I*. 307. Eerste blad. 5<e «I *«arg*ai»gf. Zaterdag 11 Mei 1907. BUITENLAND. FEUILLETON^ De Kranige Chauffeur. DAGBLAD. ABONNBM HNT1P&I J8 Per t maanden veer Amerafeertf 1.85. Idem frase» per post. 1.T5. Afreoderty'ke onaatri ©,0B. Deze Go wast rersehijnt Dagelfke, met attaonderiax ran Feeatdagen. Zoa- AdrerteaMfe, mededelingen enz., gelieve men jéér 10 nar '8 morgens kg de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Talaphoonnummer 66. PRIJ8 DHR ADVERL'EKTlfct Van 1—regen Elke regel meer Groot* letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordelta» bepalingen to het herhaald adverteeren in dit Blad bfj abonnement. Heie circulaire, bevattende do voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. f Ml. - 0.1«. i tot Politiek Overzicht. Ierland voor de leren. Het kabinet, dat sedert bet begin van bet vorige jaar in Engeland bet bewind voert, beeft de belofte ingelost, die bet bij do aanvaarding der regeering ten aanzien van Ierland heeft afgelegd. Minister Birrell beoft bij het Lagerhuis bet wetsontwerp in gediend, dat de nieuwe regeling van bet Iersche bestuur inhoudt, die bet kabinet- Campbell Baunerman wil tot stand breu- gen. 'Het Iersche vraagstuk is sedert lang een onderwerp van strijd in bet Britsche par lement. Gladstone beeft getracht aan dit vraagstuk ©ene oplossing te geven, die aan Ierland homerule (zelfbestuur) zou brengen. Dat is hem niet geluktde vrees, dat wan neer in Dublin eene vertegenwoordiging van 'liet Iersche volk met eigen wetgevende be voegdheid zou samenkomen, dit noodlottig zou blijken voor de eenheid en de macht van bet Vereenigde Koninkrijk, deed zijne po gingen mislukken en heeft er krachtig toe bijgedragen, dat de liberale partij gedurende tien jareu van het gezag verwijderd is ge bleven. Wat Gladstone niet is gelukt, dat willen zijne opvolgers niet nogmaals onder nemen. Zij hebben zich de vroeger opgedane ervaring ten nutte gemaaktwat nu bij bet Lagerhuis is ingediend, houdt eene regeling in op veel bescheidener voet. Aan de wetgevende bevoegdheid van bet rijksparlement wodt niet getornd; de wet gevende macht, die Koning en parlement gezamenlijk uitoefenen, blijft onverkort en in het Lagerhuis te Londen behouden de Iersche leden in onverminderd aantal en met onbesnoeide rechten zitting. Maar iets anders dan bet maken, is bet uitvoeren, bet toepassen van de wetten. Daaraan wil men het Iersche volk een grooter aandeel geven. Een raad van bestuur, samengesteld uit 82 gekozen en 24 benoemde leden, zal worden ingesteld om toezicht uit te oefenen op de wijze, waarop de rijkswetten worden toege past. Niet over het geheele gebied van bet uitvoerend gezag zal dit toezicht zich uit strekken, de departementen van bestuur, die aan het toezicht van dezen raad zijn onderworpen, zijn uitdrukkelijk aangegeven. Zij omvatten de zaken van plaatselijk bestuur, van landbouw, van lager, mid delbaar en technisch onderwijs, van opon- barc werken. Wat daartoe niet be hoort, daarvan mag deze raad geen kennis neimen, die dus niets te zeggen heeft b.v. over zaken, behoorende tot het rechtswezen en tot de politie. En als waarborg, dat de regelen, die de raad zal stellen voor de uit voering van de wetten, niet in strijd zullen komen met het rijksbelang, wordt aan den lord lieutenant, den plaatsvervanger- van het koninklijice gezag in Ierland, een recht van veto verleend. Geen besluit van den raad is geldig zonder zijne bekrachtiging; hij heeft het récht die beslu;ten te bekrachtigen of te vernietigen of wel ze ter nadere overwe gingen terug te zenden met de raadgevin gen^ die hij daarbij gewenscht zal achten. De macht van den Iersche® bestuursraad komt, volgens de Daily News, vrijwel over een met de bevoegdheden, die de graaf schapsraad van Londen bezit. De 82 dooi de bevolking gekozen leden zullen benoemd worden door de kiezers van de plaatselijke besturen; dat zijn do burgers, die het kies recht bezitten voor liet lagerhuis, en voorts