Vrijdag 18 Januari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag. 197. 9** Jnargaag. OORTSCH DAGBLAD ABOJTiriliBirTSPfclJ»: Per 3 m&amdta v«or A.«araf«*rtf 1.25. Jdem fsaio* per peet1.75. Afzon d«rl$ke nunw#.55. Deze Cowant Teseek|»t Dagelfb, met «Éeeoderiag ran Zon- es Veeeédagea. AdrertenÜte, mededeekgy ems., gekere men réér 1# sar morgeaa If de Uitgerars la te aeadan. Uitgev«r#: VALKHOFF 6 O. Utrechtech—I—at 1. Intarcomm. Teltphoonnummer 66. PRIJS DIE AJDVERTBNTIBN Van 15 regelaf U.75. Bik» regel meer 0.19. Groote lettere naar plaatarnimte. Voor handel en bedrijf beataan roordeelige bepaling** 1st het herhaald adrerteeren in dit Blad bij aDonatmeai lane cirenlaire, bevattende de reerwaarden, weidt op aurraag toegezonden. Politiek Overzicht. Oe economische strijd tueschen Oostenrijk en Servië. Uit Belgrado wordt bericht, dat hot nieuwe handelsverdrag tusscben Servië en Italië dooi de gemachtigden van de bedde staten onderteekend is. Een onderdeel van dit verdrag is de veterinaire conventie, die groote diensten zal bewijzen bij den uitvoer van Servisch vee naar Italië voor het geval, datr de uitvoer naar Oostenrijk-Hongarije onmogelijk mocht blijven. Deze bijvoeging bewijst-, dat dit verdrag moet dienen als een wapen in den strijd, dien Servië si nis geruimen tijd reeds op econo misch gebied voert tegen Oosten rijk-Hon garije. Hel natuurlijke afzetgebied voor de producten, d;e Servië oplevert, is Ooetenrijk- Hongarije. Maar tegen den staat van afhan kelijkheid, waarin het zich bevindt tegen over zijn grooteren nabuur, ondervindt Servië steeds grooteren weerzinOver den strijd, aio daaruit is ontstaan, en over de pogin gen, die door Servië zijn aangewend om voor zijne voortbrengselen debouches te vinden buiten Oostenrijk-Hongarije, heeft de Servi sche minister van financiën aan een mede werker var. de Temps verschillende bijzon derheden medegedeeld, die kunnen dienen om een goed begrip te krijgen van den stand dezer zaak Wij nemen ze daarom hier op. De minister begon met te herinneren aan de onderhandeling, de zijne voorgangers in hot bewind hebben geveerd met Bulgarije om een gemeenschappelijk douane-gebied te ves tigen. ..Oostenrijk wist daarvan niets. Een votum var de Bulgaarsche sobranje voordat de onderhandelingen tus=chen Servië en Oos tenrijk over een nieuw handelsverdrag be gonnen, bracht Oostenrijk op de hoogte van die zaak. Oostenrijk eischte toen, dat liet öf in alles waarop dit verdrag betrekking had mee zou genieten van de clausule der meest begunstigde natie of dat Servië het verdrag geheel zou prijs geven. Het plan om Servië 011 Bulgarije te zamen tot één tol-gebied te ma ken was daardoor verijdeld. ,,De eerste phase van den Oostenrijksch- Sorvischen strijd is dus in "t laatst van 1905 veroorzaakt door hot Servisch-Boilgaarsche verdrag. In Maart 1906 trad de eerste voor- loopige toestand inbehandeling op den voet der meest begunstigde natieServië moest eene bijzondere machtiging krijgen voor den invoer van iedere bezending vee. Van 22 Maart tot 14 Mei zijn uit Servië naar Oostenrijk uitgevoerd 2500 ossen, ter wijl vroeger 70,000 por jaar werden uitge voerd, en slechts 32,000 varkens, waarvan de uitvoer vroeger was 180,000 per jaar. Oostenrijk, dat zijne invoeren in Servië on voldoende vond, stelde eene tweede voorloo- pige regeling voor, die een bijzonder tarief bepaalde voor 70 artikelen. Het deed in 't geheel geen voorstel over het Servische vee en verlangde bovendien een schriftelijke verbintenis, dat. Servië gedurende die voor- loopige regeling geen besluit zou nemen, strekkend-? ten nadeel© van de eischeu., door Oostenrijk gesteld ten aanzien van leveran- tiën aan den Servischen staat. Servië wei gerde, voornamelijk wat de kanonnen be treft, die bepaling over de