163. Woensdag 12 December 1906. BUITENLAND. FEUILLETON. Op ..Berkenrode," 1 5" JiiarsHiig. rOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS 'er 3 maande» T#or iünerafeertf ï.aö. Jdem franco par poat1.75. tfaonderljjke nummert- 5.05. leze Courant rertchijat Dagelf kt, met mteoadering van Zon- en Feeatdagen. idvertentiëu, mededeeliegen en*., gelieve me» riór lt nar 'e morgens by de Uitgevera in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTEHTIÏX Van 1i regelsf 5.75. like regel meer - 0.15. Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement, lene circulaire, bevattende de voorwaarde», wordt op aaaveaag toegezonden. Politiek Overzicht Japan en Rusland. In het verre oosten komen weder wolken aan den horizont. Op grond van het vre everdrag van Portsmouth tracht Japan |n Rusland voordeel en te verkrijgen op pidolsgcbied, waarvan Rusland verklaart, lt het ze onder gee re omstandigheden kan pstaan. Japan is jc overwinnaar en Rus jid de overwonnene. Japan zet zijne ge- Ichte toerustingen .tetr zee en te land voort, •wijl Rusland in het verre oosten niet in it is zich te vervenen. In Japan heerscht en leeft eene krachtige vaderlandslief- het Russische rijk daarentegen wankelt zijne grondslagen. Do Japanners maken cli dezen toestand ten nutte om op Rus- ,nd een krachtigen druk uit te oefenen, ot sabelgekletter is het wel is waar nog iet gekomen, ma .1 ji.ist de toestand, waar- 1 Rusland zich au bevindt, die de gedachte in krachtige tegenweer nagenoeg uitsluit iaakt het voor Japan verleidelijk om met &n allergrootsten nadruk voor zijne eischen p te komen. De moeielijkheden, waarin Rusland zich Ti bevindt, komen voort uit de a^tt. 11 en 2 van het vredesverdrag van Portsmouth, n art. 11 heeft Ruslaaid zich verbonden, met iapan eene overeenkomst te sluiten over de issckerijreckten 111 de Japansche, Ochotsk- ji Behring-zceën. Art. 12 heeft betrekking •p liet sluiten van een nieuw handels- en pheepvaart verdrag op den grondslag van jet traktaat, dat lot aan den oorlog heeft jegoldenvoorloopig is de wcderzijdsche be- landeling op den voet der meest begunstig le natie in zwang. Nu loopen bij de onder- landelingera, die hierover worden gevoerd le meeningen zóó ver uiteen, zoowel over len omvang van de visscherijrechten als over le bepalingen, die in het nieuwe handels- ardrag moeten woiden opgenomen, dat de ussische regeering blijkbaar reeds wanhoopt in het slagen der pogingen om tot over- jenstemming te komen. Zij heeft eene waar- jchuw'ng laten uitgaan, dat de onderhande lip gen zullen mislukken, als Japan zijne //hen niet wil matigen. Inzonderheid met rekking tot de vissckerij, stelt Japan ischen, die de Russische watóren haast aan le Japansche visschers zouden uitleveren. Haar ook op het vasteland raken de Ja- >ansche aanspraken aan Rusland's souve- •einiteit. Zij hebben ten doel, oostelijk Si- jerië uit een oogpunt van handelspolitiek >p den voet van Maudsjoerije te brengen. IVanneer Rusland den Japanners in dat leel van Siberië de rechten toestaat, die kor hen worden verlangd, dan is de kans root, dat de bedrijvige Japanners ten slotte ira geheelen Russischen handel uit Oost- iiberië zullen verdringen. Rusland bevindt zich hier dus in een zeer moeielijken toestand, en het is geen wonder, dat bladen als 'e Nowoje Wremja en de Birshewija Wjedomosti hierin aanleiding vinden tot het slaken van alarmkreten. Kalmer vat de Russkoje Slowo die, naar men meent, door giaaf Witte wordt geïn spireerd, den toestand op. Dit blad ver klaart, dat Rusland voor goed de gedachte moet laten varen om op avontuur uit te gaan op politiek gebied, en dat het moet erkennen, dat Japan het. overwicht heeft ver kregen in Oost-Azië. Alleen dan is er kans, dat een noodlottig conflict kan worden ver fde meden en dat een-* blijvende