BINNENLAND. Rusland. De ministerraad heeft, besloten, dat de heer Kokofstjeft. minister van financiën, bij de Doenia zal aandringen op oen oormiddel- lijko behandeling van de begrooting en die t«- laten voorgaan aan allo andere zaken. Do minister van financiën zal verder aan de J)< etoa een beslissing vragen over de buiton- ne credieten, die niet op de begrooting voorkomen, zooals die voor de verstrekking van levensmiddelen en voor den aanleg van spoorwegen. Bij de bespreking van het plan voor een «mitcnlandsche leening zal de minister in lichtingen geven omtrent don tegen woordi- gen toestand van de Hussisehe financiën. Hij vleit zich to kunnen aantooncn. dat die toe stand gunstig is. f'etersburg, 1 .1 pril. Do Doenia behandel de de agrarische quaestie. In den loop der 1 >oraadslaging verklaarde prins Wassiltsji- kof, dat de regeering overtuigd is, dat een eind zal komen aan de ellende van het v..lk als de landbouw de eerste plaats onder alle economische vraagstukken in den staat tal innemen. Het beginsel van do onschendbaarheid van liet grondbezit zal door de regeering gehandhaafd worden, omdat het grondbe zit dc oenige grondslag vormt voor een vrucht/baren arbeid van den landbouwer. l)e Docma besloot, voorloopig de Maan dagen tv wijden aan de bespreking der land- Ixuiwquaest-ie. Morgen begint de behande ling der begrooting; de minister van finan ciën zal daarbij inlichtingen verstrekken. Marokko. Te Marakesj heerscht nog steeds groote opgewondenheid onder de bevolking. Do leden der Duitsoh kolonie in dae stad hebben zich op aanraden van hunnen consul in hunne woningen opgesloten en de andere Europeanen hebben bij den Maghzen het dringend verzoek ingediend maatregelen te nomen voor hunne veiligheid. Eeu secretaris van Mohammed el Torres is naar Marakesj vertrokken, om den gou verneur van die plaats het volgende bevel over to brengen ..Wanneer de Europeanen van Marakesj mochten wenschen z;ch naar de kust te be geven, dan zal de Maghzen hun een voldoend vrijgeleide niedegoven om voor hunne veilig heid te zorgen Geven de Europeanen er do voorkeur aan ir- de stad te blijven, dan wor den 2C 1)0waakt door een wacht." Vereen igde Staten* Washington, 1 .1/tril. In een brief aan den president van do „Illinois Manufactu rer; Ar-oeaatiou'deelde president Roose- v«- mede, dat hij onmogelijk de uitnoodi- ging om te Springfield, Illinois, een rede voering te houden over den spoorwegtoe- yia; li kon aannemen, omdat hij niets nieuws over dit onderwerp heeft mede te deolen. Bij dezen brief zijn afschriften gevoegd van schillende redevoeringen van Roosevelt en van lxxxlscha-ppen aan het laatste con gres betrekking hebbende op deze quaestie. Dc president zegt lk ben vaster dan ooit overtuigd, dat mijn wei-overwogen opvat tingen juist zijn en dat de politiek, in mijn boodschappen aan het congres aanbevolen, te.-i uitvoer moet worden gebracht. Mij dunkt, dat hetgeen gebeurd is sedert, den tijd, dat ik die boodschappen schreef, de WL'irchelijkheid van den daarin aangegeven koers sterk genoeg in het licht stolt. Wash ii.t/lon, 1 April. Van gezaghebbende zijdv wordt modogedceld, dat president Roo sevelt het congres in de eerst volgende zitting zal verzoeken om do quaestie van de over- kapit aüsatie der spoorwegen ter hand te ne men Middon-Amerika Uit Washington wordt bericht, dat do scerotaris van het Amerikaanscho gezant schap to Tegulcijalpa aan hot stoatsdeparte- inent heeft medegedeeld, dat sedert de in neming van de stad door de Nicaraganen, <le