it6, as*. Donderdag 6 Juni 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. JaarfUBg. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden Toor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschcstraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer - 0.15. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf boBtaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Èèna circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. I STEMMING TER VERKIEZING VAN DRIE I LEDEN VAN DE PROVINCIALE STATTEN. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter openbare kennis, dat op Donderdag, den 13. Juni aanstaande, van des niorgene acht tot dee namiddags vijf uren, de stemming zal geschieden ter vervulling van drie plaatsen in de Provinciale Staten van Utrecht voor het. Kit «district Amerefoort, waartoe deze Gemeente I behoort. De candidaten, in alphahetusche volgorde, I Z1JD Beaufort. J. B. de Beeck Calkoen, Mr. \V. J. van G'rothe, Mr. C. J. W. Loten van Doelen Hamers, D. P. 'Pienson, J. 'L. Tromp van Holst, A. M. Tevens wordt de aandacht geveetigd op arti kel 128 van het Wetboek van Strafrecht, lui dende - „Hij. die opzettelijk zich voor een ander uit- f ende, aan eene krachtens wettelijk voor- se.ift uitgeschreven verkiezing deelneemt. wordt gestraft met gevangen ieotraf van ten hoogste een jaar." Amersfoort, 6 Juni 1907. De Burgemeester van Amersfoort, WUIJTIERX. SCHIETOEFENING-EN De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kennis van -belanghebbenden, dat volgens mededeeling van den Minister van Oor log. op 24 en, zoo noodig, ook op 25 Juni a s. eene schietoefening zal worden gehouden op het f<>rt Pampus, waarhij gevuurd zal worden met kanonnen van licht kaliber (6 c.M.). De onveilige sector wordt begrensd door de richtingen O.N.O. en Z.Z.O. (tot op 45C0 M. van het fort). Op de dagen dat gevuurd wordt, zal van het fort Pampus een roode vlag waaien van min stens één uur vóór de oefening tot aan het einde daarvan bovendien zullen tegelijkertijd rootle vlaggen waaien van de batterij en Dio- merdam en IDurgerdam, de Westbatterij nabij Muiden en den Kerktoren te Muiderberg. Amersfoort, 5 Juni 1907. De Burgemeester van Amersfoort, WUI.JTIERS. INVOER VAN PAARDEN. De Burgemeester van Amerefoort. Gelet op de beslissing van de Ministers van Landbouw, Nijverheid en Handel en van Finan ciën Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ton aanzien van den invoer van paarden, be stemd voor het van wege ,.de Vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland", in Juli e.k. te VGravenhage te houden inter nationaal concours hippique afwijking van de verbodsbepalingen, vervat in de beschikkingen van de Ministère van Binnenlandsche Zaken en van Financiën van 21 Mei 1901 (Nederland- sche Staatscourant van 26. 27 en 28 Mei 1901. n<>. 121) en van de Ministens van Landbouw. Nijverheid en Handel en van Financien van 3/7 Augustus 1906 (Staatscourant van 16 Au gustus 1906, /no. 1-90), wordt toegestaan onder voorwaarde a. dat aan het eerste kantoor worde overge legd een door den Secretaris van het Concours- hippique afgegeven bewijs, dat de paarden voor genoemd concouis-hippique bestemd zijn b. dat de paarden, voor zooveel zij naafloop van bet "Concoure-hippique hier te lande moch ten blijven, niet in het verkeer worden gebracht dan na door don districts-veearts to 's-Graven- hagc of een zijner .plaatsvervangers te zijn -ge keurd en gezond bevonden. -Amerefoort, 5 Juni 1907. De Burgemeester van Amerefoort, WT'IJTLERS. Politiek Overzicht Het programma van het Britsche kabinet. De troonrede, die bij den aanvang van de tweede zitting van het in het begin van 1906 gekozen parlement werd voorgelezen, had de indiening van dertien wetsontwer pen aangekondigd. Dit cijfer heeft het mi nisterie geen geluk aangebrachthet is er nog niet in geslaagd een