r n*. a»®. S** jawganf. Maandag 13 Mei 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Pêr t maanden veer Ajuerafeert 1.85. Idem franee per poet- 1.75. Aftenéerlfke miibiii- 0.05. Dese Oo«ra«t Tewohijnt Da gel ijl*, met eiteondering ran Ze>- e> Faeatdagon. AdrertenSiD, medadaelingen ens., gelieve men réór 10 nor 'e mergena kg de Uitgevers in te «enden. Uitgevers! VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intorcomm. Tolaphoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTltN: Van 1—1 regeiaf 9*9. Bike regel meer- Oroote letter» naar plaalarOimte. Voor handel en bedrfjf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad hij abonnement. Hena circnlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gezien art. 22 van 'het Reglement op liet onderhoud en gebruik der wegen in de provin cie Utrecht d.d. 8 November 1853 (Provinciaal blad. No. 102), alsmede art. 1 der Verordening op de wegen en waterleidingen Doen te weten., dat de bij voormeld artikel bedoelde voorjaars-sohouw over wegen, slooten en waterleidingen.- aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Woens dag, den 29. Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze die bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 11. Mei 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WIIJTIERX S CIOÜ w. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 6 Mei 1907. 4de afdeeling. no. 1973/1416, ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Montfoort een goval van vlek ziekte is voorgekomen bij varkens en een ge val van miltvuur in de gemeente Soest. Amersfoort, den 11. Mei 1907. De Burgemeester voornoemd. WTJIJTIERS. Politiek Overzicht Ragcering en Kamers in België. Do eerste ontmoeting van het kaïbinet- De Trooz met de Kamers heeft plaats gehad. In de Kamer van afgovaaïxhgden is de© ontmoeting niet bijzonder aangenaam ge weest. Do laatste regeeiingsdaad van het af getreden kaibinetde bekendmaking van het koninklijk besluit, waarbij het wetsont werp tot regeling van den arbeidstijd in de mijnen werd ingetrokken, naidat do Kamer het had beihandéld en aan genomen, diroeg daarvan de schuld. De linkerzijde maakte daan van zoowel den voorzitter der Kamer als den afge treden ministers een griefon daar de ireuwe minister-president z'tting heeft ge had in hét vorige ministerie, kwam de blaam indirect ook op hem neer. De vorige minister-president zeide tot rechtvaardiging van het in'tnékka ngsbesl uit'dat dit was ge schied om een struikelblok uit dien weg te ruimen en aan het nieuiwe ministerie ge legenheid te versohaffen de een&gerindhéid' aan de rechterzijde te herstéllen. De nieuwe ministers hébben in hét intrékkingsJbesluit geen beletsel gezien, om het door de Kamer aangenomen wetsontwerp toch naar den Se naat te verzenden. Misschien rekenen zij er op, dat nu de Senaat de hand zaH bieden om dat wetsontwerp ter zijde te stellen. Dat, neemt echter niét weg, dot het een© zonder linge handelwijze is, een wétsontwerp, dat l.j koninklijk besluit is ingetrokken, bij den anderen tak der volksvertegenwoordiging aanhangig te maken, zonder dat dilt besluit wordt ingetrokken. De aan de rechterzijde herstelde eenheid is intusschen het nieuiwe kabinet te hulp ge komen. Met 77 telgen 68 stommen heeft de Kamer de door de oppositie voorgestelde motie verworpen, die strékte om te verkla ren, dat oe intrekking van de mijnwet eene Ixdeediging was voor het parlement, en af keuring uit te sproken over de ministers, die heit koninklijk beéluit van 11 April héb ben gecontrasigneerd. Daarna is met 77 togen 66 stemmen en twee onthoudingen eveneens dus met rechts tegen links eene motie aangenomen, die d» houding van het nieuwe kabinet goedkeurt en vertrouwen in aat kabinet uitdrukt. Derhalve heeft hot kabinet-De Trooz met, 11 stemmen meerder heid een votum van vertrouwen gekregen reeds voordat de Kaaner officieel kennis had kunnen nomen van de