STAD BELLO HORIZONTE. Reparatiën J. DE VRIES Mzn., UITGIFTE vao 112.500.- 6 pCt. Oblptiën een Winkelhuis gevraagd, te Huur of te Koop. BOOMEN en HAKHOUT. Sociëteit „Amicitia". Uit den omtrek. STADSNIEUWS. A D VE RT EN TÏÈNT B&taafsche Hypotheekbank Wei- en Hooilanden, iet Meisje als Meid-alleenmet 1 Febr. aan Barometers, Brillen en Pince-nez, W, F. A, GROENHUIZEN, Heerenhuis of kleine Villa Volontair Gemeente-Secretarie, Dienstbode, uu..uvuuiar Symptionie-Concertvoor de Leden op Donderdaj 14 Decemlier 1905, De Landbouwbank te Utrecht, TE AMERSFOORT Joure. (Hoofdstad van den Staat MINAS GERAES, (Brazilië) Donderdag 14 December 1905 LABOUCHERE OYENS Co's BANK. (an den burgemeester niet worden gehouden. Ie zullen nu circulates drukken en langs de luizen vragen gaan om werk. Ze gaven hun jamen op en hunne adressen en strompelden ben de trap af, de werkloozen. Vergadert! [aren er hier meer dan honderd, maar de ecretaris zei ons, dat er in 't geheel meer dan luizend zijn, do meesten met groote gezinnen fan vijf, zes kinderen. Eenvierdespeelbank. Te Vaals al een vierde speelbank opgericht worden, l.i. ter restauratie van J. Fouders. t)us ge- bgenheid genoeg om zijn speellust bot te vie- en, merkt de Limb. Koer, op. Het chijnt, dat. deze inrichtingen goede zaken oaken. Het bezoek aan de reeds bestaande, rooral aan die van den heer Sc.h., is dan ook (verdruk. De Amsterdamsche vergif- igingszaak. Het openbaar ministerie iij den Hoogen Raad concludeerde gister tot jerwerping van het cassatieberoep van H. der Kaay, door het gerechtshof te Am- rdam wegens poging tot moord (vergif•- liging door middel van arsenicum, in de kof je gedaan -die Hoekstra moest proeven), tob i jaar gevangeuisstraf veroordeeld, Uitspraak 8 Januari. Verduistering van effec- 10 n. De Hooge Raad heeft verworpen het Bssatieberoep van P. J. van Eijjk, voormalig aakwiaarnemer te Leiden, door het gerechts- lof le 's Gravo.niha.ge tot 3 jaar ge vangen is- trn.f veroordeeld wegens verduistering van en groot aantal effecten, toebehoaronde aan Ie zuster van den betaalmeester te Assen, iio hem waren ter hand gesteld als order- iand voor den aankoop van aandeele.ii Japa- k-petroleum-inamtschappij. De 4, bij memo io aangevoerde ca.^a* 'e:r.id wu i: a on pvrond geacht De diefstal uit het Rijks- 0 us©urn. Wij deelaen reeds mede fchrijft heit IT bid.. dat uit het Rijks- ouseum een schilderijtje gestolen is, doch dat Ie politie er in iis geslaagd den dader op te poren. Het schilderijtje behoort tot de verzame- ig oudj-Italia.ansche schilderijen en beeld- ouwwerken vaim prof. Ot,to Lanz, welke col- :tio door het Koninklijtk Oudheidkundig lootschap sedert e©niigen tijd is ten toon lold in heb zaaltje van het Genootschap het Rijksmuseum, rechts vain de Naoht- tchtzaal De vorige week Dinsdag té twee uur had su suppoost, die de gordijnen van het zaaltje onoof, het schilderijtje, voorstellende Madonna met zuigend kind, er nog zien ngen. Ben uur later was het verdwenen. Bij trzoek bleek, da.t het koordje, waaraan hing, vermoedelijk met een stomp mes doorgesneden, het was namelijk uitgera- leld. Do afmetiing van het schilderijtje, 30 rij 22 c.M liet toe, dat men het ongemerkt nder een groote jas bijvoorbeeld, kon mee- emen. Namens het Oudheidkundig Genootschap in thans eenige der kleinere schilderijen 'an de collectie-Lanz met ijzordraad inplaats aai met koord bevestigd en een der kleine childerijen is