ar\ #8i. 3*° Jaargattg. Vrijdag 22 Februari 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. AMERSFOORTSGH DAGBLAD f 1.15. - 1.75. ABOmrEMlFTSPRIJg Pot 8 rnuto toot Ajcmfeort Jdwti fnsto par pott Afaonderigke DimmenW|IW. Da» Cowan* raraahgnt D&gelfki, mat aitaondering ran Xoa- en Feaatdagen. AivwtaaMfe mededaeliagen eaa., getiava bod tóót 10 nar a mergeiu bf de Uitgevers ia w readaa. Uiigev«r»: VALKHOFF Co. UtreehtoehMtraat I. Inter comm. Tolepboonnummer 66. PRIJS DER ADTERTENTlSU: Van 1—5 regelsf 0.73. BI te regel meer- 0.13. Groote letters naar plaatsrnimte. Voor handel en bedrijf bestaan roordeelige bepalingen tot bet herhaald adrerteewm in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanveaag toegesonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort.. Gezien artikel 41 der gemeentewet. Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Baad dezer gemeente zal' vergaderen op Dins dag, den 26. Februari aanstaande, des namid dags te l£ ure. Amersfoort, den 22. Februari 1907. De Burgemeester voornoemd, WIIJ TIERS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter kennis, dat door Anto- nia van 't Wel, weduwe van Wilhelmus Heere, een adres is ingediend, houdende verzoek om voortzetting der vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, bedoeld bij art. 1 a en b der drankwet, voor de voorkamer van het perceel Hellestraat 63 alhier, te bekomen. Binnen twee weken, na dagteekening dezer bekendmaking, kan ieder iegen het verleenen van de vergunning schriftelijk bezwaren inbren gen. Amersfoort, 21 Februari 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secrstaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht Japan en de Vereenigde Stalen. Sints eenige dagen wordt er bericht, dat er eene oplossing is ontdekt, die een einde zou maken aan beu geschil tusschen de Ver eenigde Staten en Japan. Het bestuur van California zou er in toestemmen Japanse he kinderen in zijne scholen toe te laten, mits eene 'bondswet de imirragraitie van de van Hawaii en do Phdlippijnen komende Japan- sche koelies verbiedt. £r komen namelijk zeer weinig Japanscke werklieden recht streeks uit Japan naar Amerika; de meesten maken een stage in de bezittingen der Ver eenigde Staten in den Grooten Oceaan. Eouo wet van die strekking is verleden Zaterdag door den Senaat te Washington aan genomen, en reeds Maandag, twee dagen daarna., heeft het huis van afgevaardigden er zijne goedkeuring aan geschonken. Vol gens eene mededeeling van de Associated Press, bereidt nu liet staatsdepartement do hervatting voor van de onderhandelingen met. Japan tot regeling van het landverhui- zingsvraagstuk. Men verwacht als resultaat van die onderhandelingen, d'at Japan geen passen meer zal verstrekken. Zoodra de ge wijzigde immigratiewet van kracht wordt, zal het departement van handel en arbeid aan. de haven-autoriteiten instructiën geven over de beperkingen in de toelating van land verhuizers, zonder daarbij speciaal melding te maken van de Japanners. Het- geven van cleze instructiën zal waarschijnlijk de Cali- forniërs bevredigen. De tusschen president Roosevelt en de overheid van San Francisco getroffen regeling bepaalt, dat vreemde kinr deren beneden 16 jaar, die Engelsch spre ken, in de scholen van de blanken zullen wor den toegelaten. Voor vreemde kinderen, die de beginselen van de Engelsclie taal niet. machtig zijn, zullen bijzondere scholen in gericht worden. Eenigszins vreemd schijnt het intusschen, dat terzelfder tijd in Tokio verklaard wordt, dat de Japanscke regeering nooit eene op lossing aanvaard heeft, rustende op de grond slagen waarop volgens de bovenstaande me- dedeelingen overeenstemming schijnt verkre gen te zijn tusschen Californië en de regee ring der Unie. Maar het is misschien niet onmogelijk deze tegenstrijdigheid te verkla ren, die wel zonderling schijnt, maar