Uit den^ojntrek. STADSNIEUWS. de opdracht van dezen omvangrijken arbeid aanvaard. De Spectator heeft een De-Ruyter-num mer, waarvoor de redacteur, mr. II. Louis Israels, bijdragen heeft weten te krijgen van zeeofficieren van hoogen rang van verschil lende natiën. Het nummer begint met een opstel van prof. II. Brugmans over De Ruyter en ons volk. Een ..appreciation' uit het land van De Ruyter's grootste tegenstanders schrijft ad miraal Fremantle. De Engelse he admiraal levert hiermede een waardige bijdrage, waar in De Ruyter als mensch, als patriot en als zeeman wordt herdaoht. Kontr-Adi. 'ral z. D. Ditmeyer herdenkt Admiraal De Ruyter in seiner Bedoutung als Flottenfiihrer.'' De derde vreemde zee-officier is do kapi tein ter zee Darrieus, professeur a l'eoole supérieure de la Marine te Parijs, die ook ,,la strategie et la taotique de l'amiral De Ruyterbehandelt, en evenals admiraal Ditmeyer hem den grooteten strateeg van zijn tijd noemt. Do Deenscho luitenant ter zee baron Schaffalilzky de Muckadell schrijft over ad miraal De Ruyter en Denemarken, terwijl de luit. t. zee le kl. 0. van Lennep uit voerig vertelt hoe ,,Do Ruyter in den oor log van 16721674" het. land heeft gered. Verder doelen de archivarissen van Vlis- singen en Amsterdam, de heeren P. K. Dom misse en mr. Veder uit hunne archieven iets mee, dat op De Ruyter betrekking heeft. Een aantal reproducties van oude prenten portretten enz. luisteren het nummer op. Ter gelegenheid van de De-Ruyter-herden- king heeft het Panopt'cum te Amsterdam een nieuwe groep, die voorstelt admiraal de Ruyter op het achterdék van zijn schip ,,de Zeven Provinciën", omringd door officieren en matrozen", onder wie de bekende figuur van de barre Bruinvisch" De Ruyter's zeevader bijzonder de aandacht trekt. In de verte naderen de Engelsche en de Fran- sche vloot, waarheen De Ruyter wijst, ter wijl hij aan zijn op post staande zeesoldaten vraagt„Wilt gij, voor 't lieve vaderland, voor de oude vrijheid als eerlijke luyden tegen eiken vijand strijden?" Het antwoord kan niet. twijfelachtig zijn, want al de hem omringende mannen zijn vol actie en hun houdinge.» wijzen er op, dat hun aller ant woord eensluidend is. De geheele groep is 95 vieric M. groot. H. M. de Koningin-Moeder heeft het voornemen na Paschen een bezoek te bren gen aar de Transvaal-tentoonstelling te Am- Sterdam. Z. K. H. de Schah van Perzië hegft het Grootkruis der Orde van den Leeuw en de Zon geschonken aan den heer jlhr. mr. van Tets van Goudriaan, minister van bui- tenlandsche zaken. Door B. en W. van Amsterdam wordt voorgesteld hun een crediet te verleenen van f 60.000 voor den bouw van een tunnel voor voetgangers onder den Staatsspoorweg, nabij de Blasiusstraat. Vuilverbranding. In de giste ren gehouden zitting van den Rotterdam- schen gemeenteraad kwam in een voorstel van B. en W. om over te gaan tot vuilver branding en tot reorganisatie van den op haaldienst voor vuilnis. De betrekkelijke stukken, die volgens den voorzitter van zeer grooten omvang zijn, zul len den Raad weldra in druk bereiken en aan de orde gesteld worden in een vergade ring van den Raad, te houden op 18 April a.s. Electrische oentrale te Bre da. Te Breda is door B. en W. preadvies uitgebracht, in zake de oprichting eener electrische centrale. Zooals algemeen ver wacht werd, luidt het afwijzend. Breda is volgens oordeel van B. en W te klein voor een centrale, die uitsluitend bestemd is voor verlichting en beweegkracht van motoren ook is electrisch licht voor huiselijk gebruik duurder dan gaslicht. Eveneens luidt het praeadvies afwijzend tot het verleenen van concessie aan derden, omdat de gasfabriek een groote bron van inkomsten oplevert, derhalve is het zaak, dat de gemeente geen concurrentie in het leven roept Zaterdag a.s. komt het