Zaterdag 16 Maart 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. Hf®. 358. Eerste blad. .1 «tMrg*Hiijg. :OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Par S ma»*dan voor Amersfsort1.35. Jdam fraaoe per post- 1.75. Afronderlgke nummers0.05. Deae Co*r*nt veriohijnt Dagelijks, met uitzondering van Zoa- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nor morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. (Jtrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- O.IS. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingeu tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan ken die mei I April a. s. op dit blad inteeke- nen, worden de nummers die gedurende de maand Maart nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Politiek Overzicht Oe Japanners in Oalifornië. De Californische autoriteiten hebben in hun strijd tegen de Japansche immigranten een weinig water in den wijn gedaan. Het schoolbestuur van San Francisco heeft de be schikking, die de afzondering der Japansche schoolkinderen van de overige schooljeugd gelastte, ingetrokken, en de wetgevende macht van Californie heeft besloten in deze zitting geene verdere maatregelen op dit ge bied te nemen. Dit verschaft eenige verade ming aan het bestuur der Unie, dat er voor heeft te zorgen, dat de internationale be trekkingen tusschen Japan en de Vereenigde Staten correct blijven. Intusschen, al laat men den strijd voor 't oogenblik rusten, daarmede is de oorzaak van den strijd geenszins uit den weg geruimd. De vraag doet zich voor: Vanwaar tooh die weerzin van het Aimerkaansdhe volk tegen de toe- ilat'ng van landverhuizers uit Japan? Eene bijdrage tot. beantwoording van die vraag 'vinden wij in eene correspondentie uit San Francisco, waarin wordt gezegd Het Japansche vraagstuk in Californie is een geheel ander dan het vroegere Chineesübe. De Ohineesche landverhuizer was wegens zijne geringe behoeften enkel den werk man gevaarlijkde Japanner echter is, of- sohoon ook hij z'cli met bescheiden eisohen weet tevreden te stellen, veel veelzijdige!' dan de Chinees, en hij treedt ook met de betere •handwerkslieden en mot de beschaafde stan den in concurrentie. Ook de Japanner pakt hier te lande het eerst den arbeid in den landbouw aan maar hij blijft slechts korten tijd in dienst van den blanken grond bezitter. Hij spaart en ploetert, totdat hij zelf een klein stuk land kan koopen, dat hij als vruchten- en bloeanenkweeker bewerkt. De Japansche tuinlieden staan in San Fran cisco bovenaan, want de Japanner is een ge boren bloemenkweeker. Hij weet zijne mest stoffen zoo te kiezen en de planten zoo te behandelen, dat hij steeds nieuwe variëteiten •kweekt, waarbij dc blanke bloemenkweeker niet in zijn schaduw kan staan. En wanneer heb hem aan geld ontbreekt om een eigen tuin aan te leggen, dian trekt hij met zijn gereedschap van huis tot huis om voor be trekkelijk gering loon zijne diensten aan te bieden. Zijne netheid en zijn geduld waar borgen hem eene uitgebreide klandizie. Over It geheel zijn nebheid, smaak, volharding en degelijkheid in het werk door ieder er kende eigenschappen van de Japanners. Geen Japansche schoenmaker zal het werk, dat hij klaar heeft, in vuilen toestand afleveren. Men beproeve 't eens, een Japanner een stuk werk uit de hand te nemen, dat hij nog niet in oogelijken staat gebracht heeft; het zal niet gelukken, want hij stelt onder alle om- jstandigheden prijs op een net uiterlijk van zijne waar. Do vele Japansche vruchtenverkoopers in S'an Francisco verstaan het ook veel beter dan hunne Ital'aansahe concurrenten, hunne waar verleidelijk uit te stallen. Als kleerma ker is de Japanner den Joden gevaarlijk geworden, omdat hij zich het stelsel van goedkoopen arbeid in 't groot volkomen heeft eigen gemaakt. Men heeft in San Fran cisco werkplaatsen gevonden voor