3de Jaargang; Zaterdag 2 Februari 1907. BINNENLAND. S°. 313. Tweede JDSlad. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per S maanden roor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 's morgens bij de Uitgevers m te zenden. Uitgevers; VALKHOFF Co. (Jirechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aaaTraag toegezonden. KOLONIËN. OOST-INDIE. De Java-Bode schrijftLatere berich ten hebben bevestigd, dat do vorst van Goa zich met acht zijner volgelingen in ©on ra- -vijn stortte, toen hij zag niet meer aan zijn© vervolgers te kunnen ontkomen. Bo ven de schande eoner gevangenneming, hoeft hij den dood gekozen, een daad. van man nenmoed, welke steeds eerbied afdwingt. In tegenstelling met. de eerste berichten, blijkt nu dat het Christoffel in eigen per soon was, die, slechts vergezeld van een zes tal maréchaussees, na een felle vervolging, ten tweeden male de verblijfplaats van den vorst overviel, met het bekende gevolg. Van harte gunnen wij hem dit persoonlijk succes, waardoor opnieuw bewezen wordt welk een zeldzaam voortvarend en beleidvol patrouil le-commandant het Indische leger in den heer Ohristoffel rijk is. Uit het nomen van een versterking nabij Kalossi, in het Noorden van de Masenrem- poeloe-landen, door een afdeeling maréchaus see onder den onder-luitenant Schouten, blijlkt, dat luitenant Ohristoffel voor het opsporen en vei-volgen van den radja van Goa slechts beschikte over een deel van zijn com pagnie. Het sucoes, dat zijn onderbevelheb ber intusschen behaalde, mag echter even zeer genoemd worden. Het nemen van eone sterkte, waarin de vijand 17 dooden achter laat., ten koste van slechts één gewonde, is zeker geen allodaagscih werk. Het heet nu, da.t bij de eerste overvalling van den vorst van Goa. op den 21. December ook sneuvelde diens tweede zoon, Datoe Soeppa, waarvan eerst vermeend werd, dat hij met zijn vader omkwam na den tweeden overval. Waar dit bericht echter van de bevolking afkomstig is en het lijk van dien Datoe niet onder de gesneuvelden werd aangetroffen, wat wel het geval was met dat van zijn broeder en van zijn neef, vermeenen we ver standig te doen daaraan voorloopig niet te veel waarde te hechten." Dato 4 Januari wordt uit Weltevreden aan de Sumatra Post. geseind Van den gouverneur van Celebes is bericht ontvangen, dat Kraen Kabolakan, neef van wijlen den radja van Goa, en Kraeng Mad- jappy, neef van den radja van Boni, beiden in onderwerping zijn gekomen en werden be boet. De resident van Djambi seinde 28 Decem ber Eeruchte roover Panglima Sopi, na in stroomgebied Soongei Rengas te zijn overval len dooT pradjoerits-pat/rouille onder wd. in- lar.dschen schrijver Soetan Oloau, waarbij bui'gemaakt een voorlader, munitie, levens middelen en kleedingstukken, meldde zich met vijf bendeleden bij districtshoofd Pen- gaboean (Toengkal), onder inlevering van een Beaumont-karabijn (afkomstig van inder tijd in Gar.gsal in hinderlaag gevallen pra- djoerits-patrouille Indragiri), een dubbelloop jachtgeweer, munitie en blanke wapens. (Java Ct.) Metawei-eilandcn. De Sumatra- Bode verneemt, dat in de maand December bijna weder een rooverij en doodslag hebben plaats gehad, te plegen op de tolken Ta ha en Gasan en hun prauwvalk. Toen die beiden er de lucht van kregen, pasten zij goed op, zoodat ©en driemaal her haalde poging geen voortgang kon hebben. Er moet nu een aanklacht zijn ingediend tegen een Chinees, die de Pageiers van Sibe- roet zou hebben aangezet, tot die euveldaad. Het gevolg zou geweest zijn een onderzoek ingesteld door den civiel-gezaghebber, waar uit ook nog gebleken zou zijn, dat bedoelde Chinees Pageiers gedwongen zou hebben, met de revolver in de hand, om hem rotan te leve ren, waartoe zij uit vrees dan overgingen. Dagelijks moeien dergelijke tooneelen zijn voorgekomen. Verder zou gebleken zijn, dat. door dien Chinees uit een pantjalang lijnwaden zou den zijn gestolen, in 1905, die liij verborg in den tongkaug van den wd. luitenant der Chimeezen alhier, Lie Sim Tjoan. Van die overbrenging zou nu rapport, gedaan zijn aan do politie, met aanwijzing van den schuldige, die zich niet zou ontzien hebben, zijn wil door te drijven door met een séwa te dreigen. 