enkel van deze wetsontwerpen door alle stadia van de be handeling in het parlement lieen te bren gen. En Sir Henry Campbell Bannerman heeft, om zijn scheepje te kunnen loodsen naar de vacantiehaven, het van heeJwat bal last moeten ontdoen. In de vergadering van verleden Dinsdag heeft hij verricht wat men in het lagerhuis den kindermoord" pleegt U, noemen. De conservatieve leider, de heer Arthur Balfour, verstond de kunst om die pijnlijke operatie op meesterlijke wijze te verrichtende liberalen verweten hem het elegante skepticisme, waarmee hij de wets ontwerpen, die hij als ballast beschouwde, over boord wierp. De tegenwoordige eerste minister doet het op andere manier, maar de uitwerking komt op hetzelfde neer. Om de verschillende groepen, waaruit zijne meerderheid in het lagerhuis is samen gesteld, te bevredigen, had de eerste minis ter een rijkelijk voorzien programma opge steld en door de troonrede bekend gemaakt Thans ziet hij zich genoodzaakt de meeste punten van dit programma prijs te geven. Door de aangekondigde maatregelen op het gebied van het volksonderwijs en van de drankwetgeving te laten val len, stelt hij de verwachtingen van de dissenters en van de voorstanders der ma tigheidsbe weging te leur. Om hen daar over tc troosten, heeft hij aankondigd, dat die beide zaken in het volgende jaar boven aan op het programma zullen worden ge plaatst. Wanneer hij verklaart, dat de acht urige werkdag in de mijnen dit jaar geen werkelijkheid zal kunnen worden, dan ont stemt hij de arbeidspartij. Alleen de Iersche partij kan zich geheel tevreden verklaren; liet kabinet laat, nu de nationale conventie te Dublin het wetsontwerp, dat bestemd was door de instelling van oen Ierschen be- stuursraad in bescheiden mate tegemoet te komen aan den wensch van het Iersche volk (•m mee te spreken in de behartiging van zijne eigen zaken, heeft veroordeeld, dat wetsontwerp vallen. Om dit zittingsjaar toch cenige vrucht voor Ierland te doen dragen, wordt een Wetsontwerp aangekon- digd. om de van lïunno hoeven gezette pagjiters daar weer terug te brengen. En om liet besnoeide programma aan de meerder heid smakelijk te maken, wordt aangekon digd, dat het agrarische deel van het pro gramma geen inkrimping zal ondergaan de wetsontwerpen tot bevordering van het kleine landbezit in Engeland en in Schot land blijven gehandhaafd en d© regee ring zal trachten ze tot wet te doen ver- beffen vóór het einde van deze zitting. Maar het voornaamste punt, dat op de agenda blijft, is de strijd tegen het hooger- huis. Wat de eerste minister daarover zeide, geven wij hier weer met. zijne eigen woor den. Sprekende over de kans om het be snoeide programma af te doen, zonder dat tot eene najaarszitting behoeft te worden besloten, zeide hij ,,Deze lijst is, meenen wij, niet te^groot om haar in dit huis af te doen binnen de redelijke perken van eene zitting met mede werking en gcedeu wil van alle zijden maar wanneer ik verder zie dan dit huis, dan ont breekt cie gave van voorspelling mij geheel. Ik weet nijts en iemand in dit huis weet iets - omtrent de behandeling, die onze pogingen op wetgevend ge-bied in eene a.nde-re vergadering z-ulle-n ondervinden. Niet alleen houden de inzichten, theorieën en sympathieën, die daar overheerschend zijn, geen rekening met het door de kiezers uit gesproken oordeel en zijn die geheel en al in strijd met den-toon en den geest van deze vergadering. Maar wa-t met- elke berekening spot, is dat hare macl t tot vernieling zoo grillig wordt uitgeoefend. Soms wordt een wetsontwerp, dat aan haar wordt opgezon den, uugekreten als eer. ongeluksmaatregel, maar ten slot-le toch ongewijzigd aangeno men. Van andere maatregelen, die aanvan kelijk veel minder slecht waren ontvangen, wordt plotseling ontdekt, dat zij zóó ver schrikkelijk zijn, dat zij met kort proces moeten worden