V. •87. Verste blad. Zaterdag 20 April 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABOBT JTlMlNTiP Al JS Fe» 8 maanden teer Amemfeertf 1.29. Idem Aramee per poet1.7S. Afsender^jke immm0.05. Dexe Oomreml Temekfni DagelQke, mei avtaenderiag ran •em- em ïeeeWagen. AdreriamMën, mededeelingen erna., geïere men véto W mmr 'amergeni kg de Uiigerere In te eend». Uitgcvtrc VALKHOFF O. UtrMhtMhMtrMt I. Intoroomm. Tolcphoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIE: Van 15 regeltf 0.03. Elke regel meer Grooie lettere naar plaaiernimie. Voor handel en bedrijf bestaan roordeelige bepalingeu tot het herhaald adrerteeren in dit Blad l>ij aDQnnemenr. lène eirenlaire, berattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegemonden. Politiek Overzicht Da criaia in Balgië. De Koning is thans uit het. buitenland in Brussel teruggekeerd het werk tot oplossing van de ministerieele crisis kan dus nu dus worden aangevat. In de dagen van afwach ting was het geliefkoosde thema de intrek king van heb ontwerp der mijnwet bij ko ninklijk 'I ©sluit-, nadat de Kamer dat wets ontwerp had aangenomen en de ministers dientengevolge hun besluit om af te treden hadden kenbaar gem aak.Het demissionaire kabinet moet daarover harde dingen hooren. De Kamer is naar huis gezonden en kan dus de ministers, die totdat hunne opvolgers zullen zijn benoemd aan het bewind blijven, niet ter verantwoording roepen. Maar de beide partijen der linkerzijdie hebben er voor gezorgd, dat er althans geen onzekerheid over kan bestaan hoe zij over de zaak dbn- ken. De groep der liberale Kamerleden heeft een besluit genomen, waarbij zij, zich ten voile haar optreden in het parlement voor behoudende zoodra de Kamer hare zittingen zal hei-vatten, verklaart met allen nadruk te protesteeren tegen de ernstige inbreulk die gemaakt is op de waardigheid van het par lement en tegen de met dè gezonde en loyale opvatting van de parlementaire instellingen strijdige handelwijze van het kabinet. Dit protest, is aan den voorzitter van de Kamer, als bewaker van hare eer en waardigheid, ter hand gesteld. De groep der socialistische leden heeft harerzijds verklaard, dat zij 1. de onoprechtheid van de ministers en de aan de -vertegenwoordigers van het volk toege voegde beleediging betreurt, 2. den wensch uitdrukt, dat de Koning zijn besluit van 11 April zal intrekken en het wetsontwerp zijn gewonen weg zal volgen, 3. het bureau van de Kamer verzoekt het parlement zoo spoè- dig mogelijk bijeen te roepen. Wanneer de Kamerleden, die gewoon zijn den pari entairen vorm in acht te nemen, zich zoo uitdrukken, dan kan men zich ge makkelijk voorstellen hoe gesproken wordt onder het volk. Vooral m socialistische kirin gen wordt een zeer scherpe taail gevoerd, die soms bepaald revolutionair klinkt. De socialis tische leiders bewaren echter 'hunne koel- oloedigheid, en het manifest, dat de alge- meene raad van de arbeiderspartij heeft uit gevaardigd, bevat geeue opwekking tot eene republikeinsche agitatie, maar spoort, aan om te manifesteeren. ten gunste van den achturi- gen arbeid. Terwijl het volk daarvoor strijd voert, zullen zijne vertegenwoordigers in het parlement strijden tegen ,,hen, die inbreuk zouden willen maken op de constitutioneel© vrijheden en de parlementaire waarborgen." Wat de richting betreft, waarin de oplos sing van de crisis wordt gezocht, jjeeft men te verstaan, dat in alle stilte de Belgische bisschoppen, met den aartsbisschop' van Mechelen aan het hoofd, ijverig werkzaam zijn om de scheuring in de clericale partij uit den weg te ruimen. Daaruit is het te verklaren, dat allengs geruchten opkomen, dat graaf de Smet de Naeyer op nieuw als minister-president zal optreden, e-n dat de organen, o.