pairs en vrouwen. De 24 andere leden zui len de eerste maal door den Koning zelf, later door den lord lieutenant benoemd wor den. Deze categorie van 'eden is opgenomen hoofdzakelijk met het doel om aan de min derheden eene behoorlijke ver tegen woord i ging in den raad te verzekeren. Een der artikelen van het wetsontwerp strekt tot afschaffing van de bepaling, dat de. lord lieutenant van Ierland een pro testant moet zijn. Tot dit ambt, gelijk tot alle andere bestuursambten, vallende onder het in dit wetsontwerp bedoelde toezicht, zullen leden van alle gezindien benoembaar zijn. Dit zijn de hoofdbepalingen van dit wets ontwerp, waarvan de bewindsman, die het heeft ingediend, verklaarde, dat, als de nieuwe bestuursraad, die daarbij wordt in gesteld, in de praktijk mocht blijken te voldoen, hij den weg kan bereiden tot de invoering van homerule, terwijl die raai daarentegen een groot struikelblok tegen homerule zou zijn, wanneer hij niet mocht voldoen. Uit hot oordeel, dat bij d algemeene be raadslagingen namens de Ic-rsche nationalis ten door Redmond over uit wetsontwerp werd geveld, blijkt, dat men ook in die kringen rekening houdt met de lessen van ervaring, die uit het lot van Gladstone s homerule-plan zijn te trekken. Hij zeide, dat dit wetsontwerp niet bracht wat de Ierten verstonden onder homeruleeen vrij ge kozen Iersch parlement met een daaraan verantwoordelijk uitvoerend gezag; het werd niet aangeboden als homerule of als iets wat er voor in de plaats kan komen. Maar men kon dit plan beschouwen als bestaan baar met de wenschen van het Iersche volk. Zou het plan een beletsel of een steun voor homerule zijn Die vraag zou worden voor-" gelegd aan eene weldra te Dublin te hou den nationale conventie. Hij was zeer be reid in dit plan een instrument te vinden, dat,al werd daardoor het Iersche vraag stuk niet opgelost, toch eenigen van Ie tastbaarste oorzaken wegnam, die Ierland tot armoede gedoemd en de Ieren hopeloos maakten. In dien geest zouden hij en zijne geestverwanten zich zetten tot het onder zoek van het wetsontwerp. Zij zouden de verantwoordelijkheid niet op zich durven nemen om iets te verwerpen, wat hun. na grondige overweging zou voorkomen, in staat te zijn het lijden van Ierland te verzachten en clen dag van het volledige hei-stel der natie te verhaasten. Aan het eindé van dit debat werd mei 416 tegen 121 stemmen aan de regeering toestemming verleend tot de indiening van dit wetsontwerp. De groote meerderheid waarmee dit besluit genome werd, duidt aan, dat het wetsontwerp in het lagerhuis grif zal doorgaan. Maar hoe zal het hooger huis er over denken? D ar liggen de groote struikelblokken. DnitMhland. lu de reeds vermelde mededeeling van de Nordd. Allg. Zeibuug, waarbij wordt tegengesproken, dat vorst Biilow ongesteld is en binnen kort verlof zal nemen tot her stel van gezondheid, wondt nog gezegd, dat de rijkskanselier waarschijnlijk eerst in Juli zijn gewone zomerverblijf in Norderaey zal betrokken. Ook do Frankf. Ztg. be- riuhl, dat de rijkskanselier dit jaar waar schijnlijk korter uit Berlijn afwezig zal zijn dan vroeger. Vorst Biilow is volkomen wel, en tegen het najaar moet er veel werk ge reed gemaakt worden. Voordat de rijksdag naar huis gaat, zal de rijkskanselier de le den nog eenmaal tot eene zoogenaamden parlementairen avond bij zich noodigen. Bij de behandeling v...n de begrooting voor i flo kolonie in Zuidwest-Afrika is door den j rijksdag een besluit aangenomen, waarbij wordt uitgesproken, dat de van 1 October j af tot eene sterkte van 4000 man in de kolo- nie blijven.;.