overeenstem ming zal worden vei kregen. Duitichland. Volgens eene officieus© nota zou de Prui sische regeering, om te kunnen toestemmen in de aanvaarding door den jongsten zoon van den hertog van Cumberland van den hertogelijken kroon van Brunswijk den af stand van de kroon van Hannover, die al leen hem zou betreffen, onvoldoende ach ten. De termijn, door den landdag van Brunswijk aan den hertog van Cumberland gesteld 0111 zijn besiuit te doen kennen, loopt den 27en Januari te middernacht af Berlijn, 11 Dec. In de 1 ij ksbeg rooting voor 1907 is een pest uitgetrokken voor de verandering van de afdeeling koloniën van het ministerie van buitenlandsche zaken tot een zelfstandig ministerie met ©en staats secretaris aan liet hoofd. Berlijn, 11 Der.. D< begrootingscommissie van den rijksdag heeft met grooto meerdei- heid het suppletoir© crediet verworpen, waar bij voor Zuidwest-Afrika 29,222,000 mark werden gevraagd. Ook alle voorstellen en resolutiën, die waren ingediend, zijn ver worpen. Berlijn, 11 Dec. In antwoord op de in- terpellatiën over den vleeschnood, legde staatssecretaris Posadowsky namens den rijkskanselier de verklaring af, dat de ver schillende landsregeeringen plichtmatig de verschillende voorstellen ter tegemoetko ming in den nood hebben onderzocht. Wat betreft de toelating van levend vee ©n vleesch uit landen, welker grenzen thans ge heel of gedeeltelijk voor den invoer gesloten zijn, is gebleken, dat de invoer van levend vee uit de meeste landen, wegens het gevaar voor besmettelijke ziekten, niet kan worden toegestaan Wat den invoer van vleesch uit Neder land betreft, verklaarde graaf Posadowsky, dat de invoer van alle soorten vleesch ge oorloofd is. De vergemakkelijking van den invoer van levend vee heeft een onderwerp van grondig onderzoek uitgemaakt, maar te gen de toelating van levend rundvee uit Ne derland bestaan ernstige bezwaren wegens het heerschen van mond- en klauwzeer in Luxemburg en België; die ziekte is reeds overgebracht naar de provincie Limburg, dicht bij de Pruisische grenzen, en de uit breiding over Nederland is te vreezen. De toelating van varkens kan om redenen van veterinaire politie niet worden toege staan G-raaf Posadowsky verklaarde verder, dat de verbonden regeeringen van plan zijn het tarief voor de keuring van uit het buiten land ingevoerd vleesch te herziendit zal leiden tot eene belangrijke vermindering van de kosten dezer keuring, waardoor de invoer zal worden vergemakkelijkt. Van de verbonden regeeringen is niet te verwachten een besluit tot verlaging of af schaffing der rechten op vee en vleesch. Het tegengaan van de liooge vleeschprijzen is niet afhankelijk van het buitenland, maar in eerste plaats te verwachten van de uitbreiding van het landbouwbedrijf in Duitschland zelf. P"> minister van landbouw v. Araim gaat de oorzaken van den vleeschnood na. Hij betoogt, dat de varkensfokkerij sinds het vorige jaar aanzienlijk is vooruit gegaan. Er is eene blijvende daling in de prijzen te verwachten. De toestand van het landbouw bedrijf is echter nog volstrekt niet gunstig. Spr. betoogt, de noodzakelijkheid van be scherming tegen het binnendringen van be smettelijke ziekten en eindigt met er op te wijzen, dat nijverheid en landbouw elkan der moeten steunen« Volgens de Tagliche Rundschau is in het ministerie' van landbouw een wetsontwerp samengesteld, dat in den strijd om het grond bezit in de Poolsche gewesten scherpere maat regelen voorschrijft. Dit wetsontwerp zal bij den Pruisischen landdag worden ingediend terstond nadat de nieuwe zitting is geopend. In de provincie Posen zijn tot dusverre 250 burgemeesters, wethouders en leden van het schooltoezicht, naar aanleiding van den schoolstrijd, ontslagen B5l£il Brussel. 