JS\ 909. 5d< JHurcang. Woensdag 30 Januari 1907. BUITEN LAND. KOLONIËN. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS P«r 9 maanden roor Annsrsfsortf 1.25. Idem franou per poet1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deae Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentión, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uttr 'amorgena bg de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 1—5 regef 0.75. Elke regel moer ©.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eens circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester der gemeente Amersfoort herinnert belanghebbenden aan hunne verplich ting, om, ingevolge art. 4 der Leerplichtwet, vóór 1 Februari 1907 bij hem opgave te doen omtrent kinderen, die huisonderwijs ontvangen van a. de vakken, waarin kinderen huisonderwijs genieten b. de namen der kinderen, met bijvoeging van voornamen, geboorte-datum en plaats van werkelijk verblijf, alsmede de plaats, waar het onderwijs wordt gegeven r. de namen en voornamen van hen. door wie het huisonderwijs wordt gegeven. Amersfoort, 29 Januari 1907. De iBurgemeester voornoemd, WUUTIETRS. Politiek Overzicht. De uitslag van de verkiezingen voor den Duitschen Rijksdag. Over de opvatting, die de rijksregeering heeft van den uitslag der stemming van 25 Jlanuari, geeft een onderhoud inlichting, dat een medewerker van de Neue Freie Pres- se gehad heeft met den directeur van het ■departement ivan koloniën Dernburg, die met zijne rede waarin de merkwaardige ver klaring voorkwam„Ik heb den etterbuil opengestoken en draag daarvoor de verant woordelijkheid", de oorlogsverklaring van het centrum en daarmee de ontbinding van den vorigen rijksdag heeft uitgelokt. Ilij liet zich daarover aldus uit „Ik ben steeds overtuigd geweest., dait het Duitscihe volk op nationale eischen en op voorstellingen, die op zijne fantasie werken, reageert. Ik heb daarom dezen uitslag van de verkiezingen verwacht. Maar zoo gun stig heb ik mij he\i. toch niet voorgesteld. Ik ben overtuigd, dat het door de regeei-ing uitgegeven p..rool deze uitwerking heeft te weeggebracht, die een verblijdend verschijn sel er voor is, dat het onzen tijd beheersohen- de materialisme toch niet almachtig is. De nederlaag van de sociaal -democraten is zeker te wijten aan hunne anti-nationale ge zindheid en het feit, dat zij de koloniën, on danks de groote waarden die daarin zijn .gestoken, eenvoudig willen wegwerpen, hoeft, zeker vele meeloopers uit hunne rijen ge dreven. Ik kan dus zeggen, dat ik met de uitkomst van de verkiezingen zeer tevreden ben. Ook voor de herstemmingen bestaan goe de ve-wachtingen. Want wanneer het cen trum zich niet op het nationale standpunt plaatst, dan zullen de andere burgerlijke partijen niet- met het centrum samengaan. De meerderheid van 13 December is door de verkiezingen opgeruimd. In den nieuwen rijksdag zullen in de eer ste plaats de credieten voor Zuidwest-Afrika toegestaan worden. Verdere koloniale voor stellen zal de regeering niet indienen. Het koloniale bestuur zal zich tot taak stellen het programma uit te voeren, dat ik in den rijksdag heb ontwikkeld, waarbij zij steeds zorgvuldig er op bedacht zal zijn de krach ten van het rijk te ontzien." Van een ander Lid van de regeering, wiens naam niet genoemd wordt, wordt deae ver klaring vermeld: „Wij heffen geen triomflied aan, wij ver wijzen integendeel naar de herstemmingen en zeggen, dat het doel eerst zal zijn bereikt, wanneer bij dezen ieder zijn nationale» plicht doet. Intusschen kan niet v/orden ontkend, dat althans het moreele succes reeds groot is, inzonderheid wanneer men bedenkt, dat de sociaal-democraten 'hadjden verklaard, 'dat zij bij de eerste stemming honderd mandaten zouden veroveren. Hetbuitenland zal in ieder geval uit de verkiezingen