aan de achterzijde voorzien au ijzeren banden om te voorkomen, dat et paneeltje er uitgelicht wordt. Over de wijze waarop de politic in het ezit van liet stukje kwam, vertelt het „N. N." het volgende: Donderdagavond omstreeks half" tien ver- oegde een netgokleede, niet ongunstig liit- ieude lieer van omstreeks 30 jaar zich in en winkel van den antiquaar W. B. J. Won els, Kloveniersburgwal 69, met een in papiur ewikkeld pakje, dait. den vorm van een schil- eriji had Gewaarschuwd door een aanschrij- ing van de politie, kreeg de heer Wessels nmiddellijk achterdocht en zijn. kwaad ver noeden werd zekerheid, toen het pakje ge pend word en de antiquaar de schilderij zag, vaarop aan liet ondereinde té lezen stond .Maria den Militada". Toen de heer Wessels hem toevoegde, dat lij het niet koopen wilde, maar verplicht tas het te houden en de politie te waarschu wen, voegde de onbekende hem toe: ,,Dus u Jeukt dut het gestolen is!." en pakte het veer in. De heer Wessels sloot de deur en iet door zijiu zoon de politie waarschuwen. Twco rechercheurs namen de schilderij oen in beslag en brachten don man naar iet bureau, aan de Spinhuissteeg. Dte aangehoudene is een Amsterdammer, woonachtig in het Van Len nepk war tierHij Tee ft. voor de schilderij niet gestolen, doch in een urinoir in het Vondelpark gevonden te hebbent De suppoosten van het museum moeten in hem geen bezoeker herkend heb ben. De waarde van het gestolen© wordt door professor Lanz geschat op ongeveer f 2000. Baldadige n. Zondagnacht heeft een troep van ongeveer 50 personen op bal dadige wijze huisgehouden in de Van Alke madestraat te Rotterdam. Bij verschillende bewoners dier straat werden ijzeren staven, voor de ramen aangebracht, afgerukt, om vervolgens daarmede uithangborden en huur- bordjes stuk te slaan. Op de komst der po litic zetto de bende het op een loopen. N. R. Ct. Een gevoelig verlies. Donder dagavond verloor een icerares bij het middel baar onderwijs tc Rotterdam in de Saftleven straat, een reticule, inhoudende^ een spaar bankboekje, polis, cheque en f 575 aan bank papier. Tn den nacht van Zaterdag op Zondag werd het ta-chie op de Berging teruggevon den, doch het bankpapier zat er niet meer in Twee verstikking sg eva 1- 1 e n. Zondagmorgen is in een woning aan de Sumatra weg te Rotterdam gestikt op zijn bed gevonden een 40-jarige bootwerker. Bij onderzoek bleek, dat in het benedenhuis waarin de .spreekkamer van een geneesheer is gevestigd, de gaskroon g'ezakt was, waar door de gasdamipen door den vloer naar bo ven waren gestegen. De man was weduwnaar en woonde geheel alleen. Te Haarlem is Zondagochtend dood in zijn I bod gevonden de huisknecht D. De oor zaak hiervan is dat D. s avonds de schuif van de vulkachel had dichtgedraaid, waar door te veel kolendamp de kamer vulde. Dl 's vrouw verkeert, in zorg wek kenden toestand. D. was een zeer oppassend man, 25 jaar oud en nog niet lang gehuwd. «-Verbrand Tc Jaarsveld is een drie jarig kind in een pot met kokend water ge vallen en aan de bekomen brandwonden over leden. School- en Kerk nieuw». 't-Qravenhage, 9 December. Examens Middelbaar Onderwijs. Fransch, akte A. Geëxamineerd drie vrou welijke candidaten en één mannelijke candidaat. Geslaagd de dames J. F. C. E. Pervaux en M. F. Le Gall, van Nijmegen. Wiskunde KI. Opgeroepen en opgekomen 3 candidatenteruggetrokken 1, afgewezen 2 candidaten. Natuurkunde, enz.. K III. Opgeroepen 2 en opgekomen 1 candidaat, die werd afgewezen. Dolfstofkunde, enz., K IV. Opgeroepen en opgekomen 2 candidaten. Teruggetrokken 1. Geslaagd mej. C. P. Sluiter, uit Amsterdam. 