regcering van president Boni 11e niet meer boet-aafc. De orde wordt door hem met hulp van de consuls der andere vreemd© staten geliandliaafd. Allerlei. vZaterdag heeft, president. Roosevelt 500 onderwijzers uit Canada bij zich ont vangen op hot Witte Huis. Alle heeren kregen een handdruk van den president, die zeidc, ,,de grootste achting en gene genheid te hebben voor dc broeders aan gene zijde van do Canadeesohe grens, die door de onderwijzers werden vertetgienwoor- dngd." vHet gemeentebestuur van Sout hampton hoeft besloten, minister Botha, die den 13. dezer aldaar aan/komt, een ambtelijke en feestelijke ontvangst te be reiden. Reeds ligt op Madeira een tele gram te wachten op Botha, waarin wordt gevraagd of hij goed vindt, addus te wor den gehuldigd vTe Woimar wordt oen museum voor bijenteelt geopend. Het zal in een afdeeling reu overzicht geven van de historie der bijenteelt, een tweede afdeeling zal een doorloop© nde tentoonstelling zijn voor alle nieuwigheden op het gebied der bijenteelt, terwijl in een derde groep alle leermiddelen voor cursussen in 'bijenteelt zullen worden verzameld. vIn Praag hebben do arbeiders, die de eerepoorten bouwen voor het bezoek dat de Keizer op 11 April aan <le stad zal bren gen, den arbeid gestaakt. Zij n oenden blijk- haar dat een cisoh om hoogor Icon en korter arbeidsduur nu wel zou moeten worden in gewilligd. De feestcommissio besloot- even wel als liet werk niet hervat werd den bouw der bogen niet te doen geschieden. /.on fit li, 31 Af nart. Het officieele onder zoek naar de ramp der ..Berlin'' begint 15 Maart te Londen. Do Staatscourant van Zondag 31 Maart, Maandag 2 en Dinsdag 3 April be vat de volgende Koninklijke besluiten in don adel verheven met de praadica- ton j nkhoer cn jonkvrouw F. Ph. van Su< htelcn te Klaten, eiland Java, met alle wettige mannelijke en vrouwelijke afstam melingen; benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau - orde J van Houto. burgemeester van Oost- burg op verzoek eervol ontslagen A. de- Koster, als consul van Nederland te Penang benoemd tot rijk s'a mlbou win gen ïeu r aan dc Rijks Hoogere Land-, tuin- en boscli- bouw school te Wageningen H. Steketce, tijdelijk adspirant-njkslandbouw-iiigenieur; tot adjunct-eomniie6 bij de dialectic van landbouw mr. K. J. Frederiks te Den Haag bevorderd tot amanuensis in de heelkun de aan de Rijksveeartsenijschool to Utrecht L. P. van 's Hee reu berg, thans? beamibtc tct weder<>paoggeus belast met het onder wijs ir- de dierkunde aan de Rijksveeartse nijschool, met toekenning zoolang de op dracht duurt van den titel van buitenge woon leeraar dr. H. F Nierstrasz, lector in de zoölogie aan do Rijksuniversiteit te Utrecht; benoemd tot lid van het college van cu ratoren der Ned.-Indische-bestuursacademie mr. N. G. Pierson. qud-ministor van finan ciën en lid der Tweede Kamer; W. Roo seboom, oud-gouverneur-generaal van Ned- Indië, dr. C. V. Snouok Hurgronje, hoog leeraar aan do Rijksuniversiteit te Leiden J. H. de Waal Malefijt en mr. C. Th. van Deventer, leden der Tweede Kameraange wezen als voorzatter mr. Pierson op verzoek eervol ontslagen met pensioen de Indische ambtenaar met verlof J. W. van Marle, laatstelijk, ingenieur le klasse in Ned.