sr. J»8T. Donderdag 28 Februari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. 5de J HHr t!Ui»K. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONXUMENTSPRIJg Par t m*—èm yrxx Anenfeort1.85. Idam fMM* par 1.7». Af«oodarI|ke Bina«N0.05. Dwe Ocmrant vewahijnt Dagal|k«, mat uitsondering van Soa- as Feeetdagen. Adrartanüta, medadsalingen ana., gelieve men vóór 10 nnr 'i morgans h|j de Uitgeven in te aenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERiENTIÈN: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan roordeelige bepalingen tot het herhaald adrerteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art. 37 der Drankwet Brengen ter openbare kennis le. dat bij hen ie ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan. sterken drank, voor ge bruik ter plaatse van. verkoop, door A. Ma- chielse, in de zijkamer van het perceel St. Jans kerkhof no. 39 alhier 2e. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen het verleenen van het ver lof schriftelijke bezwaren bij Burgemeester en Wethouders kan. inbrengen. Amersfoort, den 27. februari 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STEN'FERfT KBOESE. WTJLJTIERS. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening-san de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie. Utrecht, dd. 23 Februari 1907, 4e afdeeling, no. 860/572, ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Utrecht een geval van kwaden droes is voorgekomen. Amersfoort, den 27. Februari 1907. De Burgemeester voornoemd WITIJ TIERS. Politiek Overzicht. Hoogerhuis en Lagerhuis in Engeland. „Ernstig© vragen, die met de werking van ons parlementair stelsel in 'betrekking staan, zijn uit d© ongelukkige meeningsversohillen tusschen de beide huizen van het parlement ontstaan. Mijne ministers overwegen thans deze gewichtige zaak om eene oplossing van deze moedelijkheid te vinden." In deze woor den heeft de troonrede gewag gemaakt van het bussdhen de beide huizen bestaande con flict. Hoe dB't conflict, dat blijkens de uit de troonrede aangehaalde zinsnede ook aan de Kroon ernstige zorg bereidt, zich verder zal ontwikkelen, is voorloopig nog niet te zeggen. Tot kenschetsing van den toesband volgen hier enkele mediedeelingen uit het Engelsoko staatsrecht. De Engelsche grondwet is, zooals bekend is, niet te vergelijken met die van de andere constitutioneel© staltenzij is niet in haar geheel eene geschreven wet. Integendeel zijm slechts enkele punten, welker vastlegging historisch noodizakeilijlk werd, gecodificeerd. Het Engelsche oonstiltutioneele recht, dat zich dus geheel heeft ontwikkeld naar de behoeften van het politieke leven, besbaat uit laiws (wetten) en conventions (niet uitdruk kelijk gestipuleerde overeenkomsten), die stilzwijgend en geleidelijk ii. de praktijk zijn ontstaan, maar zonder welker inachtneming een vruchtbaar samenwerken van de politieke factoren niet meer denkbaar zou zijn. Het politieke leven van Engeland is dus oor spronkelijk niet door den bindenden grond slag van eene uitgewerkte grondwet bepaald, maar heeft omgekeerd zelf gaandeweg een door de wetenschap en het reohbbewuStzijm erkend constitutioneel recht tot stand ge bracht. In welke richting deze ontwikkeling zich heeft bewogen, is bekend. Het door de geko zen vertegenwoordigers van het volk uitge oefende recht van het toestaan der belastin gen heeft er allengs toe geleid, dat de eene staatsrechtelijke bevoegdheid na de andere van den oorspronkelijk aMeen souvereinen Koning is overgegaan op de volksver tegenwoordiging, die zich tot het par lement in zijn© tegenwoordige gedaante ontwikkeld heeft, waarin thans het lager huis de overwegende rol speelt. Het hoogerhuis en do Kroonwant ook de Kr con behoort in ruimeren zin tot het parlement, staan naast het lagerhuis op den achtergrond. Men kenschetst daarom de Engelsche constitutie als flexible", d. i. plooibaar, buigzaam. Plet gevolg van deze plooibaarheid is, dat ©ene