© het afgetreden kabinet steun den, beginnen te spreken van een korte twee spalt, die reeds 'bezig is te verdwijnen. De Indépendanco beige schrijft naar aanleiding daarvan ,,Wat ons betreft, wij kannen niet ge- looven, dat de berichten, die trachten voed sel te geveu aan de meening dat het kabi net- zal aau blij ven, van ernstige» aard zijn. Om daartoe te geraken, zou voldingend moe ten zijn aangetoond, dat geen enkele andere katholieke combinatie moge ijk is. Men zo;; ook als eene fantasie moeten beschouwen het gerucht, dat de heer Beernaert eene com- j binatie van de jonge rechterzijde zou heb ben voorbereid. Persoonlijk is de lieer Bcer- naert onmogelijk; de gelieele rechterzijde zou hem terstond in den steek laten, en zij zou gelijk hebben, omdat hij de man ge weest is. die den clericalen twist het meest heeft, verbitterdvoor de linkerzijde zou oen wonder noodig zijn om hem eenig prestige te verschaffen. ,,Men beweert gaarne, dat de verdeeld heid van de rechterzijde slechts oppervlak kig is en dat zij zich steeds zal verstaan over de groote algemeene kwestiën. Om van het tegendeel overtuigd te worden, behoeft men slechts te letten op de groote inspanning, die de congophobe clericalen zich getroosten om baron Descamps-David uit- elke ministe rieel e combinatie verwijderd te houden. Baron Descamps-David geniet vele persoon lijke sympathieën, hij is gemachtigde van België op de Haagsche conferentie, hij is lid van het instituut van internationaal recht; kortom oppervlakkig voldoet hij aan alle voorwaarden van een candiclaat-minis ter. Maar hij is minister van den Congo- staat en lat is voldoende voor sommige cle ricale organen om hem bij voorbaat en stel selmatig op zijde te zetten. Die manoeuvre is zeer opmerkelijk zij geeft aanleiding om te gelooven, dat de katholieke meerderheid evenzeer verdeeld zal zijn over de Congo- kwestie als zij was over de vraag der be perking van den arbeid in de mijnen. Het nieuwe kabinet, welk ook, zal daardoor zeer bedreigd zijn, en de katholieke partij zal daardoor nog wat meer verbrokkelen-' de vredesoeeferentie. De onderhandelingen betreffende het ont wapeningsvoorstel, tusschen de verschillen de regeeringen gevoerd, hebben, naar uit Weenen bevestigd wordt, tot geen resultaat geleid. Rusland en Oostenrijk-Hongarije willen geen verdere stappen doen, voo dat frankrijk en Italië hun standpunt nader hebben omschreven Tokioli) April. De Keizer heeft Touzuki, eerste secretaris van den geheimen raad en lid van het hoogerhuis, tot eerste gemach tigde vam Japan op de Haagsche conferen- tio benoemd. De heer Touzuki gaat den 27en April met de leden van zijne missie naar Europa op reishij doet de reis over Siberië. Duitectikmck De begrootingscOTumissiie van den rijksdag 'heeft de voor de koloniën verlangde nieuwe organisatie van 'het militaire bestuur toege staan, dodi den poet voor den generaal, die bestemd was aan het hoofd te komen van deze organisatie, en zijn adjudant verworpen. BWglfc De Koning heeft liet verzoek om ontslag van de leden van het kabinet de Smet de Naever aangenomenHet sdhijmit, dat do af getreden minister van binnenüandsohe zaken de Trooz de opdracht tot vorming van een nieuw kabinet zal krijgen, en dat de voor zitter van de Kamer Schollaert en baron Descamp», die thans minister van den Oon- gostaat is, in het nieuwe kabinet geroepen zullen worden. De Congo-kwesbie zal een dei- grootste stcenen des aanstoots voor elk nieuw kabinet zijn. Do aljgemeene raad van de arbeiderspartij heeft ^en manifest gericht aan Ihet Belgische volk, dat in kalme tonnen is vervat en eene reeks protesfcvorgadertngen en manifestation in het geheel© land ten gunste van den 8- urigen werkdag aankondigt. De voorzitter I van den mijnwerkersbond Carvot heeft in een interview verklaard, dat niet. al'leen de mijnwerkers, maar ook de werklieden in de industrieele bedrijven overwegen, of eene aJ- gemeen© stakinv zal worden afgekondigden dat alle mijnwerkers berend' zijn op het eerste sein de staking te befepnnen De socia listische leidei-s in het parlement daarentegen beschouwen hetgeen nu gebeurt als eene zaak. die het parlement aangaat, en zijn daarom tegen de algemeene werkstaking ge kant, Zij vertrouwen er op, dat do Kamer zal besluiten