BINNENLAND. vijf kinderen, van wie de oudste 8 jaar en de jongste 5 maanden was, dood in bed ge vonden. Allen bleken geworgd te zijn. De man en een der kinderen hadden het touw nog <>m den hals. De vrouw moet reeds vroe ger met zelfmoordplannen hebben rondge- loopcn. Ook wordt er beweerd, dat zij een sleehle huishoudster en van met geheel on- borispdijken levenswandel was. De man stona bekend als een flink mijnwerker, die goed geld verdiende. v— Een sneltrein van Orsova naar Buda- }K..' is ontspoord bij DorozowDe achter wielen van het post rijtuig geraakten in een wisso! De locomotief, tender en postwagen reden voort in dezelfde richting, terwijl de 14 aude-re wagons op eeno andere lijn kwa men en tegen 3 goederenwagens botsten. Do restauratie- en slaapwagens zijn heele- maal vernield. Een heer en oen dame van Crajow» en de coauhicteuT Bauèr zijn ge dood 23 personen zijn gekwetst. Onder doze laatste-:, bevindt zich lord Lorray, van Lon- .dci en een ingenieur van Zurich. Aanstond waren er 18 geneesïïeeren van Szeged ter plaatso Iiot ongeluk zou gebeurd zijn door de ver plaatsing van een wissel onder den trein, waardoot deze in twee word gesneden. Do oorzaak der verplaatsing is on'bekend. v Bij ChapJeau in Ontario is een trein van do „Canadian Pacific" ontspoord. Vijf wagen.- vielen van een dijk en raakten in brand. Vijftien menschen zijm verbrand. De overlevenden vertellen vreeselijke too- neclen van deze ramp. Eenige minuten na hei ongeluk ontstond het vuur in de pui non en de ongelukkige», die vastzaten onder de verbrijzeld© rijtuigen, huilden van schrik bij het naderen der vlammen. Een man zag zijne vrouw en zijn kind le vend verbranden, zonder ze te kunnen hel pen Er werden heldhaftige daden volbracht. Do trein was een landverhuizerstrein met Eng else hen, naar Winnepeg. A De Staatscourant! vam Dinsdjag 16 April 1907 bevat o. m. do volgende Konink lijke besluiten op ver-zoek eervol ontslagen inr. J. Tjebbes als notaris te Leeuwarden.; benoemd tot ridder in do orde van den Nederlandschen Leeuw ff. A. van Ysselsteyn, adjunct-directeur der gemeentewerken te Rotterdam ingetrokken op zijn verzoek de 'beschik baarstelling van J. Venhoeven als openbaar onderwijzer 3e klasse in Nederlandsck-Indië. II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zijn voornemens na het verblijf te Amsterdam den 29. decor niet dadelijk naar het Loo terug te koeren, docli eerst zicih nog voor eenige uien naar den Haag te bege ven van waar do vorstelijke personen dies na- mmdagB tegen 6 uur naar het Loo zullen vertrek keu Tot. dusver bestaat er geen plan om een voorjaars-reis in het buitenland te maken. ff. M. de Koningin-Moeder heeft Zaterdagnamiddag jl. een bezoek ontvangen van Prins August. Wilhelm van Pruisen, i II. M. de Koningin-Moeder heeft gis ternamiddag den nieuwen minister van oor log, generaal Ridder van Rappard, in audiën tie ontvangen ff. M. de Koningin-Moeder is voor nemens zich Donderdag 18 dezer naar het vLoo te begeven en Zaterdag 20 d. a. v. in de residentie terug te keeren. II. M. de Koningin-Moeder zal zich, ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek, Woensdag 24 April a. s. naar Amsterdam be geven, om aldaar 'snam. uur aan te ko* men ff. M. zal Vrijdag 26 d. a. v., 's nam. 4.15, do hoofdstadweer verlaten. p— Z. K. H. de Prins heeft de uitnoo- diging aangenomen door do Koninklijke Scherpschutters, van de Vel uwe aam Z. K. ff. gedaan, tot het brengen van een bezoek aam de schietbanen