5"" Jaargany;. Dinsdag 18 December 1906. BUITENLAND. FEUILLETON. Op „Berkenrode," JS°. 168. AMERSFOORTSGH DAGBLAD f 1.25. 1.75. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maande» voor Amorafoort Jdom franc# por Afzonderlijke Dsmmen0.05. Doze Courant vor»chjj»t Dagelfki, tart «kiondoring ran Zon- en Feoatdagen. Advertoniion, mododooliagen enz., gelieve me» vóór li mar 'e morgens bg de Uitgevers in te zendon. U i t g*T e r VALKHOFF ft Co. Utrechtachestraat 1. Intercomm. Telepboonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 15 regelsf 0.75* Elke regel meer - O.I5. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Iaëndie mei I Janu- s. op dit blad inieeke- Aan ari a. nen, worden de nummers die gedurende de maand Decem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Politiek Overzicht Leuzen in den verkiezingsstrijd voor den nieuwen rijksdag. Men zal ditmaal in Duitsohland geen rustig en aangenaam Kerstfeest vieren. De termijn waarop de kiezers zijn bijeen geroe pen .«tot benoeming van de afgevaardigden voor den nieuwen rijksdag, is kort ophan den Juist eene maand na den eersten Kerst dag zijn de kiezers naar de stembus opge roepen. Er zal dus gewoekerd moeten wor den met den tijd, om zich behoorlijk voor te bereiden voor den strijd. Men zal onder zeer verschillende leuzen in den strijd gaaoi, aan de kiezers overlaten de df ware leuzen van de valsche te onder scheiden. Bassermann, de voorzitter van het partijbestuur der nationaal-liberalen, heeft verklaard, dat zijne partij er "drie heeft; hij zegt„De eerste luidtYoor de kolo niën Ik bedoel daarmee een opkomen voor de ontwikkeling van onze koloniën op de verstandige wijze waarop Dernburg nu wil bandelen, waarbij onze financiën zooveel mogelijk zullen worden ontzien. De tweede leus moet luidenTogen iedere blj-regeo- ring! Heb kan onmogelijk aangaan, dat in zuiver persoonlijke vragen eene bijregee- ring meespreekt; het is ondragelijk, dat de wijze van oorlogvoering, het aantal troepen van partijoverwegingen afhankelijk gemaakt moet worden. En de derde leus heetTegen het centrumIk koester de vaste overtui ging, dat juist deze leus in het volk tot een storm zich zal ontwikkelen, dat zelfs de coöperatie, het gemeenschappelijk samen gaan van de beide groote partijen, centrum en sociaal-democratie, daardoor onschadelijk zal worden gemaakt." Geheel anders is natuurlijk de toon, die uit het andere kamp klinkt. Een lid van het centrum heeft aan een dagbladcorrespondent verklaard: ,.Ik en al mijne partijgenooten zijn zeer verheugd over de ontbinding. Wij hebben twee schitterende verkiezingsleuzen. De eene zal luidenTegen het koloniale wanbestuur! d. w. z. tegen neger-mishande lingen, koloniale schandalen enz. De andere leuze zal luiden Tegen het financieel© wan bestuur! d. w. z. tegen het leening op lee ning stapelen in 't rijk, tegen de nieuwe be lastingen die reeds worden aangekondïgu, terwijl de ouden nauwelijks gevoteerd zijn, en tegen het wegsmijten van milïioenen voor Zuid-Afrika, hoewel toch onder deze omstandigheden spaarzaamheid dubbel en- driedubbel aangewezen zou zijn. Wie met zulke leuzen in den strijd gaat, moet en zal overwinnen." Het lid van het Bambergsche domkapittel dr. Sohadler, een der slagvaardigste spre kers van het centrum, heeft op de vraag hoe hij den toestand beoordeelt, aldus geant woord „Koel, heel koel! De meerderheid van den rijksdag heeft duidelijk gesproken. Wanneer do regeering den strijd met haar wil aanbinden, welnu, wij zijn gereed. Maar meent de regeering werkelijk, dat zij met de leus; „Nieuwe milïioenen voor de kolo niën!" veel geluk zal hebben? Wij zullen goed daarbij varen. De beste zaken echter zullen daarbij dat is reeds heden mijne overtuiging de sociaal-democraten ma ken." Dat. is niet de overtuiging van dr. Schaed- ler alleenmen