11 Dec. In hec voortgezette •Congo-debat betwistte Carton de Wiart, dat de akte van Berlijn en de vrijheid van den handel zijn geschonden. Hij consta teert, dat de openbare schuld 2.58 fr. per inwoner bedraagt, dus minder dan in de Fransciio en Engelsche koloniën. Spreker betoogt, dat de souverein een nationaal en een kroodomein heeft getracht te vestigen naar het stelsel, dat men zich zelf moet bedruipenhij concludeert tot de annexatie. Delbeke zegt. dat met uitzondering der socialisten, allen eenstemmig verklaren, dat hervormingen zullen worden toegepast. De Onafhankelijke Staat en ook het Belgische Kabinet hebben zulks verklaard Spr. kan niet toegeven dat België voor dat bot de naasting besloten is, den inven taris van den Congo-Staat niet kan eischen. Verschillende motiën werden toegelicht door de leden, die ze hebben ingediend, waarna de vergadering gesloten werd. Frankrijk. Parijs, 11 Dec. Na oen zeer levendig de bat heeft de Senaat de overbrenging van het stoffelijke overschot van Zola naar het Pan theon goedgekeurd met 150 tegen 107 stem men. Parijs, 11 Dcc. Bij de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken, zeide de minister i ichon in antwoord op eene rede van den afgevaardigde Deschauel, dat de onlangs gevoerde discussie hem ge legenheid had gegeven 0111 het buitenland sche politieke beleid te doen kennen. Hij kon zich slechts aansluiten bij de woorden van Deechanel, waarin verzekerd wordt de continuïteit der Fransche politiek, die berust op bondsverdrageu en vriendschapsbanden. De minister zeicio verder nog, dat er geen sprake is van eene Russische loening. De regeering zal stappen doen bij Bul garije en Griekenund om eene betere ver standhouding te bevorderen. De circulaire van den minister van eere- dienst, waarbij de prefecten zijn aangeschre ven, van den dag van het in werking treden der sc-heidingswet af zender verwijl alle ge vallen door proces- verbaal te constateeren, waarin de geestelijkheid zonder voorafgaan de kennisgeving eene open bar o godsdienst oefening houdt, en daarvan mededeel in g te doen aan de rechterlijke macht, houdt de verklaring in„Juist omdat de regeering de toepassing van de wetten van 1881 en 1905 in den vrijgevigsten zin wil deen ge schieden, wil zij ook, dat aan deze zoo u't- gelegde wetten gehoorzaamheid zal worden betoond, en geen Fransch burger heeft, on der welk voorwendsel ook, het recht 2idi boven de Fransche wetten te plaatsen en rich daartegen te verzetten." Tegelijk heeft het ministerie van just. ie de ambtenaren van het O- M. aangeschre ven, de gevallen van dergelijke overtred n- gen, die tot hunne kennis worden gebia.-ui strafrechtelijk te vervolgen en eventueel in beroep te komen van vrijsprekende /onrus sen, en voorts het ministerie mededeel mg te doen van alle bijzondere incidenten De aartsbisschoppen van Bordeaux en Toulou&e hebben de toestemming, die zij aan hunne geestelijkheid hadden gegeven om de voor do voortzetting van de op n- bare godsdienstoefeningen vereasebte ver klaring ingevolge de wot van 1881 af te leg gen, weder ingetrokken. Deze handelwijze bewijst, dat het Fransche episcopaat cc/k dit verbod van den Paus zat opvolgen, >f- schoon dit velen hunner niet gemakkelijk zal zijn gevallen. De ^radicaal-socialistische afgevaa digde Meunier beeft bij de Kaïner een wetsont werp ingediend, bepalende dat alle pasto rieën en alle bisschoppelijke en aartsbis schoppelijke paleizen terstond ter rije be schikking aan het burgerlijke gezag zullen overgaan. Dit voorstel heeft ten doe., bet door den raad van state genomen 1 .sluit te niet te doen, dat deze gebouwen eerst na den Ilen December 1907 aan hunne icgcn- woordige bestemming kunnen worden ent- trokken. Minister Bria-nd heeft zich met den voorsteller verstaan, dat de behandel ug van dit voorstel in de Kamer eerst mo/ge- «.ai plaats hebben, opdat aan