If0. 117. 4de Jaargang. Dinsdag 12 December 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MET VOLLE ZEILEN. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post••••••- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijka, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C®. Utrechtschestraat 1. tntercomm. Telephoonnummer 66. PBIJ8 DEB ADVEETEHTIÊN V*n 1—5 rogelif 0.76. Elke regel meertl.15. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordelige bepalingen ta( het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement Ben» circulaire, bevattende Je voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Decem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Politiek Overzicht Het begrootingsdebat in den Duitschen Rijksdag. In den tijd tusschen Sint-Nicolaas en Kerstmis beleeft de Duitsche rijksdag jaar lijks eenigen van zijne groote dagen. De algemeene beraadslagingen over de begroo ting leveren dan aan regeering en vertegen woordiging gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen over de groote vraag stukken van binnen- en buitenlandsche poli tiek. Ditmaal is de stof, die te behandelen is, van buitengewonen omvang. Behalve de be grooting, zijn bij de rijksdag, toen nu veer tien dagen geleden de nieuwe zitting werd geopend, aanhangig gemaakt het plan tot versterking van de vloot en het plan tot hervorming van de rijksfinanciën, waarvan het doel is de rijksinkomsten te vermeerde ren met een bedrag, dat slechts weinig be neden 250 millioen mark blijft. Er behoort een meer dan gewoon redenaarstalent toe om, waar de stof zoo uitgebreid is, alles te zeg gen wat moet worden gezegd, zonder de toe hoorders te vermoeien. Aan de regeeringstafel is de leiding van het debat in goede handen. De rijkskanse lier vorst Biilow heeft bij zijne vele andere eigenschappen ook die van een geboren rede naar te zijn, en hij is gewoon zich zelf op zulke dagen niet te sparen. Verleden Don derdag is hij tweemaal opgetreden tot het houden van eene uitvoerige rede, en Zater dag heeft hij nogmaals het woord gevoerd. De troonrede, waarmee deze zitting geo pend is, was wat het buitenlandsche beleid betreft, ernstig gestemd met hare onder scheiding tusschen regeeringen, waarmee de Duitsche rijksregeering vriendschappelijke en waarmee zij slechts correcte betrekkingen onderhoudt. Op dien grondtoon waren ook de verklaringen van vorst Biilow in den rijksdag gestemd. Wel deed hij de waarde uitkomen van de bondgenootschappen, die het Duitsche rijk onderhoudt, met name van den driebond, die gesloten is met het doel in Europa den vrede en den status quo te hand haven. „Dat was zijn uitgangspunt, dat is zijn einddoel", zeide de rijkskanselier; „daarom hebben wij den driebond gesloten, daarom hebben wij den driebond vernieuwd, daarom houden wij onwrikbaar aan hem vast. Maar voegde de rijkskanselier hier aan toe Duitschland moet sterk genoeg zijn om in geval van nood zich ook zonder bondgenooten te kunnen handhavenhet moet sterk genoeg zijn om in het ergste ge val ook alleen zijne stelling te kunnen ver dedigen. Ik zeg: in het ergste geval; dit ge val is niet ingetredenwij hopen, dat dit geval niet zal intreden; maar dit geval mo gen wij nooit uit het oog verliezen. Wij moe ten steeds de woorden gedachtig blijven, die vorst Bismarck in zijne laatste groote rede, in zijne onsterfelijke rede van 6 Februari 1888 met betrekking tot de toen reeds be staande bondsverdragen zeide,,Wij moe ten zeide vorst Bismarck onafhanke lijk van den oogenblikkelijken toestand zoo sterk zijn, dat wij met het zelfbewustzijn van eene groote natie, die onder omstandig heden sterk genoeg is haar lot zelf ter hand te nemen, ook elke coalitie, iedere gebeur lijkheid tegemoet kunnen zien." Over de ontvangst, die deze ernstige woor den in den rijksdag vonden, kan vorst Bü- low niet anders dan tevreden zijn. Hij gaf verleden Zaterdag zijne blijdschap te ken nen, dat de woordvoerders van drie partijen zich over het vlootontwerp hadden uitge sproken op eene wijze, die hem deed hopen, dat de rijksdag zijne toestemming zou verleu nen tot de noodzakelijke versterking van de strijdmacht ter zee. Onder aanhaling van wa« de Italiaansche min.