in het wezen der zaak minder ernstig moet zijn dan zij schijnt. Hoe toch zou het anders te ver klaren zijn, dat president Roosevelt, die het vertrouwen geniet van de regeering van den Mikado, de aanneming heeft bevorderd van eene wet, alp die, in plaats van het geschil met Japan op te lossen, het integendeel ver ergerde? Het ligt voor de hand, dat men in Tokio niet kan erkennen, dat men zich met Washington heeft verstaan over den grond slag van een accoord tot beperking van de Japansche immigratie in de Vereenigde Sta ten. Die toestemming van de Japansche re geering zou te veel den schijn hebben van oen prijsgeven van het verdrag van 1894, dat de toelating van heb verblijf der Japan nors in de Vereenigde Staten bepaalde onder gelijke voorwaarden als die, welke voor an dere vreemdelingen zijn bepaald. Maar er is verschil tusschen eene officieele overeenkomst en eene onderhandsche regeling, en dat kan den toestand redden. Zonder de grondslagen te aanvaarden van de schikking, die getrof fen is tusschen de regeering der Unie en het bestuur van Californië, kan de Japan sche regeering in de praktijk zich daarnaar gedragen. Dat. doet zij feitelijk nu reeds. Omdat zij 't niet wenschelijk acht, dat het aantal Japansche burgers, die zich vestigen in do Vereenigde Staten, toeneemt, is zij niet- gemakkelijk ün het Verstrekken van pas poorten aan de Japanners, die verklaren naar Amerika te willen vertrekken. Dat is eene indirecte, maar praktisch werkzame wijze om zich te voegen naar de beperkingen die Amerika wil brengen in de immigratie van de via Hawaii' en de Phi lippij non aan komende koelies. Men zou zeker bezwaren kunnen inbrengen, of de Vereenigde Staten, krachtens het verdrag van 1894, het recht hebben ton aanzien van <ie Japanners on derscheid te maken tusschen het gebied der Unie en dat van do koloniale bezittingen dor Unie. Maaf het schijnt niet, dat. men daartoe geneigd is. Men schijnt zich in Tokio te wil len bepalen tot de noodige beginselverklarin gen, maar bereid te zijn in de praktijk, en misschien voorloopig, zich neer te leggen bij do door Amerika gewenschte maatregelen. Op die manier zou de schijnbare tegenstrij digheid in de houding der regeeringen van Tokio en van Washington, weïïicht- zijn te verklaren DwlÉi>hlai(L Graaf Udo van Stolberg-Wernigerode, de nieuwe voorzittel- van den rijksdag, is een man van groote parlementaire ondervinding; hij is, met- korte tusschenpoozen, gedurende 28 jaren lid van den rijksdag. In den vorigen rijksdag was hij eerste ondervoorzitter. Een correspondent van de Frankf. Ztg. schrijft van hem: „Hij is een baardige man van hooge gestalte, die bij feestelijke gelegenhe den de uniform van zij.n oud regiment dor gardes du corps draagt, actief dienend offi cier en medestrijdea- in die veldtochten was, daarna landraad in Silezie, opperpresident in Oost-Pruisende beide provinciën waarin zijne goederen liggen,, en ziet er uit als een man die Udo heet en graaf Stolberg-Werni- gerode is. Eene representatieve verschijning. Hij draagt zijne 67 jaen gemakkelijk. Hij is een conservatief, maar wie hem kent weet, dat hij geen reactionair is. Hij zal een van degenen zijn, die eene proef willen ne- men met de mogelijkheid om den conservatie ven met. den liberalen geest te paren. Of hij echter een goede voorzitter zal zijn, daarbij nog in den moeielijken toestand van dezen rijksdag, moet, nog blijken. Wanneer hij als onder-voorzitter fungeerde, dan ont brak hem de vlugge gevatheid en bovenal de bemiddelende en verzoenende humor, die oen voorzitter in staat stelt, zich door moeielijko omstandigheden heen te slaan." Bij den Rijksdag zijn behalve de gewone begrooting twee aa n v ui 1 i n gsbeg.ro otingen voor Zuidwest-Afrika ingediend. Do ccne be treft een crodiet van 19 millioen mk., de andere een van 8.9 millioen voor den spoor weg van