leverantiën, welke bet strijdig achtte met de waardigheid van den staat en met de landsverdediging, aan te nemen. Toen daarop Oostenrijk een ulti matum stelde, keurde de «skoepschtina met op 7 na algemeene stemmen de houding van de regeering goed. „Thans :s Servië 'bereid de onderliande- 'ingen te hervatten, maar zijne aanbieding van 26 millioen leverantiën, indertijd ge daan om he: recht te verkrijgen tot liet in voeren van Servisch vee in' Oostenrijk, is .li October ingetrokken. De Servische regee ring wii over leverantiën niet. meer spree- ken zij wil slechts een handelsverdrag slui ten. Dat wordt bemoeilijkt door het feit, dat Oostenrijk voor den invoer van zijne pro- duoten in Servië den status quo verlangt, maar wat de Servische producten betreft, eene agrarische politiek volgt. Voor het graan, dat cprbelast naar Hongarije ging om daar gemalen te worden, werd een kroon per centenaai betaald nu wordt 7h kroon verlangd. Voor een varken verlangt Oos- tenr'c, in plaats van 3 kronen, 22 kro nen invoerrechtvoor een os, waarvoor nog geen 7 kronen werden betaald, wordt 45 kronen gevorderd in het verdrag met Duitse hl and en 60 in liet algemeen© tarief. Maar thans kunnen wij, behalve nog tot op zekere hoogte voor liet. vee, de Oosten rijksoh- Hongaarsohc markt missen. Ons graan be gint gaan naar Nedeidand, naar België, naar Portugal, naar Engeland. De pruimen, waarvoor m Oostenrijk recht moest worden betaald, om ze te Budapest in Bosnische pruimen" om te zetten, worden nu, zonder letaling van rechten in Oostenrijk, doorge voerd naar Duitschland, Zweden, Rusland, Nederland, België. Levend vee zal gaan naar Italië, Malta en Egypte. Met Italië is eene veterinaire conventie gesloten, die veel voordeeliger is dan de oude mot Oostenrijk. In Malta is de invoer vrij. In Egypte mo gen wij invoeren in de havens. De reuzel zal gaan naar Duitschland en België, het gezouten varkensvleesch naar Frankrijk, Algerië, België, Nederland, Denemarken. De Maatschappij van Servische slachthuizen onderhandel met een huis te Bordeaux. De uitvoer beschikt over drie wegen een deel van het graan zal gaan langs de Donau of do Bulgaarsche spoorwegen, de rest en het vee, alsmede het vloesch, naar Saloniki. Vrachtverm1 nderingen voor dit vervoer zijn verkregen op de Turksche en Bulgaarsche spoorwegen. De Servische staat heeft oen contract gegoten met. eene FransOhe stoom vaartmaatschappij en is met drie andere maatschappijen in besprek. „Sedert de economische betrekkingen met Oostenrijk-HoDgarijo zijn afgebroken, waar door wij zijn wakker gemaakt, is de uitvoer toegenomen, behalve wat het hoornvee be treft, maar ook daarvoor zal men langzamer hand nieuwe débouchés krijgen. In het aan staande jaa.- hopen wij naar andere landen twee derden van het hoornvee uit te voe ren, dat vroeger naar Oostenrijk ging. Ons economisch leven is slechts tijdelijk gestoord. ,,Wij hebben reeds handelsverdragen met Duitschland. Frankrijk, Italië, Turkije, Ru- menië; wij voeren onderhandelingen, die zullen slagen, met Engeland, Rusland, Bel gië, Zwitserland, Griekenland. Voor de toe komst hebben wij een plan tot het aanleg gen van een spoorweg, uitkomende aan de Adriatisch© zee, door Oud-Servië en Mon tenegro; wij hopen daarvoor Engelsche, Fransche en Italiaansche kapitalen te vin den. Wij zijn bereid om met Oostenrijk te onderhandelen, maar wij kunnen wachten." DriMkai De begrafenis van de overleden Koningin Marie van Hannover zal door Keizer Frans Jozef worden bijgewoond, die daartoe met aartshertogin Marie Valerie naar Gmunden zal reizen. Daarentegen wordt het bericht tegengesproken, dat het Duitsche Keizer paar een telegram van deelneming gezonden heeft aan den hertog van Cumberland. De Köln. Ztg. deelt officieus mede, dat het Keizerpaar dit niet heeft kunnen