verandering van de grondwet mogelijk is langs den gewonen wet gewenden weg en ook langs den weg der conventie. Theoretisch zou zelfs de afschaf fing van het koningschap denkbaar zijn zon der schending van de grondwet, zonder re volutie. Ook het hoogerhuis heeft zich sints den tijd van Ediuard I, toen het voor 't eerst als eene afzonderlijke vergadering is verschenen, geleidelijk ontwikkeld tot datgene, wat het nu is. Wat zijne samenstelling betreft, vor men den grondslag van zijn bestaan zij, die het naast bij den troon staande hooge adel als erfelijk raadsman van de Kroon en de mannen, die de Kroon tot dezen stand ver heft. Het uitsluitend recht van de Kroon om peers te benoemen, d. i. personen te verheffen in den erfelijken adelstand, waar aan zetel en stem in het hoogerhuis verbon den is, is een der gewichtigste bestanddeelen van de prerogatieven, die de Kroon zonder medewerking van het parlement miag uitoefe nen. De peers zijn naar hun rang verdeeld) in vijf klassen: hertogen, markiezengra ven, burggraven en baronnen. Het recht van den Koning tot benoeming van peers is Slechts hierdoor beperkt, dat krachtens de akten van unie geen Sohotsche peers mogen worden benoemd en het getal Iersdhe peers niet meer of minder dan 100 mag bedra gen Het huis der lords bestaat thans uit 591 leden, en wel: 1. de prinsen van het ko ninklijke huis en de erfelijke peers van het vereenigde koninkrijk2. de peers, die geen erfelijke lordis of parliament zijn, namelijk de 16 vertegenwoordigers van de peers van Schotland (die door den Sohotschen adel ge kozen worden voor den duur van ieder parle ment) en de 28 vertegenwoordigers van de peers van Ierland (door den Ierschen adel voor hun leven benoemd); 3. de niet erfe lijk© peers voor hun leven. Dit zijn de 26 geestelijke lord® (bisschoppen van de staats kerk) en de lords of appeal (die lord-kanse- lier en twee andere hooge rechterlijke dig nitarissen). De laatstgenoemden zijn een zeer gewichtig bestanddeel van het huis voor' de rechterlijke functiën, die het uitoefent. Wat de deelneming van het hoogerhuis aan den wetgevenden arbeid betreft, geldt de regel, dat het recht van initiatief evengoed toekomt aan de Lords als aan de Commons. Eene uitzondering bestaat alleen voor de zoogenaamde geld wetten. Het is een grond wettig erkend gewoonterecht, dat wat het toestaan van gelden voor het landsbestuur betreft, het lagerhuis uitsluitend bevoegd is; de peers moeten de daarop betrekking hebbende wetsontwerpen ongewijzigd goed keuren. Over alle overige wetsontwerpen moet echter overeenstemming verkregen zijn tusschen de beide huizen, voordat zij den drager van de Kroon worden voorgelegd voor het royal assent. De regelmatige gang van zaken bij wets ontwerpen, die bij het lagerhuis worden in gediend, is dat bij de eerste lezing slechts de titel wordt voorgelezen en dan besloten wordt, dat het wetsontwerp zal worden ge drukt en op de agenda geplaatst. In de tweede lezing vindt het algemeen debat plaats. In den regel volgt daarna een© com missoriale behandeling, waarbij het geheel© huis zich als comité constitueert en amen dementen moeten worden ingediend en be handeld. Daarop volgt de behandeling van het rapport over de beraadslaging in comité imet de derde lezing, die over het lot waai het wetsontwerp beslist. Wqrdt het aange nomen, dan wordt het haar het hoogerhuis gezonden. De lords kunnen het wetsontwerp aannemen, het amendeeren of het verwer pen. In het eerste geval wordt de toestem ming aan het lagerhuis medegedeeld. Wan neer de lords het wetsóntwerp amendeeren of het verwerpen, dan gaat het terug naar het lagerhuis, dat daarover moet beraad slagen. Bij groot verschil van meening wordt meestal eene commissie uit leden van de bedde huizen gevormd, waarin men tracht zich met elkaar te verstaan. Mislukt dit, dan kunnen er drie wegen worden gevolgd. Het lagerhuis kan worden ontbonden, op dat het volk zijn wil kan doen kennen bij dverkiezingde