vindt die in deze dagen veel vuldig uitgedrukt. In de weken, die zijn voorafgegaan aan de hervatting der verga deringen van den rijksdag, die nu plotseling door het ontbindingsbesluit zijn geëindigd, deed zich eene algemeene ontevredenheid kennenwoordvoerders van de „staater- haltande" partijen deden ijverig mee om daaraan uiting te geven. Er bestond eene algemeene ontstemming, en natuurlijk moest de regeering het daarbij van alle kanten ontgelden. Die ontstemming is er sedert niet- op verminderd, en niet de minst be langwekkende vraag, waarop de nu begon nen strijd, het antwoord moet brengen, is die, welk voordeel de partij, die hare groote kracht zoekt in het oxploiteeren der onte vredenheid, daarvan zal oogsten. In 1903 brachten ruim drie millioen kiezers hunne stemmen uit op de candidaten van de sociaal democraten, die met 80 leden in den toen gekozen rijksdag op het centrum na de sterkste partij vormden. Wat zal nu hun stemmencijfer zijn en zullen deze verkiezin gen hun nieuwe winsten bezorgen?" De Vossische Ztg. zinspeelt daarop, waar zij schrijft: „Vorst Bülow zal zich zelf niet verhelen, dat de ontbinding van den rijks dag een waagstuk is, een waagstuk waarbij hij slechts dan succes kan hebben, wanneer hij door jjopulaire maatregelen de onder steuning van de kiezers weet te verkrijgen. Het centrum is eene sterke partij, is de „toren in den slag". Die partij beschikt over eene prachtige organisatie, waait hare beste voorvechters zijm de geestelijken. Wij hebben reeds onlangs betoogd, dat zij van hare 105 mandaten in het jaar 1903 88 reeds bij de eerste stemming verwierf en in hare andere districten terstond do betrekkelijke meerderheid kreeg. Het centrum zal er zeker vam zijn, geen verliezen te moeten vreezen. Hetzelfde vertrouwen koesteren de Polen, Welfen en protestpartijen. En de sociaal-de mocratie hoopt bij hare 79 mandaten nog twintig of meer te verwerven. Wanneer deze partijen, die verleden Donderdag de meer derheid vormden, niet verzwakt worden, wanneer zij in de oude of in grootere sterkte terugkeeren, wat dan?" Tegenover de verbonden centrum-mannen en sociaal-democraten hebben de andere par tijen in den rijksdag zich verleden Donder dag aaneengesloten om de regeering to steu ren. De officieuse Nordd. Allg. Zeitung constateert met voldoening, dat. conservatie ven en liberalen hier gezamenlijk met be slistheid zich aan de zijde van de regeering hebben geschaard. Zij ziet daarin eene aan wijzing van wat nu verder moet geschieden, en zegt: „Bene hoofdvoorwaarde voor het succes van den heeten verkiezingsstrijd, die voor de deur staat, is dat de in nationalen zin verbonden partijen hunne aandacht oon- centreeren op de hoofdvraag, die tot beslis sing moet worden gebracht, en daarvoor in bezonnen zelfbeperking alle verschilpunten, al kunnen die niet worden uitgewischt, voor den tijd van den verkiezingsstrijd op den achtergrond laten treden. Hiertoe is jiiet be paald noodig eene toch niet geheel onaan tastbare leus, zooals nationale kiezersbondon en der gelijken de hoofdvraag blijft, dat van do uiterste rechterzijde tot aan de burger lijke linkerzijde het gevoel van eene alge meene ideeëngemeenschap in den zin van na tionale betrouwbaarheid en vaderlandslie vende onbaatzuchtigheid ook in den verkie zingsstrijd praktisch en met wilskracht zich zai doen gelden." Wat de Nordd. Allg. Zeitung voor den! geest staat, is dat de nationale partijen zich met elkaar zullen verstaan over het stellen van gemeenschappelijke candidaten. Dat zou meebrengen, dat de tariefkwestie en de ver dere principieel© verschillen, die deze par tijen verdoelen geheel zouden blijven rusten en dat de rechterzijde en de vrijzinnigen, die in de interpellatie over den vleeschnood nog pas tegen elkaar in het harnas hebben gestaan, met elkaar overleg zullen plegen over