tot verkorting van den ar beid--dia? in de mijnen. En|*laiii «n Italic. De to Rome verschijnende bladen wijdon sympathieke artikelen aan de samenkomst van <h beide Koningen te Gaëta. Het Gior- nalo d'Italia zegt, dat de besprekingen, die daarbij gehouden zijn, bovenal het karakter var. hartelijke intimiteit hebben gehad, zon der ;n eenig opzioht de overijlde vermoedens te recht vaardigen, die daaraan waren vast geknoopt. De bondgenooten en de vrienden van Italië kunnen niet aan de oprechtheid van zijne bedoelingen twijfelen Do Italia meert, dat de samenkomst te Gaëta alleen eene daad van beleefdheid beteekent en geen bijzonder politiek doel heeft gehad. De Corriere d'Italia schrijft, dat door de sa menkomst van de beide monarchen do tra- ditioneele vriendschap tusschen Italië en Engeland uitkomt; dat kan de verbanden en bevriende staten steeds moer met ver trouwen in de handhaving van den vrede in Europa vervullen. De Esercito Italiano gelooft dat de samenkomst Je wisseling van beleefdheden uitmaakt", waartoe de gelijk tijdig? kruistochten van do beide Koningen in de Middellandsohe zee aanleiding gege ven hebben Italië. Home, 19 April. De ministerraad besloot Lacava voer- te dragen als minister van financiën en Marco Pozzo als onder-staats secretaris. Rumenië Bij Kon. besluit zijn de maatregelen vast gesteld die moeten strekken om hulp te ver- leenen aa.n de landbouwers, die tengevolge van de boerenopstanden niet in staat zijn hun bedrijf zelfstandig voort te zetten. Aan de noodlijdende landbouwers zullen, na in gesteld onderzoek, van staatswege credieien geopend worden. Van het voorgeschoten geld moet 6 pet. rente betaald worden; het moet na drie jaren terugbetaald worden De laatste berichten, die uit alle deelo» van het land-te Bukarest werden ontvan gen, houden in, dat de revolutionaire bewe ging onder de boeren overal voor goed is on derdrukt. De boeren zijn in grooten get ie weer begonnen met den veldarbeid; in Klein Wallachije wordt dit door regen en koude vertraagd. Over de wijze, waarop dit resultaat ver kregen is, ontleent het Neue Wiener Tage- blatt de volgende bijzonderheden aan de te Bukarest verschijnende AdeverulIn Viatse, bij Tum-Severin, waren bijzonder talrijke gevallen van brandstichtingen en verwoestingen van hofsteden voorgekomen. Do komst van de soldaten maakte aan het schrikkelijke bedrijf van de boeren een ein de. Zij vluchtten in de omringende boeschen om de straf te ontgaan, en lieten in het dorp slechts de grijsaarde achter, dio hun op de overhaaste vlucht eene belemmering zouden zijn geweest. De soldaten bluschteni do branden; hun bevelhebber beval, krach tens den staat van beleg, het doen van na sporingen naar de daders. Daar echter al leen grijsaards in het dorp te vinden waren, werden 25 van dezen gevangen genomen, waaronder de burgemeester Constantineeen, een oude zwakke man van öz jaar. Alle ge vangenen werden naar Putebla gebracht, waar de bevelhebber, kolonel Heresen, hen na een kort verhoor allen tot den dood door den kogel veroordeeldenHet vonnis werd volledig voltrokken-de achterkleinzoon van Constantinesenoen jongen van 14 jaar, werd zelfs gedwongen de executie van zijn grootvader bij te wpnen. Den dag nadat de grijsaards waren ter dood gebracht, werden nog twaalf boeren, die inmiddels den sol daten in handen gevallen waren, doodge schoten. Dit is gêen op zich zelf staand geval. In Corcova schoot een officier, die de gerech telijke instructie tegen de opgestane boe ren moest voeren, een priester en den bur gemeester, die elke schuld aan de gepleeg de buitensporigheden ontkenden, met een revolver dood In Cimpolmare werden de aartspriester Macarine. diens secretaris Ruphureanu en 50 boeren door den krijgs raad gevonnist en doodgeschoten. Het on verbiddelijke optreden van de soldaten heeft onder de boeren een grooten schrik ver spreid velen zijn in de bosschen gevlucht om zich daar schuil te h>uden, totdat de staat van beleg opgeheven zal zijn en de gewone rechtspraak