-pres. Fortis en presi dent. Roosevelt hadden aangevoerd tot recht vaardiging van de laatste voorstellen tot versterking van de vloot in Italië en de Ver- eenigde Staten, beriep hij' zich op het gezeg de van een Franschen afgevaardigde„Les peuples forts sont le3 peuples qu on respecte." Wie tot macht en aanzien gekomen is, moet zich sterk maken om ze te besehermen. „De rijkste kloosters hadden de dikste muren." De indruk, dien de woorden, door vorst Bülow in dit begrootingsdebat gesproken over de Duitsche buitenlandsche politiek, naar buiten hebben gemaakt, werd door den officieuse Nordd. Allg. Zeitung aldus ge schetst: „De rede is in den rijksdag zoowel als in de pers met nagenoeg eenstemmigen bij val ontvangen, waarvan alleen de sociaal-de mocraten zich uitslaten. Ook in Oostenrijk- Hongarije cn in Italië zijn stemmen vernomen die het gezegde zoowel wat de bedoeling als wat de beteekenis betreft, naar waarde wis ten te schatten. Wanneer men geen gele genheid vond hetzelfde waar te nemen bij de Engelsche en de Fransche pers, dan ba-wijst dit alleen, dat men daar nog altijd niet ge zind is het standpunt te kiezen, van waar uit alleen een juist gezicht kan worden ver kregen op de richting en de bedoelingen van het Duitsche staatsbeleid. Wij hebben daar aanhoudend te maken met de afkoerigheid om de Duitsche politiek zoodanig te nemen als zij is, en met het streven, overal bij be delingen te zoeken, die zich nu eens tegen den eenen, dan weer tegen den anderen staat moeten keeren. Ieder hoorder en lezer van de rede van den kanselier had den indruk, dat zij op een ernstigen toon gestemd was; maar ieder onbevangene moest er tegelijk aan out- leenen, dat de rijkskanselier evenmin te som bere kleuren koos als eenige zinswending ge bruikte, die rechtmatige gevoeligheden had kunnen kwetsen." In hun verderen loop zullen deze debatten waarschijnlijk achterstaan bij de beieekenis» d! zij in de eerste dagen hebben gehad. Do gewoonte van den Duitschen rijksdag brengt mee, dat achtereenvolgens alle fractiën aan het woord komen, ook de allerkleinsten. Maar naarmate de stroom van woorden breeder wordt, verflauwt ïd den roge' do belangstel ling. Frankrijk. Parijs, 11 Dec. De „Patrie" bericht, dat de diamantbewerkers het werk hebuen ge staakt. D© termijn van acht dagen, die aan Val li ne en Harvey, de beide vreemdelingen die i:u het prooes wegtna den aanslag tegen den Koning van Spanje te Parijs betrokken zijn geweest, was gesteld om het land te verlaten, is ten gevolge van de bemoeiingen van eenige politieke personen voor onbcpaalden tijd ver lengd. Engeland. Bij de wisseling van het ministerie in Engeland hebben o. a. het pair-schap ver kregen: Sir Michael Hicks-Beach, the viê- coount, en Ritchie, die baron is geworden, evenals Sir Alfred Harmsworth, de eigenaar van die Daily Mail, enz. Londen, 11 Dec. In eene redevoering op eene vergadering van de Liberal League prees lord Rosebery de samenstelling van het nieuwe kabinet. Hij verklaarde echter, dat het de verkiezingen niet zou overleven, tenzij het duidelijko en ondubbelzinnige ver klaringen gaf over zijne Iersche politiek. De regeering moest onafhankelijk zijn van de stemmen der Iersche leden van het Lager- huia Italië. Rome, 11 Dec In eene toespraak tot het consistorie zeide de Paus, dat hij groote droef heid en vrees ondervindt, veroorzaakt door landen, die den naam van katholieke dragen. Het 'and, dat tot dusver de oudste dochter der Kerk werd genoemd, is het onderwerp van ernstige ongerustheid en zorg