ii'. 370. ^nnênlandT jaa»liau|. Donderdag 4 April 1907. BUITENLAND. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABOÏÏ1M1KTSPBIJ8 Per S uaaedea reor Ameiafcortf 1.25. Idem front» per post. 1.7S. AfionderBfhe smndn- 0.05. Deze Cotwant verwhjjHt Dagelfke, met uitzondering van 2on- en Feestdagen. Advertantifin, mededeeKegen eng., geliere men vóór 10 uur 'b morgens b(j de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. lltreehtsoh «straat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERXENTIÊN Van 1—5 regel» Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. f 0.75. - O» 15. tot Yoor handel en bedrijf bestaan roordftelige bepalingen t het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De toestand aan den Balkan. Do gezanten van Oostenrijk-Homgarije en van Rusland, te Athene en te Belgrado, hebben onlangs weder in vriendschappe- lijken vorm, die echter den vereischen na druk niet uitsluit, de aandacht van de re- geeringen van Griekenland en Servië ge vestigd op de gebeurtenissen rn Macedonië liet Fremdenblatt, het officieuse orgaan van het departement van buitonlandsche zaken te Weenen, deelt over do aanleiding tot dezen stap mede, dat die gelegen is in het feit, dat sedert geruinien tijd het hoofd beletsel, dat de volledige uitvoering van den hervormingsarbeid tegenhoudt, niet meer is het tegenstreven en do langzaam heid van de Porto, maar de verbitterde strijd, dien do christenen van verschillen de nationaliteit tegen elkaar voeren, en waarin de gewapende benden de hoofdrol vervullen. In verband hiermede betoogt het blad: ,,De bendenbeweging in Macedonië da teert reeds van het midden van het laatste tiental jaren der 19e eeuw 011 is sedert nooit geheel tot staan -ekomen. Zij is teen door do Bulgaren begonnen, en hot v.as tot regel geworden, dat, zoodra de winter voorbij was, de sckaren voor den dag kwamen, die ge deeltelijk uit het vorstendom waren over gekomen, gedeeltelijk gevormd wei-den uit de inlandsche bevolking zelve en die nu werk gaven aan de Turksclie soldaten, en de mohammedanen, Grieken en Serven be stookten. Om die benden te bestrijden en de nationale aanspraken van het Grieksche en het Servische element in liet land en voor de wereld te doen gelden, vormden zich later ook Grieksche en Servische bonden, die geleidelijk van de defensieve houding steeds meer tot aan vakbeweging en overgingen. Grieken en Serven vonden het doelmatig aan de propaganda van het woord door de propaganda van de daad kracht bij te zetten, exarchisten tot den overgang of tot den terugkeer naar het patriarchaat te nood zaken, de nationaal onverschilligen door dwang in huu kamp te brenger en Let boe renvolk te bewijzen, dat de toekomst be hoort aan het Hellenisme of wel aan het Servisme. In den laatsten tijd zijn de Grieksche en Servische benden zelfs veel meer aan het werk geweest dan de Bul- gaarsche, en reeds de cijfers van de strij dende partijen wijzen het uit, dat de Bul- gaarsche komitadji's ver achterblijven bij liunne mededingers. Dit verflauwen van de beweging aan Bulgaarsche zijde is ongetwij feld veroorzaakt door de strengheid, waar mee de regeering te Sofia de ondersteuning van den arbeid der benden verbiedt, en het doel moet nu zijn, in Athene en in Belgra do te bewerken, dat ook daar met gelijke beslistheid wordt opgetreden. Want het zou jammer zijn, wanneer het succes van de Serven en Grieken in den bendenveldtocht nu ook weer de stemming in Bulgarije ster ker tot gisting zou brengen. De weldadige invloed van de hervormin gen is ook in de Balkanstaten in ernstig oordeelende klingen erkend. Het spreekt echter van zelf, dat de hervormingen niet kunnen opleveren wat mep gerechtigd is van hen te verwachten, wanneer een voortduren de guenlla-oorlog de bevolking in opwinding houdt en de veiligheid van persoon en eigen dom in gevaar brengt; deze bloedige metho de oan het nationale bezit uit te breiden, moet op hét work, dat in het belang der gezamenlijke bevolking