3 men. Waren er onder de zaken, die B. en W. ivoorstellen weg te géven aan. deze twee ver een igingen, niet ook voorwerpen, die geschikt •waren om door het tegenwoordige ziekenhuis te worden! overgenomen en gebruikt? Ik zon mij kunnen denken, dat als de sterilisator ge geven was aan het bestuur van het tegen woordige ziekenhuis, het err blij mee zou zijn. Maar ik moet mij positief verklaren tegen', de verdeeling, zooals zij nu wordt voorge steld. De Voorzitter. Ik ben gaarne bereid' inlichting te geven hoe dit voorstel in de wereld gekomen is. Er is aan het Liefdehuis gevraagd, op welke voorwerpen het prijs stel de. De lijst, die het Liefdehuis daarop in diende, gaf en W. aanleiding tot verdee ling tueschea het Liefdehuis en het Groene Kruis. Wanneer de heer Hagedoorn wil voor stellen over den sterilisator anders te be schikken, dan kan. dit in omvraag gebracht worden. De heer Rolanduis Hagedoorn. Ik noemde die zaken slechts, mijnheer de voorzitter. Bi er reden, waarom zij niet aan het ziekenhuis zijn aangeboden De Voorzitter. Dat is niet ter sprake gekomen. De heer Jorissen. Ik ben in staat hierover eenige inlichting te geven. De heer Visser heeft mij gevraagd: Neemt gij iets over van den inventaris van het tijde lijke ziekenhuis'Ik! heb daarop geant woord: Waarom, zouden wij niet over nemen, wat er goeds bij is? Wanneer dat goed wordt gevonden, dan zal ik in eene ver gadering van B. en W. komen''. Ik heb een lijst opgemaakt van do voorwerpen, die bet ziekenhuis zou kunnen gebruiken, en heb die lijst met de opgave, wat het zieken huis er voor wilde geven, en met eene prijs courant aan B. en W. gebracht. Het totale bedrag was f 133. Een paar dagen later is mij vanwege B. en W. geantwoord, dat dit te weinig was Toen héb ik gezegd, dat men do voorwerpen wilde overnemen om de gemeente pleizier te doen. en omdat de heer Visser 'i gevraagd had. maar dat ze ook nieuw to krijgen waren. Den sterilisator konden wij gebruiken, maar meer dan f 50 wat hij ons niet waard, want het was geen van een nieuw systeemEen grootere steri lisator van het nieuwste systeem zou slechts f 50 meer kosten dam deze sterilisator en een nieuwe van kleiner model te zamen. Toen B. en W. ons bod te weinig vonden, is er voor ons geen aanleiding geweest om verder op de zaak in te gaan. Ik ben bij B. en W. gekomen op verzoek van den heer Visser, misschien wel van B. em W. Meer zal ik over deze zaak niet zeggen. De Voorzitter. Ik heb hierop alleen te zeggendat die zaak bij B. en W. wel ter sprake geweest is, maar reeds eene afgedane zaak was op het tijdstip, toen de vraag om trent de verdeeling tusschen het Liefdehuis en het Groene Kruis in behandeling was. De heer Visser. Mijnheer de voorzit ter, wat de heer Jorissen mededeelt, dat ik hem gesproken heb over de overneming van sommige voorwerpen door het ziekenhuis, is volkomen waar. Maar ik ben ook bij hem gekomen om te vragen, welk bad moest worden aangeschaft voor het tijdelijke zie kenhuis. Ik heb toen gevraagd, wélk systeem van bad het beste zou zijn, ook met heb oog op de geringe kans, om een bad, in een ziekenhuis gebruikt, later weer te kunnen verkoopen. Maar toen over de overname van het bad ,werd gesprokenzeide de heer Jorissen Wij .kunnen dat bad niet gebrui ken wij moeten een ander systeem hebben. De heer Jorissen. Mijnheer de voor zitter, iu het gesprek, waarop de