Zaterdag 9 Februari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag. UT*. 819. Eerste blad. 5" «Inargangr. OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort 1.25. Jdem franoo per 1.75. Afionderl|jke nommen0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiön, mededeelingen ens., gelieve men TÓÓr 10 uur 'b morgens bij de Uitgevers in te Eenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestr&at 1. intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VER i EN TIÉN Van 15 regels f 0.73. - 0.13. Elke regel meel Oroote let'ers naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeron in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wutdt op aan Traag toegesonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter i kennis van belanghebbenden, dat bij Koninklijk besluit van 3 Januari 1907, no. 37, is bepaald, dat. de zeemilicien-verlofgangere van de lichting il905, roet uitzondering van hen, die krachtens do 2e zinenede van art. 99 of de 3e zinsnede van art. 114 der Militiewet 1901 daarvoor nog niet in aanmerking komen en diegenen van vorige lichtingen, voor wie krachtens een der genoemde artikelen 1907 als het derde dienst jaar moet worden beschouwd, in dit jaar zullen worden opgeroepen tot opkomst in werkelijken dienst, ten einde gedurende den tijd van vijf weken te worden geoefend d3t als datums van opkomst door den Minister va" Marine zijn vastgesteld Dinsdag 9, Woens dag 10 en Donderdag 11 April a. s., naar gelang van de schepen, aan boord waarvan de oefenin gen zullen plaats hebben dat de opgeroepenen zich, ieder op den voor hem bepaalden datum, naar de plaat6 hunner bestemming begeven, alwaar zij gekleed in de bij hun vertrek met groot verlof medegenomen militaire kleedingstukken en voorzien van hunne ïooigoederen. zoomede van hunne zakboekjes, voor zooveel mogelijk ten 12 uur des middags zich behooren aan te molden aan boord van het schip, waar zij zullen worden geoefend dat zij <slecht6 dan den vorigen dag op reis be hooren te gaan, wanneer de plaats van bestem ming niet binnen een dag kan worden bereikt en aat zij, die door ziekte verhinderd zijn op den bepaalden datum aldaar aanwezig te zijn, zich onverwijld na hun herstel moeten vervoe gen aan boord van het wachtschip te Willems oord. Amersfoort, den 8. Februari 1907. De Burgemeester van Amersfoort, WUIJTIERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gek-t op art. 37 der Drankwet Brengen ter openbare kenni-s lo. dat bij hen is ingediend een verzoekschrift- om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaal6e van verkoop, door Jacoba van Koo ien, weduwe van DiTk Cornelis Bettink, in de voorkamer van het perceel Oude Dievenweg no. [17 alhier 2o. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijke bezwaren bij Burgemeester en Weti ïoudere kan inbrengen. Amersfoort, den 8. Februari 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, J.G. STEK PERT KROESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht O* Duixsche verkiezingen. Nu de verkiezingen afgeloopen zijn en de nieuwe rijksdag is gekozen, dringt zich de vraag op den voorgrondHoo is nu in ver band met de als gevolg van de jongste ver kiezingen gewijzigde constellatie der partijen de politieke toestand geworden? De uitslag is niet geheel geweest, zooals de regeering gehoopt had. Zij had het parool uitgegeven tegen het centrum en de daar mee verbonden sociaal-democraten, de Wel- fen en de Polen. Beschouwt men alleen de twee hoofdgroepen, dan is de nederlaag van één, de sociaal-democratie, beslissend ge weest. Hot centrum is echter in den nieuwen rijksdag nog iets sterker teruggekeerd en men is terecht nieuwsgierig om te zien hoe de verhouding van centrum en regeering wezen zal. De officieuse Norddeutsche Allgemeine Zeitung heeft gelijk wij gisteren reeds hebben doen zien er nog eens den nadruk opgelegd, dat de partijen, die op 10 Decem ber tegen de regeer ing stemden, zóó ver zwakt zijn, dat zij geen