«Ede jaargaiif. Woensdag 13 Februari 1907. _B UITEN LAN FEUILLETON. De Gezegende dag. F. 233. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Pot 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per poet1.75. Afzonderlijke nummerso.05. Deze Courant Terschijnt Dagelijksmet uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertantiên, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Teïephoonnummer 66. PRIJ8 DER ADVERTENTIÊN: Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- Ö.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot bet herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Èena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Hat Engelsche pariamant. Gisteren is de nieuwe zitting van het En- gelsche parlement geopend en daarmee is een tijdperk, aangevangen, dat voor het poli tieke leven in Engeland hoogst belangrijk zal zijn. Er is een conflict tusschen de beide, huizen, waarin het parlement bestaat; het Lagerhuis zal den strijd aanbinden tegen het Huis der lords. Het is bekend dat de liberale whips de partij gen oo ten ter zitting opgecom mandeerd hebben met de mededeeling, dat er ..matters of grave public importance" aan da orde zouden komen. Wat die zaken van het ernstigste openbare belang beteekenen, is wel duidelijk gebleken uit de redevoerin gen, die tijdens het reces door verschillende ministers zijn gehouden. Meer dan eens is er gewezen op den strijd die tegen het Hoo gerhuis begonnen zal worden. Het Lagerhuis is vleugellam. Het Huis der lords maakt aldus laat do Daily News zich uit zijn werk onmogelijk. In het volle getij der hervormingsgezindheid, die naar het Lagerhuis een vooruitstrevende meerder heid zond, zooals nooit te voren gezien is, plaatst het kleine gezelschap van mannen, die hunne positie danken aan erfelijkheid en privilegie, zich op zijn pad en verhin dert iederen vooruitgang." ,,IIet Huis der Gemeenen is absoluut. Het is de Staat." Dit woord van den lateren lord Beaconsfield, dat hij als Benjamin Disraeli in 1844 in zijn roman „Conningsby" neer schreef, mag en zal in deze tijden wel in berijmering worden gebracht. In den strijd tusschen de twee huizen zal het er om gaan wie van de twee de hoogste macht moet heb ben het direct door het volk gekozen huis der gemeenen of dat der lords, dio er hun plaats krijgen door hun geboorte, enkelen ook door verheffing. Men moet zich voorbe reiden op een beperking van het recht van „veto" van het Hoogerhuis. In de 17e eeuw werd aan dit Huis de be voegdheid ontnomen om wijzigingen te bren gen in financieele wetten. Het recht om ze al te stemmen heeft het echter sinds dien behou den en dat recht heeft het nu nog, ofschoon het daarvan nooit gebruik heeft gemaakt, behalve één maal in 1860, toen lord Palmer - ston eerste minister was. Het betrof toen de wet tot afschaffing van het dagbladzegel, welke door het Hoogerhuis werd verworpen. Deze wet werd toen in den loop van het jaar ingelascht in de begrooting en in dien vorm werd zij door het Hoogerhuis goedgekeurd. Het Lagerhuis heeft alleen het budgetrecht en tegen de begrooting, al krijgt die dan feitelijk eerst rechtskracht na de goedkeuring door het Hoogerhuis en den Koning, durft het Huis der lords zich niet te verzetten. Vroeger heef men, nadat het Hoogerhuis een paar wetten had verworpen eens het middel willen toepassen om de meer derheid in dat Huis om te zetten, door den Koning voor te stellen -sen aantal pairs voor het leven dus geen erfelijke zetels te benoemen. Enkel het dreigen daarmede deed Lr' Hoogerhuis toen zwichten. Het is echter zeer d- vraag of dit nu weer zo© zijn zou en het ligt dan ook niet in do bedoeling van de tegenwoordige regeering om dat middel aan te vatten. M,en schijnt thans aan meer ingrijpende wijzigingen te denken. Loot Is lord Oewe eon paar weken geleden verklaarde, zal men de erfelijke wet