de te stellen candidaten err arm in arm naar de stembus zullen gaan. Dat is geen geringe eisch van zelfverlooche ning, die aan deze partijen wordt gesteld. Eln als zij dat niet doen? Ja, dan zal er des te meer reden zijn tot het stellen van de vraag, die wij hierboven uit de Vossische Zeitung aanhaalden: Wat dan? Duitediland. BrunswijJc, 17 Dec. De hertog van Cum berland heeft, verklaard in antwoord op het in October j.l. genomen besluit van den Brunswijksehen Landdag, dat hij zijne aan spraken op do Kroon van Hannover niet heeft prijsgegeven, maar dat hij deze aan spraken zeer goed vereenigbaar acht met eene onvoorwaardelijke erkenning van de grondwet van het Rijk. Hij tracht de ver wezenlijking van zijne rechtsaanspraken op de kroon van Hannover te verkrijgen onkel en alleon door eene vrijwillige daad van den Duitsöhen Keizer en het Duitsche rijk. Het besluit van den Bondsraad van 2 Juli 1885 was alleen gericht tegen zijn persoon, niet tegen zijn huisde uitsluiting van zijn jongsten zoon is daarom geheel ongegrond. De beslissing moet worden onderworpen aan het Reichsgericht, in deze uitspraak doende als scheidsgerecht. Het Landgericht te Posen heeft het be sluit van den kantonrechter te Scbroda, waarbij de Pool Jetlik, in verband met de schoolstaking, uit de vaderlijke macht ont zet was, vernietigd. Dit is. eene beslissing, tegenovergesteld aan die, welke in Silezië genomen is in een dergelijk geval dat is voorgekomen te Zabrze. Frankrijk. In alle kerken van Parijs is Zondagmor gen godsdienstoefening gehouden in tegen woordigheid van talrijke geloovigen. Geen enkel incodent is voorgekomen. De ontruiming van de gebouwen, die tot dusver dienden tot woning voor de bisschop pen en de lagere geestelijken, gaat over 't geheel kalm in haar werk. Volgens een be richt van Havas zijn 15 aartsbisschoppelijke en bisschoppelijke paleizen, 19 groote en 10 kleine seminariën, in 't geheel 43 gebouwen, ontruimd en behoefde de sterke arm slechts in vijf gevallen te worden te hulp geroepen om die ontruiming te verzekeren. De kardinaal-aartsbisschop van Parijs, een 87-jarige grijsaard, heeft wel aanzegging tot de ontruiming ontvangen, maar de commis saris van politie in do wijk, waarin dit ge bouw gelegen is, die deze aanzegging deed, is heengegaan op de mededoeling, dat de kardinaal door de toestand van zijne gezond heid voor 't. oogenblik niet verhuizen kan. Engeland* Londen, 17 Dec. De eerste minister, Sir Henry Campbell Baunerman, heeft medege deeld, dat de voorstellen, die op de Haag- sche conferentie behandeld zuilen worden, zorgvuldig worden overwogen door do regee ring. De vice-minister vara koloniën Winston Ghurohi'll deed eene uitvoerige mededeeling over het toekennen van zelfbestuur aan de Oranje-kolonie. De nieuwe grondwet voo die kolonie zal nagenoeg overeenkomen met de nieuwe grondwet voor de Transvaal. De heer Churchill hoopt, dat het eerste parle ment te Bloemfontein n het volgende na jaar zal bijeen kamen; hij voegde er bij, dat de regeering fziet van alle aanspraken op oorlogsschatting, zoowel van Transvaal als van de Oranjekolonie. De vice-minister van marine Robertsoa deelde mede, dat in verband met de onge regeldheden van 4 November ander de sto kers te Portsmouth, de admiraliteit had besloten twee officieren te ontheffen van kunne functie en c n derden officier te schorsen wegens gebrek aan. flinkheid van optreden bij de ngeregeldheden en getmi» aan zelfbedwang. IX straf van den bel hamel bij de ongeregeldheden onder de sto kers, is van vijf tot drie jaren dwangarbeid verminderd. Zweden. Koning Osoar van Zweden hoeft blijkens het gisteren uitgegeven bulletin ongeveer vijf uur geslapen, hoewel ©enigszins onrus tig. Temperatuur 37.5°, hartwerking voort durend ©enigszins onregelmatig, toestand van de longen onveranderd. Spanje. Op