te Apeldoorn, alwaar van af 19 April a. s. do nationale schiet/wedstrijd tal worden gehouden. pZondag te half tweo maakten Z. K. -II. Prins Hendrik en do Prins vam Schönberg eon rit per auto over Amersfoort en Harder wijk. Te half zee waren de hoeren weder ten palcize t ruggekeord. pGistermorgen per trein half elf ver trokken do Prins en Primes van Schönberg! weder van het Loo naar Duitsöhland. Prins August Wilhelm van Pruisson gebruikte Zaterdag oen dejeuner bij den D ui tec-hen gezant bij ons hof, den hoor vom Schloezor en woonde 's avonds in den Kon. Schouwburg een gedoolte van de opvoering van do v rooi ijk© operette de Geisha bij, dtoor het Fransdho operagezelschap. Prins August Wilhelm hoeft de Resi dent io weêr veriaten, zich begevende naar Amsterdam, na vooraf een bezoek aan de bloemvelden gebracht to hebben, p— Men meldt uit Apeldoorn: Ruim half oen gistermiddag arriveerde aan het station de vierde zoon van Z. M. den Duitschen Keizer. Hij werd op het pernon "begroet dom" Z. K. II. den Prins met den burgemeester. Handdrukken werden gewis seld on daarna reed men in gereedstaande Üaumontspan naar Het lx». Do recherche had blijkbaar oenigo stren gere voorzorgsmaatregelen genomen, o. a- door op het eerste perron geen reizigers toe to laten vóór do aankomst van den Duitschen Prins. pZaterdag verliet pirof. Kramer het Paleis het Loo weder en vertrok naar 'sGra- venhago. cDe gewone audiëntie van den minister van financiën zal Zaterdag den 20. April a. s.te 12 uur, in plaats van Donderdag 18 April, plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van Marino zal op-Vrijdag 19 April 1907 niet' plaats hebben. - Vredesconferentie. Reeds is gemold dat de heer Alexander Beldiman, ge zant van Roemenië te Berlijn, die een der vertegonwoordigerf van dat koninkrijk was op de eerste vredesconferentie in 1899, be noemd is tot eersten gedelegeerde op dë tweede conferentie. Thans kan worden medegedeeld dat ook hls technisch afgevaardigde van Roemenië benoemd is kapitein A. Stourdza, zoon van den tegen woordigen minister-president. Als secretaris der delegatie is aangewezen de heer Rccresco, legatie-secretaris te Berlijn. De minister van Financiën maakt be kend a. dat op 13 April j.l. bij de betaalmees ters in kas was f 2.529.557.71 b. dat op dën zelfden dag door de Ne- derlandsche Bank, ingevolge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was versti-ekt ten bedrage van f 14.091.767,51; c. dat op den genoemden datum in om loop waren schatkistproniessen tot een be drag van f 7.000.000.00. Het Kamerlid Passtoors. Door informatie, uit de in dat geval liest mogelijke bron ingewonnen, is De Tijd in staat gesteld, het bericht omtrent het aftre den van dein heer Passtoors als Kamerlid met de meeste 'beslistheid van a tot z tegen te spreken. Het blad kan hier aan toevoegen, dat de heer Passtoors t' ans gezonder is dan ooit en aan af tred n zelfs niet noeft- gedacht. Prov Staten van Zui d-H o 1- 1 a n d. Naar de N. R. Cb. verneemt, besitaat bij de liberale kiesvoreenigi ngen te Rotter dam lief. voornemen een candidatuur voor district V voor de Prov. Staiten aan te bie den aan mr. A. R. Zimmerman, burgemees ter dier gemeente. De heer mr. D. van Weel, die thans zit ting heeft, verklaarde om gezondheidsrede nen zidh niet herkiesbaar te kunmen stellen. De burgemeester van Am sterdam. Er gaan weder geruchten eenige dagbladen hebben er melding van ge maakt dat de burgemeester der hoofdstad, mr. W. F. van