gevers, die met „gemerkte kaarten en valsche dobbelsteenen speelden" krachtig te lijf gaan. Zal daartoe vooraf een beroep op de kie zers worden gedaan? D'e Daily News meent, dat dit noodig is om de overtuiging duidelijk te vestigen, dat de politiek van de meerder heid in het Lagerhuis werkelijk do uitdruk king is van den volkswil. Maar dit zou toch geen oplossing geven aan het conflict, daar het Hoogerhuis daardoor in zijn wezen niet veranderd wordt. Indien men aan. het nieuw verkozen Lagerhuis de Onderwijswet, die do aanleiding is geworden tot het conflict, nog maals aanbiedt, dan zal heb dio natuurlijk wederom aannemen en het Hoogerhuis zou die dam evenzeer verwerpen als het dit nu gedaan heeft. Het gelieele tussclienspel der Lagerhuis-ontbinding zou dan als overbodig achterwege gelaten kunnen worden. Hoe do oplossing zijn zal van don strijd, d'e aan het Lagerhuis de suppremat'e op wetgevend gebied moet bezorgen, is thans nog niet uit te maken. Misschien zal da ro- geering oen voorstel bij het Lagerhuis in dienen, waarin wordt uitgedrukt dat voortaan een wet, die door het Hoogerhuis ééns verworpen is, in de volgende parle- mentszitting, zonder de goedkeuring van het Hoogerhuis aan den Koning ter bekrach tiging kan worden voorgelegd. Aan do samen stelling vam het Hoogerhuis zelf zou dan niet behoeven te worden getornd. In de troonrede, waarmede Koning Edward gisteren de zitting opende, heeft hij den lords liet volgende over de quaestie toegevoegd. „Ernstige quaesties aangaande d© werking vam ons parlementaire stelsel zijn gerezen uit ongelukkige geschillen tusschen de twee huizen. Mijn ministers wijden hunne aan dacht aan dit belangrijke onderwerp, met het doel de moeielijkheden op te lossen." Waarin de maatregelen om tot oplossing te komen zullen bestaan, is dus nog in het duister gelaten. Diat do strijd ernstig zal zijn blijkt ten overvloed© nog uit hetgeen de premier Sir Henry Campbell Bannerman in het Lager huis bij de behandeling van het adres van antwoord gisteren heeft verklaard. Hij zeide .dat de quaestie van het geschil tusschen de twee huizen het belangrijkste deel van de troonrede was en dat de tegen woordige toestand „is verkeerd, gevaarlijk en demoraliseerend." Do verzekering dat die quaestie moet opgelost worden, voor de oplossing nog moeielijker zal zijn geworden, werd met luide toejuichingen begroet. Ook blijkt- uit hetgeen Sir Henry zeide. dat do samenstel ling van het. Hoogerhuis on aangetast zal blijven. (Voor verdere bijzonderheden over d© troonrede verwijzen wij naar de berichten). Dultschland. De „Bund der Landwirte" heeft Maandag te Berlijn in het circus-Busch zijn algemeen© vergadering gehouden. De voor zitter, Freiherr Von Wangenheim, bracht een woord vam dank aan den vorigen minis ter van landbouw Von Podbie'ski, voor zijn zorg voor de agrarische belangen. Het aantal leden van den Bund is het vorige jaar gestegen van 270.000 tot 282.000. Daarvan behoort 89 tot het kleine grond bezit, 104 °i tot het middelbare en slechts 2 tot liet groot grondbezit. Dr. Oertel gaf een overzicht van de han delsbetrekkingen van Duitschlaud met het buitenland. Aan het slot va-n zijn beschou wing stelde hij de volgemde motie voor, welke met algemeene stemmen werd aangenomen „De algemeene vergadering van den Bund der Landwirte verwacht: 1. dat aan de na mens de verbonden regeeringen door den minister van binnenlandsche zaken graaf Posadowsky afgelegde verklaring, dat verdere verzwakkingen van het Duitsche toltarief uitgesloten zullen zijn, zonder voorbehoud en onvoorwaardelijk zal worden vastgehou den 2. dat iedere onderhandeling over het afsluiten van een handelsverdrag slechts met erkenning vam deze grondstelling zal gevoerd worden3. dal. dienovereenkomstig do ver bonden regeeringen, in het bijzonder tegen over de Vereenigdo Staten van „Noord-Aino- rika af zullen