den dag, waarop de uitzetting van mgr. Montagnini uit Parijs geschiedde, werd door den substituut van den secretaris van den Heiligen Stoel, op last van zijn chef, het verzoek gedaan aan den gezant van Spanje bij het Vaticaan, markies de Ojeda, of hij bij zijn amibtgem i te Parijs, Leon y Castillo, aanvrage wilde doen om de zorg voor de archieven van de voormalige nuntiatuur op zich te nemen en voorloopig het Vaticaan te vertegenwoordigen. Ojeda voldeed aan dit verzoek en stolde ook zijne regeering daarvan in kennis. Ca-r-Jio wei gerde de verantwoordelijkheid voor eene der gelijke zending uit eigen beweging op zich te nemen en zond naar Rome bericht, dat hij instructiën uit Madrid zou afwachten. Daarop werd aan den nuntius te Madrid geseind, aat hij moest zien gewaar te wor den hoe de beslissing was van de Spaansche regeering. Te Madrid werd een buitengewone minis terraad gehouden, waarna een telegram aan den gezant te Parijs gezonden werd om hem te berichten, dat hij zich van elke inmen ging tusschen Frankrijk en het Vaticaan moest onthouden en dat hij de zorg voor de archieven slechts met toestemming van de Franeche regeer ing op zich mocht nemen. De minister van buitenlandsche zaken, die in den Senaat over deze zaak werd geinter- pelieerd, erkende de juisthc.d van de hier vermelde mededeelingen, maar deed zijn best het gewicht er van te verzwakken, door te verzekeren, dat zelfs als do overgave van het archief der nuntiatuur aan het Spaan sche gezantschap was geschied, dit geen kwade gevolgen voor de Fransch-Spaansche betrekkingen zou hebben gehad, omdat do Fransohe regeering daarin geen vijandige handeling zou hebben ontdekt. De minister legde aan den anderen kant nadruk op do gevoelens van hartelijke genegenheid tus- schen Spanje en het Vaticaan, dat hij ver dedigde tegen eene verkeerde uitlegging van den gedanen stap. De vraag of de regeering de houding van markies Ojeda goedkeurde, werd door hem ontweken. De algemeen© in druk was, dat dit niet liet geval was. Oosten Hjk. Uit Ween en wordt aan do Köln. Ztg. be richt, dat de regeering met haar voorstel van den numerus clausus voor het Heeren huis bij de pers een buitengewoon succes heeft. De verschillende organen der pers zijn liet er vrijwel over eens, dat liet ont werp den weg baant voor een vergelijk. Het clericaal-feodale „Vaterland" is ontstemd, omdat nu de kansen voor do kiesrechther - vormingen zooveel gunstiger zijn geworden. Ook de meerderheid van de Kamer van afgevaardigden schijnt ingenomen met het voorstel. Hoe de stemming onder do leden van het Hoerenhuis is, dat. Donderdag a.s. de kiesrechthervorming zal behandelen, is nog niet uit te maken. Rusland. De Russische regeering weigert elke scha devergoeding aan vreemdelingen wegens het nadeel door hen geleden bij de revolution- naire onlusten. Marokko. De troepen van den sultan onder El Geb- bas en Maclean worden D ndordag of Vrij dag te Tanger verwacht. Zij haasten zich niet met hun tocht- en hebbon in Alcazar eenige dagen halt gemaakt. De correspondent van do Köln. Ztg. té Tanger bericht dat de onderhandelingen van Raisuli met de Andjera's en met de andere stammen bij eenigen van dezen do gezind heid schijnen te hebben doen ontstaan om gemeenschappelijk te handelen voor het ge val der landing van vreemde troepen. De eerste spoorweg is in Marokko geopend Het is geen voor het algemeene verkeer be stemde spoorweg, maar een smalspoor-lijntje van 2 KM. lengte, dat moet dienen voor het vervoer van materialen voor den haven- bouw van Tanger. De opening geschiedde zonder stoornisde inboorlingen legden groote belangstelling aan den dag voor den eersten tocht van de ,.landstoomboot". Vtreenigde Staten. Het huis van afgevaardigden heeft een vooTstel tot verhooging van de jaarlijkseh© vergoeding zijner leden verworpen, maar eene