- 186. Dinsdag 8 Januari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag. 5" jHarxaiijg. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maasden veor Anersfeertf 1.39. Jdem franee per poet1.75. Afzonderlijke nummer»0.05. Deze Courant ▼•raehgit Dagelrjk», met uitzondering ran Zon- es Feestdagen. Advertentiën, mededeeliagen enz., gelieve men réór 10 uur morgen» bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft C». Utrechtsche6traat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. f 0.75. - 0.15. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels Elke regel meer Groote lettert naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Engelanii en Afghanistan. De emir van Afgharstan, Ha bib Ullah, I vertoeft thans in Britsch-Indië als gast van Engeland. Hij is aan de grens door een f vertegenwoordiger van den onderkoning ont- vangen. Een itelegram van Koning Eduard, Keizer van Indie, heette hem welkom en drukte de hoop uit, dat de reis voor den emir ,,ceno aangename ontspanning van de staats zorgen" zou zijn. Om hem die ontspanning to verschaffen, zijn uitgebreide maatregelen genomen. Morgen heeft te Agra de ontnioe- ting plaats tusechen den emir en den onder- koning. Heden komt da onderkoning, graaf Minto, daar aangisteren* is de opperbevel hebber van het Britsen-Indische leger er aangekomen en morgen houdt de emir er zijn plechtigen intocht. Voor ieder van de groote heeren is een afzonderlijk kamp opgeslagen. In Agra zal de onderkoning den gast uit Afghanistan gedurende acht dagen eene reeks van feestelijkheden aanbieden, en in navolging van hem zullen de Indische vorsten ■■htm Lest doen om den emir het leven te ver aangenamen gedurende zijn verblijf op Britsch-Indischen bodem, dat zes a acht we ken zal duren. HaJadb Ullah wordt in de dépêche van Kon'ng Eduard als „Uwe Majesteit" be groet, een titel die aan zijn vader nooit ge geven is. Al deze uiterlijkheden leveren het bewijs, dat in Engeland dit 'bezoek gaarne gezien wordt en dat cr groote beteektms aan wordt gehecht. Niet ten onrechte, want daarin komt uit welk t«*n groote verandering, er gekomen is in de omstandigheden, die van. invloed zijn op de betrekkingen tusechen Engeland en Afghanistan. Tot aan de inzin king van de Russische macht in Oost-Azië wist men in Afghanistan to laveeren tus- sclien Rusland' en Engeland naarmate van de omstandigheden. Met niet geringe blijdschap werd in Petersburg waargenomen, dat de tegenwoordige emir Habib Ullah den afkeer van zijn vader tegen het streven van Enge land om Afghanistan tot een soort vazalstaat te maiken, had geërfd, evenals zijn vader in ziji'no laatste levensjaren*, weigerde ook Habib Ullah het hem door do Britsch-Indische re geering toegekende jaargeld in ontvangst te. nemen, otsehoon dit an 1,200,000 ropijen tot 1,800,000 was verhoogd. Maar in den loop van den Oost-Aziatiscben oorlog veran derde de stemming in Afghanistan. In het najaar van 1904 bezocht do toen 16-jarige zoon van den emir den toen maligen onder koning, lord Curaon. D'aarop volgde eene reis van een Engelsch gezantschap naar Kaboel, aan welks hoofd de secretaris voor buitenlandsohe zaken der Indische regeering, de heer Louis Dane, stond. Thans brengt de emir zettf zijn eerste bezoek aan Indië sedert zijne troonsbeklim ming in 1901. Zijno reis laat de conclusie toe, dat de uitkomsten van het vroegere be zoek van den troonsopvolger en nog meer die van do naar Kaboel gezonden Briitsehe missie den emir bevredigd hebben. Zijne wenschen betroffen toen voornamelijk de toelating van een permanenten diplomatie- ken vertegenwoordiger m Londen, vrijen in voel' van wapenen na rr Afghanistan en het krijgen van eene Afgbaanscbe liaven aan de Arabische zee, hetgeen niet anders i3 te be reiken dan door den afstand van een strook lands van Beloedsjisten. De Engelschen* deden hunnerzijds in de