van Macedonië word ondernomen, op den duur een verlammenden invloed uitoefenen. Aan de verbetering van het Turksclie bestuur iu Macedonië wordt door de ihervotrmingsorganen zonder ophou den gewerkt; daarnaast echter komt het er nu op aan, en dat is voor 't oogenblik de hoofdzaak geworden, de uitkomsten van de zen arbeid niet te laten vernietigen en er voor te zorgjen, dat de provinciën waaraan zooveel zorg wordt besteed, n;iet het tooneel van een verwoestenden bendenstrijd blijven. Daaraan hebben nu de entente-mogendhe den hunne aandacht voornamelijk te wijden de toestand heeft meegebracht, dat het front van de actie in Macedonië naar deze richting moet worden gekeerd. Terwijl men tot dus ver er op uit was, van de Porto telkens nieu we ooncessiën ten gunste van Macedonië te verkrijgen, is men thans genoodzaakt aan drang uit te oefenen op de regeeringen te Athene en Beisrrado, opdat zij al hun in vloed aanwenden om de beweging te stui ten. die binnen hun gebied door radicaal ge zinde nationale elementen begunstigd wordt. Het verdient de aandacht, dat liet Balkan- comité te Lenden aan de regeeringen van de Balkanstaiem een adres gezonden heeft, dat eveneens wijst op de noodzakelijkheid 0111 een einde te maken aan den rassenstrijd in Ma- ced.-j. Inderdaad is dit nu de dringendste eisch, die voor Macedonië moet worden ge steld. De pairtijen vertrappen den grond waarop het zaad gestrooid werd, zij ont redderen het land, dat zij zeggen te willen helpen. Hunne pogingen tot verovering moe ten ophouden. De mogelijkheid moet in 't leven geroepen worden, dat do hervormingen hunne vruchten dragen en dat dé bevolking daaruit al het nut trekt, dat haar is toege dacht." De tweede vredesconferentie. Petersburg, 8 April. (Pëtersbungsch tele graaf agentschap). Aan de vertegenwoordi gers van Rusland in het buitenland is op gedragen den mogendheden een rondschrij ven te doen toekomen, betreffenido dc twee de vredesconferentie. Dilt rondschrijven meldt, dat het in 1906 uitgewerkte Russi sche program nopens de werkzaamheden der conferentie door alle staten werd aangeno men het geeft verder de reserves aam, die dk>*r verschillende staten ten aanzien van het program zijn gemaakt. Drie regeeringen, nl. die der Vereonigde Staten van Noord-Amerika, van Spanje en van Groot-Brittamnië, stellen voor het Rus sische program aan te vullen met het vraag stuk der beperking van de oorlogstoerustin gen de Amerikaansche regeering heeft er verdei- nog bijgevoegd de vraag der invor dering van de openbare schulden. Benige Staten behouden zioh vervolgens het recht voor aan de conferentie voorstellen te doen over vragen, die, hoewel niet met name in het Russischo program vermeld, daar tocL mede in verband staan. De regeerin gen van Engeland en Japan verklaren, dat zij zich de vrijheid voorbehouden geen deel te nemen aan oene beraadslaging, die, hoe wel in verband staande met het Russische program, naar hunne meening niet tot een bevredigende uitkomst zou kunnen leiden. Duitscklaiud on Oostenrijk-Hongarije maken hetzelfde voorbehoud in een meer algeanee- nen vormzij wenscheai zich te ont houden van elke beraadslaging, die hun voorkomt niet tot eeu practisch resultaat te zullen leiden. Rusland, dat voor zich een voorbehoud maakt met dit laatste overeen komende, verklaart, dat het zijin oorspron kelijk program van de werkzaamheden der conferentie handhaaft. Eindelijk deelt het rondschrijven mede, dat aan den Russischen vertegenwoordiger in Den Haag is opgedragen de Nederlaud- schc regeering te verzoeken om de confe rentie wel tegen den 15en Juni a.s. te wil len bijeenroepen Dultschland. Op grond van liet optanten verdrag, dat 1Januari tusschen Denemarken en Pruisen is gesloten, zijn meer dan 2000 verzoeken om naturalisatie bij den regeeringspresident in het grensdistrict van Sleeowijk-Holsbedn ingekomen. Tot dusver is er maar een ge weigerd. Munchen, S April. De prins-regent heeft den minister van binnenlandselie zaken graaf Von