afgemaakt. ,,Het huis zal zich de belofte herinneren, die over dit onderwerp in de troonrede is gedaan. Sommige leden schijnen zich te heb ben verbeeld, dat wij weifelend waren in dit opzicht ik heb talrijke aanvragen gehad wanneer wij tot handelen zouden overgaan Het verheugt mij nu die ongerustheid te kunnen wegnemen. Wij zijn lang vau mea ning geweest, dat c-ns wetgevend stelsel niet op goeden voet kan worden ingericht, zoo lang de zaken 'blijven zcoals zij zijn. Ik ge loof niet, dat er ieman.i is, die den tegen- woordigen toestand goed vindt. En kunnen mogelijk zijn, die hem _voor hun eigen belang wel passend vinden, maar zij kun nen hem niet verdedigen, hetzij in beginsel of uit praktisch oogpunt. Èr zal voor een goed deel eenstemmigheid over deze zaak zijn. In ieder gevalhetzij wij steun van do oppo sitie ontvangen of niet, wij stellen onp voor, zoodra wij wat verder gevorderd zijn met den arbeid in deze zitting, eene motie in te dienen, me op dit onderwerp betrekking heeft-.'' Deze mededeeling werd door de re- geeringspartij met. luide toejuichingen, door de oppositie met luid gelach begroet, hetgeen den minister aanleiding gaf om te zeggen, wijzende op dè oppositie: ,,E'it is dj consti- tutioneele partij Het. indienen van eene mo tie over deze zaak is, geloof ik, een gepaste wijze van handelen in het parlement, die onveranderlijk gevolgd wordt. Zij zal óf den 17en, óf den '24en voorgesteld worden, waar schijnlijk den 24en, en wij zullen dan onze meening over deze zaak volledig doen ken nen en het zal ons aangenaam zijn die mee ning aa-n de beoordeeling van het huis te onderwerpen DuMtchland. Ook in het groothertogdom Oldenburg zal thans de directe en geheime stemming voor den landdag ingevoerd worden. De regeer ing heeft besloten een daartoe strek kend wetsontwerp in te dienen. Staatssecretaris Dernburg komt heden in Haanburg, om met de daarvoor in aan merking komende kringen ruggespraak te houden over de stichting van de voorgeno men koloniale academie. Luxemburg. De regeering heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend tot bekrachtiging van een door groothertog Wilhelm den 16en April vastgesteld /amiliestatüut. Dit sta tuut bepaald, dat bij gebreke van een man- nelijken erfgenaam de groothertog zal wor den opgevolgd door zijne eerstgeboren doch ter, prinses Marie Adel'heid, e-n hare manne lijke afstammelingen. Gedurende de minder jarigheid van de prinses zal de gemalin van den groothertog het regentcchap en do voogdij voeren. Wanneer de eerstgeboren dochter sterft zonder nakomelingschap na te laten, dan zijn de andere dochters van den groothertog en hare lijnen op gelijke wijze naar het recht van eerstgeboorte ge roepen tot de erfopvolging. Frankrijk en Japan. De Fransche gezant te Berlijn heeft, ter voldoening aan de opdracht, die hem door oen minister gegeven was, de Duitsche re geering van den voornaamsten inhoud der Fransch-Japansche overeenkomst in kennis gesteld. Hetzelfde heeft ook de Fransche gezant te Washington hij de regeer ing der \ereenigde Staten gedaan. De kabinetten van Londen en Petersburg zijn van den loop der ouderhandelingen op de hoogte gehouden. Frankrijk. De minister van oorlog heeft tot de korps- commandanten eene cireu1 ire gericht, waarin hij verklaart, dat deze bij geschillen tusschen militairen en hunne superieuren geen machtiging tot een tweegevecht moeten verkenen ou vooral geen pre •-> moeten uit oefenen om militairen tot een duel te dwin gen. Wanneer er een geschil oorkomt over oen dienst, dan is het voldoende als de mili taire overheid de bestaande disciplinaire voorschriften toepast tot regeling van de zaak. Wanneer een geschil is voorgekomen buiten den dienst en het dus slechts eene particuliere zaak betreft, dan moet het ieder vrijstaan naar zijn eigen geweten en naar zijne opvatting omtrent de eer te