wegens zijne aan de kerk vijandige wetten, die thans, tegen alle gerechtigheid in, rijn afgekondigd. Te gelegener tijd zal daarover ernstig en met nadruk worden gesproken. De geloovigen moeten, zoo vervolgde de Paus, moea putten uit de beproevingen die het geloof veraterken en het vertrouwen in de Voorzienigheid1 vermeerderen.. De lieer maakte de volkeren vatbaar voor boetedoe ning en zal te zijner tij|d rust en vrede tot luister brengen. De Paus eindigde met de mededeling der benoeming van nieuwe kari'rnlen. Rusland. Admiraal Doebaseow, die tot gouverneur- generaal van Moskou is benoemd, is een mam van 78 jaren. Na het incident van Doggers- bank, waar die vloot van admiraal Rodjest- wenslri eenige Engelsche visschersschepen in den grond boorde, werd admiraal Doebas- sow belast met dc vertegenwoordiging van Rusland in d© commissie, die te Parijs bïj©en- kwam om dit incident uit den weg te rui men. Te Parijs gekomen, praatte hij echter tegenover een dagbladschrijver zijp mand voorbij en werd daarom terug geroepen en door een. ander vervangen. Eenige weken ge leden werd hij' door den Czaar naar Tsoher- nigow gezonden, om daar de boeren-onlusten te onderdrukken. Aan zijne vredelievende maatregelen moet dat ook gelukt zijp. In plaats van den te Sarato v vermoorden generaal Sacharow is generaal Maxiniowitsch bel abt met de onderdrukking van den boeren opstand in het gouvernement Saratow. Hij was vroeger hetina.il van de Donsohe kozak ken en stond na het ontslag van generaal Tschertkow als gouverneur-generaal van Warschau aan het hoofd vain het militaire en civiele bestuur in het Weich&eJ-gebied. Hij werd van dezen post terug geroepen, omdat- hij, zooals algemeen gezegd werd, de revolu tionaire beweging liet aangroeien zonder daartegen maatregelen te nemen. De op generaal Sacharow gepleegde moord is terug te brengen tot de wijze-, waarop hij de hem verleende opdracht vervulde om de rust te herstellen in het door oproer geteis terde gebied. Russische bla-den berichten merkwaardige dingen over zijne maatregelen tot onderdrukking van den opstand. De Sara- towsky Listok heeft medegedeeld, dat de veldwachters en kozakken aan weerlooze boe ren gewelddadigheden en execution pleegden In hot dorp Sorokino maakten de kozakkeu bij het doen van arrestatiën gebruik van den knoet, waarbij aan vele gearresteerden kloe ten en schoenen afgenomen werden, zoodat zij naakt en barrevoets in de gevangenis wer- don afgeleverd. Maar voordat zij afgeleverd werden, kregen de gevangenen nogmaals een duchtig pak slaag. In een aantal plaatsen wer den de boeren bi'©ongeroepen. De gouverneur vroeg1 ieder va-n hen„Verklaart gij u schuldig aai-- roof en brandstichting?" „Neen, Excellen tie", antwoordden bijna alle gevraagden. „Kozakken voorwerd er dan bevolen, die dan op de bekende wijze hun plioht vervul den. Bijzonder scherp werd er opgetreden iir» Chowantschitsohin, waar 330 boeren ge vangen genomen en geslagen worden, waar ondier vele grijsaards. D©:'Je berichten verwekten in gehoed Rusland groote verbittering. De revo lutionaire elementen, die zich steeds hebben verzet tegen daden van geweld en willekeur van de overheid, velden tegen generaal Sacharow een doodvonnis, dat met vree6elijke vlugheid is voltrokken. De moord van Sacharow is een bewijs, dat d. Russi sche terroristen-partij, op wier last de minis ters Bogoljupow, Sipjagin em Plehwo en grootvorst Sergius vermoord werden, nog al tijd aan het werk is. Petersburg, 10 Dec. De politie ontbond heden het centraal bureau en het centraal comité van den „Bond der Bonden." Toen de aanwezigen het opmaken van een proces verbaal verlangden, antwoordde de commis saris van. politie, dat de prefect hem had bevolen de ontbinding zonder proces-verbaal t»» doen geschieden. Den 9en had hier eene eerste vergadering van Polen plaats, die druk bezocht was. Er werd