801. fierste bled. Zaterdag 4 Mei 1907. BUITENLAND. j Bordeaux, 3 Mei. De minister van kolo niën en zijn gevolg ziju aan board van liet Nederlandsohe pantserschip Piet Hem ontvangen. De honneurs werden waargeno men door den commandant, den kapitein ter zee Heerma Vann Voos, die een dronk uitbracht op de gezondheid van president Fallières. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. 8" «laaMMMiai AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per I mMiiM toot Amerafeertf 1.85. Hem franco per poet1.75. AJienderlijke nummers0.05. Dmm Conrant vemhgnt Dagelijk», met aitaonderkg ran Son- ea Feestdagen. Idrertentiln, mededeelingen eng., geliere men réór It nor 'e morgen» b{j do Uitgerere In te aenden. Uitgevers; VALKHOFF Co. Utrechtscheatraet 1. Intercomm. Tclephoonnummer 06. PRIJS DER ADVERTENTIE: Van 1—5 regeiaf Kike regel meer- 0.15. Oroote letter» naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan roordeelige bepaliaaeu tot het herhaald adrerteeren in dit Blad bij aWmnemeak. le«e circulaire, bevattende de roerwaarden, wordt op aaarraag toegezondea. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bureau van den Bur gerlijken Stand op Hemelvaartsdag voor het mbliek geopend zal zijn des voormiddags van rjg tot 9 uur, uitsluitend tot het doen van aan giften van geboorten of overlijden. De hiervoor noodige aanvrage moet geschie den aan het gemeentehuis, mondeling1 of gchrif- jelii'k, uiterlijk tusschen 8 en 8i ure dts vóór- niddags van dien dag. Amersfoort, den 3. Mei 1907. Buigemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, J. <3. STEXFERT KROESE WITIJTrERS. Politiek Overzicht Hat nieuwe ministerie in België. Het nieuwe ministerie, dat in België het bewind zal overnemen van het kabinet-De Smet de Naeyer, is gereed en men verwacht, dat do Moniteur heden de besluiten tot be noeming van de n:euwe ministers zal be vatten. Eigenlijk is het nog niet geheel ge reed, want het is nog niet zeker wat er met iet departement van landbouw zal gebeuren, >f dat een afzonderlijk departement zal blij ven of wel de af deelingen, waaruit het is lamengesteld, onder de departementen van nbeid en van openbare werken zullen wor- len verdeeld. In het eerste geval zal er ïog een minister, die aan het hoofd komt van het landbouwdepartement, benoemd' noeten wordenin het tweede geval kan die benoeming achterwege blijven, omdat ilit departement vervalt Maar dit kan als eene bijkomende kwestie beschouwd worden. In hoofdzaak is het kabinet gereed. In het nieuwe kabinet hebben twee sena toren zitting, de heeren Hubert, en Des- :amps David, die belast zijn de een met de aortefeuille van nijverheid en arbeid, de ander met die van wetenschappen en kun- Bten. Met het hoofd van het kabinet, den heer De Trooz, die de portefeuille van bin- nenlandsche zaken voor zijne rekening geno men heeft, zijn nog vijf ministers leden van Ie Kamer: de minister van financiën Lie- de minister van justitie Renkin, de minister van openbare werken Delbeke, de minister van spoorwegen Helleputte en de minister van buitenlandsche zaken Davi- gnon. Generaa1 Hellebaut, de nieuwe minis ter van oorlog, staat buiten het parlement. Drie van de nieuwe ministers zijn vertegen woordigers van het district Leuven, dat dus de kern geleverd heeft voor dit kabinet. He't is, blijkens de ledenlijst van het nieuwe ministerie, gelukt vertegenwoordi gers van de oude regeenngspartij en van dissidenten onder één hoed te brengen. Gene raal Hellebaut gaat door voor een overtuigd voorstander van den persoonlijken dienst- )licht en de heer Helleputte is een der man- canto leden van de zoogenaamde jonge rechterzijde' wier oppositie het vorige mi nisterie heeft "ten val gebracht. Hoe dat geschied is zal nog moéten blijken. Een der nieuwe ministers, de heer Hu- bert, die door een medewerker van de In- dépendance beige gevraagd werd naar zijne meening over de beperking van den arbeids tijd in de mijnen