legeeringsvor- klaring. Die is eerst Vrijdag in de Kamer voorgelezen kunnen worden, cn toen is het débat, dat daaraan werd vastgeknoopt, niét ten einde gébrachtmorgen zal hot worden voortgezet. Hot punt, waarover de oppositie in dit döbat voornamelijk opheldering tracht te krijgen, is hoe het bij de samenstelling van liet nieuw© kaibinet gelukt is de eensgezind heid onder de rechterzijde te horstellen. Er is gevraagd wat de opneming van twéé leden der zoogenaamde „jonge rechterzijde" in de regeering betcékenide en of dit eene aankondiging was van eene verandering van richting der ministers. Wat de minister president daarop heeft geantwoord, verschaft over deze vraag nie: veel licht. Hij heeft opgemerkt, dat het kabinet enkel uit katho lieken is samengesteld en dat katholieken zich altijd samen kunnen verstaan. „Wij zijn eensgezind en wij zullen het blijven", verklaarde hij. Dat klinkt heel mooi, maar laat in het duister hoe de overeenstemming is verkre gen en op welke punten do beide fractiën tot elkaar zijn gekomen. Dat is echter do vraag, waarop het inzonderheid aankomt. De teleurstelling, die wordt gevoéld omdat men daarover in hét omzekero wordt gelaten, verschuilt zich achter stekelige opmerkin gen. Een Brusselse' blad toekent bij de niededeéllng, dat die nieuwe ministers ge woon zijn dagelijks met elkaar koffie te drinken, aan „Misschien is dat een nieuwe manier van regeeren, maar liet zou ons aan genaam zijn te kunnen berichten hoe de heer De Trooz en zijne amibtgenooten over de oplossing van de koloniale kwestie en over de zorg voor de werklieden denken." In zonderheid het koloniale vraagstuk is het sniariékind van het land en van den Ko ning. Koning Leopold heeft bij testament den Congostaat aan Bélgaë vermaakt. In den regel wordt over eene erfenis eerst na den dood van den erflater gestreden. Hier heeft men te maken met eene uitzondering op dien regel. België zou de erfenis liefst reeds, bij hét leven van den Koning willen aan vaarden, en de Koning is niet ongezind aan diven wensoh voldoening te schenken, wan neer hen een oppergezag in den Congostaat wordt gelaten, dat door het parlement zoo weinig mogelijk zal worden gestoord. Dat is initusschen eene voorwaarde, waarop het Belgische parlemént moeiélijb kan ingaan. Hier heeft men een klip, waarvan de om zeiling voel zeemanschap van de nieuwe mi- nistors zal vorderen. D ui It oh land. Heden wordt eene vertrouwelijke verga dering van den Brunsiwijksclien Landdag gehouden, ter voorbereiding van de verkie zing van een regent. Volgens de Btraunséhv; Landes'eitung zijn tegen do verkiezing Var hertog Johan Albrecht van Mecklenburg onverwachte oeaivaien gerezen. Berlijn, 11 Mei. Dé rijksdag behandelde heden in eerste lezing hc-t voorstel tot be krachtiging van het, wereldpostverdrag met eenige daarmee verhouden overeenkomsten. Staatssec retar i s Kraetke sprak tob aan be vel ing van de voordracht, enkele woorden. Hij zeide. dat het nieuw© verdrag, dat in. Home onderteekend is, do geheel© beschaafde wereld omvat met uitzondering van het bin nenland van China, Marokko en eenige dis tricten van Midden-Afrika. Aan deze ont wikkeling beantwoordt de reusachtige uit breiding van het verkeer. In de wereldposfc- vereeniging worden thans 31 milliarden brie ven ©n 4 milliarden andere zendingen ver zonden. Een bedrag van 30 milliard wordt, met post aan wijzingen verzonden. De organi satie van de vereeniging is volkomen deug delijk gebleken, zoodat nu bijna alle congres sen zich er toe kan bepalen verdere maat regelen to nemen om het verkeer te verbete ren en te vergemakkelijken. Dit, is ook in Rome geschied, en het verheugt hem te kun nen vermelden, dat het gelukt, is op het ge bied van oe tarieven iets te bereiken. Duitsch- land is er m geslaagd eenige verbeteringen' te doen aannemen. Ket gewicht van den enkelvoudigen brief in het Duitsche binnen- verkeer van 20 gram is ook