EVERETT". HONIG'S MAÏZENA STADSNIEUWS. Uit den omtrek. ADVERTENTIEN. Wissel- en Effectenkantoor luBii&IoiRCoT Twee vertrouwde Dienstboden, Centraal Spoorweg-Maatschappij. Juffrouw Stoomhoutzagerij. Dankbetuiging. J. Ifelduizen, BERGPLAATS voor INBOEDELS. Behangerij. -:- Stoffeerderij. Nederlandsch Panopticum. Een „De Ruy ter-spel." Door de Scbeveningsdlie politie zijn gisterenavond eenige jongens aangehouden en naar de ouderlijke woning overgebracht die er een le luitenant B. Jasdnk, is be- spelletje van maakten tot aan den nok van noemd in de commissie, wel'kc dit jaar het het circus-Schumann te klimmen. De jon- examen voor toelating tot do Kon. Mil. geus noemden deze gevaarlijke klautenj een j Acadeniie te Bre<la zal afnemen. De-Ruyter-spel.j De sergeant L. L. E. E. M. Moonen, Bij het neerlaten van een basculebrug van het 5e reg. infanterie, thans gedeta- in de Oostzijde te Zaandam door een daartoe j oheerd als schrijver bij het dep. van oor- niet bevoegde, brak de ketting, met het ge- log, is niet. ingang van 1 April benoemd tot volg, dat het tegenwicht met. kracht tegen een 8-tal personen sloeg, die allen bewuste loos op de straat vielen. Van dczon bleek een jongen van 10 jaar doodelijk getroffen. De anderen beliepen ernstige verwondingen op. Utrecntsche Raad. In de gis teren gehouden vergadering van den ge meenteraad van Utrecht was o.m. ingeko men een schrijven van den heer F. H. Go- blijn, waarin üij wegens gezondheidsredenen ontslag nam als wethouder. De Voorzitter wees in hartelijke en zeer waardeerende bewoordingen op de nauwgezette plichtsbetrachting waarmede de heer Qobltjn zijn ambt als wethouder heeft waargenomen gedurende een reeks van ja ren, waarbij de heer Van Beuningen zich namens den Raad aansloot, daarbij den wensch uitende, dat de afgetreden wethou der nog jaren als lid van den Raad zou kunnen medewerken aan de belangen der gemeente. •Verder was ingekomen een missive van B. en W. ten geleide van de voorwaarden waarop met de Utr. Tram-Maatschappij was overeengekomen om te voorzien in den stads dienst op de lijn Centraal-StationWillem Barentzstraait, zoolang deze lijn nog niet voor eleotrische tractie gereed is. De raad besloot o.m. om het hoofd van de o.l. school aan de Nicolaasdwarsstraat, den heer Ten Thije, over te plaatsen naar de sdhool aan de Poortstraat eoi het hoofd der o. 1. school aan de Min kade, den heer Bosma, naar de sdhool aan de Nicolaasdwars straat. Zeer uitvoerige discussies werden gevoerd over de voorwaarden waarop concessie zou worden verleend aan de Tram- en Rarge- ddenstvereeniging te Jutphaas voor de ex ploitatie van een tram van Utrecht naar Jutphaas en V reeswijk. O.m. is daarin be paald, dat de concessionarissen biljetten voor enlkele reis en retour aal mogen uit geven van Vreeswijk of Jutphaas naar Utrecht, waarbij de passagiers dan gebruik zullen kunnen maken van de ringüiju, der eleotrische gemeentetram om het Centraal station of het Station-Maliebaan te berei ken' tegen welke bepaling nog al bezwaar werd gemaakt uoor sommige leden, die deze quaestie liever buiten de concessie om zou den zien geregeld. Door den wethouder Mees werd er eohter op gewezen, dat de concessie zonder die bepaling, die overigens voor de gemeente niet zoo bezwarend was, niet zou worden aanvaard. Ten slotte werd het betrokken artikel aangenomen, nadat een amendement van den heer Van Beuningen, strekkende om te bepalen dat ook de gemeente biljet ten zou mogen uitgeven in doorgaand ver keer naar Jutphaas en Vreeswijk, was aan genomen. Op voorstel