- militaire bezetting moet wor den verminderd in evenredigheid van den voortgang van den spoorwegaanleg en de toeneming van die rust in het land. De direc teur van "net departement van koloniën ver zekerde, dat de regeering op den arondslag rem dit besluit staat. De strijd over de ver mindering van. deze troepenmacht is in De cember de onmiddellijke aanleiding tot de ontbinding van den rijksdag geweest-; de ge leidelijke vermindering, die thans zal plaats hébben, .stelt de toenmalige minderheid in 't gelijk. Het centrum, dat toen die vermin dering imperatief wilde stellen, liet thans in liet debat de verklaring afleggen, dat het eene garantie mist© voor de verdere vermin- ;-üi& vpn d" tloopensterkte, maar dat- hel de verdenking wilde omgaan alsof het aan de kolonie de noodige bescherming wilde onthouden en daarom aan cle stemming geen deel zou men. De commissie van den rijksdag is, ten aan zien van de schadevergoeding die aan de Zuid west-A frikaansche landbouwers zal worden toegekend, tot het besluit gekomen, dat bij cle reeds voor dit doel toegestane vijf mil- lioen ma'-k nog vijf mi'liceu zullen worden beschikbaar gesteld, en wel eveneens a fonds perdu. Do rijksdag heeft zic-h daarmee ver- eenigd. Volgens eene mededeeling van de commis sie, voor het contra-bezoek, dat Ehgelsche journalisten aan Berlijn zullen brengen, zul len dezen door den rijkskanselier in den na middag van 30 Mei tot een tuinfeest, genoo- digd worden. Berlijn10 Mei. De Rijksdag nam heden .na discussie de koloniale aanvullingsbogroo- t-ing voor 1907 aan, strekkende vijf mil'li- oen mark uit te trekken als schadeloosstel- ling bij wijze van geschenk voor de far mers in Di uatsöh - Z u-id- Weet-A fri ka Den eersten burgemeester van Keulen Boeker is op zijn verzoek, met vele bewijzen vau "eedwezen, als zoodanig door den ge meenteraad ontslag verleend tegen i October van dit jaar. Hij behoudt als pensioen zijn volle tractement van 20,000 mark. i'uitsctibmS en Spanje. Uit Berlijn wordt bericht, dat er eene ver lenging van de vcorlcopxge regeling op 'han delsgebied tusschen hel Duit.sehe rijk en Spanje te verwachten is. Daar eene voort zetting van de in Madrid gevoerde onder handelingen. die nu zijn afgebroken en het sluiten van een tariefverdxacr niet mogelijk gebleken is, gelooft men door eene verlen ging van de bestaande voorloopige regeling de wederzijdse lie belangen beter te dienen dan door een tariefoorlog. Bslfll Minister-president do Trooz heeft in de Kamerzitting van gisteren ongestoord de regeer ings verklaring kwnneif voorlezen. Brussel, 10 Mei. De discussie over de ministerieel© verklaring is in den Senaat be sloten met een votum van vertrouwen met de stemmen van de rechterzijde tegen die der linkerzijde. De vergadering is daarna verdaagd tot 28 Mei. Frankrijk. Parijs, 10 Mei. De afgevaardigde Wil lm lichtte de interpellatie toe over de proven fieve inhechtenisnemingen wegens overtre dingen, steunende op het uiten van mee ningen. Jaurès interpelleerde de regeering over hare houding tegenover de vakvereenigin- gen en over hare geheele sociale staatkunde Hij werd met aandacht aangehoord. Morgen voortzetting van de debatten. Spanje. Madrid, 10 Mei. De Koningin is heden bevallen van een zoon. Het jonge Koningskind, dat gisteren te Madrid geboren is, heeft terstond den titel gekregen van prins van Asturie. Bij ko ninklijk besluit, den 3. April j.l. afgekon digd, is het ceremonieel geregeld bij de geboorte van den toekernstigen erfgenaam van de Spaansche Koningskroon in acht te nemen. Dit besluit noemt het Konings kind. dat vc-rwacht werd, prins van Astu rie, als liet mannelijk is, en slechts in fante'' wanneer het. van het vrouwelijk ge slacht is. Deze onderscheiding had tot strijd aanleiding kunnen geven, wanneer er eene prinses geboren was. De titel prins van Asltirie, overeenkomende met dien van Prins van Or au je bij ons en met dien van dauphin vroeger in Frankrijk, is steeds ver bonden aan de qualiteit van erfgenaam van dc Kroon. De dochter van Alfonso XII, Maria de las Mercedes, heeft als oudste zuster van den na zijns vaders dood gebo ren Koning Alfonso XIII, bij afwezigheid van een recbtsbreekschen erfgenaam, den titel prinses van Asturie gedragen. Wan neer er thans eene dcohter geboren was, d'in zou het een geschilpunt geweest zijn of de