gesproken over de noodzak.lijkheid van het bijeenroepen van eene constitueeren- de vergadering voor het koninkrijk, dio evenals de constituante, welke te Petersburg voor het gelieele rij;k zal bijeen komen, te Warschau zitting zal nemen en de "olledige autonomie van Polen zal moeten tot stand brengen. De vergadering werd besloten met een protest tegen de arrestatie van den pre sident van den raad van arbeiders-afgevaar digden Chroestalew. Den lOen had in den Nemetti-sckouwburg eene vergadering plaats van do leden van alle vereenigingen uit het oude district Pe tersburg, die ten doel had een program te ontwerpen voor de bijeenroeping van eene coustitueerende vergadering op den grond slag van algemeen, gelijk en geheim' stem recht. Ook de houtbewerkers wilden eene ver gadering houdendoch de politie drong het lokaal binnen en dreef de deelnemers uit een. Bnlgartyt. Tot bespreking van de Macedonische kwestie zal den 17en dezer te Sofia eene al gemeene vergadering gehouden worden, waartoe gedelegeerden uit geheel Bulgarije zullen bijeenkomen. Eergisteren zijn in alle steden van Bulgarije bijeenkomsten gehou den, om daarvoor vertegenwoordigers te kie zen. Tarkljii Fehim pacha, een zoon van den zoogbroe- dei van den sultan en chef van de geheime palois-politie, wien vele daden van geweld tegen vreemdelingen cn inboorlingen ten laste gelegd worden, is op bevel van den sul- tar in hechtenis genomen .Men zegt, dat gebleken is, dat hij zelf dc aanstichter ge weest is van den schijnbaren bomaanslag, die tegen hem zou zijn.gepleegd. De 3tem des volks had dit reeds dadelijk beweerd. Griekenland Athene, 11 Dec. Bij de verkiezing van een president der Kamer werd de eerste maal geen volstrekte meerderheid verkregen. Bij de tweede stemming verkreeg Bonfides (Theotokist) 117 en de ministerieele candi- daat Roma 106 stemmen; Bonfides was dus gekozen. Het ministerie zal zijn ontslag indienen aan den Koning, die Woensdag terugkeert. China. De Chineesche commissie, die in last heeft de buitenlandsche parlementaire instellin gen te bestudecren, is den 9en December uit Tientsin op reis gegaan. Allerlei vEen onlangs door het gerechtshof te Versailles veroordeelde moordenaar, Th. Trezch, die zijn vrouw met hamerslagen heeft gedood, is thans millionnair geworden door den dood van een oom, een oud-hoog leeraar te Mülhausen, die hem 1,500,000 fr. naliet. Zijn advocaat doet pogingen om gratie voor hem te verwerven en liet zijn cliënt een verzoek indienen om voorloopige in vrijheids stelling, tegen een borgtocht van 100,000 fr. Maar de gouden sleutel zal waarschijnlijk, wel niet helpen. vDe krijgsraad te Luik heeft den ser geant-majoor Carlier wegens meineed tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Men zal zich dezen Carlier herinneren Uit het destijds te Luik gevoerd, opzienbarend proces tegen Jules Cherpion, wegens den moord bij Nijmegen, dat met diens veroor deeling tot levenslangen dwangarbeid ein digde. In dat txrocoa nu had sergeant-majoor Carlier, bij wien Cherpion een tijdlang ha.l ingewoond, van dezen verklaard, dat hij op den avond van den moord tehuis was ge weest, welke getuigenis toen veel opzien maakte en dat bijna tot vrijspraak aanlai- ding zou gegeven hebben, maar welks on geloofwaardigheid uit andere, onomstoote- lijke feiten in den loop der zitting duidelijk bleek. vEen jong Zwitserach geneesheer, dr. Halier, die gedurende de jongste legeroefc- ningen den dood van een soldaat veroor zaakte, wien hij bij vergissing morphine in gaf, is thans deswege te Bern veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf, een schade vergoeding van 15,600 francs ineens cn voorts een jaargeld van 1462,50 fr. aan de weduwe en kinderen van hot slachtoffer zij ner achteloosheid. vEen droevige rechtzaak heeft voor de strafkamer te Saarbrücken gediend. Terecht stond Michael Comtesse, een