de zaak die do onmid- j dellij ke aanleiding geweest is tot het aftre- j den van het kabinet-De Smet de Naeyer liet daarover niets los. Hij zeide: ,,Gij valt mij wel wat onverhoeds op het lijf. Ik kan j niets bepaalds zeggen voordat de minister- raad vergaderd is geweest. Maar, ondier ons i komt het mij wel voor, dat de beete manier van regeeren is zich in harmonie te houden met de openbare meening. Nu kan ik wel zeggen, want als senator van Bergen ben ik vertegenwoordiger van een mijndis- t-rict, dat de openbare meening zeer ten gunste der beperking van den arbeidstijd gestemd; is." Daardoor wordt men nog niet veel wijzer Intusschen kan wel gezegd worden, dat de clericale concentrat'e-politiek, die in het nieuwe ministerie belichaamd schijnt te zijn, slechts dan nieuwe triomfen zal kunnen be halen, wanneer haar program rekening houdt zoowel met. hetgeen de Koning ver langt ten aanzien der oplossing van het kolo niale vraagstuk als mot den principieelen weerzin van de conservatieve katholieken tegen de regeling van staatswege van den arbeidsduur in de mijnen. Uit Brussel wordt daarover geschreven '„Bij de behandeling van het koloniale ont werp zijn zoo talrijke, ingrijpende verschil len van meening tusschen de regeering en de Kioon ©enerzijds en de leden der commissie anderzijds gebleken, chit eene overeenstem ming in de Kamer moeielijk bereikbaar schijnt. Voor het ingrijpen van het parle ment in het financieele bestuur der kolonie en voor een nauwkeurig, zakelijk onderzoek van de tot dusver in den Congostaat ge volgde bestuursmethoden zijn de „jong- clericalen" met de oppositiepartijen opgeko men, die willen weten wat het Congoland waard is. De regeeringspartij daarentegen is met het bestuur van den Congostaat, d. w. z. met den Koning, van meening, dat eene parlementaire voogdij over de kolonie verderfelijk zou zijuzij wil hoogstens de benoeming van een kolonialen raad aanne men, die de trait-d'union tusschen de Kroon en het parlement zou zijn. De nood zakelijkheid om het tegelijk het van zijne rechten bewuste parlement en den van de voordeelen van een absoluut gezag m de ko loniën doordrongen monarch naar den zin te maken, is blijkbaar de oorzaak geweedt van den langen duur der onderhandelingen, die aan de samenstelling van het kabinet vooraf zijn gegaan. Of de heer Do Trooz den steen des aanstoots tusschen de Kroonde regee ring en het parlement uit den weg heeft geruimd, zal spoedig blijken. In ieder ge val wordt daardoor sedert verscheidene maanden de politieke toestand beheerscht. Het kabinet-De Smet- de Naeyer is hem door zijn aftreden tijdig ontweken. Het nieuwe kabinet zal, nadat de geschillen, die over de herziening van de mijnwet zijn ontstaan, uit den weg zijn geruimd, zich met de oplos sing van dit vraagstuk moeten bezig hou den." De Haagsche vredesconferentie. Rome, 3 Mei. De oud-minister Fusdnato is niet tot hoofd van de Italliaanscihe dele gatie der vredesconferentie benoeaud, maar zal als jurist er deel van uitmaken. De vice- minister Pompily maakt als gevolmachtigde er deel van uit. DrftecMand. Berlijn3 Mei. Bij de behandeling van de begrooting van het rijks departement van koloniën werd de post van het salaris van den staatssecretaris, chef van het departe ment, goedgekeurd. De redhterzijde, de na- tdonaal-liberalen en de vrijzinnigen, alsmede van het centrum de afgevaardigde Stroim- beck stemden voor. (In het vorige jaar was het voorstel om de koloniale afdeeling van eene onderafdeeling van het departement van buitenlandsche za ken te verheffen tot een zelfstandig depar tement, verworpen). Op de Duitsch© werven zijn thans acht linieschepen in aanbouw. Van de vier linie schepen van het tot dusver gebruikelijke type van 13,250 ton komen do Pommern en de Hannover nog in dit jaar gereed, in het volgende jaar volgen de laatste schepen, die van. dit type worden gebouwd, de Schles- wich-Holste in en de Schflesien. In het. vorige jaar