Leeuwen, nu toch inderdaad zal aftreden en daarbij weet men tevens te vertellen, dat de heer Yan Leeuwen reeds een andere betrekking zou ambieeren. We zijn daarom aan de beste bron onza inlichtingen gaan putten en hebben ons tot den burgemeester zeiven gewend, om te vra gen, wat daarvan waar is. Met zijn bekende welwillendheid heeft mr. Van Leeuwen ons te woord gestaan en hij heeft ons verklaard, dat de toedichting van het. ambieeren naar eene andere betrekking, zoolang hij het burgemeestersambt vervult, hem een beleediging toeschijnt, Men behoeft niet te vreezen, dat een burgemeester van Amsterdam, als hij zijn ambt neerlegt, een „werkelooze" zal zijn Yoor hem zijn er be trekkingen te kust en te keur, maar dat hiji nu reeds naar iets anders zou omzien, is te dwaas. Een definitieve verklaring of hij een even tueels herbenoeming zou aanvaarden, wilde de heer Van Leeuwen ons begrijpelijkerwijs niet geven. Een regeeringdbcsluit moet men van de regeering zelve, niet van hem verner men, verklaarde hij ons. N. v. N. - Het pantserdekscliip „Noordbrabant" is aangewezen om gedurende het a. s. ver blijf der Koninklijke familie in de hoofdstad, ter reede van Amsterdam te liggen. Iloogere Krijgsschool. De uitslag van het adiruassie-exanien is als volgt Geslaagd: J C. J. Kempees, le reg. veld- art.F. J. Quanjer, rog. gren. en jagers; H Rooseboom, adjudlant le reg. inf.C. E. W. baron van Voorst tot Voorst, adjudant 9o reg,. inf.J. H. A. v. Breda, 3e reg. veld-art.H. van Dam, reg. gren. en ja gers; A. Dahma, adjudant 4e reg. inf.; T. L van Maaien, 8e reg inf.C. J. H. van der Harst, adjudant 10e rqg. inf.; W. A. F. G. Bolken, kapitein le reg. inf. ffbld. Ter bijwoning van de practische oefe ningen in de legerplaats bij Oldebroek, te houden door de 2e serie vesting-artillerie, worden van 14 tot en met 23 Augustus a.s. aldaar gedetacheerd de navolgende officie ren van het wapen der infanterie: de luit.- kolone' J. H. van den Burg vam het 5e, de kapiteins J. H. Welsch van het 2e, A. H. van Alphen de Veer van het 4e, J. A. F. Keeteii van het 5e, P. J. A. Vintgens en G. T M. Ongerboer van het 11e regiment infanterie. Genoemde officieren hebben al ien do theoretische cursus voor aangewezen vesting- en fortoommandanten, die in den afgeloopen winter bij het le regiment ves ting-artillerie alhier gehouden is, bijge woond Cariettenecfcoal. De Minister van Oorlog heeft goedge vonden te benoemen in de commissie dJoor welke in de ui aam den Juli em Augustus e. k, het examen voor toelating van jonge lieden, als cadet bij de Cadettenschool te Alkmaar zal worden afgenomen lo. tot hd en voorzitter, den luitenant* kolomel J. C. Verspyck Mijmssen, van het regiment grenadieis en jagers; 2o. tot leden den kapitein G. W Fris, van het le regi ment infanterie; den heer dr. J G. Rutgers, leer aar aan het gemeentelijke gymnasium to Alkmaar; don eerste-luitenant op non-activiteit P. Mde Wolf, 1 eeraar aan de Cadettenschool den eerste-luitenant vam den staf der in fanterie M. L. de Boer, leeraar aan do Cadettenschool don kapitein F. J. G W. Leers, van het 8e regiment, infanterie den kapitein G. H. C. Cramer, van het 7e regiment infanterie; den heer J. A. Verkuyl, leeraar aau de Cadet tensanool den heer E. A. W. Pauw, leera ;r aan de gemeentelijke hoogere burgerschool te Haar lem den heer M. J. Verkozen, leeraar aam de gemeentelijke h<»goro burgerschool te Kam pen den heer J. H. A. van Ravenhorst, leeraar aan de I.ijks hoogere