'Boekhouden. K XII. Opgeroepen en op gekomen 9. afgewezen 6 candidaten. Geslaagd de heer N. P. de Wayer, uit Utrecht. Voor huisacte de heeren D. P. Out en H. P. de Swart, beiden van Amsterdam. Geschiedenis, K VIII. Geëxamineerd 2 candidaten toegelaten mej. M. H. Couvée, van Arnhem. Staatsinrichting, K XI. Geëxamineerd 3 candidaten. Toegelaten de heer J. E. van der Heyden, van 's-Gravenhage. Examens Wiskunde, L. O., art. 65. Opge roepen en opgekomen 3, afgewezen 2 candida ten. Geslaagd de heer 0. Polling, uit Arnhem. 's-Gravenhage, 11 December. Examens Wiskunde L. O., art. 65. Opge roepen en opgekomen 2 candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd de heer J. Pouwer, uit Rotterdam. Examens Middelbaar Onderwijs. Schoonschrijven (N.). Geëxamineerd 4 candidaten. Toegelaten mej. H. B. P. J. Smeenk, van 's-Gravenhage, en de heeren W. Wolf, van Harlingcn, en 31. Woudhuijsen, van Amsterdam. Fransch, akte A. Geëxamineerd één vrou welijke en twee mannelijke cand. Geslaagd de heer G. C. 3Tisscher, uit Rotterdam. Het classicale bestuur van Wijk bij Duurstede zal met 1 Januari 1906 als volgt zijn samengesteld Ds. W. de Lange, pred. te Rhenen, praeses sec. ds. H. Doornveld, pred. te Veenendaal. Ds. D. van Popta, pred. te Bunnik sec. ds. Vlasboora, pred. te Cothen. Ds. D. C. 0. Stap, pred. te Wijk bij Duur stede, scriba sec. ds. G. B. Boomer, pred. te Driebergen. Ds. H. E. G. van de Meene, pred. te Over langbroek sec. ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, pred. te Doorn. Ds. G. B. Boomer, nred. te Driebergen, as sessor sec. ds. I. 0. Schuller, pred. te Ame- rongen. G. J. van de Waal, ouderl. te Rhenen sec. F. Labouchere, oud-ouderl. te Doorn. W. A. Sandbrink, ouderl. te Rhenen sec. W. van Beeck Calkoen, oud-ouderl. te Oothen. Quaestor voor 1906 is ds. D. O. 0. Stap, te Wijk bij Duurstede, en sec ds. G. B Boomer, pred te Driebergen. - Door het bedanken van twee leden is het bestuur der Romonetrantsche gemeente te Haarlem reeds thans weer onvoltallig. - Door wijlen mevr. de wed. mr. C. C. Paehlig is aan de Ned. Herv. Kerk te Sneek f 3000 vermaakt, onder voorwaarde dat de kerk voogden voortdurend zorg dragen voor het onderhoud der graven van de familie Taehlig. Ede. Het buitengoed Ederoord is voor f 125,000 verkocht aau een Amsterdamsche bouwmaatschappij. Ede. Een timmerman uit Apeldoorn is alhier van de bekapping der in aanbouw zijnde kazerne gevallen en aan de bekomen verwondingen in het Gasthuis te Arnhem overleden. Ermelo. Dr. SI. P. Timmers, sedert 1 Febr. jl. tijdelijk werkzaam als geneesheer aan de stichting „Veldwijk", is thans defini tief tot geneesheer aldaar benoemd. Tot assistent van den geestelijk-verzorger ds, v. d. Hoogt, is tegen 1 Jan. a. s. be noemd de heer U. Buwalda, candidaat te Nijjkerk (Fr.). E1 b u r g. Door den hoofdinspecteur van de Volksgezondheid in deze provincie is de 2e openbare lagere school alhier, als schade lijk voor de gezondheid der schoolgaande kinderen, afgekeurd. - Ten einde aan vrouwen- en meisjes uit den werkmansstand te Apeldoorn onderricht te geven in het koken van eenvoudig middag eten, zal aldaar door een gediplomeerd onder wijzeres een cursus worden geopend. Voor den eersten cursus heeft zich reeds het gewenschte