meerderheid meer kunnen vormen en verder dat e. nu een nationale meerderheid gekomen is, die on afhankelijk zal zijn van het centrum en dat men, nu de machtig j oppositie van het cen trum gebroken is, opgelucht adem lean halen. Wil dat zeggen dat de regeering voor goed met het centrum heeft gebroken Sommig© bladen van de centrum-pers heb ben zicb zoodanig uitgelaten in hunne be schouwingen over den uitslag der verkiezin gen, dat men daaruit zou kunnen afleiden, dat 't centrum wel weer gaarne goede vrien den met de .geering zou willen worden en de vroegere verhouding gaarne hersteld zou zien. Op een succesvolle oppositie rekent de partij blijkbaar niet meer en haar positie in der rijksdag is. niettegenstaande zij sterker in ledental is geworden, toch duchtig ver zwakt. Welke richting zal de regeering echter i inslaan He', is nioeielijk te zeggen. Naar het aantal leden te rekenen, zijn de partijen der rechterzijde wat sterker geworden en sommige bladen meen en daaruit te kunnen afleiden, dat in de conservatief-clericale meerderheid een gevaar ligt voor een reactio naire politiek der regeering. Doch van den anderen kant het is de Frankf. Ztg., die dit uiteenzet wordt be toogd, dat die conservatief-clericale meer derheid ook reeds bestond vóór de ontbin ding. Het is echter de vraag of tusschen die partijen nog wel dezelfde krachtige samen hang bestaat als roeger. En onder de leden der conservatieve groepen is er menigeen, die met het centrum geen aanknoopingspun- ten heeft. Daar ko .it bij, da„ ook de positie der linkerzijde veranderd is. De linkerzijde, met inbegrip der sociaal-democraten, is in ge talsterkte achteruitgegaan door de geweldige verliezen dezer laatsten, doch daardoor is zij juist, sterker geworden. Dat moge op het eerste gezicht vreemd schijnen, maar wordt zóó verklaard, dat in de gecombineerde lin kerzijde der sociaal-democraten de talrijkste grbep vormden en den toon aangaven, waar door de burger-partijen ter linkerzijde in het gedrang kwamen. Dit is nu anders ge worden. De links-liberalen hebben nu de leiding gekregen en hun verhouding tot de uationaal-liberalen is zooveel beter ge-wor den. En aangezien bij den geheelen verkie zingsstrijd de wind krachtig uit den liberalen hoek gewaaid heeft, behoort de regeering daarmee ter dege rekening te houden en daarom acht de Frankf. Ztg. het gevaar voor een reactionaire politiek niet heel groot. De politiek laat zich niet alleen naar de cijfers der partijen regelen, zij staat onder den krachtigen invloed der onder het volk heerschende stroomingen. De regeering zou dan ook verkeerd doen als zij op die stem ming niet lette en b.v. weer de steun van het centrum zou aanvaarden. De buitengewone sterke toeneming der liberale stemmen wijst op een wensch naar liberale politiek en daartegen kan de regee- ring niet ingaan. Zoo vat ook de Vossische Ztg. de zaak op die een artikel over den eind-uitslag aldus besluit: „De verkiezing is voorbij en nu verwacht het Duitsche volk van vorst Bülow daden Het zal aan hem staan, om uit. de door zijn pers erkende vlucht die het liberalisme ge nomen heeft, een nuttig gebruik voor de praktische staatkunde te maken. Hij zal stellig niet vandaag op morgen liberaal wor- den, zoo ver zijn wij nog niet. Maar hij zal een onpartijdige houding kunnen aannemen, I de beloofde hervorming van het bestuur ter hand nemen en tal van verbeteringen kunnen bewerken, die allerwege even blijde zullen opgenomen worden als de laatste ka- binetsorder over de processen wegens majes- i ceitsschennis. Vorst Bismarck heeft eens ge- I zegd, dat ir.en goed conservatief kon regee- ren en toch bij de liberalen dank inoogsten. Hij zelf heeft de proef op de som geleverd Meer dan Bismarck in de dekade van 1866 j tot 1876 in de wetgeving volbracht, zal men I van den tegenwcordigen rijkskanselier niec j mogen verwachten. En reeds te lang, veel j te lang voelt men dat stilstand achteruit- gang is. Dus vorst Bülow heeft verwachtin- j