burgerschool te 's Her- togenbosch 3o. tot secretaris den oersto-luitenant F. W. H. van Stiaaten, van dón staf der infan terie. werkzaam bij de Cadettenschool De onder lo. en 2o. genoemde leden der commissie zullen in de volgorde, waarin zij aldaar zijn genoemd, respectievelijk exami ne eren inhanditeekenen, rekenkunde, stel kunde, meetkunde, natuurkunde, geschiede nis, aardrijkskunde Nederlandsdie taal, Franse he taa', iloogduitsche taal, Engelsche taal. Voorts zijn door hem in de bedoelde com missie benoemd: a. tot plaatsvervangend lid' en voorzitter, de majoor jhr. J. T. van Spongier, van het lOdte regiment infanterie, tevens examimitor voor handteekenen b. tot plaatsvervangende leden de eerste-luitenant E. J. M. Ochsendorf, van het 9e regiment infanterie, voor reken-, stel- en meetkunde; de hoer dr. J. M. Smit, directeur der Rljks- hoogero burgerschool te Warffum, voor na tuurkunde de kapitein J. Smelt, van het 8e regiment infanterie, voor geschiedenis de heer W. A. Bluekers, leeraar aam de Cadettenschool, voor aard rij kskndo de 1' -er H. Jacobs, onderwijzer aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Maas tricht*. voor Nederlandsche taal do heer F. H. Delachaux, leeraar aan de Rij'ks-hoogere burgerschool te Alkmaar, voor Fransche taal de heer L. Leydiesdorff, leeraar aan het gemeentelijke gymnasium te Alkmaar, voor Hoogdtiitsche taal; de lieer E. J. van Sonsbeek, onderwijzer aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem, voor Engelsche taal c. tot plaatsvervangend secretaris, de eer- ste-luiteuamt van den staf der infanterie P. Halberstadtt, werkzaam bij de Cadettenschool. Bepalingen voor het reservekade der Infanterie en Vesting-Artillerie Voor heit. reservekader is bepaald dat zij, die zich tusschen 15 October en 1 Jan. bij bel reservekader verbinden, zoo spoedig mogelijk na. laatst vermelden datum aan den loopenden korporaalscursus zullen moe- ter) deel nemen, terwijl zij, die zich na 1 Januari verbinden, eveneens bedoelden cur sus zullen moeten volgen. Laatstbedoelde kaderreservisten kunnen echter van dezen cu! sus worden vrijgesteld, wanneer zij ver zoeken in hot eerstvolgende zomertijd perk niet. voor eerste oefeningen onder de wape nen te komen. Zij moeten dan vóór zij voor eerste oefeningen onder de wapenen komen, een geheel en win tercursus volgen. Adspirant-vaandrigs en reserve-korporaals die zich vóór 1 Augustus 1906 bij het re servekader hebben verbonden en die de wintercursus niet wenschen bij te wonen, zuixn daarbij afzonderlijke klasse vormen met dien verstande, dat wanneer de sterkte dier klasse zou dalen beneden 3 voor ser geants en beneden 5 voor een korporaals cursus, deze, ook in de garnizoensplaatsen, niet zullen zijn te openen, c.q. moeten wor den opgeheven. Bezuiniging bij Oorlog. Et wordt bezuinigd door ons departement vam oorlog, ©n voor menigeen is dat begrijpelij kerwijs een nadeel. Dait is o. a. het geval met een doel dier werklieden aan do artillerie- werk plaatsen aan de Hembrug. In de afdee- lingein patrcoiifabriek, buizenfalbriek en vuur- werkerij is een ordër opgehangen, dat zij, die g:en produictieven arbe:d verrichten, geen z.g. „procentengeld" meer zullen ontvangen. Er zijn op die fabrieken wel meer werklie den, waaraan dat procentengeld1 is afgeno- men, maar dan wordt daarin voorzien door hun uurgeld iets hooger te stellen, dan toen zij dien bijslag niet ontvingen. Ook hier dacht men in den beginne, dait het zoo zou gaan en vol spanning