han delen, maar hij blijft steeds verantwoorde lijk voor zijne handelwijze tegenover de wet ten en de militaire reglementen. Noorwegen. De storthing heeft besloten tot afscaaf- fing van de uajaarszittingen, die in 1878 it gevoerd werden. Voortaan zal de storthing jaarlijks den lOen Januari bijeenkomen voor zijne gewone zitting, die ongeveer zevon maanden duurt. Voorstellen tot invoering van een vast jaargeld, die bij deze gelegen heid werden ingediend, werden verworpen, zoodat het blijft bij de 12 kronen presentie geld, die de leden per vergadering ontvau- gen. Italië. De minister van justitie heeft, dertien leden der rechterlijke macht in de provin- cie Catanzaro naar den raad van tucht verwezen. In de Kamer waren die rechters van allerlei onwettige en onwaardige han delingen beschuldigd. Een oommissie van onderzoek bevestigde de juistheid van deze bescb u ldigi n gen. Oostenrijk. Eergisteren is te Weenen in den volkstuin in de nabijheid van den hofburg een ge- deiikl-eeken voor wijlen Keizerin Elisabeth onthuld. O'p eene toespraak van den voor zitter van de monumentscommissie ant woordde de Keizer, dat hij met ontroerd ge moed op deze plaats was gekomen. Het ge- denkteeken zou bij de komende geslachten de herinnering levendig houden aan de ver heven Keizerin en van de innige betrekking tusschen de bevolking en het keizerlijke huis het bewijs leveren. De rijksraad van Oostenrijk is tegen den 17en Juni bijeengeroepen. BulgsrIJë. Sofia, 5 Juni. Tot minister van open bare werken is benoemd Slalatschow, tot minister van oorlog Nazloemow. Sofia. 5 Juni. Nioolaeff, adjudant van. den Vorst, is benoemd tot minister van oorlog en niet Nazloumoff. i Rusland. De voorzitter van de Doema, de heer Go- iowin, is te Peterhof door den Czaar in audiëntie ontvangen. Volgens den bericht- 1 gever van de Times toonde de Czaar zich i bij die gelegenheid vrij bitter gestemd je- geus de Doema. Hij gaf als zijne meening re kennen, dat door het getwist tusschen Je partijen onderling de Kamer tot onvrucht baarheid gedoemd is. De heer Golowin trachtte debezwaren van den Czaar te ontzenuwen, hetgeën hem ïu zóóver gelukte, dat de Czaar aan het ein- j de van het onderhoud de hoop uitdrukte, dat de verwachtingen van den heer Goi win zouden worden verwezenlijkt. Intusschen houden de geruchten over eene aanstaande ontbinding van de rijksdoema aan. De datum wordt, roeds genoemd, waar op do nieuwe doema zou bijeenkomen. Die datum heet den 2en November te zijn. Uit Petersburg wordt aan de Neue Freie Presse bericht, dat ook in kadetten-kringen eene pessimistische opvatting over het lot vau de rijksdoeina te. bespeuren is. De ka- dettenleider Rcditsohew heeft erkend, dat het vooi^ do regeering bezwaar heeft mot deze doema te werken. Hij vreest echter de uitbarsting van agrarische onlusten in Midden-Rusland na de ontbinding van de doema. I Het heet, dat de nieuwe kieswet reeds is vastgesteld China. De Morning Post bericht uit. Sjanghai De oproerlingen in den omtrek van Swa- tuw en Amoy vermoorden ambtenaren en verbranden ambtsgebouwenzij hebben zich van verscheidene steden en plaatsen meester gemaakt. De tactai van Swatow maakt alleen berichten bekend over verliezen van de in boorlingen uit vrees, dat de door hen ver oorzaakte verliezen zouden kunnen leiden tot. eene inmenging van het buitenland. Een ander bericht uit Sjanghai meldt, dat do onlusten in het zuiden nog altijd gevaar dreigend zijn. De Duitsche kanonneerboot Iltri is naar Pak'hoi teruggekeerd. Uit Hongkcng wordt aan de Daily Chro nicle bericht, dat het- Engelsche eskader van Japan naar Hongkong terug geroepen is en dat een Japansche kruiser naar Swa tow is gezonden. Allerlei. vTe Vittoria bij Syracuse is door roo- vers weer een stout stukje uitgehaald. Een twaalftal dezer heeren begaf zich, als politieagent vermomd, naar het huis van baron