het inzicht moeten krijgen, dat de voorstelling onjuist is, alsof er in Duitschland een vermomd ce- sarisme heersoht, waarvan de sociaal-demo cratie de tegenstelling vormt. Wat het liberalisme betreft, dit kan vorst Bülow dankbaar zijn, dat deze het weder gelegenheid geschonken heeft zijne kracht te bewijzen. Natuurlijk mag men van de regee ring niet verlangen, dat zij nu terstond tot het, liberalisme overgaat. Vorst Bülow heeft met recht altijd verlangd, dat het. liberalisme er voor moet zorgen, dat het eerst in aan zienlijke sterkte in het parlement terugkeert. Wanneer dit geschiedt en wanneer de libe ralen bij gewichtige stemmingen het bewijs zullen leveren dat zij een factor zijn, waar mee moet worden gerekend, dan zal daaruit van zelf voortvloeien, dat de regeering ge noopt zal zijn met dit feat rekening te hou- den." Wanneer men deze verklaringen mag aan nemen als eene uitdrukking van de opvatting der regeering, dan blijkt daaruit, dat zij in de eerste plaats de uitkomsten van de her stemming wil afwachten. Op grond van wat de eerste stemming heeft gebracht, kan men met- vrij givfte zekerheid zeggen, dat de meerderheid van 13 December 1906 niet in den rijksdag zal terugkeeren. De toenmalige minderheid zal meerderheid worden. De strijdvraag, die de aanleiding geweest 13 tot de ontbinding van den rijksdag, als maatstaf van beoordeeling nemende, is dus dè uit komst een succes van de regeering of, als men dit wil. van don rijkskanselier. Maar dero rijksdag wordt voor vijf jaren gekozen en zal dus voor geruimen tijd zijn invloed doen gelden op elk gebied. Eene vast aaneengesloten meerderheid" is de meerder heid in den nieuwen rijksdag niet. Dat is eenvoudig onmogelijk, waar zij is samen ge steld uit elementen, die d© uiterste rechter zijde tot de burgerlijke democraten toe om vatten. Wat zal er nu gebeuren Op- deze vraag geeft de bekende rechtsge leerde prof von Liszt dit antwoord „Drie mogelijkheden doen zich voor. De regeering kan berouwvol naar het centrum terugkeeren Zij is reeds dikwijls genoeg on der het Caudijnsche juk doorgegaan waar om zou zij niet nogmaals den haa.r zoo goed bekenden weg vinden? Wil zij het niet, dan kan zij den rijksdag andermaal ontbinden. Dan staan wij het is noodig zich dat dui delijk voor te stellen voor het onmiddel lijk dreigende gevaar van ©en staatsgreep. Reeds nu speelt do conservatieve pers met deze gedachte. Wanneer het algemeene, ge lijke, directe en geheime kiesrecht geen volks vertegenwoordiging oplevert, waarmee men kan regeeren, dan moet het kiesrecht door keizerlijke beschikking gewijzigd worden. De gevolgen van zulk eene grondwetsschennis behoef ik hier niet te schetsen. De gedachte aan het. ons bijna, zonder uitzondering vijan dig gezinde buitenland moet op zich zelf reeds eene voldoende reden zijn om daarvan te weerhouden. Wanneer de rijksregeering tot geen van deze beide stappen kan besluiten, dan blijft haar een derde over: de vastberaden over gang tot eene liberale politiek. Diat kan wel is waar niet van heden op morgen geibeuren. Daarvoor zou eerst het kiesrecht van den Pruisischen landdag veranderd en een nieuw huis van afgevaardigden gevormd moeten zijn. Dan zou verder met ijzeren bezem de conservatief-agrarische bij regeering uit den weg geruimd moeten zijn, die heden het bin- nenlandsche bestuur van Pruisen beheerscht en schaamteloos voor hare partij-oogmerken gebruikt. Maar wanneer na deze voorberei dende maatregelen de rijksregeering het wachtwoord zou uitgeven „Voor eene libe rale polftiek."'