destijds gevoerde onderhandelingen hun best om de uitbrei ding te verkrijgen van het Indische spoorweg en telegraafnet naar Afghanistan, verder de aanstelling van Britsehe officieren als in structeurs van het Afghaansche legeT en de verbintenis van den emir, dat hij zijne wa penen in Engeland zou koopen. Daar nu Koning Eduard persoonlijk den emir heeft begroet, mag men wel aannemen, dat het tijdstip niet ver meer is waarop den emir zal worden toegestaan, in plaats van door bemiddeling van de Indische regeering, rechtstreeks door een eigen vertegenwoordi ger in Londen met de Britsehe regeering en het Britsehe hof in verbinding te treden en dat aan den anderen kant een permanent Britsch gezantschap in Kaboel zal worden gevestigd. Hoe het staat met de andere pun ten, die regeling behoeven, is op dit oogen- blik niet bekend, maar men mag wel als zeker aannemen, dat de emir niet naar Britsch-Indië zou zijn gekomen om zich te ontspannen, als gast van de Bribsch-Ind'ische regeering, wanneer er ook maar eenigszins eene gespannen* verhouding bestond. Duitschland. Berlijn, 7 Jan. De Reichsanzeiger bevat de benoeming van den ,,wirklichen gehei men Legationsrat" Rienaecker tot consul- generaal te Amsterdam. Te Gnesen is een proces gevoerd, dat een sterken politieken bijsmaak had. Onder de beklaagden waren de lieer von Koscielski, een lid van het Pruisische heerenhuis en van den* Duitschen rijksdag, en dr. von Chrza- nowski, lid van het Pruisische huis van af gevaardigden. De heer von Koscielski is een tijdlang persona grata te Berlijn geweest als voorstander van de vlootuitbreicung; de heer von Chrzanowski is voorzatter van den bond van sokols of Poolsche vereenigingen tot be oefening van de gymnastiek. In October van het vorige jaar zou eene algemeene vergadering van gymnastiekveree- nigingen gehouden worden, maar de politie weigerde de daartoe noodige vergunning te geven. De heer von Koscielski stelde daarop het park van zijm landgoed te Miloslaw be schikbaar tot het houden van eene niet open bare bijeenkomst, waartoe uitnoodigingen gezonden werden aan verschillende vereeni gingen met aanmaning om geheimhouding in acht te nemen en te verschijnen zonder gymnastiektoestel'len en* bewijzen van lid maatschap. De bijeenkomst werd bezocht door een tachtigtal personen. Nu de gym nastische uitvoeringen ging men in optocht voorbij het standbeeld van den Poolscben dichter Stawacki in het park, waar Chrza nowski eene toespraak hield en een krans neerlegde. Op grond van de getuigenverklaringen liet de Staatsanwalt de beschuldiging, dat eene politieke vergadering was gehoudten, vallen. Hij was echter van oordeel, dat de bijeen komst het karakter gehad had van eene open bare vergadering, waarvoor de vergunning van de politie gevorderd werd. De rechtbank achtte niet bewezen, dat de beklaadgen zich aan wetsovertreding j ad'den schuldig ge maakt, en sprak hen daarom vrij. Duitschland en de Versenigde Staten. De te Berlijn vertoevende Amerikaansche tarief com missie zal binnen kort Berlijn ver laten. Van agrarische zijde is het bericht verspreid, dat de besprekingen tusschen de Duitsche en de Amerikaansche onderhande laars zonder resultaat zouden zijn gebleven, zoodat een Amerikaansch-Duitsche tarief oorlog voor de deur Zou staan. Dit wordt ech ter, volgens een bericht van de Neue Freie Presse uit Berlijn, van welingelichte zijde beslist tegengesprokenEr wordt medege deeld, dat Keizer Wilhelm op den Kerst avond een in de Engelscho taal gesteldeu eigenhandigön brief aan den Amerikaanschen gezant, mr. Tower, heeft gezonden, waarin hij de verwachting uitdrukt, dat de onder handelingen tot een goed resultaat zullen leiden en de hartelijke betrokkingen tus schen Duitschland en de Unie, die roods nu een der zekerste waarborgen voor den wereld vrede zijn, nog zullen verbeteren. Als Kerst geschenk voor den