verhooging van inkomen toegestaan aan den vice-president der Vereenigde Sta ten, den voorzitter van de Kamer en de leden van het. kabinet. Allerlti. v— He eerste Duitsche onderzeesoho boot E 1 is in dienst gesteld. vHe Amerikaansche minister van ma rine heeft bij }y;t Congres een voorstel in gediend voor den bouw van een slagschip, 78 Rouur dook JAN STORK. Hoewel die winter buiten allergenoege- lijkst omVloog, de meest aangename herin neringen uit mijn engagementstijd^ heb ik behouden van de weken, die ik met Min nie bij mijne ouders thuds, in Amsterdam doorgebracht heb in December en begin Ja nuari. Niet dat 'wij zoo bizonder voel uit gingen, want een grooten vriendenkring hadden mijne ouders niet, en van de genoe gens, die de hoofdstad 's winters aanbiedt, maakten wij slechts matig gebruik, slechts dan wanneer op kunstgebied iets waarlijk schoons te genieten viel. Maar voornamelijk hieft thuiszijn was zoo iinltiem gezellig. De meeste a.vandion werden, doorgebracht met samen, lezen en musiceeren of met het be spreken van belangrijke, maatschappelijke onderworpen. Vooral vader kon met Minnie ernstig over allerlei quaest-ies praten, en zijne door jaren van, ondervinding gevestig de, kalme mieening stellen tegenover de hoogvliegende, enithousiastische idlecs van, mijn monschlievend en. goedhartig meisje. Geheel vrij van alle zakonbeslomm «rin gen, kon ik mij dien tijd onverdeeld varl 's morgens tot 's avonds aan Minnie wijden. Haar dagelijks gadeslaande en elke stem ming opmerkend, kwam ik tot de overtui ging, dat zij toen niét- reeds meer den naam van Aprildag verdiende. Toen ik haai- eens deze opmerking maak te, antwoordde zij „Dat wil ik waarlijk wel gelooven, hoe zou ik als logee van je goede, lieve oudiers met mogelijkheid uit mijn humeur kunnen geraken?" „Maar," merkte ik op, „zij, doen, toch niets bizonders voor je, omslag maken en part ijlen, geven, doen zijl niet. ©m nog maar ééns heeft vader ons mee naar dè opera ge nomen. In den Haag zult je verleden jaar veel meer uitgegaan zijn." „O, dat is geheel iets anders! Dat is niet te vergelijken. Bij de Van Sprankels móest men uitgaan, om zich te a'mmseerenEen dag thuisblijven was daar doodelijk ver velend! en hier is juist het thuis-zijn zoo ge zellig. Ik geloof wel dat dat voornamelijk komt, omdat ik .nu jou den geheelen dag van. 's morgens tot 's avonds bij mij heb. maar er is toch ook nog iets anders. Als jo vader zich van zijn schrijftafel omdlroait, mét eene of alnidlere opmerking over walt hij gelezen heeft in boek of tijdschrift, of mij vraagt, om wat voor hem te zingen als ik je moeder help in het huishouden of als ik met haar zit te naaien en jij leest, ons wat voor, dan vliegt de tijd' veel te snel voorbij en heb ik geen gelegenheid om uit mijn humeur te geraken,. Ik begin nu ©enigszins te begrijpen, waarom ik zooveel van, je houd! en wat mij zoo zeer in je aantrekt, dat ik mij roods gelukkig gevoel, met enkel bij je te zijn. Het- is dat. zekere „iets," dat on noemelijke uit deze omgeving, dat „iets" waarmede je goedé vader en je lieve moe der je erfelijk, niet. belast., maar verrijkt hebben. Als mama zoo was als mijn. aan staand schoanmoedertje, zou ik ook geheel anders geworden zijin. Van mijn moeder houd' ik heel vieel zooals je wéét, omdat het mijn eigen moedler is, die mij liefderijk ver zorgde als ik ziek was en aJs kind vertroe telde Wanneer ik vroeger nooit moeite deed om lief te zijn, was dat, omdat ik wist, dat moeder nooit boe® op mij 20u worden, mij steeds toegaf en altijd vóórsprak. Van jouw moedér houd ik heel anders. Die heb ik zóó lief gekregen, dat- ik bij intuïtie voel, wat. haar onaangenaam zou zijn,, en zonder mij daartoe eenigen dwang aan te doen, laat ik als vain zelve alles, wat zij in mij. zou afkeu ren. Haar liefde waardig te zijn maakt mij gelukkig, en