weer in het leven treedt KmjAMA. Er heeft weer een gerucht geloopeu over een voorgenomen aanslag op den Czaar. Hel verhaal luidt, dat een dochtertje van den Czaar, grootvorstin Totjana. des avonds voor het naar bed gaan oen brief gespeU; vond aan haar jurkje. De brief droeg geen onderteekening; er werden geheimzinnig© aanwijzingen in gevonden over een voovge nomen aanslag op het leven van den Ozaax. Om de zaak aannemelijk te maken, werd er bijgevoegd, dat een onderzoek was inge steld hoe men het had aangelegd zoo dichl bij do grootvorstin te komen, dat dit briefje aan haar kleedje was gehecht, maar dat dit onderzoek op niets was uitgelopen. Ditzelf de is intusschen ook het geval met- het ge heelo verhaal; blijkens de bij welingelichte hofkringen gedane navraag, is er niets vau waar van het geheele verhaal. Teleisbury, 19 April. Bij de behandeling van de interpellatie over mishandelingen in de gevangenis van Akatui, verklaarden de socialisten, dat zij voor de interpellatie zou den stemmen, om te toonen, dat de Doema met het volk tegen de regeering is. Woerd voerders van de rechterzijde, in het bijzon der graaf Bobrin&ki, verklaarden, dat zij eveneens voor de interpellatie zouden stem men, wegeus de ouwettigheid van de door liet bestuur dei* gevangenis gepleegde daden, ©oh- ter niet cm de revolutionnaire redenen dor socialisten. De interpellatie vond eenparig goedkeuring. Te Petersburg is eene uit vertegenwoor digers van verschillende bestuurslichamen samengestelde commissie door den minister van handel benoemd, die maatregelen moot nemen ten behoeve der ontginning van het Russische gedeelte van het eiland Sachalii De commissie zal plannen moeten beramen tot kolonisatie, tot aanleg van wegen ©n havens en tot bevordering van de mijnindus trie. Marokko. Naai aanleiding van de klacht, die do Temps bracht over een door de Duitsche firma Renschhausen te Tanger met het magbzen gesloten contract over de uitvoe ring van openbare werken, wordt aan de Köln Ztg. te Tangier bericht, dat de daarin gegeven voorstelling in strijd is met de fei ten Do toedracht van de zaak is aldus: Den 5en Mei 1906 deed het corps diploma tique in zijne hoedanigheid van gezonheide- raad eenstemmig aan den vertegenwoordi ger van den sultan Mohammed el Torres het voorstel, onverwijld met de firma Rensch- hausen in onderhandeling te treden over den aanleg van een riool door den haven- dam, dien deze firma moest uitvoeren. Daar bij deed het oorp6 diplomatique de moeie- lij.klieden uitkomen, die voor de rioleering er uit zou voortvloeien, wanneer de uitvoe ring van de beide wenken gescheiden werd. Toen. het antwoord uit Fez zioh liet wach ten, werd den 6en Augustus nogmaals een stemmig op eene spoedige beslissing aange drongen, als dringend noodig in verband met den bouw van den havendam, die in 't laatst van 1907 moest worden voltooid. Den 27en November deelde daarop El Tor res de machtiging van den sultan mede, om i.i overeenstemming met den wensch van den gezondheidsraad;, met de firma Reiisclihausen te onderhandelen over de dooi dien raad verlangde werken. Daarte gen werden toen van geen enkele zijde be zwaren ingebracht. Aa.i de Times wordt uit Tanger lericlit, dat verscheidene gezantschappen tegen het met deze Duitsche firma gesloten contract willen protosteeren, dat beschouwd wordt als eene schending van de conventie van Algeoiras, zoowel naar de letter als naar der. geest. De heimelijke onderteekening van het contract, terwijl de zaak nog door de Europeesdhö vertegenwoordigers behan deld werd, wordt zeer gecritiseerd. Te Casablanca is nu allee weer rusug, dank zij dor voortdurende aanwezigheid van den Franse hen kruiser „Lalande" en meer nog misschien ten gevolge van de gift van 800 doeros van den gouverneur aan de stam men in de omgeving, om hen kalm te hou den, wat een bedenkelijke taktiek lijkt. Britsch-Indië. Over manifestatiën, die tegen de Europe anen gemunt zijn, wordit uit Lahore be richt Bij de behandeling in appèl van