gezant had de Keizer oen twintigtal teekeningen van Menzel bij den brief gevoegd. Ook bij de nieuwjaarsreceptie i het slot Lad de Keizer een onderhoud met den gezant, dien hij zeer vertrouwelijk be groette. Bij deze gelegenheid werd de kwestie van de onderhandelingen over het tarief eveneens besproken, waarbij van beide kanten de overtuiging werd uitgedrukt, dat al waren de moeielijkheden voor het oogen- blik nog niet geheel uit den weg geruimd, zij toch door de verdere onderhandelingen zouden worden Frankrijk. De nieuwe vergadering van de Fransche bisschoppen, die* den 15en van deze maand in Parijis zou plaats hebben, zal waarschijn lijk eene week uitgesteld worden. Daar de zalen van het voormalige aartsbisschoppelijke paleis nie'. meer beschikbaar zijn, heeft het eenige moeite gekost een geschikt ge bouw voor deze vergadering te vin den. De bezitter van het kasteel la Mueibte in het Bois de Boulogne, graaf de Fran- queville, heeft zijn kasteel ter beschikking van den kardinaal-aartbisschop van Parijs gesteld. Op de agenda van de vergadering komt voor een voorstel tot centralisatie van alle inkomsten van een diocees in handen van den bisschop. Dit voorstel gaat uit van den kardinaal-aartsbisschop van Pariis, die hoopt op deze wijze te kunnen voorzien in de behoeften van den ©eredienst ook in de arme gemeentenomdat den voor dezen de overschotten uit do rijke gemeenten kunnen worden gebruikt. Verder zal de vergadering zich hebben bezig te houden mot de vraag dter seminaria. Tours, 7 Jan. Naar aanleiding van eene vergadering, die do agenten van politie bielden, waarbij eene opsomming van verschillende grieven op do muren was aangeplakt, heeft eene afdeeling gendarmerie het. commissariaat van politie bezet. Een vijftigtal agenten werden ontslagen. Engeland. De Angiikaansche aartsbisschop van Can terbury, de Roomsche aartsbisschop van Westminster en de voorzitter van den Natio- nalen Raad van Evangelische Vrije Kerken doen in ue Engelscho pers gezamenlijk een beroep op het Engelsche volk om den Zon dag te rusten en te heiHgen. Oostenrijk-Hongarije. De Oostenrijkache delegatie heeft de be groetingen van oorlog en marine aangeno menDe debatten hebben van oen uur 's na middags tot negen uur 's avonds geduurd, maar zijn veel minder woelig geweest dan men gedacht had. Er is eene motie van afkeuring aangenomen tegen den minister van oorlog wegens zijne schikkingen met Hongarije over de kwestie van de leverantiën voor het. leger. Deze motie is echter zoodanig verzacht, dat zij eigenlijk geen afkeuring meer uitdrukt, maar slechts een bescheiden verlangen, dat in de toekomst de minister, van oorlog in zijne regelingen do Oostenrijkse he belangen béter ter harte zal nemen. Onder de redevoeringen, die gehouden werden, verdient do aandacht die van den gedelegeerde Lecher, afgevaardigde van de Moravische industriestad Brünn, die heeft aangedrongen op afschaffing van de instel ling dor delegatien en liet verlangen heeft uitgedrukt, dat do zaken, waarover zij heb ben te oordeelen. rechtstreeks onderworpen zullen worden aan de parlementen van de beide landen. Daarmee is ook in de Oosten rijkse he delegatie oene stem opgegaan, die instemt met het verlangen van de onafhan- kelijkheidsparitij in Hongarije. Evenals de Hongaren, is de hoer Lecher van oordeel, dat de invloed van 4e hoogerhudzen te zeor overwegend is in de delegation. Graaf Schönborn heeft in zijne rede met historische voorbeelden de gevaren van de personeele unie aangewezen, waarnaar men schijnt te streven. Rusland. fn een onder voorzitterschap van den Ozaar to Zarskoje Selo gehouden minister raad is besloten de beide ambten van minis ter van oorlog en minister van marine af te schaffen. Deze twee departementen zul len voortaan bestuurd worden door gecom mitteerden van den staf en den Keizer zal persoonlijk het hoofd van do beid© dienst