-Indië; benoemd tot lector in de letteren en wijs begeerte aan de Rijksuniversiteit to Leiden, voci het onderwijs in de Romednsche taal en letterkunde dr. K. Sneijdors de Vogel te Arnhem herbenoemd tot schoolopziener in de ar rondissementen Rheden, H. Lauer te Arn hem Eist-, mr. H. M. A. Verheijon te Ubbcigen; Doetitichem mevr. A. H. M. Leijds, geb. Beukenkamp, te Doetinchem; Schoouhoven, J. Sohoehuizen te Hardinx- veldWoorden, W. F. L. H. Haanstra te De.s Haagte 's Gravenhage I G. L. Keppe: te 's Gravenhage; 's Gravenhage II H. C. van Ruiven, te 's Gravenhage Leiden, T. Kielstra te Oegstgeest; Hilli- gersberg A. 0. van Elk, te Ouderkerk a. d. 1 JsselRotterdam I mr. M. C. Nijland te Rotterdam; Amsterdam I jhr. mr. W. A. R. Engelen, te Hilversum; Amsterdam V M A. Terwen te Amster dam Amsterdam VIJ. F. M. Sterck te Amsterdam; Beverwijk: M. A. Moens, te BeverwijkHaarlemmermeer J. M. van Metelen te Uithoorn; Hulst: K. J. A. G. baron Callot d'Escury, te Hontenisse; Ter- neuzen - H. S. Gratania te Breskens; VlissingenJ. G Gerritsen te Breskeus; Utrecht II. jhr. mr. D. E. Rutgers van Rozenburg te Utrecht; Bolsward: mr. D. ten Bokkel Huindnk te RotswandSnoek mr. dr. P. C. Andreae te Sneok; Harlin- geumr. J A. Hdngst te Leeuwarden Raalte: mx. E. H. Thiebout te Zwolle; Groningen dr. J. F. Hoekstra te Gronin gen; Warfumdr. G. A. Nauta te War- fum Dalen J. W. van der Loly to Coe- vorden; Vries: Th. Rutgers van der Loeff te Paterswolde gem. Eelde; Alkmaar: C. van Ruijsen te AlkmaarBeetsterwaag mr. W. H. Jonker, te Kortezwaag, gem. Opöt-erlandEnsdhedemr. JE. G. vain Riemsdijk te Goor; Alkomadomr. S. A. d'Engelbronner te Den Haag; den Haag III: E. C. J. v^n der Ram horst de Brou wer te Den Haag. Bij Koninklijk besluit van 28 Maart. 1907, no. 96, is, ter belooning van personeel van het leger in Nederiandsch-Indië en van eenig burgerpersoneel, dtat zich heeft onder scheiden bij de krijgsverrichtingen in Cele bes gedurende het tijdvak van 12 Juli 1905 tolt 1 Augustus 1906 I. bepaald dat in de registers van de Kan selarij der Nederlandsclie Orden worden in geschreven a. als ridder 3e klasse van de Militaire Willemsorde: de kapitein der infanterie P. J. de Gruijter; b. als ridder 4do klasse van de Militaire Willemsordedc eerste-luitenant. W. C. Schafer, de tweede-luitenant F. Potkast, do Europeesclie sergeanten J. F 9avooy (alge meen stamboek no. 35022), W. van Eynatte (algemeen stamboek no. 53295) en W. Couvée (algemeen stamboek no. 54587 148Ö7), de Europeesclie fuseliers J. Muller (algemeen stamboek no. 38599). E. Kroeske (algemeen stamboek no. 57234), P. Kraft, (algemeen stamboek no. 58218), en M. Maagdenberg (algemeen stamboek no. 58820), dë Amboi neesche sergeant S. Thyssen (algemeen stam boek no. 30177), de Amboineesche korporaal E. Noya (algemeen stamboek no. 59955), de sedert tot korporaal bevorderde Amboineesche fuselier A. Reemawreng (algemeen stamboek no. 55079), do Amboineesche hoornblazer J. Pondaay (algemeen stamboek no. 36202) en de Amboiuoescke fuseliers L. Kaihena (alge meen stamboek no. 55467), J. Pfcwgau (alge meen stamboek no. 59642) en S. E, Wowor (algemeen stamboek no. 65536), allen van het wapen der infanterie en gesneuveld bij de hooger-aangeduide krijgsverrichtingen, dan wel aan de daarbij bekomen wonden over leden. II. in de Militaire \v ïllemsorde bevorderd tot ridder der 3de klassede luitenant-kolo nel J. P. Michielsen, de Europeesche sergean ten W. C. H. Engel bert van Bevervoorden (algemeen stamboek no. 43388) en G. de Rud der (algemeen stamboek no. 46707) em de Amboineesche infanterist le klasse J. Pon- goh (algemeen stamboek no. 56429, sedert bevorderd tot serge-ant), ail en van het wapen der infanterie; Til. in do Militaire Willemsorde benoemd' tot ridder der 4do klasse: de kapitein van den