BIJVOEGSEL Amersfoortseh- Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAX Openbare vergadering van den Raad. der gemeente Amersfoort op Dinsdag 29 Januari 1907, des namiddags te half 2 ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Blarchraani Wuytiers. Tegenwoordig de hoeren wethouders E. L. Visser en M. E. Celosse, de heeren J. C. Rolandus Hagedoorn, M. R. N. Oosterveen, J. W. Jorissen, mr. P. J. F. van Voorst Vader, A. A. Hamers, A. M. Tromp van Holst., D. Gerritsen, mr. J. Heyligers, H. W. van Esveld, O. J. D. van Eiek, A. H. van Kalken, N. Veis Heyn, O. J. Plomp en S. J. van Duinen en de secretaris mr. dir. J. G. Stenfert. Kroese. Afwezig de heer C. Th. van Beek. met kennisgeving. De Voorzitter. Mijne heeren, in deze eerste bijeenkomst van den gemeenteraad in dit jaar bied ik u mijne beste wenschen aan voor uw geluk en voorspoed in uw gezin en in uw werkkring. Ik hoop, dat het u allen wel moge gaan en dat het u gegeven moge zijn, nog menig jaar de u toevertrouwde be langen van de gemeente te behartigen. Inzon derheid d!ruk ik den wonsoh uit, diat heft. oudste lid' van deze vergadering, de heer van Beek. spoedig zijn zetel weder moge inne men en dat hem kracht en gezondheid zullen worden geschonken nog vele jaren in het "belang van de gemeente werkzaam te zijn. Met dankbaarheid kunnen wiji terugzien op het afgeloopen jaar. Dank zijj de gewensch- te samenwerking tusschen B'. en W. en den raad zijn vele gewichtige aangelegenheden afgedaan In 't bijzonder heb ik u te danken voor uw steun en bereidwilligheid bij de dik wijls moeielijke leiding van deze vergadering, waarin de gevoelens niet zelden zeer uiteen- loopen omtrent de beste wijze waarop de be langen der gemeente kunnen worden gediend. Ook in den nieuwen jaarkring wachten vele gewichtige zaken op behandeling. Ik wijs u daartoe slechts op die betreffende de industrie- en huishoudschool, op de betere voorziening in de Idealiteit van bet middel baar onderwijs, op de tramexploitatie, op verbeterde voorziening in water bij brand, eindelijk, het laatst maar niet heft- minst, op de verbetering van het marktwezen. Ik hoop, dat. wij bij onderlinge waardee ring en door gemeen overleg veel tot stand z.ullen brengen tot bevordering van den ioe- nemenden bloei en ontwikkeling van de ge meente Amersfoort, die ons allen lief en dierbaar is. Moge Gods onmiskenbare zegen op onzen arbeid rusten." (Teekenen van instemming). De heer Heyligers. Mijnheer de voor zitter, het zij mij vergund als oudst aanwe zig lid, u dank te zeggen voor uwe welwil lende woorden, tot den Raad gericht-, en u de verzekering te geven, dat het ons allen een aangename plicht zal zijn, met ons werk zaam en waakzaam dagelijksch bestuur samen te werken in 'het belang van de gemeente. (Teekenen van instemming). De Voorzitter. Ik dank den heer Heyligers voor zijne welwillende woorden. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Missive van Gedeputeerde Staten van Utrecht, 3de# afdeeling, nos. 1736/1197, dd. 31 December 1906, houdende toezending van heb Koninklijk Besluit vani 20 December 1906, no. 5, waarbij aan de gemeente Amers foort nader tot 1 September 1910 vrijstel ling wordt verleend van de verplichting tot het oprichten van een burgerdagschool, on der bepaling, dat aan, de burgeravondschool onderwijs zal gegeven worden in de vakken onder a, b, c, h en k in art. 13 der wet op het middelbaar onderwijs. De Voorzitter. Ik stel voor deze mis sive voor kennisgeving aan te nemen. Ik kan hierbij mededeel en, dat B. en W. na het in de laatste vergadering genomen .be sluit onverwijld pogingen hebben aangewend' om met het bestuur van de Ambachtsschool in overleg te treden omtrent de regeling van den metselcursus. Daarop is nog geen antwoord ingekomen. B. en W. hopen in ee.no volgende .vergadering hierover een na der voorstel te doen. Wordt aangenomen voor kennisgeving, b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 31 December 1906, 3de afdeeling, nos. 1771/1212, houdende goed keuring van de raadsbesluiten van 27 De cember a. no. 487 tot aankoop van perceelen, ten einde eene ruiling van gronden aan te gaan met den Staat der Nederlanden b. no. 488 tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst. 1906, in verband met het besluit, genoemd onder a. Voor kennisgeving. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 31 December 1906, 3e af deeling, no. 1066/1225. houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 30 October 1906. no. 438, strekkende tot vaststelling van de gemeente-begrooting voor 1907. Voor kennisgeving. d. Missive van de Gedeputeerde Staten van Utrecht-, dd. 31 December 1906, 3de af deeling, no. 1086/1240, houdende bericht van ontvangst van het raadsbesluit van 30 October 1906, no. 435, strekkende tot -het geven van eene subsidie van f 11,807.68 aan hét Burgerlijk Armbestuur voor 1907. Voor kennisgeving. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 31 December 1906, 4e af deeling, no. 1690/1229, houdende definitieve goedkeuring van do begrooting voor de rus tende schutterij te Amersfoort, vastgesteld raadsbesluit van 30 October 1906, no. 407. Voor kennisgeving. f. Besluit, van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 7 Januari 1907, 3de af deeling, no. 1806/23, houdende goedkeuring van het- raadsbesluit van 27 December, no. 490, tot vaststelling van bet 2de aanvullings kohier tot heffing van de plaatselijke directe belasting naar bet- inkomen, dienst 1906. Voor kennisgeving. g. Zes besluiten van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 7 Januari 1907, 3de afdeeling. nos. 73, 75, 76, 77, 78 en 79, hou dende beslissingen nzake reclames tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting naar het- inkomen, dienst 1906. Ter secretarie ter inzage van de leden, li. Schrijven van Burgemeester en Wet houders, dd. 12 Januari 1907; afdeeling I, no. 66, houdende toezending van het proces verbaal van opneming der boeken en kas bij den gemeen te-ontvanger op 11 Januari 1907. Ter secretarie ter inzage van de leden, i. Missive van B. en W. van 23 Januari 1907, afd. T, no. 138, houdende mededee ling van mutatiën in heb personeel der secre tarie. Ter secretarie ter inzage van de leden. j. .Schrijven van het Ooi lege van Curato ren van het gymnasium, houdendë toezen ding van het verslag van het gymnasium over 1906. Ter secretarie ter inzage van de leden. Zal bij het gemeenteverslag geveegd wor den. k. Verslag en rekening van de Oommissie tot wering van schoolverzuim over 1906. Alsvoren. 1. Een adres van de Vereeniging „Handel en Nijverheid", met Memorie van Toelich ting en Rapport-m ark tcomm i9sie, houdende verzoek verbetering te willen brengen in de marktplaatsen en het marktverkeer, bene vens adressen tot- 'betuiging van adhaesie aan eerstgenoemd adres van de afdeeling Amers foort van den Christelijk Nationalen Werk mansbond' Afdeeling. Gooi- en Eemland' der Neder- landsche Vereeniging tot 'bescherming van dieren Afdeeling Amersfoort van het Utrechtsch Genootschap voor Landbouw en Kruid kunde Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer le Amersfoort; Gezondheidscommissie voor de gemeente Amersfoort. Gesteld in handen van de Kamer van Koophandel om advies. m. Een adres van de Timmerlïedenvei'- eeniging „Streven naar Verbetering" en an dere vereenigingen, houdende verzoek .be paald aangegeven veranderingen te wi'llen aanbrengen in de bestekken voor uit te voe ren gemeentewerken. Gesteld in handen van B. en W. om ad vies. n. Een adres van de afdeeling Amersfoort en omstreken van den Bond van Nederland- sche Onderwijzers, houdende verzoek tot het brengen van wijzigingen in de salarisrege ling voor het onderwijzend .personeel bij het lager onderwijs. Te behandelen bij punt. 14 van de agenda. o. Een schrijven van H. Oorver, dat hij zeer gaarne zijne benoeming tot leeraar aan de HOogere Burgerschool aanneemt. Voor kennisgeving. p. Een adres van de Commissie, belast, met de regeling van een wedstrijd van po litie-honden te Breda, houdende verzoek een bijdlrage voor den wedstrijd te zenden en een bevoegd ambtenaar af te vaardigen, ten einde aan den Raad verslag uit te brengen. Gesteld in handen van B. en W. om ad vies. q. Een adres van de Commissie voor Kin dervoeding, met verzoek voor het seizoen 1906/1907 eene subsidie van f ,450 te willen verleenen. Wordt op voorstel van den voorzitter epoedeischend verklaard!. De Voorzitter. Ik stel voor onder die zelfde voorwaarden als het vorige jaar weder subsidie te verleenen Wordt z. h. o. conform besloten. De beer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, straks is mij voorbijgegaan het schrij ven, waarin B. en W. mededeeling hebben gedaan over de wijzigingen, die zij hebben gebracht in het personeel van de secretarie. Ik wil echter niet verzwijgen, dat het mij> verbaasd heeft de mededeeling van die wijzi gingen het eerst uit de courant te hebben vernomen. Wanneer wij in deze vergadering onze stem moeten uitbrengen tot benoeming van een derden' gemeente-opziebter, dan moet ik mij er over verw ondieren, dat B. en W. tot dezen ingrijpenden maatregel zijn) overgegaan, zonder vooraf, al ware 't alleen uit consideratie, den raad in geheime zitting te hebben bijeengeroepen tot bespreking van de zaak. Er is indertijd veel te doen geweest 1

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 5