vele per sonen ingericht, waar in eene beperkte ruim te twintig Japanners gezamenlijk werken, eten en slapen. In een hoek van het vertrek bereidde een kok den onvermijdelijken rijst schotel. De menschen sliepen in dezelfde •kleeren, waarin zij ov r dag gewerkt hadden. Toch was het verblijf volkomen zindelijk. Vooral de vrouwen in San Francisco stel len den Japansohen kleermaker op hoogen prijs. Want hij geeft geen kleedingstuk uit de hand, dat niet nauwkeurig past. Hij ont dekt zelf terstond de geringste fout en rust niet voordat die 's weggenomen. Hoezeer echter de Japanner den Chinees alle betere werk overtreft, als bediende staat hij achter bij hem. De Japanners heb ben daarin noch het geduld, noch de gewil ligheid van de Chineezen. Het komt wel voor, dat zij eene betrekking als bediende aannemen, maar dan doen zij 't om gelijk" tijdig hunne studiën te volgen en om spoedi ger de besparingen te kunnen verrichten, die zij noodig hebben voor de uitoefening van een zelfstandig 'beroep. Dat de Japansche be diende meer geleerd heeft dan zijn heer, is geen zeldzaamheid. Daarin ligt ook de oor zaak van den Californisdlien schoolstrijdJa panners van 20- tot 25-jarigen leeftijd be zochten openbare scholen, om vlug Engélsck te leeren. Zij zaten naast kinderen van 8 a 10 jaar, Het is 'begrijpelijk, dat het school bestuur dat tegenging en de Japanners ver wees naar de speciaa' voor hen ingerichte scholen Anders dan de CUineeeen, wonen de Japan ners niet in eene bijzondere wijk, maar mid den onder de blanke bevolking in de drukste straten. Men ziet daar niet zelden, dat een klein huis, dat vroeger door "een enkele fa milie bewoond weid, van onder tot boven door Japanners in beslag genomen is. Bene den, waar vroeger de keuken was, woont een kleermaker naast een schoenmaker; op de eerste verdieping huist in hetzelfde vertrek een besteder van dienstboden met een bloe- menverkooper, eni boven in de voormalige slaapkamer heeft zich een Japansche lik doornsnijder naast een 'barbier gevestigd. Al deze lieden leven in broederlijke eendracht naast elkaar, zonder dat de een den ander in het geld verdienen stoort De conclusie, die hieruit valt te trekken, is dat de Japanners leven en werken onder omstandigheden, waaronder geen Amerikaan leven en werken will, en daarbij hun werk verrichten op eene wijze, waarin hunne Ame- rikaansche concurrenten bij hen achterstaan. Zij zijn daardoor in staat dezen eene doo- dende concurrentie aan te doen, en om zich daartegen tc vrijwaren nemen de Amerika nen hun toevlucht tot middelen, dio, als zij tót het uiterste werden doorgevoerd, er toe zouden leiden, dat alle Japanners uit het gebied der Unie werden geweerd. Dultubland. Het protest van den hertog van Cumber land tegen het laatste besluit van den bonds raad in de Brunswijiksche kwestie is van 12 Maart gedateerd. Dnarin wordt gezegd „Het 'besluit van den ..ondsraad van 28 Februari kunnen wij evenmin als het besluit van den bondsraad i 2 Juli 1885 als rechts geldig beschouwen. Wij moeten onze rechten en do rechten vau ons huis op de troonsop volging en regieeringl in het hertogdom Brunswijk met alle i aarbij behoorende rech ten hiermee openlijk handhaven, gelijk wij zulk eene handhaving van ons recht tegen het basluit van 2 Juli 1885 aan het hertoge lijke staatsministerie gericht hebben. Terwijl wij ons leedwezen uitdrukken, dat de bonds raad, ondanks den ook naar de meening van de Brunswijksche regeering en van den land dag door onze verklaringen van 15 Decem ber veranderden zakelijk en rechtstoestand, aan onze voorstellen tot definitieve regeling der regeeringsoinstandigneden in het hertog dom geen gevolg heeft gegeven, drukken wij op nieuw in vast v'-trouwen de verwachting uit, dat de grondwettige organen van het hertogdom hun voortdurenden plicht niet vergeten om met alle vol ge- s