Feilitzscli op zijn verzoek ontslag ver leend en tot zijn opvolger benoemd den re- geeringspresident van den Boven-Paltz Von Brettreiok Frankrijk. Op het te Lyon gehouden nationale con gres van de Frausche socialistische partij werd een besluit genomen, dat eene directe actie en dc a-lgemeene staking als gevaarlijk ver oordeelt. Een ander besluit spreekt zich uit ten gunste van eene gelijktijdige geleidelijke vermindering van de militaire lasten, maar keurt met nadruk de anti-vaderlandslievende gezindheid af, die het recht om zich te ver dedigen tegen een aanval van buiten onder mijnt. Engeland. Londen, 8 April. De commissie van Lloyds heeft besloten aan G^.Jansen, Jan van Rees, Klaas Ree en M. Sperling de zilveren me daille der maatschappij toe te kennen als eervolle erkennng van de buitengewone in spanning, door hen bij het redden van mou se hen le<v en® bij gelegenheid van de vainp der Berlin getoond Rumenië. Volgens do berichten uit Bu'karest schijnt de 'beweging onder de boeren nu snel de pa cificatie tegemoet te gaan. Alleen nog weste lijk Wallachije bevindt zich in oproer; maar ook daar heeft de artillerie ingegrepen, het geen de boeren terstond tot onderwerping brengt. In het district Mehedintzi werden de dor pen Gvardimtza, Oprischori, Timna en Balt- schitsa door artillerie beschoten. Overal wor den de raddraaiers gevangeD genomen. Rusland. Op de klacht van minister-president Sto- lypin tegen den voorzitter van de rijks- doema Golowin, omdat deze hem eens het woord niet verleend heeft in eeno vergade ring van de doema, heeft de heer Golowin schriftelijk geantwoord, dat hij dit had ge daan omdat hij reeds vroeger de zaak, waar over Stolypin had willen spreken, van de agenda had uitgesloten. Wanneer dit recht hem niet toekwam, dan was het hem niet mogelijk de beraadslagingen te leiden. Petersburg, 3 April. De commissie van de doema, die benoemd is op voorstel van de ktadetten. gesteund door den minister-presi dent, om de zaak der verzorging met levens middelen van de slachtoffers van den 'hongersnood te onderzoekeu, heeft in lichtingen ingewonnen bij den vertegenwoor diger van de betrokken af deeling van het departement van binnenlandselie zaken, welke afdeeling vroeger onder het bestuur stond van Goerko. Zij heeft op grond van haar onderzoek als hare bevinding vastge steld, dat de behoefte aan graan voor de be volking in do gewesten, waar een hon gersnood heerscht, als geheel uit den weg ge ruimd moet worden beschouwd. In de acht af deelingen van de begrootings- commissie zijn tot voorzitters gekozen zes ka- detten, een gematigde en een lid van de rechterzijde. Van de linkerzijde werd geen enkele gekozen De gemeenteraad van Petersburg heeft besloten den minister-president Stolypin in een adres erkentelijkheid uit te drukken voor zijne mannelijke en krachtige redevoeringen de doema. De Moskowskijja Wjedomostie deelt in oen artikel met het opschrift.: ,,Weg met de doema!'1 mede, dat de monarchale par tij en de afdeeling Moskou van den bond van het Russische volk zich tot den keizer gewend hebben met het alleronderdanigste verzoek, aan den revolutionairen arbeid van do rijksdoeina een einde te maken d. w. z. haar uiteen te jagen. Naar de meening van dit in sommige regeerings- en hofkringen invloedrijke blad, drukt dit verzcok onge twijfeld den vurigen wensch uit van het go- hcele Russische volk, dat diep verontwaar digd is over de straffeloosheid van de op ruiers en muiters in de doema en de gevoe lens van de gekwelde volksziel, samenvat in den eenstemmige® noodkreet Weg met de doema! Marokko. Volgens de laatste berichten, die te Tanger ontvangen zijn uit Marakesch, mogen de Europeanen hunne woningen nog niet ver laten en verkeeren zij in groote ongerust heid. De gouverneur doet zijn best om hunne veiligheid te verzekeren, ofschoon de midde len, die hij tot zijne beschikking heeft, zeer beperkt zijn. De secretaris van Mohammed el Torres, den vertegenwoordiger van den sul