wachten, welke verdere con cessies deze zullen willen geven'voor de thans voorloopig vastgestelde gunstige bepalin gen; 4. dat do verbonden regeeringen tegenover verschillende couranten berichten, die de strekking hadden ongerustheid ou wantrouwen te brengen in do kringen dor Landwirte, ondubbelzinnig zullen verklaren, dat zij standvastig zullen vasthouden aan de bovenvermelde principes." Dr. Oertel resumeerde ten slotte de wen- schen van den Bund der Landwirte aldus: geen oeconomisclie tegemoetkoming, om er staatkundige vriendschap moe te koopen geen oeconomisclie vrede tot eiken prijs; geen inschikkelijkheid jegens het buitenland geen prijsgeven van den Duitschen Lamd- bouw. Volgens een bericht uit New-York zou de Amerikaansche commissie de voornaamste bepalingen voor liet definitieve handelsver drag met. DuitschLand openbaar gemaakt hebben. Uit Berlijn wordt echter aan de Köln. Ztg. geschreven, dat dit zóó opgevat moet worden, dat het hier niet betreft, het werkelijke handelsverdrag, wa.nt noch de Duitsche noch de Amerikaansche commissie hadden volmacht om dat af te sluiten. De taak, die de beide commissies te ver vullen liadden, was slechts een voorberei dende, en al is het resultaat van haar arbeid vervat in een ontwerp-verdrag, daaraan zijn noch Duitschland noch de Vereenigde Staten ook maar ©enigermate gebonden. Reeds vroeger is er op gewezen, dat na het vertrek der gedelegeerden van de Ver eenigde Staten uit Berlijn deze bij bun terugkeer in Amerika, eerst nader overlag hadden te plegen met de staatslieden, die daarin mee te spreken zouden hebben. Het feit der publioeering van hot ontwerp kan misschien zóó uitgelegd worden, dat de re geering der Vereenigde Staten het ontwerp als bruikbaar beschouwt en daarover het oordeel van den Senaat wil vernemen. In ietier geval kan men daaruit opmaken, dat president Roosevelt en zijn ministers do oprechte bedoeling hebben om met Duitsch land tot overee n st©mming te geraken en dit is een voor Duitschland gunstig verschijnsel Diat niettemin het handelsverdrag in den Amerikaansclien Senaat grooten tegenstand zal ondervinden, is buiten kijf. De verantwtoordelijke redacteur van de socialistische Mannheimer Volkazeitung is in hechtenis genomen, wegens een artikel dat kritiek oefende op de monarchistische ge zindheid vam de burgerij. Het nummer van liet blad is in besllag genomen. Frankrijk. Jaurès, do Frausche sociaal-democrat ische leider, heeft in de arbeidsbeurs te Saint- Etienne eene redevoering gehouden, waarin hij de samenwerking van allo sociaal-demo craten bepleitte en betoogde, dat hij wel Briand's houding in zake liet vraagstuk der scheiding van Kerk en Staaf, had goedge keurd, maar dat hij elk optreden tegen de onderwijzersvakvereeniging zou bestrijden. Zwitserland. In de vergadering van den Bondsraad wordt een nieuwe postwet behandeld. Een der bepalingen is, dat een port van 2 centi mes zal geheven worden voor briefkaarten in plaatselijk verkeer en daaraan hoeft de Bondsraad zijn goedkeuring gehecht. Dó al gemeen gewenschto verlaging van het port voor binnenlandsche brieven tot 5 oentimen, heeft hij daarentegen afgewezen. Nu door de verplaatsing van den Zwit- sersclien gezant te Yokohama naar Tokio en in eerstgenoemde plaats geen vertegenwoor diger van Zwitserland meer is, heeft de Bondsraad op verzoek van de Zwitsers te Yokohama besloten, dat de te ^okio resi- deerendo gezant eens per week naar Yoko hama zal gaan om audiëntie te verleonen. Engeland. Londen, 12 Febr. De Koning, vergezeld van de Koningin, opende het Parlement met het gebruikelijk oude ceremonieel, in tegen woordigheid van den Prins en ©le Prin ses van Wales. De Koning las cle troon rede voor, waarin hij zeide„Het doet mij genoegen te kunnen mocledóe- len, dat de betrekkingen met de bui- teniandsche mogendheden van vriendschap- pel ij ken aard