praeadvies in den Raad aan le orde. De luitenant-kolonel H. A. J. A. Timmerman, van het 6e regiment infanterie te Breda zal, naar de N.R.Ct. verneemt, 'binnenkort den dienst verlaten. De kapiteins Pliester en Van Hork van het le rog. inf. te Assen hebben eer vol ontslag uit den dienst gevraagd. Na opheffing van het Kolo niaal! Werfdepot op 1 Mei zullen niet alleen Nederlanders, doch ook vreem delingen. hij het detachement der Koloniale Reserve (Werfbureau) te Harderwijk kun nen worden aangenomen voor het leger in Oost Indië, doch de voorkeur zal worden gegeven oau personen een verbintenis te la ten aangaan op de voorwaarden zooals die gelden voor dé Koloniale Reserve te Nij megen Dr Leyds. Het spijt ons te moeten melden, dat de gezondheidstoestand van dr. Leyds niet geheel bevredigend is. In deze week moest do patient, wederom door koo. ts geplaagd, eenige dagen het bed houden. Het slechte weer werkt spoedig herstel tegen. Z.A P. Een der oudste ridders der Militaire Willemsorde, de oud-kapitein van het Oost- Indisch leger E. J Echausier, sedert 1863 gepensioneerd, is te Nizza in 86-jarigen ouderdom overleden. Hij verwierf dat eereteeken als 2e luite nant bij de tweede en derde Balische expe- ditio in de jaren 1848 en 1849; het word hem toegekend bij Konbesluit van 11 De cember 1849. P. J. van E 1 d i k Thierae. f Na een zeer korte ongesteldheid is te Bloemen- daal overleden de heer P. J. van Eldik Thieme, eo:i hooggeacht en begaafd man, die zich vooral bekend maakte als secretaris van de Noord-Hollandsche Vereeniging ..Het Witte Kruis". De heer Van Eldik Thieme werd opgeleid voor apotheker, maar hij sloeg een geheel anderen weg in, al bleef hij steeds vol be langstelling voor zijn oorspronkelijk vak en alles wat de geneeskundige wetenschap .be trof Hij werd vele jaren geleden rentmeee- t i" van den heer Rorski, een positie die hij met zijn spreekwoordelijke nauwgezetheid vervulde en welke hem tegelijk de gelegen heid niet ontnam van letterkundige werk zaamheid. Van verschillende tijdschriften, dag- cn weekbladen was hij een getrouw ou geliefd medewerker. Do overledene bereikte den leeftijd; van 63 jaar (N. v. d. D.) Legaten. Wijlen de heer H. H Beltman te Deventer heeft dt volgende le gaten vermaakt: f 20.000 aan de Ned lïwv. gemeente *<s Deventer, voor restauratie der Bergkerk door aanbrenging van nieuwe va men onder eeriige voorwaarden f 4000 aan de diaconie der N. H. gemeente; f 1000 aan de armen van andere gezindten f 1000 aan de Bouwk. Vereeniging pn eenige an dere legaten aan arbeiders enz. Oranje Naasaua.' Cord. Uit een 'onderhoud dat een redacteur van de Tol. gehad heeft met verschil lende pat ion ten van Oran je-Nassau's oord, heeft men kunnen afleiden d'at de adjunct-direc trice mevr. Graafland, de twistappel was op het sanatorium en de oorzaak van alle on- een.igheid onder het personeelterwijl d"oor het hestuur in Den Haag haar steeds de hand boven het hoofd werd gehouden, zoo- dat zi j doen en. laten kon wat zij wilde. Het meerendeel der patiënten, met uitzondering van enkele favorites, is er dan ook hoogelijk verontwaardigd over dat de bekwame di recteur dr. Donat'h, hierdoor zijn ontslag heeft moeten vragen, daarin vergezeld door twee doctoren en het grootste deel der ver pleegsters. Aar een onderhoud dat bovengenoemde redacteur met een paar heeren-patiënten had. is het volgende ontleend: Het besturend en verplegend personeel bestaat uit twee partijen. De eene partij, met de adj.