de veroordeeling wegen® ophitsing tegen de Euro peanen van den uitgever en den redacteur van het dagblad Punjabi wend. de ver oor- deeling bekrachtigd, maar de gevangenisstraf in hechtenis veranderd. De rechter vorklaar- de, dat hij gaarne liet vonnis zou hebben verzacht, als de beklaagden berouw aan den dag gelegd hadden Een opgewonden menigte bracht den wagen, waarin de gevangenen van liet gerechtsgebouw naar de gevange nis gebr cht werden, tot staan, wierp met TM C. en W. M. WILLIAMSOJT. Vaar h«t Amerihaantth 45 B0*R heuvhlinck. De vijand ziende dat hij beetgenomen was. wat hij nai ongeveer zes seconden begreep, liep ons tierend achterna. Een regen van steenen viel zonder ons te deren echter de auto op den weg, en de woedende kreten werden gesmoord in het afschuwelijke ge raas van de knallende afvoergassenAan ge vaar van vervolging behoefden wij niet meer te denken. Maar de imedaille had een 'keer zijde. Nu er niemand meer was om zich te lieklagen over het geweldadig optreden der boeren, konden zij zich veilig tot de politie wenden en een stoute poging wagen om zioh te wreken, even als wij gedaan hadden om te ontkomen. Voor het oogeniblik was het echter noodeloos daaraan te denken, ik had mijn best gedaan en moest mijjn werk voort zetten. Geen normaal trommelvlies <kbn heb lawaai van de knallend uitgestooten gassen lang uit houden juffrouw Randolph en juffrouw Ke- dison zaten dan ook met de handen voor de ooren, terwijl het beneden gedeelte van tante Mary's gelaat onder het masker een komieke uitdrukking van afschuw vertoonde. Ik zag haar gezicht, toen i*k het rijtuig liet stilstaan (wat ik dood zoo gauw wij aan het gevaar ontsnapt waren) om den knalpot weer vast te zetten en het kostte mij de grootste moeite om niet te lachen. Mijn werk eischte enkele minuten; eerst zaten alle cvrie onbeweeglijk en zonder een geluid te geven, nog verbijsterd door het oor verscheurend geraas, toen werd de welkome stilte verbroken door den heer Payne, die op stijven toon tot juffrouw Randolph zei ,,Ik vind dat je ïnécannicien zich alleronbe- schaanrdst gedragen heeft door anij te beve len ,,En ik vind dat hij ons gered heeft," viel de meesteres van den mecanicien hem in de rede. ,,Ik deed wat mij best voorkwam, juf frouw; er was geen tijd te verliezen, ant woordde 'k met een gemaakte nederigheid, die bij sommige gelegenheden door mij, wordt aangenomen. ,Het zou mij, spijten als ik aanstoot gegeven had,ging ik voort, haai en niet Payne aanziend. Je hebt geen aanstoot gegeven," zei ze. ,,Ik ben er zeker van dat meneer Payne, als hij even nadenkt, zal inzien dat je ons een uitstekenden dienst hebt bewezen. Maar wat moet er hu gebeuren? Ik onderstel dat wij alle moeilijkheden nog niet te lboven zullen zijn en dat verdienen wij ook niet. Ik vond het wel wat overdreven van haar om to zeggen „wij", want al dien last had den we toch te clanken aan de verwaand heid en de brutaliteit van één persoon ,,Neen, juffrouw, clat verdienen wij ook niet, als <k hel zeggen mag,-' antwoordde ik gedwee. ,,Het paste niet om zoo langs den drukken «weg te snorren. Tot vandaag hebben menschen van allerlei stand ons steeds be leefd behandeld, dat weet ik zeker. Het ge beurt niet dikwijls clat Fransohe boeren zich slecht gedragen, en heden lag de grootste schuld bij ons, hoewel het waar is dat hun parfVd schichtig was en misschien hadden zij wel, van wege den marktdag, wait meer wijn gedronken dan zij verdragen konden. De wijn van doze streek is koppig." Ik sprak tegen juffrouw Randolph, maar het was voor Jimmy'bedoeld, vooral toen ik dat van den wijn zeide. Ik eindigde mijn tirade tegelijk met mijn werk aan den knal- pot en daarna kwam mijn triomf. In plaats van weer in te stappen ibleef ik op den weg staan Waar wacht je op vroeg juffrouw Ran dolph. ..Ik wacht tot meneer Payne zijn plaats aair het stuur weer heeft ingenomen," zei ik. Dit hoorend stond hij reeds half op, maar juffrouw Randolph riep haastig uit,,Mij dunkt het beter dat jij nu