getal (12) aangemeld, terwijl voor den volgenden cursus weder 12 adspi- ranten zouden zijn. De deelneemsters, die het gekookte eten megen medenemen, betalen 5 cent per les. Harderwijk. Op initiatief van de afd. Nijkerk, Putten en Omstr. der Tuinbouw- voreenigiiig heeft eene vergadering plaats jeliad van genoemde vereeniging met eenige xostuursleden van de vereenigingen „Har derwijk Vooruit" en den „Volksbond", om de wen schel ij kheid te bespreken tot het op richten van een vereeniging „Floralia" hier ter stede. Na de gehouden besprekingen werd besloten een vereeniging op te richten, waarvan het bestuur zal bestaan uit twee leden van ieder dér drie genoemde vereeni gingen. De kapitein der infanterie G. F. K. Graswinckel, thans bij het reg. grenadiers en jagers, wordt werkzaam gesteld ten bu- reele van den commandant der le div. in fanterie te 's Gravenhage. Op 49-jarigen leeftijd overleed te 's Gravenhage de majoor der cavalerie jhr. M. W. Bbreel, oud-ordonnaus-officier van H. M. de Koningin, ridder in de orde van OraDje-Nassau, van de Eikenkroon, van den Rooden Adelaar van Pruisen en van de Wendische Kroon-orde. De overledene was gedurende eenige jaren alhier in garnizoen als ritmeester-instruc teur bij de Rij- en Hoefsmidschool, na te voren gedetacheerd te zijn geweest bij het K. K. Militar Reitlehrer Institut te Wee- nen Op 1 Dec. 1903 benoemd tot majoor bij het 2e regiment huzaren, werd hij op 1 Sept. jl. van Haarlem naar hier overgeplaatst als detachements-commandant van het le reg. huzaren. Zijn benoeming tot 2e luitenant bij do cavalerie dateert van 5 Juli 1876. Allen, die den heer Bareel gekend heb ben, zullen zijn overlijden ongetwijfeld met diep leedwezen vernemen, on zeker in de eerste plaats zij, die onder zijn bevelen heb ben gediend. Zij verliezen iri hem een huma- nen chef en kundigen leermeester. Ben sterfgeval, waardoor wij niet min der getroffen zijn, is dat van ds. J. G. Buseh Keiser, emer. predikant, die giste renmiddag te half vijf alhier overleed, in den ouderdom van 71 jaren. Hoewel op geheel ander gebied werkzaam, waren zijn arbeidzaam leven en zijn goed voorbeeld velen tot nul en tot heil, en of schoon nog niet lang alhier woonachtig, had hij zich door zijn aangename wijze van optreden, zijn eerlijkheid en oprechtheid reed'? tal van vrienden verworven. Een man met helderen, ruimen blik, die, ondanks zijn vrij hoogen leeftijd, nog steeds veel belang stelde in de publieke zaak en die dit ook daadwerkelijk durfde toonen. Zulke menschen zou men èn voor de hun nen èn voor de maatschappij, zoo heel gaarne nog lang willen behouden De vereeniging „Handel en Nijver heid" vergadert Donderdag in „De Zwaan". E>r zullen o. m. in behandeling komen het vormen van een feestcommissie (in ver band met hot 5-jarig bestaan) en een voor stel van liet bestuur tot het houden van een gecombineerde vergadering met de ver eeniging „Vreemdelingenverkeer", in zake het landhuishoudkundig congre6 en de land bouwtentoonstelling, het volgend jaar alhier te houden. De landbouwcursus voor miliciens van het 5e reg. infanterie werd gisterenavond voor liet eerst gehouden in een der schoollo kalen van het korps, van 6 tot 8 uur. Dc volgende voordracht zal op 18 dezer plaats hebben. Naar wij vernemen komt het sym- phonie-concert, dat Donderdagavond, te half acht, voor de leden van de sociëteit Amicitia wordt gegeven door het muziekkorps van het 4e regiment