doen, om dat de hertog elke kennisgeving van den dood van zijne moeder aan het hof te Ber lijn achterwege gelaten had. De rijkskanselier heeft, volgens de Neue Politisohe Correspondenz, thans bij den bondsraad eene voordracht ingediend, tot voorloopige vermindering van de keurloo- nen voor het onderzoek van het naar het binnenland gaande vleesoli. Ale een man van grooten invloed beval zioh de heer Jordan von Kröcher aan de kiezers van het district Salzwedel-Gardele gen aan. Hij zette uiteen, dat het reeds daarom goed was hem in den rijksdag te herkiezen, omdat hij als voorzitter van het huis van afgevaardigden van den Pruisi- schen landdag zoo goed in de gelegenheid was het de regeering lastig te maken hij behoefde bijv. slechts te weigeren wetsont werpen, op welker afdoening de ministers prijs stelde, aan de orde te stellen op de door, de regeering gewenschte dagen. Daar door en door zijne persoonlijk© relatiën met de ministers had hij probate middelen bij de hand om aan de wensohen van zijne kiezers, b.v. met betrekking tot het ver krijgen van spoorwegverbindingen, gehoor te verschaffen. De heer Von Kröcher* is pas weinige da gen geledon als voorzitter van het huis vau afgevaardigden weer voor een jaar herko zen. Wanneer hij deze kandidaten rede wat eerder gehouden had, dan zou de herbenoe ming misschien niet zonder verzet zijn ge schied, zooals nu hot geval is geweest Do vereeni'gide kapittels van Posen en Gnesen hebben op de aanbevelingslijst tot bezetting van den aartsbisscboppelijken stoel de volgende oandidaten geplaasttwijbis schop Likowski, domheer Kloake, domheer Jendzink en graaf Poninski. Mgr. Likowski, die waarnemend hoofd van het aartebisdom is, was de rechterhand en geestverwant van den overleden aartsbis schop Stablewski. rr«Hkr|k. In aansluiting aan de redevoeringen, die in don Senaat bij het begrootingsdebat ge houden werden door Dupuy en d'Estour- nelles de Constant, heeft do minister van buitenlandsche zaken Pichon zich aldus uit gelaten over de aanstaande Haagsche con ferentie ,,Ik koester groote verwachtingen van hare resultaten. Ik verwacht natuurlijk niet, dat zij het geheim van den eeuwigen wereldvrede zal ontdekken, maar reeds haar titel van vredesconferentie doet uitkomen, dat do handhaving van vreedzame betrek kingen het gemeenschappelijke ideaal van alle beschaafde regeeringen is. De conferen tie van 1899 heeft reeds getoond, dat men aan het welzijn van de menschheid kan wer ken, zonder in utopieën te vervallen. Do vol gende conferentie zal eveneens op het ge bied van de werkelijkheid blijven. Zij zal de instelling van het scheidsgerecht verbeteren en de internationale comniissiën van onder zoek ontwikkelen. Wel is waar gelooft geen verstandig mensch, dat men in een afzien - baren tijd den oorlog geheel zal kunnen af schaffen. Het is echter reeds veel, dat men heden het middel heeft gevonden hem in vele gevallen te voorkomen. De geschied schrijvers beweren achterna dikwijls, dat deze of gene oorlog onvermijdelijk geweest iseene onbevangen beoordeeling leert ech ter, dat hij zeer goed had kunnen vermeden worden. Het is een reusachtig© vooruit gang, dat niet alleen wijsgeeren en ideolo gen zich met deze vragen bezig houden, maar ook de regeeringen, die de macht en de ver antwoordelijkheid hebben." Engeland. De hertog van Con naught, de broeder van den Koning, is eene rondreis begonnen tot het inspectoeeren van een aantal lege te stations op het andere halfrond. In het vo rige jaar heeft de hertog Zuid-Afrika be zocht en nu zal hij den toestajid in de verst afgelegen garnizoenen van het rijk onder zoeken. In het reisprogramma zijn Hong kong, Singapore en Colombo opgenomen. De hertog is een geroutineerd wereldreiziger; hij kent behalve Afrika en de stations aan de