voor de vereeni ging aangenomen. Voor brieven., die zwaar der zijn dan 20 gram, is eene port verhoo ging van 10 pfennig© in plaats van 20 pfeu- nige overeengekomen. Voor de postaauwij- zingen is het tarief aanzienlijk verlaagd, ook voor geldzendingen. Het verdrag en de daarmee samenhangen de overeenkomsten zijn -in eerste en tweed© lezing zonder debat goedgekeurd. Over den strijd in het- bouwbedrijf, die in Berlijn voor de deur staat, wordt, bericht, dat het bestaande loonsverdrag door de werklieden was opgezegd. Zij wilden den achturigein arbeidsdag, in plaats van den negenurigen, die nu in Berlijn en omstre ken geldt, en verlangden daarbij eene even redige loonsverliooging, hetgeen voor de patroons eene verhooging van hunne onkos ten met 10 pet beteekende. De patroons waren bereid hieraan gedeeltelijk tegemoet to komenvoor het eerste jaar zou het uur loon, dat nu 75 pfennig© bedraagt, met 3, in het volgende jaar met 2 en in het derde jaar weder met 2 -pfennig© vermeerderd wor den. Dili gaf deiT metselaai of timmerman uitzicht op een Icon in het tweede jaar van 80 pf. of 7.20 mark bij een negenurigen verkdag, later nog meer. Het Gewerbege richt te Berlijn als verzoen in gsraad had be slist, dat dezo loonsverhooging in een voor drie jaren geldende verdrag zou worden be paald, maar dat de werktijd op 9 uur vast gesteld zou blijven. De patroons hadden hierin toegestemd, de werklieden echter had den hunne toestemming geweigerd. Op grond daarvan heeft de vereeniging van patroons in het bouwbedrijf besloten aanstaanden Zaterdag, den 18en Mei, het personeel van metselaars, timmerlieden en hulpwerklieden te ontslaan, den arbeid te laten 9t;ilstaan en voorloopig geene werklieden aan te nemen. De oorlog is hiermede verklaard. Recht streeks worden door dit besluit getroffen ruim 50.000 personen. Indirect treft het besluit ook de werklieden van de andere met het) bouwbedrijf in verband staande beroe pen zooals schrijnwerkers, rioolbuisleggeri, glazenmakers, schilders, dakdekkers, stei gerbouwers, behangers en stoffeerders enz te zamen minstens 50. "00 man. Men kam dus zeggen, dat door dozen „look-out" 100,000 werklieden hun werk en hun brood zullen verliezen. Bij de patroonsvereenigin£ in het bouwbedrijf zijn ongeveer 500 bouw ondernemers aangesloten Frankrijk. Parijs, 11 Mei. Jaurès zette heden zijne interpellatie voort. Maandag voortzetting van het débat. Engeland. Londen, 11 Mei. Minister Botha is heden van Engeland naar Zuid-Afrika vertrokken. Hij werd voor zijn vertrek nog in particu liere audiëntie door den Koning ontvangen, die hem hartelijk een voorspoedige reis wensebte. Spanje. De jonggeboren zoon van Koning Alfonso en Koningin Victoria Eugenia, is, volgens dj berichten een goed ontwikkeld, blondha- rig kind, dat. meen- op de moeder dan den va der gelijkt. De bevalling is zeer voorspoedig gegaande liofarts Gutierrez behoefde bijna geen verloskundigen bijstand te ver- leonen. Bij de geboorte waren met den Ko ning de beide groot,moeders tegenwoordig. De jonge moeder heeft zich voorgenomen haar kind zelf te zoogen, en dc voeding niet toe te vertrouwen aan eene Ast-urischo min, zooals met Alfonso XHI is geschied. Nog denzelfden dag ondertekende de Ko- rting een besluit, waarbij do titel van prins van Asturië wordt overgebracht op den jong geborene, als vermoedelijk erfgenaam van de kroontot dusver werd die titel gedra gen door den infant Alfonso, zoon van prins Karei van Bourbon, op waeu de titel was overgegaan van zijne moeder, de overleden infante Maria de la Mercedes. De insahrijving van het prinsje in de re gisters van den burgerlijken stand heeft reed§ plaats gehad. Het volik noemt het kind Alfonsito en loopt daarmee vooruit o,p dj doopplechtigheid, die morgen plaats heeft en waarbij de Paus als peter ver vangen wordt door den nuntius Ri- naldini. Het kind zal de namen ontvangen Alfonso Pio en verder de namen van alle