jonge werkman uit Wehrden, die bij een winkelierster vleesch, brood en andero levensmiddelen op een valschen bon gehaald had. Bij het ver hoor bleek, dat de beschuldigde de valsch- heid uit wanhoop had begaan, om zijne vijf kleine broertjes en zusjes aan eten te hel pen de moeder was dood en de vader was woggeloopen. Het vonnis was veertien dagen gevangenisstraf. Naar liet Ztceedseh 13 door Ph. WIJSMAN. Het bleef bij die afspraak, die telkens door' toespelingen versterkt werd en tot een bepaald plan aangroeide in hun blik op de toekomst. Tot Nieuwjaar zouden zij vr.n hun geluk alleen genieten; daarna ouden zij ook anderen1 het genoegen gunnen c getuige vau te zijn. Dat hare huisgenooten ervan wisten was niet alleen noodzakelijk, maar zeer aange naam tevens. Zij hadden geen gelegenheid om hen te storen of het hun lastig te ma ken, terwijl hunne blijdschap als wierook hunne liefde verheerlijkte. Mevrouw Allenius ging met een verhel derd gelaat door het huis. Zij beschuldigde het noodlot niet langer van wreedheid, en haar man straalde van vergenoegdheid. Naar sommige toespelingen te oordeelen, beschouwde hij deze gebeurtenis als eene be lofte voor eene betere toekomst van 't ge- heele gezinzijne luchtkastcelen bouwde hij niet alleen voor zijne dochter, maar ook voor eigen rekening. Selma was in verrukking. Die keeren dat Garvell bij hun aan huis gekomen was, had zij, als 't ware gehypnotiseerd, den man ga degeslagen en bewonderd, die door allen tot in dc wolken verheven werd en wien het ge lukt was het tot nog. toe verstaalde hart van Nina te overwinnen. Hij betooverde ook haar door den onzichtbaren straalkrans, die een heldenglans verspreidde over hem, als hoofdpersoon in den eersten roman dien zij in de werkelijkheid mede beleefde. Ook Johan was met hem ingenomen en dit nog wel niettegenstaande hij een ande ven zwager gewensclit had en zijn versmaad de vriend hem leed deed. Hoewel hij er bij bleef dab Nina voor niets beters goed was dan om een oude vrijster te worden, kon men het toch aan alles merken, dat bij te vreden was. Hij had er niet op durven re kenen nog zooveel eer met zijne zuster te zullen inleggen. En Nina was trotsch op elk woord van lof over haren beminde, hoewel zij dit niet meer dan natuurlijk achtte. Het kwam niet in haar op dat er een man zou te vinden zijn, die tot hem opzag, of eene vrouw die niet bereid was hem te aanbidden. Maar niet elke soort van hu1 de die men hem bood was haar aangenaam. Spoedig ontdekte zij iets, dat haar bepaald hinder de, op dat 'gebied. Een kort poosje leefden er voor haar geen andere schepsels in de wereld d-i i zij en hij' dien zij zoo lief had. Thans had zij) haar oogen weder open gedaan en gezien, dat zij toch niet alleen waren. Dagelijks was hij omringd door menschen die hem vleiden en daaronder waren er sommigen wier wijpse om hunne bewondering voor hem te toonen, haar volstrekt niet beviel. Waarom toch waren do dames die bij, hem kwamen zoo gewild mooi gekleed? Gaat men soms naar een dokter om hem zijn keurige toiletten te laten zien? Waarom waren zij, o zoo hulpbehoevend en vertrouwelijk? Waar om lachten zij zoo vriendelijk en keken ziji hem zoo lief aan Er lag in dit alles ook hulde; maar niet eene hulde die alleen gaf, maar die ook be antwoord wilde worden. En juist dit hin derde Nina; dat kon zij niet dulden. Voorheen was zij de ootmoedigste van al len geweest. Meer dan eens had zij zich af gevraagd wie zij dan toch was, om te dur ven donken dat hij zich tot haar aangetrok ken zou gevoelen? Nu was dit anders gewor den. Zij had zeker rechten verkregen. Het scheen dat dit besef hare verhouding tot hem veranderde en ook hare opvatting. Hij had haar gekozendaarom was zij de beste en de eenige voor hem en ieder die trachtte zijne oplettendheid te winnen krenkte haar in haar recht. Maar onglukkig moest zij in die dagen