Middellandsche zee ook Indië en andere Aziatische streken uit eigen aanschouwing. Hij wordt op de reis door zijne gemalin en door Prinses Patricia vergezeld. RMlMd. De Nowoje Wremja meldt, dat in den nacht van 14 dezer, in verschillende wijken van Petersburg 70 terroristen gevangen ge nomen 2ijn. De papieren, die daarbij in beslag genomen zijn, toonen aan, dat do terroristen een aanval op verscheidene in stellingen voorbereidden en de bedoeling hadden om in zekere kringen een paniek te veroorzaken door het werpen van bommen en andero gewelddadigheden In den avond van den 15. Januari, om half twaalf had te Petersburg eene ontplof fing plaats in de stedelijke credietmaatschap- pij, waardoor het gebouw in brand werd ge zet Verliezen aan menschenlevens zijn niet voorgekomen Te Minsk werd eergisterennamiddag op straat de commandant van het artilleriepark, luitenant-kolonel Bjelawinzew, door twee roemen met revolverscilioten vermoord; de daders ontkwamen. Maroko Ben Ghazi, de commandant der troepen van den Sultan van Marokko, heeft in een aan de vertegenwoordigers der mogendheden te Tanger gerichten brief, den Europeanen nogmaals den raad gegeven zich, zoolang do militaire operaties duren, niet buiten Tanger te begeven. Hij ontraadt vooral naar Zinat te gaan, dat in den laatsten tijd druk door toeristen wordt bezocht. Britsch-IndiS. De feestelijkheden in Agra ter eere van den emir van Afghanistan zijn nu afgeloo- pen. Alles was aangewend, om den emir een hoog denkbeeld bij te brengen van En- geland's macht. De pers toont zich zeer vol daan over hetgeen met dat doel is gedaan en drukt de meening uit, dat de uitgaven, die voor de ontvangst van den emir zijn ge daan, eene besparing van millioenen in de toekomst kunnen beteekenen. De Morning Post bericht uit Sjanghai, dat de overheden te Peking den onderkoning van Szechuan het bevel hebben doen toe komen, met- den Chineeschen resident in Tibet te beraadslagen over de vraag, hoe geldmiddelen kunnen worden verkregen voor het bouwen van een spoorweg in het bin nenland van Tibet. Verder is het besluit ge nomen sommige steden van Tibet to openen voor den handel met het buitenland. V*ra#nigde StatMi. De Senaat heeft de benoeming van Cor- telyou tot minister van financiën goedge keurd. Tevens keurde de Senaat de benoe ming goed van Garfield, tot minister van binnenlandsche zaken en Meyer van poste rijen Niet 614 pet., maar 6f pet. is do laagste inschrijving, die ontvangep is voor de uit voering der werken van het Panamakanaal, boven de raming der kosten van het werk. Deae 6^ pet. zijn te beschouwen als eene vergoeding, die de aannemers ontvangen voor de door hen aan hot werk te besteden zorgen. De kan aal commissie beschouwt eene vergoeding van 7 pet. als redelijk en billijk. In het werk, dat de aannemer heeft te ver richten, zijn niet begrepen de maatregelen van hygiëne; die neemt de regeering voor hare regeering. Uit Washington wordt bericht, dat staats secretaris Root in eene rede, die hij hield op de nationale conventie voor de uitbrei ding van het handelsverkeer der Vereenigde Staten met het buitenland, verklaard heeft, dat hij persoonlijk was oor eene politiek van maximum- en mini mum-tarieven De Vereenigde Staten en andere landen naderen hetzelfde standpunt. Wat de internationale betrekkingen betreft, is de algemeene gezindheid, dat men elkaar wedorkeerig eerbiedigt, met elkaar rekening houdt en in goede verstandhouding leoft. Hij beval nauwere handelsbetrekkingen aan met- de Amerikaansche republieken met Ro- maansoh sprekende bevolking, en zeide over de eilanden aan de Caraibisch© zee „Wij zelf wenschen niet ze te nemen en wij wen- sehen niet, dat eene vreemde natie ze neemt. Do Vereenigde Staten zullen nooit Cuba in lijven, zoolang de Cubanen niet de pogingen