generale» staf E. den Dooren de Jong, do majoor der infanterie K. E. Schütt, de kapiteins der infanterie jhr. C. F Goldman cn R ten Sold am (laatstgenoemde sedert ge plaatst bij den generale» staf), de eerste-lui- tcnants II. J. Voskuil, H- E. Wempe, C. H. Ei Iers, C. B. Dutry van Haeften, W. D. Da- vis en J H. van Temmen, do tweede-luite nants M. J. G. E. van der Horst en R. M. van Mourik, de onder-luitenant M. Schouten (algemeen stamboek no. 54130), do sergoamt- majoor E Broekhuizen (algemeen stamboek no. 41671), de Europeesche segteantcn F. Wentsel (algemeen stamboek no. 40549), F. C. Marks (algemeen stamboek no. 41568), A. F. van dor Made (algemeen stamboek no. 45587), J. J. de Haas (algemeen stamboek no. 48483) en C. A. P. Porzig (algie-meen stamboek no. 55183), allen van het. wapen der infanterie; de Europeesche infanterist le klasse J. II. Sleurink (algemeen stumbcek no. 24624), de Europeesche fuseliers K. W. Kaiser (algemeen stamboek no. 46066), D. J. Blom (algemeen stamboek no. 53618), J. B de Mol (algemeen stamboek no. 55888), P. J. Hofman (algemeen stoinboek no. 57659), H. Toering (algemeen stamboek no. 59276/5912) en P. W. do Jong (algemeen stamboek no. 59981/6204), de officier van gezondheid lo klasse C. K. Göllner (sedert eervol ontslagen), de Europeesche korporaal ziekenverpleger K. H. Streicher (algemeen Stamboek no. 58974/2402), de Europeesche soldaat -zieken verpleger H. P. Castelein (al gemeen stamboek no. 41026); de Amboinee sche sergeant G. L. Rumamby algemeen stamboek no. 46194), de inlandsche sergeant B-.ddin (algemeen stamboek no. 33738), bei den van de infanterie; de Amboineesche fuselier J. Anui (sedert bevorderd tot korporaal; N. Mocodompis; D. Hetarie; J. SupitM. KayaA. Sa- musamuI. Mauuputy en A. Sopamena; de inlandsoho fuseliers Tjitro; Data en Djami Ha nade Amboineesche ziekenver pleger L. Latuperissa en de posthouder van Parigi J. Dahalan IV. niet de eeresabel met het gebruike lijk opschrift begiftigd cl? kapitein der infanterie H. van Sti- priaan Lurscius (sedert gepensionnoerd) V. bepaald, dat bij afzonderlijke dagor ders, zoo in Indië als in Nederland, eervol worden vermeld de majoors J. O. A. L. van Bennekom (sedert bevorderd tot luit.-kolonel), J. L. C. Anten ep lt. B-. M. de Wijs, de kapi teins H. A. Kooy, A. Oh. L. Phaff en K. J. C. Rijnen; de 1ste luitenants W. L. Einthoven, H. M. Luchsinger (sedert over geplaatst bij het secretariaat (le afdeeling) va.ni het departement van oorlog) en D. vai' Schreven; de 2e lutienants J. J. B. Giebing, K. Brevet ((beiden sedert bevor derd tot 1ste luitenant), J. Engelbert van Bevervoorde. J. W Hoekman, Ch. Hissink, J. A. van Helsdingen en J. G. van den Bossche; de onder-luitenant W. N. M. de Haas: de Europeesclie sergeanten Ph. J. W. Delwei, A. van Uniiik, P. C. Topsvoort, G. T. A. Anschutz, G'. H. Koper, H. B. de Biij, Ch. T. N. Meijer en J. H. Voges; de Europeesche korporaals J. M. van Nim- wegen (sedert gepasporteerd) en R. Poste- ma de Europeesche fuseliers II. Dunk (se dert gegageerd), P Webeling, J. Koczo- rowski, X. Roosen, E. W. Kohier, E. Ouwendijk en G. J. Swagers, allen van het wapen der infanterie; de kolonel jhr. L. D. C. de Lannoy, de Efuropeesche wacht meester J. B. C. van Nunen, de Europee sche korporaal J. J. de Voer, de Europee sche ca val a rist 2e klasse A. R. J. Otto (se dert bevorderd tot korporaal) allen van het wapen der cavalerie; de 1ste luitenant Ch. L Vogel esang, de Europeesche korporaal A. A. Leurs, beiden van het wapen, der genie, benevens