-directrice, mevrouw Graafland, aan het hoofd, bij wie zich zuster Rau, de huishoudster Wennink en de boekhoudster, mej. Talma, hebben aangesloten, heeft zich stelselmatig georganiseerd en verzet tegen de andere. Die andere partij bestaat eigen lijk uit aJ het overige personeel en alle pa tiënten. Ze organiseerde zich niet, nuaar ontstond uit den drang, der omstandighe den. Mevrouw Graafland staat feitelijk met de haren als oppositiepartij tegenover allen. Het is niet zoo gemakkelijk de onge schiktheid van mevrouw Graafland te be wijzen. Daartoe laat ze zioh te weinig met de patiënten in, en tweedens, doet ze, als adj -directrice, besluiten uitvoeren, treedt dus zelf niet bepaald op den voorgrond. Om aan te toonen hoe weinig meivrouw Graafland zioh bemoeide en medegevoel had met clo patiënten, werden verschillende fei- ,ten aangehaald. Mevrouw Graafland, de adj.-directrice, kent. geen ErugéLsich. Zij verbood daarom aan een paleis-patienite (oude deel), miss Doyer, om Engelsoh te spreken, snauwde deze toe „In ©en Hollandsch sanatorium sproken we Hollandfvch. Miss Doyer sprak heel moeilijk Hollandlsch. Enkele weken later echter kwam een vrouwelijke patient, die zeer goed Hol landsch sprak, maar ook Maleisoh kende. En boen ging dezelfde mevrouw Graafland met deze dame aan tafel Maleisoh praten. Het is ten strengste verboden in het sa natorium lange slepen te dragen. Nochtans dragen mevrouw Graafland en mej. Talma lange slepen en doen zelfs dikwerf geen moeite deze op te houden. Patient V. klaagde tegen de directrice over het eten. H was doodziek en had hoo- ge temperatuur. Yan mevrouw Graafland kreeg hij to^i ten antwoord„Mijnheer V., ik heb patiënten van f 5A f 4 ea f 2.20. U kunt het daar niet zoo goed voor heb ben1' (Patient V oetaalde f 2.20). Tengevolge van een en, ander is mevrouw Giaafland zoo goed als bij geen der patiën ten gezien. Het meerendeel haat haar! De patiënten begrijpen, dat veel achter de schennen moet gebeurd zijn, diat dr. Do- nath niet langer met haar wil samenwer ken De patiënten zeggen op goede gron den, dat dr. Dbnatik haar een gevaar voor de patiënten acht. Toen zijn ontslag Zon dag bekend werd, ging er een storm van verontwaordigdng op. Er werd onder het voorlezen van het bericht gefloten, en vloe ken en verwenschingen klonken aan het adres van de directrice en den raad van bestuur. Achten de heeren zoo vroeg de redac teur van de Telegraaf d en trou- rigen toestand van thans dan uitsluitend to wijten aan onoordeelkundig optre de van mevrouw Graafland? „Zeker, volkomen!'' was het antwoord. „Onder de vorige directrice, mejuffrouw Piebanga, gtiug idles in volkomen harmo nie. Nooit was er wat aan de band. Maar juffrouw Piebinga onderzocht ook alles en verbeterde, zoo noodig." Dus zouden de heeren door het wegblij ven van mevrouw Graafland en het behoud van al het overige personeel, den toestand in het sanatorium gered achten? „Zeker, zeker! Niet alleen gered, maai heusch, mijnheer, het zou een groote verbe tering zijn. Reeds onder de waarnemende di rectrice. mej. Romijn, is de toestand zee- veel verbeterd. Zij is bemind, heeft het ver trouwen, neemt notitie van de klachten der patiënten, verandert, zelfs bet menu, op hun verzoek „Maar de vrees voor den terugkeer van mevr. Graafland irriteert zoo sterk, dat, als mevrouw Graafland op 1 Mei a.s. zou te rugkomen, dan alle oudere patiënten, die mevrouw Graafland hebben gekend, ver trokken zullen zijn, behoudens mogelijk en kele zeer afhankelijken. „Nu reeds worden de plannen tot vertrek gemaakt, en onder invloed der treurige ge beurtenissen, is de toevloed der patiënten niettegenstaande het plaatsgebrek in het land zóó gering, dat er ruim 40 bodden leeg staan, wat nog nooit, sinds 1901, ge beurd is." De N. Ct. weet te vertellen, dat het. be stuur in Januari een laatste ernstige po ging wilde doen om langs vreedzamen weg in verzoenenden geest, tot een oplossing, zoowol in het belang van het Sanatorium als var ^lle betrokken partijen te geraken „Hierop echter ontving het bestuur \an dr Donath ten arftwoord, dat hij die nieuwe proef nutteloos achtte