den minis'c-rraad de nood'ge tijd zal blijven om zich ie be raden. Wat het optreden der regeering betreft, wordt verwacht, dat zij een wets uitwerp zal indienen, dat ©enerzijds zich aan.1 uit bij het vcorstel van den afgevaardigde Menner en anderzijds bepaalt, dat geestelijk n dio in de kerk in strijd handelen mot de be palingen van de veneenigmgswet, hunne aanspraak op pensioen verliezen De geeste lijken zouden dus in de eerste plaats de slachtoffers worden van de van hougoi baud bevolen obstructie. Uit verschillende plaat sen wordt beridht, dat talrijke risb' hoppen en lagere geestelijken reeds beginnen zijn met de ontruiming van hunne woningen Parijs, 11 Dec. Er heeft eene gerechtelijke huiszoeking plaats gehad bij mgr. Monta- gnini, de officieuse vertegenwoordiger van den Heiligen Stoel. Tetgen Montagnini is een bevel tot uitzetting uitgevaardigd; hij zal nog heden avond over de grens gebracht worden. In antwoord opeen interpellatie van Grous- sau in de Kamer over de huiszoeking in de nuntiatuur, verklaarde mi nister-president Oleme^ceau, dat deze geschied is op bevel der justitie; nu het concorlaat is verbro ken, is de nuntiatuur een huis, dat onder worpen is aan de Fransche wet. De minister verklaart-: Ik weet niet welke papieren ge- houden of teruggegeven zullen worden. Ik had reeds veel vroeger een edndo moeten ma ken aan de briefwisseling tusschen den heer Mcntagnin-i en de geestelijkheid. Wij heb ben eerbied voor den godsdienst, maar wij bestrijden onvoorwaardelijk alles wat Ro- meinsdhe politieke actie is. De heer Mon tagnini, die aan de bisschoppen bevel gaf de Fransche wet te schenden, is aangeklaagd als medeplichtige van drie pastoors te Pa rijs, die, oan ©era voorbeeld te stellen, ver volgd worden wegens schending van de wet van 1905.'' Tweede telegram. Mgr. Monta- gini protesteerde tegen do wettigheid van de bij hem verrichte huiszoeking ©11 ver zocht, dat dit in het proces-verbaal zou worden vermeld. Hij verliet Parijs om 7.20 des avonds. Tot aan de Italiaansche grens wordt hij vergezeld door oen bijtzonderem commissaris. Er zijra talrijke papieren in beslag ge nomen aan do nuntiatuur, mot name oen brief aan den kardinaal-staatssecretaris Mer ry del Val. De brandkast is verzegeld. De onttroonde koning van Dahomey, Behanzin, is te Algiers, waar hij gekomen was om dokters te raadplegen, in een hotel overleden. Hij leed aan een longontsteking, een maag- en een ..ïorkwaal. Engeland. Londen, 11 Dec. De minister van buiten landsche zaken Sir Edward Grey doelde mede, dat de regeering nog niet had ver nomen, dat de datum voor de Haagsche conferentie was vastgesteld. De eerste minister Sir Henry Campbell Bannerman stelde voor do an en-dementen van het hoogerhuis op de onderwijswet en bloc te behandelen. Hij verdedigde de door de regeering gekozen gedragslijn en wierp het denkbeeld van gebrek aan achting voor het Hoogerhuis verre va-n zich. Hij verklaar de te gelooven dat zelfs nu nog de raad oan matiging te betrachten en den vrede niet te verstoren ingang zou vinden. Heit voor stel werd aangenomen met 317 tegen 89 stemmen. De regeering stelde daarop voor, de amen dementen en bloc te verwerpen. Daarover is het debat begonnen, dat, naar verwacht wordt, tot Donderdag zal duren. Zweden. Stockholm, 11 Dec. Tot leden van het Hof van Arbitrage te 's Gra-venhage zijn voor een tijdvak van zes jaren door de Zweedsche regeering benoemd de heer Hellnes en de gezant van Zweden te T.ome, baron Bildit. Italië en Oostenrijk. Blijkens den tekst van de rode, die Mar coni in Venetië gehouden heeft en die op een deel van de Weener pers zulk een on- aangenamen indruk heeft gemaakt, waren de woorden van Marconi, waarover men ge vallen is, deze: ,,Het doel van mijn leven zal steeds zijn, met mijne bescheiden midde len aan de