Ricca, eon rijken grondeigenaar, op 'toogeniblik dat hij afwezig was. Zij zeiden, dat zij een roover kwamen zoeken, die ergens in het huis verborgen was, en dat. zij daarom het huis moesten onderzoeken. Zoodra. zij binnen waren, knevelden zij de bedienden, en dwongen de barones, meer dood dan levend, de brandkast te openen. Do roovers maakten zi°h op deze wijze rneefter van een bedrag van 75,000 lire en trokken op hun gemak af, na de barones en het personeel zoo gebonden te hebben, dat zij oumogelijk de politie konden waarschuwen. vHet Duitsche petroleumscbip So phie" is, blijkens een telegram uit Constan- tinopel, op zijn reis van Batoem tengevolge van den nevel aan den ingang van de Bos porus gestrand. Door den kraehtigen schok drong de petroleum in de machinekamer. Sohip en lading verbrandden, de beman ning werd gered. Tunis, 5 Juni. Een z&ilschip, geladen met munitie, voor smokkelaars bestemd, moet volgens een loopend gerucht dicht bij de havenplaats Zarzis aan de grens van Tri poli in de lucht zijn gevlogen. Men spreekt van 50 dooden. Tweede telegram. Ben telegram vair de Petit Parisien uit Tunis meldt, dat deze ramp 70 slachtoffers heeft gevorderd. Het schip bevatte eene groote hoeveelheid voor smokkelaars bestemde wapenen. De nationaliteit van het omgekomen schip is onbekend. Op het observatorium te Munchen is in den laatsten tijd een sterke toeneming van het aantal aardbevingen waargenomen. Eb aardbevingen hebben, naar gissing, alle in Azië ^plaats. San Francisco, 5 Juni, Om 12 uur 27 werd hier -een aardschok waargenomen, die 10 seconden duurde en zich bewoog van het Ncorden naar het Zuiden. Er werd geen schade aangericht. Kameroverzicht Tweede Kamer. In het vorige nummer hebben wij reeds vermeld de reeks van amendementen, die op artikel IV van" het wetsontwerp betref fende de opheffing van het verbod tot on derzoek naar het vaderschap zijn ingediend. Den geheelen Woensdag heeft de Kamer .over het regeeringsartikel en die amende menten gediscussieerd, zonder dat men tot (en resultaat kwam. De groote moeielijkbeid s om een redactie te vinden, die allen te vreden stelt en tevens ook duidelijk aan geeft waar het om gaat. De bedoeling van het wetsontwerp is aan c-en natuurlijk kind een actie te geven tegen zijn verwekker, zonder dat het kind daar door verdere rechten krijgt. Vandaar, dat men het woord ,,vader"angstvallig wil ver mijden, terwijl toch de rechter feitelijk on derzoeken moet wie do vader van het kind is. Anderen bevredigt dat niet, omdat het nu mogelijk zou worden, dat uu iemand zal kunnen worden verplicht tot onderhoud en als verwekker van een kind wordt aan gewezen, die niet de vader is. Wij kunnen het uitvoerige debat over al de amendementen onmogelijk in een kort overzicht weergeven en moeten ons bepalen tot de resultaten Die waren wat de zitting van Woensdag betreft, dat de minister art 344a wijzigde Oorspronkelijk luidde het ,,De vader van een natuurlijk kind is ver plicht, in het onderhoud en de opvoeding van het kind gedurende de minderjarigheid te voorzien. Vader wordt vermoedt te zijn degene, die met de moeder gemeenschap heeft gehad tusschen den driehonderd en eersten en den honderd negen en zeventig sten dag, voorafgaande aan dien waarop het kind is geboren. De rechtsvordering tot voorziening in het onderhoud en de opvoeding wordt afgewe zen, indien de verweerder bewijst, dat de moeder, binnen den in het voorgaande lid bedoelden termijn, met een of meer anderen gemeenschap heeft gehad, tenzij uit deze gemeenschap het kind onmogelijk kan zijn entvaugen of in het algemeen indien de rechter niet in gemoede over tuigd is, dat de moeder overtuigd is, dat de moeder het kind heeft ontvangen uit de gemeenschap, die zij, volgens het geleverd bewijs, niet den verweerder hoeft gehad." Na de laatste wijziging, door den minister aangebracht, zal