en niet meer wenschte te nemen. „Daarentegen verklaarden èn mevrouw Graafland en zuster Hooft.man, de hoofd- veldleegst er, aan het bestuur, dat zij be reid waren alles te doen wat in baar ver mogen was om een'goede samenwerking to bevorderen Was dit ook mevrouw Graaf ian,? ernst, clan wenschte zuster Hooftman, naai zij verklaarde, terug te komen op haar aanvankelijk voornemen om ontslag uit haar betrekking te vragen.. „Het was dus het antwoord van dr. Do nath alleen, waarop de bedoeling van het bestmi- schipbreuk leed. „Teneinde alle misverstand to voorko men en dr. Bouath te doen bedenken, dat liet. bestuur zijn voorwaard!© onverkort wenschte te handhaven, werd de eisoh nog maals in een imperatief schrijven «herhaald. „Daarop ontving het bestuur van dr. Donath een kort antwoord, waarin hij een voudig mededeelde, dat hij op den dag, waarop mevrouw Graafland op Oranje- Nassau's Oord zou terugikearen en haar taak hervatten, zich zou beschouwen als ontsla gen te zijn uit zijn betrekking van genees heer directeur. „Na deze mededeeling besloot hot be stuur, daar de terugkeer von mevr. Graaf land vaststond, na rijp beraad aan dr. Do- natl te kennen te geven, dat hem eervol ontslag werd verleend, maar dat zijn gaan of blijven niet in verband kon gebracht worrier met den dag van terugkeer van mevrouw Graaflanddat hij dus slechts aa i het bestuur had mee te deelenmet welken datum hij het ontslag wenschte te zien ii'gaan. „Het desbetreffend schrijven werd door dr. Donath beantwoord met het. verzoek, dat het» bestuur zelf den diatum van het hem „eervol verleend ontslag" zou bepa len, ook om hem gelegenheid te geven de noodige maatregelen in zijn belang te ne men Het verschil komt hierop neer, zegt het blad ten slotte, dat de oppositie het ont slag van mevrouw Graafland gewonscht had en dat het bestuur dait niet gerecht vaardigd achtte, zoolang niet een onder ze kere waarborgen genomen proef de onmo gelijkheid barer handhaving, door haar soliula, zou hebben aangetoond. Door burgemeester en wethouders van Baarn is de installatie der centrale verwar ming van het nieuw te bouwen gemeente huis, na gehouden aanbesteding opgedragen aa. nde firma Deerns en Westeringh te 's Gravenhage voor f4487. Eet defect aan de machine van de dagmailboot „Engeland", zal door de maatschappij „Zeeland" zelf gerepareerd worden Do dagboot „Nederland" is nu voor cle „Engeland" in de vaart -gebracht. Uit de diamantindustrie. De secretaris van den Algemeenen Neder- landsohen Diamantlbewenks-Bond, do heer Jan A van Zutphen, deelt in het Weekblad van der Bond mede, dat te Amsterdam, op het voetspoor van Antwerpen, een diamant- bcverkersgilde zal worden opgericht. De organisatie zou dus komen te staan te genover den Bond. De Club de Bienfaisance. De Tel. meldt, dat de Club de Bienfaisance, in de Vondelstraat te Amsterdam, weer open gesteld is en de heer Politzer te dier stede teruggekeerd. Inbraak in een diamant slijperij. Te Amsterdam is Donderdag nacht ingebroken in de diamantslijperij van den heer Laghuwitz, in de Kuiperstraat. Er zijn ongeveer 190 doppen van diamanten ont vreemd, ter waarde van ongeveer f 650, be novens een horloge en eenig geld. Men ver moedt dat deze inbraak in verband staat met het bezoek va:i een paar mannen, die den dag te voren een gesprek met- den machi nist hebben aangeknoopt, dat blijkbaar maar een verzinsel was om eens poolshoogte te kun nen némen. Op hol. Omstreeks vijf uur Donder dagmiddag sloegen op de brug over de Kei zersgracht bij do Spiegelstraat te Amster dam de paarden van de equipage van den burgemeester op hol. Mevrouw Van Leeuwen zat in het rijtuig. In vliegende vaart ren den de vurige viervoeters, di^ ergens voor geschrikt waren, de Spiegelstraat in. Geluk kig liep alles goed af. Nabij het kantoor der