huzaren, directeur de heer H'. A. Maas, in de plaats van het concert, dat dezen zomer herhaaldelijk moest worden uit gesteld. Het programma luidt als volgt 1. Marche de l'opéra „Paljas", Leon Ca- vallo-Komzak 2. Ouverture de l'opéra „Le Barbier de Seville", Rossini; 3. Adagio, (violoncel-solo door den heer H. van Otter- leek Biastiaans) Bargiel; 4. Hommage a Beethoven, Fantaisie, Schreiner; 5. Ouver ture „Alphonso d'Estrella", Schubert; 6a. Andante cantabile uit de 2e sonate van Mo zart, arr. Maasb. Les Rameaux, chanson pour trombone et piston-solo door de heeren Van Otterbeek Bastiaans en P. Plant, Faure; 7. Grosz Wien, Walzer, Strauss. Quick I speelde Zondag tegen Vitesse II Quick zette dadelijk flink op en toonde zich beslist de sterkere, doch tot doelpunten kon ze niet komen. Door een misverstand bij de achterhoede werd de tegenpartij in de gelegenheid gesteld 1 punt te maken. Na de rust was Vitesse, behoudens enkele uitvallen, vriji wel ingesloten. Quick wist het vijandelijk doel 4 maal te vinden, zoo dat de wedstrij|d met 41 in haar voordeel eindigde. Wij ontvingen het verslag te laat cm hot nog in ons nummer van gisteren te kunnen opnemen. Quick III speelde Zondag voor de 2e klasse U. P. V. B. tegen H. V. C. en ver loor met 12. Burgerlijke stand. Geboren: Timotheus, z. van D. van Jj Kooy en A. Kok; Oornelis, z. van W. van Kammer en R. van Middendorp. Overleden: Reinier Bosch, oud 64 j., zedr. van H. Klok. Heden overleedin den ouder dom van ruim 71 jaren onze hartelijk geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JOHAN GERARD BDSGH REISER. Emer. Prtd. Weduwnaar van Vrouwe E. C. TIJL. Amersfoort, 11 Deo. 1905. M. L E. TJAS8ENS KEI8ER Büsch Kbiser. G. J. F. TJASSENS KEI8ER. H. M. BU8CH KEISER, Amersfoort. J. BUSCH KEISER. J. C. L. BUSCH KEISER— Bobima.. G. C. VAN DER MEER— Busch Kbiser. J. C. VAN DER MEER on Kleinkinderen. Garmer- tcolde. Bedum. 1 Amers foort. Krommi Nieuwe Gracht 46, Utrecht. Koopt en verkoopt Effecten (Jonpons on Bnttenlaudscli Geld en Bank papier, sluit prolongation tegen den koers van den dag en opent rekening- courant met rentevergoeding k 3 pet. Neemt gelden in depót voor 3 maanden vast k 3v, pet. ia met 14 dagen opzegging 3 in 2 A 2i/„ voor één maand togon de geno teerde prolongatie-rente ia depót op langer termijn togen nader overeen te komen conditiën, in hare Spaarkas AS Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije Inrichting. De Directie, J. J. VAN A8CH VAN WIJCK. G. J. W. HOOFT. te Amsterdam. Opgericht A°. 1889. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f l,<MM>,OOÖ. (Reserves ruim I 113.000.) De Bank verstrekt golden op Eerste Hypo j theek uitsluitend op panden in Nederland go- legen en geeft 3"* on 4 pCt. Pamlbric ven nit. I *m* Do Notari- J. DE KLERCK, gevestigd Je Maarssen, zal op Donderdag 14 Decern- her 1905, ten 10 nre, te Maarsseveen, ton I huize ran den Heor H. SMIT, veilen en j verkoopen: De Kapitale Hofstede genaamd „VREDE GOED", met de daarbij behoorendo uitmuntende met weg en water, staande en gelegon te SfaarHMereen, groot 17 hectaren, 92 aren, 20 centlaren. In porceelen in tijds uitgobakend. Te aanvaarden de landerijen bij de betaling der kooppenningen op 1 Fobruari a. s. en de gebouwen en verder getimmerten op 1 April De Notaris VAN HEYST, te Wijk bij Dnur- stede, zal verkoopen: op Donderdag 14 December 1905, nam. 2 ure, bij J. A. UITERWAAL nabij de R. K. Kerk in 't Goy, onder HoutenVoor don HoogGeboren Heer Mr. W. K. F. P. Graaf VAN BYLANDT; 116 weigewassen Iepeboomon, staande op de Laan naar de Hofstede „Koningsbergen", in 't Goy onder Houten, in 45 perceelenbene vens 1 perceel Elzen Hakhout aldaar. Op Dinsdag 19 December 1905, voorm. 