing van het verzoek" op het oogenblik, waarop de raad getoond heeft met de afwijzing niet gediend te zijn. Het komt mij voor, dat wij nu niet beter kunnen doen, dan de stukken andermaal terug te zenden aan B. en W-, opda+ wij alsnog de gevraagde mededeelin- geu zullen ontvangen. B. en W. vreezen, dat uit de inwilliging van de verzoeken allerlei leelijks dingen zullen voortvloeien; zij spreken van onbillijkheid tegenover an deren en van begunstiging van deze adres santen. Maar als men daarvan zulke leelijko dingen verwacht, dan is het vreemd, dat B. en W. begonnen zijn met voor Je stellen het verzoek van mej. van der Schroeff toe te staan. Wanneer werkelijk die leelijke woor den hier toepasselijk waren, dan hadden B. en W. indertijd niet daartoe moeten advi seeren Maar ik kan in het toestaan van deze verzoeken geen onbillijkheid en ook geen begunstiging vinden. Geen onbillijkheid, om dat het niet de bedoeling is aan een ander t.j weigeren, wat aan deze twee ia toege staan. En ook geen begunstiging. Waarin zou die gelegen zijn? Zoekt men die hierin, dat anderen hun lokaal niet zullen kunnen verhuren als de gemeente hare lokalen be schikbaar stelt? Maar van de personen, die in het advies van B. en W. worden genoemd, 15

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 5