wachtte men dan ook den Zaterdagavond; ai}, het tijd stip dat het procentengeld zou worden uit gekeerd, 't welk steeds den tweeden Zater dag van iedere maand geschiedt. Diep wer den echter de werklieden teleurgesteld1, toen zij niet. alleen geen procentengeld ontvingen, maar er ook niets anders voor in dë plaats werd gesteld. Er zijn er onder, die, naar men ons verzekert, f 6 en meer schade lijden bij deze regeling. Naar wij vernemen, bestaat bij het bestuur vara den Rijkswerk lieden bond het. voornomen^, om deze week bij den minister ter audiëntie te gaan, om over deze zaak te spreken. (N. v. N.) Bij resolutie van den minister van Koloniën, van 13 April 1907, afd. D., no. 79, is de beschikking van 17 Juli 1906, afd. D,, no. 47, waarbij J. Verhoeven ter be schikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië werd gesteld, ten ein de te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse bij het openbaar Europeescli lager onderwijs daar te lande, voor zooveel hem betreft, op zijn verzoek, ingetrokken. Het Handelsblad verneemt, dat Men gelberg, dirigent van het Oonoertgebouw- orchest, een aanbieding heeft gekregen voor een benoeming aan het orehest van de Mu- seumveredn te Frankfurt, doch de beslissing in beraad houdt W. Mengelberg. Nader verneemt het Hbld., dat aan den heer Mengelberg door het bestuur der Museumconcerten te Frankfort a/d. Main schitterende aanbiedin gen zijn gedaan om zich als vast dirigent te verbinden aan de Museum gesellschaft. De heer Mengelberg zou daar slechts 22 concer ten te leiden hebben. Hij heeft gemeend de veroerende aanbieding in ernstige overweging te moeten nemen uit de vijftien a twintig dirigenten, die dezen winter te Frankfort als gast gedirigeerd hebben, is hij de eerste wion de belangrijke positie aangebeden is. Ook uit Philadelphia heeft men getracht den heer Mengelberg te bewegen als dirigent zich daar te vestigen- Te Enkhuizen werd gisteren onder zeer vele blijken van belangstelling het stof felijke overschot van den heer R. J. D. Hart kamp in leven burgemeester dier gemeente, begraven. Aan de groeve werd het woord! ge voerd door de heenen T. L. Quanjer, wet houder W. Kramer, oudste lid van dën raad H. Vlasveld, gemeentesecretaris, en W. de Groot, inspecteur van politie, wion door den oudsten zoon des overledenen na mens de familie dank werd gezegd. Te Rotterdam is overleden mej. Hudig, j dochter van den wet kou der Hudig. Zij is j meermalen als verpleegster bij IIM. de Ko- ningin werkzaam geweest. Kom. Had. Ardrijkakundig geaoataohap. iZaterdalgniidldag vergad'erdë dat Ge- nootschap in het gebouw „Odéou", onder voorzitterschap van den heer J. W. IJzer- j man Deze wees er in zijn openingswoord op, dat het Genootschap in steeds breeder kring belangstelling ondervindt. Met groot© in stemming kon Spr. med'edeelen, dat het be stuur heeft beöloten om in het aonstauodo winterseizoen volksvoordrachten met licht beelden te organiseeren, teneinde de aard rijkskundige wetenschap meer te pwpulari- seeren. Deze voordrachten zulllen tegen een zeer gering ontrée toegankelijk zijn. Het. Vet li- fonds is, deelde Spr. mede, neg ruim f 100.000 groot, .ofschoon verschillende expedities gesteund weiden. Blijkens het verslag van den penning meester den heer II. C. Rehboek, hebben de ontvangsten over 1906 bodragen f 14.052.40, waaronder f 10.809 aan oontri- buitiiën. Het batig saldo is f 521, nadiat f 3000 werd overgescihreven op het Vetih- fonds. ULt.gegeven