gen opgewekt, het zal aan hem staan, om te verhinderen, dat de zwartgalligen gelijk krijgen met hun voorspelling- Alles blijft toch bij het oude." Duitschland. Berlijn, 8 Febr. De Norddeutsche Alligem. Ztg. deelt mede, dat de Koningin der Ne- i derlanden aan don Keizer haar diep lcedwe- ze® en hartelijke deeLneming over de jongste mijnramp laten betuigen. De „Vorwarts", het hoofdorgaan der sociaal-democraten, zwijgt merkwaardiger wijze nog altijd over den uitslag der verkie zingen. Het blad heeft in een hoofdartikel enkel de toespraak van den Keizer bespro ken, die gehouden werd tegen de bet-oogers voor het keizerlijke slot. Volgens de Vorwarts is do vijand, waar van Z. M. sprak, klaarblijkelijk het socia lisme, maar de sociaal-democratie zal met haar 3.j millioen aanhangers den aanval kalm afwachten. Dr. Arons, de verslagen socialistische can- didaait in Berlijn I, heeft na zijne nederlaag j een toespraak tot zijne partijgenooten gehou- den, waarin hij hun eenige harde waarhe- den toevoegde. Hij zeiae o. a. „Sedert wij een partij van 3 millioen zijn geworden, zijn wij door hoogmoed des geest es aangetast, die ons in een goede propgaganda belemmerd heeft. Wij pronkten met de sterk- te van onze partij en verstonden daarbij, de kunst niet, menschen van andere denkwijze I tot ons te trekken. Tegenover arbeiders die niet georganiseerd'waren,* deden wij ons voor als de verstandige, onoverwinnelijke sociaal- deanocraiten en stieten hen ai, in plaats van hen te winnen. Zulke menschen moeten wij echter niet behandelen als eeels, maar als achtergebleven jongere broeders. Dus weg met dien hoogmoed, en laten wij handelen zooals ornze partijgenooten in vroegere jaren deden, tien zij ondanks alle vervolgingen aan de verbreiding van de sociaal-democratische gedachten voorbwerkten.'" Het socialistische spotblad „Der wahre Jakob" schijnt ook een „rare" Jakob te zijn. De Köln. Ztg. vertelt, dat het den uitslag der verkiezingen in beeld gebracht heeft, door de sociaal-demokratie ans een overwinnaar voor te stellen, aan wiens voeten de geslagen burgerlijke partijen liggen. Zóó vast hadden de „Genossen" al bij voorbaat op de overwinning gerekend, en de ontzetting schijnt zóó groot te zijn geweest, dat zij heelemaal vergeten hebben dit over- 1 winningsnummer achter te houden. i Een bittere pil die „Wahre Jakob". Meer ad rem zijn de woorden waarmee de Mün- choner „Peter Schlemihl" in 1903 in een klein boekje vol spotliedjes den uitslag der toen gehouden verkiezingen bezong en die volkomen passen op den huidigen toestand: Ich musz jetzt mit Schmerz berichten, Von den jüngsten Wahlgeschichten, Wo das ganze Resultat, Jeden sehr verwundert hat. België. De XXe Siècle deelt mede, dat de priester Daens, de bekende christen-democraat, die nu ernstig ziek is, op raad zijner dokters, 30 Januari het besluit nam, zich op het ergste voor te bereiden. Hij wilde den deken van den St Maarten van Aalst bijl zijn ziek bed laten komen. Vooraf had hij een ge sprok met zijn broeder Pierre Daens. Pierre verzette zich niet tegen het bezoek van een geestelijke, maar wel vroeg hij achterdochtig aan zijn zieken broeder, of die zijn demokra- tisch verleden van 17 jaren lang op eenmaal wilde gaan verloochenen. De vicaris van den St. Maarten is bij den kranken priester gekomen en heeft van hem, in bijzijn van twee getuigen, de eerste be kentenis gehoord, dat hij berouwvol tot in keer was gekomen. Ik vraag Gode vergiffe nis, zeide priester Daens, voor het schan daal dat ik heb verwekt door ongehoorzaam te zijn aan mijn bisschop en den Heiligen Vader. Ik heb berouw dat ik zoo lang in staat van schorsing heb verkeerd en niets hdb gedaan om de schorsing opgeheven te krijgen Frankrijk. Parijs, 8 Febr In de Kamer verklaarde de minister van buitenlandsche zaken, Pichon, bij de behandeling der interpellatie over de financieele operaties zich sterk tegen de voortdurende bemoeiing van de socialis ten met de Russische staatkunde. „Ik