takken zijn. Het Petereburgsche telegraafagentsc hap bericht nader over de voorgenomen reorgani satie van het- departement van marine, dat als voorbeeld daarvoor zal dienen de voor het Duiitoche rijks-marinedepartement be staande regeling. Voorshands zal de reorga nisatie niet in haar vollen omvang verwezen lijkt kunnen worden. De adjunct-minister van binnonlandsche zaken Goerko, die schuldig erkend is aan overschrijding van zijne macht door uitkee- ring van een groot voorschot aan de firma Lidval voor leverantiën ton behoeve van de noodlijdenden, zal zijn ambt terstond noder- leggien De Djetsch heeft, tegen twee bepaald aan gewezen personen. Krako*w9ky en Polorb- nieuw de besc' uldiging geuit, dat zij de aan- leggers geweest zijn van den moordaanslag, waarvan het doema-lid lierzenstein het slachtoffer geworden is. Men zal zich herin neren, dat de dood van Herzenstein dëor een reactionair blad werd aangekondigd voor dat hij had plaats gehad. In do instructie, die geopend is, hebben drie personen, die door het hoofd van den bond van eoht Rus sische mannen voor deze daad waren aange- w*ezen maar geweigerd hadden haar te vol brengen, bezwarende verklaringen tegen Kiakowsky en Poloroniew afgelegd. Uit Petersburg wordt bericht over een overval door vier jonge mannen gepleegd op den ouden Stsjepkin, een tachtigjarige, die onder Alexander II gouverneur van Siberië was. Zijn zoon is professor en een der leiders van do constltutioneel-democraiten in de Doem aLene dochter van hom is om haar politieke denkbeelden naar Siberië gebannen. De vier mannen bonden don ouden man en zijne vrouw aan hun stoel vast en eisch- ten geld voor „de zaak". Beide oude lieden vielein in zwijm. De mannen braken eon kast open en stalen 1500 roebel. Een dienstbode riep om hiulp, waarop de iudringerg vlucht ten. Een werd beetgepakt, eu deze schoot zich daarop dood. Marokko. De oorrespondent van de Köln. Ztg. sedut. over de govecbt/en met Raisuli d.d. 6 Jan. uit Tangier: Van hedenochtend tot den avond ben ik in het kamp van de Mehalla geweest. Reeds in den vroegen ochtend werd de vesting Zinat met kanonnen beschoten. De soldaten rukten vervolgens tegen Zinat op dat door Raisuli. zijn familie en zijn aan hang ontruimd bleek te zijn. Vermoedelijk heefti Raisuli, een omsingeling vreezende, zijne vesting tegen middernacht verlaten. Ook het vastberaden optreden van de Me halla op Zaterdag heeft ongetwijfeld niet nagelaten, indruk op hem te maken. Hij moet zich eerst naar de Beni Arros gewend hebben, waar hij eenige goede vrienden heeft. De Zaterdag licht gewonde aanvoer der BocghHadi reed het eerst Zin at binnen eu zorgde daar bij hot binnentrekken /ar do troepen voor de orde. Hot huis vau Rai suli was door geschutvuur licht beschadigd Dit huis en alle andere huizen in Zinat werden, nadat alle begeer ens waardige buit weggebracht en de ooor Raisuli gevangen gehouden menschen ongeveer 20 be vrijd waren, in brand gestoken. De soldaten gaven zich daarna aan plundering over. Ontzaglijke hoeveelheden levensmiddelen, huisraad en patronen vielen Iri hun han den. Een onafgebroken stroom van zwaar bepakte vreolijko lcrijgsliedeu bewoog zich van Zinat naar heti kamp. Ook do dorpen uit ('en omtrek namen aan de plundering del. Vele mu:'dieren waren mot- den inhoud van de enderaardsche graanschuren van Raisuli bepekt. De waarde van den buit be loopt vele duizenden duros. Tegen 4 uur 'sm"":lags verzamelde G. _!i- dadi de aanvoerders en de sjeiks te Zinat ©ra zich lie de the«e werd raad ge houden De Mehalla zal te Zinat in gar nizoen komen. In den eersten tijd zullen krijgstochten .tegen de omliggende dorpen en tegen Raisuli zelf ondernomen worden. Het bleek dat Raisuli Zaterdag do verdedi ging had geleid van een boven zijn huis op den berg kunstig gemaakte stelling af. De verliezen van de Mehalla bij den aan val va Zaterdag