van de commissie welke ad vies zou uitbrengen over het voorstel van Gedeputeerde Staten om de jaarwedde der wethouders te bepalen op f 3000, werd zon der stemming besloten aan Ged. Staten te kennen te gaven dat de raad dat bedrag gewenscht achtte. De benoeming van een wetibouder, welke ten slotte aan de orde kwam, was wel het voornaamste wat in deze vergadering behan deld werd. De eerste stemming leverde geen resultaat. - ij de tweede stemming verkreeg de heer mr. W. H. J. Royaards 20 van de 37 uitgebrachte stemmen. (Bij de eerste had ihij er 18, dus juist één te weinig:.) Deze verklaarde eohter om voor hem gewichtige redenen de benoeming niet te kunnen aan nemen. Bij de volgende stemming werd aaarop gekozen jhr. mr. J. F. Hooft Graafland, die 20 stemmen op zich vereenigde. Deze hield de aanneming in beraad. Ten slotte volgde uog een interpellatie van den heer De Louter over het uitko men van het offiicieele verslag. De voorzit ter meende, dat men zich de onaangename taak van het oorrdgeeren kon vergemakke lijken door minder lange redevoeringen te houden. Utrecht. Donderdagnamdddag is aan het Centraal-bureau der Staatsspoorwegen te Utrecht aanbesteedhet maken van on derdoorgangen voor voetgangers en handkar ren, behoorende tot de werken ter vervan ging van den overweg in den Leidschen straatweg te Utrecht. Begrooting f90.000. Ingekomen 21 biljetten. Laagste J. W. van Yuuren te Utrecht, f 77.940. Baarn. Voordracht voor hoofd der met 1 Sept. a.s. te openen gemeenteschool voor M. U. L. O.de heeren W. Maris, hoofd van het instituut ,,De Oorsprong", Z. Rege ling en G. W. J. Hofman, onderwijzers aan genoemd instituut. Baarn. Alhier heeft zich een comité gevormd, hetwelk zach ten doel stelt een bazar te houden ten behoeve van het. on langs geopende Tehuis voor Weezen en Ouden van Dagen" van de Diaconie der Ned. Herv. kerk. Het bestuur van het co mité bestaat uit de dames mevr. M. W. AstroCallenfels, presidente; mej. A. A. Lange, secretaresse, en mevr. A. Meulen- beltVan Sijn, penningmeesteres. Barneveld. Doordat de kinderen met- lucifers speelden, is Woensdagnamiddag de met hooi gevulde berg van den landbouwer A. Hooijer, in brand geraakt en geheel in vlammen opgegaan. Met veel moeite slaag de men er in, de nabij gelegen gebouwen te behouden. Voor het te bouwen Militaire Tehuis te Ede, is een gift ingekomen van f 5000. N ij k e r k. De heer E. Tuininga, onder wijzer alihier, is op de voordracht geplaatst voor een benoeming tot onderwijzer te Amsterdam. eerste klerk. Tot tweede klerk is benoemd de sergeant- W. J. Lammens, eveneens van genoemd korps. De N. C. S. liet gisterenmiddag, te half zes, een extra-trein naar hot noorden loopen, ten behoeve van het groot aantal militairen, die met Paasoh-verlof huiswaarts gingeu. Naar wij vernemen, zal de heer De Lange, dansonderwijzer, voor zijn leerlingen weer een dansavond organisecren, in de tweede helft van April. Het Groene Kruis. Onder voorzitterschap van ds. J. L. P. de Meyere werd Donderdagavond in ,,de Arend' de 2de jaarvergadering gehouden van de vereeniging ,,Het. Groene Kruis". Be halve 5 'bestuursleden waren 10 leden tegen woordig. Na opening door den voorzitter leest de secretaris, de heer H. Tromp van Holst de notulen der vorige vergadering, die onder dankbetuiging worden vastgesteld. De voorzitter zegt, dat het- hem verblijdt, dat de aanwezige leden gelegenheid en lust hebben gevonden de vergadering bij te wo nen. Hij wil niet vooruitloopen op het. jaar verslag en daarom volstaat hij met te con- st a teer on, dat de