peers kunnen door de be dreiging, dat door benoeming van nieuwe peei*s de meerderheid in het hoogerhuis zal worden omgezet, tot toegeven genoopt wor den; of door toepassing van dit middel kan de regeering haren wil in het hoogerhuis doordrijven. De lords hebben, wanneer bij ontbinding van het lagerhuis bleek, dat de wil van het volk het besluit van het ont bonden huis bekrachtigde, tot dusver nog altijd toegegeven. Welken weg de regeering nu zal inslaan, wanneer het bestaande conflict niet langs minnelijken weg is uit den weg te ruimen, zal nog moeten blijken. Voorshands worden in de pers allerlei voorstellen besproken, die ten deele eene wijziging in de samenstelling van het hoogerhuis, ten deele eene inkrim ping van zijne bevoegdheid als factor van de wetgevende macht ten doel hebben. Het ontbreekt ook niet aan radicale stemmen, die aan het hoogerhuis elk recht van bestaan in den tegenwoordigen tijd ontzeggen. Van een lid van het hoogerhuis zelf, lord New ton, is oen voorstel uitgegaan, dat strekt om liet element der erfelijk© peers in te krim pen, door voor* de Engelsche peers eene ver tegenwoordiging in 't leven te roepen op soortgelijke wijze, als nu reeds bestaat voor Schotsch© en de Iersche peers. De daar door leeg komende zetels wil hij bezetten door mannen van naam op wetenschappelijk gebied en door gelezen hooge staatsambte naren. Een ander voorstel heeft ten doel, voor den duur van een parlement aan het hoo gerhuis eene bij die van het lagerhuis pas sende kleur te geven, door tijdelijke toevoe ging van leden. Tegen dit voorstel wordt niet ten onrechte in de Times aangevoerd, dat een tweede vertegenwoordigend lichaam bestemd moet zijn om hot eerste te contro leeren, niet het te copieeren. In welke rich ting de regeering wil gaan, zal waarschijn lijk blijken wanneer het voorstel van lord Newton in behandeling komt. Dttitethland. Kiel, 27 Febr. Prins Heinrioh vertrekt morgen met zijm zoon Waldemar met de Lloyd-stoomer naar Algeciras. Prins Wal demar zal daar ©enigen tijd verblijf hou den. Prins Heinrioh keert met Pasehen weer naar Duvtschland terug en zal 7 April na afloop vati zijn verlof het commando over de actieve slagvloot weder op zich nemen. Volgens de Vossische Zftg. rekent men in de kringen van het huis van afgevaardigden vam den Praisischen landdag er op, dat de in de troonrede aangekondigde voordracht ,toit krachtige en volhardend)© uitvoering van de door d© negieermg begonnen maatre gelen tot versterking vam het Duitscho ede- men in de Oostmark'nog voor Paschen bij hot huis zal worden ingediend. Men gelooft, dat de voordracht zich zal bepalen tot eene nieuwe aanvrage van mil lioemen voor het fonds van de vol'ksplanldngs-oommissie. Dit laatstelijk 600 miliioeneu sterke fonds moet bijna opgebruikt zijn, waarom neg 200 mil- ïioon meer zullen worden verlangd. Verder wordt in het ministerie het plan overwogen vam eene tweede wetsvoordracht, die zal strekken om aan de volk plan,t ings- com missie het onteigeningerecht te verleenen. vam het grondbezit, dat zich in Pookche handen bevindt. Men verhaalt, dat inzonder heid invloedrijke 'eden vam de rechterzijde door de regeering gepolst zijn hoe zij zich zouden houden tegenover een dergelijken maatregel. De regeering wil zich blijkbaar vergewissen, dat als zij met zulk eene voor dracht komt, de meerderheid daarvoor reeds gewonnen is. Keulen27 Febr. De Köln. Ztg. verneemt uit Berlijn, dat in de vergadering, die de daartoe aangewezen commissie van den bondsraad heden hield, do Brunswijksche zaak behandeld is. Het wordt als onbetwij felbaar aangenomen, dat de commissie een stemmig van oordeel was, dat onder de be staande omstandigheden geen lid van het buis Cumberland kan worden geroepen tot de troonsopvolging in Brunswijk. Het wordt als zeker beschouwd, dat de bondsraad, die vermoedelijk, met het oog op het gewicht van de zaak, onder voorzitterschap van vorst Bülow morgen of overmorgen zich met de zaak