ver vul den plicht", zeide hij, „dien ieder der hier aanwezigen moest vervulleu". Deze ver klaring werd langdurig toegejuicht, behalve door de uiterste linkerzijde. In antwoord op een rede van Jaurès ver klaarde de minister van financiën te betreu ren, dat geon voldoende reserve is in acht genomen tegenover een groot volk, dat steeds aan zijn financieele verplichtingen voldeed. Do minister acht het natuurlijk, dat met het oog op de geringe ontwikkeling der industrie, Frankrijk zijn geld in buiten landsche fondsen belegt, maar men moet den toestand niet overdrijven, want deze in het buitenland geplaatste fondsen geven kracht in diplomatiek opzicht. Nadat de beraadslaging gesloten was, werd de eenvoudige orde van den dag, goedge keurd door de regeering, aangenomen. De Kamer stelde in handen van de com missie voor do fiscale wetgeving een motie van Nassabueau, strekkende om de namen der stichters van emissie-syndicaten bekend te maken. De zitting wordt opgeheven. Frankrijk en het Vatikaan. Berichten, die de Univers en de Croix uit Rome hebben ontvangen, bevestigen, dat do Paus de circulaire van minister Briand en zijin voorwaarden voor de contractueele rege ling van het gebruik der kerken door do pastoors onaannemelijk heeft verklaard. Zweden. Een uHlewermgaquaestie, De Russische regeering had de uitlevering van een te Stockholm gevangen genomen Rus Jaukel Tsjerniak verlangd. Daarop had de Zweedscho regeer ing de tegenedsoh ge steld, dat Tsjerniak nie tvoor een krijgsraad, maar voor een gewone rechtbank gebracht zou worden en slechts voor die feiten zou te rechtstaan op grond waarvan zijn uitleve ring gevraago werd. De Russische gezant deelde daarop mede, dat de Russische regeering krachtens de wet ten des lands onmogelijk de eischen, door Zweden gesteld, zou inwilligen. In verband hiermede besloot do Zweedsche regeering Tsjerniak niet uit te leveren en gaf zij last hem zoo spoedig mogelijk op vrije voeten to stellen. Tevens gaf zij bevel dat Tsjerniak binnen 24 uur na zijn invrijheidstelling het land moest verlaten. tsjerniak is Donderdagavond op vrije voe ten gesteld. Servië. Men meldt uit Belgrado, dat een verbete ring verwacht wordt in de betrekkingen tus- scheu Servië en Bulgarije door het bezoek, da* de Bulgaarsche minister van buitenland sche zaken Stantsjow te Belgrado zal afleg gen bij gelegenheid zijner terugreis van Pe tersburg over Weenen naar Sofia. Men verwacht een antwoord van de re geering te Weenen op de laatste nota der Servische regeering over de quaestio van hot handelsverdrag. Volgens Servische bladen weet men thans reeds officieus, dat het anti woord van dien aard zal zijn, dat een alge heel afbreken aan de betrekkingen met Oos- tenrijk-Hongarije eerder te verwachten is dan de val van Paschitsk. Rusland. In verband met het aanstaande ge ding tegen Stössel, deelt de Roes uittreksels mede uit hetgeen bij de instructie verklaaid is. Substin, hoofd van den geneeskundigen die. t te Port Arthur, heeft gezegd da£ de bezetting uit 25.000 gezonden en 15.000 ziek in bestond. Deze laatsten hadden meest scheurbuik en typhus en generaal Stössel zorg. slecht voor geneesmiddelen. Gene raal Smirnof, de bevelhebber van de vesting, zeide dat er nog voor meer dan twee maan den mondvoorraden waren, generaal Biely, commandant van de artillerie, dat er voor ongeveer denzelfden tijd schietvoorraad was. Peiisa, 8 Febr. De gouverneur Alexan- drowski, bekend geworden a!s generaal-gevol machtigde van het Rooae Kruis in den oor log met. Japan, is gisteren bij het uitgaan van den schouwburg door een revolverschot gedood. Verdere schoten van den moordenaar troffen den assistent-commissaris van politie, een politieagent en den hem vervolgenden decorateur van den schouwburg. De moordenaar werd zwaar gewond naar het hospitaal gebracht, waar hij stierf. Woensdagavond werd te Koerek de land eigenaar Plohhof, een der leiders van de Octobriste® partijin zijn werkkamer ver moord. Ook zijn