firma Lipprnann, Rosenthal Co., werden de. dieren in eens tot staan gebracht door een wagon, diie dwars over de straat stond Mevrouw Van Leeuwen, nat-uurlijk nogal ontsteld, stapte dadelijk uit en begaf zich te voet uaar huis. De equipage werd ©enigszins beschadigd. N. v. d. D. Eon t reurig onge\La 1 had Don derdag te Vaarssen plaats. De arbeider Steenbergen, van Ernst, die bezig was hoo rnen van een wagen te laden, had daarbij het ongeluk van den wagen te vallen tegelijk met een boom, die o pzijn hoofd terecht kwam. De man was onmiddellijk een lijk. Aan de gevolgen overleden. P arbeider Ldezer dagen te Haarlem door eon trein aangereden, is aldaar in het Gast huis gestorven. Brand. Gisterenmorgen brak er plotseling door onbekende oorzaak een he vige brand uit in de drogisterij van den heer Ackermans op de Markt te Rozendaal. In korten tijd stond het geheele huis in lichtelaaie. Alvorens de brandweer ter plaat se was, had ook reeds het bclende perceel van den horlogemaker Wassen aan de ach terzijde vuur gevat., doch daar heeft men het in zijn voortgang kunnen stuiten. Er werd hier echter zware waterschade aange richt De drogisterij is geheel uitgebrand, alleen de winkel en voorgevel bleven ge spaard* Verzekering dekt de schade. De Schoolbode, orgaan vau de aXd, 's Gravonliage van den Bond van Ned. On derwijzers, vermeldt als historisch In de scholen zijn tot zelfs in de laagste klasse de De Ruijter-portretten uitgedeeld. Waar dit laatste toe leidt, leere men uit. het volgende De juffrouw uit de eerste klasse vraagt Wat is die man geweest? Antwoord van een zesjarige: Ruite- makc-r. Waarom krijg je dde plaat? Omdat het gauw Kerstfeest is. Tn de vierde kilaase Onderwijzeres Wie is die man? Antwoord De redder van den Hoek van Holland. Dc-Ruy ter-herdenking. Gisterenavond had te Utrecht in den schouwburg, wélke bijna geheel 'bezet was, de goed geslaagde eerste feestelijke bijeen komst plaats, welke door het plaatselijke De Ruyter-comité daar ter stede belegd) is te- plechtige herdenking van den 300sten gelv«ortcda.g van. Michael A'driaensz. de Ruy- te\ De vólgende 'beeldgroepen, voorstellende De Ruyter's intocht in Salee aan de Barba- rijschc «kust, De Ruyter in den huisel ijken kring, Be Ruyter ontvangen aan het. hof van Koning Fnederik IEL van Denemarken, Dj Ruyter's verzoening met Cornells Tromp door Prins. Willem EU en De Ruyter's doo- delijkc verwonding in den slag bij. den Etna werden 'vertoond. Verschillende dames en heeren werkten hieraan mede. De vertooning was zeer mooi. Dramatische tafereel en uit 'het leven van De Ruyter na den vierdaagsoheii zeeslag van H JSchimmel werden keurig opgevoerd door do loden van de Utrechtsöhe Rederij kerskamer „Jan van Beers", terwijl ook le den van de Utreohteche Mannenzang-veree- niging hieraan medewerkten. D-j bijeenkomst werd geopend door het zingen van 't Wilfheflimus door bot Viranken's Paiestrinaiboor, dat verder ook gedurende den geheelen avond op zeer verdienstelijke wijize verschillende oud-Hollandsche zangen en twee liederen exp latijnschen tekst ten geboore gebracht. De feestrede werd uitgesproken door den •lieer mr. J. H. VaiLckenier Kipe, voorzitter van 't plaatselijke De Ruyter-oomité, die voorts bij elke .beeldengroep dm zeventiende eeuwsoh kostuum verklaringen gaf. Bj «bijeenkomst werdj bijgewoond' door den comnrssaris der Koningin in de provincie Utrecht, mi-. F. B. graaf Scliimmelpen- nilick, in amlbtgewaad. Het was een zeer welgeslaagde avond. Hodon., Zaterdag, avond' vindt de gala-voor stelling plaats. Gisteren werd ook te Utrecht de 300sten geboortedag van Bestevaer Michiel door de openbare lagere scholen aldaar gevierd. Vierduizend kinderen, leerlingen! der hoog st© klassen van dé openbare lagere scholen, woonden telkens van «ochtend en van mid dag