rijks- en lands- grondwet geoorloofde miudelen er voor op te komen, dat ons al3 vettig «juverein het voe ren der regeering n t langer wordt belet en dat ons troonrecht en het troonrechl van ons met het land vrunswijik in bijna dui zendjarige geschiedenis door hulde en trouw innig verbonden vorstenhuis onverkort ge handhaafd blijft." Op denzelfden a 3, waarop de hertog dit schrijven heeft laten uitgaan, heeft de land dag van Brunswijk besloten opdracht te geven tot voorbereiding der verkiezing van een nieuwen rogent, n i daarmee bij het besluit van den bondsraad neergelegd. MgII Brissel, 15 Maart. De Patriot©" deelt onder voorbehoud mede, dat de Koning der Belgei' te Beaulieu een aanval van bloed- aandrang zou hebben gehad. Aan het mi nisterie van budtenlandsche zaken, in het koninklijke paleis en iin regeoringskringen is daarvan niets bekend. Tweede telegram. Volgens inlich tingen uit betrouwbare bron is de niededee- ling vain den „Patriate" van grond ont bloot. Frankrijk. De minister van arbeid V iviani keefi tegenover de commissie van gemachtigden der partijen van de linkerzijde zijn stand punt. in do vraag van de Zondagsrust uit eengezet. Hij erkende, dat de toepassing van de wet reeds nu gebreken aan den dag heeft gebracht en verbond zich,, binnen niet te langen tijd de noodige wijzigingen te zul len voorstellen, onder lie: voorbehoud ech ter, dat hij nog nieuw© ervaringen wil af wachten en dan op den tijd, die hem ge schikt voorkomt, zelf bet initiatief wil nemen. De gecommitteerden hebben van deze verklaring met instemming kennis go- nomenzij namen eene motie aan, die con stateert, dat de minister zich verbindt de noodige wijzigingen te zullen voorstellen, voordat de gewone zitting van het parle ment gesloten wordt en drukt hiervoor haar vertrouwen in de regeering uit. Daarmee is het geschil uit den weg ge ruimd, dat tussohen de regeering en de meerderheid over do wijziging van de wet bestond. De commissie van de Kamer voor de her- vórming van het rechtswezen heeft haar on derzoek van de voordracht der regoering tot- hervorming van de .ilitaire justitie ten ein de gebracht. Zij heeft besloten tot volledige afschaffing van do krijgsraden ook voor de 1 berechting van vergrijp tegen de krijgs- tucht, en laat alleen toe de vorming van j afzonderlijke kamers bij de hoven van appèl met toevoeging van mu.-aire bijzitters. De minister van oorlog, generaal Piequart, heeft zich met deze wijzigingen vereenigd De commissie heeft eenstemmig den afgevaar digde Labori. den vrregeren verdediger van Zola en van Dreyfus, tot rapporteur benoemd. Zweden. De rijksdag heeft een voorstel aange nomen, inhoudende dat de stalgebouwen van het kroonprinsenpaar verkocht en van de opbrengst een bedrag van 550,000 kro nen ter beschikking van den kroonprins ge steld zal worden, waartegenover de voorge stelde verhooging der apanage van den kroonprins wordt ingetrokken. De regeeriug heeft, haro instemming niet dit voorstel te kennen gegeven dat in <'.c- Eerste Kamer zon der debat, in de Tweede Kamer na kort debat met 130 togen 68 stemmen werd aan genomen. Noorwegen. De storthing heeft den duur van werking dei* wet, die het verkrijgen in bezit van mijnwerken en watervallen door vreemde lingen van de toestemming der regeering afhankelijk maakt, met een jaar verlengd. Hongarije De pogingen van de Hongaarsche regeering om den Keizer te bewegen zijne toestemming te geven tot de indiening van een wetsont werp om de grondwet met nieuwe waarbor gen te omringen, schijnen mislukt te zijn Het ministerie-Weker le was voornemens eene wet in te dienen, waardoor de door de komitaten, de zelfstandig gekozen provin ciale bestuursorganen, benoemde ambte naren het recht zouden krijgen aan het ministerie de gehoorzaamheid te wei geren. wanneer van hen de overtre ding van eene wet werd gevergd. Tusschen