tan, is naar Marakesch vertrokken om het volgende bevel van den sultan over te bren gen Wanneei de Europeanen Marakesch verlaten en naar de kust willen temgkoeren, dan zal het maghzen hun een escorte ver schaffen willen zij ;n de stad blijven, dan zal de gouverneur hun eene wacht verstrek ken tot hunne bescherming. De oor respondent van de Vossisohe Ztg. te Tanger bericht dat het boven eiken twijfel verheven is, dat de moord op dr. Mauohamp te Marakesch niet alleen aan christenhaat is toe tc- schrijven. Dat was van het eerste oogenlbdik af duidelijk voor alle kenners van het. land. Er is bericht, dat de jonge genees heer eene witte vlag op zijn dak had ge- heschen. Nu weet in Tanger ieder, dat. het. zelfs den consulaten niet is toegestaan, in de steden van het binnenland de vlag van hun land uit te steken veel minder mocht een eenvoudige particulier de witte vlag op zijn dak hijscben, eene heilige vlag van de moskeeën en de graven der heiligen. Dit niet -eerbedigen van de heilige vlag is oor zaak, dat de fanatieken hem vermoord heb ben. In den nacht van 1 op 2 April is do krui ser Lalande met het lijk van dr. Mauchamp te Tanger aangekomen. Eergisteren namid dag is te Tanger een lijkdienst gehouden in tegenwoordigheid van de autoriteiten, waar na de lijkkist is overgebracht op de stoom boot Moulouya, die om 7 uur 's avond® ver trok naar Marse'lle. OoM-Azie. Volgens een belicht uit Sjanghai maakt de Russische gezant te Peking aanspraak op het recht van vrije vestiging voor dc Rus sen in Mongolia, waar zich sedert drie ja ren Russische koloniën bevinden. Ofschoon Aiil gebied internationaal niet geopend is, motiveert hij zijn eisch met de weigering var. do Japanners om de Mandsjoerijsche steden te verlaten en zich te bepalen tot de opengestelde nederzettingen voor vreemde lingen De regeering te Peking heeft door bemid deling van de te Tientsin gevestigde Duit- sche firma Bielfetd en Zoon twee millioen geweren besteld, om de troepen van goheol China gelijkmatig te bewapenen. De officieuse Pioneer, te Calcutta, be richt, dat. de Chineesche regeering den twee den termijn van de schadevergoeding voor den Tibetaanschen veldtocht heeft betaald. D© derde en laatste termijn vervalt den len Januari 1908. Allerlei. vDen tweeden Paaschdag is de eerste steen gelegd voor hot Duitsche sanatorium op den Olijfberg bij Jeruzalem. De gouver neur van Jeruzalem was aanwezig met een groot aantal ambtenaren. De predikant dr Dryander uit Berlijn hield een rede en las een telegram voor van den Duitschen Keizer en Keizerin, waarin de zege God es op hel werk wordt afgesmeekt.. Vervolgens werden telegrammen verzonden aan den Duitschen Keizei- en aan den Sultan van Turkije, uit dankbaarheid voor zijne toe stemming tot oprichting van het gebouw. De plechtigheid eindigde met een ,,hoch" op beide monarchen. vGravin Montignoso, de gewezen kroonprinses van Saksen, heeft weer huwe lijksplannen. Naai' hare hand dingt oen raultimiAlioniair aan de Riviera, een man zonder titels of waardigheden. De gravin moet ooren naar het aanzoek hebben en van plan zijn, den Paus om toestemming te vragen tot het. aangaan van een nieuw huwelijk. Zij zal het kindje dat zij neg bij zich heeft, dan aan het Saksische hof af staan vMaandag had te Keulen tengevolge van het weigeren van de rem een botsing plaats tusschen de eiectrische tram en een diohtbezetteu trein van de ,,Köln-Bdnnor Rhein-Uferbahn De motorwagen van de t ram botste niet geweld tegen den stilstaan - den trein en de bijwagen ontspoorde. Tien personen werden gewond. Punt a Delgada, 3 April. Op St.