'jJ©nieuwe politieke con trac- te n. De Sumatra Post van 4 Januari meldt De resident is heden van zijn reis naar Siak hier ter stede teruggekeerd. Naar wij vernemen, is hot oogmerk van dezen tocht volkomen bereikt. De Sultan van Siak deelt titans geheel in al de inzich ten onzer regeering ten aanzien der wensche- lijkheid om meerdere zorg te besteden aan de ontwikkeling van land en volk, en heeft, het gewijzigde politieke contract, waarin de nieuwere beginselen der Indische staatkunde rijn vastge:egd zonder verdere bedenking on derschreven. De resident heeft van zijn reis gebruik ge maakt om met-oen oen soortgelijk contract af te sluiten met den radja van Pelalawan Nu met. den eersten in anciënniteit der Delische vorsten het- nieuwe contract is ge sloten, zullen zonder verwijl de onderhande lingen met d» overige vorsten worden aango- vangc1 Mogen dezen een oven gunstigen uitslag hebben De expoditie naar Zuid- Guinea. Met ingang van 6 Januari is tij delijk ontheven van het bevel over het ka- beischip Telegraaf de gezaghebber bij de goyvernemen,ts-marine J. W. van Nouhuijs, teri einde hem in die gelegenheid te stellen doel te nemen aan de door het Indisch co mité voor wetenschappelijke onderzoekingen uit. te zenden expeditie naar Zuid-Nieuw- Guinea en de voorbereiding daarvan. (Bat. Nbld.) Kameroverzicht. Eerste Kamer. In de Vrijdag gehouden vergadering van de Eerste Kamer beantwoordde de mi n i s- ter van justitie de opmerkingen, die o\er zijn begrooting waren gemaakt. Men kan niet zeggen dat hij van kleine partieel© wetswijzigingen niet weten wil. Er zijn er bij de Tweede Kamer reeds aanhangig en binnen eenige dagen zal worden aangeboden een ontweru tot vereenvoudigde berechting van strafzaken voor den kantonrechter. De verspreiding van pornografische lec tuur is reeds strafbaar. De minister over weegt of er strengere bepalingen gemaakt kupnnen worden. Hij erkende dat de last om kosteloozen rechtsbijstand te verleenen voor de advo caten ten slotte te zwaar wordt. De gevangeniscourant kan zeer nuttig wer ken. Over den achterstand van werk bij de rechterlijke colleges had Spr. reedis zijta meening gezegd. Van uitbreiding van perso neel is hij geen voorstander. Bij de Tweede Kamer is zelfs een voorstel aanhangig tot wijziging der rechterlijke indeeling, hetgeen beoogt inkrimping van personeel. Bij de reorganisatie van Veenhuizen zal aan de ontsnappingen de noodige aandacht worden geschonken. De pandjeshuizen gaan den minister niet direct aan, die behooren thans bij Hoofdstuk V. Een afzonderlijke pensioenregeling voor de commissarissen van politie acht Spr. niet mogelijt. Met genoegen heeft de Minister ge hoord hetgeen over de zaakwaarnemerij werd gezegd en niet genoeg kan daartegen opge treden worden. Ook 's ministers meening dat candidaat-notarissen, die zich met zaak waarnemerij bezig houden, niet voor een standplaats in aanmerking moeten komen. Bij de replieken herhaalde de heer Van Waterschoot van der Gracht, (thans in bijzijn van den Min. v. Binnenl. Zaken), zijn grief tegen zaakwaarnemerij op notarieel gebied door een gemeente-ontvan ger met machtiging van den minister van binnenlandsche zaken. De Min. van Justitie, de replieken beantwoordende, verklaarde dat hij zoo noo- dig niet zal terugdeinzen voor een nood