belangstelling, die de ver eeniging geniet, groot is. Aangenaam zou hij het gevonden hebben als die groote belang- stelling zich ook getoond had door meerdere opkomst op de jaarvergadering. Hierna leest de heer H. W. E. Vrijdag het jaarverslag voor, dat aan het magazijn der vereeniging voor de leden verkrijgbaar zal worden geeteld. We stippen er het vol gende uit aan. Het ledental in 1905 gestegen tot 1100, bleek op 31 December 1906 de 1300 bereikt te (hebben. Door schenking mocht de vereeni ging in het bezit geraken van verschillende verplegingsarti'kelen. Van de gelegenheid tot baden, die de Amersfoortséhe Bad- en Zwem inrichting in hét. vorig jaar toestonden, werd een vrij ruim gebruik gemaakt470 kaarten zijn daartoe genomen. Na ingesteld onderzoek omtrent 'het resul taat. van het volgen van den cursus voor ver zorging van kraamvrouw en kind werdén door de heeren Kamerling en Groneman ge tuigschriften uitgereikt aan de dames Hek huizen, De Man en Oudendorp, terwijl mede aan mej. Waalewijn, die niet in de gelegen heid was den cursus ten einde toe te Volgen, wegens voldoend gebleken bekwaamheid even eens het 'boekje werd! uiitjgereikt. Aan twee dames kon 'het. boekje niet. worden uitge reikt. Het ligt in de bedoeling van het bestuur nogmaals een diergelijken cursus te doen plaats hebben, aangezien volgens oordeel der medici ter stedie nog groote behoefte bestaat aan goed onderlegde bakers. De door het Departement van 'Landbouw, Nijverheid! en Hande1 gesubsidieerde cursus in verbandleer voor fabrielkspersoneel gehou den door dr. Groneman werdi door 16 deel nemers gevolgd. De wijkverpleging 'blijft voortdurend! dé meest, gewaardeerde uitlng van arbeid der Vereeniging. Het aantal bezoeken, afgelegd! •door de beide wijkzusters beloopt 5666 in 189 gezinnen. Hiervan werden 963 bezoeken af gelegd 'bij niet-leden, de on vermogenden, die van gemeentewege geneeskundige hulp erlan gen. Het magazijn blijft een punt van voort durende zorg. In den loop van 1906 had den de volgende uitleeningen plaatsba den 11 maal, balüomspuiten 8, borstpompen en -glazen 6, catheters 10, couveuse 3, croupkétels 52, draadbogen 5, glycerine spui ten 14, hartikoelflessohen 3, hospitaal doek 28, inhalaitietoestellen 18, irrigators 46, ledikanten 15, ondersteken 117, rug steunen 3, sprays 6, sputabakjes 18, ther mometers 42, urinaals 44, volksmanslede 2, windkussens 86, ijsblazen 55 en ziekenstoe len 33 maal. AIzjoo in het geheel 625 uit leeningen tegen 371 in het voorgaande jaar. Het reservefonds en te wachten vrijwil lige bijdragen geven hoop dat een eigen wij'kgebouw kans van verwezenlijking be zit. Naar aanleiding van het jaarverslag zegt de voorzitter, dat de vereeniging verleden jaar tijdelijk den secretaris heeft moeten missen. De heer Tromp van Hoist is af wezig geweest en meende als secretaris te moeten bedanken, maar 'het bestuur heeft, hem vastgehouden en bij zijn terugkomst is hij weer als secretaris opgetreden. Warme hulde brengt de voorzitter hem voor het. vele, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan en hij spreekt de hoop uit. dat het bestuur hem nog lang zal mogen behouden en met hem zal mogen samen werken (applaus). De rekening sluit, nadat er f 600 in het reservefonds is gestort met een batig saldo van f 1.81. Het totaal der inkomsten be droeg f 2143.71. De penningmeester deelt mede, dat, aan gezien er een aardig batig saldo is, het bestuur het voorstel kan doeu het reserve fonds te besteden, aangevuld met vrijwil lige giften en desnoods gesterkt met hy potheek, voor een eigen