Keetmanshoop naar Koeboeb. Deze laatste aanvullingsbcgrooting was door de begrootingscommissi© uit den ouden Rijks dag in beginsel goedgekeurd, onder beding dat de kosten gevonden zouden worden uit een looming aan de kolonie, die in termijnen terugbetaald zou worden. Gevolg gevende aan dit verlangen, heeft do regoering nu voorgesteld eene leening tot dat bedrag te verstrekken. Herlijn21 F tbr. De fractiën der Vrijzin nige Volkspartij, Vrijzinnige Vereeniging en Zuid-Duüsche Volkspartij, hebben met hand having van hunne afzonderlijke organisatiën, ten behoeve van de samenwerking in den Rijksdag besloten zich aaneen te sluiten. Frankrijk. Parijs, 21 F tbr. De Kamer heeft een wets ontwerp aangenomen, tot regeling van bet toezicht en de controle op Fransche en bui- tenlandsche ondernemingen van welken aard ook, die het sparen bevorderen met het oog op kapitaalvorming. Londen, 21 Febr. Minister Asquith deelde in het Lagerhuis mede, dat de punten van behandeling voor d© conferentie te 's Graven- liage nog niet voor goed zijn vastgesteld. Engeland. Londen, 21 Febr. Lord Newton heeft een wetsontwerp ingediend tot hervorming van het Hoogerhui8. Do beginselen van het. ont werp zijnbeperking van het erfelijk ele ment, benoeming vaai 100 paars voor het le ven. Men verwacht belangwekkende verkla ringen van de regeering bij de tweede lezing. Spanje. Prinses Beatrice van Battenberg, de moe der van de jonge koningin Ena, vertoeft thans te Madrid, om bij de bevalling van bare dochter tegenwoordig te zijn. Prinses Beatrice, die als vrome protestantsche prijs stelt op de vervulling van hare godsdien stig© plichten, had daarom vóór haar ver trek het verlangen kenbaar gemaakt dat een van de zalen van het paleis voor het houden van protestantsche godsdienstoefeningen zou ingericht worden. Voordat hot koninklijk© paar echter deal wensch van prinses Beatrice kou vervullen en een klein bidvertrek laten inrichten, had de rechtzinnig-katholiek© hof- camarilLa hot Vatikaan op de hoogte ge steld van de voornemens van den ..katho lieken koning." Een paar aamensprekingen tusschen Merry del Val en Ojeda, den Spaanse hen gezant bij den pausolijkon stoel, zijn voldoende geweest, om de uitvoering van het plan te verijdelen. Voor den invloed van het Vaticaan in het katholieke Spanje is dit voorval teekenend. Rutland. Petersburg£1 Febr. (Petersburgsch Telo- graafagenschap). Volgons de tot. 4 uur heden namiddag ontvangen telegrammen zijn .855 afgevaardigden gekozen, waarvan 62 be- hooren tot de monarchale partijen, 28 tot de gematigden, 221 tot de linkerzijde en 44 tot de nationalisten. Van de leden der rech terzijde zijn 27 monarchalen en 18 octobris- tenvan die der linkerzijde 59 kadetten, 27 leden der arbeiderspartij, 36 sociaal-de mocraten, 7 sociaal-revolutionairen. Het ge- heole aantal leden der Rijksdoema bedraagt 524. De correspondent van de Neue Freie Prebso te Petersburg bericht, dat uit de be schikbare gegevens duidelijk blijkt, dat bij do verkiezingen voor de rijksdoema in Euro poesch Rusland do oppositie zal overwinnen In 26 gouvernementen met 162 mandaten zullen waarschijnlijk niet anders dan leden der oppositie gekozen wordenzoo ook zul len in 36 gouvernementen de speciale boe reu-afgevaardigden opposanten zijn. In de groote steden is reeds de verkiezing van 13 opposanten verzekerd. Van de 412 manda ten van Europeesch Rusland, met uitzon dering van Polen, kan de oppositie vast rekenen op 211. Daarentegen kunnen de re geert ngsparti jen slechts op 51 mandaten re kenen. Al krijgen de regeeringspartijen van de overige mandaten de helft, dan zal toch d- oppositie in Europeesch Rusland 287 zetels bezetten. In Kaukazië, Siberië, het Steppengebied en Turkestan, waar 75 age vaardigden moeten worden gekozen, is de oppositie- stemming zoo sterk, dat er ter nauwernood 15 aanhangers der regeering gekozen