werd voor hot Tijdschrift f 7864 en f 1500 als subsidie voor do com missie van het wetenschappelijk© onderzoek van Suriname. Tot bestuursleden woodlem, herkozen de heeren dr. H. F. R. Huibrecht, H. C. Reh book en J. R. van Osselen. In de plaats van de bestuursleden de heeren W. Tocee, prof. dl-. H. T. Kansten, dr. J. P. van der Stok, dir. C. Herbert en A. E. Arkenbout Schokker, niet herkiesbaar weiden benoemd mej. J. M. Proot, em de heeren L. A. Bakhuis, A. A. Beekman, prof. dr. G. A. F. Molengraaff en W. Ruy®. De heer L. A. Bakhuis, audMhoofdofficiiör van het Indische leger en referendaris bij bet depaiteonent van Koloniën, hield 's avonds een voordracht overDe stand van het we tenschappelijke onderzoek van Suriname. naad vaa Arbitrage voer de bouwbedrijven. In het Gebouw der Maatschappij bot' bevordering der Bouwkunst te Almsterdam had Donderdagmiddag de installatie plaats van den raad van arbitrage voor de bouw bedrijven in Nederland. De bijeenkomst, uitgeschreven door de commissie van voorbereiding, werd door den voorzitter, den heer J. N. Hendrix, met een woord van welkom geopend. Spr. herinnerde er aan, hoe deze arbiitrage-coonimissie tot stand is gekomen door de samenwerking van de Vtreeniging van Delftscbe ingenieurs, de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst en den Nederlandschen Aannemersbond. Hierna wees hij op het belang van de stich ting dezer arbitrage-commissie. Het aantal voorstanders voor arbitrage neemt steeds toede bezwaren gel'den trou wens niet 7x»zeer .het principe van arbitrage, dan wel dë toepassing. Om aan die bezwaren tegemoet te komen, werd ook deze arbitrage commissie opgericht; weinig omslachtig, niet te kostbaar, vlug-werkend en strikt eerlijk wil men deze arbitrage doen zijn. Hierna ging spr. de geschiedenis van de stichting van den raad na, om d'aarna over aard en werkwijze ervan uit te weidën. Het betreurend, dat het genootschap „Ar- chdteotura et Amicitia", dat aanvankelijk medewerkte, zich later terugtrek, uitte spr. de hoop, dat de leden dezer vereeniging even tueel zich toch ook tot den raad zullen wen den ter beslechting van geschillen. Met de beste wenschen voor de toekomst, besloot de voorzitter, ten slotte den raad van arbitrage voor geconstitueerd verklarend, en alle aanwezigen uitnoodigend er in zitting te nemen. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een voorzitter. Als zoodanig werd met alge- meene stemmien gekozen de candidaat, door de commissie van voorbereiding genoemd, de 'heer A. Deking Dura, oud-hoofdingenieur van den Waterstaat van Overijssel, te Zwolle. De benoeming van een secretaris-penning- meester, j.ls hoedanig volgens de statuten ge kozen moet worden een rechtsgeleerde, werd aangehoudendesgevraagd verklaarde de se cretaris der voorbereidingscommissie, de heer W. de Vlugt, zich bereid voorloopig het se cretariaat te blijven waarnemen. Na eenige gedachten wisseling bracht de hoer J. van Hasselt, oud-directeur van Pu blieke Werken, te Amsterdam, hulde aan de commissie van voorbereiding in het bijzonder aan den Ned. Aannemersbond, die het initia tief had genomen. Hierna werd de vergade ring gesloten. In een volgende bijeenkomst zal o.a. aan de orde komen de benoeming van een secre taris en do samenstelling van een huishoude lijk reglement. De loden van den raad van arbitrage zijn de volgende heeren W. K. du Croix, inge nieur van den Rijkswaterstaat te Blreda; B. M. Gratama, civiel-ingenieur te's Graven- hage; J. van Hasselt, ingenieur, oud-direc teur van P. W. te Amsterdam; J. J. 