den chef en den ondergeschikte zou het ge rechtshof voor administratieve geschillen be slissen. Daardoor zou een regeeringsstelsel, zooals dat van het vroegere kabinet-Fejer- vary, onmogelijk gemaakt worden. Men be richt echter, dat Keizer Frans Jozef weiger de hiertoe zijne toestemming te geven. Bulgarlji. Nadat de begrafenis van den vermoorden minister-president Petkow i9 geschied, zal het tijdelijke hoofd der regeering het ont slag van de ministers bij den vorst indienen. A.an eene verandering van de regeering valt echter, volgens den correspondent van de Yossieche Ztg. te .rofia, niet te denken on der de tegenwoordige omstandigheden het kan niet worden toegelaten, dat eene ver wisseling van regeering door een moord wordt afgedwongen. Niet eens de ongedul digste regoeringscandidatcn verlangen en hopen het ontslag van het kabinet op dit oogenblik. Waarschijnlijk 1 ftanciow met de definitieve reconstructie van het kabinet belast worden. Kuatand. De correspondent van de Temps te Peters burg bericht, naar aanleiding van de vrees dat de regeering plan zou hebben tot- voor barige ontbinding van de rijksdoema: Ik weet uit goede bron, dat er eene gunstige omkeering gekomen is in de stemming van den monarch. Deze omkeering wordt toege schreven aan de bemoeiingen van den minis ter van financiën Kokowzew. Petersburg15 Maart. Heden morgen om kwart voor zes is de zoldering van de zaal, waar de rijksdoema vergadert, ingestort. Men neemt aan dat bouwvalligheid daarvan de oorzaak is. De vergadering, die heden was belegd, kon daardoor niet doorgaan. I'dertiburg, 15 Maart. 9 uur voormidldiagB. Heden morgen heeft eene ontploffing plaats gehan waardoor de plafonds van de dioema- zaal zijr neergestort. 9.2'' voormiddags. Men kent nog niet den omvang van de ramp. De ontploffing ver nielde het plafond in de vergaderzaalMen onderstelt, dat 'e ontploffing bet werk van de reactionairen is. Tweede telegram. AJe reden van het invallen der zoldering van de doeuixazaal wordt ook opgegeven het groote gewicht van de vettilatie-inriohtingendie zich boven de zaai bevinden. De hedon beiegde ver gadering gaat doorzij zal gehouden wor den in de Kaflharinaaaal van het Taurisöhe paleis. Derde telegram. De veigadering var de doema, die door miinaster-pire- aident Stolypin en verscheidene andere mi nisters word bijgewoond, werd om half 12 voormiddags geopend in de zoogenaamde ronde zaal van het Taurisöhe paleis. Daar eahtor deze zaal, wat de acoustietk betreft ongeschikt bleek te zijn, wordt nia kort die bat bijna eenstemmig besloten de beraad slagingen te schorsen en het bureau op te dragen met de regeering in overleg to tre den over het inrichten van> eene andore plaato voor de beraadslagingen. De vergade ring word om kwart na twaalf gesloten. Graaf Lamsdorf, de oud-minister van bui- tenlandsche zaken, die sinds 6 Februari te San Remo onder behandeling is voor een leverkwaal, ligt nu op liet uiterste. Turkije. Volgens de Pol. Korr. heeft de Turksche regeering besloten de in Turkije wonende vreemdelingen aan de bedrijfsbelasting te onderwerpen Hierover wordt met de gezan ten onderhandeld. Marokko. In Tanger is m eene gemeenschappelijke vergadering van het corps diplomatique en d? Marokkaansche vertogenwoordigers be raadslaagd over het reglement betreffende deu invoer van wapenen In de vergadering van Maandag a.s. zal de behandeling van deze zaak worden voortgezet en zal verder over onteigeningen gehandeld worden. Het raaghzen heeft, de concessie van het tabaksmonopolie openlijk uitbesteed Uit Tauger wordt bericht, dat de geheelo stam Beni Arros zich heeft onderworpen. Raisoeli is uit het gebied van dien stam ge- vl ucht Allerlei. vDe weduwe van den Amerikaan Russel, Sage heeft een liefdadigheidsfonds gesticht van S 10.000.000. In de oomanis- sae. belast met het beheer van deze gelden, heeft ook mej. Helen Gould zitting. 