. dan zou zij bij nieuwe ver kiezingen op eene krachtige meerderheid in den rijksdag vast kunnen rekenen. Sedert welhaast dertig jaren wordt bet Duitsche rijk conservatief-clericaal geregeerd. Daarin ligt de eigenlijke reden van de on wrikbare machtpositie van heü centrum, dat, sedert het uit de oppositie is overgegaan in heb regeeringskampi, den stevigsten steun van de reactie gevormd heeft. Dat. kan niet in eens, met één slag, anders worden. Maar het zal anders worden, wanneer het Ehiitsche libe ralisme zich zijne taak bewust is. De verkie zingsbeweging van de laatste weken heeft ons getoond, dat de tijden voorbij zijn, waarin het liberalisme een schijnleven voerde. De verkiezing van 25 Januari brengt on§ geen beslissende overwinning. Dat staat vast. Maar zij draagt er krachtig toe bij, de liberale kiezers uit den slaap te schudden. Onder den indruk van (de verkiezingen kan eene groote beslist liberale partij ontstaan, wan neer het begonnen werk met dezelfde vast beradenheid wordt voortgezet. Zoo kan de 13e December >en mijlpaal worden in onze 'binnenla,ndsche geschiedenis. Duitschland. De opdracht die door den Keizer aan den minister van justitie gegeven is om ©ene her ziening voor te bereiden van het artikel van liet strafwetboek, dat majesleitsbeloediging en beleedigiug van ern lid van het koninklijk huis strafbaar stelt, is een uitvloeisel van 's Keizers wensch, u A slechts zoodanige per- sonen daarvoor straf ondergaan, die deze ver grijpen met voorbedachten rade en in boos opzet hebben gepleegd, niet zij, die enkel uit onverstand, onbezonnenheid, overijling of overigens zonder kwaden wil zich er aan schuldig gemaakt hebben. In zeldzame eenstemmigheid 'begroeten alle bladen, van de democratische Volkseei- tung tot cle conservatieve Kreuz-Zeitung, deze aanschrijving van den Keizer. Ook de German ia, het orgaan van het centrum, drukt hare voldoening daarover uit en merkt daarbij op, dat, als de liberalen ver der niets verlangden, zij tegen een liberalen regeertijd niets zou hebben in te brengen. Het. is in de politiek© kringen te Berlijn niet ombekend, dat deze maatregel niet geïmpro viseerd en als kiesmanoeuvro gedacht is. De aanschrijving was reeds sints geruimen tijd voorbereid om op den verjaardag van den Keizer te verschijnen. Als het zonder wets wijziging mogelijk was geweest, dan zou de majesteitsbeleeJiging terstond gemaakt zijn tot een delect, dat alleen op klacht van don beleedigde kan worden vervolgd. Dat zal nu door den rijksdag moeten geschieden. De Schlesi&clie Volkszeitung (centrum) zegt dat het centrum bij de herstemming in geen geval een sociaal-democraat steunen mag, zelfs niet tegenover een nationaal-liberaal. In dit geval is 't misschien 't beste zich van stemming te onthouden. In andere gevallen moet het centrum trachten afspraken te ma ken tegen de sociaal-democrat ie. Zorgvuldig moet overal zelfs de schijn vermeden worden alsof men de sociaal-democraten helpt, want de regeering loert er op, het centrum heulen met die partij aan te wrijven. Te Darnstadt hebben de vercenigde libera len besloten, bij de herstemming tusschon den. nationaal-liberaal en den sociaal-democraat de leden hunner partij vrij te laten. Frankrijk. Parijs, 30 Jan. De Senaat, behandelde in eene nach feittin g de 'oor de Kamer terug gezonden begrooting. Het door de Kamer aangenomen artikel, waarbij verboden wordt de op de verzekeringsmaatschappijen gelegd- de belasting op de verzekerden te verhalen, wend verworpen. Eveneens werd verworpen, met 186 tegen 97 stemmen, het recht van 2 pet. op vreemde effecten. De geheele begrooting is aangenomen met 265 tegen 12 stemmen. Kamer en Senaat zijn thans bezig aan hun jaarlijksohen strijd over de vaststelling van de begrooting. Wat de begrooting van uit gaven betreft, levert het verkrijgen van over eenstemming geene moeielijkheSen op. An ders is het met de begrooting van uitgaven. De deels nieuwe, deels verhoogde belastin gen, die de Kamer had vastgesteld maar die door den Senaat geschrapt waren, worden meerendeels door de Kanier hersteld. Zoo is de