zijn gebleven." De Ko ning herinnerde aan de aardbeving te King ston betreurde do daar geleden verliezen aan menschenlevens en herdacht met innige dankbaarheid tie sympathie, bewezen door het volk der Vereenigde Staten, blijkende uit de spoedige hulp, die door de maritieme autoriteiten van dat land was verleend. „Hot eerste bezoek"', zoo vervolgde hij, „van den Emir van Afghanistan aan Indië is voor mij en, naar ik vermoed, ook voor don Emir zelf oen groote voldoening geweest, daar dit strekte tot bevordering van vriendschappe lijke gevoelens, die in Ind'ië nog gewichtiger zijn dan formeele verdragen. Terwijl er naar wordt gestreefd de kracht en de eenheid van de uitvoerende macht onverzwakt te laten, zoek ik tevens naar verbetering der middellen om den grondslag voor den vrede te verster ken, ten bate van een goed bestuur over de uitgebreide bevolking, die aan mijn hoede is toevertrouwd. „Ernstige quaesties, betrekking hebbende op ons parlementaire stelsel, zijn ontstaan ten gevolge van ongelukkig© geschillen tus schen de twee Huizen. Mijine ministers wij den hunne aandacht aan dit belangrijk on derwerp, met het doel de moeilijkheden op te lossen. „Do aandacht vau het parlement zal ge vraagd worden voor maatregelen voor een verdere zelfstandigheid van het Iersclio volk onder verzekering van beheer over hun eigen zaken en door overigens het regeeri n gsstefeel te verbeteren, wat de administratieve en financieele zaken be treft Er zullen ook voorstellen wor den ingediend omtrent de hervorming van het. hooger onderwijs in Ierland, waarbij de Koning vertrouwt, dat de moeilijkheden, die zoo langen tijd de ontwikkeling van het hooger onderwijs in Ierland hebben te gengehouden, uit den weg zullen worden ge ruimd." Verder kondigde luj de indiening van een 'aantal wetsontwerpen aan, waaronder de op richting van een Hof van hooger beroep in strafzaken, van een ontwerp tot regeling der werkuren in de mijnen en tot- wijziging dór patentwetten Londen, 12 Febr. Voor een geheel govuld huis word in het Lagerhuis de beraadslaging over het adres van antwoord begonnen. Bannerman zeide, dat- de kwestie van het geschil tusschen de twee Huizen het belang- rij'kte deel van de troonrede was. Hij erkende ten volle den ernst van de taak, waarmede de regeering te gelegener tijd het Huis zou vragen zich bezig te houden. De kwestie, der betrekkingen tusschen de twee Huizen was de kwestie, die de regeering aan do orde zou stellen en niet de kwestie der samenstelling van het Hoo gerhuis. Wij moeten vervolgde de minis ter een zoodanige regeling van do l>etrekkingen tusschen do twee Huizen heb ben, dat wij: in slaat zullen gesteld worden, om de wensohen ©les volks ten uitvoer te brengen iu een redelijko overeenstemming. De tegenwoordige toestand is verkeerd ge vaarlijk en. demoraliseerend. Ik ben er'niet zeker van, dat wanneer wij dieper in de" kwestie treden, de oplossing er van niet ge makkelijker zal blijken dan zij nu schijnt te zijn. Maar in allen gevalle moet de kwestie opgelost worden (luide toejuichingen). Over de Iersche kwestie sprekende, vroeg Bannerman Kunnen wij ontkennen, dat het Iersche volk gerechtigd is zijn eigen huishou delijke zaken te regelen, zoo lang het zich niet bemoeit met de zaken van Engeland en er niets geschiedt, dat dc oppermacht van het Parlement verkort? John Redmond. Iersch nationalist, ver klaarde, dat niets anders ook maar een be trekkelijk vrede en welvaart aan Iorland zou brengenda.n de toekenning van een parlement met een uitvoerende macht daar aan verantwoordelijk. Spanje. De Koning van Engeland wordt in het be gin der volgende maand te Biarritz ver wacht, waar Koning Alfonso hem een be zoek zal brengen. Volgens do Herald© zal de openbare be handeling van het proces betreffende den aanslag op het Koningspaar den 15. April beginnen. Servië. Gelijk men weet is