maatregel om de verspreiding van porno grafische lectuur tegen te gaan, maar voor alsnog acht de minister dien noodmaatregel niet gemotiveerd. Hoofdstuk Justitie werd z. h. s. goedge keurd. Eveneens een suppletoire begrooting voor hoofdstuk IV en de ontwerpen tot na turalisatie van Th. F. C. Zuhorn en 6 an deren. Dinsdag IJ uur binnenlandsche zaken. Voor de Tweede Kamer was het Vrijdag „Vragendag" De heer Schaper vroeg aan den Min. van Landbouw enz.Kan de Minister de verzekering geven, dat in zake de toepas sing der Ongevallenwet 1901, de praktijken van bij particuliere risicobanken aangeslo ten werkgevers, bestaande in het kunstma tige en opzettelijke nederdrukken van het getal aangegeven bedrijfsongevallen, gesig naleerd in het verslag omtrent den staat der Rijksverzekeringsbank over 1905, blz. 54, 55 en 56 en tegenover welke praktijken het bestuur der Rijksverzekeringsbank zich ver plicht achtte stelling te nemen, door con trole--maatregelen en, zoo noodig, door het bevorderen van strafvervolgingen thans met vrucht worden tegengegaan. Hierop antwoordde de Min. Veegens, dat hij op de vraag, zooals zij gesteld is, geen volmondig toestemmend antwoord kan geven, wel verzekerde hij dat het bestuur der rijksverzekeringsbonk doet wat in zijn vermogen is om te bevorderen dat de werk gevers, die eigen risico dragen of dit heb ben overgedragen aan een particuliere bank, hare 'erplichting tot het doen van aangifte behoorlijk nakomen, altijd met dien ver stande, d..t die verplichting zich niet uit strekt tot onibeteekenende ongevallen, en waarbij geen verdere geneeskundige hulp vereischt ie. Dat dat misbruik thans met vrucht wordt tegengegaan, kan thans niet volmondig worden verzekerd. Daartoe zal de werking moeten worden afgewacht van de controle en de strafvervolgingen, die het bestuur der rijksverzekeringsbank zich ver plicht acht in te stellen. Overigens staat aan het instellen van die strafvervolging in den weg, dat het wettige bewijs van schuld aan de overtreding niet kan worden geleverd. Hierop vilde de heer Schaper nog de volgende vraag stellen Kan de Minister dan ons te gemoeb ko men aan het laten verschijnen van het ver slag, niet mededeelen of in den loop van 1906 de cijfers der aangegeven bedrijfson gevallen in overeenstemming met den alge- mee nen regel zijn gestegen, zoodat rede lijkerwijs het misbruik als opgeheven kan worden beschouwd. Doch de Voorzitter kon deze vraag, zijnde eene nieuwe vraag die niet het karakter heeft van een nadere opheldering niet toelaten. Hierop werd de vergadering gesloten. Berichten. Handelsonderwijs en mid denstand. Naar men verneemt, zal het be stuur van de Nederlandsche Boud van Ver eenigingon van den handel dr ij venden en in- dustrieelen middenstand namens Z. Exc. den minister van Binnenlandsche zaken onder staande officdeele mededeeling in het bonds orgaan ,,De Middenstandsbond'' publiceereu. Handelsonderwijs Besluit no. VI van de algemeene vergade ring te Leeuwarden luidt als volgt ,,Het handelsonderwijs zoowel hetgeen voorbereidt tot den handel als hetgeen aanvult de prac- tische keunis in den handel opgedaan worde georganiseerd naar de onderscheidene be hoeften met steun van rijk, provincie en ge meente." Teneinde voor de handelcursussen subsidie van het rijk te erlangen heeft het bonds'be- stuur eene correspondentie gevoerd met Z. Exc. dien minister van Binnenlandsche za ken. De uitslag hiervan is geweest dat. de minister bij brief van 21 Januari 1907 no. 14962. afd. onderwijs, heeft te kennen gege ven genegen te zijn subsidie aan handels- cursussen te verleenen, c,,dcr zekere voor waarden die wij op verzoek van den minister openbaar maken. Wij zullen binnen dit© weken, tegelijk met den leiddraad van den heer dr. D. Bos