-Michel en Villafranca hebben hevige aardschokken plaats gehad; de verschrikte bevolking is gevlucht. De Staatscourant van Donderdag 4 April 1907 bevat de volgende Koninklijke besluiten benoemt1 tot ontvanger der registratie en domeinen te Roermond J. Repelius, tlhans te Wijk bij Duurstede; tot kantonrechter te 's Hertogenbosch mr. F. W. ter Spoil, thans kantonrecht er te Den Helder in den Raad van Toezicht op do Rijks postspaarbank eervol ontslagen L. C. van Heukeloin, onder dankbetuiging voor de be wezen diensten en benoemd tot lid mr. C. H. van TienJioiven, directeur der Neder - landsche Bank te Amsterdam benoemd tot lid van de Staatscommissie voor landbouw J. H. Wenjtholt, te Haarlem; op verzoek eervol ontslagen als districts veearts onder dankbetuiging voor de be wezen diensten A. J. Monters te Teteringen benoemd tot districts-veearts A. A. Over boek te Steenwijk, onder eervol ontslag als plaatsvervanger van de districts-veeartsen te Zutphen en Groningen benoemd tot officier van gezondheid 2e kl de burgergeneeskundige arts A. J. A. Koe le nsm id op verzoek eervol ontslagen met pension de officier-machinist le kl. bij den marine stoomvaartdienst J. A. Sehell benoemd tot ridder in de Oranje Nassau - orde de gepensionneerde luitenant ter zee le klase J. Bh Ketjen; op verzoek eervol ontslagen de Ocet-Indasche ambtenaar mr. H. G. de Cock, laatstelijk 2e substituut-griffier bij den Raad van Justitie te Batavia. pensioen toegekend aan mr. W. K. F. P. graaf van Bylandt, e rrol ontslagen buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister, f 1175 verlof verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van „Honorary member of the Fourth Class of the Royal Victorian Order", hem geschonken door Z. if. den Koning van Groot-Brittannie en Ierland, aan den luitenant- ter zee der le klasse jhr. J. C. F. von Mühlen, adjudant van H. if. <le Koningin vergunning verleend tot het aannemen en dragen van de ordeteekenen van ridder van do orde van de Griffioen, hem door Z. K. II. den Groothertog van Mecklenburg Schwerin geschon ken, aan Harer Majesteit® ordonnans-officier, den eerste-luitenant S. baron van Heemstra, van den grooten 6taf op haar verzx-k, eervol ontslag verleend, bij de directie van de Rijkspostspaarbank, aan de vrouwelijke eerste-klerk M. D. Rijnders benoemd tot tweede klerk mej. G. Douma en mej. M. G. M. C. Hofsteenge. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins hebben gister tot. afscheid' voor te rugkeer naar het, Loo het twaalfuur onitbijt gebruikt bij II. M. de Koningin-Moeder. II. M. de Koningin en Z. K. H. do Prins zijn gisterenmiddag ten 4 u. 37 m. spoorlijd per Staatsspoor naar het Loo ver trokken voor het jaairlijkscli zomerverblijf. De Vorstelijk? Personen werden uitgelei de gedaan door den gouverneur der Residen tie, generaal van Ermel Sohorer, en door don burgemeester, baron Sweerts de Lansdas. Bij het vertrek van den Kon. trein wor den de Koningin en de Prins zeer levendig toegejuicht door een tail rijke menigte, welke ditmaal t- vrij dicht in de nabijheid van de Kon. wachtzaal werd toegelaten. II. M. en do Prins bleven op het balcon staan totdat de trein het station gehool ver laten had en boant woorddon minzaam de grooten van het publiek. Voor het vertrek brachten de Koningin en de Prins nog oen bezoek aan de Koningin- Moodor in het Paleis in het Voorhout. II. M. de Koningin en Z. K II de Prins zijn gisterenavond te ruim 7 uur mot- don koninklijken trein op het Loo aangeko men, alwaar de burgemeester en een bui ter» gewoon talrijk publiek aanwezig was. Toen de Koningin en de Prins liet salonrijtuig verlieten steeg een luid hoera op en ncordef men van alle kanten roepen „leve de Prins". Do vorstelijke personen maakten geen ge bruik va/n het gereedstaande rijtuig, doch be gaven zich te voet naar het paleis, waar dn- mid<<lo!s de koninklijke sltandaard wercl ge- lieschen. Zoolang do Koningin en de Prins op het basseoour zichtbaar waren, hoorde men geest driftig roepen „leve do Prins". Met H. M. de Koningin vertrokken gister naar hot Leo, teneinde gedurende de maand April ten paleize aldaar dienst te doen do kamerheer-ceremoniemeester baron Taet.s van Amerougen; de adjudant-kolonel baron Van Tuyll van Serooskerken de or- donnance-officier le luit. jhr. van der Wijok. Vanwege H» Ms. kabinet zal op het Loo werkzaam zijn do referendaris