de Europeesche geniesol daat le klasse H. van Uitert, de Europee sche geniesoldaat 2e klasse M. de Vries (se dert gegageerd)de officieren van gezond- hekid 2e klasse H. C. Nauta (sedert bevor derd tot officier van gezondheid le klasse), A. II. de Chaufepié en A. W. van Haef ten, de tijdelijke officier van gezondheid 2e klasse M. Sclireuder, de Europeesche sol daten-ziekenverplegers J. P. J. Niiklasoh, D. Moerman en H. L. Zwaartman, allen van het personeel van den geneeskundigen dienstde 2o machinist bij de Koninklijke Paketvaatmaatsohappij Ch. K. Maus en d© gegageerde sergeant, tijdelijk instructeur van ds gewapende politie-dienaren in Mid den-Celebes M. Hagen VI. in de or<de van den Nederlandschen Leeuw benoemd a, tot ridderde kolonel der infamterie C. ,A. van Loenen b. tot broederde onder-luitenant bij dat wapen J. Velleman (algemeen stam boek no. 30289) en VII. in de orde van Oranje-Nassau a, benoemd dan wel bevorderd: tot officier: de majoor-intendant W. G. Spelt.ie, de kapitein-intendant W. J. Oh. van Bennekom (sedert bevorderd tot majoor-intendant), beiden van het iperso- neel der militaire administratie; de Jdiri- geeRcnde officier van gezondheid der 2e klasse van liet personeel van den genees kundigen dienst dr. G. van der Harst (se dert bevorderd tot dirigeerend officier van gezondheid le klasse); b. benoemd tot ridderde kapitein-ad judant F. Ch. H. Hirschmannde eerste luitenant, gewestelijk adjudant M. W. Sie- belhoiff, (sedert bevorderd tot kapitein); beiden van het wapen der infanterie; do eerste lui tenant-kwartiermeester van het personeel der militaire administratie C. P. J. Süverkropp, ion de controleur 'bij het Binuenlandsdh bestuur O. M. Goedhart; o. de aan die orde verhouden eere medaille toegekend lo. in goudaan den Europeeschen ser geant <dër infanterie G. de Graaf (algemeen stamboek 110. 52503, sedert gepasporteerd), aan den 9ergean t-majoo r- k w art ie r moest er van het personeel der militaire administra tie H. A. Kalberg, (algemeen stamboek no. 51S58, sedert bevorderd tot adjudant-on- deroff icie r-'k wartior meester) aan den Europeesohen sergeamt-ijekonop- ziohter bij den geneeskundigen dunst- 11. Drogt (algemeen stamiboek no. 38827) aan den civiel gezaghebber M. Muller, en aan den tolk A. A. Banso; 2o. in zilver: aan den Europeeschon sergeant der artillerie H. Blom (algemeen stamboek no. 46792), aan den sergeant -majoor-kwart'ermeester van het personeel der militaire administra tie D. J. Winkelman (algemeen stamboek no. 46853) en aan den sergeant-majoor van het korps militair schrijvers H. van der Linden (algemeen stamboek no. 50700) 3o. in brons- aan d.n Europeesohen fuselier 'H. Balemans (algemeen stamboek no. 49724)aan den Europeeechon kaai on- nier le klasse, hoefsmid. II. Krijnen (alge meen stamboek no. 43490) on aan de In landsche treinsoMatcm der le kla- e Sokro- mo (algemeen stamboek no. 51818) en der 2e klasse Kardjo (algemeen stamboek no. 45789) ien Djoikromo (algemeen stamboek no. 66401). Bij koninklijk besluit van 28 Maart 1907, no. 98, is, ter beloonrng van hen, die zich hebben onderscheiden bij de krijgsver richtingen in Celebes gedurende liet- tijdvak van 19 Juli 1905 tot 1 Augustus 1906: I. bepaald dat in dc registers van de kan selarij der Nederlandsche orden wordt inge schreven als eervol vermeldde luitenant ter zee le klasse J. A. van Zadelhoff, van de Koninklijke Marine, overleden aan eene voor den vijand bekomen verwonding; II. in de Militaire Willemsorde benoemd tot ridders 4de