i.i groepen, van 1000, eiene voorstelling in Tivoli «bij. [Daar werden, eetn groot aantal lichtbeelden vertoond betrekking hebbende op het leven van Be Ruyter. Toepasselijke liedjes en vadcrlandsche «liederen veerden nu en dan gezongen, terwijl bij elk© voorstelling een hoofd eener school van sommige licht beelden verklaringen gaf. Be kinderen 'had den veel pret. Door de leerlingen) van een aamtal bijzondere (Protestantsohe) scholen is 'liét feit reeds in de afgeloopen diagen op prettige wijze gevierd. In 't Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen zijn ook telkens voor die kinderen lichtbeélden-voorsbellin- geai gegeven. aDinsdag 19 dezer hield de Vereeni ging voor Kadaster en Landmeetkunde een druk bezochte, buitengewone ledenvergade ring, in het Geb. voor EL en W. te Utrecht. Deze vergadering was belegd op verlangen van eei, aantal leden, dat zich niet in allen dcele kon vereenigen met de door het be stuur der vereeniging en de redactie van haar Tijdschrift, ontworpen reorganisatie van den kadastralen dienst, neergelegd in een memorie, welke in November 1905 was aangeboden aan den minister van financiën en die, krachtens een besluit dor vorigo algemeen© vergadering, mede zoude worden aangeboden aan de, bij Kon. besluit van 30 Juli 1906, ingestelde Staatscommissie (voor hypetheekstelsd, registratiewetgeving en reorganisatie van de dienstvakken re gistratie en kadaster). Na uitvoerige en levendige discussion word besloten, dat do wemsöhen der Ver eeniging ten aanzien van «het genoemde on derwerp te formuleeren en aan die Staats commissie kenbaar te maken d«oor middel van een geschrift, behelzendeuiteenzetting dor gebreken in de huidige dienstorganisa tie, in hoofdzaak zooals de memorie vau 1905 die bevat en oen reorganisatie geba seerd op de conclusiën dezer vergadering, een en ander mot de noodig© toelichtingen. Vervolgens werd behandeld een motie, ingediend door 10 leden uit 'sGravcnhage en ton doel hebbende, te doen uitkomen, dat de Vereeniging niet deelt de denkbeel den dor Redactie van het Tijdschrift, ont vouw© in een artikel genaamd „het Ka dastrale Vraagstuk", doch dat zij blijft handhaven het. beginsel, waarvoor meer dan 20 jaar lang werd gestreden: de invoering van oei kadaster mot bewijskracht in reah- ten, ten aanzien vau de ligging der gren zen van grondeigendom, welken maatregel zij bevorderlijk aoht aan de algemeene staatsbelangen, aan de belangen van het grondorediel De beschouwingen staande de vergade ring ter zake geleverd, behelsden een zeer scherpe critiok op het redactie-artikel. De motie werd met overgroote meerder heid van stemmen aangenomen Ook dit besluit zal aan de Staatscommis sie worden medegedeeld. De beide redacteuren achtten zich door dit besluit verplicht hunne functiën neder te leggen, ondei' bereidverklaring evenwel de locpende werkzaamheden te blijven ver- richten, zoolang zulks voor een ge regel den gang vau zaken zal blijken noodig te zijn. Nog behelsde de agenda een paar vragen omtrent de tractenients-regeling der land meters van hek. kadaster, zulks naar aan leiding van hieromtrent door eenige leden gedane voorstellen. Hot bestuur ontving machtiging zioh in deze to doen voorlich ten door een commissie van onderzoek. aOp de opnieuw vastgestelde kiezerslijs ten voor Zei>t zijn geplaatst 1512 kiezers voor de Tweede Kamer, 1487 voor de Prov. Sta- Iten en 1326 voor den gemeenteraad. a— Gistoren overleed in den ouderdom van 56 jaar te Zeist de heer E. R. M. baron ci'Ablaing van Giesenburg, oud-officier van j het regiment grenadiers en jagers. j Bussura, Morgen worden de eerste ren- 1 nen in dit jaar op de baan alhier geloopen. j Dit is tevens de eeifrto maal, dat de book makers niet meer werkzaam zullen ziijn. De waro liefhebbers van paardensport en het betere