1°. 163. 4L"' «laargniig Woensdag 13 December 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MET VOLLE ZEILEN. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post•••••- 1.75. Afzonderlijke nnmmers- 0.05. Doze Couiant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF G>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIËN: V.n 1—6 regel.f 0.70. Elke regel meer- W.15. Grooto letters naar plaatsrniinte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot hot herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Een« circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Januari a. s. op dit blad inteekeneit, worden de nummers die ge durende de maand Decem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Kennisgeving. KAMER VAN ARBEID VOOR DE BOUW BEDRIJVEN TE AMERSFOORT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort. Gelet op de artikelen 11 en 76 van het Kies reglement voor de Kamers van Arbeid Brengen ter kennis van de hoofden of be stuurders van de «bedrijven, welke in de boven genoemde Kamer van Arbeid vertegenwoordigd zijn, te weten het bewerken van hout, steen of metalen het leggen van electrische geleidingen of van gas- of waterleidingen het schilders-, stoffeer ders-, behangers-, heiers-, stukadoors-, aard- werkers- en straatmakersbedrijf het ontwerpen van en hot houden van toezicht bij het uitvoe ren van bouwplannen dat zij verplicht zijn vóór 15 Januari aanstaan de eene lijst, of zoo noodig lijsten op te maken van de namen en vaa de voornamen der manne- uk. en vrouwelijke personen, die in hun bedrijf binnen het gebied der Kamer van Arbeid, als pa troons of in hun dienst als werklieden werkzaam zijn geweest gedurende het laatstvarloopen ka lenderjaar, of, wat het bouwvak betreft, gedu rende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat in dat bedrijf is gewerkt dat in den loop dezer maand zooveel mogelijk aan de bedoelde hoofden en bestuurders formu lieren der lijsten zullen worden gezonden, en dat die lijst of lysten. zoo spoedig mogelyk, in elk geval vóór 15 Januari e. k., nauwkeurig in gevuld, behooren te worden gezonden wanneer de daarop vermelde personen slechts in ééne gemeente bij hetzelfde hoofd of den zelfden liestuurder van een der genoemde be drijven werkzaam zijn geweest, aan Burgemees ter en Wethouders van die gemeente, en, wanneer de daarop vermelde personen1 in meer dan ééne gemeente binnen het gebied der Kamer van Arbeid bij hetzelfde hoofd of den zelfden bestuurder van een der genoemde be drijven werkzaam zijn geweest, aan Burgemees ter en Wethouders der gemeente, waar die personen het laatst werkzaam zijn geweest. Op de lijsten worden niet vermeld lo. zy, die gedurende den bovenaangegeven tijd binnen het gebied der Kamer van Arbeid niet by hetzelfde hoofd of denzelfden bestuurder zyn werkzaam geweest 2o. zij, die geen ingezetenen des Rijks of geen Nederlanders zijn of op 15 Februari aan staande den leeftijd van 25 jaren niet zullen hebben bereikt. Wordende voorts ter kennis gebracht van hen, die gedurende het laatstverloopen kalender jaar, of, wat het bouwvak betreft, gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, niet in het bedrijf van hetzelfde hoofd of denzelfden be stuurder werkzaam zijn geweestdoch die aan spraak kunnen maken om geplaatst te worden op eene Kiezerslijst voor de Kamer van Arbeid, dat zij daarvan vóór den 15. Januari a. s. aan gifte kunnen doen bij Burgemeester en Wet houders der gemeente, waar zij werkzaam zyn geweest of liet laatst werkzaam zijn geweest. De formulieren der lysten en der aangiften zijn van heden af kosteloos verkrijgbaar ter secre- tarie dezer gemeente, op werkdagen geopend van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uur. Amersfoort, den 11. December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, E. L. VISSER loco-Burg. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. Politiek Overzicht Hat nieuwe Britsche kabinet. Sir Henry Campbell Baunerman heeft de opdracht uitgevoerd, die hij van den Koning had aangenomenhij heeft nu zijne functie van leider der oppositie verwisseld met die van hoofd der regeering. Het kabinet, dat hij gevormd heeft, heeft reeds het bewind overgenomen van het kabinet-Balfour. Het nieuwe kabinet heeft bij zijn optre den eene goede pers; nagenoeg alle bladen, zelf3 de conservatieve, noemen het een goed kabinet, omdat de beste bestanddeelen van de liberale partij door bekwame, beproefde mannen er in vertegenwoordigd zijn. Als algemeene karaktertrek valt het op, dat het Lagerhuis veel sterker vertegenwoordigd is dan het Hoogerhuis. Dat is intussclien niet meer dan natuurlijk, want het Hoogerhuis was van oudsher de vaste burg van de con servatieve partijde liberalen vormen in dat huis eene kleine minderheid en in een libe raal kabinet zullen altijd de commoners de overwegende plaats innemen. Zelfs de lord- kanselier, die als voorzitter de beraadslagin gen van het Hoogerhuis zal moeten leiden, is niet uit de lords gekozendaartoe is be noemd Sir Robert Reid, die nu natuurlijk pair van Engeland zal worden. De liberale partij is nu gedurende ruim tien jaren van het gezag uitgesloten geweest. Dat is ook uit do lijst d.r nieuwe ministers merkbaar. Met den nieuwen premier zijn eenige veteranen opgenomen, zooals John Morley en de 78-jarige markies van Ri- pon, de eenige katholiek in het kabinet, die op rijpen leeftijd tot het katholicisme is overgegaan, maar aan zijne politieke over tuiging trouw gebleven is. Maar voor 't mee- rendeel zijn de nieuwe ministers mannen, die vroeger niet in de hoogste ambten den staat hebben gediend. Oude, beroemde namen zijn door een jonger geslacht vertegenwoordigd; zoo is Herhert Gladstone, het hoofd van het home department welk departement in aard met ons departement van bin- nenlandsche zaken belangrijk verschilt de zoon van William Ewart Gladstone en Lewis Harcourt, die als eerste commissaris van openbare werken minister is zonder ka binetsrang, een zoon van Sir William Har court. Lord Rosebery, die in het laatste liberale ministerie tusschentijds als premier optrad toen Gladstone in het ambtelooze leven te rugkeerde, is geen lid van het kabinet. Maar eenige gewichtige portefeuilles zijn toever trouwd aan mannen, die tot zijne nauwe geestverwanten behoorenzoo is Sir Ed ward Grey minister van buitenlandsche za ken, lord Elgin minister van koloniën, Hal- dane minister van oorlog, Asquith kanselier der schatkist. Bovendien heeft lord Crewe, de schoonzoon van lord Rosebery, als voor zitter van den geheimen raad eene plaats in het kabinet gevonden. De aandacht verdient ook de benoeming van John Burns tot lid van den Local go vernment hoard. Dit bekwame en populaire lid van de werkliedenpartij vindt als hoofd van dit ministerieele departement terstond gelegenheid zich praktisch bezig te houden met het vraagstuk der werkloosheid, dat tot zijn ressort behoort, en met de vragen van gemeentelijk zelfbestuur, waarmee hij zich als lid van den graafschapsraad van Londen vertrouwd heeft kunnen maken. Wanneer lord Rosebery buiten het kabinet gebleven is, hij staat toch nauw genoeg in betrekking tot het kabinet om te kunnen verwachten, dat, al geeft hij er de voorkeur aan „zijne voor in eenzaamheid te ploegen", zijne houding tegenover het kabinet uiterst welwillend zal zijn. Wat hem bovenal op het hart schijnt te liggen, is dat de nieuwe re- georing niet weer homerule voor Ierland op den voorgrond zal stellen. Dat zal het kabi net ook wel niet van plan zijn. De onder vinding, die de liberalen onder Gladstone tot twee malen toe hebben opgedaan, kan hen niet aanmoedigen om homerule voor Ierland wederom tot hun shibboleth te ma ken. Dat behoeft hen echter niet te belet ten, zich bezig te houden met de oplossing van de Iersche kwestie. Ook het kabinet- Balfour heeft het aan pogingen daartoe niet laten ontbreken, en do minister Wyndham heeft met dat doel voeling