heer Vis ser nu doelt, heb ik gezegd: ..Koop een pcxroeleinen bad; dat blijft? altijd goed". Maar men heeft een blikken bad gekocht, en toen men dat wilde overdoen, heb ik gezegd: ,.Dank u wel! Dat doet het zieken huis niet". De heer Rolanduis Hagedoorn. Mijnheer de voorzitter, het ziekenhuis heeft zich op andeTe wijze voorzien. Dat blijkt uit hetgeen wij hebben vernomen. Maar ik zou gaarne zien, dat B. en W. de lijst van de voorwerpen, die zij willen schenken, nog eens herzien, om de zaken, die het Groene Kruis beter kan gebruiken, daaraan te schenken. Het Groene Kruis gaat uit om aan ingezetenen van Amersfoort hulp te verleen en. De voorwerpen, die voor het ver- leenen van die hulp dienstig zijn, passen beter voor het Groene Kruis dan voor het Liefdehuis, dat een anderen werkkring heeft. Ik stel dus voor de voorwerpen, die ik noemde, over te brengen op de lijst van de voor het Groene Kruis bestemde voor werpen. De heer Plomp. Mijnheer de voorzit ter, mag ik eene opmerking maken? Door u is medegedeeld, dat B. en W. begonnen zijn met aan het Liefdehuis te vragen Waarop stelt gij prijs? en dat daarop door het Liefdehuis is aangegeven, welke voor werpen zij gaarne wilden hebben. Nu gaat het niet aan wijziging te brengen in de lijst van de voorwerpen, die aan het Liefdehuis zullen worden) gegeven, tenzij het Liefde huis er eerst in gekend wordt. Wanneer aan de zusters van het Liefdehuis wordt mede gedeeld, wat de heer Hagedoorn als vak man hier heeft gezegd, dan dunkt mij, dat zij geen prijs kunnen stellen op voorwer pen, zooals de sterilisator en de gummi zwachtels. Maar ik zou etr bezwaar tegen hebben die voorwerpen van de lijst af te voeren, wanneer niet het Liefdehuis daarin vooraf werd gekend. De heer Rolandus Hagedoorn. Mijnheer de voorzitter, met het denkbeeld van den heer Plomp ga ik gaarne mee. Be heer Visser. Mijnheer de voorzit ter, het is niet geheel juist, dat B. en W. zijn begonnen met aan het Liefdehuis te vragen": Wat wilt gij hebben? Zoo is de vraag niet gesteld door B. en W. Het eerst zijn de zusters bij ons gekomen, die iets wilden hebben voor het Liefdehuis. Daarop is gevraagd Wat wilt gij hebben Overigens moet men hier niet vergeten, dat het Groene i^ruis jaarlijks f 300 subsidie van de gte-* meen te krijgt, terwijl liet. Liefdehuis voor al de diensten, die het jaren lang aan de gemeente bewezen heeft, nog nooit een cent genoten heeft. Ik meende dat te moeten zeg gen. De heeren blijven natuurlijk volkomen vrij in' hun .besluit. De Voorzitter. Ik geef de heeren, die bezwaar hebben tegen de door B. en W. vastgestelde lijst, in overweging een voor stel te doen, dat aangeeft welke voorwerpen zij willen overbrengen pp de lijst der ge schenken, die voor het Groene Kruis be stemd zijn. De heer Gerritsen. Mijnheer de voorzitter, ik geloof, dat er reeds te veel over deze zaak gesproken is. Ik stel voor B. en W. te machtigen, naar aanleiding van, het hier gesprokene, de zaak in orde te brengen. De Voorzitter. Het betreft hier eigendommen van de gemeente. De raad zal moeten beslissen hoe daarover wordt be schikt. De heer Rolandus Hagedoorn. Mijnheer de voorzitter, volgens mijn oor deel zal 't het beste zijn, dat. B. en W. op de wijze, die de heer Plomp aangaf, mede- deelen. aan de zusters van liet Liefdehuis wat hier is gesproken en hen vragen of zij bij hun wensch nog blijven. Dan kan over wogen worden welke veranderingen er in de lijst moeten worden gemaakt. De Voorzitter. Ik zal het voorstel van den heer Hagedoorn in omvraag bren gen. Bij de stemming wordt het. voorstel van den. heer Hagedoorn met 13 tegen 2 stem men aangenomen. Tegen stemden de heeren Visser en 'Gerritsen. 