zullen worden. Midden-Amerika liet nieuwe verdrag tusschen de Vereenig de Staten en Sint-Domingo, waardoor de Amerikaansche regeering de inning op zich neemt van den dienst der Domdnicaansehe rechten van in- en uitvoer, en de terugbe taling v;au de schulden dezer republiek, is bekend gemaakt. De president van de Vereenigde Staten zal, met goedkeuring van den Senaat, een algemeenen ontvanger benoemen, die, bij gestaan door een door hem benoemde amb- tenaarspersoneel, zal zorgen voor het innen van do rechten van in- en uitvoer, tot aan de volledige aflossing van de oonsolidatie- loening, die krachtens deze regeling zal wor den uitgegeven. De regeering der Verenig de Staten zal aan dozen algemeenen ont vanger en aan zijn hulppersoneel de bescher ming verleenen, die zij behoeven in de uit oefening van hunne betrekking. De krachtens deze regeling af te lossen obligatiën bedragen 17 millioen dollars bui- tenlandsche schuld, 3 millioen binnenland- sche schuld en 12,400,000 dollars schuldvor deringen; in 't. geheel 32,400,000 dollars. De tijd, die noodig zal zijn om deze schulden af te lossen uit de opbrengst van de rechten van in- en uitvoer, wordt op vijftig jaren geschat. Er bestaat intusschen eenigo vrees, dat het congres van Sint-Domingo dit niet zal goedkeuren en dat daaruit nieuwe on lusten op het eiland zullen voortvloeien. Allerlei. Brcnierhaven, 21 Febr. Naar aanleiding van haar jubileum gaf de Norddeutsohe Lloyd heden namiddag een feestmaal aan boord van het stoomschip Kaiser Wilhelm II in tegenwoordigheid van prins Fried- rioh Wilhelm van Pruisen, staatssecretaris Kraetke, den directeur van koloniën Dern- burg, de burgemeesters Marcus en Bark- 'hausen en andere autoriteiten. De voorzitter van den raad van toezicht, die het ,,hoch op den Keizer uitbracht, deed uitkomen, dat de Keizer voor alle zaken ©ene levendige belangstelling aan den dag legt, zoodat men bij gewichtige dingen in Duitschland altijd vraagt.: Wat zal de Keizer er van zeggen? Hij deelde voorts mede, dat de raad van toezicht heeft be sloten aan de groote passagiersboot, die op stapel staat, den naam van Prins Friedrich Wilhcbn te geven. Prins Friedrich Wilhelm betuigde dank voor deze eer. Hij zeide, dat hij reeds de waardeering en de welwillendheid van den Keizer, die de Lloyd zich steeds waardig zal toonen, heeft uitgedrukt. Hij legde na druk op de bewonderenswaardige ontwikke ling van de Lloyd, die nu met de grootste stoomvaartmaatschappijen van dq wereld om do eerste plaats kan dingen, die ons eco nomisch leven met dat der andere natiën verbindt, de sdheepebouwkunde bevordert en door den geest, dien zij aankweekt onder de officieren en manschappen, van groote waarde is voor de strijdvaardigheid van het vaderland. Staatssecretaris Kraetke bracht de geluk- wensohen van den rijkskanselier over; hij bracht hulde aan de genialiteit en de be kwaamheid van do mannen, die aan het hoofd van de Lloyd stonden, zooals Plate en Wiogand thans, en Meier en Lohmann vroeger, aan wie de Lloyd verschuldigd is, dat zij Duitschlands trots geworden is. Dircctour-genc-raal Wiegand dronk op den vertegenwoordigers der regeering, die door wederkeerig vertrouwen met de Lloyd ver bonden zijn. oirocteur Domburg dronk op Bremen. Des avonds was het stoomschip schitte rend verlicht. vEen andere sensationeel© zaak wacht het publiek van New-York, zoodra do zaak- Thaw zal zijn afgeloopen. Een rijke dame wordt beschuldigd haar moeder to hebben gedood, >die ontzettende pijnen leed door kanker. Zij zelve had de dochter verzocht er een einde aan te maken. De damo is ge vangen genomen. vUit Mulheiin aan de Roer wordt be richt, dat de politie daar twee Nederlan ders en een vrouw in hechtenis heeft ge nomen. Van Mülheim en Styrum uit on dernam het drietal rooftochten door heel Zuid-Duitschland. Er zijn tot dusver reeds voor eenige