ontwikkeling van vluggere ver bindingen onder de volken en aan de ver betering van vreedzame en nuttige sociale betrekkingen mede te werken. Wanneer ech ter de oorlogskreet weer eens in deze zee mocht weerklinken, dan hoop ik, dat de vonkentelegrafie don Venetianen met- blik semsnelheid de overwinning van de Italiaan sche vlag zal berichten." Naar het buitenland werd alleen do laat ste zinsnede geseind. De Corriere del la Sera heeft dus geen ongelijk, wanneer zij op merkt: ..Slechts wanneer men dit gezegde gedeeltelijk, onnauwkeurig en met een be- 74 Roman door JAN STORK. Op het couvert dat zij mij overreikte, her kende ik oogenblikke]ijk het handschrift van Visser. Gelukkig, dacht ik, den brief open vouwend, wat die schrijft zal gemakkelijk te weerleggen zijn. Toch was ik verbaasd over de sluwe wijze, waarop hij Minnie's achter docht wist- op te wekken. Ik las: Lieve Minnie, Hoewel je mij -niooit het recht hebt gegeven, je zoo te noemen, zal je t-och voor mij steeds mijne lieve Minnie" blijven, niettegenstaande alles wat is voorgevallen of nog gebeuren kan, omdat je de ecnige bent, dio ik ooit heb liefgehad, of die ik ooit in de toekomst zal beminnen en juist- omdat- ik je zoo oprecht en onzelfzuchtig 'liefhéb, reken ik het mij tot- een plicht je deze regelen te schrijven. Wat ik je ga mededeelen is niet met de hoop op eenige belooning of toena dering van uwe zijde. Ik weet, je hebt mij niet lief en liefde laat. zich niet dw'ngen. Als bewijs hoe ik alle hoop, om nog eenmaal gelukkig te worden, heb opgegeven, deel ik jc vóór alles medé, dat ik denkelijk weinige dagen, nadat je dezen ontvangen zult heb ben, voor altijd deze gemeente en zelfs mijn vaderland verlaten, zal hebben. Ik kan niet in je nabijheid' blijven leven en je telkens wederzien, zonder het recht te hebben, je te beminnen, en daarom zal ik den grootst mo gelijken afstand tusschen ons beiden stellen, al weet ik vooruit, dat ik je nooit, nooit zal kunnen vergeten. Maar al is het mij niet ge geven om je gelukkig te maken, dan wil ik toch alles in het werk stellen, om te verhoe den, dal je ongelukkig zult worden. Ju'sb omdat ik je £00 boven alles liefheb, voel ik mij verplicht je de oogen te openen, opdat je zult weten, aan wien je voor je geheel e volgend leven je geluk toevertrouwt. Ik ben overtuigd en kan het bewijzen, dat Paul Munk je niet 0111 jezelve en- niet boven alle andere meisjes bemint. Ten eerste heeft Munk het noodige geld, om in de firma Laux te kunnen komen, niet zooals hij het laat voorkomen van zijn tante van Vcere, maar van je vader geleend. Ik weet dit vara mijn vriend, den gewezen klerk van den no t a-ris Wij man, dë- zelf het- contract- geschre ven heeft- en mij dit onder geheimhouding heeft medegedeeld. Hoe kan Munk nu ooit araders en gemakkelijker die schuld afdoen, dan door de dochter van zijn geldschieter te trouwen? Ik ben er vast van overtuigd, dat de liefde, die hij voor je huiche't, niet- anders dan eene voordeelige koopmanszaak voor hem is. Een bewijs, dat hij je niet boven alles liefheeft, is, dat ik hem op een Maandag avond in de schemiung ben tegengekomen, gearmd wandelend met zijne bloemenbind- ster, eene zekere juffrouw Linden, een prachtig, mooi meisje. Met datzelfde meisje is hij den Vrijdag daaraanvolgend naar den Haag geweest. Zie Minnie, dat is geen man, wien je je toekomstig geluk mag toevertrouwen. Zoo lang zijn naam nog met den uwen gelijk genoemd wordt, ga ik de openbaarmaking van zijne euveldaden, zooveel in mijn ver mogen is, tegen, maar ik smeek je, loop niet nu met. open oogeu ra je ongeluk en kies je i£en anderen metgezel op ae reis door dit leven dan dera nielswaardigen, huichelach- tigen Munk. Vaarwel voor eeuwig. God geve, dat je gelukkig worde. Dat zal ik steeds vurig bidden. Wat ook veranderen moge, ik