wijkgebouwEr is ongeveer f 1200 in het reservefonds on ook dit jaar komt er weer f 600 bij. Als er nu nog vrijwillige bijdragen komen is or geen financieel bezwaar. En een wijilqge- bouw is noodig. Nu is het magazijn in het oude sahutterijgebouw, waar geen voldoen de toezicht is te houden op de verschillende artikelen. Door het stichten van een eigen wijkgebouw krijgen de zusters alles onder hun dagelijkscii toezidht. De vereeniging kan dan aan de zusters vrij wonen aanbie den, op één adres zijn dan de verpleegsters en de verplegi ngsartikelen Het bestuur vraagt machtiging om in die richting werkzaam te zijn, waartegen nie mand zich verzet. De v<x>rzitter dankt voor hot vertrouwen in het bestuur gesteld en geeft de verze kering, dat het al het mogelijke zal doen om het wijkgebouw tot stand te brengen. Hierna wordt overgegaan tot dé verkiezing van de commissie tot. nazien der rekening en verantwoording. Gekozen werden de heeren -v. M. Tromp van Holst, A. M. E. des Tom be en C. Oosterman, die de opdracht aan vaarden. Nadat de begrooting voor 1907 is vastg< steld heeft de 'bestuursverkiezing plaats. Hei kozen worden de heeren Ds. J. L. T. de Meyere, A. Schooleman en J. W. Middél- burg. Aan de heeren Schooleman en Middel burg zal bericht worden gezonden, de voor- zi'tor neemt met groot genoegen zijn herbe noeming aan. Bij do rondvraag wijst een der leden cr op dat het misschien mogelijk is de vergadering een half uur later te stellen en dan te con voceren, het 'bezoek zal dan wellicht groot zijn. Het bestuur zal hiermee rekening hou den. Alvorens de vergadering te sluiten wenscht. de voorzitter een woord van dank te bren gen aan den penningmeester, die zeker niet. minder als de secretaris met werkzaamheden overstelpt is geweest. Met te meer sympathie doet hij dit. omdat, wanneer het" Wijkge bouw tot stand komt hij er de ziel van is. Ook brengt de vooraitter een woord van dank aan de pers, die aan de vereeniging steeds zoo'n ruime plaats verleende. Hij hoopt ook in de toékoms op steun en mede werking te kunnen rékenen. Hierna sluit hij de vergadering. Ons is gevraagd geworden door den chef-secretaris van het Leger des Heils om de aandacht onzer lezers te vestigen op het feit, dat hun jaarlijksohe zelfverloochenings- aajivrage zal worden gehouden van den 3. tot- den 16. April ten einde gelden bijeen te •brengen voor de in- en uitwendige zending. Het werk vaai het Leger des Heils in ons land, zoowel als in bij-na- alle deelen der wereld, wordit thans gunstig beoordeeld door alle klassen. De tijd heeft- bewezen, dat de energieke William Booth en zijne medewer kers goede vrienden zijn van de armen en hulpbehoevenden, en menschen van alle sec ten, nationaliteiten en standen hebben hun steun aan dit werk gegeven. Wij laten hier onder eenige cijfers volden, waaruit men zich eenigszins een denkbeeld kan vormen van de uitgebreidheid en verscheidenheid van den arbeid van het Leger des Hedls in alle deelen der wereld. Wij weten iéts af van hetgeen het Leger heefit gedaan in ons eigen land, en met het volste vertrouwen brengen wij daarom deze aanvrage onder de aandacht van onze le zers. Statistiek. Het Leger des Heils werkt tihans in 53 landen en koloniën, pre dikt het evangeflie in 30 verschillende ta len, heeft 7646 korpsen en buitenposten, 756 maatschappelijke inrichtingen, 491 dag scholen, 15 militaire tehuizen, 15039 officie ren en. kadetten, 5073 employees, 19549 mu zikanten, 9377 korpökadetten en geeft 66 verschillende tijdschriften uit, met een op lage van 963.370 per nummer. De