zal bezig houden, hetzelfde standpunt zal innemen als de commissie. Frankrijk. De minister van buitenlandsohe zaken Pichon heeft op een feestmaal eene rede ge houden. waarin hij betoogde, dat de repu bliek sedert 36 jaren met voilhardiwg en suc ces er naar streeft den wereldvrede te hand haven, dOor een bondgenootschap te sluiten, vriendschappelijke betrekkingen aan te knoo- pen en haar best te doen met alle staten hoffelijke en hartelijke betrekkingen te on derhouden, opdat metn vertrouwen kunne hebben in hare bedoelingen. Hij merkte tem slotte op, dat de buitenlandsohe toestand vol komen geruststellend is. De senaat heeft het wetsontwerp over de afschaffing van de verplichting tot het doem van aangifte voor openbare vergaderingen aangenomen, naar de voorstelden van de oom missie. Deze commissie had de bepalingen, die de Kamer aan de oorspronkelijke voor dracht der regeerihg had toegevoegd, allen verworpen en alleen de hoofdlbepaling, de afschaffing vain de verplicht© aangifte behou den Het wetsontwerp moet mat weer naar de Kamer teruggaan. Parijs, 27 Febr. Hot archief van de voor malige nuntiatuur te Parijs is heden offi cieel in handen gesteld van den ambassadeur van Ooetonrijk-Hongarije. Engeland. Do behandeling van het plan van den Kar naaltunmel is in het hoogerhuis verdaagd met liet. oog op de afwezigheid vam lord Ro- sebery om gezondheidsredenenIn het lager huis heeft een lid gevraagd het plan in han den te stellen van eene commissie van des kundigen op het gebied der nationale ver dediging. De minister Asquith verklaarde, da.t de regeering dit niet noodiig achtte. Het comité voor de rijiksverdeddging en andere deskundige lichamen hebben aan do regee- ring inlichtingen verschaft, dio haar vol doende voorkomen. De Globe wijst er op, dat het tunnel plan niet alleen in Engeland tegenstand ontmoet. De beide Framsche havensteden Boulogne em Cal ais zijn er eveneens tegen, want do tun nel zou de ondergang zijn van deze beide havens, die leven van het reizigers ver voer tusschen Frankrijk en Engeland. Rusland. Petersburg27 Febr. De onder-voorzitter van den Rijksraad Goloebew zal den 5en Maart de Rijksdoema openen. Vóór de ope ning zial te 1 uur een godsdienstoefening plaats vinden. Do zittingen van den Rijksraad beginnen eveneens op 5 Maart te 5 uur 's namiddags. Volgens de opgaven van het Petersburg.- sclie telegraaiagentsckap waren tot den 26. Februari 462 leden van.de rijksdoema geko zen. Daaronder waren 89, die behoorden tot de monarchale partijen (31 monarchalen en 58 leden der rechterzijde), 43 'gematigden, (waaronder 22 octobrasten), 285 leden wer den opgegeven als behoorende tot de lin- kerzijae; daaronder waren 74 kadetten. De correspondent van de Vossische Ztg. te Petersburg meldt, dat volgens part.cu- iierc berichten tot dien datum in de rijks doema gekozen werden26 sociaal-revolu tionairen, 43 sociaal-democraten, 6 volks- socia-listen, 61 afgevaardigden der linker zijde zonder nauwkeurige partijstelling, 23 vertegenwoordigers van de arbeidersgroep, 105 kadetten, 42 progressisten, 9 gema tigden, 26 oktobristen, 75 monarohalen, 23 partijloozen, 30 Poolsche democraten, ver kiezingen zijn nog niet bekend. Deze opgaven mogen in de détails uiteen loopen, in do hoofdzaak stemmen zij over een. Zelfs uit de groepeering van het offi cieus© telegraafagentschap blijkt, dat de kadetten en de linkerzijde ook zonder de Polen in dc nieuwe doema de meerderheid zullen bezitten. De Rjetsch, een orgaan van de kadetten, is van meening, dat bij de kadetten zich terstond in het begin van de zitting de nog tot geen partij behooren de linkerzijde-mannen en progressisten zul len aansluiten. Aan de kadetten zal weder de leidende rol in de doema ten deel val len de socialisten zullen met de kadetten stemmen, wanneer dezen een verantwoorde lijk ministerie verlangenrij zullen de eventueel© samenstelling van dit kabinet aan de kadetten overlaten. De Nowoje Wremja tracht den