blijf steeds je, tot elke opoffering bereid zijnde, ee-uwig trouwe Tako Visser." De verklaarde woede, die, 11a do lezing van zoovele liederlijke lasteringen, zich van mij moester maakte en die ik op het punt stond te uiten in de heftigste verwenschin- gen aan het adres van don eerloozen on eer- roovenden schurk, verstomde plotseling, toen ik het deerniswaardige, angstig gespan nen gezichtje van Minnie zag Wanhopend bedroefd, hare tranen den vrijen loop la tend, zag zij mij met hare mooie oogen aan, als berustend en voorbereid om bet. ergste te vernemen. ,,Mijn arme lieveling!' riep ik uit-, „nu begrijp ik, hoe je in den waan werd ge bracht, dat ik je ontrouw was geworden. Alle verzinsels passen zoo mooi in elkarader, dat voor twijfel haast geen plaats meer over blijft. Maar troost je. Het zijn leugens, niets dan vuile, valsche, laffe leugens." „Maar wat Visser schrijft is toch waar. Ik heb het onderzocht. Je hebt met Her- mine 's avonds gewandeld, je komt bij liaar aan huis en je bent ook met- baar naar den Haag geweest. „Die feiten zijn -waar," hernam ik „maar zij zijn met opzet- valsch en verkeerd voorgesteld. Het is alloen mijn eigen, dom me schuld. Als ik je alles direkt had mede gedeeld, wat had ik je dan eten ontzettend verdriet, bespaard. Vergeef mij. O, zeg dat je mij vergiffenis schenkt voor mijn achter houdendheid. Maar juist 0111 jo te sparen, o-ni je niet ongerust te maken, ver/weeg ik je de ontmoeting met Visser, toen ik juf frouw Linden thuis bracht. Luister hoe zich dat heeft toegedragen Naderbij schuivende, nam ik nare hand weer in mijne en wi'de mijn arni om haar heen slaan, doch zij trok hare hand: nog maals terug, waarop ik zei „Vóórdat ik je bewijzen en getuigen ga noemen, zou ik zoo dol graag willen. Min nie, dat je mij vertrouwde en in mij geloof- v$e, zooals je roods in mij- geloofde toen jo tafscheid van mij nam, om ra don Haag te gaan logeeren. Toen kende je mij nog pas zoo'n korten tijd en toen had mijn mond je rapg niet gezegd, dat ik jc beminde en toen t-och heeft je blik het mij in oen ondenkbaar kloin tijdstip verraden, dat jo dn mij gezien had, niet alleen een verliefdheid verwekt door je mooie oogen en jo schoone vormen, maar het daar-ver-boven-verhevenhoog- reine gevoel van zielo-vereering, van ziele- liefde on zou je nu „Maar Paul," dus viel zij mij -in de rede, „dat is hot juist, mijn hart heeft nooit op gehouden in je te gelooven en je lief te bob ben. Dat- juist, gaf mij dien zwaron strijd, omdat mijn verstand mij met mijn eigen oogen en ooren de bewijzen gaf. Ik wist voor af diat, zoodra ik jo weer zou zien en spre ken, ik je onvoorwaardelijk glooven zou en toch „Welnu, dan zullen wij dat onverstandige verstand voldoening geven, opdat het weder in de reinste harmonie met dat lieve, trouwe hartje kome. Luister Ik verteld© haar daar op alles. Zorgvulidig, zelfs do kleinste bizon- d'crheden niet vergotond, waarom ik Her- mine Linden mijn geleide had/ aangebodieu on dë ontmoet ing mot Visser en den inspec teur van politic En waarom ik met- haar naar den Haag was geweest Alleen liet ge sprek tusschen do knechts kon ik mijzclvcn nog niet. duidelijk verklaren. Ik herinnerde mij, dat juffrouw Linden diora Maandagmor gen, met bloemensmjden, oen d'oorn in haren vinger had gekregen, dien ik eruit getrok ken had. en om mogelijke bloedvergiftiging te voorkomen, had' ik door knijpen oenige drüppels uit. het. wondje geperst cm het- daar op verbonden. Zoodoende had ik eene poos hare hand in de 111 ij no gohad, maar dal. Ger- rit daar eene liefdesscène uit. distilleerde scheen mij toch wat heel kras. „Wij zullen hom morgen dat verhaal nog eens laten doen, dan kunnen wij over de waarde er van oordooien," dus eindigde ik. Wordt vervol ijd

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1