waren 10 dooden on 30 gewondeneenigon van de laatsrflen zijn in dtn loop van den dag bezweken. De ver liezen van Raisuli zijn niet bekend. Een neef van hem moet gesneuveld zijn. Enke le van do aanzienlij-kston onder de door Rai suli gevangen gehouden menschen waren niet onder de invrijheidgesteldeu, o.a. Ar- rar, een beschermeling van Portugal, en Arie van zijne bloedverwanten. Men verwacht dat de vermeestering van Een verhaal van de Oslerlide Pastorie 10 Uit het Deensch door BETSY BkKKER—NORT. Eln weg draafden de beide bruintjes, door zon en geur on in don zwevenden dauw, zoo dat de leidsels -kraakten en hot oude rijtuig je piepte En do zilveren populieren achter dë heg wondden hun blaadje* naar de zon, zoodat ..zo als goud schitterden. De dominee stond voor het raam, en volg de* hen glimlachend met de oogem, nu maak te de weg oen bocht en de wagen was aan zijn blik onttrokken. De predikant ging van het raam, en de populieren keerden hun blaadjes om en verloren hun verguldsel. Maar in den helderen zomermorgen zit Vonne met de teugels in haar kleine handen, en ziet met groote, verrukte oogem om zich been. De gemaaide haver hal men op do vel den ver in het Noorden, blinken in het mor genlicht, alsof de zon haar stralen in kost bare, gouden schoven gebonden en over de velden verspreid heeftachter do pa storie liggen de weidon en ademen onder een doorzichtig weefsel, teer als spinnewëb; dat is de sluier dér nimfen, welke ze in den maneschijn op de bleek gelegd, en vergeten hebben weer naar binnen te halen. En heel in de verte, achter de weiden, blinken do kerken van Witberg en Brondum in dë mor genzon, zoo dicht bij elkaar als de 'burchten en ruiters op een schaakbord. Eerst Wit berg, daarachter Brondum. Maar als man een halve mijl verder is gekomen en de wa gen om do bocht rij|dt dan draaien ook die kerken, zoodat Brondum vooraan komt te staan, en later verdwijnt Witberg heele- maal, alsof de roode kerktoren van Bron dum den ruiter bij den nek gegrepen, en hem geheel uit het spel geworpen hoeft. Hoog boven haar hoofd stijgen en dalen do leeuwerikken. De meeuwen krijschen bo ven het Lidemeer en Vonne ziet, dat liet oen mooie dag zal worden. Stil zit ze te staren hoe gelukkiger Vonne is, hoe stiller ze wordt het is of zo onbewust alles in haar hart moet. zuigen, wat ze op haar pad aan warmte, licht en tonen vindt, opdat ze een voorraad zal héb ben, wanneer er eens een tijd aanbreekt, dat het duister, koud en stil om haar heen zal worden. Maar plotseling krijgt, haar stem ming woorden, en zacht met een trillend hoog stemmetje loot. die zich op in gezang. ,,De gezegende dag met vreugde wij begroeten. Dat is de huispsalm, vaders lievelings- gzang. 'Bij alle plechtigheden, bij allo ge beurtenissen in do pastorie, droevige zoowel als blijde, is dat lied gezongen. Bij den doop zoowel als bij 'f overlijden van klein broer tje ook op dien dag, dat mama ver- I trok, werd het 's morgens bij het morgen - I gebod gezongen. Dat lied werd gezongen op vaders bruiloft, en hij neuriede het voor Vonne, toen ze nog heel klein was en schrei end in zijn armen werd gelegd, opdat h'ij haar in slaap zou zingen. Onafscheidbaar was dat gezang aan de pastorie in Osterlide verbonden En diejj en krachtig valt oom Daan's stem in Toen klaarde 't op in Osterlide En 1 heerlijkst morgenrood De laatste mijl gaat de tocht over de open heide, door 'brem en erica dam duikt er plotseling een donkere plek op aan den hori zon, die zich ten slot te als een torem tegen den helderen morgen hemel afteekent. En nu weet Vonne, dat ze binnen een half uur op Lyngholt moet zijn. En ze rijden door de laan en in de groote schuur met de broede staldeuren, dan over het bruggetje dwars over hot kanaal, waar over liet. groene eendenkroos gespreid ligt, als een zijden deken, geborduurd mot witte en gole zwaardbloemen. Dam door