publiek 'komen echter niet op een renbaan om bij de bookmakers (te wedden. liet publiek zal morgen kunnen bewij zen, dat (het niet k'omt voor de „wedsport", maar ivoor de rensport! Daarom hopen wij', dat de opkomst overtalrijk zal zijn. Do baan verkeert in uitstekenden toe stand en do inschrijvingen voor de rennen en de draverijen zijn zeer voldoende. Hbl Do directeur-generaal der posterijen en tolegraphie maakt «bekend, dat, met ingang van 2C Maart 1907, het post- en telegraaf kantoor te Amerongen mede voor den rijks- telephoondttenat wordt opengesteld. Ter gelegenheid van den De Ruyter- gedenkdag wapperden heden van eenige particuliere, en van de openbare gebouwen de nationale vlag. Feest werd hier niet gevierd, do school kinderen hadden den geheelen dag vrij-af, de militairen na den middag. Waarschijnlijk zullen we heden nog in de Staatscourant kunnen lezen wie de ge lukkigen zijn, aan welke vandiaag ridder orden zijn toegekend! D© N. R. Qt. meldt, dat. de majoor op non-activiteit A. Holland in actioven dienst wordt hersteld en belast met. het bevel over het le bataljon van het 8ste reg. inf. te Doesburg. Mej. E. M. vau Hamersveld slaagde te Utrecht voor de acte Nutt;ge Handwer- kon. Wij brengen nogmaals in herinne ring, dat Maandagavond dn Amicdtda de vierde (laatste) abonnemen.tsvoorstelling wordt gegeven, waarbij de Nederlandsche Tooneel vereeniging van Amsterdam zal op voeren 'het veel genoemde blijspel ,,Huza- i-enkoorts" .Voor abonné's zijn morgen en overmorgen nog 'kaarten a f 1.50 te krijgen. Wij maken er op attent, dat men geen plaat sen bespireken kaïn, wanneer men niet in het bezit is van toegangsbiljetten(Ziie de advertentie.) Quick speelt imorgen voor do compe titie tegen G. V. C. 'te Wageningen. Scheids rechter de heer J. E. Waterman. De Oranjevereeniging -vergadert Woensdagavond in De Arend. Op de agenda komen o.m voor Mededee- lingen betreffende de feestviering op 19 April en verkiezing van bestuursleden we gens periodieke aftreding van de heeren van Lunteren en Sohooneveld. De Eembode meldt Woensdag jl. hebben de Eerwaarde Over ste en eenige Zusters van den EI. Ca rol us Barimeus hun intrek genomen in het nieuw St. Elisabeth Gast- en Ziekenhuis alhier om de installeoring van het. gebouw te regelen. Met zekerheid kunnen wij mededeelen, dat Maandag 8 April a.s. deze inrichting tot op neming van patiënten in gebruik zal wor den genomen en dat voor dien tijd aan be langstellenden gelegenheid zal worden ge geven tot bezichtiging. Door het plsteuncomité voor do werkstakers te Rijssen is weder aan bijdra gen verzonden een som van f37.67. Dit maakt met de vorige zendingen een totaal van f 119.64. Naai wij veruemsn zijn de predik beurten voor Zondag 24 Maart als volgt Evang. Luthersche kerk. Voorm. 10 uur: Ds. de Meyere. Herdenking De Ruyter. Bevestiging van nieuwe leden. Goede Vrijdag. 7 uur 's avonds Ds. de Meijer©. Bediening van het H. Avondmaal. Remonatrantaohe Kerk. Voorm. 10£ uur. Ds. Ilooijlcaas. Bevestiging van nieuwe leden. Doopsgezinde Kring. Het Logegebouw. Van Persijustraat No. 1. Voorm. lö£ uur: Ds. E. M. ten Cate, van Apeldoorn. Doopbediening. Gereformeerde Kerk. (Langegraohfc.) Voorm. 10 uur. De. Donner. Avonds 5£ uurDs. Donner. Beide koeren Maandel. collecte. Goedo Vrijdag. 7 uur 's avonds Db. Donner. Gereformeerd© Kerk. (Zuidsingsl.) Voorm. 10 uur: Ds. Teerink. '«Avonds 5£ uur: Ds. Teerink Goede Vrijdag. 's Avonds 7 uur: Ds. Teerink. Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. 9£ en 'snam. 5 uur: lezen. Christelijk Gereformeerde gemeente. Lokaal „De Zaaier". Voorm. 9jf uur Godsdienstoefening. 'a Avonds 5£ uurGodsdienstoefening Burgerlijke stand. Geboren' Anton Carol, z. v. Jan Bast en Maria Lubbarta Bolhuizen

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3