is begonnen met het bouwen van de twee eerste schepen van het nieuwe type van 19,000 tondit jaar zijn weder twee schepen van dit type op stapel gezet. Deze schepen eisohen een driejarigen bouwtijd de beide eersten zullen dus in het najaar vaai 1909" opgeleverd worden en in 1910 kan de eerste divisie van dit type in dienst ge stelei worden. De Beiersche minister von Frauendorfer heeft in een interview verklaard, dat hij vasthoudt aan den Reierschen postzegel, om dat alleen daardoor de werkelijke ontvangst uit het brieven verkeer gewaarborgd wordt De Beiersche postzegel boteekeait niet Beie ren's zelfstandigheid, maar als uiterlijk ken - teeken van het ,,Postreservat" moet men het laten bestaan. Er is dus vooreerst geen uitzicht, dat Beieren het voorbeeld zal volgen van Wur- temburg. dat zich ook bij zijn toetreden tot het nieuwe Duitsohe rijk eene bijzondere po sitie in het postwezen voorbehield, maar la ter daarvan heeft afgezien. Denemarken en Duitschiand. De Vort Land, een t> Kopenhagen ver schijnend blad, verzekert, dat er onderhan delingen gaande zijn tusschen Denemarken en Duitschland over eene militaire overeen komst, die ten doel zou hebben eene Duitsch land vijandige zeemacht te beletten, de Duitsohe havens van de Oostzee te blokkee- ren en de onzijdigheid van de Deensehe wate ren te verdedigen. Met dat doel zou een ver sterkt steunpunt voor de Deensehe vloot ge bouwd worden in de Smaalands havet, ten zuiden van Aggersoe>sond in den Grooteu Belt. Voorts zouden de kustversterkingen in de buurt van Kopenhagen verbeterd worden en zou de vloot met drie lichte pantsersche- pen en met tien torpedobooten vermeerderd worden. De kosten van deze maatregelen vcor Denemarken zouden ongeveer 70 mitlioen francs bedragen. Dleae mededeelingen worden intusschen tegengesproken door de KjÖbenhavn, een orgaan van de regeer ingspartije op grond van verklaringen van den minister-president en den minister van buitenlandsche zaken het relaas van de Vort Land kenschetst als eene enkel voor partij doeleinden verzonnen, geheel onware geschiedenis. Denemarken is volstrekt niet tegenover Duitschland gebon den en is niet van zins zich te laten binden. Eene volstrekte onzijdigheid, even onwrik baar en even welgemeend naar alle zijden, is het doel der regeering, hetgeen dan ook wordt verklaard bij iedere gelegenheid, die zich voordoet. Ook in een schrijven aan de Nationaltiden- de heeft de minister-preefdent Christeusen verklaard, dat de Deensehe regeering geen geheime overeenkomst met Duitschland ge sloten heeft voor defensieve doeleinden en ook niet- van plan is dit te doen. De politiek van de regecring is die van de onzijdigheid, niet die van de bondjgenootschappen Fwmkrtyk. De ministerraad is tot volkomen overeen stemming gekomen over de begrooting van 1908. De minister van financiën zal heit ontwerp der begrooling bij het parlement indienen spoedig nadat het weer bijeen ge komen is. Parijs, Jt Mei. De ministers, die heden avond onder voorzitterschap van Clémen- ceau vergaderd waren, zijn het geheel eens geworden over de howling, die de regeer mg zal aannemen tegenover de verschillende vragen, die aan de orde zullen komen wan neer cie Kamers hunne zittingen hervatten. In den loop van den zomer zullen monar ch on bezoeken in Parijs plaats hebben. Die Koningen van Dfencmadkeh en van Noor wegen zullen komen. Het tijdstip van het programma van het bezoek van Koning Frederik van Denemarken zijn nog niet vastgesteld; waarschijnlijk zal bet m do tweede helft van Juni vallen. Koning Haa kon van Noorwegen zal den 27eu Mei in de Franse he hoofdstad aankomen en den 30en Mei van daar vertrekken. Den 27en Mei zal ter eere van het Noorweegsche Ko ningspaar in het Elysée een diner gegeven worden, waarbij tusschen den Koning en den president der republiek do gebruikelijke toasten gewisseld zullen worden. Aan het jaarlijksche openbare feest te Orleans tea- eere van Jeanne d'Arc, zal