11 nre, bij het hout, op de buitenplaats „Steniswaard" onder Cothen Voor den WelEdolGeboren Heor W. A. VAN BEECK CALKOEN: 33 weigewassen en meerendeels zware Beuke-, Eike-, lepe- en Lindeboomen, een Elzenwal en 16 perceelen Kerseboomen. Op Donderdag 21 December 1905, ▼oorm. 11 nre, bij den Heer J. KRONEN BURG, te Langbroek Voor de HoogGeboren Vrouwe Gravinne d'ALSaCE, geb. Baronesse van Beien kn Het negenjarig Hakhout uit drie Eiken Hakbosschen op Zuilenburg132 Wilgeboo- men in het Esschen Hakbosch bij de Kerk in Over-Langbroek, diverse perceelen Hakhout, 8noeihout, enz. Op Lunenburg Rodestoyn Den Donck, Hinderstevnenz.; benevens Esschen- en Elzen Hakhout aan den Lang- broekschen Dijk, van de Heeren G. SCHALK Er biedt zich aan voor Amersfoort een v. g. g. v.P. G. Br. fr.no. 75Boekh. Firma R. LOS, te Bussum. i A. VAN DAM. TE HDDR Of TE KOOP gevraagd, buurprjjs 250 tot 300 gul Br. fr. Nas8austraat 40, Utrecht. Wegons benoeming van een volontair tot ambtenaar, bestaat to Maarssen, fraai gelogen, 10 min. per spoor van Utrecht, voor eon goed ontwikkeld jongmensch, gelegenheid tot plaatsing als Volontair ter Secretatle en opleiding In de gemeente-admi nistratie, ook voor het examen. Voor waarden nader overeen te komen Brieven aan den Secretaris D. KOOIMAN, te Maarssen, door wien tot heden met succes werd opge leid. Er biedt zich aan met 1 Februari eene fatsoenlijke als Linnenmeid, van goede getuigen voor zien, van den P. G. Brieven franco letters L. B., Huize Beer schoten, do Bilt prov. Utrecht. Voor toilet «n halshondlnr- De scheikundig zuivers K elz«r-Bor*x is het meest natuurlijke, het zachtste en gelondste middel om do schoonheid der huid te be vorderen. Keizer-Borax maakt het water zacht, geneest eene ruwe en onzuivere huid en maakt ze zacht an blank. In de huishouding dient ze tegelijkertijd voor de meest verschillende rslnl* gingsdoeleinden en is een bekend goed huismiddel. Slechts echt in rood cartonnon A10, 20 4 60 ct met volledige gebruiksaanwijzing. él 4 F J-J i :l.j b Met kostelijk viooltjes parfum. Overal voorhanden in stukken van 40 ct. HEINHICH MACK, Dim a. D. Door alle handelaren verkrijgbaar. te geven door het Muziekkorps van het 4e Reg. Huzaren. Directeur de Heer H.- A. MAAS met welwillende medewerking van eenige H.H Dilettanten nit Deventer. V Met het oog op het w trek van het orkestaanvang half acht Oudegracht b d. Drieharingstraat68. Verstrekt Credieten enz. Neemt gelden in dépót, met drie dagen opzeggens rentevergoediug op heden 3 De Directie: M. TIIINSE N. G. E. DE GEEB. STAD BELLO HORIZONTE (tweede helft eener leening wan 225.000.—) in stukken wan 20.—, wrij wan alle Gemeente-, Staats- en Federale Belastingen. HOOFDSOM EN RENTE ONVOORWAARDELIJK GEGARANDEERD DOOR DEN STAAT MINAS GERAES. Do ondorgoteokonde bericht, dat do inschrijving op bovengenoemde 112,500. 6 pCt. Obligation op van des coortniddogs 10 tot des namiddags 4 uur te haren kantore, Doelenstraat I2i'I4j is opengesteld tot den koers van 98pCt. Prospectussen en Inschryvingsbiljetten zijn bij haar verkrijgbaar. AMSTERDAM 9 December 1905.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3