door de verkiezingen in 't leven geroepen toestand als volstrekt niet hopeloos voor de tegen woordige regeering voor te stellen. Het blad verheugt zich er over, dat de rechterzijde in de nieuwe doema sterker zal zijn dan vroeger en gelooft, dat de oppositie voor zichtiger zal zijn, omdat de afgevaardigden moeten wonsohen 2 a 3 jaren in de doema te zit/ten, en niet na weinige maanden „ge- ▼an C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amtrikaanseh S DOOS Mktrouw HEUVELINCK. Toen ik het waagde .te informeeren waarom kijl zijn aneemiing niet iten beste -had gegeven vóór ons vertrek uit Lon- dlein, luidde zijn) antwoord, dat hij' niet) ge roepen was rijn meening te zeggen, maar wel oim met alle voertuigen' te rijden, waarvoor hij aangenomen werd. Mijn ©enige hoop was dat Rattray de ingewikkelde machine niet voldoende kende om het gebrek te kunnen vinden; dat ik ze te Parijs volkomen kon laten repareeren en ten slotte alles nog goed zou gaan. Eeniige naijlen reden .wij met. be hoorlijke snelheid en zonder ongevallen, maar halverwege een langen, langen heuvel verdween de geheimzinnige „kracht" nog- maalfe en daar stonjdlen we weer, sohiun tegen over een smidse waaruit drie kolossale man nen te voorschijn, traden met zwarte glim mende gezichten. „Huur ze om de auto op te duwen," zei ik radeloos tegen Rattray, en terwijl hij zich omkeerde om mijn bevel op te volgen,, hoor de ik een' suizend! geluid) en een automobiel vloog ons voorbij, den ateilen heuvelrug op, met een vaart van dertig mijlen in het uur. Dit was de droppel, die dien emmer dééd over loopen, en woedend', met een hart vol', onchristelijke wenschen, schudde ik juist mijn vuist tegen het ding toen het heel kalm stopte. Twee mannen zaten er in, beiden met lee- ren petten en jassen dat had ik in het voorbij-snorren opgemerkt. Een, hunner sprong er uit en kwam naar ons toe. Zijn pet afnemend, vroeg hij aan, mij met zijn oogen en aan .tante Mary met zijn stem in het Engelscb of hij ons in eenig op richt van dienst kon zijn. Hij' zag er zeer goed uit, sprak keurig, als een gentleman, maar mijn ergernis over zijn succes deedl een) gevoel van hiaat bij mij opkomen en, dén vu- rigem wensch, dat hij heen zou gaan. Ik ver langde niets liever dan hem en. den anderen man en 'hun auto zóó ver weg te hebben,, dab ze niet meer dan een stip geleken, wanneer Rattray met rijn, helpers terugkwam, om' ons de hoogte op te duwen. Dus bêdankte ik haastig voor de aangeboden hulp. Misschien was mijn toon wat spijtig en onvriendelijk, maar ik wilde dat hij vertrokken zou. Hij bleef nog een minuut staan, alsof hiji gaarne nogj ieds had gezegd maar niet goed de .woor den kon vinden, toen boog hij en keerde terug naar zijn) aaito. De volgende minuut schoot heb ding den. heuvel op en in mijn geheele leven ben ik niet blijder geweest dan toen Ik het over den top zag gaan en ver dwijnen net precies bijtijds, want "het was nauwelijks uit 't zicht of onze drie smids stonden igereed 'hun taak te beginnen. „Dat is een, goedé auto," zei mijn vijaindl Rattray. „Bet is ©en Spyker. Een, genot om zulk een wagen' te rijden." Mot het meeste pleizier 'had ik hem om zijn ooren geslagen. Eenmaal op gelijken bodem, scheen dé kar weer wat. op kracht te kamen. Maar dé duis ternis viel, een groot© afstand scheidde ons nog van Parijs, en onze armzalige olie-lan taarn® gaven zoo weinig licht dat we niet hard durfden rijden. Na tallooze riembreu- ken en motorstoringen, bereikten wij ein delijk, 's avonds om elf uur. Parijs, schui vend door de barrières en, langzaam opstij gend! de Avenue dé la Grande Armee tot l'Aro de Triomphe. We reden regelrecht naar het Palais Èlysée en lieten Rattray met het onhandelbare beest naar een „garage" trekken, die mijntwege een slachthuis had mogen zijn. Ik kon dien nacht naeb slapen, enkel uit vreugde dab ik nu werkelijjk te Parijs was; ook de gedachte aan dé naast© toekomst hield me bezig, nu de onbruikbaarheid