gezocht met de Tersche partij. Die bewindsman heeft zich wel is waar niet staande kunnen houden de Iersche orangisten hebben door hun ver zet hem tot aftreden gedwongen, maar zij hebben niet kunnen verhinderen, dat Sir Arthur Mac Donnell, een Ier van afkomst en een warme strijder voor de zelfstandig heid van Ierland, als vice-minister te Du blin is aangebleven Zoo zal het ook ditmaal wel gaanzonder homerule als strijdleus te gebruiken, zal men voortgaan op den weg om aan Ierland grooter zelfstandigheid te verschaffen, zoo al niet op politiek gebied, dan toch in dien zin, dat het Iersche be stuur grooter bevoegdheid krijgt om speciaal Iersche zaken te regelen buiten bemoeiing van het centrale gezag. Het eerste werk van het nieuwe kabinet zal moeten zijn het parlement te ontbinden, en de groote strijdvraag, die den aanstaan den verkiezingsstrijd zal beheerschen, is niet de Iersche kwestie, maar eene andere. Het is een zeer eigenaardige politieke toestand, waarin het nieuwe kabinet het bewind aan vaardt. Men moet zestig jaren teruggaan om een toestand te vinden, die met den tegen- woordigen te vergelijken is. Sedert 1845 heeft zulk een toestand niet bestaan. Ook toen had de conservatieve partij de meer derheid in het Lagerhuis ook toen was die meerderheid door innerlijke verdeeldheid machteloos geworden. De overeenkomst gaat nog verder. Ook toen was het de groote eco nomische strijd over bescherming en vrij handel, die de heerschende partij verdeelde. Juist zooals thans. Maar terwijl toen Sir Ro bert Peel zich inspande om zijne partij tot den vrijhandel te bekeeren, is thans Jozef Chamberlain bezig om de conservatieve partij op den grondslag van het protectio nisme opnieuw te organiseeren. Niet het minst door zijne bemoeiingen is het unio nistische kabinet tot aftreden gebracht. Maar wanneer de liberalen nu aan het bewind ge komen zijp, dan is dat, naar Chamberlain's bedoeling, slechts een overgangstoestand, die den weg bereiden moet, dat onder zijne lei ding de herboren conservatieve partij ander maal aan het bewind zal komen, ditmaal met de vlag van bet protectionisme in top. Daarop doelt de Spectator, waar zij de voor standers van den vrijhandel waarschuwt, dat feitelijk niet alleen do overwinning niet be haald, maar de strijd zelfs niet begonnen is. „Al wat gebeurd is, is dat de vijand een voorpost ontruimd heeft, <flen hij ons altijd heeft willen laten bezetten, en dat de vrij handelaars hunne vlag daarop hebben ge plant. De beslissende strijd moet nog vol gen, en het is de plicht van ieder, die hart heeft voor de zaak van den vrijhandel en voor het werkelijke belang van land en volk, niet alleen te helpen om den strijd to win nen, maar de vijandige macht van het pro tectionisme te vernietigen." Ouitachland. Zeven Elzassische leden hebben bij den rijksdag een nieuw wetsontwei*p ingediend, dat ten doei heeft het rijksland Elzas-Lotha- ri'ngen als bondsstaat op te nemen in het Duit- sche rijk. De tegenwoordige „Landesaus- schuss'' zal vervormd worden tot een land dag, die gezamenlijk met den Keizer de wet gevende macht uitoefent in den nieuwen bondsstaat; de bondsraad en de rijksdag ver vallen als organen van het wetgevend gezag in Elzas-Lotharingen Het voorstel is ondersteund door 16 leden van het oentrum, zoodat de behandeling er van verzekerd is. Frankrijk. De wet op <le scheiding van Kerk en Staat is gisteren in het Journal Officiel verscheren. Zij draagt behalve de onderteekening van Loubet het contraseign van, Rouvier en van vier aimdere ministers. Tegelijkertijd is verschenen eene beschik- kiug van den minister van eeredienst, die de aandacht er op vestigt dat met de afkondi ging art. 16 van de wet dadelijk van kracht worat. Dit artikel bepaalt dat alle kerke lijke gebouwen en roerende voorwerpen, daar in bewaard, die vairn kunsthistorische waarde zijiu, opgenomen .moeten worden in de lijst va.n openbaro staabanonumenten van kunst waarde. Een bijzondere commissie