dit staat thans vast d© geestelijkheid dit maal geen deel nemen aan Tien optocht op 8 Mei. De bisschop van Orleans, mgr. Tou- chet, heeft dit officieel aan don buirgemees- j ter medegedeeld. Maar den 12en Mei zal j een zuiver kerkelijk feest ter eere van Jeanne d'AïC plaats hebben in de kathe draal De minister dronk op Koningin WiMiel- rnina en de HoOJandscke natie. Engeland. Aaistaanden Maandag wordt prins Foe- sjimi, een neef van den Mikado, in Enge land verwacht. Twee pantserschepen zullen het schip begeleiden, dat hem over het Ka naal brengt.. Dirie weken blijft de Prins in Engelander zullen allerlei feesten en plechtigheden te zijner eer worden gegeven. Zweden. Het door de regeering bij den rijksdag ingediende wetsontwerp betreffende het po litieke en gemeentelijke kiesrecht op den grondslag van het evenredigheidsstelsel, is door de commissie, m wier handen het is gesteld, met eenige wijzigingen goedgekeurd. In het gewijzigde wetsontwerp wordt aan kiesgerechtigde vrouwen verkiesbaarheid toe gestaan voor alle gemeentelijke ambten. De oommissie heeft het wetsontwerp met 14 te- gen 9 stemmen aangenomen. De minderheid j was voor het meerderhoidsstelsel gestemd. Oo»t«n rijk-Hongarije, De Bcrlijnsche correspondent van de Neue Freie Presse zegt van bevoegde zijde te heb ben vernomen, dat iu de gesprekken van 'baron Aeh ren thai met vertegenwoordigers van de Duitscho regeering geen afspraken gemaakt zijn. Dlat is trouwens tusschen Oos ten rij k-II on garijo en Duitschland niet moo- dig. In de gesprekken is de intieme verhou ding van de beide staten geconstateerd en de internationale toestand besproken. Een ruim deel van de besprekingen is ingenomen dooi de Haagsche conferentie en de ontwapemings- kwestie, en deze besprekingen zijn verloopen in den zin van den rijkskanselier. Het Fremdenblatt 'bericht, dat baron Aehrenthal in de vacantie van het Italiaan- sche parlement eerst zijne opwachting zal maken bij den Koning van Italië in Racco- nigi en zich daarna zal begeven naar Delio om zijn Italiaanschen ambtgenoot, den minis ter van buitenlandsche zaken Tittoni, te be zoeken. Roeland. Over het gebeurde op 30 April deelt de Birshewija Wjed'omosti nog mede, dat. minister-president. Stoiypaai den voorzitter van de rijlksdjoema een bezoek wilde bren gen daar echter de heer Golowim niet thuis was, liet bij zijn kaartje achter. Kort daar na deelde hij hem per telefoon mede, dat hij zoowel als de minister van oorlog geheel tevreden gesteld waren en het incident, in de vergadering van de rijksdoema als afge daan beschouwdo. Stolypin dankte den voor zitter voor clc door hem daarbij aangenomen houding, die de vrienden vam de rijksdoema in staat stelde, met succes zich voor haar voortbestaan in de bres te stellen. Hij be schouwde de rijksdoema aJs den eenigen factor, die in staat was Rusland "op den weg van vreedzame ontwikkeling te bren gen. De minister van oorlog zou in de week na Paechen in de rijksdoema ophelderingen geven over de handelwijze van den gouver neur-generaal van Moskou. Volgens de Rjetech hoeft ook de minister van oorlog een bezoek gebracht aan presi dent Golowin. Petersburg, 3 Mei. Op grond van airt. 87 der grondwet treden heden een aanbal be sluiten buiten werking, omdat de wetsont werpen, waardoor zij zouden worden be krachtigd, in de rijksdoema niet zijn afge daan. Daartoe behoort het besluit tot in stelling van de veldikrijgsradon. De ministerraad heeft besloten, dat een tweede spoor zal gelegd worden op don Si- l>erischen spoorweg. In het loopende jaar zal het. tweede spoor gelegd worden tussohen Abschinek en Irkoetsk. Dor pat, 3 Met. Bij eene huiszoeking in de Techelferstraat werden hier heden ontdekt 19 bommen, vier gewerenvele andere wa pens en verboden geschriften. Meer dan 30 personen werden in hechtenis genomen. Tij dens do huiszoeking werd een politie-officier gedood door een man, als student gekleed, en een andere poliie-beambte