klasse: de kapitein ter zee A. H. Hoekwater, de luitenants ter zee le klasse F. Bauduin en W. J. G. Umbgrove, waarvan eerstgenoemde sedert bevorderd tot kapitein-luitenant tea- zee, de adelborst le klasse J. W. Bloem, sedert bevorderdtot luitenant ter zee 2e klasse, de kwartiermees ter P. W. Erkelens, de matroos le klasse B. Bok en de marinier 2e klasse J. Pos; III. met de eeresa'bel met. het gebruikelijk opschrift begiftigd de kapitein-luitenant tor zee S. Woldringh; IV. bepaald dat bij afzonderlijke dagor ders, zoo in Indië als in Nederland, eervol worden vermeldde kapitein-luitenant ter zee W. van Voss, de luitenant ter zee le klasse J. C. Bentz van den Berg, de luite nants ter zee 2e klasse A. Quispel, jhr. J. C. A. van der Wijck en F. C. baron van Aerssen Beijeren van Voshol, waarvan eerst genoemde sedert bevorderd tot luitenant ter zee der le klasse, de officier van gezondheid der 2e klasse L. H. F. Breedvelt, sedert be vorderd tot officier van gezondheid der le klasse, de kwartiermeester D. van der Kloos ter, sedert bevordert tot bootsman, de ma trozen le k'lasso J. van Bergem en J. Th. A. Toren bos, beiden sedert uit den zeedien st ontslagen, de matrozen 2e klasse W. Roo- vers en J. Langenberg, waarvan eerstge noemde sedert aangesteld als matroos-kok en laatstgenoemde tot matroos le klasse, de eerste luitenant van het korps mariniers F. Kim'ball en de marinier le klasse J. Kos ter sedert bevorderd tot korporaal der ma riniers; V. in de orde van Oranje-Nassau benoemd tot ridderde luitenants tor zee 2e klasse M. Oh. Koning en A. W. Boeke, waarvan eerstgenoemde sedert eervol uit den zeedienst ontslagen de officier van gezondheid le klasse H. C. Tamson en de officier van ad ministratie le klasse K. A. de Josselin de Jong, en de eerste luitenant van het korps mariniers R. G M. A. Heg; VI. de aan vermelde orde verbonden eea-e- medaille in zilver toegekend aan den boots man H. Hebbelijk. Bij koninklijik besluit van 28 Maart 1907, no. 100, is ter belooning van het Ne derlandsche bij het Indische leger gedeta cheerde of daarbij gedetacheerd geweest zijnde officieren, die zich hebben onderschei den bij de krijgsverrichtingen in Celebes ge durende het tijdvak van 12 Juli 1905 tot 1 Augustus 1906: I. benoemd tot ridder 4e klasse van de Militaire Willemsorde: de kapitein der in fanterie H. J. L. Kroon; II. bepaald dat bij afzonderlijke dagor ders, zoo in Indië als in Nederland, eervol worden vermelddo eerste luitenants der infanterie J. E. Snellen van Vollenhoven en L. J. J. M. Talbbers, eerstgenoemde sedert van gedetacheerd hier te lande teruggekeerd. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins woonden len Paasehdag de voormid dag-godsdienstoefening bij in <de Groote kerk onder gehoor van ds. Cramer. Op 2en Paasehdag woonde H. M. de Koningin de voormiddaggodsdieustoefening bij in de Groote kerk onder gehoor van ds. Gerritsen; II. M. de Koningin-Moeder de godsdienstoefening in de Regentessekerk, onder gehoor van ds. Van der Flier en Z. K. H. de Prins de godsdienstoefening in de "Duitiscli Evangelische kerk, waar ds. Gravenzand voorganger was. H. M. de Koningin-Moeder hoeft Paasc-h-Zondag deelgenomen aan het II Avondmaal in de Kloosterkerk, waar ds. Weitor voorganger was. De heeren Ro|ger F. G. Boutell, se cretaris van de Amerikaansche legatie en generaal Wheel aan, voormalig attaché-mi litair aan de Amerikaansche legatie, zijn in het hotel de Ouden Doelen te 's Graven hage aangekomen. De crisis. Naar het Centrum ver neemt, is