van dé auto vrij duidelijk was gebleken, tenzij een verborgen gebrek gevonden en hersteld kon worden. Wij haddén plan een week in Parijs te blijven, dan het gebied van, de Loire te doorkruisen met zijn schat van ka- stoelen. waarvan ik altijd gedroomd heb ze te gaan bezichtigen. Daarna dwars door het land naar de Rivier» nu echter was alle hoop daarop vervlogen, wanneer er niet plot seling licht in de duisternis verscheen. Ver beeld u dus mijn groofe vreugde toen Rat tray den volgenden morgen kwtani en mij meedeelde, dat het hem gelukt was de voor naamste oorzaak van al onzen tegenspoed te vinden. Het omstek ings-mecham isme was los getrild, zoodat de von'k ito vroeg oversprong. Dit kon hersteld worden en nogmaals zou hij dé drijfriemen en) kettingen nauwkeurig na kijken. Met enkele dagen zou heb rijtuig ge reed ziju met de meeste karna op een geluk kige reis. Uit blijdschap gaf ik hem een geeltje. Naderhand speet het mij maar dat is een bagatel. Het telgram met mijn adres hebt u toch ontvangen? Pailais Elysée. een heele week, alles goed." Tante Mary en ik slaagden er in, onze zorgen en verdrietelijk heden te vergeten door ons te bedwelmen aan de genietingen vam Parijs. Massa's Amerikanen waren in het, hotel ©n verscheidene kende ik. Tante Mary en ik loerden met geen woord de automobiel aan wèl een verschil met ons verblijf in Lon den, toen ik altijd dén mond vol had van mijn „motor-rijtuig" en dén rit dien ik vami plan was te maken. Armé ik Mevrouw Tom van Wyck was er en. ze stelde me voor aan een Engelsche dame, La dy Briglthelmsbone, een barones of zoo iets, die aangesproken wordt als ,,Lady Brighton. Zij is bijziend en bekijkt je door een lorgnet, wat mij de gewaarwording gaf alsof ik een' misvormd gericht had. Toch viel ze mij, erg mee, heel vriendelijk en aardig; dezer da gen gaat z© naar Cannes, en, ze zeide dat ze hoopte ons daar weer te zien. D?^.r zou ze ook haar zoon ontmoeten. Hij maakte nu een uitstapje met rijn motor-rijtuig en rekende er op haar en eenig© hunner vrienden over een veertien dagen aan de Riviera te treffen. Mevrouw vam Wyck vertelde mij dat hij John Winston) heet- en een knappe, beste jomgen is, maar ik benijd' hom eem automo biel die loopt. Dio week in Parijs kon ik juist niet aan u schrijven, niet omdat ik het, te druk had ik heb het nooit te druk om aan mijn besten ouden jongen te schrijven,. Maar be grijpend uw verlangen om to hooren hoe zeer ik vam mijp reis genoot, wilde ik u geen slechte tijding zenden zonder er meteen een goede bij te kunnen voegen. Eu bijgevolg telegrafeerde ik als de schrijf-dag aanbrak. Op zekeren dag kwam Rattray plechtig verklaren dat de auto in goeden staat wa,s en wij konden, vertrekken. Het was een week geleden, sinds ik het monster gezien had, maar 2ooals het daar vóór het hotel stond, leek het weer zoo prachtig, dat mijn oude trots boven kwam. Wegens het vroege mor genuur waren er weinig menechcn, maar al had er een dicht opeen gepakte menigte ge staan,, dam nog zou er geen reden tot schaam te zijin geweest. Met veei zwier reden wé weg en 'b was eetu heerlijke toer door heb Boas, over Versailles naar Orleans. Wie weet, dacht ik, of onze treurige ervaringen wel aan do auto te wij,ton rijn. Geen, enkel motor rijtuig ds volmaakt, zelfs Rattray gaf dit tce. Door oen paar kleinigheden was do machine in de war geraakt en wij haddén het arme ding niet begrepen. Na het Bois to bobben doorkruist, bestegen we den heuvel van Surosnes, toen „piep, piep," een licht kras send geluid me stoorde m mijn overpeinzin gen. We maakten een verrukkolijken tocht, een heerlijk windje streelde mij het gelaat en ik was veel te gelukkig om aandacht to schenken aan dat gepiep. Maar het hield aan, werd luider als begeerde het opgemerkt te worden. Toen begreep ik dat ik het moer had gehoord, in oogenblakken, welke geen aangename herinneringen "hadden achterge laten. Word vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1