zal ze clas- sificeeren. Dio voorwerpen zijn onvervreemd baar. Voor de vervreemding vani zaken, die het eigendom van gemeenten of departemen ten zijn. is een bijzondere vergunning van do regeerwig noodig. Overtredingen zullen vol gens de wet gestraft worden. Deze beschikking is uitgelokt door vel schillende gevallen, waarin kerkbesturen reeds begonnen zijn met het verkoopen van zulke kunstvoorwerpen en door de uitingen, van enkele bisschoppendie het eigendoms recht van den staat niet erkennen. ËAgelancL Londen, 12 Dec. De volgende benoemin gen van vice-staatssecretarissen hebben plaats gehadbinnenlandsche zaken Her- bert Samuel, koloniën Winston Churchill, oorlog graaf Portsmouth; secretaris der ad miraliteit Edmund RobertsonAttorney- general Lawson Walton. Italië. Itome, 12 DecDe Osservatore romano be vat een brief van den Paus aan de bisschop pen in Russisch Polen, waarin hij hen aan spoort krachtig mede te werken aan het her stel van den vrede. Hij vermaant hen daar om hun best te doen aan de bevolking rust en eendracht terug te geven. De roomsch-ka- tholieke Polen behooren zich steeds te scha ren bij de ordelievende partijenzij moeten zich aaneensluiten tot vereenigingen, die zich ten doel stellen godsdienst en vaderland te beschermen. Deze vereenigingen moeten er vooral naar streven een einde te maken aan de stakingen der werklieden. Spanje. De ministerraad is Zondagavond vergaderd geweest tot behandeling van de Catalonische kwestie. Uit de officieele mededeelingen blijkt, dat de toestand daar niet beter ge worden is. De separatistische propaganda wordt door de geestelijkheid in de hand ge werkt. De regeering heeft daarom besloten. do opheffing van de constitutioneele waar borgen te handhaven. Servië. Belgrado, 12 Dcc. De minister van buiten- landsche zaken Zoejowitsch heeft ontslag ge nomen, tengevolge van moeielijjkheden in zijn departement. Tweede telegram. Daar de oorzaak van het misverstand, dat tussohen den minis ter van buitenlandsche zaken en zijne ambt- genooten bestond, in den ministerraad ia uit den weg geruimd, heeft de minister Zoe- jowitsch zijne ontslag-aanvrage ingetrokken. Rusland. Tegelijk met Chroestalow, den voorzitter van den raad der arbeiders-gedelegeerden (a Petersburg, zijn nog zeven leden van d:ttn raad in hechtenis genomen, die verenigd varen in hun lokaal in de Tr jganova&r-nHi: Vier zijn weer losgelaten, die terstond ver gaderden, een anderen voorzitter kozen en een voorstel aannamen om een gewapenden opstand te beginnen. Over 't geheel nemen de arrestatiën aanhoudend toe. Volgens een gerucht neemt de invloed van Pobjedonoszew weer toe en is hij bezig aan een memorie, die ten doel heeft Witte af ti breken. De postdienst is hersteld te Petersburg en strekt zich uit tot Moskou, waar men via Petersburg weer mot het buitenland gemeen schap heeft. Bij het hoofdpostkantoor te Petersburg werd Zaterdag een gevecht ge leverd tusschen arbeiders en de vrijwilligers, dit den postdienst verrichten. Twee bestel lers werden gedood. Do politie-patrouillea namen de vlucht voor de vurende arbeiders. Het aantal werkende postambtenaren neemt toe, maar de wanorde is nog verschrikkelijk. Het persreglement, dat is afgekondigd, geeft slechts schijnbaar de persvrijheid. Dte rekbaarheid van de bepalingen voor pers- misdrijven, die niet voor de jury behandeld worden, is zoo groot, dat er voor willekeur eene grooto ruimte overblijft. Er blijven geruchten loopen van eene al gemeene staking en van dictatuur. Do ar beidersbeweging breidt zich nog steeds uit; onder de vereenigingen, dio zich in den laatsten tijd gevormd hebben te Petersburg, is o. a. eene van schouwburg-souffleurs. De marine-soldaten zijn nu geheel uit Pe tersburg verwijderdde marine-kazernes zijn voor de oefening van rocruten bestemd. Het eerste transport van do uit Oost-Aaië terug gezonden troepen is te Moskou aan gekomen. Generaal Linewitsch heeft aanbe volen de terugroeping van het leger