het ministerie op zijm verzoelk om ontslag teruggekomen, met uitzondering van generaal Staal, als wiens vermoedelijke opvolger wordt genoemd generaal G. J. W. Kocilemans Beynen, commandant der tweede divisie te Arnhem. Ou4erdomav«raekcrin0« Na.r men verneemt is het on t werp- Ouderdbmsverzekering thans bij den Raad van State ingekomen. Voigons betrouwbare inlichtingen wordt daarbij a .i werklieden, die den wachttijd vervuld hebben, op 65-jarigen leeftijd eene ouderdomsrente verzekerdeveneens aan hunne weduwen op denzelfden leeftijd. Togen invaliditeit wordt bij dit ontwerp niet verzekerd, doch zij, die wegens invalidi teit de premiebetaling niet hebben kunnen voortzetten, ontvangen op 65-jarigen leeftijd eene rente, waarvan het minimum f 104 'sjaars bedraagt. Overigens loopt het bedrag der rente voor do verzekerde werklieden uiteen, naarmate van hun loonklasse cn van het- aantal be taalde premiën, terwijl de weduwen ren te op een vast bedrag van f 104 's jaars bepaald wordt. Door overgangsbepalingen wordt gezorgd voor hen, die bij het in werking treden der wet den zeventigjarigen leeftijd bereikt heb ben. Naar men verneemt, heeft generaal Staal zijne benoeming tot lid der Eerste Ka mer aangenomen. Mr. Troelstra als sportsman. In een politiek hoofdartikel van mr. Troel stra in Het Volk leest men: Keeper, die den bal opwerpt, is de Libe- ralo regeering; goalihoudor, die hein tegen houdt en terugslaat, is de rechterzijde; captain, die als scheidsrechter het spel regelt, is de Koningin Naar aanleiding van dezen zin schrijft het Handelsblad Welk wonderlijk spel heeft mr. P. J. T. hierbij voor den geest, gestaan Voetbal niet, want daar is de keeper do goalhouder. Cricket- niet, want daar komt geen balopwerpende koeper en zeker geen goalhoudor bij tè pas. Hockey niet. Tennis niet. Korfbal niet. Kaatsen waar mr. Troelstra als Fries mis schien nog wel eens wat aan heeft gedaan kaatsen cok al niet. 't Is raadselachtig. En 'x„captain" die als scheidsreohter het sipel regelt. Is dat misschien de S. D .A. P.- methode? Dit is zekerEen Engelsche politicus zou zulk een wonderlijken metaforiscken bok op sport gebied niet schieten. De Rotterdamsche 'kaaimu ren-. Door B. en W. is bij den Rotterdam- scheo gemeenteraad een voorstel ingediend om' den kaaimuurbouw. iiï do Maashaven voort te zetten. Voorgesteld wordt n-1. 325 M. kaaimuur bij te bouwen, waarvan do koste'i geraamd worden op f 390.000. De speelholen te Vaals. In de raadsvergadering van de gemeente Vaals heeft wethouder Vaesson een interpellatie gehouden tot- den burgemeester, vragende, waarom deze de bij een vroeger gemeente- raadsbesluiit vastgestelde speelbanken,belas ting niet heeft doen innen, ja, ze niet heeft aangenomen, toen men ze ten stadhuize bracht. Do heer burgemeester Quadeokor ant woordde :,,Daar hij geen verlof had ge geven om verder te speien, had hij ook geem recht belasting op het spelen te doen hef fen." L. K. Kon. Off. Sc herinbond. De 2e prijs in den floret wedstrijd w'erd Vrijdag behaald door den 2en luitenant der infan terie G. van Rossum te Utrecht en de 3e prijs door den len luitenant der vesting artillerie H. J. van dor Grinten te Gorin- chem. Zaterdag is om het kampioenschap -op sabel gestreden. Kon. Off. Scherm bond. Uit slag van den wedstrijd opsportsabel. le prijs de 2e luitenant A. E. W. de Jong, van het 3de reg. vest.