infant Alfonso, zoon van wijlen donna Mercedes, zich had kunnen blijven noemen prins van Asturie, ofschoon hij zijn recht op do troonsopvolging kwijt was. Nu is er echter geen twijfel aan, dat. met het erf recht ook de titel van prins van Asturie op den pas geboren troonsopvoiger is over gegaan Hongarije Het. door den minister van handel inge diende wetsontwerp tot het aanleggen van eene electrische spoorwegverbinding van Wee- nen naar Pressburg, waarboe wat het Oosten- rijksche gedeelte betreft reeds lang toestem ming is verleend, is door de commissie van den Hongaarschen rijksdag met één stem meerderheid verworpen, ofschoon de regee ring zich krachtig voor de aanneming in de bres stelde. Als de rijksdag dit besluit be krachtigt, dan zal er ook niets komen van het plan van den electrischen spoorweg Wee- nen— Budapest. Rusland. De Czaar heeft het door de rijksdoema en den rijksraad aangenomen wetsontwerp waar bij de lichting der militie van dit jaar is bepaald op 462,950 man, bekrachtigd. Het lid van de rijksdoema Pergament heeft acht. brieven ontvangen, waarin verschillende organisation hem aankondigen, dat alle pro gressist ische leden van de doema zullen wor den gedood. In de afgeloopen ^aaschfeestlage® i.s het intusschen* niet tot de uitvoering van deze bedreiging gekomenvolgens berichten uit de provinciën zijn deze dagen overal rus tig verloopenook Peters burg, Moskou en Odessa toonden het gewone beeld. Volgens een bericht uit Petersburg aan de Politisehe Kor respondent is met zekerheid! te verwachten, dat. de verschillen van mee- ning, die tusschen den minister-president. Stolypiu en den rijkscontroleur Schwanebach omtrent sommige punten bestaan, in den boezem van den ministerraad zullen worden bijgelegd. Met het oog op den strijd, dien de ïegeering in de doem a zal hebben te voe ren, en op de aanvallen en demonstration, tegen het kabinet, die buiten de doema zijn te voorzien, komt het den ministers noodza kelijk voor eensgezind te blijven. Deze over weging is het ook die den minister-presi dent er toe bewogen heeft, voorloopig af te zien van de gedeeltelijke reconstructie van het kabinet door opneming vau gematigd' liberale leden, waarop hij plan heeft gehad. Er loopen in Petersburg geruchten, dat liet gebeurde in de laatste vergadering van de rijksdoema den voorzitter Gok—in tot het besluit heeft gebracht zijn ambt. neer te leg gen. De Perersbiu'gskaje Gazeta bericht, dat zijn aftreden reeds eene uitgemaakte zaak is, zoodat de Kadettenpartij uitziet naar een op volger Daarentegen bericht de Russ, dat de geruchten v.,n het- aftreden van Colowin on gegrond zijn. Petersburg, 10 Mei. Die Handels-und-In- dustrie-zoitung bericht dat de stand van het wintergraan in de gouvernementen Kiew, Po- dolie. Wolhynie, Minsk, Mohilew. Grodno, Vitebsk, in een deel van de gouvernementen Kowiio, Wilna en vorder in de gouverne menten Kalisch, Petrikau, Lomscha, Plozjk, W arschau en in het zuiden van Klein -Rus- land bevredigend is. op sommige plaatsen slecht. De beschadiging van het gewas be draagt in de Zuid-Westelijke en Noord-Wes telijke gouvernementen 20 tot. 50, in Polen 15 tot 20 en Kléin-Rusland 5 tot 15 van de bebouwde oppervlakte. De stand van het- wintergraan in de gou vernementen Tam bow, Kursk, Woronesch, Zuid-Rjasan, Tula en Saratow is goed', Ge deeltelijk zeer goed, in Kaluga, Orel, Samara en Kasan bevredigend met- geringe schade. De veldarbeid voor het. zomergraan is in het Zuiden een maand ten achteren, in het centrum en het Oosten werd hij op tijd uit gevoerd. In het Westen werd schade veroorzaakt door de bovenmatige natte koude. In het Oosten is het weder zeer gunstig. Marokko. Hav. berichtdtatfc de Fransch© regeering, na een onderzoek van het antwoord van het magihzeu op de Fransche bezwaren, haren gezant te Tanger heeft opgedragen van de reeds toegezegde punten vanvoldoening alk te te nemenzij heeft echter daarbij ge voegd. dat er geen onderhandeling mogelijk