's Ja cob, hoofdingenieur der H. IJ. S. M. te Amsterdam; P. H. Koraper, hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat te Haar lem, en P. J. v. Voorts Vader, ingenieur, secretaris der Vereeniging van Delftoolie in genieurs te 'sGravenhage; J. F. Klinkha mer. hoogleeraar aan de Technische Hooge- school te Delft, W. C. Metzelaar, hoofdange- nieur voor do gevangenissen en rechtsgëbou- wen te 'sGravenhage; C. Muysken, archi tect te BaarnC. B. Posthumus Meyjes, idem te Amsterdam, A. Salm G.Bfcn., idem te Amsterdam, en J. Verheul Dzu., idem te Rotterdam; A Weyers Wzn., aannemer van publieke werken, te TilburgW. van Leeu wen Jr., idem te Rotterdam; J. van Noor- denne, idem te Utrecht B. Groemewegen, idem te Haarlem J. N. Kruizinga, idem te Groningen W. F. Hoyinck, idem te Wester voort; A. Stigter, idem te 'sGravenhage; H. J. Geyl J.Gzn., idem te Haarlem; F. de Herder, idem te Zwolle; H. Brand Lzn., iueni te GorinchemJ. N. Hendrix, idem te Amsterdam, en W. de Vlugt, idem te Am sterdam De Algemeene Apotihekersbcdi'enden- bond zal eerstdaags een buitengewone alge meene vergadering houden, die gericht zal zijn tegen de actie der Apotkekersvereenii- ging, om assistenten, werkzaam in centraal- en volksapot.heken, uit te sluiten van plaat sing üi betrekkingen in particuliere apothe ken Het 50-jarig bestaan der afdeeling Goes van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst zal op 14 en 15 Mei met een twecdaagsch muziekfeest worden herdacht. Den eersten avond wordt uitgevoerd „Die Jahreozeiten" van Hayd'n en dën tweedëri avond de „Grauer Messe" van F. Li6zt. nis solisten treden op de dames M. Lam men, sopraan en A. Laiideibergen, alt, bei den te Frankfurt. a/M., de heeren W. van Son. tenor te 's Her togen bosch, H. C- van Oort te Utrecht, bas, en A. A. Noske te Middelburg, accompagnement. Oranje-N assau's-Oord. De quaestie van Oranje-Nassau's-Oord is, naar het N. v. d. D. weet mede te deelen, niet in de doos opgeborgen met de bekende maat regelen van 'het bestuur en de daarop ge volgd o collectieve ontslag-aanvraag van bijna het gcheele dirigeerend en verplegend perso neel. Den 8en dezer maand 'hoeft het bestuur van Oranje-Nassau's-Oord een onderhoud ge had met den voorzitter en den secretaris van het hoofdbestuur der Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, en met twee leden van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Ziekenhuiswezen. Voorts heeft de afdeelingsraad van de af deeling Wageningen der Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst de zaak ter hand genomen, nog enkele personen gehoord, en rapport uitgebracht aan het hoofdbestuur der Maatschappij. Bloemendag? Uit Haarlem schrijft men Zooais 't andere jaren wel is in de om geving van Haarlem, als de hyacint en vel den op huia mooist zijn, druk, vroolijk en wezel- lig, zoo is 't Zondag niet geweest. Dank zij het zonnetje zijn er, den koudon Noor denwind trotseeremd), wel velen kalm gaan wandelen langs de wegen, en ze zijn ook wel met 'bouquetjes en slingers van nagelbloe men en narcissen thuisgekomen, maar 't- was toch geen echte bloemen-Zondag. Die zelfde fel blazende wind' uit het Noorden had vele wielrijders th'uis gehouden, en die 't nog ge waagd hadden, kwamen doodop terug. En opera rijtuigen, zooais je er anders wel veel ziet. langs dën weg, en ook automobielen, ze waren 'bij enikele te tellen. Op enkele plaatsen was 't