to ver haasten, omdat anders het oproer onder de soldaten in het verre oosten onvermijdelijk moet toenemen. Een telegram uit Petersburg van eergis teren bericht van den steeds dreigender om vang, dien de boeren-onlusten aannemen. Nu beginnen die in de onmiddellijko nabij heid van den spoorweg Moakou-Kocrsk. Do boeren steken niet alleen landgoederen in brand, maar maar bedreigen ook de nabu rige spoorwegstations. De vreedzame bevol king van het rijk. ziet geen ander middel om de gemoederen tot rust te brengen, dan de spoedige bijeenroeping van de rijksdoe- ma. Op verzoeken in dien zin antwoordde graaf Witte, dat de rijksdoema spoedig zal bijeenkomen. Eene gewijzigde kieswet is echter tot dusver nog niet bekend gemaakt. In de handelskringen wordt de houding van Doernowo in de post- en telegraafsta- king afgekeurdiu Moskou heeft dio ge- |Afaar het Zweedsch 14 door Pu. WIJSMAN. Hij had hare handen gegrepen en kuste lachend hare vingertoppen tot dank voor elk vleiend woord dat zij sprak. „Ik vind het heerlijk dat jij me in staat acht al die schoone illusies op te wekken, zcide hij. „Als jiji me prijst of vleit gevoel ik mij dubbel trotscliik ben er zoo geluk kig over, Nina!" Hij trok haar naast hem op de rustbank zii ontdooide wel eenigszins onder zijne war me liefkoozingen, maar geheel over was de booze bui nog niet. „Weet je wat ik zou willen, Göran?'' vroeg zij( opeens. „Ik wilde dat je leelijk waart en dom en onaangenaam." „Maar hoe zou jij mij dan kunnen liefhob- 4)en „Dat weet ik niet. Ik weet. dat je dan ge heel de mijne wezen zou." Dat er eenig wantrouwen in die woorden lag, merkte hij niet op; of, indien hij dit opmerkte, was het. hem niet onaangenaam. Kén man als Göran wordt er niet door be- leedigd dat men aan zijne trouw durft twij felen. De liefde, waarvan dit een vernieuwd bewijs was, maakte daarentegen een dubbel sterken indruk op hem. Dat Nina aan hare gedachten gaarne uiting gaf in overdreven bewoordingen, vond hij| juist bijzonder lief. Hij toonde dan ook zijne verliefdheid on verholen en onder den koesterden invloed daarvan zag Nina geen hinderlijke spookge daanten meer. Dien dag werden er door haar geen voorstellingen meer gegeven. Toch deed zij niet voor goed afstand van dat genoegen. Van tijjd tot tijd vermaakte zij Göran en zichzelf nog eens met een kleine herhaling; als vergoeding voor de ergernis die deze dames met hare aanhalige manieren baar gaven, genoot zij* er van ze bespottelijk te maken en aldus den indruk uit te wis- schen dien zij hadden kunnen maken. On mogelijk kon die indruk gunstig zijn op hem, die achter haar rug om die dames gelachen had. En dit had haar aangebeden dokter wel degelijk gedaan. Zoodoende meende Nina een bolwerk rondom zich op te bouwen, dat volstrekt, niet gering te achten was. Onder de patiënten, die hoofdzakelijk het onderwerp van haar spel leverden, behoorde vooral de jonge dame die bij Garvell ge weest was bij haar eerste bezoek bij hem. Dit lag er aan, dat. zij de opmerking meende te hebben gemaakt Göran niet zoo hartelijk medo te doen lachen als zij haar nabootste. Den geheelen herfst was zij om een ver wrikten schouder in behandeling geweest en aldoor had zij over pijn en stijfheid ge klaagd, hoewel Nina overtuigd was, dat zij zelve niet goed wist of het de rechter, da» wel de linkerschouder was. Als een rijke koopmansdochter was zij zich volkomen be wust van hare waardigheid en bejegende zij Nina wel eenigszins uit do hoogte. Het ergste was de vertrouwelijke toon dien zij zich te gen Garvell veroorloofde. Zij deed alsof zij vrienden uit den kindertijd waren en had telkens geheimpjes. Nina had reeds een paar maal gevraagd of zij elkander nooit buiten 'sdokters ontvangkamer zagen, en een ontkennend antwoord gekregen. Toch was zij er niet zeker van, dat er geen stille overeenkomst tusschen die twee bestond. Daarom' haatte zij haar het. meest. Als zij 'tam maar gelooven kon dat zoo wel deze jonge dame als al die