11 rum wijk, 15 Maart. In tegenspraak met de berichten, dat de voorgenomen aaneen sluiting der Duitsche suikerraffinaderijen misluk'' zou zijn, is door eenige raffinade rijen aan de Braunschweigiscihe Haindels- zeitung" medegedeeld, diat sedert de te Berlijn g eb ouden vergadering niets is ge schied wat die berichten kaai motiveeren. De contingenten moeten nog eerst door pun- vraag worden bepaald. Het stond sedert lang vast, dat men zou trachten ook de ruwe-suikerindusbrie tot aansluiting te be- wege u vDir. Dowie, wijlen „de profeet Eilda", wendt na ziju dood hoogeliijik g-eëerd door lammen, blinden en zieken, die bij tiental len den in schitterend staatsiegewaad ten toongestelde trachten aan te raken, zeker geloovend, dat ze er door genezen zullen. vMen weet reeds dat „de Amerikaan - sche houtkoning", de inillionair Weyerhau- ser, in do buurt van Los Angelos, Califor nie, is zoek geraakt. Hij is het laatst gezien bij bet station Santa Barbara. Duizenden vrijwilligers hebben zich aangeboden om den verdwenen man op te sporen. Zij zijn allicht van oordeel, dat er wel een zoet winstje mee te behalen zal zijn. Het al gemeen oordeel is, dat men bier te doen beeft met een lang van tevoren beraamd plan, om den mill ionair op te lichten, to ontvoeren en gevangen te houden tot zijn verwanten een groot losgeld zullen hebben betaald- Het is trouwens algemeen bekend, dat de rijkaards, die voor hun genoegen ko men verblijf houden in Los Angelos, daar veel overlast ondervinden van avonturiers en verdachte lieden. vMet, de gewonden van de Jena gaat liet goed vooruit. Aller toestand is gunstig. Twee zwaar gewonden hebben echter nog een zeer zorgvuldige behandeling noodig. Op het oogenblik zijn reeds 98 vermisten terug gevonden. Omtrent de Jena zelf luiden de berichten thans minder optimistisch. Meer en meer wordt gevreesd, dat het, schip ge heel voor de marine verloren is. De begrafenis van de slachtoffers zal bede i morgen met bijzondere plechtigheid plaats hebben. De president der republiek zal hier bij tegenwoordig zijn, evenals do Prins van Asturie namens den Koning van Spanje en de vioe-admiraal Siegel van het Duitsche marinegezanteechap te Parijs, als vertegen woordiger van de Duitsche marine. Forbach10 Maart. In de mijn Kleitiros- seln had gisteren avond eene ontploffing van mijn gas plaats. Omstreeks 80 personen waren in de mijn aan het werk. Daarvan zij'n 65 dooden en 12 zwaar gewonden naar boven gebracht. v-j=- Het ItaLiaansohe plaatsje Borsano bij Gallarate in de provincie Milaan, is door een zwaren brand geteisterd, die het nage noeg g€,heel vernield lieeft. De brand ont stond in een hooiberg en sloeg van daar over op boeren- en arbeiderswoningenTe gen middernacht waren reeds 80 huizen verbrand. Inmiddels was een hevige storm opgestoken, die de vlammen van huis tot huis joeg. Weldra lagen woei' tien huizen in puin en stonden de vier katoen fabrieken in lichtelaaie. De soldaten probeerden, daar or in Borsano geen water genoeg was voor de spuiten, niet slangen en buizen een wa terleiding met do op vier K.M. gelegen stad Rusto tot stand te brengen, maar het ma terieel schoot te kort. Alle gebouwen mot uitzondering van de kerk staan in brand. Tweeduizend menschen zijn dakloos. Pittsburg, 15 Maart. De schade, door de overstroomingen teweeggebracht, wordt op 10 mililioen dbllars geraamd. 100.000 men schen zijn werkeloos, 30.000 van onderdak beroofd, 14 personen werden gedood. Allo gebouwou van den publieken dienst zijn be schadigd. Pittsburg, 15 Maart. De overstrooming bereikte bet hoogste punt hedenochtend te 6 uur; daarna begonnen de rivieren te val len ln twee verschillende doelen van de stad brak brand uit. De brandweer kon niet wei ken elf gebouwen, waarin bedrijven ge- vestigd waren, en woningen waren tegen elf uur door brand vernield. Tweede telegram. 