de poort, zoodat hot dondert, als kanongebulder on der een gewelf on do wagon houdt stil op hot erf. En op de steemen trap staat oudo mevrouw Mette, in haar ritsolend zijdon ja pon, en ze ontvangt hen met witto vinger toppen. Moeder staat rechtop van de zijde! ver klaart do houtvaster altijd, on aan mevrouw Motto's tengere gestalte is ook geen andere stof te bespeuren, behalve de geluidlooze, vilten pantoffels en de witte, katoenen kou sen. Oudo mevrouw Mette is acht en zeventig jaar oud, maar ze regeert, als ecm koningin op haar landgoed. Zo is blind, maar zo weet alles, wat or voorvalt; zo voelt allee, en zo licerscht zoo streng over het personeel dat bet werkelijk op tirannie gelijkt. Haar handen zijn mager en gerimpeld, maar ze houden do teugels van het. bewind als in een schroef. Er is goon hordcivjongen of meisje, die op dë kippen passen, on dio niet beven, wanneer do oudo mevrouw op haar kruk over het erf strompelt, mot haar witte geplooide muts op, waarvan do ban den altijd half los zijn en in haar witte kou sen, die tot aan de knieën te zien zijn, wan neer ze voorbij de mesthoop trippelt en haar zwart zijden japon opneemt. Maar niemand waagt het te glimlachen, ofschoon olk weet, dat ze blind i'swant. haar grauwe oogon zijn scherp on koud' alsof zij nog alles zagen, nadat, liet leven or in roods lang yitgedoofd is. Mevrouw Mette lijkt op een geestverschij ning; de vreemde, onaangename indruk van haar eigenaardige gestalte, en do bijgeloo- vige angst, waarvan liet personeel zich .niet. kan los maken, zijn dë oorzaak, dat zij zon- dër tegenstand do teugels zoo vast kan aan trekken, dat geen knecht of meid het. waagt een praatje bij den put op het erf te hou den, nadat de schemering is gevallen, of eon wandelingetje over dc draaibrug naar do be dauwde weiden aan de fjord te doen. De vestibule op Lyngholt is Von net's lief ste speelplaats. Daarheen sluipt zo zoo gauw als ze kans ziet. En vandaag is er oen ver jaardag en zijn er vele menschen in do woon kamer -niemand mist. Vonne. Toen ze ziek was en koorts had, droomde ze altijd van deze groote. koele hal mot. hoogt ramen en kleine ruitjes aan beide kan ten. Hier schijnt, de zon naar binnen, en de zachte schaduwen dër populieren dansen op het witte marmer. Aan beide kanten val len ze in gelijke rijen naar binnen, als wa- ren ze opgesteld voor een Franfaise. Als do wind in de bladeren speelt, dan zwaaien do schaduwen heen en weer op do witte stoe nen, als bogen zo voor elkaar in eerbiedige begroetingen Tusschen de ramen, op do marineren con soles, onder de hoog© smalle spiegels, staan vazen met. do heerlijkste bloemen uit me vrouw Mette'9 t uinriddersporen eu leeu wenbekjes. reseda eu heleotroop, maar bo venal rozen. In alle vazen zijn rozen, witto gele en roode, maar roodo het meast. Eu hier zoemen de bijen en fladderen dë vlinders, die mot de bloemen naar binnen zijn gekomen, en dSe het hier, evenals Von ne, good en koel vinden. Aan beide kanten zijn er hooge, witte vleugeldeuren met kope ren knoppen, en daar achter oen broed» eikenhouten trap. Als de deuren opengaan, komen er jonge dienstmeisjes in zwarte ja ponnen en met. witte m ut jee uit, zo toopen heel zacht op dunne schoenen zonder hak ken, en dragen tafelgoed over den arm, «n groote bladen mét koppen en glazen. Ze glimlachen en knikken tegen Vomie, wan neer ze komen en verdwijnen. Daar komt. ook de oude dienaar Andersen inet. ziirn bril op en roode rok omslagen voor hem is zelfs mevrouw Mette banghij morst, altijd wijn op het tafellaken, wa.nnoor hij inschenkt, maar niemand durft hein iets daarover ze gen, zelf» mevrouw Mette niet. Hij loopt heel langzaam door <le vewtibulo. mot opgeheven hoofd, zijn hakken kraken onder de schoenen want. dat. durft hij stel je voor. dat Andersen - het durft. Wordt verihijd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1