opgeven om zdoh zelf te regeeren." Zuidwett-Arlka. Kaapstad, 17 Jan. De „Cape Times" be vat een telegram uit Port Nolloth, berich tende, dat de vredesonderhandelingen :n Da-mara-land plotseling zijn afgebroken en dat er hevig wordt gevochten in den omtrek van Keetmanshoop. De opstandelingen bie den, naar medegedeeld wordt, krachtigen tegenstand. Australië. De bondsregeering heeft den tekst open baar gemaakt van het antwoord van den Een verhaal van de Ositrlide Pastorie 17 Uit het Deenech door BET8T BAKKER—NORT. Dg smart ©ivhet onverdiende berouw sta ren met hun stekende oogen in de zijne. Deze oogen, die in de dichtste duisternis zien en zichtbaar zijn. O, maar vandaag wil ze heek maal niet tobben, ze wil in 't geheel niet- denken. Ze wil haar kleeding en armen wijd openen voor zon en zomer, zoodat ze kunnen komen,, om daar hof te houden. Vonne heeft zoo'n onbeschrijfelijke behoefte aan die beiden. Door da witbloeiend© hagedoorn aan den anderen oever van do beek kaai men zien op de heideheuvels vam het Lidemeer. Er stijgt een eenzame, fijne rookzuil heel in de verte in de hoogte Vonne vindt, dat die pre cies gelijkt op den laatsten. zwakken nood- kicet, van een eenzaam mensch, liet laatste, zwakke Jevewsteeken van een licht, dat op 'tpunt staat uitgedoofd! te worden. „Hiér is een mensch in eenzaamheid en nood een menscheen mensch Zoo veel menschon wonen ook zoo een zaam op de heideooals Lize Eenzaam in het lage huisje tegen de helling 't kleine, verlaten hut jedoor het raam of de deur opening kan men niet- eens zien of hot. win ter of zomer is. Slechts gedurende den kor ten. tijd1 van 't jaar., diat de heide dn bloei staat, merkt, zij dat het. zomer is; slechts bij, de strengste vorst, ziet ze hoe de Winter zijn steenharde trekken spiegelt op het ij's- dek van het Lidemeer. Anders ziet ze niets dlan de eeuwig bruin-grijze heuvels, het doode meer en den witten zandweg, al tijd dezelfde heidetoppen, dezelfde steile hel lingen, dezelfde diepe kloven geen bloera, geen grasspritje, geen voedsel voor het kleinste vogeltje. De koe van oud© Lize moet grazen op heb stukje weide achter d© pastorie; ze melkt die zelf, rooit zelf haar aardappelen, en oogst, met eigen hand het. koren op den klei nen, omheinden akker, in de Noordelijke mark. Kranten kent ze nie.t-, niet. eens de postbode komt bij haar huis. Degenen, die Lize gekend heeft, zijn lang geleden gestor ven.-. Vonne zucht. Er zijn zoo veel eenzamen, zoo onnoemelijk velen. t Is waar ook, oom Daan en tante Tliea hebben zich aangemeld voor de koffie, en bij de gedachte aan den houtvester komt er een glimlach in Vonne's oogen. Niet alleen, omdat ze veel houdt van oom Daan, maar ook, omdat hij haar zoo onbe schrijfelijk amuseert.. Aan haar eerste herinneringen van hem heeft ze toegevoegd hetgeen vadér haar in de stille schemeruren met- een humor verteld heeft-, die de dominee alleen in klein gezel - 6chap aan den dag legt. Niemand kon 'begrijpen, lu>c die vroolijko man van de buitenlucht de kleine, slaperige, stille vrouw had gekregen, die zich voor niets anders in de wereld interesseerde dan voor haar zeven kinderen en haar kuiken tjes, <ue in den herfst altijd uit werdten ge zonden om zioh vet- te eten aan de laatste halmen van het veld. Haar vurigste wensch strekte zich niet verder uit dan ééns in haar leven te kunnen uitslapen, wat dfe steedis groot or wordende familieschaar in de laatste zeven jaar verhinderd had1. Wanneer de houtvester dn het begin van zijn huwelijk in Lyngholt kwam, d'at slechts een paar mijlen van de houtvesterswoning in Kildesö lag, (zijn vrouw was altijd om de eene of andere reden verhinderd1, mevrouw Mette en haar schoondochter mochten el kaar niet lijden weigerde hij altijd zeer beslist om ook slechts de geringste mate rieel© 'gave