pianobelasting weer opgenomen en de belasting op buitenlandsehc effecten, die de Senaat op li pet., had bepaald, is weder op 2 pet. gebracht. Parijs, 29 Jan. De Kamer heeft 'het eerste artikel van de vereenigingswet aangenomen. Engeland. Londen, 29 Jan. Officieel is bekend ge maakt, dat Runciman, thans secretaris van den Local government Board, Mackenna zal opvolgen als secretaris van de schabkamer Macnamara vervangt Runciman, terwijl Hobhouse vice-minister voor Indië wordt, ter vervanging van Ellis, die zijn ontslag heeft ingediend. Spanje. De nieuwe minister-president, de heer Maura, heeft over zijn regeeringsprogram verklaart, dat hij eene nieuwe begrooting wil indienen en de drukkende verteringsbelastin gen gaandeweg verminderenVerder zal hij ernstige pogingen in liet werk stellen tot in voering van sociale hervormingen, vooral ten bate van de arbeiders. Mot het Vatieaan zal hij in onderhandeling treden over de quaes- tiie der geestelijke orden maar tevens zal hij aan den volkswil, die is uitgesproken in deze zaak. zooveel mogelijk te gemoet komen. Valencia, 29 Jan. Wegens de staking der accijnsbeambten is hier de staat van beleg afgekondigd. Hongarije. Budapest, 29 Jan. De minister-president Wekerie heeft in den loop van het. debat over het. rapport, over de gemeenschappelijke begrooting uitvoerig de wijze verdedigd, waarop de monarchie het mandaat uitvoert, dat haar door Europa in Bosnië en Herzego- wina is opgedragen. Rusland. Over de verkiezingen in Rusland wordt uit Petersburg aan de Temps bericht, dat de ver kiezingen van den eersten graad voor de curie der boeren de volgende uitkomsten '©- vert tot dusverVan de 908 gemachtigden, Ir,or 454 gemeenten (Wolosten) gekozen, be lmoren 206 tob de rechterzijde, 631 tot de gematigden, 71 tot de linkerzijde. De ont houdingen bedragen ter nauwernood 15 pet. s: ms komen de kiezers voltallig op, zelfs in Je gewesten waar hongersnood heerscht Onder de kleine eigenaars en de geestelijk heid deze beide ouriën stemmen in dne trappen, evenals die van de boeren zijn de onthoudingen talrijker wegens de prak tische bezwaren van de wijze van stemmen; zij bereiken 80 pet. Van de 1076 gemachtig den. door deze beide curiën gekozen, behoo- ren 280 tot de rechterzijde, 745 tot de ge matigden en 51 tot de linkerzijde; de heift van deze gemachtigden behoort tot de gees telijkheid. Men zou geneigd zijn uit deze uitkomsten de definitieve overwinning van de gematig den te voorspellen. Maar bij de groote mas sa der boeren is de opgave van hunne rich ting slechts voorloopig oen groot aantal can- didaten, die tot de oppositie belmoren, verper gen uit voorzichtigheid hunne ware richting ondc den mantel van octrobrism© of vau zuiver monarchale gezindheid. Het is daar om beter elk oordeel over het geheel aan to houden tot dat de gouvernenients-kiescolle ges zijn samengesteld. Betrouwbaar is alleen de stemming van de arbeiders. Zij zenden naar de gouvernenients-hoofdplaatsen een© meerderheid van socialistische gemachtigden. Alleen Polen maakt hierop een uitzondering; daar wint de nationaal democratische partij het over de geheele linie. BritGch-Indië. De emir van Afghanistan vertoeft nu to Calcutta Daarmee is liet belangrijkste deel van zijn bezoek in Indië begonnen Men hoopt namelijk, dat hier ook politieke kwes tie» zullen w rden behandeld, waartoe het. tijdstip als gunstig beschouwd wordt. Vereenigde Staten* Washington, 29 Jan. Sir A. Sw et ten ham, do gouverneur van Jamaica, heeft den brief aan admiraal Davis van 18 Januari, die dezen aanleiding gaf om Kingston te verla ten, ingetrokken en zijn leedwezen daarover betuigd. Men acht de internationale phase van het incident hiermede gesloten. Venezuela. 