duizenden marken aan gouden en zilveren voorwerpen gevonden, die zij gestolen hadden. Een der mannen moet u;t een gevangenis in Nederland zijn gevlucht. De Staatscourant van Vrijdag 22 Fe bruari 1907, bevat de volgende Koninklijke besluiten! benoemd tot burgemeester van Biierum H. Wiertsema; van Middel stum J. O. Elema; van Wianrodj P. Hendriks; van Loon op Zand J. Oh. van Besouwvan Gouda R. L. Mai*tensvan Bodegraven, H. leCoultre, van Alphon C. Visser; van Mijdrecht en Wilnis H. L. van Tricht benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de geneeskunde aan de rijks-universiteit te Leiden dr. P. Th. L Kan. thans privaat docent; tot hoogleeraar in de rechtsgeleerd heid (volkenrecht) aan dezelfde universiteit mr, J. Ph. Suijling, raads-adviseur aan het departement van justitie benoemd bij do rijksverzekeringsbank to Amsterdam tot referendaris mr. A. J. van Thiel, hoofdcommies; tot hoofdcommies mr. dr. J. H. M. Hallo, commies; tot commies D. Teekens, adjunct-commies en mr. H. W. Groen eveldt, advocaat te Henigdlb (O.); herbenoemd tot airrondissemonts-sohoolop- aiener te Zevenbergen dr. P. Hoekstra to ■Bred'a, te 'sHertogenbosch mr. J. F. Ingen- Hous te 's Hert togen bosch. Z. K. II. de Prins lieoft zich gisteren- ochtend, onmiddellijk na het vernemen van het 'bericht van de stranding van ©en schip onder Wassenaar, daarheen begeven. Gistermiddag is er cieni buitengewone ministerraad gehouden. Bij het diner dat de Chiueesche ge zant- gisteren gaf ter eere van den Russi- schen geheimraad, prof. De Mariens, zaten o.m. aan de gezanten van Rusland, Por tugal, Japan en België, met hunne echtge- nootenandere leden van vreemde legaties, benevens eenige leden der hofhouding. Generaal H. P, Staal. Bij Kon. besluit is aan den minister van oorlog, den generaail-majoor II. P. Staal, laatstelijk sous-chef van den genera- len staf, op zijn verzoek een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, en is aan voornoemden opiper-officier dank be tuigd voor de veeljarige en belangrijke diensten, door hem aan den lando bewezen. St.Ct. Onder bat gisteren, dbor ons ver melde proltest van do directie der Rijks verzekeringsbank tegen het door den heer Stork in de Eerste Kamer gesprokeno, toe kent de Nieuwe Courant het volgende aan „De ongehoorde toon, in bovenstaand stuk aangeslagen door rijksambtenaren te gen een lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal. doet ons de vraag stellen of in Nederland de zaak der bureaucratie nog een publieke zaak is, die op publieke behan deling recht heeft. Het beroep op art. 105 der Ongevallen wet is ons niet duidelijkhet artikel ver plicht alleeu tot geheimhouding van al het geen de ambtenaren in hun hoedanigheid vernemen, voor zoover dit niet in strijd is met do bepalingen van deze of van een an dere wet.. Onder die uitzonderingen zullen strafbare feiten, waarvan het bestuur som mige werkgevers gelieft te betichten, toch wel vallen en bovendien is gedeeltelijke pu blicatie in een regecringssl.uk reeds ge schied. Maar, gesteld do opvatting van het be stuur omtrent de beteekonis van art. 105 ware aannemelijk, hoe dan te qualificocren de handelwijze van ambtenaren die beschul digen en verdacht maken, terwijl zij weten dat zij hun gezegde niet waar zullen ktinnen en mogen maken. Toute accusation qu'on ne prouve pas est une calomnie ook die qu' il n'est. pas permis de prouvor. Waarlijk hel is in dozen niet de héér Stork, die zich het woord „lasterlijk" behoeft aan te trek ken." Te Heerenveon is bij enkele candidaat- st el ling gekozen tot lid van de Provinciale Sta/ten van Friesland (vacature wijlen Do Blocq Scheltinga) do heer Kater, landmeter te Ileerenveen, die zich, gelijk bekend, bij de a.s. periodieke verkiezingen, wanneer hij aftreedt, niet wederom herkaee/baar zal stel len. Omtrent do circulaire van don inspec teur der infanterie