BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. t BIJ HET VAM Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort, op Dinsdag 27 Novem ber 1906, des namiddags half 2 ure. Voorzitter de heer Burgemeester, Jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heoreu E. L. Visser en Al L Celosse, wethouders, J. C. Roland us Hagedcorn, A. A. Hamers, A. AI. Tromp van Holst-, D. Gerritsen, H. W. van Esveld, C. J. D. van Eok, A. H. van Kalken, C. J. Plomp, S. J. van Duinen en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de hecren C. Th. van Beek, M. R. N. Oosterveen, mr. P. J. F. van Voorst Vader, mr. J. Heyligers en N. Veis Heyn en J. W. Jorissen met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering orden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stuiken a. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 8 November 1906, 3do afdee- ling, no. 948/652, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 30 October no. 412, tot vaststelling van de jaarwedde van de onderwijzeres M. B. Eijkelbcom. Voor kennisgeving. b. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 8 November 1906, 3de afdee- ling, no. 960/640, tot goedkeuring van het raadsbesluit, d.d. 30 October, no. 420, hou dende wijziging der begroeting voor het dienstjaar 1906 (fonds onderhoud straten). Alsvoren. c. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 8 November 1906, 3dt afdee- ling, no. 961/634 tot goedikeuring van het raadsbesluit d.d. 30 October, no. 421, be treffende aankoop van vier certificaten a f 1000, Nederlandsche Werkelijke Schuld voor het fonds tot onderhoud van overgenomen straten, wegen en gronden. Alsvorc-n. d. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 15 November 1906, 3d^ afdee- ling, no. 1088/715, tot goedkeuring van het raadsbesluit, d.d. 30 October, uo. 433, be treffende eene ruiling van gronden met het Sint Pieters- en Bloklandsgasthuis. Als- voren e. Een adres van de Kamer van Ar beid voor de bouwbedrijven, tot ondersteu ning van het verzoek van de Ambachts school tot subsidie van gemeentewege voor een metselcursus. Te behandelen bij het verzoek van de Ambachtsschool. f. Een schriiven van mei. J. W. E. Daa- men, dat zij hare benoeming tot onderwij zeres aan de openbare meisjesschool aan- aanneemt. Voor kennisgeving. g. Een schrijven van mej. E. W. de Waard, dat zij hare benoeming tot onderwij zeres aan de meisjessahooi aanneemt. Als- voren. b. Een verzoek van G. J. A. Drechsler, onderwijzer aan de openbare lagere school, 3de soort, Koningstraat, cm met ingang van 1 Januari eervol ontslag uit zijne betrek king. In handen van B. en W. om advies. i. Een adres van het Bestuur vau de vereeniging Weerbaarheddsvereeniging Amersfoortsch Vrijwilligerscorps", om au de gemeente te mogen ontvangen zestig jas sen. .zeistig pantalons, zc9tig kapotjassen, twee trommen en twee signaalhoorns. Te behandelen bij punt 10 van de agenda. j. Een verzoek van den heer F. J. H. Bianchi om hem te willen ontslaan als lid der Commissie van aanslag in de Plaatselijke Directe belastingen. Wordt z. h. o. besloten hot gevraagde ont slag eervol te verleenen, onder dankbetui ging voor do bewezen diensten. li. Een adres van de weduwe Bliekendaal -Hardeman, om haar vergunning te willen verleenen tot het verkoopen van sterken drank in de voorkamer van het perceel Mo lenstraat no. 16. Wordt z. h. o. besloten de adressante kennis te geven, dat de raad niet bevoegd is een dergelijk verzoek in te willigen. 1. Een adres van W. G. Kriiseman, daar bij verzoekende, indien de vergadering mocht overgaan tot het benoem én van ma kelaars, ook hem te benoemen. Te behan delen bij punt 1 van de agenda. m. Een adres van de vereeniging Patri monium en andere werklieden vereeaiigingen, tot steun van het verzoek van het bestuur van de Ambachtschool betreffende het op richten van een metselcursus. Te behan delen bij het. verzoek van de Ambachtschool. n. Eene dankbetuiging van den onderwij zer H. van Gelder, voor het hem verleende verlof. Voor kennisgeving. 