is alvorens alle eischen zonder uitzondering zij n toegestaan De via Tanger uit Marakesch komende berichten luiden zeer verontrustend. Vol gens een bericht van cle Times dreigde de ran C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar hel AmerikaatiseJi 60 door mütrovw HEUVKLINCK. Zoo zaten we ongeveer een half uur op den drempel van Italië; terwijl onze lantaarns hun licht wierpen in het •land, waarvan de toegang ons was ont zegd, toen ik Browns stem en het geluid van voetstappen hoorde. Op de een of an dere wijze had hij don chef overreed met hem terug te keeren. Het kantoor werd ge opend, het gas ontstoken, de noodige pa pieren werden in orde gebracht en het geld werd gedeponeerd, waarna dc- vriendelijke beambte op Browns uitnoodiging in het rij tuig stapte en wij' snel den heuvel opreden naar zijn huis. Het was een griezelige rit van de grens naar Bordigbera. Een hevige wind kwam van den kant der zee en looide langs don bergwand, waardoor het gezellige gesnor van onzen motor totaal onhoorbaar werd gemaakt. De weg steeg al hooger en hoo ger en op onbeschutte plaatsen had de auto vreeselijke rukwinden te doorstaan, terwijl wij diep berieden ons de machtige golven donderend op de rotsen hoorden breken. Daarna daal dén wij snel langs een kronke lenden, steilen weg, tot wij niet ver boven den zeespiegel op een vlak gedeelte kwa men, waar de storm gierend langs een nauw stroombed de bergen invloog. Toen ging het weer opwaarts over nieuwe rotsen, voorbij reusachtige steenen muren en nog maals naar omlaag tusschen huizen door in cle aloude stad Ventimiglia; verder over een rivier en een vlakte, tot we plotseling stilhielden vóór een zeer gevaarlijke hin dernis een groote®, houteii boom, zonder verlichtifig, die de dwars over den weg gaande spoorbaan afsloot. Door het schitterend licht dat onze acety leen-lantaarn ver vóór zich uitwierp, had Brown het vroeg genoeg gezien, zoodat wij onze vaart verminderden en stilstonden, terwijl een trein ratelend' voorbij, stoof. Da- d'eüjk daarna kwam een wachter bedaard den slagboom openen en wij snelden voort door een lang, onregelmatig dorp, wendden ons van de zee af, gingen door een groote gastvrij openstaande, ijzeren poort, waarbo- .ven een lantaarn brandde, volgden een slingerpad door esn mooie® tuin vol reus achtige palmen en hielden stil in een zee van licht, dat uit de geopende deur van een groot wit hotel straalde. Welk een enorm contrast vormde de hooge, helder verlichte vestibule, waar beschaafde Eingelsch spre kende stemmen klonken, knappe mannen en aardige meisjes, voor het diner gekleed, wachtten op het geluid der gong, met de duisternis en het geraas van clen storm daarbuiten. Alk® keken naar ons toen wij gesluierd1 en gemaskerd als duikers binnen traden. Yan morgen, even vóór zeven, werd ik wakker en keek haar buiten. De wind was gaan liggen en de zon kwam juist op. Voor mij lag do tuin, schoon als hot paradijs, met guirlandes van rozen tusschen oranje - boomen en palmen, en groote perken helio trope, onuitsprekelijk lieflijk en geurig. Verder ojd een bosch van wuivende palmen, waaruit hier en daar een roocl dak te voor schijn kwam en daarachter de zee. De op komende zon wierp haar stralen over de golven en de gebogen kustlijn, met Monte Carlo en Mentone, glanzend als parels. Aan den horizon zag ik den. onduidelijken, wa- zigen vorm va® 'n eiland, dat els een geest op het water scheen, te drijven, doch toon ik er goed naar keek, verdween het plotse ling als een uiteen spattende zeepbel en liet de zee geheel ledig. Ik dacht dat het een luchtspiegeling moest geweest zijn, maar la ter vertelde mij. een zachtsprekend, over- vriendelijk kamermeisje met den naam, Apollonia, dat het Corsica, was. gewoonlijk na een storm 's morgens vroeg zichtbaar als de zon een bepaalde, hoogte heeft bereikt.. Wij ontbeten in- onze zitkamer met lek keren honig en verse he broodjes, en toe® ik later naar beneden ging om aan u