3 heer Gerritsen dan toch voor den metsel- cursus geld willen geven? De heer Gerritsen. Ja, mijnheer do voorzitter, dan zou ik toch voorstellen die betrekkelijk geringe som toe te staan. De heer Visser. En het kapitaal voor de oprichting van een gebouw voor den metsel - cursus De heer Gerritsen. Dat kost aan de gemeente geen cent. Dat is eene leening, die op dezelfde wijze wordt terugbetaald als bet geld, dab overigens aan de ambachts school is verstrekt. Daarop kan men zich niet beroepen. De heer Visser. Mijnheer de voorzitter, die f 4000 kan de gemeente niet uit haar mouw schudden. Zij zal die moeten leenen, misschien tegen eeno vrij hooge rente. Het geld, dat aan rente en aflossing moet wor den betaald, 1 omt jaarlijks op de begroo- ting. De heer Plomp. Mijnheer de voorzitter, ik moet er nogmaals op wijzen, dat het voor stel van den heer Gerritsen nu niet in om vraag kan komen. Een besluit, dat met al- gemeene stemmen ia genomen, kan niet on gedaan gemaakt worden door een voorstel, dat onverwachts wordt gedaan in eene on voltallige vergadering. Dat gaat niet aan. De beer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, do heer Plomp heeft straks zelf een argument aangegeven voor dé intrekking van dat 'besluit. Hij heeft zich er over ver wonderd, dat het voorstel om zich over 'o Burger dagschool tot de regeering te wen den, zoo laat is ingekomen. Dit voorstel had drie maanden geleden reed- kunnen zijn aangenomen. Als wij nog langer wachten met de beslissing omtrent de ambachtsschool, dan zullen wij te laat komen om in 1907 nog subsidie van bet Rt,k daarvoor te krij gen. Daarom is het noodig terug te komen op ons vroeger besluit om het subsidie te verleenen. dat de ambachtsschool vraagt. De heer Plomp. De hoer Gerritsen zal wel niet gelooven, dat de minister van bin nen landsche zaken zijn begrooting laat rus ten op wat do gemeente Amersfoort al of niet doet. De minister vraagt, als hij een post op de begroeting brengt, niet of de gemeento Amersfoort dit of dat heeft ge daan. Wanneer de post voorkomt op de be grooting, dan blijft hij er op, zonder dat het cr iets toe doet of wij nu of over een paar maanden beslissen over de vraag of wij onzerzijds subsidie zullen geven. De hoer Gerritsen. Ik geloof niet, dat de heer Plomp begrijpt wat ik bedoel. Wan neer het Rijk subsidie verleent, dan wor den er voorwaarden gesteld, waaraan moet worden voldaan, indien het geld zal wor den uitgekeerd In dit geval houden die voorwaarden in, dat er geen metselcursus zal komen, als niet door den Raad subsidie wordt verleend. Ik heb nooit andere begroo tingen gezien dan d>e op die wijze waren ingericht. Do heer Plomp. Dat kan ik den-heer Gerritsen geheel toestemmen. Als niet- aan de gestelde voorwaarde is 'voldaan, dan wordt het subsidie van het Rijk niet uitge keerd. Is er wel aan voldaan, dat betaalt het Rijk wel subsidie. Dat herr echter niets te maken met de vraag of het voorstel van den heer Gerritsen op dit oogenblik en in deze vergadering moet worden behandeld. De Voorzitter. Ik geloof, dat de beste uitweg deze zal zijn, dat als het adres aan H. M. de Koningin is aangenomen, de beer Gerritsen zijn voorstel over den metselcursus schriftelijk indient. Dat voorstel kan dan op de agenda voor de volgende vergadering geplaatst worden, zoodat de leden tijd heb ben het te overwegen voordat het in behan deling komt. Kan do hoer Gerritsen zich daarmee vereeuigen] De heer Gerritsen. Gaarne, mijnheer de voorzitter. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming gebracht en met algemeen© stemmen aangenomen. De Voorzitter. In de volgende ver gadering zal dus het voorstel van den heer Gerritsen op de agenda komen. 7. Voorstel van B en W. betreffende een adres van don amanuensis van het gymna sium tot verhoogiug zijner jaarwedde. B. ©n W. stellen voor het salaris van dezen amanuensis met ingang van 1 Januari 1907 te bepalen op f 200. Do heer Rolandus Hagedoorn. Mijnheer de voorzitter, het spreekt van zelf, dat in deze vergadering wel niemand tegen het voorstel van B. en W. zal zijn. Ik heb ook niets tegen het voorstel op zich zelf, maar alleen laa<t ik voorzichtig zijn in mijne uitdrukking tegen den betrokken persoon in zijn werkkring. Er is reeds ge noeg ruchtbaarheid aan gegeven, en ik kan bet dus ook wel zeggen, dat wij kans heb ben een nieuw gebouw te krijgen voor onze H. B. school. Daardoor utstaat eene groote waarschijnlijkheid, dat wij eindelijk zullen krijgen een amanuensis, die werkelijk ama nuensis is en niet iemand, die concierge- portier-amanuensis is en die eigenlijk voor geen van die drie functiën geheel de rechte persoon is, maar als men ze moet combi neeren, misschien do beste is, die is te krij gen. Tegen dit voorstel heb ik geen bezwaar, maar ik hoop, dat B. en W. in gedachte zullen houden om, als het nieuwe gebouw kan worden betrokken, de betrekking van amanuensis werkelijk te maken tot eene van amanuensis en de functiën van concierge on amanuensis te scheiden. Do Voorzitter. Ik wil gaarne verkla ren, dat B. en W. nota zullen nemen van wat de heer Hagedoorn heeft gezegd. Wordt z, h. o. conform het voorstel van B. en W. besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot verlenging van het verlof, verleend aan de onderwij zeres A. H. C. Frans. Het ooi-stel strekt om het verlof te ver lengen tot 1 Januari 1907 en B. en W. te machtigen inmiddels in het onderwijs te voorzien. Wordt r. h. o. conform het voorstel besloten. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling cenor verordening, regelende de wijze van afkondiging van verordeningen en andere stukken, die bekend gemaakt worden. Het voorstel strekt tot herziening van de bestaande, van 1851 datee-rende verordening, die dit ontwerp regelt, ten einde de afkon diging op eenvoudiger en doeltreffender wijze te doen geschieden. De artikelen 15 worden achtereenvol gens voorloopig goedgekeurd, waarna z. h. o. conform het voorstel besloten wordt. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop- van gemeente-eigendommen (schutterijgoede ren en brandspuiten). Een aantal voorwerpen, die bij de dienst doende schutterij in gebruik geweest zijn, zullen, nu deze met eene rustende schutterij gelijk gesteld is, verkocht worden, eenig oud brandweermateriaal, dat buiten dienst is gesteld, eveneens. Eenige bij de schutterij gebruikte voorwerpen worden aan het mu seum Flehite in gebruik afgestaan Het straks ingekomen adres van do weer- baarheidsvereeniging wordt hierbij mede aan do orde gesteld. De V o o r z i 11 e r. Ik moet hierbij mede- deelen, dat de vereeniging zich vroeger reeds met hetzelfde verzoek tot B. en W. gewend heeft. Daarop is geantwoord, dat het voor nemen bestond den Raad voor te stellen, do goederen te verkoopen. Nu heeft de ver eeniging zich tot den Raad gewend. Daar" het adres eerst, heden morgen is ingekomen, hebben B. en W. geen gelegenheid gehad daarover advies uit te brengen. De heer Plomp. Mijnheer de voorzitter, het komt mij wen schel ijk voor de behande ling van deze zaak aan te houden, om B en W. gelegenheid te geven de zaak te on derzoeken en er rapport over uit te brengen. Ik bedoel daarmedo inzonderheid, dat in zage genomen zal worden van ae statuten, om na te gaan of do toetreding tot de ver eeniging aan bepaalde regelen gdbouden is. De heer H a m e r s. Mijnheer de voorzit ter, ik ondersteun dit voorstel Wij kunnen nu moeielijk over het verzoek beslissen. Vooraf dienen wij op de hoogte te zijn, of wij hier te doen hebben met eene wettige vereeniging, die verdient op die wijze te worden geholpen. Laat ons daarom de be handeling uitstellen. De Voorzitter. B. en W. nemen het voorstel van den heer Plomp over, zoodat deze zaak van do agenda is afgevoerd. 11. Voorstel van B. en W. betreffende de verhuring van het scheepstimmerwerf je aan de Beek. B. en W. vragen machtiging de werf te verhuren tegen eeno vergoeding van f 0,50 per werkdag, indien deze niet gébruikt moet worden voor den gemeentedienst. Wordt z. h. o. conform besloten. 12. Voorstel van B. en W. betreffende het rooien en verkoopen van boo men. Ter verkrijging van meer licht in de loka len van de school le soort in de Heeren straat, zullen een aantal boomen op bet bergje in het plantsoen aan de westzijde van de school moeten vallen. Verder zullen nog op enkele andere punten in en nabij het plantsoen eenige 'boomen gerooid en door andere of door bloemhouit vervangen wor den. Do boomen zullen in het openbaar wor den verkocht. De heer van E ,veld. Mijnheer de voorzitter, mag ik hierover nog eenige na dere inlichting? ~k ben gaan zien op het terrein bij de schooi. Ik ben het met B en W oens, dat als men meer licht wil in de school, de boomen zullen moeten vallen. Maar zijn hierin ook begrepen de boomen op de speelplaats? De V o o z i 11 e Die zijn daaronder niet begrepen. Dat zijn nog jonge boomen en het is misschien niet kwaad, dat er in den zomer nog eenige schaduw blijft. Om dat punt niet geheel van boomen te ont- blooten, hebben wij gemeend, dat deze boo men konden blijven staan zoolang zij niet hinderen. De heer van fis c 1 d Ja, dat vind ik. juist het dwaze var het geheel© voorstel. Als men boomen, die op 20 Mctor afstand van de school staan rooit, dan is hei. vreemd de boomen, die vlak bij bet gebouv staan, te behouden. De boomen zijn nu nog jong, maar over een paar jaren zullen zij groote kronen hebben en liet licht nog meer on derscheppen dan 'e boomen. die men nu wil doen vellen, 'k zal mij alleen met bet voorstel van B. en W kunnen vereeuigen, als die boomen ok worden weggenomen. Doet men dat niet. dan lijkt mij het weg nemen van de andere boomen niet gemoti veerd. Ik heb vorder opgemerkt, dat aan den kant van de Remonstranteche kerk zich in deze school een lokaal bevindt, dat veel don kerder is dan aan on kant, waar deze boo-

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 7