drukDe koffie huizen in dë dorpen om Haarlem 'been na melijk hebben nog wel een goeden dag ge maakt, bloemen en prentkaarten van dë vel den zijn wel verkocht, maar 't was een kalme drukte, geen zomersche bloemenweelde, trou wens moeielijk te smatken ais je dë overjpas nog zoo 'behagelijk voelt. Het treinverkeer era het vervoer van reizigers per tram was wat drukker dan gewoonlijk, maar toch al weer lang niet zoo als men 't wel verwacht had. De koude Aprilwind heeft het een beetje bedorven, 't ls te hopen dat er nog wat mooie dagen komende tulpen komen al in bloei, er is lus nog wel wat te ziean... Maar dan moet 'het weer een tneehje meewerken Omtrent de drukte te Haarlem op Zondag valt nog medë te dleelen dat de H. IJ. S. M. 28 treinen buiten de dienstregeling liet loe pen, terwijl va® uit Haarlem 1162 rijwielen -werden verzonden. De E. S, M. had dën 5-minuten-dcenst ingericht, terwijl voortdu rend aanhangwagens in gebruik waren. Het vervoer liep voornaaneij lk van Amsterdam op Haarlem. (Hbld.) Voor den Hoogetn Raad concludeerde adv.-gen. jhr. mr. Ret haan Macaré tot ver werping van het cassatieberoep van H. J., scheepsjager te Musselkanaal, door heb ge rechtshof te Leeuwarden veroordeeld tob 7 jaar gevangenisstraf wegens zware mishande ling, den dood ten gevolge heibhende (het tJoe- brenigen van een 4 oM. diepe steek onder in het achterhoofd, met een mes, aan H. A. Bolk, die dientengevolge aan hersenvliesont steking was overleden). Uitspraak 22 April. Afpersing. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren C. W. F. S. en P. A. vAbakkersknechts te 's Gravenhage, we gens afpersing gedurende den voor de nacht rust bestemden tijd en diefstal, alsvoren, door twee vereenigde personen (de insluiping in de woning van de dames K., aan de Laan van Meerdervoort) ieder tot zeven jaar ge vangenisstraf Moord. Gisterenmiddag heeft do koopman in viscii G. W., te Bergen-op-Zoom, zijn schoonzuster B. met een kaasmes een wonde onder het kart toegebracht. De dood volgde onmiddellijk. Poging tot kindermoord. Gisterenavond omstreeks zeven uur zagen een paar burgers dat een armoedig gekleedo vrouw een kind in een sloot aan de Lange- kade te Rotterdam te water wierp. Een de zer mannen, een varensgezel, sprong dadelijk te water en greep het kindje, maar do vtouiw( die het te water wierp, sprong hem na en trachtte zich weer van heb kind meester U maken, hetgeen baar evenwel niet gelukte. In een oogwenk liep heel de omgeving t£ hoop en tal van vrouwen poog)dën dëse vrouw, die met groot© moeite door een spco- ddg tei* plaatse aanwezigen politieagent w<rdl beschermd, te lijf te gaan. Gevolgd door «en groot© schare van vrouwen en kinderen bracht de politieagent haar, nadat zij uit de sloot op den wa.1 was getrokken, naar den naastbijzijn de politiepost. Het door haar te water geworpen kind, haar zoontje van 6f maand, dat nog leefde, wend voorloopig bij een vrouw op do Sophiakade ingenomen. De gearresteerde 22-jarige ongehuwde vrouw verkeert in zeer armoedige omstan digheden en verklaarde den gamschen dag nog niets gegeten te hebben. Zware verwonding. In het ge zin van den groemtekoopman H. J. S., in de Bloemsbraat no. 79, te Rotterdam, was het in de laatste dagen niet zoo gesteld als wel gewensoht was. Düt was, volgens verkla ring van dien koopman, in hoofdzaak te wij ten aan het gedrag van zijn 20-jarigen zoon J. C., die al eenigë nachten niet thuis was

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 2