de eerste alinea van art. 344a. nu luiden ,,De vader van een natuurlijk kind, dat niet door hem erkend is, is verplicht tot eene uitkeering in het onderhoud en do opvoeding van het kind gedurende de min derjarigheid te voorzien. Het laatste lid zal nu luiden „Indien do rechter in gemoede overtuigd: is dat de verweerder niet is de vader van het kind." Donderdag 11 uur voortzetting. Berichten. De Staatscourant van Donderdag 6 Juni bevat o.m. de volgende Kon. besluiten erkend als vice-consul van Argentinië te Rotterdam jhr. M. Reudhlin van Nicaragua te Amsterdam M. D. WoudJiuijzen op verzoek eervol ontslagen mr. A. W. Kist, schoolopziener in het arrondissement Rotterdam III idem jhr. mr. D. De Block van Iiaersma De With, als burgemeester van De Bilt benoemd in de Oranje-N-assauorde tot of ficier H. Van den Berglh, mr. W. Roose- gaarde Bisschop, en K. Th. Van den Berg, te Amsterdam, resp. vice-president, secreta ris en penningmeester van de Zuid-Afrikaan- sche tentoonstelling te Amsterdam; tot burgemeester vam St. Maarten A. Klerk, secretaris; pMen- meldt uit Apeldoorn Het Koninklijke echtpaar vertrekt 13 dezer naar Den Haag, ten einde tegenwoor dig te zijn bij bet. gala-diner in het Iluis ten Bosch, dat aan de leden der Vredesconfe rentie aldaar zal worden aangeboden, en keert 17 Juni d. a. v. terug. II. M. de Koningin biedt op 15 dezer ten paleizo Den Ilaag genoemde leden een diner aan. Het geheele keukenpersoneel en gedeelte lijk het stalpersoneel vertrekt voor die dagen naar 's Hage. II. M. de Koningin zal a. s. Zater dag op het Loo in audiëntie ontvangen den heer Wilde, die alsdan zijn terugroepings- brieven zal overhandigen als gezant van Ar gentinië bij het Nederl. Hof, zijnde hij naar een anderen post in Europa overgeplaatst. H Hotel den Ouden Doelen te 's Gra- venhage worden verwacht de heeren Hol- guin en Vargaz, beidon vertegenwoordigers van de Vereenigde Staten van Columbia, ter Vredesconferentie, zoomede de delegatie van Bulgarije. In Hotel de Twee Steden zullen, behalve do Turksche gedelegeerden, ook do afge vaardigden voor Griekenland, Noorwegen, Brazilië en Luxemburg, ter Vredesconfe rentie, de volgende week hun intrek nemen. Het orgaan der vredesconferentie. Men meldt ons uit 's Graven hage Ter gelegenheid van de vredesconferentie zal te dezer stede, voor het eerst op 15 Juni, verschijnen een „courrier de la Con ference de la paix", onder redactie van Wil liam Stead, den bekenden Engelsclien jour nalist, met medewerking o. m. van baro nesse von Suttner, Alfred Fried, Mosoheles, Fred. Fassy en andere bekende pacifisten. De uitgave geschiedt onder do auspiciën van de ..Stichting voor het Internationalisme" door de firma Maas en Van Xuchtelen al hier. De Courrier zal als dagblad verschijnen en allerlei rubrieken bevatten, op de con ferentie middellijk of onmiddellijk betrok king hebbende. Een informatiebureau. Bij gelegenheid van dc tweede Vredes conferentie heeft de Norddeutsclie Lloyd te Bremen een plan op touw geoet, dat" wel licht velen dienstig kan zijn, die zioh we gens deze gebeurtenis in onze stad hebbjn op te houden. Naai' wij vernemen heeft deze maatschap pij in Hotel de Twee Steden een bureau voor in formatie u van allerlei aard ingeridlit ten dienste van afgevaardigden ter conferentie en de leden der binnen- en buiten la ndsche pers. Dit bureau, dat zijn diensten geheel be langeloos aanbiedt, zal gelegenheid geven tot schrijven, zelfs tot doen schrijven (ste nografen en typisten houden zich ter bo schikking), tot lc-zen van allerlei dag- on weekbladen, geschreven in nagenoeg alle ta len, ter vredesconferentie vertegenwoordigd met inbegrip van de illustraties zouden er ruim 100 zijn, tot telefoneeren en telegrafeeren, tot het krijgen van inlich tingen nopens alle mogelijke reisrouten,

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1