voor de bemoeienissen van den middenstand bij de oprichting van handelscursussen een cir culaire voegen, waarin die voorwaarden nog eens worden omschreven. D© vereenigingon die handelscursusseu hebben of oprichten, kunnen dan steeds in hun archief vinden onder welke regelen rijkssubsidie wordt ver leend. Vereenigingen die meerdere circulaires wenschcn te ontvangen, wat zeer gewenscht is, gelieven dit te doen vóór 1 Februari aan den secretaris van den boud, W. Nieuwen- huizen, Nijmegen, SIichterhorststraat 1. ,,Het rijk draagt tot een maximum van 50 der jaarlijkse he uitgaven in de kosten bij, mits door de gemeente en do provincie eveneens subsidie worden verleend." De besturen der vereenigingon moeten aan de volgende voorwaarden voldoen le. Voor 1 Mei van ieder jaar wordit een aanvraag gericht aan den minister van Bin nenlandsche zaken om subsidie voor het vol gende dienstjaar dus in Mei 1907 voor het jaar 1908 om rijkssubsidie (op zegel). 2e. Bij de aanvraag meet worden overge legd eene gedetailleerde begrooting van de inkomsten schoolgelden, andere subsidaën, bijidragen van particulieren, enz. enz. en van de uitgaven van de school of den cursus voor het eerstvolgende kalenderjaar 1 Ja nuari31 December Dus niet als een wintercursus gehouden wordt voor den duur vin den cursus. 3e. De begrooting cn de rekening van de school of den cursus moet aan het depar tement van Binnenlandsche zaken ter goed keuring worden toegezonden. 4e. Het. programma van het te geven on derwijs en den rooster der lessen moeten worden goedgekeurd door den min iter van Binnenlandsche zaken. 5e Do benoeming van het onderwijzend personeel geschiedt, onder goedkeuring van den minister van Binnenlandsche zaken. Do voorwaarden zijn ook van toepassing op op- te richten vakscholen. De Nederlandsche Kamer van Koop handel te Brussel hield haar jaarlijksche al gemeene vergadering onder leiding van den hoer G. N. de Stoppolaar, die oen overzicht eaf van de uitgebreide werkzaamheden der Kamer in het afgeloopen dienstjaar. O. a. is het aan de bemiddeling der Kamer te danken, dat het comité beige des exposi tions a letranger afgevaardigden naar Ne derland gezonden heeft om na te gaan in hooverr© Belgische deelneming aan die ten toonstelling wenseholijk is. Door tusschen- komst- der Kamer zijn in het bureau voor Handelsinlichtingen te Amsterdam monsters t textiel-goederen voor den Congo uitgestald, die binnen kort. zullen worden aangevuld. De hoeren jhr. E. J. de Stuers, onder voorzitter; L. Moraelet on J. Stokvis, com missarissen, werden als zoodanig herkozen. Deze Kamer zal zich tot. de Staton-Gene- raal wenden in zake het wetsontwerp op het Nederlanderschap. De Kamer te Londen heeft, reeds zulk een adres verzonden, waarbij eenige wijzigingen in het ontwerp worden gevraagd in het belang onzer landgenooten. C«ntr.*B«id van Chr, Phil, lariohtintaa tn ■adarland. De Centrale Bond hield Maandagmid dag te Amsterdam een druk bezochte verga- deriug in „Eensgezindheid", onder leiding van dr. J. Th. de Visser. Mr A. do Graaf, van Utrecht, gaf een verslag van zijn bezoek aan 23 bij den Bond aangesloten philantropische inrichtingen en een beschouwing over de opleiding van hulp personeel daarvoor. Zijn opvatting van de hem opgedragen ta was niet, zich te be schouwen als inspecteur en controleur, maar alleen het opdoen van kennis omtrent de werking dor verschillende inrichtingen, en het verspreiden daarvan, om te komen tot moer waardeering en vertrouwen, en daar door tot algemeene belangstelling, zoo noo dig, om den grooten socialen en geestelijken invloed, die van Chr.