-art. (Deze officier krijgt daardoor voor onge veer een jaar tijds een zilveren beker onder zijn berusting, dien prins Hendrik als wis- selprijs schonk en die eigendom wordt van het bo-ndslid dat driemaal achtereen of vier maal in 't geilieel kampioen op den sportsa bel is geworden. De heer De Jomg ontvangt voorts een zilveren medaille als kampioen op den sportsabel voor 1907. 2e prijs: de 2e luitenant J. Doorman, van liet le regiment veld-artillerie3e pr. de 2e luitenant G. van Rossom van het 9e regiment infanterie. De le luitenant der infanterie op non- activiteit M. J. van Löben Seis, die, gelijk gemeld, gisteren kampioen op Floret werd, krijgt daardoor gedurende pl.m. een jaar onder izijne benistdng het bronzen beeld „Bserimeur", dat aan den K. O. S. B. werd geschonken door de Belgische offi cieren, diie onlangs aan het 10e wapen- feest van den bond deelnamen. Het beeld blijft eigendom van den Bond. De heer Van Löben Seis ontvangt voorts een zil veren" medaille als kampioen-floret- voor 1907. Aan den heer L. J. Dobbelmann, is, met ingang van 1 Mei a.s., op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend uit zijne be trekking van directeur van het Kon. Zoöl. Bot-. Genootschap to 's Gravenhage. In afwachting daarvan is hem van 1 April af, om gezondheidsredenen, een verlof toe gestaan, terwijl door Commissarissen in do waarneming der directie is voorzien. - In de Zaterdag gehouden vergadering van de wis- en natuurkundige afdeeling dei- Koninklijke Academie van Wetenschappen werden door dr. Hugo de Vries voorgelezen huldeadressen van senatoren der universitei ten te Upsala en Stockholm, met den aan staanden 200-jar'gcn geboortedag van Lin naeus. Op verzoek van do daarvoor benoemde commissie, ondersteund door den vooraitter, prof. Van de Sando Ba-khuyzen, werd beslo ten zich tot de regeering te wenden met het verzoek om alsnog een lid naar de feesten af te vaardigen. Daarna volgden streng weten schappelijke voordrachten Vereeniging „Het Buiten land" In de Woensdag gehouden algem. vergadering van de Vereeniging „Het Bui tenland" werd het verslag over 1906, tevens bevattende de rekening en verantwoording over dat jaar, goedgekeurd, terwijl de af tredende bestuursleden, de heeren J. D. Hooglandt Azn„ Ch. E. Boissevain, B. Hel dring. N. H. ter Kuile, W. Stork en m-r. A. J. Cohen Stuart, werden herkozen. D_- voorzitter wees er op, dat met bet oog op den financieelen toestand der ver eeniging, versterking der geldmiddelen noo- dig blijft. Ub een aan het jaarverslag toegevoegd overzicht van de door de vereeniging ge plaatste candidaten, blijkt, dat va-n de 92 door haar uitgezonden en thans nog in liet buitenland vertoevende candidaten. zich reeds 38 eene zelfstandige positie in den vreemde hebben weten te verwerven. Oraaje Nassau's oord. In een artikel in het. Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde, schrijft de lioofdredac teur dr. H. Burger o. a. De droevige ontknooping der crisis op Oranje-Nassau's-Oord dwingt mij een on derwerp aan te roeren, waarover ik waarlijk liever had gezwegen. Het feit reeds, dat deze koninklijke stichting een punt is geworden van partijstrijd en openlijk gekrakeel, is buitengemeen pijnlijk. Nog geheel afgezien van de schade, door deze zaak aan do be handeling van zoo vele rust en kalmte be hoevende zieken berokkend, moet het ieder weldenkend mensch met- deernis vervullen, dat de liooge vrouw, wier liefdadigheidsztn deze schepping in het leven riep, zoo bittere teleurstellingen meet ondervinden. De ontknooping, waarop ik doelde, is liet ontslag, ,aan den directeur, dr. Donath,

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 2