bediende werd gewond. Men schijnt hier met een politieke misdaad te doen te hebben, daar geld en voorwerpen van waarde onaangeroerd bleven. De moor denaars ontkwamen. Turkije. Het is bliikens een bericht uit Constanti- nopel tot nog toe niet gelukt den persoon, die een moordaanslag gepleegd heeft op Christitoh, don natuurlijken zoon van Ko ning Milan, te arresteeren. Dat zal in Constantinopel ook wel niet heel makkelijk gaan. Een verhaal van de Osterltde Pastorie 33 Uit het Deensch door BBT8Y BAKKER—NORT. I „Laat me liggen'" zei mevrouw Mette op ïekeran dag, toen de oude predikant haar kwam opzoeken. „Laat. me maar met rust, ik ben als een oud schip, dat goed voor af braak is, na gedaan en uitgevoerd! te hebben jwal het kon." „Eén reis zal het toch nog moeten ma ken'" zei de predikant kalm, „want daar door is geen vaartuig te oud of te gering, [indien we slechts den rechten st-uurman aan Jboord hebben." J Maar mevrouw Mette glimlachte koud. „Als er een stuurman is, die meent dat ,bij recht heeft op het vaartuig en die het ■Dog de moeite waard vindt het te bergen, dan zal hij wel komen, zonder dat ik een üoeds noodig heb om hem te halen. Vaarwel, mijnheer Find dank voor uw bezoek, u behoeft het niet te herhalen. Ik hdb u ver- &ocbt, mijn vriend, niet om an ij® geestelijke te zijn, dien heib ik niet noodig." Dominee Find was zelf in den laatsten tijd zee oud geworden. Hij voelde zich ziek en moe. ziek op eiken winterdag, in eiken don keren nacht. Met den vrede kwam ook de verslapping, na het jarenlang verdriet en leed. 't Was hem, of een vloed, die lang sterk en krachtig in zijn ziel had gebruist, nu op 't punt stond weg te vlceien of hij op enkele plaatsen den drogen zandbodem al kon merken of alles in hem verschrompelde, en zwak en machte"oos werd. Maar Vonne wist niets. Wanneer hij, met haar samen was, scheen hij de oude, gelukkig en vol hoop, zooals in den eersten tijd nadat hij haar had terugge vonden. Slechts wanneer hij alleen was, slo ten de muren van het leven zich al meer en meer achter hem. Maar hoog boven de nauwe muren zag hij een sterk licht, den glans van 't licht van den gezegende® dag, den dag, die niet door een nacht wordt gevolgd, dien geen duisternis kan uitdOoven. Nu en dan was het of de oude twijfel en angst weer boven kwamen in zijn ziel. Want hij durfde in 't geheel niet spreken over alles wat zijn ziel vervulde, en dat er een heilige feestglans over zijn gedachten lag, den avond voor den grooten feestdag, dat zijn ziel Gods aangezicht zou zien. Voor haar was het immers verdriet en scheiding de deur, die voor hem geopend zou wor den, be toekende voor haar de scheidings muur, waarover men niet kan klimmen, eer de tijd daarvoor is aangebroken. En weer ontwaakte zijn zelfverwijt. O, hoe had hij een kind de wereld kun nen inzenden, waarvan hij niet had durven hopen, dat hij den groei en jeugd zou kun nen ziennooit zou hij haar leven be schermd zien door de bol werken van het ge luk. O, hoe had hij het- toch kunnen doen! Als hij haar maar geestelijk verzorgd kon achterlaten, haar, voor wie liefde en teeder- heid noodzakelijker levensvoorwaarden wa ren dan het dagelijksche brood, wie eenzaam heid altijd het zwaarste lot. had geschenen Maar hij had het hart niet, hij kon het niet over zich verkrijgen met haar over zijn zorgen te spreken, na dien middag aan de beek, omdat hij bang was, dat ze zou den den, dat hij 't liefst zijn levensavond alleen, zonder haar, wilde leven, zonder haar, die hem zoo innig liefhad'. Sedert moeders dood' waren de groene lui ken niet van voor 11 et raam van haar kamer weggenomen Die kamer was in Vonne's kinderfantasie een geheimzinnig, bijna heilig vertrek. Hoe graag had ze daar eens naar binnen gekekenzij herinnerde zich nog het oude orgel in den hoek, het ledikant, de toilettafel, de witte gordijnen en zware zil veren kandelaars met de gele, gedraaide kaarsen. En dat, heen e® weer waaiend! be hangsel, dat zich altijd zacht bewoog, wan