baron De Vee van Steen w-ijk. Ziokenvervoer in oorlogs tijd. In don tu n van het Roode Rruis- ziekenhuis te 's Gravcnhage hoeft gisteren een demonstratie plaats gehad van het sys teem, door den arts, officier van gezondheid dr. G. W. Boland, uitgedacht tot het snel vervoeren van zieke en gewonde krijgslie den, van de gevechtslinie naar de achterlig gende verband- en verplegingsplaateen. H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en Z K. H. de Prins woonden deze proef neming bij. Zij werden ontvangen door den voorzitter van het hoofdoomité, baron Van Hardcnbroek van Bergarmibacht, en de ©ere- voorzitteresse, eerelid van het Ned. Rood» Kruis, mevrouw Janse van Zoutelande, mét de voorzitteresse van het Haagsche Vrou- wenoomité, mevr. baronesse Benfndk. Dr. Boland, die op verlangen van de Koningin de veldtonue droeg, verklaarde -voor do Vorstelijk© personen zijn systeem, hoofdzake lijk gegrond op het gébruik van het rijwiel voor 'militaire geneeskundig© dédleinden Daarna werd de manoeuvre uitgevoerd. Ach tereenvolgens werden voor de Vorstelijke personen de opgetuigde rijwielen en het ove rige materieel voorgevoerd. Het geheelo bestel kan door daartoe aan te wijf- zen werklieden uit het hospitaal personeel zelf worden samengesteld. Door dr. Bbland's systeem wordt de mogelijkheid geschapen oni nog gedurende den strijd de gevallenen van achter de vuurlinie weg te voeren. Het her staat uit ze® onderdeelen. Dr. Boland zal zijn systeem ook practisch ontwikkelen voor de loden der Internationale Roode Kruis-oonf eren tie, die in Juni a. s. te Londen onder leiding van het Britsche Roode Kruis zal plaats hebben. Daarbij zal een tentoonstelling worden gehouden van middelen tot snel vervoer en verzorging van zieken en gewonden van de slagvelden. Bij deze tentoonstelling zal aan de doeltreffendst geoordeelde middelen bekroningen worden toegekend uit het fond®, ingesteld in 1902 door de Kerzerin Maria Feodorovna. Dr. Boland mocht na afloop van de Koninginnen en den Prins zeer waardeeronde betuiging van ingenomenheid ontvangen met zijn nobel streven om practisch mede te werken tot verbetering van het lot der mannen op het slagveld. II. M. de Koningin-Moeder heeft gis terenmiddag, na de proefnemingen met de uitvindingen van dr. Boland te hebben bij gewoond, nog een bezoek gebracht, aan liet Ziekenhuis van het. Roode Kruis zelf. II. M. liet zich door de verschillende zalen rondleiden en sprak de patiënten toe, hun allen bloomen overhandigende II. M. de Koningin-Moeder woonde gasteren avond in het gebouw voor Kunsten cn Wetenschappen te 's Gravcnhage het eer ste gedeelte van het Diliigentia-concert bij. De Kon. familie is voornemens roods den dag vóór de weak van liet jaarlijlksch be zoek aan Amsterdam in de Hoofdstad aan te komen, dus Maandag 22 April, maar dan des a.vonds omstreeks 6 uur. De opperkamerheer en de chef van heb militaire hui» van Hare Majesteit de Ko uingin maken bekend1: dat. Iiare Majesteit do Koningin in Hoogstderzelver Paleis io Amsterdam audiëntie zal verkenen Op Dinsdag 23 April des namiddags ter. 1 u 30 m. aan militaire autoriteiten en vervolgens des namiddags ten 4 uur aan de volgendo civiele autoriteiten do leden vain het consulaire corps, de com missarissen der Koningin, gewestelijko be- - sturen, burgemeesters en gemeentebesturen. Op Woensdag 24 April de® voormiddigs ten 10 uur aan het overige gedeelte der civio- 1c autoriteiten en aan de navolgende c<.ra in issdënKamers van Koophandel, directie Nederlandsche Bank en Nederl. Handels maatschappij, Koninklijke Academie van Wetenschappenverdere Rijks- cn Gemeen telijke instellingen en kerkgenootschappon; des namiddags ten 1 uur aan de overige commission. Op Donderdag 25 April des voormiddags ten 10 uur aan particulieren. Do lijsten welke ter inschrijving gereed liggen ten paleizo te Amsterdam, zullen worden gesloten op Vrij dag 12 April, de® namiddags ten vier uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1