A. Ot. verneemt, dat de zaak van den ontslagen notaris Vos in de tweede helft van Mei door de rechtbank te Utrecht zal in behandeling genomen worden. De instructie is thans, nadat de verdachte reeds vijf maanden in voor-arrest zit, geslo ten. Een groot aiantal getuigen zullen wor den opgeroepen. Gisterenavond is door de politie we derom een inval gedaan in de verloflcoali- teit van S.waar zonder de vereischte vergunning een hoeveelheid sterkedrank voorradig werd gevonden. Flesschen en krui ken werden iri Inslag genomen, en tegen den overtreder proces-verbaal opgemaakt. Dit is de twaalfde bekeuring in tijd van veertien dagen. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Josepihus Schoenma kers en Theodora Johanna StreiuhorstHen- drikus Ruurdericus Visser en Maria Johan na Knuivers. Overleden: Hendrik AJbertus van Beek, oud 7 jaren; Ohristiaan Blritting, oud 77 jaren. Geboren: Cornelia Hendrika, d. v. Hermanns de Boer en Barendina Hendrica Vroon; Antoni Maria Wdlhehnina, d. v. Adrianus Venheuvel en Wilhelmina Ileere; Anna Oatkarina, d. v. Bartus Kerkhof en Maria van de Brug. Gevonden voorwerpen. Aan hét bureau van politie zijn in lichtingen te bekomen omtrent een gevon den gouden medaillon met portret er in (t/wee kinderkopjes.) STAATSLOTERIJ. IloogMiM ortlti-u «Ier t Uin->-e. f 20000 6582 f 2000 5791 f 1000: 14313 16545 f 40019681 f 200 12276 f 10016800 Eerste Klasse. Aijzen van f 20. 33 237 256 293 460 118 1191 1562 1809 1916 2047 2529 2629 2717 2997 3203 3488 3656 3921 3935 4739 5200 5226 5321 5481 5991 6511 6845 6955 7090 7747 8204 8326 8374 8508 8772 8923 8971 8973 8982 9094 9361 9438 10005 10031 10392 10709 10756 10938 11231 11252 11680 11798 120x5 12034 12108 12227 12617 13320 13326 13408 13764 13828 13829 14020 14518 14845 14922 15478 15539 15575 15704 16044 16177 17607 18135 18154 18199 18419 18476 185/8 18998 19115 19122 19160 19207 19393 19538 19723 19744 20106 20625 20764 20789 Overleden te Lon<len, 20 Maart, Vrouwe JOSEPHINE MARIA WALPOLE. Douairière HEN KI MAXIMILIA AM Baron VAN TUYLL VAN SEROUSKERKEN. H. C. Baron VAN TUYLL VAN 8EROOSKERKEN. Coelhorst bij Amersfoort. Eeniy Kennisge* imj. AMERSFOORTSCH voorheen W. CROOCKEWIT W.A.zn. Korte Gracht 7, koopt on verkoopt Effecten, Coupons, vreemd geld. Neemt gelden deposito. Incasseert wissels. Sluit prolongatiën. Snelle uitvoering van speculatieorders. Kassiers en ComnüMlonnslrs la Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Muurhnise» 88, belasten ileh met den In- en verkoos van fondsen, het ineaaseeren en diseonteeren van wissels» het koopen en verkoopen van coupon», bolten- landsche wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden k déposito, verschaffen gelegenheid tot het ln bewaring geven van waard *n ln dé safe-kastjes banner gepantserde brand- en InbraakTrUe kast, waar- veer nadere condities te hnnnen kantore verkrijgbaar verleenen handelscredieten en openen reko- ning-conrant met renteberekening, sluiten prolongatiën. Kantoor geopend 9-1 en 7ifc—®i Gevraagd tegen Mei op eene Villa nabij Leiden in. I., P. G-als Keuken- en 2de Meidbelden bekwaam voor bnn vak. Op hoog loon kan gerekend worden. Goede getuigen worden verlangd. Adres Letter K., Boekhandelaar G. LOSLeiden. NEDERLANDSCHE Aan aandeelhouders wordt bekend gemaakt, dat eiken Woensdag, te beginnen 27 Maart 1907, tusschen 9 en 12 uren v.m. bij de As sociatie- Cassa" te Amsterdam, tegeninleyering van de dividendbewijzen No. 24, kosteloos verkrijgbaar zjjn nieuwe dividendbladen. De dividendbewijzen No. 24 zullen daartoe een