neer men de deur slechts opende, of. wat hard in de kamer Liep. Zij herinnerde zich nog waar de wieg met haar kleine broertje had gestaan, on hoe zacht ze in dien tijd hadden moeten loope». Nog lang nadat het kindje begraven was, kon mama het .niet velen, dat. iemand an ders dan op de teenen door die kamer liep. Het was alsof de adem van 't slapende kind nog in de kamer zweefde, als sluimerden hier zachte herinneringen, die niet gewekt moch ten worden. Ze herinnert zich haar moeder nog in den ouden, verlakten schommelstoel voor het raam. met het kleine kind op haar schoot. Urenlang kon ze zoo zacht heen en weer schommelen en eLken keer als de stoel naar beneden ging, boog ze het hoofd voor over en kuste het kind op het fijne, zijde achtige haar En ze herinnert zich een dag, diat, toen ze binnenkwam, moeder op de knieën lag, met de armen op haar ledikant, en zoo luid snik kend. dat. het oude behangsel beefde, en het precies scheen alsof alle roode, zwaaiende rozenranken zacht deelnemend haar fijne blaadjes schudden'. Op een.' dag in den zomer, toen vader op reis was, was een der planken in die. luiken losgegaan en gevallen. Vonne zag het, en was op hetzelfde oogenblik bij het raam maar het gevoel een heiligschennis te be gaan, was bij haar 200 sterk, terwijl zij daar stond, dat ze twee malen wegging, vóór ae het waagde naar binnen te zien. Maar alles wat ze had gezien, was slechts een zonne straal, die iin de stof danste; en op de plaats waar het licht op den vloer viel, ontdekte ze een geel geworden stuk kant. va.11 mama's friseerman tel, die van den stoel was afge gleden. Ze had de plank er dadelijk weer in doen zetten, vóór vader thuis kwam die kamer behoorde hem alleen. Nu ze veel alleen was en leed, voelde zo so>ms een ziekel'ijken drang in de kamer te sluipen, waar moeder had geleefd en geleden wie weet .misschien was er nog iets van haar ziel daarbinnen zij was toch haar kind, misschien zou ze komen om haar armen om Vonne's hals te slaan, en haar aan haaT 'liorst te laten uitschreien. Wamt juist daaraan juist daaraan, eens echt te kunnen uitschreien, had Vonne zoo'n behoefte. Ze dacht cr aan, hoo dikwijls de menschen medelijden hebben met degenen, die schreien en bedroefd zijn welk oen on rechtvaardigheid jegens allen, die moeten lij den zonder tranen. Vele malen was ze opgestaan en uit den tuin gegaan met. het vaste besluit, dat ze nu alles aan haar vader zou zeggen, om dan bij hem te mogen uitschreien maar telkens was ze halverwege teruggekeerd. „Nee!" had ze telkens en telkens tot zich zelf gezegd „waarom hem ook nog ongelukkig te makenalleen heb ik het geluk genoten, nu moet ik ook alleen lij den." Dikwijls was ze ook begonnen' Troels te schrijven. Ze wist. niet waar hij was; maar zij herinnerde zich, dat hij haar eens had verteld, waar Ebstrup woonde, in een van de laantjes op Frcderiksiberg. Waarschijnlijk was hij daar, in elk geval zou de brief, daar heen gezonden, wel in goede handen komen. Maar ook daarin was ze halverwege blijven stekem, radeloos en -bedroefd!. O, indien vador jonger en sterker was ge weest, zoodat ze hom tot haar vertrouweling had kunnen maken, en hij behalve haar va der en geestelijke ook haar vriend had kun nen zijnZou zijn oud hiart liaar wel kun nen volgen en bogrijpon? En bovenal, zou hij den last kunnen dragen, dicm ze zoo gaarne met een vriend zou deelon? Bn ze dacht, aan vaders woordenZijn aangezicht is do gezegende dag o, maar zij was nog zoo jong, zou ze niet eerst een aardseh geluk mogen cischen, zou haar jonge ziel werkelijk gedwongen zijn het geluk te zoeken in berusting en vrede? „Denk er aan, Vonne, de eerste behoeft niet altijd de rechte, of de eenige te zijn!" Maar ze voelde, zo wist zoo zeker, dat wat het leven haar ook tegemoet kon voeren Troels altijd degene voor haar zou zijn, die de Deensche dokter voor mama was geweest „haar levens eerste en eenige." Wordt r-vulyd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1