-Phil, werk op ons volk uitgaat. Bij zijn bezoeken was Spr. opgevallen, dat de gestichten zoo sterk verschillenhij schrijft dat toe aan het gelukkig feit, dat. do meeste inrichtingen persoonlijkheden aan haar hoofd hebben, die haar stempel druk ken op het. werk, dat zij hebben te leiden en het huis, dat zij besturen. Bij den Centr.-Bond zijn thans aangeslo ten 26 vereenigingen, waarvan het college van diakenen te 's Gravenhage, geen gesticht- onder zijn beheer heeft. Niet bezocht wer den de inrichting voor havenloozen kinde ren te Amsterdam en Groot-Emaus te Hoen der loo. De 23 bezochte inrichtingen verdeelde Spr. in 3 groepena. huizen van barmhartig heid (6)b. verbeteringsgestiohten voor vol wassenen (6)en c. opvoedingsgestichten voor kinderen (11). Van de verschillende inrichtingen werd door den Spr. een min of meer uitvoerig overzicht gegeven Wat do opleiding van hulppersoneel be treft, algemeen was liet verlangen van de directies om haar toekomstig personeel aan de oigen stichtingen op te leiden. Spr. voelde daar ook veel vooralleen zou hij do kwee kei in gen-<h el pers cn helpsters nu en dan tij delijk in andere gestichten werkzaam willen zien. Dr. J. II. Gunning Wz. was 't met mr. De Graaf's meening op 't stuk der opleiding geheel oneens. Hij vroeg een nieuwe verga dering voor liet. debat daarover. Aldus werd besloten. Dr. Gunning zal dan de bespreking inleiden. In de voorjaars-vergadoring zal dr. L- Heldring spreken over de leemten en be hoeften in de Kinderwetten Commissarissen der naaml. vennoot schap de Zuid-Hollandsche Bank hebben ■tegen 8 Febr. a. s. een buitengewone aan deelhouders-vergadering uitgeschreven ter be handeling op nieuw, van hun voorstel van 4 December 11. in verband met op hun mee ning dat het toen genomen liquidatiebesluit onwettig is. Inmiddels heeft, de heer II. Ch. Vegtel bij de arr.-rechtbank afgelegd de ver klaring bedoeld in art. 47 V/. v. K., waar door de vennootschap van rechtswege is ont bonden en door hem als mede-directeur tot de liquidatie zal worden overgegaan. Tentoonstelling van Am bachtswerktuigen. Wij zijn in staat gesteld reeds nu een en ander over de inzendingen mede te deelen op de tentoon stelling, welke in Augustus en September te Amsterdam zal gehouden worden. Wel kan do commissie van organisatie met het oog op liet feit, dat eerst den 15den Februari de termijn van aanvrage tot plaatsing gesloten wordt en voortdurend nieuwe aanvragen in komen, nog op vele punten geen beslissing nemen doch ten minste voor eenige afdee- lingen is reeds een voorloopig plan kunnen vastgesteld worden Dit geldt in de eerste plaats de afdeeling voor de houtbewerking, welke wegens de toezegging van verschillende groote Engel- sche, Duitsche en Belgische firma's, zeer belangrijk belooft te zijn, en zelfs zóó groot van omvang dreigt; te worden, dat, teneinde voldoende plaatsruimte over te houden voor do overigi inzendingen, de commissie over weegt, daarvoor een afzonderlijk gebouw in den tuin op te richten. Een moeilijk vraag stuk bij deze afdeeling is verder, hoe de werktuigen in volle actie te doen zien, zon- der dat het groot© publiek er in te nauwe aanraking mede komt, en behalve krullen en zaagsel nog wellicht andere, minder ge- wenschte souvenirs mede neemt of personen die mot de bediening der machines bol ast- zijn, in hunne bewegingen hindert. Vermoe delijk zullen daarom de gezamenlijke ma chines van éénzelfde fabrikant tot één werk plaats vereenigd worden, en zal daaromheen eene soort zoor lage, rondloopende tribune of plankier gebouwd worden. Natuurlijk worden die tribunes zoo dicht mogelijk rondom de machines geplaatst; doch voor vakmannen en ernstig© belangstel lenden die het „naadje van de kous" willen weten, is zulk een bezichtiging niet voldoen de, en deze zullen dan ook in de afgesloten ruimten toegelaten worden. Hoewel ook het damespubliek vermoede lijk met