onlangs te Constanti- nopol een moordaanslag gepleegd op den 19- jarigen natuurlijken zoon van wijlen koning Milan van Servië. Daar deze Christitsch be schouwd wordt als de laatste afstammeling van het- huis Obrenowitseh, is hot vermoeden uitgesproken dat men hier te doen zou heb ben met. een politieken moord. Het schijnt dat de onlangs gestorveu Hon gaarsche graaf Eugen Zichy, die voogd was over den jongen Christitsch. bij dezen en zijne moeder de hoop gewekt- had, dat hij op den Sorvischen troon zou worden verheven en sedert beschouwde de jongeling zich als kroon-pretendent. In verband daarmede is het vermoeden uitgesproken dat ©le moordaanslag zou zijn gepleegd op aandrijven van de aanhangers van het tegenwoordige Servische koningshui? der Karageorgewitsch. Koning Milan moet indertijd zelf er aan gedacht hebben om, toen Alexander's posi tie wankel begon te worden, na een moge- Ken verhaal ran de Osterlide Pastorie 35 Uit het Deensch door BETSY BAKKER—NORT. Indien ik niet wist, juffrouw Yvonne, dat er iu elke vrouw, zelfs in de gevoelens van een jtmge vrouw ten opzichte vam een man, iets van de teederheid van een moeder is tegenover het zware en hulpelooze in de na- tuui van dep man dam zou ik nu niet zoo tot u schrijven,want aan die teederheid heeft Forum eigenlijk het meest Ibehoefte. Ik weet, dlait- hij' nooit zal1 koanen, vóór u hem roept, over hoe dongen of korten; tijdi dat ook mag -gebeurenmaar denk er aan, juffrouw Find, dat men ook kan Toepen, wanneer het te laat is, wanneer het oor, dat men wil bereiken, niet oneer wil luisteren, de stem miet meer kan onderscheiden, die het eens boven alle andore, hem onverschil lige stemmen liefhad. En -men kan zóó laat roepen, dat dó mond, die moet antwoorden voor altijd verstomd is, of dó woorden ver geten heeft, welke de roepende het liefst wil hoeren Lieve juffrouw Yvonne,' 'tis me of ik u zoo goed ken, dat ik u alles mag zeggen want .niettegenstaande Forum's korte be schrijving, ken ik u. U weet. zelf, dat men dikwijls in de stem meer kan hooren dan in de woorden zelve, Bovendien heb ik bijna dagelijks uw por tret gezien, waaraan Forum dezen herfst, thuis .gewenkt heeft dat, waarop u onder dien rozeuboom zit ik zie u zoo duidelijk voor me, met uw blond haar, bleek© wangen en kinderlijk schuwe oogen, waarin een nog onontdekte wereld van teederheid en warmte, een heel sprookjesrijk van vage ver langens schijnt te liggen. En wanneer ik tegenover dit portret- sta, zoo wonderlijk levend iu zijn stille rust,, dan krijg ilk moed tot u te zeggen „Kleine Vonne roep eer het. te laat is! Niemawd zal met feederder hand dón nevel sluier van anbewaidtheïd en poëzie, die je verlangens 'bedekt, opheffenniemand zal voorzichtiger den dauw van de ruiten van je kinderoogen wegblazen niemand zal je zoo hoog, niemand zal je zoo ferm dragen als hij. Ja inu heb ik niet meer op mijn hairte; vergeef me, diat dik iiu uw bestaan ben ge drongen, maar denk er eveneens aan, dat het niet. met een verzoek om oen aalmoes is voor iemand, die misschien reeds alles ver lo ipen heeft maar om een dierbare erfenis aan uw voeten té leggen, en u te vragen met miju blik in den uwe ,,I>urft u die van u stooten, juffrouw Find durft u dat?" Troel''s vriend, JOHANNES EBOTRUP. Vonne vouwde den brief langzaam en aar zelend samen, maar haar -borst gimg heftig op en neer, en er schitterde een glimlach in haar oogen Want op hetzelfde oogeoiblük werd ze zich voor dc eerste en laatste maal bewust,, dat een heimelijke angst, dat zijn liefde dood; zou zijn, ©liep im Tiaar gebrand ltad. Eerst op het, o ogenblik, dat die angst, verjaagd werd; durfde ze dien in dó oogen zien daarom was het een berouwvolle, maar glimlachende blik, die afscheid nam van dezen angst. Nu meende ze alles te kunnan dragen, alles te kunnen doen, nu ze slechts wist, ©lat- hij van liaar hield. 