bij na onophoudelijk van die grieven verdragen het speet haar nu dat zij' aan Garvella wenscli, om hunne verloving aanstonds be kend te maken, niet had toegegeven. Dit zoude van zelf een einde aan die valsche ver houding gemaakt hebben. Maar om thans nog eene wijziging in hunne bepaalde plan nen te maken, daartoe kon zij; niet besluiten. Alleen reeds de gedachte dat hij dit zou kun nen uitleggen als of zij hem vaster met haar wilde vereenigen, vond zij gruwelijk. En dan duurde het zoo heel lang niet meer; het jaar was bijna ten einde Intusschen behoorde Nina niet tot de vrou wen die haar leed zwijgend dragen. Op de een of andere wijze "moest zij aan haar ver driet lucht, geven cn met dit doel nam zij haar toevlucht tot schertsen. Geene der sier lijk gokleede dames met dio lieve lachjes en coquette manieren kwam bij, dokter Garvell, of Nina kon haar precies nadoen nauwelijks waren de patiënten weg of zijl hield groote voorstelling in mimiek. Toen zij het den eersten keer had gedaan was het eene aardig heid geweest eene echte grap. Garvell wachtte Nina terug te zien ko men, want zij had juist de laatste patiënt uitgelaten en teen hij haar voetstap op 't portaal hoorde snelde hij haar te gemoct om haar goeden dag te zeggenwant zoolang zij in de nu vorloopen uren als een paar vreem de menschen langs elkander hadden geloopen kon men niet zeggen dat zij bij elkander ge weest waren. Maar in plaats van de Nina die hij verwachtte, met het opwekkende, verluchtte, vroolijkc gelaat en de frissche roode lippen, kwam er nu: ceno dame met smachtende blauwe oogen cn een weinige schuins gehouden hoofd, naar hem toe. „Wat moet dat beteekenen?" vroeg hiji verbaasdhij begreep de grap nog niet da- delijjk. „O, beste dokter," zeide zij met een lief, zoetsappig stemmetje en een hulpzoekende beweging van het hoofd „mijn arm is ve.*! beter na de massage; maar ik wilde u toch nog even vragen, of ik morgen naar hot. bal mag gaanwant ik durf volstrekt niets doen zonder u om raad te vragen, dokter." Hij lachte, want zijl was precies een klein juffertje dat 's morgens hier geweest was. „Lacht u mij uit, dokter?" vervolgde zij. „Neen, ik ben heusch niet kleinzeerig. Ik zal morgen naar het bal gaan en geen enkelen dans overslaan. En dan zal ik hier komen met mijn weder bedorven arm. Dat zal ik doen. En dan moet u dien weer beter maken dokter. En dan zal 't u berouwen; dat be grijp ik bost." Het laatste werd er bijgevoegd met zulk een verleidelijk, sentimenteel gezichtje, dat Garvell zich aan zijn stoel moest vasthoudon terwijl hij hartelijjk lachte. „Zoo Nina houd nu toch op!" Maar Nina hield nog een poosje vol tot hij eene poging deed haar te omhelzen. Vlug week zij achter een rustbank en onder die bescherming werd zij weder zichzelf en daar bij ernstig. „Welnu, zijn 't geen smoesjes?" vroog zij. „Allerliefst. Maar kom nu hier!" „Beken dat je ze aardig vindt.." „Zeer aardig! maar jou vind ik toch do aardigste, de liefste. Kom nu bij mij „De aardigste! Foei wolk een akelig, leo- lijk woord Het is gelijk aan een broodkrui mel wanneer men behoefte heeft zich eens goed te verzadigen." Zij bleef er bij 't geval ernstig op te no men. „Wie heeft je aanleiding gegeven tot die comedie?" vroeg hij op de rustbank zittende, om aldus den afstand tusschen hen te ver minderen. „Ik zeker niet. Ik hoopte alleen dat jo zeggen zou, ze onverdragelijjk te vinden." „Heb ik dat dan niet gezegd?" „Neen, heusch niet. Dat heb je nooit ge zegd en ik geloof ook niet dat jo het denkt. Integendeel geloof ik dat je het prettig vindt zoo to worden aangebeden. Je staat haar goedgunstig toe, het je zoo duidelijk moge lijk te zeggen dat je de mooiste man bent dien zij ooit gezien hebben en de knapste, de goestigste cn de netste en de onweerstaan baarste en de gevaarlijkste Wordt ervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1