heiligen, die de kalender op den lOen Mei vermeldteen van die namen is Beatrix, de voornaam van zijne grootmoeder van moe derszijde. De luiermand, die de Paus heeft geschon ken als peter, is buitengewoon rijk. De de putatie uit Asturië heeft hot traditioneele gosohenlk gebracht van 1000 gouden dubloe nen in een kistje van gedreven zilver. Sedert 1784, toen Ferdinand VII gebo ren werd, is aan geen regeerenden Koning van Spanje oen mannelijke troomserfgcnaain geboren. Koning Alfonso XIII kwam 21 ja ren geleden ter wereld als nageboron zoon van Alfonso XII, die zelf de eenige 20011 was van Koningin Isabella, de dochter van Ferdinand VH. Gedurende den, ganschen loop van de 19e eeuw stond de dynastie van Bourbon op weiniige oogen, nadat door de in 1789 uitgevaardigde, maar eerst in 1830 bekend gemaakte pragmatieke sanctie de erf opvolging in de vrouwelijke lijn eikend was en de Carlistische zijlijn ter zijde gesteld was. De organen van de dynast.iéke pers wijden hartelijke artikelen aan de blijde gebeurte nis De Heraldo zegt, met eene zinspeling op den aanslag in de OaLlo Mayor, dat, ter wijl de maand Mei 1906 de vreugde van den Koning en de Koningin'op hun huwelijks dag verstoorde en rouw bracht over Spanje, de Meimaand van 1907 aati allen vreugde brengt Balkanlanden. Eenige gezanten te Konstantinopel heb ben de aandacht van de Porte weder geves tigd op de grootere werkzaamheid van de l>enden in de vilajets Saloniki en Monastir. De Turksohe regeering heeft toegezegd doel treffende maatregelen te zullen nemen, in zonderheid in de aan het Grieksclie gebied palende streken. Marokko. Ben Gbazn, die in plaats van Abdel Salaun tot paéha van Marakeseh benoemd is, heeft bevel ontvangen te Sassi nieuwe instruction uit Fez af te wachten voordat hij zich naar zijn post begeeft. Parijs, 12 Mei. liet ministerie van bui teulandsche zaken maakt een telegram be kend, meldende dat de Reharana-stam mees- lpr is van Marakeseh De Europeanen, met uitzondering van de Duitschers, zijtn op de vlucht naar de kust. Het bericht eischt be vestiging. Madrid, 12 Mei. Uit Meldlla wordt be richt, dat volgens oen gerudlit de troepen van den Sultan den Roglid-stam hébben ver slagen zij hebben daarbij 200 gevangenen gemaakt en velen ged<x>d. De Rogihi's waren de keizerlijke troepen tegemoet getrokken, die op marsen waren naar <le factorij Mar- éhico. Men ziel. van de omringende hoogten rook; naar men gelooft, is die rook afkom stig van een in Maréhica woedenden brand. Britsch-Indië. Volgens de berichten uit Calcutta is do mlandsöhc pers verbitterd over de voorge nomen verbanning van de gevangen geno men raddraaiers in de provincie Pendjab. De meenindg van de Europeanen over den maatregel der regeoring is verdeeld, maar men is 't er over eens, dat als die regeerdng er 11 u op terugkwam, de toestand zou ver ergeren De uitbreiding van de beweging wordi in de hand gewerkt, omdat in deze maand de herinneringsdagen vallen van do eerste muiterij der sepoys te Mirat. In Londen hebben de berichten uit. Indië een diepen indruk gemaakt. De Tribune ver langt met aandrang officieele mededeéldn- gen om de openbare meeniug in te liohten en gerust t<e stelten. In de regeeringskrin- gen wordt echter met nadruk verzekerd, dat er volstrekt geen gevaar te vreezen is. Middcn-Amerika. De Mexioaansohe gezant te Washington heeft officieel verklaard, dat het geschil tus- schen Mexico en Guatemala, dat de ooi-zaak van ernstige diplomatieke moeielijkheden dreigde te worden, vriendschappelijk is bij gelegd. Over den inhoud van de overeen - komst, die gesloten is, wilde hij zich niet uitlaten. Allerlei. New-York, 11 Mei. De opgewondenheid op de graanmarkten to New-York en Chicago houdt aan. De tarweprijzen zijn hoog op de berichten van koud weer in het noord- vesten. New-York, 12 Mei. Do staking van do havenwerkers blijft ernstig voortduren. De Umbrio en de Vaderland zijn gisteren