Campbell, einde Januari verzondenverneemt hot Hbl. nader, dak van bedoeld stuk aan do onderdeelen der korpsen slechts een uittreksel is verzonden, waarin de gewraakte zinsnede niet voorkomt. De krijgstucht is alzoo in dezen slechts ge schaad door de mededeeling der Midd. Cou rant, meent het blad. Bij Kon. besluit is bepaald, dat met ingang van 1 Maart a.s. aan de miliciens van de korpsen van het wapen der cavale rie, en van die der bereden artillerie, wien ingevolge art.. 112 der militiewet 1901 (Stbl. no. 212 van 1901,) vergund wordt- onder de wapenen te blijven of te komen zonder zich als vrijwilliger te verbinden, een premie van f 10 wordt toegekend voor elk half jaar, aldus in werkelijken dienst doorgebracht. aDoor den minister van Oorlog is be paald, dat bij het Nederlandsche leger ©en proef zal worden genomen met vetlederen rijgschoenen. Daarvoor zal een gedeelte van dc miliciens der lichting 1907, ingedeeld bij de regimenten infanterie en bij liet regi ment genietroepen van één paar van ge noemde schoenen worden voorzien. Ingetd-oikiken o(p zijn velrzoek de bestem ming tol. onderwijzer 3e klasse in Nederl. W.-Indië van Th. J. Hen wei jeu. Tot. secretaris van de Kamer van Koop handel te Dordrecht is benoemd mr. Mul ook Houwer. Naar de N. Ct. verneemt, wordt de heer G. F. Schadd Wz., chef van dienst der H. IJ. S. M„ met ingang van 1 Maart onthoven van deze betrekking, zoodat de heer J. K. Böttema als chef van dienst van vervoer on handelszaken zal optreden. De heer J. A. Kalff, inspecteur in alge meenen dienst, wordt aan den heer Bötte ma. toegevoegd. N. Ct. In den ouderdom van 79 jarén is te Haarlem overleden ds. R. Hoornsma Canne- gieter H.Gzn., emer. predikant bij de Ned. Herv. kerk. Ds. Hoornsma Cannegieter was van 1859 1869 hulpprediker te Zeerijp, Oosterend, en Heusden, en aanvaardde zijne evangelie-be diening 21 October 1869 te Everdingen, was daarna werkzaam te Buurse, Nieuw-Dord- recht en Donkerbroek, 15 Mei 1903 legde hij zijn ambt neder. Het stoffelijk overschot van den te 9b. Merita, in Zwitserland, zoo noodlottig omgekomen graaf Van Bylandit, is gisteren avond van daar in de residentie aangeko men, om Zaterdag op de begraafplaats Oud- Eik en Duinen ter aarde te worden besteld. De stoet, zal te ongeveer half twaalf op de begraafplaats aankomen. Nog meer ontslagen. De di rectie van do Ned. Scheepsbouwmaatschap pij aan de Conradstraat tè Amsterdam ziet zich, naar het N. v. N. meldt, genoodzaakt Vrijdagavond weer ©en aantal werklieden te ontslaan. De directie wist nog niet met zekerheid te bepalen hoe groot dit aantal zal zijn. Waarschijnlijk zal dit weer een 80 man bedragen. De uitgeslotenen van de „Ocean." Naar Het Volk verneemt-, heeft in een vergadering van werkgevers op scheepvaartgebied een punt van ernstige be spreking uitgemaakt de vraag of van werk geverszijde niets kon worden gedaan om de gezinnen der uitgeslotenen van de Ocean te steunen. Een bepaald besluit werd niet genomen, doch vaststond, dat alleen eenigo financieel© uitkeering werd bedoeld en geenszins om die havenarbeiders, door het uitreiken van boekjes, weer in het bedrijf op te nemen. De staking t© Rijssen. Hei stakings-oomité heeft om eene conferëhbie met de firma Ter Horst en Cie. veit&ocht, welke is toegestaan. Do moord in do Van Ostade-, straat te 'sGravenhage. De persoon Don Heijer, die na zijne veroordeeling tot 2 jaren gevangenisstraf wegens medeplichtig heid in zake de mishandeling met doodelijken afloop op Van der wast in de Van Ostade- straat te 'sGravenhage gepleegd, naar het buitenland was uitgeweken, is naar een in Don Haag bij do politie ontvangen telegra fisch bcncht thans in Duitschland (te Bochum) door don hoofdinspecteur van poli tic, den heer f'. Rietdijk, die zich Maandag jl. derwaarts begaf, opgespoord.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1