't. Was haar alsof deze broef hem als een erfenis, als haar bezitting had achtergelaten Hoe ver ze ook vam elkaar waren, niemand kom ikomeni om de erfenis op te eisclien vam haar was hij, nu en in alle eeuwigheid. Mevrouw Mette werd op een tintelenden witten winterdag begraven de sneeuw was weggeveegd, waar ze moest liggen toen het graf diclitgeworpen was viel de sneeuw er weer op neer, zoodat de bloemen op het witte dek lagen, als op het- laken van een bed. Er woei een 'bijtcmidle, scherpe Oostenwind, de oude predikant .rildó in zijin dunne over jas. zijin lange grijze haren sloegen als zilve ren vleugels tegen zijm slapen en streken langs zijm ingevallen waugen. Een oogen blik stond hij daar niet we tend wat hij zou doen. strijdend met. zich zelf Toen kuchtte hij. En de aanwezigen rek ten hum halzen uit om te luisteren, met de handen aan de oorschelpen om deze te be schermen tegen de scherpe windvlagen. „De overledene hoeft gewonsoht-, dat er niet gezongen of gesproken zou worden bij liaar graf." zei hij; zacht- „en daarom zal het ook stil om haar naam zijn. Maar indien er iemand onder u is. ©lie misschien op dit ©ogenblik ©lonkt, „ik dank u, God, dat- Lk niet ben als deze" laat die dan naar me vrouw Meble's grafsteen gaan. en de woorden van den 'tollenaar llezeui. Eu denk eraan, dat de schrift ons mededeelt, ©lat, déze 'begena digd vóór de anderen naar huis ging. En een na een vielen de handen van de oor en zwijgend en gebogen ver-spreidde zich de schaar elk ging naar zijn eigen bezig heid. Voetje v©x>r voetje ging ook de oude pre dikant, naar huis, hij hijgde en hoestte, en leunde zwaarder op Vomne's arm dan anders. „Is u ziek?" vroeg ze, hem aankijkend. „U loopt zoo .moeilijk." Maar haar vader hoorde haar niet. Stil glimlachend staarde hij, vóór zioh uit. „En begenadigd ging deze naar huis!" fluisterde hij zacht„maar huis! naar huis Plotseling bleef hij staan, en legde zijn ar.n op dien vam Vonne. „Vonnezei hij „Kijlk eens ©laar naar hei. Westen wat- komt. daar aanglijden tusschen de roode avondwolkenVon ne zie eens op naar dó zon, en ztg mij wat je daa-rziet." Ze volgde do richting van zijm blik. „Ik zie oen machtige wolk vorm ingant woordde ze, „verlioht door de zon, met witte t©>pi>en. als een spiegelbeeld van verre, met sneeuw 'bedekte bergen." Maar de predikant hoorde haar niet. „Ik zie ©le boot, die Darvto zag," fluister de hij met- zachte vreugde in zijn stom, „die kwam uit het- paradijs door geen riem, geen zeil werd dio voortgeduwd, maar aan het roer stond een engel mot zacht wuiven de vleugels, die ©le koot voortbewogen, als j witte voeren zeilen." Vonne staarde ernaar. „Kan u zich herinneren, vadei^ hoe veel burchten- on steden, Hoe veel schepen en bo- ïane -wij uit de avondwolken hebben opge bouwd. foei: ik klein was wat zeilden we vcr mot die schepen, hoe h©x>g stegen we op die torens.' ..Zoo veel burchten hebben we gebouwd, en zoo veel schepcm," zei de predikant, „en nooit vóór dezen avond kwam er oen bode van het. paradijs tot mij!" In het dal ligt de tuin van do pastorie, rijn schittert op alle takken rijun op berk en olm, met den glans vam edelgesteente, in zilver gevat. de pastorietuin ligt zelf als oen land van elfen, geweven iu het net- van witte droomhanden. En onder 't besneeuwde portaal der zilverpopulieron gaat de oude eu en koning inzijm slot de oude elvenko- n.ng met rijm in 't haar en sneeuw op wang en hand. Wit en zwijgend botroodit- hij don ©brompel van zijm rijk. Toen Vonne een tijdje later voor haat' spiegel zat om het liaar op te maken, dat door den wind losgeraakt was zag 7.c' door de open deur, dat er een lange, smalle licht streep in de gang viel op <fe plaats, waar do deur toegang gaf tot mama's kamertje. Ze sloop er heen ja, do deur stond op een kiier. Zacht liep ze naar bin.iy?n Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1