14. Voorstel van B. en W. tot samen stelling van de stembureaux. Het voorstel strékt om de stembureaux aldus samen te stellen A. Voor de stemming van leden der Provinciale Staten le Stemdistrict (tevens hoofdstembureau). Voorzitter: de Burgemeester. Leden: H. W. van Esveld, A. A. Hamers. Plaatsvervangend voorzitterE. L. Vis ser. Plaatsvervangende ledenD. Gerritsen, J. W. C. Bloera, A. M_ E. des Tombe, M. H. Pel, W Kleber. 2e Stemdistrict. VoorzitterM. L. Celos- se. LedenN. Veis Heijn, A. H. van Kal ken. Plaatsvervangende leden W. B. Pel, F. van Daal, W. Wolff, L. O Verkerk, C. A. van Blaricum. 3e stemdistrict. VoorzitterA. M. Tromp van Holst. Leden: C. J. D. van Eek, M. R. N. Oosterveen. Plaatsvervangende ledenJ. Knoppers, Jr Bolk, T. J. H. Bianchi, J. H. A. E. Vis ser, J. van Wessum. B. Voor de stemming van leden van den Raad. le kiesdistrict. LedenH. W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst, N. Veis Heijn. Plaatsvervangend voorzitterE. L. Vis ser. Plaatsvervangende leden: M. H. Pel, J. Bolk, A. M. E. des Tombe, H. Meur- sing, W. Wolff. 2e kiesdistrict. Voorzitter: A. A. Hamers. Leden: M. R. N. Oosterveen, S. J. van Duinen. Plaatsvervangende ledenJoh'. Knoppers, J. van Wessum, T. J, H. Bianchi, J. H. A. E. Visser, L. A. Houbaer. 3e kiesdistrict. Voorzitter: J. Rolan dus Hagedoorn. Leden: O. J. Plomp, J. W. Jorissen, J. W. C. Bloem. Plaatsvervangende lieden B. A. Siddré, C. A. van Blaricum, L. O. Verkerk, I. Ter- schuur, W. Kleber. Bij de stemming worden al de boven ver melde heeren benoemd. De Voorzitter betuigt dank aan de sfcem- opnemers voor de genomen moeite. 15. Rapport en voorstel van B. en. W. be treffende een verzoek van het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Poli tiebond tot het geven van een subsidie. B. en W. adviseeren afwijizend te be schikken. Wordt z. h. o. conform het advies be sloten. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van verordeningen tot heffing van legesgelden ter secretarie en tot het ver krijgbaar stellen van stukken, die aan den raad worden overgelegd. De voorgestelde rechten komen grooten- deels overeen, met dien, welke in andere ge meenten geheven wordende rechten voor huwelijksvoltrekking zijn onveranderd voor gesteld. Verordening op de heffing. De artt. 15 worden achtereenvolgens z h. o. voorloopig goedgekeurd Art. 6. De heer van Duinen. M ijnheer de voor zitter, ik geef in overweging in dit artikel op te nemen de onder art-. 2 sub d genoemde stukken, voor zoover zij aan de plaatselijke bladen worden verstrekt. Dat zijn de voor stellen, rapporten, adressen en andere stuk ken, die den gemeenteraad worden overge legd en van wege de secretarie gedrukt wor den. De Voorzitter. Dus u stolt voor, wat die stukken betreft, vrijstelling van betaling toe te kennen De heer van Duinen. Ja, voor zoo ver zij aan de plaatselijke bladen worden verstrekt. De heer Jorissen. Mijnheer de voor zatter, ik zou daaraan willen toevoegen, dat die vrijstelling telkens voor oen jaar ver-

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 5