1 Willemstad, 29 Jan. Berichten uit Caracas molden, dat do gouverneur Mata aan het j hoofd van een troep militairen in'den nacht van 27 dezer eene geheime politieke vergade ring overviel op het erf van de woning van vioe-president Gomez. In het. gevecht, dat daarbij plaats had, werden Mata en verschei dene andoren gedood en vele militairen ge wond, waaronder do aanvoerder. Allerlei. Se>/•-York, 29 Jan. Het dividend van de Steel Corporation is onveranderd De uit komsten in het laatste kwartaal en in het geheele jaar, dat den 31en December geëin digd is, slaan elk record; de onuitgevoerde orders ©veneens. Saarbrücken, 29 Jan. Dte mijndirectie te Saarbrücken deelt mede, dat do bergings- arbeid in de mijn Reden hedenochtend her vat is. Het aantal dcoüen bedraagt waar schijnlijk 148het kan echter ook grooter zijn. vIn het hooge Noorden van Noorwegen heeft er ©enige dageu lang een orkaan ge woed, zoo hevig als er in veertig jaren, zegt een Noorsch blad, geen geweest is. Vel© boo ten zijn op de kust en in de havens gezon ken en op het land is aan kerken en gebou wen groote schade toegebracht. Te Hammers- fest is het toestel voor draadlooze telegrafie van den Noordpoolreiziger Wel lm an vernield. vMaandag is Hongkong bezocht door een storm, met regen gepaard, die in korten tijd een groote menigte ïnlandscbe vaartui gen in de haven en op de rivieren tot. zinken bracht. Engelsclie oorlogsbodems redden nog een kleine tweehonderd Chineezen van ver drinken. Men schait het aantal omgekomenen op honderd. OOST-INDIE. Blijkens een uit Indië aan het Mi- nisftorie van Kolon'ën ontvangen telegram had in de Desa Baron der afdeeling Berbek (Kediri) een opstootje plaats door een goeroe met circa 50 leerlingen. De overige bevol king bleef rustig. De assistent-resident werd zwaar gewond en de wedono gedood Militai ren uit Soerabaya zijn daarheen gezonden Kameroverzicht. Eerste Kamer. Avondvergadering van Dinsdag 29 JJa nuari. De Eerste Kamer is heden avond bijeen gekomen tot hervatting harer werkzaamhe den. Mededeeling werd gedaan van de ingeko men bescheiden waarna do Voouzitter hulde bracht aan de nagedachtenis van den heer Jacobse, in leven commies ter Griffie van de Eerste Kamer. Tot zijn leedwezen verklaarde Spi was hij verhinderd geweest dezen, mor gen aanwezig te zijn om den heer Jacobse de laatste eer te helpen bewijzen gelijk zijn voornemen was geweest. In don ontslapene verliest do Griffie een getrouw ambtenaar, die daar meer dan 32 jaren werkzaam is ge weest. Jacobse, aldus Spr., was oen ambte naar dien men vertrouwen kon, een van die raderen in het raderwerk der administati© dat niet gemist kon worden zonder het ge heele raderwerk tot stilstand te brengen iemand die gewerkt heeft tot den laatsten dag toe, zoodat de oproeping van deze ver gadering nog van zijn hand was. Zijn nage dachtenis zal dan ook bij de Griffie in eere blijven. Besloten word morgen ochtend ten 11 ure in openbare vergadering te beginnen met de behandeling dor algemeene beschouwingen van de StaatsbogTooting 1907. Tweede Kamer. Vergadering van Dinsdag 29 Januari 1907. Geopend lf uur. Ingekomen is een missive van den heer Brants, houdende mededeeling dat hij ont slag neemt als lid dezer Kamer, welk schrij ven wordt aangenomen voor kennisgeving. Mededeeling wordt gedaan van een aantal ingekomen wetsontwerpen, welke naar de af deel in gen worden verzonden. Die betroffen- de het procesrecht worden gesteld in han den der reeds bestaande commissie. De Kamer gaat daarna over tot het op nieuw samenstellen der afdeel ingen en ver volgens tot het kiezen van voorzitters en onder-Voorzitters. De vergadering wordt geschorst. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat de afdeelingen hebben gekozen tot voorzitters de heeren van Alphen, v. Bylandt, Smidt, Lobman en Lely en tot ondervoorzitters de heeren v. d. Heuvel, No- lens, Tnelstra, Druckcr en v. Vlijmen. Behalve de financieele wetten, zullen als nog in de afdeelingen onderzocht worden de reeds vroeger medegedeelde wetsontwerpen heden naar de afdeelingen verzonden. Na af loop van "t scctieonderzoek zullen o.a. aan de orde gesteld worden de interpellatie-Schaper betreffende beweerde mishandeling door ma rechaussees, de motie-Marchant betreffende afschaffing der militaire wacht aan en in het gebouw der Tweede Kamer; de wets ontwerpen tot afsahaffing der Tienden de accijns op het gedistilleerd; wijziging van. het Tarief van Invoerrechten in Nederl.- Indië en een onteigeningsontwerp. Heden ochtend 11 uur ving het afdee- lingsonderzoek aan der financieele wetten. Heden middag 3 ure zal in openbare be handeling worden genomen het wetsontwerp tot, venhooging van Hoert dstuk ITI 1907. (Di plomatieke vertegenwoordiging in Marokko.) Do Voorzitter deelt alsnog mede, dat tot leden der Commissie van de vereoek- schriften zijn benoemd de heeren Marchant, v. Vliet, Bloaker, Thomson en Ruys de Boeren brouck. De vergadering wordt daarna verdaagd tot heden middag 3 uur. Berichten. De Staatscourant van Woensdag 30 Januari 1907, bevat de volgende Koninklijke besluiten benoemd en erkend als consul te Weimar C. Schulae; op verzoek eervol ontslagen N. G. Beau- sar, notaris te 's Gravezand©mevr M. Koo- mansDrosit als lid van den voogdijraad te Ti el on mej. W. G. Mensank, leerares aan de R. H B. S. te Gouda; benoemd tot leeraar R. H. B. S. te Hee renveen H. W. J. Kroes, te Zwolle; benoemd tot- schoolopziner in het arron dissement Appingendam nar. H. van de Wal, te Groningen in verband met den afloop der herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen een eervol ontslag verleend, aan de heerenF. H. Umbgrove, lid en voorzitter; jhr. O. J. A Repelaer van Driel, en G. Eschawier, leden; Ph W. van der Sleijden, mr. J. B. van Berckel en rar. W. J. Snouck Hurgronje, plaatsvervangende ledenC- L. J. Bos, plaatsvervangend voor zitter, en C. E. Last, secretaris van de hoofdcommissie voor de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendom men zulks met dankbetuiging voor de goede diensten door hen in genoemde betrekkingen bewezen bevorderd tot commandeur in de orde vain Oranje-Nassau de heer F. H. Umbgrove te Zutphen, lid en voorzitter van de hoofdcom missie -oor de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen, en is benoemd tot officier in de orde van Orauje- Xassau da h ?r D M. Kruisinga te Zuid- hom, lid van de hoofdcommissie der ge noemde herzieuing. verlof verleend tot het aannemen der onder- schpidingefceekenen a htcr hunne namen ver meld. aan na te noemen personen B. -f. Blommers, l Scheveningen, kunstachil- de- het ridderkruis «ier minkliike orde van verdienste dor Beijersche Kroon, hem in naam van Z. M den Koning van Beijeren door Z. K. II. den Prins-Regent .an het Koninkrijk geschon ken J. J. Bonder, te "s Gravenhage, pianohande laar, het ridderkruis met de kroon der nationale orde van burgerlijke verdienste, hem door Z. K. H. den vorst van Bulgarije geschonken verlof verleend tot het aannemen en <1 ragen der versierselen van ridder der 3de klasse, 3den graad, der orde van den Dubbelen Draak, hem geschonken door Z. \i. den Keizer van China, aan den kapitein der mariniers J. W. Wjjnands H. M. de Koningin heeft gisterenmid dag con wandeling gemaakt in de bosschen van het huis Ter Horst., waar de Koningin hot noenmaal gebruikt©. H. M. dineerde bij de H. M. de Koningin-Moeder. De Prins komt Donderdagavond in d© residentie terug. *- Do gewone audiëntie van de ministers van financiën en van oorlog zal Donderdag en die van de ministers van marine en van koloniën Vrijdag niet plaats hebben. Minister Cohen Stuart, die zeer wel is, teekent staatsstukken met d© linkerhand

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1