te tele- grafeeren, was er in de vestibule een heer lijke dennengeur, want zij was versierd voor het kerstfeest. In het heele huis lieersckte een zekere, opgewerkte kerst misdrukte, zoodat het meer van een vroolijk, groot landhuis had dan van een hotel. Toen hoorde ik ook dat dit hotel beroemd is voor de viering van liet kerstfeest. Ieder die er logeerde was dien dag de gast van den eigenaar aan een keurig diner, ee® waar feestmaal, met dozijnen gerechten en aan het dessert pistaches, die wij vroolijk lieten knallen. Ten slotte werd dé eetzaal donker gemaakt en kwam een lange proces sie van kellners niet. geïllumineerd ijs, groen rood, goud, geel e® rose. Wij lachten en klapten in de handen als kinderen en de hotelier hield een kleine speech. Alles was zoo gezellig en feestelijk, dat zelfs cle som berste mensckon hater onmogelijk heimwee kon gevoelen. Toen hel diner was afgeloo pen, 'meen a e ik dat de eigenlijke feestvie ring ten einde was. Maar neen, juist liet tegendeel. Allen gingen in groepjes een groote. met geschilderde paneelen versierde couversatiezaal binnen, die den geheelcn clag het toon eel was geweest van een ge heimzinnige drukte en waar nu een reus achtige kerstboom bleek te staan, schitte rend van allerlei versierselen en zwaar be laden met geschenken, door den eigenaar bestemd voor allen, die zich in het hotel bevonden, leder trok een nummer; ik kreeg een mooie ingelegde doos met een ge heime sluiting en tante Mary een klein, zilveren vaasje. Er was ook muziek, harpen en violen. Het speet me erg dat die arme Brown er niet bij kon zijn, en daarom gaf ik hem een cadeautje. U weet dat hij geen fooien wil aannemen dus kon ik hem geen geld gevenmaar in Cannes keek hij erg verdrietig en toen ik hem naar de reden daarvan vroeg, kwam het uit dat er iets met zijn horloge gebeurd was, wat weet ik niet precies, want zijn antwoorden waren een beetje verward. Ik zei er toen niet veel va®, maar te Monte Carlo kocht ik oen heel geschikt voor vijftig dollars (hij verdient liet werkelijk) en dat gaf ik hem vanmor gen met een .vroolijk kerstfeest U kan ii niet. voorstellen hoe bliji hij was. Hij leek wel aangedaan. Daar hoor ik een klok ergens midder nacht slaan. Wel to rusten, beste vader. Den boelen dag waren mijn gedachten bij u. Uw Molly. Jimmy Payne aan Chauncey Randolph. Rome, Grand' Hotel. 27 Deeemb r. Vv aarde lieer Randolph Het is een moeilijk geval voor mij, maar ik wil de koe maar direct bij de horens pak- ken en u over sommige dingen schrijven, die u naar mijn idee behoort te weten. Ik lioop dat onze vriendschap en mijn u be- kende gevoelens en wenschen ten opzichte van Molly als een excuus zullen gelden, zoo u mij soms wat bemoeiziek mocht vinden. Als ik u alles heb meegedeeld, zal u het met mij eens zijn, dat ik er nieb aan deu- ken kan haar de zaak in het ware licht i voor te stellen maar u als man en haar vader, zal het dadelijk begrijpen en tevens inzien nat mijn eenige beweegreden is haar te beschermen. Ik heb u reeds dank gezegd voor het be- antwoorden van mijn brief, waarin ik u verzocht mij te melden in welk deel van Europa Molly reisde, en zij vertelde mij u j geschreven te hebben over onze ontmoeting te Pan. Ik kwam daar een paar dagen vroe ger aan dan zij en juffrouw Kedison en was er bij, toen zij in dé beroemde automo biel, daarvan u zeker wel gehoord zal heb ben, arriveerden. Reeds op het eerste ge zicht, voelde ik een soort wantrouwen tegen den chauffeur in mij oprijzen., en dé onder vinding, heeft mij geleerd dat mijn instinct mij niet dikwijls bedriegt. Het heeft mij reeds vaak in onzekere gevallen goede, dien sten bewezen. Men heeft mij dikwijls ge plaagd met mijn gelijkenis op Sherlock Holmes, den grooten ontdekker van bedrog, maar ik heb haar steods erkend en ben er trotsch op en geloof te mogen veronder stellen dat zij niet alleen het uiterlijk be- i treft. Wordt vervolgd. J

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1