haar verdriét. te doen, zou een ramp voor miji zijn. Paul, ik hoop en ik zal er mijti best toe doen1., om te worden zooals jouw moedor. Men moét kinderen, loeren, zich de liefde van de ouders waardig te. ma ken. Zij moeten zich gelukkig gevoelen, dié te verdienen, opdat zij angstvallig alles ver- mijdén, wait hum die liefdé zou doen ver- liézemi." En... zij hoeft woord gehoudén. Lattier was dé zwaarste straf voor onze kinderen, als moeder zei: ,,Ga jij maar heen, van jou wil ik niets meer weten, ondeugende kinde ren kan moeder niet. liefhebben." Den tijd in Amsterdam doorgebracht had den wij ook besteed om meubelen, te koo- pen, en daarbij hadldéu wij, dikwijls groot verschil van meening. Hoewel ik Minnie's smaak onverholen bewonderde, kwam mijn zin voor het praktischo vaak in botsing met haar Streven naar schoonheid: en sierlijk beid. Na kort en bondig het vóór en tegen van elke meeming 'besproken te hebben, wer den wij het echter altijd samen eens en werd ons huis gemeubeld in denzelfden geest als waarin het gebouwd was, diait. wil zeggen, fraai, practisöh, en met alle tnogielijike zor gen voor de hygiëne. Zoo naderd'e allengs de maand April. Do eerste week in Bloeimaand' zou ons huwelijk voltrokken worden. Reeds zagen wij geheim zinnige feestelijke toebereidselen maken, djie wij niét mochten zien, en hoorden wij on willekeurig sprekeai over dingen, die wij> niet mochten hooren Alle feesten en, feestjes te beschrijvenone ter eere gegeven, is mij onmogelijk. Alle lieve vriendinnen en goede vrienden beijver- den zich, om onze bruidsdagen vroolijk en genoogelijk te maken. Slechts twee belang rijke gebeurtenissen -uit die dagen wil ik even aanstippen. Op oen der feesten had mijme zuster Sophie als naai- gewoonte gekseheenend een twistgesprek met dokter Plate. De dokter beweerde, dat de man het- hoofd van het gezin is, walt mijne zuster hem wel toestem de, echter mét dé 'bijivaegingdat dé vrouw het nekje is, dlat hét hoofd laat draaien1 „Neen", zei Plat© daarop, ,,dte hals kan alleen het hoofd doen draaien door don wil, die voortkomt, uit- de hersenen, dus tóch uit het. hoofd." „Maar als men dan een stijven mek heeft?" vroeg Sophie, „draait bét hoofd dan ook zooals net wil?" En de slotsom was, dat mi jan jongst© zusje mjj na afloop van hét feestmet. van geluk schitterende oogen mededeelde, dat. dokter Plaite haar gevraagd had, of zij den moed bezat om de theorie van dat draaiende nekje met- hem in practijik te brengen, om te zien wie van beidén gelijk had. ..Eln", veegde zij, er bij, „ik héb hem beloofd', dat ik hem zal laten draaien, en wemden zooals ik het. wal, als wij getrouwd zijm." Het. tweede engagement, dat- in on zé bruidsdagen publiek werd!, was dlat van Mies mét Henri van den Bérg. Haar voogd had liever géhad, dat. zij wachtte tot haren acht tienden verjaardag, doch Mies had er erg op aangedrongen. „Wanneor er al sprake was van trouwen oom," had ziji gezegd, „dam! zou ik u gelijk geven, maar daar kunnen wij toch dé eerste jaren niét aan dénken, Wij gaan nu toch al veel met elkaar om en als wij verloofd zijn., kunnen wij dat. vrijer doen. zander dat de vervelende ..men" daar altijd aanmerkingen op maakt. Zoudt u niet dénkon oom, dat mijn vader dit met mij eens zou zijn, als hij» nog leefde? Die leordo mij tenminste altijd: je moet je niet aan dé menschen storen, als je overtuigd bent goed to handelen, maar je moot ze ook niet. Diinoodig aanstoot geven. Ik bon overtuigd, dat vader niets togon Ilenri zou gehad heb ben, evenmin als u iets tegen hem liébt. Ik hamdel dus goed mét zij.ni gezelschap te zoe ken, en om aan „men" géén aanstoot, te geven, maken wij ons engagement, publiek." Hier tegen had mijn vader niets kunnen zeggen en hij had zijné toestemming ge geven. Slot volgt.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1