een poos rijdt, BrownIk wou wel eens van je 'hooren, wat wij doen moeten en wat. er nu gelbouren kan. De kleine Lord Faiuilleroy d!ie alle karaktertrekken van Sherlock tijdelijk had afgelegd, ging pruilend weer zitten. Wij hadden geen vijf minuten stil gestaan en reden nu niet een flinke vaart naar Car cassonne. ,,Wat er nu gebeuren kan, zei ik in ant woord op juffrouw Randolphs vraag, ,,is dit. Als de boeren zoo boos zijn dat zo er de moeite en het gevaar voor over hebben, gaan ze dadelijk naar de politie van het naaste dorp en klagen ons aan. In dat ge val wordt er een beschrijving van ons on 't rijtuig het heele land door gotelegrapheerd en dan zijn we nergens veilig." Lieve hemel!'- riep het arme kind uit. ..Wat moeten we toch doen? Tante Mary en ik hebben nog andere mantels en hoeden en zoo bij ons in den wagen; kunnen we ons niet vcrklceden, zoodat we er geheel anders I V.H '.uui' "uijt'iwo uui wai- win Aspinall of iets dergelijks koopen en het rij- tuig helder rood schilderen voor ze nog tijd hebben om alarm te blazen Dan kunnen we misschien ontsnappen en niemand zou er i iets van weten. Ik moest er om lachen, hoewel haar plan niet zoo dwaas ,was als het misschien lijkt, want ik ken iemand, die in ongeveer gelijke omstandigheden zoo iets deed; maar haar érnst, gevoegd bij de kinderlijke uitdrukking van slimheid op haar gelaat, was bepaald! grappig. .We zouden al lang nagegaan en herkend zijn vóór we klaar waren mot het verven van het rijtuig," antwoordde ik. ,,Mij dunkt, wij moeten er het beste maar van hopen en niet bang zijn Het zou mij niet verwonderen als we er zonder kleerscheuren afkwamen. Zoo er veel geld in uw tantes portemonnaio was, juffrouw, zullen de boeren het waarschijnlijk beter vinden stil te houdbn en dat te ver- dcelen dan de politie er in te mengen, waar door het hun misschien zou gaan als den hond met het vleesch in de fabel, en ze nog zouden verliezen wat zo nu hebben." ,,Er was ongeveer honderd francs in mijn beurs." zei tante Mary. ,.Wat zal er gebeuren als ze de hand op ons leggen? Ik verklaarde haar den heelen staat van zaken gooals ik dien bij mij zelf had berede neerd. ..Och, och." zuchtte juffrouw Randolpn, ik geloof dat ,wo niet beter kunnen doen dan je raad opvolgen, maar het. is een leelijk avontuur. Ik vind het aftjchuwelijk mij schul dig te gevoelen als een vluchtend misda- j diger ;eder tc-gen mij te hc'bben en ik haat onzekerheidik wil altijd veel liever liet. ergste hooren. Wanneer kunnen wc zeker weten wat de boeren gedlaian hébben?" ,,Als alles goed gaat, zijn we in minder dan een uur aan het bureau der octrooien bij Carcassonne,-- antwoordde ik, ,,en als de polirie ons .noodig heeft zullen wij. het gauw genoeg weten, want dan zal men daar trachten ons het verder gaan te beletten." ,,Dan hoop ik dat het niet goed zal gaan," jammerde juffrouw Randolph. Ziji had zich dapper gehouden toen veertig 'boeren ons met woorden, steenen en zelfs messen be dreigden, maar het. idee met de politie in aanraking te komen, bracht haar geheel van streek. „Konden we maar in donker te Car cassonne aankomen, misschien zouden we dan liet bureau voorbij kunnen snorren voor de beambten ons herkenden. O, laten wij wachten tot het donker is,-' riep zij vol vuur uit. ,.IIet is nu tegen vieren. Laten we ophouden we we ten nu toch al lang dat: niemand ons meer achtervolgt en hier kalm theedrinken. Zoo doende gaat de tijd onge merkt voorbij en behoeven we het octrooi bureau niet te passeeren vóór half zes, en dan is het donker. Het is wel maneschijn, maar de maan komt niet op voor zes uur cf later. ..Dal zouden we best kunnen doen,-' luid de mijn repliek, waarshijnlijk komen we er dan wel ongemerkt, langs. Als het gelukt, konden we doorgaan in plaats van dezen nacht in Carcassonne te blijven want hoe verder we komen en hoe meer steden we passeeren zonder aangehouden te worden, hoe meer kans we hebben dat alles goed af loopt. Wt rilt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1