gewouda Dc moordenaar ontkwam, Tot de in hechtenis genonienen behooren studenten en vrourwen In eene in de Wiborgjsche wijk van Pe tersburg gelegen gevangenis zijn den len Mei onlusten voorgekomen, die zich den vol genden morgen in hevigen vonn herhaaldeu. van C. en W. M. WILLIA.M80N. Naar het Amtrikaanteh 56 B90K Mktroww HEUVBLIUCK. Als dat kon," prevelde ze, licht blozend eu met een uitdrukking van spijt. „Maar ik begrijp niet hoe het mogelijk zou zijn Indien het geen bezwaar voor je 'S naar Amerika te gaan, dan zou mijn vader je misschien kunnen helpen aan iets dat in elk geval de moeite waard was." „Niets zou me beter te stade komen dan zijn hulp om te verkrijgen wat ik begeer," zeide ik overmoedig, vast overtuigd dat ze de tweeledige beteekenis niet zou kunnen begrijpen. „U bent wel goed, en ik kan er u niet dankbaar genoeg voor zijn." „Wacht om me te bedankentot ik werkelijk iets gedaan heb. Ik zal aan mijn vad'er schrijven, maar zelfs als hij je aan een goeden werkkring kan helpen, dan zal dat toch nog eenigen tijd duren. En ik meen dat je ook eerst dé auto van meneer Winston naar Engeland zult moeten bren gen, als wij te Cannes scheiden.'' „Te Cannes scheiden'b Was of de doodsklok werd geluid. „Bent u niet van plan een eindje verder te reizen en een uit stapje iu Italië te maken waagde ik te in- formeeren. „Neen, daar heb ik nog niet aan ge dacht." .Hoe jammer, als Italië om zoo te zeg gen aan den anderen kant van de deur ligt. Behalve, natuurlijk, als de automobiel-reis u gaat vervelen en u liever ergens langer wenscht te vertoeven en wat van het vroo- lijke, gezellige leven te genieten." ,,Lk ben het automobielen niet moe en ik smacht volstrekt niet naar wat vroolijkheid. Ik denk dat dit soort vrij open-lucht-leven, met een wijden horizon om je heen, je deai lust beneemt voor dansen, toilet maken en coquetteeren. Heerlijk zou ik het vinden een kijkje aan de Riviera te nemen en dan verder te gaan. Maar de gedachte is nog niet bij me opgekomen en ik weet niet of het geschikt zou kunnen worden Ik zou er over moeten nadenken en mijn vader per telegram zijn toestemming vragen. Niet dat hij bezwaren zal opperen. Hij vertrouwt rao en laat me bijna altijd mijn gang gaan. Maar laten we eens stellen enkel maar stellen, dat ik mijn plan veranderde zou meneer Winston dan genegen zijn, mij nog langer zijn outo af te staan?" „Zoolang als u verkiest," zei ik vol vuur „Hij heeft niet eer voor aanstaanden zomer zijn wagen in Engeland noodig. Dat weet ik zeker." „Ik moet me nog eens bedenken. O, het zou verrukkelijk zijn! Toch ik weet niet. In elk geval zullen we Lady Brighthelm- stone, de moedér van meneer Winston, voor een ritje met den wagen van haar zoon uitnoodigen, zoodra wij te Cannes zijn. Zij is daar." „O, is zij?" vroeg ik hardop. En inwen dig bad ik, met de dame in quaestie een ge heim onderhoud te mogen ^hebben vóór do invitatie gedaan werd. Misschien is ze wel al lang ergens anders heen getrokken. Wie weet Deze opsomming der voornaamste punten van ons gesprek zal je voldoende zijn, om te begrijpen waarom ik van avond zoo ge- lukkig ben. En nog beter zou je het begro- i pen hebben als je me bezig gezien hadt met de filet mignon voor de Godin te snij- 1 den1 lk had tranen van vreugde kunnen j stortten. j Nu moet ik gauw naar mijn eigen hotel en morgen met het krieken van den dag opstaan om een reparateur en nieuwe on- derdeelen voor de auto te gaan opsporen Vaarwel, beste kerel. Wensch mij geluk. t. t. Jack Winston Molly Randolph aan haar vader. Bordighera, hotel Angst, 25 December. Prettige Kerstmis mijn dierbare Santa Klaus, prettige Kerstmis! Van morgen zond ik u een lang telegram, trachtend mijn gevoelens weer te geven. Het lijkt me vreemd toe dat u het op dit uur hebben zult. Duizend, duizend maal dank voor uw j brief te Cannes en voor hetgeen u er bij I ingesloten hebt. Er is geen beter vadertje i op de geheele wereld IDe eerste keer