met eene gedeeltelijke lading vertrokken. Do ambtenaren van de Norddeutsche Lloyd en van de Hamburg-Amerikalijn zeggen, dat het gehoele lichaam der vrachtrijders heeft geweigerd zich bij de staking aan te sluiten. vDe bekende dr. Karl Peters heeft een smaadgeding ingesteld tegen do socialis- Tan C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerikaanteh 61 dook Mkyro»W HEUVELINCK. Een zekere speurzin is miji aangebo ren. Deze begon zich reeds te open Wren, toen ik nog een kleine schooljongen was en sedert heb ik hem aangekweekt en geoefend als een soort hoogere opvoeding van het verstand. In verschillende gevallen is het mij gelukt valschheden aan het licht te brengen, welke zonder het zuiver onper soonlijk, wetenschappelijk belang dat ik in de zaken stelde, steeds verborgen zouden zijn gebleven. 'Natuurlijk heeft. dit. mij vijanden bezorgd, maar wat doet dat er toe? Het belang dat ik stel in de zaak, waar over ik u nu wilde schrijven is, dat beken ik, niet, geheel onpersoonlijk. Maar ik hoop dat u, de gegeven omstandigheden in aanmerking genomen, daarom niet minder goed over mij denken zult. Bij mijn eerste vluchtige ontmoeting met iBrown ontving ik, zooals ik zei. een onaan- genamen indruk van hem. Ik meende een zekere onbeschaamde verwaandheid en zelf overschatting bij' hem op te merken, die in een man van zijn stand bizonder zijn af te keuren. Hij nam het air aan of hij zich zelf de gelijke vond van zijn meerderen, en dat is een gevaarlijk d»ng in iemand, aan wien de zorg voor dames is toevertrouwd. Mijn indruk werd nog versterkt door het geen Molly mij van. haar automobiel-erva ringen vertelde, waarbij zij zich volstrekt niet bewust was, dat haar verhalen zeer tegen haar chauffeur getuigden, maar in tegendeel in den waan verkeerde dat ze hem in een voordeelig licht plaatsten. Ik begon te vreezen dat de kerel wel eens misbruik zou kunnen maken van het vertrouwen, door twee onbeschermde vrouwen in hem gesteld, te meer daar hij zeer zeker onder stelde, dat zij wel goed van geld voorzien Houden zijn. I11 het eerst had ik nog geen vasten grond voor mijn vermoedens hoe wel er toch steeds oen gevoel in mij loefde, dat ik nog wel eens iets zou ontdekken Toch zou ik mij tot een zwijgende, afkeuring een raad aan Molly, of een strenge waar schuwing aan den man hebben kunnen be palen, als ik niet op dén laatsten dlag van mijn verblijf te Pau naar de kolf club was gegaan. Tot mijn groote verbazing, zag ik Brown daarhij trachtte medespelers te vinden en deed zich voor als een heer. Hij was net gekleed en speelde zijn rol tamelijk goed goed genoeg ten minste om den niets kwaads vermoedende to bedriegen. Maar hij is niet iemand, dien ik ooit voor 0011 lieer zou aanzien. Ik ging naar hem too en beval hem bedaard de kolfbaan te ver laten, dreigend hem anders in het publiek ten toon te stellen Hij smeekte om genade en toen hij verzekerde dadelijk heen te zul len gaan, liet ik hem in een oogenblik van zwakheid loopen. Toch vroeg ik aan den portier onder welken naam hij zich toegang had weten te verschaffen, en schrikte niet weinig te hooren, dat hij voorgegeven had de heer John Winston te wezen, zijn vori ge meneer 011 de eigenaar van liet rijtuig, waarmee Molly nu rijdt. Ik had beloofd te zwijgen, dus verraadde ik hem niet, maar dit feit versterkte mijn opvatting, dat de man een gevaarlijk gewetenloos sujet is. Ik voelde dat ik ter wille van Molly ver plicht was hem nauwkeurig 11a te gaan, om ten slotte in staat te zijn hem in zijn wer kelijk karakter aan haar te kunnen toonen. maar 0111 verschillende redenen, waarmee ik u niet lastig wil vallen, was het noodzake lijk uiterst voorzichtig te werk te gaan. Ondanks het weinige dat ik op het oogen blik van hem wist. kon ik toch het idee niet verdragen dat Molly en juffrouw Kedi son alleen met hem haar reis zouden ver volgen. Ik vreesde dat hij haar op de eene of andere wijze