anderen hem onverschillig waren. Maar zij kon de ge dachte dat hare hulde hem aangenaam was, niet van zich afzetten. Zij merkte dit im mers duidelijk aan de opwekkende gesprek ken, aan zijne houding en manieren, aan zijne overvloedige lange vragen naar alles en nog wat. Daarentegen herhaalde zij: tel kens weder bij zichzelf dat dit zijne dok- tersmanior was en dat deze voortvloeide uit zijn goedhartig medelijden met allen die zijne 'hulp noodig (hadden. Die zacht heid deed haar weldadig aan zoolang zij ou- gevaarlijke patiënten gold, als kleine kin deren, een bejaarde vrouw of een sukke lenden man. Was het nu niet tc veel verlangd dat hij in zijn gewone manieren verandering bren gen zou tegenover een deel zijner patiënten omdat dit. jonge vrouwen waren? Waarom moest hij zich tegenover dezen minder be langstellend en deelnemend toon en Maar te vergeefs trachtte zij zich dit al les in te praten. Tot een geruststellende gedachte leidde het niet. „Zie mij eens goed aan, Göran," zeide zij eens op een vertrouwelijk oogcnblik. „Zie mij goed in de oogen en zeg mij dat je mij liefhebt zeer lief!" Hij, was dadelijk bereid te doen wat zij van hem verlangde. „Zie mij nu nog eens aan," zeide zij even daarna, „en stel je voor, dat ik een van je lievo, elegante patiënten ben." „Wat moet dat beteekenen?" Verwonderd en koel trok bij zich terug. „Ik wilde alleen maar eens zien of er vei'schil was." „Dank je." Zij begreep nu hem tc hebben gekwetst en zij schrikte over 't geen zij gedaan had. Maar een onweerstaanbare lust om de zaak door te zetten, prikkelde haar, zoodat zij vorvolgde „Ja, weet je, soms als je tegenover eene van je patiënten zit, kunt je die zoo harte lijk aanzien, dat ik mij verbeeld dat je mij niet warmer en belangstellender zou kun nen aanzien. En als men iedereen het beste geeft, kan het verschil zoo groot niet zijn, dunkt mij." Het was voor 't eerst dat zij hem driftig zag. Hij verbleekte en de aderen aan zijn voorhoofd zwollen onrustbarendmaar hij sprak goen woord. Na een doordringenden blik op Nina, ging hij voor dc schrijftafel zitten en begon de verspreid liggende pa pieren tc regelen. Thans begreep zij eerst recht hoe diep zij hem gekwetst hadjuist dat hij zich niet verdedigde, verhoogde haar ontevredenheid over haar optreden. Zij vond zichzelf dwaas, belachelijk, ja erger dan dit, zij was dom. Neen, het gevaar lag er niet in dat hij be koelen zou in zijne genegenheid door deze aan allen tc schenken maar daarin dat zij hot ondorscheid tusschen do verschillende uitdrukking er van niet had verstaan. Als hij haar voor een jaloersch dwaashoofd hield, dan had zij er hem alle rodon voor gegeven. En zij trok hem de bladen cn papieren uit de hand en smeekte om vorgiffenis, daaibij zichzelf beschuldigend van alle mogelijke slechtheid. Zij begreep nu zelf niet. hoe zij zulke leelijke dingen van hom had kunnen zeggen, terwijl zij toch wist welk een schat van warme genegenheid zijn hart bezat en op welke verschillende wijzen die zich open baarde. Geen groot verschil1 Zij had zonder denken gepraat. Zij had het maar gezegd om op de vingers te worden getikt, en het groot verschil weder eens terdege to onder vinden. Zij was scherp en onhandig geweest. Zij was als een kind dat. het raderwerk van zijn mooie klok zit te bedorven. Zij moest be straft worden, maar niet al te hard. En ten laatste werd de beleediging haar vergeven. Zijn toorn verdween langzamer hand en hun eerste twist eindigde, voor haar met dc overtuiging, dat zij hem nooit zoo hartstochtelijk cn met zulk een onbepaald vertrouwen had lief gehad dan thans. Zij ge loofde stellig dat elke twijfeling aan hem voor goed verdwenen was on dat. zij hom nu zoo goed kende als de eene mensch den an deren ooit kan loeren kennen. Zij dacht er geen oogenblik aan dat. hij volstrekt, niets tot zijne verdediging gezegd had on dat zij voortdurend voor hem had gepleit. Wordt ervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1