week te voren, voor het eerst alzoo op Woensdag 20 Maart 1907, tusschen 9 en 12 uren v.m. bij de Associatie-Cassa" zijn in te leveren, met gedrukte en door belanghebben den geteekende numraerlijsten, waarop de nummers van de aandeelen, waartoe de divi dendbewijzen behooren, in volgorde zijn in gevuld. De formulier-nummerlijsten zijn op eiken werkdag tusschen 9 en 12 uren v.m. bij de „Associatie-Cassa" kosteloos verkrijgbaar. DE DIRECTEUR. Utrecht, 14 Maart 1907. Provisoren van het O. en N. Gasthuis te Zutphen, vragen tegen 1 Juni 19o7 voor den huishoudelijken dienst in het Kranks. Gesticht .het Groot GrafFel" te Warnsveld gelegen aan den Stoomtram Zutphen—Vorden, eene bexclinafde ongehuwde niet ouder dan 35 jaar. Aanvang-salaris 350. benevens inwoning voeding, vrije wasch, ge neeskundige hulp. Diploma kook-of huishoud school strekt tot aanbeveling. Sollicitanten ge lieven zich vóór 6 April a. a. met brieven franco aan te melden bij den Voorzitter van Provisoren Mr. J. L. A. 8T0LK te Zutphen. Bezoeken van sollicitanten worden niet af gewacht. Zij die in aanmerking kunnen komen zullen uitgenoodigd worden voor persoon- I lijke kennismaking. Sigarenkisten en Kistjes, van reukelooH hout, ter verpakking van boter cacao, parfnmerlën enz. KRAMER SMITS, voorheen VERMAES. Delft Schouwburg. Utrecht. Maandag I April 1907, Eene enkele buitengewone Voorstelling van het Aan de! Eerste Nederl. Onderl. Veeverzekering MIJ. Gevestigd te 's Gravenhage on haren Hoofdagent den Heer H. VAN ROOIJENIJsselstein betuig ik ui|Ju dank voor de roijale en flinke uitbetalicg van mijn roeds een paar dagen nadat de aan vraag aan de Directie was opgezonden ge storven paard waarvan zelfs nog geen polis in mijn bezit was. Wed. W. BOKKESTEIN. Benschop 27 Maart 1907. te Amsterdam, met Mej. EMMA MALKOWSKA, (le Operette-Zangeres) (op haar Afscheidstournée). Die lustige Wittwe, (Het vroolüke Weeuwtje). Operette in 3 bedrijven, muziek van LEHAR. HoofdrollenHannamej. EMMA MAL KOWSKA; Danilo, de Heer R. BURGER, (le Tenor) van het Theater an der Wien, te Weenen, als GustBaron Mirko, de heer FRITZ DIGRUBERNjegus, de heer HANS KARMEL. Volledig koor en orchest. Origineele Costuuras uit Dusseldorp. Regie en leiding A. SA AL BORN. Aauvaug liali acht ure. Prijzen der Plaatsen: Balcon f 2.25. Stalles on 1. Amph. f 2.1. Zijloge f 1.75. Baignoires en' 2. Amph. 1.50. Parterre 1. 3. Amph. f 0.80. 2. Zijloge 0.75. 4. Amph. 0.50. Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publiek donzolfden dag, met of zonder be sproken van 11 tot 12 on van 1 tot 3 uur vorder Maandag van 10 tot 12 en van tot 1 3 uur. AMERSFOORT UTRECHT r- Langemtraat 108. VERHUIZINGEN onder garantie. Dit gedeponeerde fabrieksmerk waarborgt de echtheid van STARK's tandpoeder enz., evenals de handteekening op het sluit-étiket. Met het oog op het veelvuldige namaken, Is het van belang hierop te letten. ^LMSTEZjSTPAJLT 1G—18. Wie in de Paaschdagen of later AMSTERDAM bezoekt, verzuime niet de prachtige DE RUYTER-GROEP en de groep voorstellende Prins HENDRIK met redders van den Hoek van Holland te gaan zien. Bezoek overwaard. Gezelschappen van 25 of meer personen halve entréeprijs. S v p. op tmerk Bij 'tkoopen van j j Indien uw winkelier ons merk niet Torkooptweest dan zoo goed hem te vragen voor U te bestellen of vraagt U ons oven om de adressen waar zij in uwo plaats verkrijgbaar is. Een beter merk is er niet en het is nog iets goedkooper dan het buitonlandsche. Fabriek „de Bijenkorf", Koog a. d. Zaan.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3