genoegen al die haastig werkende machines zal bekijken, zullen zij zich nog meer aangetrokken voelen tot eene andere afdeeling: die der textielnijverheid. Zoo zal een groote firma uit Engeland op het gebied der klein-weverij een atelier opstellen met de nieuwste vindingen op dit gebied. Dit is vooral van veel gewicht, daar in sommige deelen van ons land deze klein-industrie op het punt staat groote veranderingen te on dergaan. Het is van harte te hopen, dat de ze tak van klein-nijverheid, welke in het buitenlnad met zooveel succes beoefend wordt, ten gevolge van deze tentoonstelling ook hier te lande een nieuwe vlucht moge nemen. Doch om te doen zien, wat zelfs met zeer eenvoudige werktuigen op dit ge bied is tot stand te brenigen, door wie het vak kundig verstaat, zullen een paar Zweed - sche dames op de tentoonstelling hunne werkplaats opslaan en zal als contrast aan een van de moer en meer uit het Gooi ver dwijnende huiswevers daarnaast een plaatsje in eigenaardige omgeving worden ingeruimd. Ook andere bekende groote firma's op het gebied der weverij, buitenlandsche en Ne derlandsche hebben hunne medewerking toe gezegd en zullen weefgetouwen in werking doen zien, alsmede, daar niet alles op de tentoonstelling kan gemaakt worden, ook de afgewerkte stoffen Eene andere afdeeling, evenzeer belangrijk voor beide geslachten zoowel datgene het welk men het sterkere, als datgene wat men het schoone noemt, is die van het schoen makersbedrijf. Niet alleen zullen de be kende groote naaimachine-fabrieken hunne vele werktuigen op dit gebied tentoonstellen maar ook specialiteiten op het schoenma- kersgebied hebben beloofd hunne nieuwe vindingen in te zenden. Vermoedelijk zullen op dit terrein, gelijk ook op vele anderen, de Amerikanen krach tig uitkomen, althans van allerweg© kwa men aanvragen om nadere inlichtingen in, niet het minst dank zij de ijverige bemoein- gen van den consul der Vereenigde Stater van Amerika den heer Hill, te Amsterdam, die ten krachtigste aanspoort tot tentoon stellen. Wegens het tijdroovendc der over- zeesohe correspondentie loidde dit nog niet tot definitieve afsluitingen. Op het gebied der voedings- en genotmid delen, een gebied dat misschien nog het meest de algemeene sympathie heeft, staan vel^ verrassingen te wachten doch hierover meende de commissie zich nog niet verder te moeten uitlaten. Een ding is bevredigenddat hoewel de tentoonstelling en haar doel, daar toch ge acht zouden worden in ruime mate bekend te zijn, toch nog in Nederland zoovele fa brikanten blijkbaar niet met de bijzonder heden bekend zijn, en zioh zelfs tot verkeer de personen wenden, tot hot verkrijgen van inlichtingen. De commissie der tentoonstelling verzoekt ons dan ook in herinnering te brengen, dat de algemeene secretaris is de heer mr. Mul ler Massis, IIccrengracht 357. Om de aandacht meer blijvend op do ten toonstelling te vestigen, is trouwens op de teokionschool voor kunst-ambachten, eone stichting der Maatschappij voor Nijverheid, een reclamebiljet in wording tor algemeeno verspreiding. Uitdediamantindustrie. De hedenmorgen plaats geiad hebbende telling der stembiljetten, ingeleverd op de beide lodenvergaderingen van den A. N, D. B., hesft het volgende resultaat gehadvóór do nieuwe overeenkomst (toelating van 2000 leerlingen en invoering van den S urLgen ar beidsdag) 1509 st.blanco 15 biljetten te gen de overeenkomst 2959 St., zood-1 de leden van den Bond met groote meerderheid het nieuwe contract onaannemelijk hebben ver klaard. Het hoofdbestuur ziet in dezen uitslag geen redenen om zijn mandaat ter beschik king van de leden te stellen Dc oude toestand, datccrende van 1904, blijft dus onveranderd gehandhaafd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1