0. Eene m s-sive van Gedeputeerde Staten, van Utroiht. d.d. 22 November 1906, 3de aid. no. 1246/782, met toezending van het Koninklijk besluit van 13 November 1906, no. 27, houdende goedkeuring van het be sluit vau Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 11 October 1906, no. 416/341, waarbij de jaarwedde van den secretaris der gemeen - te Amersfoort met ingang van 1 Januari 1907 is vastgesteld op f 3000. Alsvoren. Aan do orde is 1. Tweede stemming over het voorstel van mr. J. Heyligers tot verdaging van de be handeling van het voorstel van B. en W. betreffende oen adres van J. Huisinga om te worden benoemd tot makelaar en, bij ver werping van het voorstel van mr. J. Heyli gers, behandeling van het voorstel van B. en W. De heer Hamers. Mijnheer de voorzit ter, mag ik hierover even het woord. De heer Heyligers ,die ut mijn spijt niet aan wezdg is, had op zich genomen te onderzoe ken in hoeven- afwijking van het vroegere besluit om voortaan geen makelaars meer te benoemen, mogelijk is. Wij kunnen, naar mijne meening, moeielij'k stemmen, als niet de resultaten van het onderzoek te berde zijra gebracht. Kan deze stemming niet wor den uitgesteld? De Voorzitter. Ik moet opmerken, dat een onderzoek als het geachte lid be doelt, pas kan volgen na deze stemming. Als het voorstel van den heer Heyligers verwor pen wordt, dan komt het voorstel van B. en W. weder in behandeling. Maar in d? eerste plaats meet gestemd worden over het voorstel, waarover de stemmen gestaakt heb ben. Het reglement van orde schrijft dat voor Do heer Hamers. Dan heb ik niets ge zegd, mijnheer de voorzatter. Bij de stemming wordt het voorstel vau den heer Heyligers aangenomen met 7 te gen 4 stemmen. Tegen stemden de hoeren Plomp, van Duinen, Visser en van Eok. Do Voorzitter. Door de aanneming van het voorstel van den heer Heyligers wordt de behandeling van het adres uitge steld on de zaak geronvoyeerd naar B. en W. Ik stel voor het heden ingekomen adres van W. G. Krüseman te behandelen bij he. nadere voorstel, dat B. en W. in de volgen - do vergadering zuilen indienen. Wordt z. h. o. conform besloten 2. Benoeming van eene onderwijzeres aan de openbare meisjesschool (vacature mej. H. Hulstijn.) D© voordracht luidt: Mej. C. W. Westen berg te Apeldoorn, mej. A. H. Wolbers to Kampen en mej. H. M. Buisman te Zwart sluis. I>e Voorzitter noodigt- de hoeren Visser en Gerritsen uit als stemopnemers te fungee- ren. Mej. Westenberg wordt benoemd met 10 stemmen. Een stem was uitgebracht op mej. Wolbers. De Voorzitter. De punten 3 en 4 van de agenda vervallen, aangezien de daar op betrekking hebbende voordrachten nog niet gereed zijn. 5. Voorstellen van B. en W. tot b;<no ming van een tijdelijk leeraar in het teeke nen aan de Burgeravondschool en bot rege ling van jaarwedden voor personeel aan de Bu rgeravon dschool De ho-r H. Tooi jen wordt benoemd, met algemeen© stemmen, tot tijdelijk leeraar. De jaarwedde van don benoemde wordt bepaald op f 90, ingaande 1 November 1906. In verband daarmede wordt de leeraar A. P. H. J. van Weezei Err ens ontheven van eenige lesuren en zijne jaarwedde, met ingang van 1 November, bepaald op 1270. 6. Voorstel van B. n W. betreffende het verkrijgen van vrijstelling van de verplich ting tot oprichting eener Burgcrdagschool B. en W. zijn bij de overweging op welke wijze het besluit van 28 Juni 1906 behoort te worden uitgevoerd, waarbij zij verzocht wer den te overwegen cf na 1 September 1907 alsnog verlenging van den termijn tot op richting van ©ene Burgerdagsohool zal wor den gegeven, tot do overtuiging gekomen, dat het op den weg van den raad zelf ligt, evenals in vroegere jaren, aan H. M. de Koningin ontheffing te vragen van de ver plichting tot oprichting eener Burgerdag school, weshalve zij een concept-adres ter overweging aanbieden. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, het komt mij wenschelijk voor, naar aanleiding van de gevoerde corresponden tie, waarvan wij inzage hebben gehad, dat het voorstel van B. en W. betreffende de Burgerdagschool wordt losgemaakt van de kwestie van den metselcursus bij de am bachtsschool. Ik kan mij vereenigen met hel voorstel, dat B. en W. doen om vrijistellin r te vragen van de verplichting bot oprich ting van eene Burgerdagschool. Maar ovc rigens blijf ik, al wil ik gaarne aannemen, dat B en W .gelijk hebben in hunne kwes tie met den inspecteur van het middelbaar onderwijs, bij mijne rneening, dat men niet 13

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 5