dat wij met Kerstmis ge scheiden zijnMoge het de laatste wezen Kerstmis is geen Kerstmis zonder u en zonder een kous om op te hangen, en ik heb vreeselijk het heimwee. Toch, nu men eenmaal niet als een geest naar huis ge- tooverd kan worden, is dit het vriendelijk ste plaatsje om Kerstmis te vieren, dat men zich voorstellen kan. Van tooverij gesproken dat doet me aan dé „Arabian Nights" denken en geeft mij meteen een vergelijking aan de hand. Heel deze week heb ik hetzelfde gevoel on dervonden, dat Aladdin moet hebben gehad toen de Geest hem meenam naar de won dervolle Grot van Diamant. O, de Riviera I Maar u kent het. U hebt de wittebroods weken met mijn mooi moedertje, dat. ik nooit heb gezien, aan de Riviera en in Italië doorgebracht. Dat is een reden waar om ik graag Italië wilde bezoeken, waarom ik u een paar dagen geleden die vraag per draad deed. Uw eenige buitenlandsche reis, beste, beste vaderNu begrijp ik waarom u geen lust hadt hier terug te komen, of schoon u altijd beweerde Wallstreet boven heel Europa te verkiezen. Nu ik ook al deze sprookjesachtige plaatsen gezien heb, nu is het mij duidelijk dat u de herinnering on geschonden wenscht te bewaren, want. nooit, nooit meer kunnen zij dezelfde voor u we zen, zelfs al zag u ze de tweedemaal met mij. Met mij, d4e u toch zeer liefhebt, is het niet Het is het eerste bezoek dat zulk een onuitwisebbaren indruk maakt en ik geniet nu die gelukkige dagen, hoe ver schillend ze ook zijn van de uwe. Ik twijfel of ik ooit zulk een liefde als u hadt zal hebben, en zoo ja, dan zal ze droefheid en wanhoop geven. Den man, dien ik zou kun nen liefhébben, zal of door een onoverko melijke hinderpaal van mij gescheiden rijn, of 'de eene of andere vreeselijke gebeurtenis zal tusschen beiden treden. Ik heb er een voorgevoel van. Nooit meer wil ik dit on derwerp aanroeren, maar van avond kon ik het niet laten. Afgehandeld Geen woord meer over uw verleden en mijn toekomst ik. wil, enkel schrijven over het „gevleugel de heden." En, o, zijn vleugels zijn kleu rig als een regenboog. Dezer dagen, met eenige bejaarde men- schen in het hotel sprekend, beweerden zij dab „dé Riviera haar geheel en ondergang tegemoet gaat." Mogelijk zou het ook uw meening zijn, maar zoover ik gereisd heb, van Hyères tot. Bordighera 6dhij,nt het lan'd mij een hemel. Juist hier moet ik even ophouden én u hartelijk danken voor uw antwoord <yp mijn telegram „Italië in in elk geval." Want zonder die enkele let ters zouden we niet h er zijn Ik dacht niet dat er nog mooier dingen te zien v i clan aan gene kant van Mar seille r Riviera echter is iets afzonder lijks. Wat beu ik dankbaar en blij niet in ten stoffige coupé, maar per automobiel t-e zijn gekomen in zulk een betooverend land van bloemen en zonneschijn. Niets ter we reld kan de vergelijking weerstaan met een reisje per motor-rijtuig. Naar willekeur kan jo gauw en langzaam gaan, ophouden waar je wilt en zoolang als het je lust, met wat bagiage op een auto ben je zoo onafhanke lijk als een vogel, en ook als een vogel vlieg je door de open lucht, zonder je on» spoorboekjes te bekommeren. Wanneer zal de dichter verrijzen die een zang wijdt aan den motor-wagen Maeterlinck heeft hem al in proza bezongen, jammer genoeg deed hij het maar met luttele woorden. Het spreekt vanzelf dat ik na het af schuwelijke geval aan den anderen, kant van Toulon. Jimmy niet meer kon toe staan te rijden. Vol ergernis over mijn wan trouwen, stond hij zijn plaats af, de schuld van het ongeluk wijtend aan de auto en bewerend, dat zijn Panbard zoo iets niet zou zijn overkomen, wat natuurlijk onzin is. Dus nam Brown het stuur over en Jim my zat met tante Marv in de tonneau, druk fluisterend en giebelend met elkaar, en den schijn aannemend of zo werkelijk een echt geheim hadden, wat. naar ik denk wel in- verband zal staan met de. beloofde verras sing te Canne9. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1