12 u. 30 nam. De branden zijn gebluscht door middel van chemische blusoh middelen, nadat twee pak huizen, vier handelsinrichtingen en vijftien woonhuizen in asch waren gelegd. In de stad Derwent (Ohio), is de bevol king, ton getale van 2200 personen, door het water uit hare woningen verdreven en beeft zij een toevlucht moeten zoeken op de heuvels. De SrtaatEoouranft vaai Zaïendiag 16 Maari 1907 bevalt, de volgende Koninklijke besluiten verleend de persoonlijke titel en rang vau consul-generaal van Zweden aan C. Kolff, consul van Zweden te Rotterdam; benoemd tot officier in de Oranje-Nas- sau-orde W. baron van Voorst tot Voorst, laatstelijk Kon. commissaris voor de pol ders Duffelt en Querdammtot ridder J. Snijder, directeur der avondschool voor volwassenen der Nijverheids-maatschappij te Amsterdam benoemd tot secretaris van den voogdij raad te Leidon mr. P. E Briët, advocaat aldaai gepensioneerd en eervol ontslagen de le luitenant der infanterie op non-activiteit A. J. M Verspijck. op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Dokkum, aan J. Kylstra, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten pensioen verleend aan H. W. Nij hof f 561 E. B. S. I. Daoud, weduwe van den consul met den persoonlijken titel van consul-generaai der Nederlanden te Bangkok R. C. Keun of Keun van Hoogerwoerd, f 828 A. J. van Harpen, wed. H. van Gelder, on derwijzer aan eene openb. lag. si..ooi, f 288 A. Heli rader, wed. C. B. de Roos, hoofd eener openb. lag. school, f 345. Z. K. H. de Prins bracht gistervoor- middag met zijne Moeder, do Groothertogin Marie vain Mecklenburg e*. bezoek aan de automobielen- en rijwielen-tentoonstelling te 's Gravenhage. Na door het tentoonstel liugscomité te zijn ontvangen werden de v orstelijke bezoekers rondgeleid door dit comité laaigs de verschil lende „stands". Herhaaldelijk gaven zij blijk van hunne belangstelling, "ooral was dat het geval in de afdeeling der automobielen om trent de constructie, waarover zij zich zoowel met, het comité als met de exposanten op ongedwongen wijze onderhielden. Bij hun vertrek gaven Je vorstelijke per sonen hunne voldoening t kennen over hét geëxposeerde. H. K. H. Groothertogin Marie van Mecklenburg is gisterenna,middag ten ruim 6 ure per Staatsspoor naar Mecklenburg te ruggekeerd. zooals reeds is gemeld in gezel schap van Z. K. II. den Prins dor Neder landen, die naar Berlijn vertrok H. M. de Koningin nam in de Kon wachtkamer een hartelijk afscheid van do vertrekkende» en onderhield rich nog ge ruimen tijd met hen, tc .n reeds in het sa lonrijtuig van de Duitsche spoorwegmaat schappij was plaatsgenomen. Ter uitgeleide waren mede aanwezig de burgemeester, de gouverneur der reefden be de kamerheer-ceremoniemeester jbr van de Poll, die der groothertogin tijdens haar ver blijf was toegevoegd, de uitscho gezant en mevrouw von Schjöszer, die eer fraaie a ruiker aan de groothertogin aanbood, de leden van de Duitsche legatie, de zaakgelas tigde van Rusland en een talrijk publiek. De Vorstelijke personen dejeuneerden gis teren bij de Koningin-Moeder. In hotel de Bellevuo te 's Gravenhage is aangekomen luitenant-kolonel K. Mat- chidd, militair attaché bij de Japansche ambassade te Parijs. Aan den heer C. Kolff. consul van Zweden te Rotterdam, ir persoonlijke titel en rang van consul-generaal van dat Rijk verleend. oriaia. Het Nbl. v. Ned geeft het- volgend verloop van de crisis: Jhr. mr. De Savornin Lokman sloeg H. M do Koningin de vorming van een cabinet d'affaires voor en dc lieer Tydeman stelde zich, na zijn onderhoud met H M. de Ko ningin, in verbinding met onzen burge meester, den heer Van Leeuwen, en met den hoer Regoul. Mr. Heemskerk moet na zijn eerste bespre kingen met leden zijner partij reeds spoedig

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1