naar huis me© te nemen. „Nee, zeker niet, moeder ik kan ge lukkig mijn vrouw zelf wel verzorgen nee, nee, ik wil geen kruimel cadeau krij gen en van hier meenemen.'' En nuVonne lachte luide, toen zij aan dón laatsten keer dacht, toen hij een paan- dagen thuis was geweest, en hij den laatsten avond bij den wagen stond. „Zoo is er nog, meer laten we dat dlan ook -tegelijkertijd inpakken. Er zal nog wel wat zijn. Dc ham en de aohfc pond zeep en de t<wee kazen 'liggen in de kist, de honderd kaarsen en worsten kan ik met de prei onder de voorste bank bergen, de korhoenders hangen aan de leidsels, en de kooi met de twee Cochinchina's kan ■ik wel op mijn schoot- nemen. Zoo, nu is er dus niets meer gegroet, -dan, en. dank voor dGzen keer vooruit-'" En Sulamith on Ruth zetten zich lang zaam, en met grooten waardigheid, dan die waarop hot. gewicht- der jaren hun recht, gaf, in beweging, met de zes korhoen diers aan de teugels. Dit laatste was natuurlijk even1 overdre ven ails het eerste, .maar de uiiterston liggen nu eenmaal zoo overweldigend dicht bij el kaar. De heinel mocht weten of ze wel kwamen, ze hoopte het- om tante Thea. Zouden ze dien vreemde ook meenemen, dien ze giste ren op Lyngholt getroffen had? Wat had hij haar toch aangekeken' hij had haar let terlijk verslonden in één grooten, stralenden glimlach Hij had in de vestibule gezeten, waar de groene schaduwen van de populieren plach ten te dlansen, om het landschap van uit. het raam te schilderen. ,,'t Is al een schilderij op zich zelf," had hij verklaard„de fontein, daair in het midden de oude gevel met de witte duiven op den rooden steen en do groene haag van den rozentuin .het is het lieflijkste en vreedzaamste beeld, dat. men zich kan voor stellen, omlijst door don wingerd langs het vensterkozijn. Ik 'begrijp eigenlijjk niet, waarom mevrouw Mette het- absoluut gedo cumenteerd wil hebben op een stuk linnen." Oom Daan had hem aan haar voorgesteld maar a! zou het haar leven of een van haar blonde vlechten kosten., ze kon zioh zijn naam niet herinneren. Plotseling dacht zij eraan, dat, toen- oom Daan een oogen blik naar binnen was gegaan, de vreemdeling op gestaan wais, haar 'beide handen gegrepen, en haar met een stralenden glimlach aange keken had „Weet u, wat u is, juffrouw Vonne?" had hij gezegd „u is verrukkelijk lief,en toen was hij weer gaan zitten, had haar den rug toegewend om vorder te schilderen. Maar Vonne was verrukt, opgewonden ge weest Nooit had iemand haar gezegd, dat ze lief was, verrukkelijk lief. Zelfs ate kind had zij zulke bewonderende, zulke liefkoozende, zachte woorden nook, gehoord. Dat het een jonge man was, die dat ge zegd had, deed niets ter zake, het was een mensch en dit was Vonne genoeg. Ze liep naar hem toe en boog zich over zijn schouder. „Is dat werkelijk waar? Vindt u dat wer- kelijKmeent u dat?" „Of ik dat werkelijk meen? O, doe nu niet juist, -alsof u dat zelf niet weet, of u het niet kondérd maal vóór dezen keer gehoord hebt." Vonne had niets .gezegd, maar ze moest er zeker heel verwondend' hebben uitgezien want plotseling zei hij, terwijl hij haar van terzijde aankeek „Nee, 't is waar u weet het niet dat is het juistu weet het niet Oom Daan was weer teruggekomen, maar toen Vonne afscheid van den vreemde nam, boog zij zich tot. hem over, en fluistande: „Dank u wel!" „Waarvoor?" „Voor hetgeen u gezegd .heeft." Toen was ze heengegaan, maar terwijl ze de deur sloot, -hoorde zij,, hoe hij don veld stoel op dó marmoren steenen verschoofon zij voelde, dat hij voor het open raam stond', want. zijn schaduw waggelde im de zon hoen en weer en legde zich voor haar voeten, ter wijl zij onder het. venster liep. „Zelf bedankt," riep hij haar lachend' na. Wordt trvolyd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1