compromitoerei) of geld af persen zou, en de gedachte aan dit gevaar deed mij aan de dames voorstellen, haar in haar rijtuig naar de Riviera te begeleiden. Tk sprak er over met juffrouw Kedison, nie' met Mollv, 011 liet iets van mijn beweeg redenen doorschemeren, haar echter op het hart drukkend er vooral over te zwijgen, tot ik haar verlof zou geve<n te spreken. U zal wel vinden dat ik een groote verantwoor ding op mij nammaar ik draag u veel achting toe en koester oen innige vereering voor Molly, 011 daar ik veel intieme vrien den heb onder -de hooggeplaatst en in den lande, zoowel op het vasteland als in Enge land, begreep ik dat mijn gezelschap van zeer groote waarde kon zijn. Gedurende de eerste dagen onzer reis, be trapte ik Brown op verschillende, brutale leugens. Hij behandelde mij onbeschaamd, blijkbaar uit angst dat ik hem zijn baant.jo zou doen vei liezen, en vëas zoo familaar tegen de dames, vooral tegen Molly, dat mijn achterdocht grooter en grooter werd Ik begon te begrijpen "dat zijn eerzucht een hooger doel nastreefde dan ik eerst gedacht had en ik hoop dat u mijn oprechtheid niet ten, kwade zult duiden het zou mij volstrekt niet verwonderen als Molly spoe dig zeer onzacht uit den d*room werd wak ker geschud. Ik ondervroeg haar zorgvuldig* over het geen Brown gezegd had, met betrekking tot zijn vroegeren meester, en het bleek dat do heer John Winston, volgens den chauffeur naar Engeland was teruggekeerd on de automobiel aan hem) hadl overgelaten om haar te verhuren en te rijden. Dat, kwam nnj vreemd voor en ik vroeg mij af of het mogelijk was dat de kerel het rijtuig had gestolen 011 het nu voor zijn eigen plannen gebruikte, terwijl hij het geld in zijn zak stak. Deze onderstelling werd nog waar schijnlijker door zijn klein salaris en de lage huur, welke hij voor den wagen vroeg. Maar te Toulon drong zich een veel ernstiger ver moeden aan 111 ij 11 geest op door een voorval, dat mij zeer deed ontstellen en waarvoor ik nu uw aandacht vraag. U zal waarschijnlijk wel van Molly ge hoord hebben, dat wij tengevolge van een side-slip, die iederen automobiel-rijder kan overkomen, op den weg zijn omgevallende gewone beleefdheid oischte van mij gehoor te geven aan juffrouw Kedison's verzoek, mot haar in een klein diorp, eciiig mijlen van Toulon, te blijven, terwijl Molly, door Brown vergezeld, verder ging 0111 een dok ter te raadpdegen over haar pols, dien zij bezeerd had. Toen juffrouw Kedison en ik den volgenden dag niet het rijtuig te Tou lon aankwamen, besloten wij dien nacht daar door te brengen. Ik zag Brown, die op do binnenplaats van 't totel bezig was met. de automobiel, geld uit zijn zak nemen om een man te betalen, die hem geholpen had. Onbemerkt viel daarbij iets op dén grond. Toein hij weg was, ging ik er heen en raapte liet op. Het was een Fransch lombardbriefje voor een beleend horloge, gedateerd op den vorigon avond. Ik besloot, ter wille van mijn onderzoek, naar de bank van leening te gaan, waar ik het. briefje overreikte on der voorgeven, gekomen te zijn om het in te lossen. Stel u mijn gewaarwording voor, (oeiu. ik een prachtig goudén repetitie-hor loge za.g, versierd' met. het monogram „J. W." van kleine diamanten. Do gevolgtrek king was niet moeilijkzulk een horloge toch geeft een meester zelfs niet aan den ineest ge waardeerden bediende. Ik betaalde ongeveer twee honderd zestig francs 0111 het. kleinood te krijgen en rechtvaardigde mijn handelwijze voor mijzelf, door dé redeneo- ring, dat. het zeer zeker gestolen en mijn daad de beste manier was om het voor don eigenaar te behouden en diens dankbaarheid te verdienen, als hij tenminste nog leefde. Deze laatste vijf woorden door mij onder streept, zullen u dien begrijpen van welken aard de verdenking is, die nu bij mij heeft post gevat. Waarlijk, ik acht dezen chauf feur tot. allee in staat. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1